\SlAMtAjUbt B.D.C.-Minerva 3-1 KAPKUNST NIEUB0RG D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM van hier en daar V.V.Z.-nieuws In onze collectie BRILMONTUREN I a. D. F. VOEGT TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 P0LIT1ETEL. 4444 Ja mevrouw, het was een groot succes, dus we gaan nog even door met onze reclame, DE BETERE PERMANENT WAV5NG VOOR ƒ10,— S.E.C.-nieuws S.E.C. behaalt beide punten in Utrecht Klaar terwijl u wacht REVEROL SMEERSTATBON Hees-nieuws B.D.C. -nieuws ..Olympia" in de prijzen Hees-volleybalnieuws Olmpia-volleybal S.E.C.-zaterdas DINSDAG 3 OKTOBER 1967 VAN WEEDESTRAAT 52 SOESTERBERGSESTRAAT 30 nog steeds op het eerste Al na drie minuten nam ding toen Hop een voorz' hoef inkopte, 1-0. Een 1 bracht Stalenhoef de star tekende 8-1. Cairo besloot een fraaie solo met het negende doelpunt en kort voor tijd eiste ook Vink zijn aandeel in de doelpuntenproductie op. 10-1 der halve, waarmede het tweede na zater dag nog altijd zonder puntenverlies is. S.E.C. 3-S.O.V.A. 3 11-0 Het derde elftal deed het nog beter. Het won met niet minder dan 11-0 van het Amersfoortse Sova 3. De produc tiefste speler bij S.E.C. was Rouwen daal, die zeven doelpunten voor zijn rekening was. Achteraf bezien had de S.E.C.-doelman wel thuis kunnen blij ven deze middag, want de wedstrijd heeft zich vrijwel geheel op de Amers foortse helft afgespeeld. Rouwendaal opende na een kartier de score door een vrije schop van Beijers- bergen in te koppen. Dezelfde speler scoorde voor rust nog drie maal, zodat men met een 4-0 voorsprong aan de thee begon. De tweede helft was nog ontmoedigen- der voor Sova. Een waar bombarde ment op het Amersfoortse doel bete kende nog zeven doelpunten. De Boer maakte er na vijf minuten 5-0 van, Rouwendaal vergrootte de voorsprong tot 6-0 en Beijersbergen kopte een hoek schop in tot 7-0. In de 37ste minuut passeerde Rouwendaal de Sova doelman nog eens (8-0) en nog in diezelfde mi nuut maakte Tolboom uit een voorzet van Beijersbergen er 9-0 van. Een listig boogballetje van Rouwendaal bracht de dubbele cijfers op het scorebord en toen vlak voor het einde Van Beek in het strafschopgebied gehaakt werd, be paalde Piepenbroek de eindstand uit de strafschop op 11-0. Daarmede bleef ook het derde elftal ongeslagen. V.V.Z.-SCHERPENZEEL 8-3 Na twee nederlagen boekte V.V.Z. zijn derde achtereenvolgende overwinning en is van de laatste plaats in drie wed strijden tot vlak bij de leiders opge klommen. Ook Scherpenzeel bleek za terdag niet bij machte om de V.V.Z.-op- mars te stuiten. De thuisclub won met niet minder dan 8-3 van een toch waar lijk niet zo zwakke ploeg. Bij de rust had V.V.Z. al een veilige 4-1 voor sprong. Toch waren het de gasten, die de score openden. In de tiende minuut bleef de V.V.Z.-verdediging staan, omdat men meende, een fluitsignaal van de scheids rechter te hebben gehoord. De arbiter bleek zich echter van geen fluitsignaal bewust, waardoor Scherpenzeel onge stoord kon scoren. Een kwartier heeft de V.V.Z.-aanhang op de gelijkmaker moeten wachten. Die kwam in de 25e minuut van de voet van Floor, die uit een vrije trap onverwachts raak schoot (1-1). Langzamerhand begon duidelijk te wor den, dat V.V.Z. de betere ploeg was, al bleef de doelpuntenproductie voorlopig nog gering. Pas na 35 minuten schoot Ruizendaal zijn club naar een 2-1 voorsprong, na dat hij eerst drie verdedigers had ge passeerd. Vijf minuten later stelde Floor De pupillen-elftallen van V.V.Z. en S.E.C. namen zaterdagmiddag het tweede veld in gebruik. Geheel nieuw voor Soest is de toepas sing van ronde doelpalen. collega Schaap in staat om er 3-1 van te maken. Ook halfspeler G. v. d. Bovenkamp be gon een aandeel in de zege op te eisen, al scoorde hij zelf niet. Wel ondernam hij een indrukwekkende solo-actie, waarna hij Hament de geelgenheid bood om de actie met een doelpunt af te ronden (4-1). Met deze stand ging de rust in. Ook in de tweede helft een sterk aan vallend V.V.Z. dat na een kwartier via Floor op 5-1 kwam. De Soestenaren trokken zich toen dui delijk in de verdediging terug. De de fensie bleek echter niet altijd even slui tend, hetgeen Scherpenzeel in staat stel de om in enkele minuten tijds twee maal te scoren en weer en bedreiging voor V.V.Z. te gaan vormen. De thuis club onderkende echter tijdig het ge vaar en had niet veel inspanning nodig om via Schaap op 6-3 en door Ruizen- daal (uit een voorzet van Schaap) op 7-3 te komen. Kort voor het einde scoorde Schaap zijn derde doelpunt, wat de eindstand op 8-3 bracht. Komende zaterdag speelt V.V.Z. op nieuw thuis, dan tegen Baarn, dat af gelopen zaterdag op eigen veld niet verder kwam dan een 1-1 gelijk spel tegen Candia. Beide ploegen hebben nu zes punten uit vijf wedstrijden. Het belooft dus een spannend treffen te worden. V.V.Z. 2-S.V.M. Boys 0-3 Na de bemoedigende resultaten in de eerste competitiewedstrijden heeft het tweede elftal zaterdagmiddag enigszins teleurgesteld door met 3-0 van het Maartendijkse S.V.M. Boys te verliezen. Deze stand was reeds bij rust bereikt. Het klopte in de V.V.Z.-ploeg dit keer niet erg. Men vond elkaar moeilijk, wat de gasten in staat stelde om voor rust driemaal te scoren. In de tweede helft heeft V.V.Z. zeker scoringskansen gehad, maar door pech en enkele ongelukkige schoten bleef de nul op het scorebord voor V.V.Z. ge handhaafd. TERSCHUURSE BOYS 2-V.V.Z. 4 6-2 Overeenkomstig de verwachtingen is V.V.Z. 4 er in Terschuur niet in ge slaagd om de Terschuurse Boys 2 te bedwingen. In de eerste helft kon V.V.Z. in een vrij harde wedstrijd de gasthe ren nog wel bijhouden, waardoor na een gelijk opgaande strijd de rust met 2-2 inging. In de tweede helft zakte V.V.Z. echter snel af nadat het eerste doelpunt om onbegrijpelijke redenen werd afgekeurd en eenmaal de paal in de weg stond. Tegen een zich nawelijks meer ver werend V.V.Z. zag Terschuurse Boys nog kans om vier doelpunten te produ ceren hetgeen de eindstand op 6-2 bracht. C.J.V.V. 5-V.V.Z. 5 7-1 Het vijfde elftal heeft zaterdag een bij zonder teleurstellende wedstrijd ge speeld tegen het Amersfoortse C.J.V.V, 5. Waar het veel oudere V.V.Z.-vetera- nenelftai verleden week maar met 5-4 verloor, had men nu voor het vijfde zeker een overwinning mogen verwach ten. Het pakte geheel anders uit, ook al omdat V.V.Z. met tien man in het veld verscheen, omdat één van de spelers wegens ziekte verstek moest laten gaan en de reserve niet was komen opdagen. De thuisclub liep in de eerste helft al uit naar een veilige 4-1 voorsprong. In de tweede helft werden hier nog een® drie treffers aan toegevoegd, zodat er geen enkele twijfel over bestond, wie de sterkste was. V.V.Z. 6-D O.S.C. 7 8-4 Van de reserve-elftallen heeft het zes de een overwinning kunnen boeken, ten koste van het Dolderse D.O.S.C. De V.V.Z.-veteranen bleken de techniek nog lang niet verleerd en maakten hun gemis aan snelheid ruimschoots goed door een groter enthousiasme. Het gevolg was een 3-1 voorsprong bij de rust en een uiteindelijke 8-4 zege. Is er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend zlekenfondsleverancier NIEUWE WEG 100 (bij station Soest-Zuid). O Gaarne afspraak, tel. 4026. S.E.C. moest zondag aantreden in Utrecht, tegen het sterke Holland en wist de volle winst mede te nemen naar Soest, hoewel dat verre van ge makkelijk was. In de beginperiode bleek, dat Holland over een technisch zeer goede ploeg bleek te beschikken en belaagden het S.E.C.-doel met goed op gezette aan vallen. Zij troffen echter „the good old" Rut- tenberg in grootse vorm, zodat S.E.C. deze moeilijke beginperiode wist door te komen. Surstedt kreeg na 20 minuten een mooie kans, doch wachtte te lang met schie ten. Ook Holland miste de kans om de score te openen, door de bal hard over te schieten. Even later was het weer S.E.C. dat door Van Boeyen verzuimde de leiding te nemen. Toch zouden de Soestenaren nog voor rust het eerste doelpunt maken. Woudenberg vangt een hoge bal op en plaats deze ineens door naar de rech tervleugel, waar de opkomende rechts back De Rooij doorgeeft naar Surstedt, die zich niet bedenkt en de Holland keeper het nakijken geeft. 0-1. Dat was 5 minuten voor rust. S.E.C. kroop voor rust nog door het oog van een naald, maar het liep allemaal goed af. S.E.C. had trouwens in deze wedstrijd niet over geluk te klagen. Na de thee kreeg S.E.C. al direkt een mooie kans, maar Woudenberg, alleen voor de uitgelopen keeper komende, wilde de bal over de keeper in het doel lepelen, maar deze ging over de lat. Holland deed alles om de partijen al thans op gelijke voet te brengen en deed dikwijls technisch goed werk, maar de goede schutter ontbrak. In de 28ste minuut wist S.E.C. de kans op de overwinning te vergroten door een doelpunt van Woudenberg 0-2. De Utrechtenaren gaven zich echter nog niet gewonnen en zette een hevig slot- offensief in en in de 32ste minuut moest Van Zoghei een fraaie redding uitvoe ren. Hoewel S.E.C. nog menig benauwd mo ment doormaakte, hield zij de 2-0 voor sprong in handen. H.V.C. 3-S.E.C. 2 3-2 S.E.C. 2 heeft zondag in Amersfoort genoegen moet ennemen met een 3-2 nederlaag tegen H.V.C. 3. De Amers- foorters gingen overrompelend van start en troffen al na enkele minute; twee maal de paal. Eenmaal ging de bal via de handen van doelman Van Essen tot hoekschop. De Amersfoorters namen halverwege de eerste helft de leiding via een van dichtbij keihard ingescho ten bal: 1-0. De H.V.C.-linksbuiten maakte er kort daarna 2-0 van, waarna Dorrestein de gelegenheid kreeg om via een strafschop de achterstand te verkleinen. Het deed dat ook wel, maar Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 op een zeer omslachtige manier. Via de handen van de H.V.C.-doelman ket ste de bal tegen de paal, kwam tegen de rug van de doelman terecht en toen weer voor de voeten van Dorrestein, die deze maal wel ineens inschoot: 2-1. Na rust moest Van Essen enkele malen fraai redding brengen, maar had uit eindelijk ook eenmaal schuld aan een doelpunt. Een slechte terugspeelbal van Van Breukelen stelde de Amersfoorters in de gelegenheid om 3-1 te scoren, waarna Burgman de eindstand op 3-2 bepaalde. H.M.S. 3-S.E.C. 3 1-2 De wedstrijd H.M.S. 3-S.E.C. 3 was twee maal drie kwartier een vrij een zijdig treffen met voor de rust een overwegend sterker SE.C., dankzij de sterke wind en in de tweede helft een sterker H.M.S., ook al dankzij de krach tige bries. De Utrechters openden de score na een misverstand tussen de S.E.C.-doelman en achterspeler Abbel, maar kort voor rust zorgde De Jong voor de gelijkmaker: 1-1. Diep in de tweede helft slaagde een moeizaam tegen de wind optornend S.E.C. er in om de volle winst binnen te halen. Het was opnieuw De Jong, die een aanval doeltreffend afrondde, na op maat een voorzet van Luschen te hebben gekregen: 1-2, wat ook de eindstand werd. S.E.C. 5-VEENENDAAL 3 2-9 Het vijfde elftal bleek bij lange na niet opgewassen tegen het sterke Veenen- daal 9. Al bij rust keek S.E.C. tegen een 6-0 achterstand aan. De achter hoede bleek door het uitvallen van Scheurwater dermate verzwakt, dat Veenendaal geen enkele moeite had om het net achter de S.E.C.-doelman te laten trillen. Na rust verhuisde Mei- dam naar de spilplaats, hetgeen de de fensie wel ten goede kwam. Niettemin zag Veenendaal nog driemaal kans, te scoren. Voor S.E.C. doelpuntte nieuweling Schalkwijk tweemaal. Hij speelde deze middag een opvallende rol, ook al moest zijn rol door het sterke spel van de tegenstander nog bescheiden zijn. S.E.C. 6-B.D.C. 9 6-2 S.E.C. 6 heeft er tegenover plaatsge noot B.D.C. 9 geen twijfel over laten bestaan, wie de sterkste was. Al bij die rust had de thuisclub zijn meerder heid in zes doelpunten uitgedrukt. Dekker, Veldhuizen en H. Brouwer (in gevallen voor Nieuwaal) scoorden elk tweemaal. In verschillende doelpunten had Dasselaar een aandeel. Eerst in de tweede helft zag B.D.C. kans, de stand een beter aanzien te geven. Eerst, toen Van Beek zich binnen het strafschop gebied bezondigde aan een overtreding, door in plaats van naar de bal naar de benen van een tegenstander te grijpen. De bal werd in eerste instantie wel ge stopt, maar de scheidsrechter liet de bal overnemen wegens een te vroeg tijdige beweging van de doelman. De tweede maal was het raak: 6-1. Kort voor tijd scoorde B.D.C. nog een twee de maal hetgeen de eindstand op 6-2 bracht. De S.E.C.-veteranen lieten deze middag een goede indruk achter, met name ook de beide halfspelers Kareisen en Wes- terveld, die goed opbouwend werk ver richtten. HEES 2-WOUDENBERG 3 2-1 Het tweede elftal van Hees heeft ook zijn derde competitiewedstrijd tegen Woudenberg 3 tot een goed einde ge bracht. Na een vrijwel gelijkopgaande strijd wist Hees te eindigen met een 2-1 over winning. Voor de rust nam Hees de leiding door een doelpunt van Looijsen. Het tweede doelpunt werd in de twee de helft door J. de Boer gescoord. Kort voor het einde zorgde de middenvoor van Woudenberg voor het enige tegen- punt. BAARN 2-HEES 3 3-3 De zonder al te veel verwachtingen op een goede uitslag tegemoet geziene wed strijd tegen Baarn 2 is in een onver wacht 3-3 gelijkspel geëindigd. Gedu rende de eerste helft van de wedstrijd had Hees zelfs een overwicht, dat re sulteerde in een doelpunt van Kroon. Na een tegendoelpunt van Baarn kwa men de Hees-voorwaarten opnieuw sterk terug. Uit een vrije schop doel puntte Ranch, terwijl Kroon met een striemend schot een Hees-overwinning in het zicht bracht. Na rust bleek al het Hees-kruit al spoedig verschoten en kon Baarn tot gelijke stand terug komen. Aanvoerder De Jong zorgde er echter voor, dat de druk op de achter hoede niet leidde tot meer goals, al ontkwam Hees enkele malen zeer for tuinlijk aan een vierde Baamse treffer. TRAINING De training van Hees is in verband met de televisieuitzending van de interland wedstrijd Denemarken. Nederland van woensdag naar donder dagavond verschoven op dezelfde aan vangt ijden. Het in het begin der competitie moei lijk op toeren komende B.D.C. heeft zondag haar tweede overwinning in successie behaald, hetgeen het vertrou wen in de B.D.C.-gelederen ongetwij feld zal versterken. Een overwinning op een op de rang lijst met 2 punten voorsprong en op de tweede plaats staande sterke tegen stander Minerva telt dubbel en brengt B.D.C. in de kopgroep. De Soestenaren waren vanaf de be ginperiode regelmatig in de aanval, doch de man die de doelpunten moet maken ontbrak. Zelfs een toegekende strafschop, wegens ongeoorloofd aanvallen van midvoor Verhoeve, werd door Van den Hengel gemist. Doelman Smink kreeg in de eerste helft geen enkele moeilijke bal te verwerken, wat de B.D.C.-veldmeerderheid wel demonstreert. De rust kwam echter met blanke stand. In de tweede helft duurde het nog 25 minuten alvorens B.D.C. aan de leiding kwam. J. van Fulpen ging er alleen van door, passeerde een aantal spelers, de kee per incluis, en gaf B.D.C. eindelijk de verdiende 1-0 voorsprong. Minerva kwam niet verder dan enige uitvallen, waarbij Smink enige malen handelend moest optreden. Na 35 minuten kwam J. Verhoeve al leen voor de keeper en gaf B.D.C. een 2-0 voorsprong. Toen echter Minerva 6 minuten voor tijd uit een vrije trap de achterstand tot 2-1 verkleinde, werd het nog even benauwd voor B.D.C. Dick Dorrestein maakte echter aan al le onzekerheid een einde door 3 min. voor het einde de zege veilig te stel len, zodat B.D.C. na een goed ge speelde wedstrijd met de volle winst ging strijken. Verdere uitslagen: S.D.O. 3-B.D.C. 3 1-2; Quick 4-B.D.C. 5 12-2; V.V.O.G. 4-B.D.C 6 3-5; BD.C. 7- V.V.Z.A. 4 4-2; S.E.C. 6-BD.C. 9 6-2; Amersfoortse boys 6-B.D.C. 11, 0-1. De C.W.S.V. „Olympia" heeft zaterdag deelgenomen aan de 13e herfsttocht van de C.W.S.V. „Het Spaarne" te Haarlem. De parkoersen liepen door Haarlem Noord, langs de sportvelden van Haar lem en E.D.O. en de kinderboerderij, alsmede door Bloemendaal en langs het „Parmekoekhuisje" en „Het kopje". De junioren liepen 12 km en behaalden met 23 deelnemers de le prijs met 437 punten. De senioren legden 18 km af en behaal den de le prijs en de wisselprijs met 17 deelnemers en 652 punten. Het ver schil met nummer twee was zeer ruim, namelijk 190 punten. Alle deelnemers ontvingen een fraaie medaille als her innering. Er namen in totaal rond 500 wandelaars aan deze herfsttocht deel. De volleybalvereniging Hees in dit jaar goed begonnen. Vrijdagavond werd voor het eerst in dit seizoen in competitie verband gespeeld. Om 19.15 uur startte het eerste dames team. In een gelijk opgaande strijd moesten zij tenslotte hun meerdere er kennen in Spirit 5. De eerste set werd een 15-10 overwin ning voor Spirit. De tweede set ken merkte zich door zenuwachtig spel, die Hees naar een 15-0 nederlaag voerde. Dick Dorrestein maakte vlak voor het laatste fluitsignaal een einde aan alle onzekerheid door na een fraaie solo de Minerva-keeper te passeren en de eind stand op 3-1 te brengen. Dc derde set gaf echter een heel an der spelbeeld te zien. Door goed sa menspel wist Hees deze set te winnen met 15-7. In ieder geval hebben de da mes meer toekomstmogelijkheden dan verleden jaar. De wedstrijd Hees 2-Wilhelmina 4 kon geen doorgang vinden, aangezien Wil- helmina niet volledig kon uitkomen. Hees speelde daarom een vriendschap pelijke wedstrijd. De Hees-heren begonnen de competitie goed door met 2-1 van Wilhelmina 4 te winnen. Na een moezaam begin kwam Hees met 10-3 achter te staan. Hees kwam echter terug tot 10-13, maar moest met 10-5 uiteindelijk toch de winst aan Wilhelmina laten. De tweede set gaf een geheel ander spel beeld met een veel beter Hees, dat dan ook deze set met 15-9 won. De derde en beslissende set gaf van beide kanten zeer goed volleybal te zien. Wilhelmina kon het echter op den duur niet bol werken. De Soestenaren wonnen met 15-13 deze set en daarmede de wed strijd. Uitslagen.' Dames: Spirit 5-Hees 1 2-1. Wilhelmina 4-Hees 2 0-3. Heren Wilhel mina 4-Hees 1 1-2. VOLLEYBALPROGRAMMA HEES Het eerste dames-zestal van de vol leybalvereniging Hees speelt woensdag 4 oktober, om kwart over acht, in de Amc-rsfoortse sporthal tegen D.E.V.U. 2. Een kwartier eerder begint in dezelfde sporthal de wedstrijd v.v. Hees 2-Unie Cornus. Op donderdag 5 oktober wordt in de sporthal de dameswedstrijd Hees 2- D.O.S. 3 gespeeld. Aanvang van deze wedstrijd 19.15 uur. Voor Olympia-volleybal zijn voor woensdag 4 oktober de volgende wed strijden vastgesteld: S.S.S. a-Olympia a (jeugd), aanvang 18.30 uur. V.V.A. 3- Olvmpia 3 (heren), aanvang 20.45 uur. S.V.V. 3-Olympia 3 (dames), aanvang 21.30 uur. De wedstrijden worden alle gespeeld in de Amersfoortse sporthal. O S.E.C. zaterdag-B.V.C. 5-1 De drie zaterdagelftallen van S.E.C. zijn het afgelopen weekeinde weer ongesla gen gebleven en hebben hun superiori teit wel op een zeer opvallende wijze duidelijk gemaakt. De drie elftallen scoorden bij elkaar niet minder dan 26 maal, terwijl een S.E.C.-doelman maar tweemaal werd gepasseerd. Het eerste elftal deed het nog het „slechtst". Het won namelijk „maar" met 5-1 van B.V.C. uit Bilthoven, dat het eerste punt wacht. S.E.C. de lei- rt van Stalen- lalf uur later de stand op 2-0, na dat eerst een boogbal van Sengers op de lat was gekomen en Stalenhoef een maal rakelings langs had geschoten. Een minuut later was het opnieuw Sta lenhoef, die de man aan het score bord aan het werk zette. Met een af standschot maakte hij er 3-0 van, met welke stand ook de rust in ging. Al na een kwartier in de tweede helft bracht Sengers met een kopbal uit een voorzet van Stalenhoef de stand op 4-0, terwijl dezelfde Sengers na een half een voorzet van Beijer doeltreffend af rondde. Pas in de 33ste minuut kon B.V.C. wat terugdoen. Het bracht, nadat S.E.C. de aanval wat verontachtzaamd had, de stand op 5-1. In de allerlaatste minuut verrichtte de weer uitstekend spelende back Hart man nog een fraaie redding op de lijn, zodat het opmerkelijke statistische feit, dat S.E.C. thuis altijd één doelpunt moet toestaan en in uitwedstrijden tot nu toe niet één, gehandhaafd bleef. MONTAGNARDS 2-S.E.C. 2 1-10 Het reserve-elftal behaalde zaterdag in Amersfoort tegen Montagnards 2 een overwinning met dubbele cijfers. On danks de grote overmacht van S.E.C. namen de gastheren al na drie minuten de leiding via een door Staal wegens hands veroorzaakte strafschop. Het is ook vrijwel het enige wapenfeit van de Amersfoorters gebleven, want daarna was het alles S.E.C., wat de klok sloeg. In de eerste helft maakte eerst Van der Loon gelijk en hielpen vervolgens Espinalt Porto (drie maal) en Van Del den S.E.C. aan een 5-1 voorsprong bij de rust. In hetzelfde tempo draaie S.E.C. in de tweede helft door, zodat nog eens vijf doelpunten werden gescoord. Van der Loon scoorde 6-1, Hoefman maakte er 7-1 van en een schot in eigen doel be-

Soester Courant | 1967 | | pagina 5