OSTADELSO! !ALL0RCÜ ZUIM Ajax of Feijenoord SU J. HOPPENBROUWERS Telefoonnummer ziekenauto 5980 CfMATOR RUYS&CO C0LBERTC0STUMES SP0RTC0LBERTS PANTALONS REGENJASSEN I Wie wordt landskampioen 79 ct IVOLVOl Meningen van lezers Hees-nieuws Halfautomatische diaprojector FOTO SWAGER V.V.Z.-nieuws [REISMIE[N)TElN] S.E.C.-nieuws Standen voetbalcompetitie „The Red Stars" Tempo organiseert „gentleman-rit" Corduroy Broeken. Vierstromenland Ronde R. Hees won ook tweede competitierit van Tempo Mixed Hockey Club Soest Olvmpia-nieuws S.E.C.-nieuws Nog eens: Een misplaatst protest Baarn 3 5 V.V.Y. 3 3 Donar 3 5 Zeist 3 2 D.O.S. '19 3 5 D.E.V. 3 2 C.D.N. 3 4 S.D.O. 3 2 S.E.C. 3 3 Vr'schaar 3 1 Holland 3 3 Ultrajectum .3 1 HEES 2-WOUDENBERG 3 Alle aandacht in de Hees-gelederen zal zaterdag gericht zijn op de prestaties van het tweede elftal. Men rekent er al een beetje op, dat het tweede met Kerstmis reeds kampioen is, zodat men zaterdag tegen Woudenberg 3 niet al te veel moeilijkheden verwacht en zonder meer op een overwinning voor de thuis club rekent. De wedstrijd begint om vier uur. BAARN 2-HEES 3 Zo optimistisch als men de wedstrijd van het tweede elftal tegemoet ziet, zo pessimistisch zijn de verwachtingen voor het derde elftal, dat morgen bij Baarn 2 op bezoek gaat. Hees 3 heeft in deze competitie nog geen punt kun nen verdienen en men neemt aan, dat het ook tegen Baarn niet het geval zal zijn. Zeker is in ieder geval, dat Hees in Baarn een moeilijke wedstrijd wacht. Aanvang van de wedstrijd 2 uur. KARBOYS 2-HEES 4 Ook voor het vierde elftal zijn de ver wachtingen niet erg hoog gespannen. Hees 4 treedt morgenmiddag, om twee uur, in Bussum aan tegèn Karboys 2. Ook hier een zeer moeilijke opgave voor de Soestenaren, die deze compe titie met een nederlaag en een gelijk spel begonnen. PUPILLEN De pupillen van Hees 1 ontvangen mor gen hun collega's van Scherpenzeel, terwijl pupillen 2 op bezoek gaat bij Hooglanderveen 2. Het eerste elftal is morgen vrij. Halogeen lamp, 24 V./150 watt. Motorkoeling Prijs ƒ169,—. Burg. Grothestraat 45 - Tel. 3917. Het eerste elftal van V.V.Z. krijgt mor gen Scherpenzeel op bezoek. De gasten zijn in deze competitie nog niet tot zeer opvallende prestaties gekomen en verkeren met twee punten uit drie wedstrijden in de onderste regionen van de ranglijst. V.V.Z. daarentegen heeft in de laatste twee wedstrijden zich opvallend hersteld van de twee nederlagen, waarmede het de compe titie begon, zodat men wel meent, op een overwinning te kunnen rekenen. De wedstrijd begint om vier uur. V.V.Z. is als volgt samengesteld: doel H. van Barneveld; achter J. v. d. Vlekkert, H. van Kooy, H. Demmers en G. v. d. Munt; midden R. Brouwer en G. v. d. Bovenkamp; voor T. Schaap, L. Ha ment, G. Floor en W. Ruizendaal. Re serves zijn G. Hamersveld en P. van den Breejen. V.V.Z. 2-S.V.M. BOYS 2 Het tweede elftal krijgt morgen het sterke S.V.M. Boys uit Maartensdijk op bezoek. Gezien de resultaten van de eerste twee wedstrijden (2-1 winst op T.O.V. en 0-0 tegen D.O.B.) mag een overwinning van de thuisclub worden verwacht. Voor de wedstrijd, die om twee uur begint, zijn uitgenodigd: doel J. Put ters; achter H. Verwoerd, B. Radema ker, D. v. d. Bovenkamp en L. Hilhorst; midden F. Steenmeijer en J. Timmer; voor F. Altena, C. van Velzen, D. Wol- ters en J. Akkerman. Reserve is A. Ruizendaal. TERSCHUURSE BOYS 2-V.V.Z. 4 V.V.Z. 4 wacht in Terschuur een pitti ge en zware wedstrijd tegen Terschuur- sche Boys 2. Met een gelijk spel zal V.V.Z. al heel tevreden mogen zijn. De opstelling luidt: doel K. Pouw; ach ter H. van Velzen, H. Wegerif, A. Snij- 15 daagse vliegreis vol pension tel Equador vanaf f 412,- p.p. Hotel Obelisco vanaf f 411,- p.p. Hotel Royal vanaf f 821,- p.p. vraag ook naar overwinteringsrelzen Soest Steenhoffstraat 9A tel. 2386 ders en H. v. d. Worp; midden H. van Kooy en H. Onderstal; voor G. Wijma, C. van Hu en en, C. Ruizendaal en J. A. van Kampen. Reserve is R. van Dalen. Deze wedstrijd begint om twee uur. Vertrek uit Soest 1.15 uur. C.J.V.V. 5-V.V.Z. 5 Voor het vijfde elftal zijn morgen weer winstkansen weggelegd tegen C.J.V.V. 5 uit Amersfoort. De opstelling is doel: J. Ossenbrugge; achter H. Boonstra, A. van Neerbos, L. de Haan en M. de Ruiter; midden A. de Zoete en W. Hament; voor W. v. d. Kuilen, M. Vetkamp, W. Bloemendaal en H. Verkaart. Reserve is H. Belt. De wedstrijd begint om twee uur. Om 1.15 uur vertrekt men uit Soest. V.V.Z. 6-D.O.S.C. 7 De V.V.Z.-veteranen krijgen morgen het Dolderse D.O.S.C. 7 op bezoek. De op stelling van V.V.Z. 6 luidt: doel S. de Hiep; achter S. Wijma, R. ten Hove, E. G. de Boer en B. Morren; midden H. Donk en J. v. d. Berg; voor J. van Kooy Hzn.; W de Ruiter, L. G. Brint en A. P. v. d. Hoek. Reserve is J. Groart. De wedstrijd wordt gespeeld op het tweede veld en begint om vier uur. O.S.O. 3-V.V.Z. 3 De wedstrijd O.S.O. 3-V.V.Z. 3 is door de bond uitgesteld. Pupillen nemen nieuwe veld in gebruik. De V.V.Z.-pupillen 2 zullen morgen het nieuwe en van metalen doelen voorziene veld aan de Ferdinand Huycklaan in gebruik nemen met een wedstrijd tegen S.E.C. 4. De voorzit ter van de jeugdafdeling, de heer Strietman zal, bij wijze van officiële opening, de aftrap van deze wedstrijd verrichten. Ook verschillende bestuurs leden zullen aanwezig zijn. De wed strijd begint om één uur. S.E.C. ZATERDAG-B. V.C. Morgen staan aan de Bosstraat de hoogst en de laagst geklasseerde tegen over elkaar: S.E.C. tegen B.V.C. uit Bilthoven. S.E.C. heeft in vier wedstrij den tot nu toe 25 doelpunten gescoord. B.V.C. heeft het tot nu toe zonder over winning of ook maar gelijk spel moeten stellen, al werd nooit met meer dan twee doelpunten verschil verloren. De Bilthovenaren zullen ongetwijfeld in hun niet zo erg rooskleurige positie verbetering willen brengen en er zeker een eer in stellen om dat ten koste van S.E.C. te doen. Overigens houden wij het toch maar op een overwining voor de thuisclub. Het elftal van S.E.C. is ongewijzigd: doel: Kramer; achter v. d. Schagt, De Vries en Hartman; 'midden Wolfseh, Baptist en R. Wolfsen; voor Stalenhoef, Beijer, Senger en Hop. De wedstrijd be gint om vier uur. MONTAGNARDS 2-S.E.C. 2 Het tweede elftal gaat morgenmiddag, om vier uur, bij de Montagnards 2 op bezoek. Ook het reserve-elftal is in twee wedstrijden nog ongeslagen geble ven en de wedstrijd in Amersfoort mag men ook wel met het nodige optimisme tegemoet zien. De opstelling van het tweede luidt: doel Bakker; achter Veenendaal, Staal en Kraaij; midden Cairo en Van Delden; voor Rademaker, v. d. Loon, Espinalt Porto, Hoefman en Vink. S.E.C. 3-S.O.V.A. 3 Ook het derde elftal heeft morgen te gen S.O.V.A. 3 uit Amersfoort onge twijfeld winstkansen. Het wordt wat eentonig, maar S.E.C. 3 heeft in deze competitie tot nu toe ook nog geen punt afgestaan en zal dat ook mor gen niet van plan zijn. Voor de wedstrijd, die om twee uur begint, zijn de volgende spelers uitge nodigd: doel Kraaij; achter Rijken, Pie penbroek en Hannessen; midden Noo- men en De Boer; voor Tolboom, Van Beek, Rouwendaal, Bouma en Beijers. 3e klasse D, K.N.V.B. Zondagavond a.s. speelt het herenteam zijn tweede competitiewedstrijd tegen het eerse team van Cangeroes uit Utrecht. De wedstrijd zal voor Red Stars niet zomaar gewonnen zijn, daar Cangeroes over een goed team beschikt. De wedstrijd wordt gespeeld in de Beatrixhal te Utrecht, aanvang 19.00 uur. De volgende spelers zijn opgesteld: Ni co v. d. Berg, Wim Jansen Schipper, Harry Versluys. Bert Majoor, Bouke Veltman, John Bleyenberg en Rinus Valk. De ren- en tourclub „Tempo" organi seert op zondag 1 oktober de traditione le „gentleman-rit" op het Industrieter rein. Deze rit houdt in, dat koppels zul len worden gevormd, bestaande uit oude krachten en een jongere. Van de veteranen, die zondag aan de start zullen verschijnen, noemen we Henny de Zoet, P. van Rouwendaal, Dick v. d. Broek, W. van Klooster, Ot- le klasse A, afd. Utrecht Voorwaarts 4 7 S.C.H. Minerva 4 6 E.M.M. Stormvogels 4 6 M.S.V. '19 A'foortse Boys 3 5 Actif De Vesting 4 5 Kampong B.D.C. 4 4 Maarssen 2e klasse A, afd. Utrecht T.O.V. 4 7 S.V.P. Renswoude 3 6 Scherpenzeel Valleivogels 4 6 Hees Baarn 4 5 Candia '66 Kulan 3 4 Advendo '57 V.V.Z. '49 4 4 3e klasse D, afd. Utrecht S.E.C. 4 8 V.C.U. Levu 4 7 FA.K. Grift Boys 4 6 Puem Majella 3 4 Lage Vuursche Eminent Boys 3 4 B.V.C. 4 3 3 2 4 2 3 1 4 0 4 3 4 2 3 1 4 1 3 0 SPORTHUIS EB. KARELSEN ZN. brengt wintermode. Koninginnelaan 32, tel. 2650, na 18 u. 2749 to Weerd en J. Westeneng. De wedstrijd gaat over 20 ronden van ruim 1200 meter. Tot dusver hebben in totaal vijftien koppels ingeschreven. Aan deze rit kan elke oud-renner deelne men. Men kan zich opgeven bij de heer K. P. van Rees, Nieuwstraat 41. De start is zondag om 10.00 uur. 189,—, 219,—. 239,—, 298,^. 75,—, 89.—, 109,—. 39.75, 49,50, 59,50. 79,—, 98,—. 129,—. VAN WEEDESTRAAT 80-82 SOESTDIJK Leden van de R.T.C. „Tempo" hebben het afgelopen weekeinde deelgenomen aan de zware Vierstromenland Ronde in de Betuwe en omgeving. De wedstrijd over een afstand van 175 km eindigde in een overwinning voor Leen de Groot. Tempo-rijder Ad van der Ploeg moest na 80 km opgeven, wat niets bijzonders was, want van de 110 gestarte renners bereikten er maar 31 de eindstreep. Daaronder waren Arie Bakker, die zich als 26ste wist te plaatsen, en Jaap van de Broek, die 29ste werd. Ook de tweede rit in de najaarscom petitie van Tempo is geëindigd in een overwinning voor R. Hëes. 'Er werd ge reden gedurende een uur en tien ronden. Aan de start kwamen zestien amateurs en nieuwelingen. In de tiennde ronde sprongen Hees, v. d. Ploeg en Van Proosdij weg en wisten de verdere strijd buiten het bereik van de achtervolger^ te blijven. In het peloton was het Ruttenberg, die zijn ploegmakkers steeds aanspoorde, maar hij kreeg onvoldoende medewer king. Toen probeerde Ruttenberg zelf maar weg te komen, in gezelschap van J. W. de Lange, maar dit liet het pe loton niet toe. R. Hees won de sprint van het kopgroepje, De Lange die van het peloton, waardoor de uitslag werd: 1. R. Hees; 2. C. van Proosdij; 3. A. v. d. Ploeg; 4. J. W. de Lange; 5. J. van Leijenhorst; 6. G. Ruttenberg; 7. Th. Zeedijk; 8. R. de Haas; 9. E. de Lange; 10. A. v. d. Ent; 11. G. v. d. Hoef. Bij de adspiranten gingen 11 renners van start voor een rit over dertig ronden. Tot precies op de helft bleven de elf broederlijk bij elkaar, maar toen spron gen Majoor, Bokma en Schipper weg. Majoor versloeg zijn beide rivalen in de sprint, zodat de uitslag bij de adspiran ten werd: 1. Th. Majoor 2. C. Bokma; 3. J. Schippers; 4. H. Hees; 5. J. Schaafs- ma en 6. J. v. d. Berg. Wedstrijdprogramma voor zaterdag. Jongens B-Amersfoort C, 14.15 uur. Jongens C-S.C.H.C. G, 14.15 uur. Meisjes C-Voordaan C, 15.15 uur. Meisjes B-Schaerw. F, 14.15 uur. Uit. Schaerw. D-Jongens A, 14.15 uur. S.C.H.C. E-Meisjes A, 15.15 uur. Wedstrijdprogramma voor zondag. Thuis. Heren II-Gooische 6, 11.00 uur. Heren 5-Schaerw. 9, 11.00 uur. Dames II-Pinoké 4, 12.30 uur. Uit. Hermes I-Heren I, 14.00 uur. Baarn II-Heren 4, 11.00 uur. Kameleon-Dames I, 11.00 uur. De huidige stand van de voetbalcompe titie in de eredivisie toont duidelijk aan, dat er slechts twee clubs zijn, die een reële kans maken op het landskampioen schap. Daarbij speelt ook een voorname rol de wijze waarop zij eventuele kandi daten al hebben verslagen. De start van Feijenoord is beter dan men in het algemeen had verwacht, hoe wel de manager van de Rotterdamse club, Gerard Kerkum (oud-speler en in ternational van Feijenoord), dat niet di rect wil toegeven. „We hebben in de zomerpauze doelbe wust gestreefd naar een goede conditie, die de basis is van de vorm van een heel elftal. Daarbij hebben we niet uit het oog verloren, dat de geest van vriend schap tussen de spelers en de wil om elke wedstrijd te winnen enorm belang rijk zijn. We hebben nu een homogeen elftal van een zodanige klasse, dat we een goede kans maken landskampioen te worden". Volgens de manager van de Rotterdamse club hebben Ajax en Feijenoord al dui delijk aangetoond, dat de andere clubs in de eredivisie niet genoeg klasse heb ben om een serieuze bedreiging te vor men voor de Amsterdamse en Rotter damse grootheden in het vaderlandse voetbal. En over henzelf zegt hij: „De conditie van ons elftal en vooral de men tale samenstelling van onze jongens is op het moment beter dan bij Ajax. Daarom wonnen we van Ajax. Als Piet Keizer niet in vorm is zoals hij de laat ste weken heeft getoond, dan komt Jo- han Cruijff ook niet uit de verf. Dat wijst toch op een zekere armoede. Bij ons heb je een net zo goed op elkaar :fhgespeelde voorhoede, met net zoveel "talent, maar wat evenwichtiger en daar om 'de laatste tijd ook veel produktiever dan Ajax." Niet ontevreden Kerkum en de Feijenoord-fans mogen ook niet ontevreden zijn. Gemiddeld scoorde de ploeg van de zuidelijke Maas oever in Rotterdam vier keer per wed strijd. Voor Ajax lag dat gemiddelde overigens nog altijd op ruim drie goals. Maar juist nu Ajax vrijwel is uitge schakeld voor verdere deelneming aan de Europacup-wedstrijden zijn de jon gens van trainer Michels extra gevaar lijk voor Feijenoord. Enige weken gele den vertelde de Oostenrijkse internatio nal Skocik van Rapid Wien dat Feije noord het heel moeilijk zal krijgen om landskampioen te worden als Ajax in de eerste ronde door Real Madrid wordt uitgeschakeld in de strijd om de Europa cup. Als Ajax het op 11 oktober in het Ber- nabeustadion in Madrid niet rooit tegen de Spaanse kampioensclub, dan kan het zich volledig concentreren op de strijd om de Nederlandse voetbaltitel. Feije noord heeft daarentegen door het win nen van groep 1 in de intertotocompe- titie komend voorjaar nog wat extra wedstrijden voor de boeg, want Kerkum zegt, dat de ploeg die deels onder zijn leiding staat alles zal doen om de inter- tototrofee te winnen. Hij gelooft niet, dat dat van invloed zai zijn op de prestaties in de nationale voetbalwedstrijden. „OLYMPIA" NAAR HAARLEM De C.W.S.V. „Olympia" neemt mor gen met twee groepen deel aan de door de wandelsportvereniging ,Het Spaarne' te Haarlem georganiseerde Herfsttocht door de stad en naaste omgeving. Met deze tocht neemt Olympia voorlopig af scheid van een succesvol wandelsei zoen, daar dit de laatste tocht van de zomerperiode is. De deelnemers ver trekken zoals gebruikelijk om één uur van de Veldweg. Veel succes. VOLLEYBAL De volleybalteams van Olympia men gen zich vandaag weer in het compe- titie-strijdgevoel. Op het programma staan voor hedenavond Olympia c- Olympia d (jeugd) en D.O.S.-Olympia 4 (heren). VERGADERING De jaarlijkse algemene ledenvergade ring wordt gehouden op woensdag 18 oktober a.s. Plaats en tijdstip zullen nog nader bekend worden gemaakt. VENDA REPEN. Extra dikke chocoladerepen, melk, puur en melkhazel- noot. Bundel a 5 stuks 89 ct. CHOCO DE LUXE. Heerlijke caramels, gegla ceerd met pittige chocolade. 200 gram AMANDEL SPECULAAS. Heerlijk gekruide speculaas, bestrooid met veel amandel. Pak a 500 gram ƒ1.35 VROOM DREESMANN „Het moreel is bij onze jongens zeer sterk en dat is voor mij nog altijd de beslissende factor om een wedstrijd te winnen tussen twee elftallen met de zelfde capaciteiten. Als we landskam pioen worden zullen we waarschijnlijk niet aan de volgende intertotocompetitie meedoen, want dan gaan we ons con centreren op de Europacup." Geen roofbouw Op onze vraag waarom de na zoveel moeilijkheden van F. C. Twente overge nomen Paja Samardzic nog zo weinig in het eerste elftal heeft gespeeld, ant woordt Gerard Kerkum, dat de Zuidsla- viër zich nog in het Feijenoord-milieu moet aanpassen. „We hebben hem niet voor niets gekocht. Samardzic past in het elftal dat ons voor ogen staat uit stekend. Cruijff stond twee seizoen gele den ook niet regelmatig in het eerste van Ajax, om geen roofbouw op hem te plegen. En dat willen wij ook niet doen met een Jansen of Samardzic of Geels. Onze Paja is momenteel ook in goede vorm, maar we hebben een heel ge smeerd lopende voorhoede en daarin ver anderen kan het wel slechter maar niet beter laten gaan. Overigens, hij heeft al twee keer meegespeeld en beide keren maakte hij een uitstekende indruk. Hij kan een verdediging wat je noemt dol draaien en stormrijp maken voor de an deren. Vooral Kindvall, onze Zweed, is er handig in om daarvan te profiteren." Kindvall in vorm Liggen de successen van de Feijenoord- aanval niet voor een groot deel aan de goede vorm waarin Ove Kindvall de laatste weken steekt? „Het is van veel belang voor de produk- tiviteit van een voorhoede of haar aan- valsspits in een goede vorm steekt. Kind vall steekt momenteel in een goede vorm en hij is op dit moment ook topscorer in de competitie. Maar vergeet even niet, dat hij een stel knapen naast zich heeft staan, die echt niet zouden misstaan in het Nederlands elftal. Neem Moulijn maar. die is nu veel beter dan Keizer, maar Kessler kiest hem niet. omdat Kei zer de partner is van Cruijff en een betere Nederlandse doelpuntenmaker is er niet. En als je Ajax ziet. die zie je op het moment een ploeg die moe is. Cruijff behoort tot de uitzonderingen. Ze hebben teveel klasse om van de gewone ere divisieclubs niet te winnen. Maar het beste uitzicht op de landstitel hebben wij wel, geloof ik. Ga de tegenstanders maar eens na, die Ajax en Feijenoord tot nu toe hebben gehad, dan zie je dat wij sterkere hadden dan Ajax, in ieder ge val meer gerenommeerde." Voorbeelden Ajax verloor van Feijenoord met 1-0 in een wedstrijd, waarin de Rotterdammers de winst zeker toekwam. Verder won Ajax achtereenvolgens van: Go Ahead (2-0), Telstar (3-0), D.O.S. (4-0), Volen- dam (7-1), en Sittardia (4-0). Drie clubs uit de onderste regionen en twee uit het midden van de ranglijst. Naast de zege op Ajax bleef de Feije- noord-vlag fier in top tegen Xerxes- D.H.C. (3-0), Sparta (3-1), N.E.C. (5-0), N.A.C. (4-0), Fortuna '54 (5-0) en A.D.O. (6-3), dus twee clubs die in de degra datiezone verkeren, één uit het midden en twee directe volgers van Feijenoord en Ajax. Gelukkig is Gerard Kerkum ondanks zijn gezonde club-chauvinisme toch ob jectief genoeg om de huid van de beer niet te verdelen voordat hij is gescho ten. Met andere woorden, geen voorbe reidingen op touw te willen zetten of ook maar enigszins te speculeren op een landskampioenschap. We willen het reuze graag, maar het duurt nog te lang. De daalder van de eerste klap is voor ons, maar de laatste loodjes wegen altijd zwaar. Pas over acht maanden is de landskampioen be kend". Kerkum vindt dat de competitie onge veer zo loopt als hij zich had gedacht, alleen N.E.C. doet het veel beter dan hij verwachtte. De kersverse Nijmeegse ere divisieclub heeft een grote steunpilaar in de produktieve van Feijenoord ge kochte Hans Venneker, voor wie in de Rotterdamse voorhoede geen plaats was. Verder had de manager van de Rotter dammers meer verwacht van P.S.V. en Sparta, die beide zo tevreden waren over hun spelersruil, maar het tot nu toe veel minder goed doen dan vorig jaar. De opstelling van het eerste luidt: doel Van Zoghei; achter De Rooij, Krijt, Rut tenberg en Hoed; midden Van Boeijen en Van Veen; voor Aalbers, Wouden berg, Surstedt en v. d. Broek. Reserves zijn Van Essen, Van Breukelen en Henk Luschen. H.V.C. 3-S.E.C. 2 Op het sportpark Birkhoven in Amers foort ontmoeten zondagmorgen, om elf uur, H.V.C. 3 en S.E.C. 2 elkaar. De gasten, die tot nu toe twee wedstrijden wonnen en er één gelijk speelden, moe ten tegen de Amersfoorters toch ook minstens een puntenverdeling kunnen behalen. Daarvoor moeten zorgen: doel Van Es sen; achter Van Remmerden, R. Dor- restein, Huizinga en A. Hooyer; midden Luschen en Bosman; voor Van Breu kelen, Burgman, Duijst, Reinders en R. Schimmel. H.M.S. 3-S.E.C. 3 Ook het derde elftal reist zondag naar Utrecht om er de strijd aan te binden met H.M.S. 3. De gasten wonnen tot nu toe twee wedstrijden en moesten éénmaal de winst aan de tegenstander laten. Een gelijkspel ligt wel in de lijn der ver wachtingen. De opstelling van S.E.C. 3 is doel Van Limburg; achter D. Hooyer, Abbel en Pothoven; midden Pureveen en J. Vee nendaal; voor Lenarduzzi, Herman Lu schen, D. de Jong, E. Brouwer en W. Dorrestein. Reserves zijn K. Wilden burg en Nijhuis. S.E.C. 5-VEENENDAAL 3 Het vijfde elftal ontvangt zondag Vee nendaal 3. Hoewel de Soestenaren de eerste wedstrijd wonnen, was het ver toonde spel toch van dien aard, dat nu een moeilijke en zware opgave kan worden verwacht. Met een gelijk spel zal S.E.C. tevreden kunnen zijn. De opstelling van het vijfde luidt: doel Van Rooyen; achter L. van Klooster, Scheurwater en J. Wildenburg; midden F. Duijst en Smit; voor L. Meidam, Swalve, J. v. d. Brink, Schalkwijk en Legemaat. Reserve is B. van Alderdin. S.E.C. 6-B.D.C. 9 Het veteranenelftal ontvangt zondag plaatsgenoot B.D.C. 9, welke wedstrijd de S.E.C.-oudjes waarschijnlijk wel in hun voordeel kunnen beslissen. S.E.C. 6 ziet er als volgt uit: doel Van Beek: achter Kareisen, Belt en J. Hoed; midden Valero, Westerveld; voor Wij- nands. Dekker, Nieuwaal, Dasselaar, Veldhuizen, H. Brouwer. JEUGD Voor de jeugd van SJE.C. staan de vol gende wedstrijden op het programma: S.E.C. jun. B-K.V.VA B (2.30 uur). H.V.C. jun. E-S.E.C. C (4 uur). H.V.C. adsp. b-S.E.C. a (3 uur). Amersfoortse Boys adsp. b-S.E.C. b (3 uur). Quick adsp. c-S.E.C. c (2 uur). S.E.C. adsp. d- H.V.C. f (1.45 uur). S.E.C. pup. 1-V.V.Z. 1 (1 uur). Cobu Boys pup. 1-S.E.C. 2 (1 uur). S.E.C. pup. 3-Hooglanderveen 1 (1 uur), V.V.Z. pup. 2-S.E.C. 4 (1 uur) en Woudenberg pup. 2-S.E.C. 5 (1.15 uur). BINGO-AVOND Hedenavond wordt in de S.E.C.-kantine de eerste bingo-avond van het nieuwe seizoen gehouden. Er staan de deelne mers vele fraaie prijzen te wachten, o.a. een fiets. Telefoon 02154-2323 Amalialaan 19-21 HOLLAND-S.E.C. S.E.C. 1 gaat zondag in Utrecht bij een aloude rivaal. Holland op bezoek. Beide ploegen hebben tot nu toe dezelfde re sultaten (overwining, gelijk spel en ne derlaag) behaald en staan dus met een gelijk aantal punten tegenover elkaar. Ongetwijfeld wacht S.E.C. toch een zware opgave in Utrecht. In de laatste wedstrijden tegen D.E.V. en S.D.O. heeft men laten zien, zich voldoende kansen te kunnen scheppen, maar op het beslissende moment ont breekt het aan een juist richtinggevoel om tot een doeltreffende afwerking te komen. Veel meer dan een gelijk spel zal er voor S.E.C. dan ook niet inzit ten. In z'n antwoord op m'n ingezonden stukje inzake het protest n.a.v. de op zondag gehouden motorcross, schrijft de heer Terlouw dat ik ten onrechte het zwaartepunt liet vallen op het woord ergernis. Dit is fout, beweert hij, het zwaarte punt is de ontheiliging van Godsdag. God zelf eist z'n dag niet te ontheili gen. Maar dan blijft niettemin het feit, dat de heer Terlouw geërgerd was en daarom naar de pen greep. Over de betekenis van de zondag, voor de mens van u, lopen de meningen sterk uiteen. De opvatting van de heer Terlouw dienaangaande wordt niet ge deeld door een zeer groot deel van de bevolking. Dit is 'n feit, dat iedere zon dag te constateren valt En wat wil de heer Terlouw nu? Dat ieder zich inzake het al of niet doen aan sport op zondag zich naar zijn wensen zou richten. Natuurlijk hoort daar ook bij fietsen, autorijden voor plezier enz. enz. Want ook deze wijzen van zondagsdoorbrenging stellen de ge legenheid open om de Sabbathgeden- king te overtreden. De heer Terlouw zegt, geen dwang te willen uitoefenen. Maar Gods gebod is wel dwingend. De geestverwanten van de heer Terlouw konden vroeger met de wet in de hand aan ieder bepaalde regels opleggen. Zij zagen zich daarbij als de uitvoerders van Gods wil. Ik vrees, dat ze met heimwee aan die tijd terug denken. Maar gelukkig wordt tegenwoordig in brede kringen begrepen, dat in een behoorlijke samenleving een zo groot mogelijke mate van verdraagzaamheid moet bestaan. Hiervan profiteert ook de heer Terlouw c.s. Ze kunnen er ver zekerd van zijn, dat hun kerkdiensten op geen enkele wijze gehinderd zullen worden. Misschien zal dit de heer Terlouw bij nader inzien tot mildere opvattingen kunnen brengen. P. J. BECKER.

Soester Courant | 1967 | | pagina 7