I. D.v.VUGT Officieren contra Nasser Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 LOUIS VAN TULDER 75 NASSER VERLIEST STEUN VAN LEGER NIEUWE SFEER IN VIETNAM Van volksliedje tot volksgunst B.D.C. -nieuws Bejaardensociëteit geopend MEDEDELING Ie of 2e KAPSTER. Maison Van Doesburg jasier Oourant Reklame-krant VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1967 S£ mei van dit jaar was het driekwart eeuw geleden, dat Louis van Tulder, de beroemde zanger, oprichter van de vakgroep Concerterende Vocalisten en erelid van de Kon. Ned. Toonkunstenaarsvereniging, ter wereld kwam in de meubelzaak aan de Haarlemmerstraat 64 in Amsterdam. En hy is er maar net op het nippertje gekomen. Hijzelf schrijft er later ongeveer dit van: „Vader Willem had zes jaar voordat ik geboren werd al elf kinderen gehad en moeder Johanna had allang alles wat voor een baby nodig was, aan geïnteresseerden weggeschonken, omdat ze de hoop op een dozijntje vol totaal had opgegeven." Toch zullen veel muziekliefhebbers tot ver buiten de grenzen van ons land evenals de ouders dankbaar zijn geweest voor het leven van dit „nakomertje", dat zich zo'n unieke plaats in de muziekwereld veroverd heeft. Zijn muzikaliteit manifesteerde zich al op 7-jarige leeftijd, toen hij zonder nog pianoles gehad te hebben zichzelf be geleidde bij het zingen van Amsterdamse volksliedjes. Van zijn latere, grote suc cessen kunnen we lezen in zijn boekje ..Van kantoorkruk tot hoge C," dat gaat tot het eind van de tweede wereldoorlog. Het volgende deel ligt alleen nog te wachten op de uitgever, die het op prijs stelt „Van hoge C tot a.o.w." te verzor gen. „Mijn kantoorkruk stond in de afd. comptabiliteit van de Amsterdamse Bank, waar ik het eentonig optelwerk van miljoenen cijfers tegen wil en dank verrichten moest." vertelt hij in zijn villa te Hilversum. „Maar dansend verliet ik de bank, toen mijn engagementen zo toenamen, dat ik ze niet langer met mijn kantoorwerk combineren kon en het na enige aarzeling waagde om helemaal in de muziek te gaan." Hoewel zijn operatietijd wel rijk was aan belevenissen van avontuurlijke aard. werd hij er niet rijk van in financieel opzicht, want in de zomermaanden be taalde de opera niet door. „Dat was de reden waarom ik met Annie Ligthart een concertentoernee maakte, waarbij hij be halve de rol van tenor ook nog die van begeleidend organist vervulde. Die denkbeeldige „Van der Velde" was chro- Ue KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 14 tot 17 uur. voor het verstrekken van inlichtingen zit ting ten gemeentehuize alhier B.D.C. 1-MINERVA 1 A.s. zondag speelt B.D.C. thuis tegen Minerva, dat met 2 punten voorsprong op de ranglijst staat. Mocht het B.D.C. gelukken de punten in Soest te houden, dan komt- zij door een overwinning in de kopgroep terecht. Tot de onmogelijkheden behoort dat niet, daar de B.D.C.-ers de laatste wed strijden aanmerkelijk beter spelen. De wedstrijd vangt om 2.30 uur aan en het elftal zal uit de volgende spelers worden samengesteld: A. Smink, Th. v. d. Mast, A. Voet, A. v, d. Hengel, J. van Fulpen. F. Bun-nik, J. Beijer, J. Westerveld, J. Verhoeve, Jos Brou wer, D. Dorrestein, E. van Thienen, B. Bakker en Nic. Gros. Het volledige programma is als volgt: B.D.C. I-Minerva I, 2.30 uur. De wedstrijd Hees 1-B.D.C. 2 gaat niet door. S.D.O. 3-B.D.C. 3, 12.00 uur. Quick 4-B.D.C. 5, 2.30 uur. V.V.O.G 4-B.D.C. 6, 12.00 uur. B.D.C. 7-C.V.Z.A. 4, 1.45 uur. S.E.C. 6-B.D.C. 9, 12.00 uur. Amersfoortse Boys 6-B.D.C. 11, 12.00 u. nisch ziek, zodat ik ook diens honora rium chronisch opstreek." Ondanks maagbloeding Zijn snelle carrière als oratoriumzanger heeft hij ook te danken gehad aan het veelvuldig (en toen echt) vervangen van zieke collega's, waartoe hem zijn grote muzikaliteit in staat stelde. Eens was hij wegens een maagbloeding verhinderd voor Toonkunst in Den Haag op te treden in „La Damnation de Faust" van Berlioz. De Franse zanger, die hem vervangen zou, zong op de orkestrepe titie zo erbarmelijk, dat men op het laat ste ogenblik informeerde of Van Tulder toch nog zijn medewerking verlenen kon. Deze wist zijn dokter te overreden. En zo stond hij een half uur later in het re petitielokaal. Behalve de laatste aria, die te veel krachtinspanning vereiste, en daarom geschrapt werd, heeft hij zijn partij met furore gezongen. Verdachtmakingen Reeds lang voor de tweede wereldbrand begonnen voor hem de moeilijkheden, die na 1940 hun climax zouden bereiken. Zo beleefde hij het, dat z'n Duitse col lega's na Hitiers machtsoverneming in 1933 hem er uit werkten door het praatje rond te strooien dat hij niet-Arisch was. Het zelfde overkwam hem ook in We nen. In de oorlog was een deel van de Ne derlandse toonkunstenaars genoodzaakt door te werken, teneinde te voorzien in de levensbehoeften van hun gezin. Ze weigerden echter tot de Cultuurkamer toe te treden en werden zodoende vaak lastig gevallen. „In Halfweg mocht ik „Mijne Moeder taal" van Brandts Buys niet zingen, en toen ik het verving door „Waar de blan ke top der duinen" van Richard Hol, ondervond ik er heel wat narigheid door," vertelt Van Tulder monter. „Erger werd het, toen mij verzocht werd in Hannover te zingen. Ik kon gelukkig de moed opbrengen aan de officiële Duitse instanties te vragen, of zij zich konden indenken, hoe een Duitse zanger gereageerd zou hebben op een engage ment in Frankrijk tijdens de eerste we reldoorlog. Daarna hebben ze mij verder met rust gelaten." Uitgestapt Na de bevrijding verliet hij door zware slagen van het leven vrij plotseling de concertwereld. Op 12 mei 1951 trad hij nog op en op 13 mei meldde het A.N.P., dat Louis van Tulder niet meer als zanger op het po dium zou terugkeren. Maar hij zou Van Tulder niet geweest zijn, als hij de moed geheel zou hebben opgegeven. Hij wist het verlies van zijn vrouw te boven te komen en hertrouwde. Daarna heeft hij veel werk als dirigent verricht en nu nog heeft hij een bekende repu tatie als zangpedagoog. Prompt nadat bekend was gemaakt dat de Egyptische maarschalk Abdel Hakim Amer een eind aan zijn leven had ge- Voor voetbal Puma-schoenen natuurlijk De grootste sportzaak van het Gooi. Nieuw Baamstraat 39, Baarn, tel. 2490. maakt, kwamen uit Cairo ook berichten dat president Nasser was afgetreden. Dat waren weliswaar onjuiste berichten, maar ze tekenen wel dat de dood van Amer niet zomaar het eind is van een veldheer die net een verpletterende ne derlaag heeft geleden en die de natie maar graag zo snel mogelijk vergeet. Tot midden juni was Amer vice-presi- dent, de tweede man in Egypte. Gelijk met Nasser bood hij dramatisch zijn ontslag aan, maar Nasser bleef „op ver zoek van het volk" toch en Amer werd vervangen. Kort voor de Arabische topconferentie van Khartoem lekte uit dat in Cairo een poging van officieren was verijdeld om Nasser met een staatsgreep af te zetten en Amer werd genoemd als een der voormannen. Hij werd ook gearresteerd en hij slikte zijn vergif toen hij over die coup moest worden ondervraagd. Hetgeen men wel op kan vatten als een erkenning dat hij inderdaad gepoogd had Nasser omver te werpen althans zelf zijn oude positie te heroveren. Vriend van Nasser Maar Amer was meer dan een vièe-pre- sident en opperbevelhebber. Hij was ook een nauwe vriend van Nasser en het lijdt geen twijfel dat juist het samenspel tussen deze twee mannen de basis is geweest voor de hele Egyptische revo lutie. Die werd weliswaar geleid door Nasser, maar voor de onmisbare rugdek king door de strijdkrachten zorgde Amer. Zoals die ook de ondankbare taak op zich nam als vertegenwoordiger van Nas ser in Syrië het bewind uit te oefenen in de korte tijd dat die landen samen de Verenigde Arabische Republiek vormden. De oude vriend van de militaire acade mie was de man die de verwezenlijking van Nassers plannen mogelijk maakte. Dat is niet alleen veranderd doordat hij nu van het Egyptische toneel is verdwe nen, maar nog meer door het feit dat hij kennelijk voor de mislukte coup bij val kon vinden in de kring van Egyp tische officieren. Zwakkere positie Dat maakt het hachelijk voor Nasser: er leeft kennelijk in zijn leger een stem ming om hem verantwoordelijk te stellen voor de enorme nederlaag tegen Israël. Waarschijnlijk op goede grond: Amer en de zijnen zouden begin juni de conclusie hebben getrokken dat Israël haast wel over moest gaan tot een verrassende aanval en ze zouden Nasser hebben be zworen die niet af te wachten maar dan liever zelf de aanval te openen. Nasser, die vertrouwde, dat hij langs diploma tieke weg zijn doel wel zou bereiken zonder een schot te lossen wees dit af. Naar nu blijkt ten onrechte. De officieren verbittert het dat de fei telijke schuldige door kan gaan de grote volksleider te spelen en zij gesmaad wor den als de schuldigen. Amers coup is dan wel mislukt, maar Nasser weet nu ook dat hij er niet meer op kan rekenen zoals vroeger dat zijn leger hem door dik en dun volgt. En dat maakt zijn positie veel en veel zwakker dan alleen door het verlies van een vriend. Het plotseling verscheiden van de ont slagen Egyptische legerchef, Abdoel Ha- kim Amer, (moord, zegt de een; zelf moord de ander) toont overduidelijk aan, dat in het land der farao's nog niet alles pais en vree is, al heeft het volk dan ook met luid geschreeuw Ga mel Abdoel Nasser in ere hersteld als de grote leider. De oorlog heeft Egypte praktisch ge- ruineerd; en de gevolgen daarvan blij ven niet uit. Toen duidelijk werd, dat Egypte de oor log verloren had, bood Nasser aan om af te treden. Maar het volk wilde hem als leider behouden. Er was trouwens geen andere keus en dat is de narigheid bij diktators. Zij hebben zolang alléén het orgel getrapt, zij hebben niemand naast zich geduld, er is geen duidelijke oppositie, en wie zal men aan de lei ding toevertrouwen? Daarbij heeft Nas ser op velerlei gebied veel voor zijn land bereikt en had hij zich daar maar bij gehouden, dan was hij de onbetwis te leider gebleven. Helaas, hij was niet tevreden ipet zijn taak, Egypte omhoog te voeren. Hij droomde van de Arabische heérschap- pij, stak zich in veel geld kostende politieke en militaire avonturen (Ye- men) en meende dat het aloude -Strui kelblok, de staat Israël, alle Arabieren achter zijn vaan zou brengen. Wat raël verslagen, dan was Nasser de man. Verdwenen leger. Helaas, het liep anders af. Nifet Israël, maar Egypte werd vernietigend ver slagen, of men dat nu erkeht of niet. Egyptische soldaten kunnen zo af en toe wel eens paffen over het Suezka- naal, maar Egypte's legermacht bestaat niet meer en het zal jaren duren voor die weer enigszins op peil is. Het ver loren gegane oorlogsmateriaal was gro tendeels nog niet eens afbetaald. En zelfs wanneer een of andere natie er belang bij zou hebben, Egypte weer van het nodige materiaal te voorzien, dan heeft men nog de mensen nodig om dit te bedienen, soldaten en officieren. En in dat kwartier zijn juist de zwaar ste slagen gevallen! Het gaat er immers steeds meer naar uitzien, dat niet de materiële overmacht van Israël, maar de kwaliteit van de Egyptische legerleiding de voornaam ste oorzaak van de nederlaag is ge weest. Die legerleiding heeft grandioos gefaald. Ze heeft zich slapend (en fui vend) laten verrassen door de Israëli's, die, zoals steeds duidelijker wordt, niet hebben gewacht tot Nasser begon, maar de eerste slag toebrachten, die ook daarginds nog altijd „een daalder waard is". De zondebok. Nu krijgt men natuurlijk het debat: aan wie de schuld? Is Nasser de schul dige, die gemeend heeft zijn leger te kunnen inzetten in zijn politiek spel? Of zijn het de legermensen, die Nasser in de waan hebben gebracht, dat hij /dat rustig kon doen, dat hij op zijn le germacht vetrouwen kon en dat die legermacht paraat was? Het staat wel vast, dat de Egyptische inlichtingendienst even slecht als de -Israëlisch voortreffelijk heeft gefunctio neerd. 'et hoofcf Van deze dienst, Sala Nasser, heeft zijn congé gekregen, maar daar mee is het gevaar niet bezworen, want zulke lieden weten veel en hebben vaak alle touwtjes in handen. Met hen te ontslaan schiet men niets öp, loopt men zelfs het risico, dat men een gevaarlijke tegenstander schept. Ook de opperste legerchef, Nassers oude vriend Amer, kreeg ontslag, met vele andere officieren. Hij zou voor een krijgsraad gedaagd worden, en het zat er wel in, dat die krijgsraad een zonde bok zou moeten vinden. Nu heet het, dat Amer zelfmoord heeft gepleegd om „de schande" te ontgaan. Misschien ook pleegde hij die zelfmoord tegen zijn zin, en vond men het maar veiliger, hem uit te schakelen. Men weet niet, wat er voor vuile was naar buiten komt bij zo'n proces! Bankroet. Eén ding is in ieder geval duidelijk: met opgewonden volksbetogingen pro- Nasser is men er niet. Egypte mag dan proberen, tegenover Israël het been stijf te houden, maar dat is maar schijn. Finacieel is het land vrijwel bankroet. Het Suezkanaal brengt nog steeds niets in, het ziet er zelfs naar uit, dat het steeds minder zal gaan betekenen doordat het een te riskante vaarweg wordt in handen van een wis pelturig en krijgszuchtig staatshoofd. De oliebronnen in Sinaï pompen nu voor Israël. De toeristen blijven weg. "Wat er van het leger over is kost nog steeds schatten. En naarmate men meer hulp aan anderen vraagt, wordt men van die anderen steeds meer afhanke lijk. Nasser heeft het leger, de officieren, als zondebok gebruikt. Maar de man, die al zijn zaakjes zelf regelde, kan de ver antwoordelijkheid voor het fiasco op de duur niet ontgaan. Amer is van het toneel verdwenen. Wie zal de volgende zijn? De V.N. kunnen weinig doen voor een oplossing van de kwestie-Vietnam, meent assemblee-voorzitter Manescoe. Als zo danig is zijn woord uiteraard geen wet, maar de Roemeen heeft uitnemende re laties met Hanoi, dat altijd op het stand punt stond dat de V.N. zich niet hadden in te laten met deze interne kwestie. Dat standpunt is dus kennelijk niet ge wijzigd. Manescoe verwees weer naar de Geneefse akkoorden van indertijd, die van weerszijden evenwel zozeer geschon den zijn dat die alleen nog maar als ba sis voor een gesprek kunnen dienen. En wil Noord-Vietnam een gesprek, zon der de voor de Amerikanen onaanvaard bare eis dat zij eerst helemaal uit het land moeten verdwijnen? Oe Thant schijnt stellig te beweren dat een staking van de bombardementen spoedig gevolgd zou worden door onderhandelingen, maar het is niet waarschijnlijk dat president Johnson die overtuiging spoedig op zijn juistheid toetst: hij heeft over de paar bombardementspauzes die hij gelaste al te veel woedende protesten gekregen van militairen en politici. Nieuw Manifest Het hoeft niets te betekenen (maar het kan natuurlijk wel) dat het Zuidvietna- mese Nationale Bevrijdingsfront N.L.F. kort na de presidentsverkiezingen een nieuw manifest heeft uitgegeven, dat zeer rustig van toon is. Bepaald niet fel- communistisch, maar in een nationalis- tisch-socialistische toon gesteld. Het is onder meer verspreid op een bijeenkomst in het Tsjechische Bratislava, waarop de N.L.F. een groep Amerikaanse burgers ontmoette. De politieke organisatie N.L.F., waarvan de Vietcong een onder deel is, wenst dit contact met Amerika nen. Het manifest is al afgedaan als een po ging van de N.L.F.-Vietcong-beweging om sympathie te winnen in de wereld en meer niet. Maar anderen zien er een teken in dat de N.L.F. zich in een po litiek kleed gaat steken dat ook bruik baar zou zijn in een verkiezingsstrijd. Ze zou zich als het ware voorbereiden op verkiezingen en dat is wat anders dan guerilla voeren. Maar dat heeft pas zin als de N.L.F. voorziet dat er op de een of andere manier een eind aan het ge vecht komt. Zwenking van Cambodja Er wordt veel geschreven dat de V.S. tot dusver eigenlijk niets wezenlijks hebben bereikt in Zuid-Vietnam. Voor die be wering zijn ook tal van goede argumen ten aan te halen. Maar er zijn ook argu menten die anders klinken. Men kijkt dan vooral naar Norodom Sihanouk, het staatshoofd van Cambodja, buurland van Zuid-Vietnam. Sihanouk heeft altijd een pro-Chinese houding aangenomen, wat hij verdedigde met de opvatting dat China nu eenmaal de grote macht in deze hoek van de we reld is en dat kleine landen verstandig doen de grote machten te vriend te hou den. Deze Sihanouk nu heeft plotseling zon der de diplomatieke betrekkingen geheel te verbreken zijn halve ambassade in Pe king naar huis geroepen; voorts heeft hij twee pro-Peking-ministers ontslagen; on afhankelijke, pro-Chinese kranten geslo ten en nog zo het een en ander. Kenne lijk ziet Sihanouk niet meer zoveel reden China te vriend te houden. Dat rnoet dan automatisch inhouden dat hij wel voorziet dat China's grote tegenspeler in deze uithoek van Azië, de V.S. invloed zal blijven behouden. Wellicht zelfs zoveel dat het geraden is voor een klein land om zich niet de Amerikaanse toorn op de hals te halen. Sihanouk haalt zich wel de Chinese op de hals, maar dat schijnt hem minder te deren nu zulks in tegenstelling met vroeger. Dat is dus kennelijk een nogal voorzichtige gokker, die opeens op de Amerikaanse kaart gaat zetten. Het zegt niet alles, maar het kan Johnson weer wat meer moed geven. Maandagmiddag heeft de bejaardenso ciëteit, uitgaande van de afd. Soest van de Algemene Bond van Bejaarden haar eerste sociëteitsmiddag gehouden in het clubgebouw van „Tempo" aan de Kostverlorenweg. De voorzitter, de heer W. Groart heet te de aanwezigen welkom en deelde mede, dat steeds op maandag, van 2 tot 5 uur, bijeenkomsten zullen worden gehouden en dat hiervoor juist de maan dag was gekozen om geen sta in de weg te zijn voor andere bejaardenbij eenkomsten. Spreker bracht dank aan het bestuur van Tempo voor de spon tane medewerking. Na de thee met versnapering vertoonde de heer Groart een film .waarmee de opkomst en het werk van de Soester Vrijwillige Brandweer in beeld werd gebracht, welke vertoning door de aan wezigen zeer werd gewaardeerd. Na de hierna gevolgde pauze namen de aanwezigen deel aan diverse spelen en het klokje van 5 kwam volgens hen wel erg vlug. De voorzitter dankte de commissie voor de goede organisatie en wees er op, dat de sociëteit toegankelijk is voor iedere bejaarde. Spreker betreurde het, dat meerdere bejaarden, door lichaamsgebreken, niet naar de sociëteit kunnen komen, waar om hij het op prijs zou stellen, al* autobezitters bereid gevonden zouden worden deze personen te willen bren gen en halen. Hiervoor, alsmede voor alle gewenste inlichtingen, kan men zich wenden Jot mevr. Botterblom, Rubenslaan 57. Heden overleed, nog geheel onverwacht, onze lieve zuster, CAROLINA LOUISE SCHUDDEBOOM. op de leeftijd van bijna 86 jaar. Familie SCHUDDEBOOM Soest, 26 september 1967. Soesterbergsestraat 84. De overledene is opgebaard in het Algemeen Uitvaartcentrum Huize „Den Huil", Utrechtse- weg 11 te Hilversum. Bezoek aldaar, van 10-12 uur en van 16-20 uur. Thuis liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaatshebben vrijdag 29 september, om 11.00 uur, op de Algemene begraafplaats te Harmeien. Vertrek van huis om 10.00 uur. Heden overleed, na een langdurig gedragen lij den, onze geliefde moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, ELSJE LAMMERTSE, weduwe van Gerrit van den Broek, in de ouderdom van 83 jaar. Namens de familie: Kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Soest, 26 september 1967. Beetzlaan 97. De teraardebestelling heeft heden plaats ge had op de Hervormde begraafplaats te Soest. WONING te koop gevraagd door particulier, ƒ20.000 tot ƒ25.000. Br. onder no. 667 bur. S. Crt. Wie heeft met diploma- zwemmen verkeerde GYMSCHOEN meegeno men? Julianalaan 66. Te koop gevraagd POP PENHUIS. Br. onder no. 713 bureau S. Crt. Te koop KOLENHAARD, merk „Faber". Prijs 15,-. De Beaufortlaan 6, telef. 4597. Aangeboden 2 JONGENS FIETSJES en rotan wieg. Sophialaan 33, tel. 5148. Voor de bewijzen van me deleven, ontvangen na het overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader, behuwdvader, groot- en overgrootvader, CORNELIS VAN DEN BROEK. betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, L. v. d. BROEK KNOPPERS Korte Hartweg 48. PART TIME JOB. Wij zoeken pienter meisje of getrouwde vrouw om systeem te brengen in ons kantoor-aan-huis. Typen nodig, Fr./Du./Eng. nuttig. Halve dagen of losse uren. Bel 5148. TE KOOP Etna kachel met kookplaat. Tevens kinderfietsmandje, Acacia laan 3, telef. 2299. Aangeboden 2 KAMERS met kookgelegenheid. Br. onder no. 712 bur. S. Crt. Te huur mooie ZIT- SLAAPKAMER voor dame die niet in rusthuis wil, met volledig pension. Goede behandeling. Br. onder letter P70 bur. S. Crt. Mevr. Veenendaal, Hilde- brandlaan 12, vraagt HULP voor halve dag per week. Te koop VOLKSWAGEN de luxe, type 1965, km- stand 30.000. Prijs f3200,-. Telefoon 02154-4389. Wij danken allen hartelijk voor de betoonde belang stelling na het overlijden van onze geliefde broer, zwager en oom, LAMBERTUS WESTERVELD. Uit aller naam: J. WESTERVELD Klaarwaterweg 101. Aan allen die zo hartelijk hebben blijk gegeven om de viering van ons 40-jarig huwelijksfeest op 30 augus tus j.1. tot een onvergete lijke dag te maken, onze oprechte dank. Arn. N. Brouwer M. M. W. Brouwer- Van Klooster Dalweg 5, Soest. Te huur ZIT-SLAAP- KAMER voor dame. Schrikslaan 37. SUNBEAM ALPINE 1964. Sportwagen met zomer en winterkap, elektr., over drive, radio, nieuwe ra diaal banden, vele accessoi res, van eerste eigenaar, km.-stand 51.000. 7600, Emmalaan 9, Soestdijk, telefoon 3837. Te koop aangeboden te Soestdijk WOONHUIS met schuur, grote tuin, tot. opp. pl.m. 550 m2. Prijs incl. stoffering 27.000, Aanvaarding in overleg. Br. onder no. 707 bur. S. Crt. TE KOOP aangeboden 1 trouwjapon, lang, maat 42, niet in Soest gedragen; 1 Mutsaert kinderwagen, met bijbehorende wandel wagen, 1 rotan wieg met hemel, 1 box, 1 Deens bankstel, 1 judopak. maat 54. Van Goyenlaan 81, telefoon 6072. Gevraagd voor 1 a 2 ochtenden per week flinke WERKSTER. Tel. 4603, Soest-Zuid. Nette weduwe, 58 jr., N.H., z.z.g.g. in nette HUISHOUDING bij we duwnaar, goed kunnende koken. Br. onder no. 710 bur. S. Crt. Te koop BANKSTEL. Bekleding als nieuw. Telefoon 5594. Te koop aangeboden OPEL Rekord '58. Krom- meweg 29. Bij deze deel ik U mede dat mijn woon- en bureau adres verplaatst is van Middelwijkstraat 66 naar Dalweg 5, alhier. ARN. N. BROUWER, architect b.n.a. Te koop V.W. 1300 de luxe met schuifdak, bouwjaar 1965. Telefoon 02154-2716. Kleuterleidster zoekt ge stoffeerde ZIT-SLAAP- KAMER met kookgelegen heid, omgeving Soestdijk. Br. onder no. 708 bur. S. Crt. RIJLAARZEN te koop, maat 38. Van Goyenlaan 119. In klein gezin HULP gevraagd voor enige uren per week. Tel. 4175. Te koop antiek gebeeld houwde BINNENDEUREN, iets aparts, en metalen parkietenkooi. Koningin- nelaan 59. Te koop gevraagd nette WANDELWAGEN. Telef. 6552. Gevraagd tegen billijke prijs, complete, in goede conditie verkerende CIRKELZAAGMACHINE, eventueel met pl.m. p.k. motor. Geen zelfbouw. Brieven met uiterste prijs en omschrijving onder no. 711 bur. S. Crt. Te koop pracht POEDEL, 2 jaar, ingeënt, midden slag. Zeer lief en waaks. 50,—. A. Kolk, Beuk straat 66, Amersfoort, telefoon 03490-10810. Gevraagd HULP in de huishouding voor 2 och tenden per week. De Beaufortlaan 12. Soestduinen. tel. 02155-6841 HELP 2 jongedames zoeken bijverdiensten voor de avonduren. Brieven onder no. 715 bur. S. Crt. Te koop modern BANK STEL, moet bekleed wor den. Laanstraat 62A. Gevraagd voor 1 avond per week, WERKSTER voor schoonhouden prak tijk. Regentesselaan 2A, telefoon 3814. Te koop V.W. 1300 de luxe met schuifdak, bouwjaar 1965. Telefoon 02154-2716. Jongeman, 21 jaar, zoekt per 1 oktober in Soest of Soestdijk of Baarn ZIT- SLAAPKAMÈR met ge bruik van bad of douche en kookgelegenheid. Adres P. A. Vergouw jr., Boven eind 79, Benschop (U.). Telefoon 03477-359. PENSION aangeboden voor heer of dame. Br. onder no. 704 bur. S. Crt. TE KOOP antiek haam, antiek fornuisje, divers koper- en smeedwerk, damesbureautje. Molen straat 146. Te huur mooie 4-kamer FLAT met c.v., eventueel met garage. Alleen voor ingezetene van Soest. Inl. telefoon 03490-22047. Gevraagd juffrouw of weduwe 60-65 jr., om samen de EENZAAMHEID op te heffen. Heb eigen woning. Financieel onaf hankelijk. Br. onder no. 714 bur. S. Crt. TE KOOP damesmantel, zwart, maat 42, rood maat 44, damesregenmantel (licht beige) m. 38, 1 zinken wasketel, 1 japon (geruit) m. 38, 2 zwarte gevoerde dameslaarzen m. 37, zwart kort damesmanteltje m. 42. Plasweg 52. WONINGRUIL. Aangebo den 4-kamer flat in Am sterdam-Zuid bij station. Huur 109,per maand. Gevraagd kleine woning in Soest. Br. onder letter J 16 bur. S. Crt. Gevraagd enige MEISJES die zelfstandig kunnen werken als kamermeisje bij N.V. Motel „De Witte Bergen", Rijksweg 2, Eem- nes. Telefoon 02153-2450. Wegens sterfgeval billijk ter OVERNAME enige geheel nieuwe herenkle ding, o.a. 2 colbertcos- tuums met vest, grijs en donkerblauw (maat 54), overhemden (41) en zwarte schoenen (7V2). alsmede ge dragen kleding in goede staat (o.a. div. jassen). Steenhoffstraat 9, tel. 2300. Te koop Mutsaerts KIN DERWAGEN, uitneembaar, met wiegstandaard, wan delwagen. Beckeringh- straat 7, telefoon 5085. OLIESTOOKKACHEL geheel compleet in prima staat ter overname aan geboden, wegens aanslui ting c.v. Tel. 6284. SOLEX te koop. Klaarwaterweg 39. Te koop FORD Taunus 12M Super, 35.000 km ge lopen, 1965, in zeer goede staat. Te bevr. Troelstra- straat 67. TE KOOP butagaskachels 50,p. st„ 1 tropisch aquarium compleet met pomp en tafel. ƒ50. 1 plantenbank natuursteen en planten 35,Bunt- weg 33, Soest. Telef. 3087. Te koop FORD Anglia. bouwjaar nov. '61. Te bevr. Ossendamweg 28. POPPENHUIS (oud) ter overname gevraagd. Telef. 6435. BEZORGER gevraagd voor wijk Soestdijk. Aanmelden Nieuweweg 31B, telef. 5712. Gevr. MEISJE, 4 a 5 middagen per week, 2-4 u. voor hulp en oppas. Stad houderslaan. Tel. 2448. WONINGRUIL Amster dam-Soest. Aangeboden ruime tweede etage in Amsterdam-W. (hoofdweg) huur 89,per maand. Mooi uitzicht. Gevraagd woning in Soest of omge ving. Br. onder letter H bur. S. Crt. Te koop VOLKSWAGEN de luxe, type 1965, km- stand 30.000. Prijs 3200,-. Telefoon 02154-4389. TE KOOP 1 olieconveetor, merk „Calmix", met electr. ontsteking. De koning der oliehaarden. Is nog nieuw. 1 Oliekachel „Jaarsma" lichte kleur. 1 Davonette koleneonvector, zeer kort gebruikt. 2 Jaarsma ko- lenconvectors, 2 kleuren. Alles 3 maanden garantie. TAKS BRANDSTOFFENHANDEL Van Weedestraat 41, telefoon 2676 T.V. SERVICE voor alle merken. Reparaties vlug, veilig en vakkundig. C. v. d. Berg, Ooster straat 34, Baarn, telefoon 02154-4235. RIJSCHOOL ACTIEF lest met Simea Automaat en DAF. Telef. 3837. Grift Ladders Soest Nieuwstraat 44, tel. 3591. Steeds voorradig 20 model len RAAMKOZIJNEN. H. WOLFSEN, Veldweg 19, telefoon 3780. TE KOOP prachtig modern bankstel, als nieuw, zitting bekleed met zwart kunst leer. Nieuwprijs 798, nu voor slechts 325, Wasmachine met wringer (snelwasser) in prima staat 45,Koleneonvec tor 45,Stofzuiger 20,Eiken dressoir 30,Eiken salonkast 50,Mahonie bonheur 175,Haardfauteuil 25,4 stoelen (oma's tijd) 60,Parfumflesje, schilderijen, wandborden, klokken en nog veel meer. Kijken kost niets. LAANSTRAAT 46, SOEST. Na 7 uur. VOORDELIGE AANBIEDING. Elektrische naaimachine 145,Ook uw adres voor naaimeubels. Fa. HUISSTEDEN. Soesterbergsestraat 28, telefoon 3480. Bloemistengrond, gedr. koemest, compost, kalk, turfstrooisel enz. A. J. HEINS, Middelwijkstraat 28, Soest, telefoon 2336. Zaterdags de gehele dag geopend. SNIJBLOEMEN, prima kwaliteit en niet duur. M. SCHOLTEN, Middelwijkstraat 28, Soest, telefoon 2336. Zaterdags de gehele dag geopend. OLYMPIA SCHRIJFMACHINES. De enige met geheel stalen ommanteling en zonder plastic, 225,260, f 290,f350,—f375,—, 445,—. 34 em 495,—. BEKA, Hilvertsweg 151, telefoon 02150-46789, Hilversum. Voor de kamer o.a. Crysanten 1,25. Primula's 1,50, Cyclamen vanaf 1,00. winterbloeiende Begonia's 1,50 en 3,25. Voor de tuin o.a. Violen. Vergeet mij niet en Madelieven 12 cent. Duizendschonen 20 et. KWEKERIJ E. VAN OEST, Oude Grachtje 17, tel. 2142. Parana-pine wandschroot- jes, 61/2 cm. werkend, a 70 ct. per meter (dat is 11,per m2). Pracht sortering in red- wood en redceder. Dekowand in olijf-essen (275 x 122) in teak (295 x 122) 3 12,per m2. Goldwood deurplaten a f 8,50 per plaat. Mahonie deurplaten a 9,50 per plaat. Grote sortering deurplaten in prachtige houtsoorten. NIJHOF, Jacob van Lenneplaan 15, Baarn, tel. 02954-3462. RIJBEWIJS? Geen lokprijzen maar uiteindelijk veel voordeliger. Of wilt U autorijles voor een prijs, die de taxi chauffeur berekent voor wachttijd? Rijles voor: AUTO, SCOOTER, D.A.F„ VRACHTAUTO - BUS. Wekelijkse theorie-avond. BATENBURG'S ERKENDE RIJSCHOOL. Parklaan 33, telefoon 3982. Gevraagd met spoed Reigerstraat 14, Baarn. Telefoon 02154-4149. KOELKASTEN overjarig 130 - 135 - 170 ltr. vanaf f250,-. SINGER. W. H. Zeggelaar, Laanstraat 107, Baarn, tel. 02954-4833. Nieuwe en gebruikte NAAIMACHINES. Naai machinehandel LEER TOUWER, Beukenlaan 41, telefoon 3531. LEKKAGE, LEKKAGE. Hebt U lekkage in dak of goot, de vakman helpt U uit de nood. Voor alle soorten dak bedekking. Dakdekkers- bedrijf HENVO, Sumatra- straat 13, Baarn. Tel. 02954-2663. Bloembollen. Volop tulpen, narcissen, crocussen, hyacinten enz. A. J. HEINS, Middelwijkstraat 28, Soest, telefoon 2336. Zaterdags de gehele dag geopend. Steeds voorradig, 8, 10, 12 en 18 mm dik SPAANPLAAT. Alles kan op maat gezaagd worden. Houthandel H. WOLFSEN, Veldweg 19, telefoon 3780. Voor BEHANGWERK naar Kerkpad z.z. 152, telef. 3913. ELECTROLUX STOF ZUIGERS vanaf 188,—. Ook voor onderdelen en reparaties. Service-station VAN SCHALKWIJK, Steenhoffstraat 55, Soest, telefoon 2906. Ook uw AUTO in de was in 5 minuten. Auto wasserette. Nieuwstraat 13. INRUILMACHINES met 2 jaar garantie vanaf f45,-. SINGER. W. H. ZEGGELAAR, Laanstraat 107, Baarn. tel. 02954-4883. Steeds voorradig. Paranapine SCHROOTJES voor wandbetimmering. Alles kan op maat afge kort worden. Houthandel H. WOLFSEN, Veldweg 19, telefoon 3780. Wast uw auto zonder borstels bij de AUTOWASSERETTE. Nieuwstraat 13. TELEVISIES te huur van af 20.per maand. Erkende Philipsservice C. v. d. Berg, Oosterstraat 34, Baarn, tel. 02154-4235. GEEF EEN ECHTE SIN GER STOFZUIGER. Rond model op zwenkwielen. Grootst mogelijke zuig kracht ƒ198,-. W. H. ZEG GELAAR, Laanstraat 10T, Baarn, tel. 02954-4833. DEURKOZIJNEN steeds voorradig. 6/12, 6/9, 6/7 cm. 211,5 cm lang. Houthandel H. WOLFSEN, Veldweg 19. telefoon 3780. BLOEMBAKKEN - vazen tninschalen - potten, ln aardewerk, asbest, plastic en bont. Tuintoko Van Drie, Amsterdamsew. 139, Amersfoort, tel. (03490)- 17031 Laat uw SCHOORSTEEN VEGEN door de vakman. J. IL SCHLEBAUM. Erkend schoorsteenveger en rookverdrijver. Troel- strastraat 2, telef. 3732.

Soester Courant | 1967 | | pagina 15