n h 1. Deze vlotte en sportieve mantel is een model van Sturka. Er is iets met die Sturka-stoffen: ze zijn alle maal andersmaar ze hebben een gemeenschappelijk kwaliteitskarakter. De Sturka-collectie is plezierig mooi én aceptabel in prijs. Sturka is confectie, maar op het lijf gemaakt. 2. De col Robespierrevan deze in chinchïllakwali- teit opgemaakte mantel kan op twee manieren worden gedragen. Het model draagt de naam ,^Haori". De prijs van deze vlotte jas is f 280. 3. Dat een tiener er niet extravagant hoeft uit te zien om de aandacht te trekken, bewijst deze oranjerode mantel van tercryl matjesstof wel. De vlotte opgestikte zakken en de raglanmouwen geven het geheel een aparte, moderne noot. Het sportieve element wordt nog geaccentueerd door een martingale inde rug. Jt. Deze aparte mantel, opgemaakt in handweefstof, werd exclusief voor Plaza gecreëerd. Het is een kopie- model van Balenciaga met klokkende rolploolen. (Prijs f 290.—) 5. Deze jonge vrouw draagt een diagonale frambozen rode tercryl-mantel met intrigerend hoge zakken, een klein kraagje en drie knopen als sluiting. 6. In dit Delmod-model wordt duidelijk gedemonstreerd dat er ruimte genoeg is gelaten voor bewegingsvrijheid. Delmod brengt een bijzondere noot in de mode; is pro gressief en apart. 7. Dit ensemble, bestaande uit cape met kostuum, zal de droom van iedere vrouw zijn. Het kostuum heeft een blinde sluiting in grijze shetland; de cape is double- brested: een creatie van Lesur, Parijs. De modellen heb ben de volgende namen gekregen: cape Pontiac en kos tuum Petri. Het ensemble kost f 490 8. Een beeld van een zwarte crylor imitatie bontman tel wordt gedragen over een droom van een, eveneens zwart, mantelpakje. 5. Een dat van een crylor imitatie-bontmantel, man- darijnkleurig. De strook langs de sluiting is, evenals t kraagje en de ceintuur met de knoopjes van stof in de zelfde kleur gemaakt. WINTERMANTELS we in het raam van de nieuwe mode aan het herfst- en winterseizoen denken, gaan onze gedachten het eerst «it naar de mantels. De mantel is immers de blikvanger van onze kleding, zodat we bij het aanschaffen ervan nóg selecter te werk moeten gaan, dan hij het kopen van een japon. Een mantel is voorts geen „éénjaarsvlieg", want dat zou bruin niet kunnen trekken. Toch zullen we er dit jaar aan moeten geloven, tenzij we het geluk heb ben, dat we al enige jaren achtereen met „meer zoom dan mantel" hebben gelopen, en er dus iets uit te halen valt. Want volgens Marianne David, een bekende mode ontwerpster uit Amsterdam, komen we in het nieuwe sei zoen alleen modern en hip uit in een lange jas met bij behorende hoge laarzen, laarzen met een Russische in slag; in warme jassen met grote zakken, grote pelerines en grote kragen. Maar Marianne David heeft het niet al leen voor het zeggen. Volgens Parijs zijn de mantels voor het komende seizoen wijder geworden in de rug, en zijn grote vage ruiten je-van-het. De kamgarens zijn eruit en ervoor in de plaats zijn gekomen: shetlands, tweed, ra- tiné en jersey, alles in levendige kleuren, maar niet zo fel lis van de zomer. De basiskleur is roestbruin; verder zult u Ket moeten doen met geel, groen, kardinaalsrood en alympisch blauw. U ziet het wel, keus genoeg. Military look blijft in, datbvil zeggen: epauletten (of afschaduwin gen daarvan), goudgalon, gouden knopen èn opstaande kragen. De opvallende aspecten zijn natuurlijk gereser veerd voor jonge vrouwen. De tentmodellen zijn er vol gens de Parijse confectioneurs nog steeds niet uit. De schouders zijn iets smaller geworden, zodat de A-lijn weer is gaan overheersen. De raglanmouwen zijn er ook in, maar de van voren ingezette en van achteren aange sneden mouwen doen het ook weer goed. Er is veel ruim te in de rug, mèt of zonder ceintuur. En dan de lengte. Kuitlang heeft de slag gewonnen met de hakken over de sloot, zou men kunnen zeggen. Want de lengte van de mantel blijft in werkelijkheid zwevend, d.w.z. zowel bo ven de knie (voor heel jonge vrouwen), op de knie en op kuitlengte. Er is een tendens naar langer, dat wel. En daarom: u loopt nog niet direct voor aap in uw oude mantel, maar als het even lijden kan, koop dan maar 'n nieuwe. U zult er anders toch binnenkort aan moeten ge loven. warm aanbevolen

Soester Courant | 1967 | | pagina 8