Kleuren Televisie ris* BUREN 4 HOE LANG NOG MET NASSER GARAGE STAM MARCHAL - HAARMODE BLOEIENDE SMOKKEL S0ESTERBERG TAAL NOCH TEKEN ziekenauto 5989 Met het staatsbankroet staat het einde voor de deur Renault dealer Met medewerking van Oost-Duitsland Ruiten ingegooid Wijnoogstfeest R.K. Instuif Bromfietser tegen auto Alg. Bank Nederland Arbeidsbeurs Soest Medische dienst Opstelling Soesterberg K.V.O.-nieuws Interkerkelijke gespreksavond 40 jaar muziekvereniging „Soesterberg" Bogi gaat dansen A.G.A.V.S. won met 2-1 Van Wieren Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten VRIJDAG 6 OKTOBER De politieke onzekerheid in Egypte groeit met de dag, de weerstand tegen Nasser en diens regiem met het uur. Theoretisch gezien bezat de president van de Verenigde Arabische Republiek nog nimmer zoveel macht als juist nu, doch deze indruk van oppermacht eri machtsvolkomenheid is bedrog. Nieuwe krachten, nieuwe figuren dringen naar voren en Nasser is niet bij machte deze te keren, ondanks het feit van de op eenstapeling zijner funkties. Hij ver enigt nu in zijn persoon de staats- en ministerpresident, opperbevelhebber van het - verslagen - leger en secretaris generaal van de „Arabische Socialis tische Unie", de partij die het voor het zeggen heeft in dat land. Kolonel Gamal Abdel Nasser steunde gedurende zijn dertienjarig bewind op twee zuilen: het leger en de volksmas sa, aangesloten bij en georiënteerd op het westen, maar de partij richtte zich meer en meer naar het oosten, naar Moskou. Tussen deze twee zuilen ba lanceerde Nasser, om de zaak te kun nen leiden en in de hand te houden. Renault 4 Luxe v.a. f 4.495, Dauphine Gordini v.a. 5.385,— Renault 8 v.a. f 5.550. Renault 10 Major v.a. f 6.250.— Caravelle Cabriolet v.a. 9.730, Renault 16 v.a. 8.650, Renault Rambler v.a. f 16.995, Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. Zijn pogingen leidden niet naar een overwinning doch naar een nederlaag, die een volkomen vernietiging werd. Het Egyptische leger werd militair en politiek totaal verslagen, ontheven van alle macht en invloed en Nassers per soonlijke vriend, de veldmaarschalk Amer viel in ongenade. Deze trok hier uit reeds de meest-persoonlijke konse- kwentie door een einde aan zijn leven te maken. Twijfel De volksmassa, georganiseerd in de Arabische Socialistische Unie, begint echter het geloof in Nasser te verliezen. Het is een noodzakelijk gevolg van de snel naderbij komende, dreigende hon gersnood. De gemiddelde Egyptenaar leeft van brood, vlees en melk. Vet en eieren bijvoorbeeld zijn er reeds lang niet meer te koop. Voor het bakken van brood is meel vereist. Dit onmisbare produkt moet voor een groot deel wor den ingevoerd, waarvoor deviezen nodig zijn die in verband met de olie-boycot, de oorlog met Jemen en de sluiting van het Suez-kanaal niet of niet meer in voldoende mate aanwezig zijn. De staatskas is leeg. Het heeft er alle schijn van, dat het met kolonel Gamal Abel Nasser net zo zal gaan als het in het nabije verleden ging met president „voor het leven" ir. Soekarno van de Republiek Indonesia Serikat. Het teken aan de (Egyptische) wand is reeds aanwezig in de vorm van een nieuwe regering met als eerste plaatsvervangend minister-president Zakaria Mohieddin, die tevens de op perste chef is van de Egyptische vei ligheidsdiensten en van de politie en van Keysouni, minister voor de plan ning en economisch gezien de sterke man in de nieuwe regering. Overigens is het van belang te weten dat én mi nister-president Mohieddin èn minister Keysouni géén vrienden zijn van het westen en ook niet van Nasser. Moreel Nadrukkelijk zij tevens gezegd, dat er voor Egypte geen enkele mogelijkheid bestaat binnen korte tijd de verloren oorlog tegen Israël opnieuw te begin nen, ook niet met militaire hulp van Rusissche zijde, daar het Israëlische le ger niet alleen het Egyptische (lees: Russische materieel vernietigde, doch ook de Egyptische moraal. Egypte maakt thans een pijnlijke en ra- dikale structuurverandering door, om dat kolonel Gamal Abdel Nasser, daar toe gedwongen en geholpen door links georiënteerde intellectuelen van zijn Arabische Socialistische Unie, aan de leiding der strijdkrachten de rekening presenteerde van de verloren strijd te gen Israël. Meer dan duizend hoofd- en opper-officieren vertoeven in de gevan genissen in afwachting van hun berech ting. De Egyptische generale staf werd ontbonden, de daarbij gedetacheerde officieren zijn zonder meer ontslagen en maarschalk Amer, tot aan de 10de juni j.1. vice-president der republiek, pleegde zelfmoord. Nasser, geconfronteerd met de harde realiteit van naderbij komende onder gang van het land en zijn regiem, kon niet anders doen dan de militaire kaste waartoe hij zelf behoort te likwideren. Eén der belangrijkste zuilen waarop hij eens zijn staatsmacht basseerde, is daar mede door zijn eigen toedoen weggeval len. De economische toestand De economische toestand van en in Egypte was reeds ver voor. de verloren zesdaagse oorlog tegen Israël onover zichtelijk. Egypte staat nu voor een bankroet mede als gevolg van ondeskun dige leiding, achterstand in de produk- tiviteit als gevolg van het gebruik van verouderde en uit de tijd zijnde machi nes en werkmethoden en niet te ver geten als gevolg van onbekwaamheid. De groei der bevolking - 800.000 zielen per jaar - bleek niet in overeenstem ming met de produktie, die veel te laag bleef. Het verwekken van onlusten en revo luties in andere Arabische staten zoals in Syrië, Libanon, Jordanië en Saoedi- Arabië verslond enorme sommen geld, evenals een te ver doorgevoerde natio nalisatie van grote bedrijven. Daarbij kwamen de enorme militaire uitgaven ter voorbereiding van het voeren van oorlog tegen Israël en in Jemen. Aan het licht kwam dat door dit alles de staatsschuld is opgelopen tot liefst 4,2 miljard dollar. Oorlogsgassen Het feit, dat de Egyptische luchtmacht in de oorlog met Jemen gifga. bezigde wijst erop dat Nasser trachtte het einde te forceren. De oorlog daar duurt al ruim vijf jaren, maar het is de Egyp- tenaren nog niet gelukt in Jemen een republikeinse regeringsvorm te vestigen onder leiding van maarschalk Sallal. De monarchistische troepen van de Imam el Badr bleken in alle opzichten de meerderen te zijn van de republikeinen en van de Egyptenaren. De internatio nale commissie van het Rode Kruis on der leiding van de Zwitserse profes sor dr. Lauppi, directeur van het me- disch-gerechtelijk instituut te Bern, be vestigde dat door Egyptische oorlogs vliegers mosterd-gasbommen waren af geworpen op 11. 15, 16 17 en 18 mei van dit jaar. In de plaatsen Gahar, Ga- dafa, Nofal en Gadr kwamen daardoor 318 manen, vrouwen en kinderen om het leven. Nasser heeft thans toegezegd zijn troe pen uit Jemen terug te trekken en het doen bombarderen door zijn luchtmacht van open steden in gebieden waarin hij geen enkele zeggenschap heeft, na te laten. Ook dit betekent een zware klap voor zijn prestige en het Egyptische moreel. „Weerdorpen" Nauwlettend slaan regering en volk van PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Israël de toestanden gade in Egypte en de overige Arabische landen. De bewa king der Israëlische grenzen is sinds enkele dagen weer verscherpt als ge volg van het feit, dat de houding der Arabieren ten opzichte van Israël on verzoenlijker is dan ooit. Israël is in verband met het verzet in de bezette gebieden begonnen om in de grensstreken zogenaamde weerdorpen te bouwen, bestaande uit in staat van ver dediging gebrachte nederzettingen. Deze „weerdorpen" worden omgeven door prikkeldraad versperringen en mijnen velden en zullen worden uitgerust met zoeklichten, licht geschut, machinege weren, luchtafweergeschut en radio apparatuur. De manlijke en vrouwelijke bewoners zullen met karabijnen en met machinepistolen worden uitgerust en bij toerbeurt bewakingsdienst hebben te verrichten. Zodra zich gevechtsacties voordoen, alarmeren zij de grenswacht en het naastbij gelegen garnizoen. De Israëlische regering wenst vrede, doch niet voor iedere prijs, aldus een woord voerder van de minister van defensie, generaal Mosje Dayan. SCHRIKSLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 WEDUWENPENSIOEN. Een wedu we, wier man in 1964 is overleden, ont vangt krachtens de Weduwen- en we zenwet weduwenpensioen. Zij moet per maand aan ziektepremie 20,14 beta len. Volgens haar mening zijn er ook weduwen die van dit pensioen geen ziekenpremie behoeven te betalen. Waarom de een wel en de ander niet, zit er verschil in leeftijd of dergelijke? Antwoord: Het kan inderdaad voorko men, dat een weduwe met hetzelfde pensioen als u geen ziekenfondspremie behoeft te betalen. Dit laatste komt namelijk voor, als de echtgenoot over leden is vóór 1 januari 1965 en toen verplicht verzekerd was. Wij moeten dus aanemen dat dit bij de man van deze weduwe het geval niet was, zo dat zij tengevolge daarvan vrijwillig verzekerd is. Mocht onze veronderstel ling onjuist zijn, dan kan zij altijd in formaties inwinnen bij de Raad van Arbeid te Amersfoort. VERWARMING. - Wij willen deze win ter geen kolen meer, dus aardgas of olie. Een deskundige beweerde dat aardgas vochtiger was dan olieverwar ming, doch een ander beweerde dat olie vochtiger was dan aardgas. Wij willen beslist een droge warmtebron hebben omdat wij een reumapatiënt in ons ge zin hebben. Antwoord: De droogste en dus beste verwarmingsbron voor uw geval zou centrale verwarming zijn. Tussen olie, gas en kolen is weinig verschil, hoewel olie nog het gunstigst daarvan is. Het geringe verschil wordt veroorzaakt door het feit dat alle drie deze vormen van verwarming gebruik maken van de lucht die in de kamer aanwezig is. PERSONELE BELASTING. - Kunt u mij zeggen hoeveel personele belasting Ik moet betalen bij een huur van ƒ686,40 per jaar en 1 kind. 2, O L** 1 Antwoord: Door de huurbeperking en de daaruit voortvloeiende verschillen tussen voor gelijkwaardige huizen be taalde huur wordt de personele belas ting niet meer berekend over het wer kelijke huurbedrag, doch over een daar voor in de plaats komende geschatte huurwaarde. Deze wordt bepaald door vergelijking met de huurwaarden van vooroorlogse woningen. U dient dus in plaats van de betaalde huur eerst die huurwaarde bij de belastinginspectie op te vragen, alsmede de klasse waarin uw woonplaats of de wijk waar u woont voor de personele belasting is inge deeld. OUDE BRILLEN. - Kunt u mij het adres geven van iemand, die oude en gebruikte brillen nodig heeft? Antwoord: Oude brillen en glazen en monturen zijn dringend gewenst o.m. door dr. S. Franken, die als oogarts in India werkt. In de kliniek waar hij werkt, zijn er per maand 2 a 300 no dig. Het adres, waarnaar ze verzonden kunnen worden is: H. Donk, Oud Amers- foortseweg 18 te Hilversum. RUIMTELIJKE ORDENING. - Kunt u mij vertellen wat het begrip „ruimte lijke ordening" inhoudt? Antwoord: De term „ruimtelijke orde ning" is afgeleid van 't Duitse „Raum- ordnung", en duidt aan het object van de wetenschap der planologie. En de uitdrukking „planologie" komt ge leidelijk in de plaats van het oude en meer beperkte begrip stedebouwkunde. Het is de wetenschap, die zich bezighoudt met de regelmatige in deling van een door een volksgemeen schap of deel daarvan bewoond ge bied, gezien naar de hoofdaspecten, zo als het wonen, het werken, de recrea tie (ontspaning) en soms ook de verde diging. In samenwerking met de Deense marine, de militaire inlichtingendienst van dat land en de douane, heeft de Deense staatspolitie een bende van zeventien smokkelaars opgerold en de verdachten ingesloten in het huis van bewaring te Kopenhagen. In totaal ruim twee mil joen Amerikaanse en Engelse import- sigaretten. alsmede een grote hoeveelheid rum en whiskey werden in beslag ge nomen. De contrabande werd verhandeld in de bij insiders zeer bekende bar „Duty freeshop" in de Oostduitse oorlogshaven en badplaats Warnemünde. Het omvang rijke onderzoek in deze opzienbarende smokkelzaak duurt nog steeds voort. Met de arrestatie van de zeventien smokkelaars hebben de Deense politie autoriteiten veel lauweren geoogst en de zaak won aan belangrijkheid toen werd vastgesteld, dat enkele der gear resteerden zich ook nog schuldig hadden gemaakt aan spionage ten gunste van Oost-Duitsland. De oostzee-badplaats en oorlogshaven Warnemünde is een maritiem steunpunt van de Sowjet-Unie en van de landen aangesloten bij het Pact van Warschau en tevens het aanloop- en contactadres van vele rode agenten, waarvan de in de aanhef van dit artikel genoemde „Duty free-shop" het middelpunt vormt. Per race-boot De gesmokkelde whiskey en rum en de sigaretten (400.000 per smokkeltocht) wa ren afkomstig uit de magazijnen van de Oostduitse staatswinkels. De smokkel daarvan naar Denemarken blijkt een lo nende bezigheid voor de smokkelaars te zijn geweest. Zij verdienden aan iedere, smokkeltocht ruim dertigduizend gulden en deden daarbij en gelijkertijd de Deen se staat voor ruim zeven en vijftig mil joen gulden per jaar tekort door het ontduiken van invoerrechten en accijn zen. De bendeleden werkten met zeer snelle motorboten, waarvan de nieuwste aan winst een snelheid van ruim 100 km per uur kon bereiken. Met hun race-boten flitsten ze in de nachtelijke uren over de Oostzee, bestemming Warnemünde vice versa, een tocht die circa zestig mi nuten in beslag nam. Deze goed geor ganiseerde smokkelhandel bereikte haar hoogtepunt in de maanden juli en augus tus van dit jaar. Deze grootscheepse clandestiene handel kwam pas eind augustus aan het licht toen de politie te Kopenhagen in de nachelijke uren een tweetal mannen aan hield, die 900.000 sigaretten en twee en zeventig flessen sterke drank per auto vervoerden. Over de herkomst konden zij geen afdoende verklaring geven. Spionnen De inzittenden van de wagen, Fritz Nielssen en Carl Emanuel Petersen, ble ken bovendien oude bekenden van de politie te zijn en stonden geregistreerd wegens spionage ten gunste van het communistische Oost-Duitsland, waar voor het tweetal ieder tot een jaar ge vangenisstraf was veroordeeld. Nielssen, die woonachtig is in Kopenhagen, werd, evenals zijn in het Oostduitse Stralsund wonende kompaan Petersen, in voorar rest gezet en een uitgebreid onderzoek ving aan, terwijl de grenscontrole werd verscherpt. Enkele dagen na de arrestatie van het tweetal werd in de Deense provincie Seeland door de douane-recherche een partij Engelse import-sigaretten in be slag genomen, in totaal maar liefst 800.000 stuks en ook hierop volgden en kele arrestaties. In aansluiting daarop werd in Kopenhagen de smokkelaar- vertrouwensman in de persoon van de kunsthandelaar Alexander Blask gear resteerd. De politie, de grenswacht en de douane van Oost-Duitsland bleken van de om vangrijke smokkelhandel op Denemarken volledig op de hoogte en verleenden veel medewerking aan de smokkelaars. Aan het licht kwam toen ook, dat de in Stralsund (D.D.R.) wonende smokkelaar- spion Petersen met de leiding van de bende was belast en zich van de mede werking van de Oostduitse autoriteiten verzekerd had. In de naaste toekomst zijn nog meer ar restaties te verwachten. Het onderzoek in deze zaak duurt voort. Zo zijn dezer dagen ook nog zeven nieuwgebouwde zeewaardige motorjachten, bestemd voor de smokkelhandel op Oost-Duitsland, door de Deense politie in beslag geno men. Bij café „Soestduinen" zijn woensdag nacht twee grote spiegelruiten aan de voorzijde ingegooid. De bewoners, die aan de achterzijde slapen, hebben van het gebeurde niets gemerkt. De schade beloopt ongeveer duizend gulden. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. Ook dit jaar organiseert de R.K. In stuif Soest haar wijnfeest en wel op za terdag 7 oktober en zondag 8 oktober. De zaterdagavond zal uitsluitend be stemd zijn voor alle gehuwden en on- gehuwden boven 25 jaar, terwijl de zondagavond voor alle instuifleden toe gankelijk is. Deze avonden zullen in het teken van de wijnoogst staan en worden gehouden ln het Verenigings gebouw, Steenhoffstraat. De zaal is omgetoverd in een sfeervol le wijnstube. Muzikale medewerking wordt verleend door het dans- en showorkest „De Ad-Ri-Jo's". Het aanvangsuur is voor zaterdag ge steld op 20.30 uur en voor zondag op 20.00 uur. terwijl op beide avonden de zaal een half uur voor de aanvang ge opend zal zijn. Op de hoek van de Kolonieweg en de Eikenlaan verleende woensdag de 17- jarige bromfietser J. H„ alhier, geen voorrang aan de 48-jarige automobiliste mej. G. D. S. W. uit Soest. De brom fietser kwam te vallen en raakte licht gewond. Dr. Rip verleende in zijn wo ning de eerste hulp, waarna H. huis waarts kon keren. Behalve dat de Alg. Bank Nederland binnenkort haar nieuwe bankgebouw aan de Van Weedestraat zal betrekken, heeft zij heden aan de Soesterbergse- straat 43 in Soest-Zuid een nieuw kan toor geopend. Ongetwijfeld zal met deze opening in een behoefte worden voorzien, temeer daar men ook hier voor alle bankzaken terecht kan. De heer H. Linschoten is zowel voor dit kantoor als voor het kantoor Van Weedestraat als directeur benoemd. De ontwikkeling van de arbeidsmarkt gedurende de maand september 1967 in het gewest Soest (de gemeenten Baarn, Eemnes en Soest). De begin- en eindstadia van het aantal geregistreerde mannelijke werkzoeken den is in de afgelopen septembermaand nagenoeg gelijk gebleven, n.1.: 121 122. September 1966 vertoonde, hoewel op iets lager nieveau dan thans, een stij gende lijn van het aantal mannelijke werkzoekenden. (95 111). Het aantal jeugdige mannelijke werk zoekenden daalde in de loop van sep tember enigermate (22 16) en ligt qua omvang niet ver van die van vorig jaar september (20 15). Beziet men de vraag naar mannelijke arbeidskrachten, dan bi^.it er in deze maand nauwelijks enige wijziging te zijn opgetreden in de totale omvang daarvan (340 337) echter wel een re latief gezien niet onbelangrijke toene ming van de vraag naar jeugdige man nelijke arbeidskrachten (85 112). Wat dit betreft was het beeld in september 1966 tegengesteld, n.1. een algemene stijging van 392 naar 420 en een daling van de vraag naar jeugdigen van 102 tot 97. Ten aanzien van de categorie jeugdi gen is de situatie van de vraagzijde ten opzichte van vorig jaar september lich telijk beter te noemen, terwijl het alge mene beeld een hoger peil aangeeft, welk peil overigens nog altijd belang rijk hoger is dan dat van het geregi streerde aanbod. Het werkloosheidspercentage voor man nen in verhouding tot de totale afhan kelijke mannelijke beroepsbevolking handhaafde zich voor dit gewest op 0,9 per eind september 1967, terwijl het voor seizoeninvloeden gecorrigeerde cij fer op 140 kwam te liggen (eind augus tus 1967 150). Het aanbod van vrouwelijke werkzoe kenden onderging in de afgelopen sep tembermaand evenmin nauwelijks eni ge verandering (28 29) en ligt aan zienlijk lager dan in septmeber 1966 (42 54), waarbij het aanbod van jeug dige vrouwelijke arbeidskrachten zich op equivalente wijze ontwikkelde. Vorig jaar 13 9, thans 6 5. Evenals bij de mannelijke arbeidskrach ten ligt ook bij de vrouwelijke arbeids krachten de vraag naar vrouwelijk per soneel lager dan bij het begin en het einde van september 1966, n.1. 225 201 in 1967 en 259 246 in 1966, terwijl ook hier een toenemende vraag naar jeug dig vrouwelijk personeel opvalt. Vorig jaar 73 63. Dit jaar 68 91. Dokter L. H. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 03402-2696, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. J. W. Hagedoorn, J. C. Lucas en A. Th. M. Splinter, allen te Soesterberg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en D. J. R. Jellema te Den Dolder. VOETBAL Soesterberg uit tegen D.W.S.V.: doel van Rijswijk; achter Klip, Gerrits; mid den van Ginkel, Apeldoorn, Odijk; voor v. d. Borg, v. Twigt, Jaarsma, Huis man, Smit. K.V.O. 1 verloor met 11-3 van Auster- litz; K.V.O. 2 verloor thuis van R.D.Z. 3 met 4-5; de a-aspiranten, die het tot nu toe goed deden, kregen bij Midlan- dia in Bunnik een grote nederlaag van 6-0 te slikken. De c-aspiranten verloren in eigen sport park met 1-4 van Amersfoort e. Alleen de K.V.O.-b-aspiranten hebben kans gezien in de competitie-wedstrijden een overwinning te behalen in de uitwed strijd tegen Tovers 0-1. Het wedstrijdprogramma voor de e.v. keer luidt als volgt: K.V.O. 1-Sparta 1 om 16 uur. K.V.O. b- Amersfoort d, 14.45 uur. Meeuwen c- fc.V.O. c, 15.10 uur. K.V.O. d-Biko c, 14.30 uur. Austerlitz b-K.V.O. e, 14.00 uur. In het kader van de landelijke inter kerkelijke vredesweek, welke van 8 tot 15 oktober wordt gehouden, zal op vrij dagavond 13 oktober, in „De Hoek steen", een gespreksavond worden ge houden, uitgaande van de R.K. paro chie, de Geref. Kerk en de Herv. Ge meente. Als inleider-spreker is uitge nodigd prof. dr. G. A. Zuidberg van het Philosophicum „Dijnselburg". Men hoopt op belangstelling van allen, die zich mede willen bezinnen op de vre- desopdracht, die aan de kerk gegeven De muziekvereniging „Soesterberg" be staat 40 jaar. Voortgekomen uit de Harmonie Sint-Jozef kunnen sinds vijf jaar, in overeenstemming met de naams verandering van het korps, personen van verschillende levensbeschouwing als lid van het korps toetreden. Na menige bespreking van de r.k. werkliedenvereniging werd de Harmo nie opgericht op initiatief van de heren J. B. Lensink, B. en J. Gijtenbeek, E. Reinsma, J. van de Valk en J. Hels- dingen. De eerste directeur was de heer J. Wa- kelkamp uit Amersfoort. In datzelfde jaar moest de harmonie al naar buiten optreden na afloop van de zo geslaagde Indiëvlucht, waarbij lui tenant-vlieger Koppen gehuldigd werd. De harmonie nam deel aan diverse con coursen en meetings, waarbij menige eerste prijs in de wacht werd gesleept. Na de oorlog kwam het muziekgezel schap weer tot bloei onder voorzitter C. Merts. Onder voorzitterschap van N. Wakel- kamp werd het uniformfonds opgericht en trok de eigen boerenkapel „De Hei kneuters" er heel gezellig op uit in gezelschap van de Veluwse bóeren- dansers. Twaalf jaar geleden volgde W. A. J. C. Wakelkamp zijn vader op als dirigent en werden de prestaties in moderner trant aanzienlijk opgevoerd. Er kwam ook een damesdrumband en de jaar- concerten werden vervangen door con certen „nieuwe-stijl" en aantrekkelijke shows. De zomeravond, taptoe in samenwer king met Austerlitz, Hoevelaken en Putten werd een zeer gewaardeerde op volger van het openluchtconcert. Het onlangs vernieuwde bestuur is als volgt samengesteld: J. E. van Bruggen, voorzitter; mej. T. Sukking, secretares se; C. J. B. Lensink, penningmeester; H. Reinsma, algemeen beheerder en H. A. van Basten, vice-voorzitter en pro pagandist. Ter gelegenheid van het 40-jarig ju bileum der vereniging werd zaterdag een groot muziekfestival georganiseerd, waaraan medewerking werd verleend door muziekverenigingen en drumbands uit Austerlitz, Cothen, Hoevelaken, Put ten, Soest en Soesterberg. Onder grote belangstelling hadden de festiviteiten plaats. Des middags werd er een marswdestrijd en een stertocht op het dorpsplein ge houden. De 1ste prijs werd gewonnen door Erica uit Austerlitz met 24 pun ten. De 2e prijs met 22V2 punt was voor Excelsior uit Cothen. Daarna volgde de taptoe en het drumbandconcours. Eerste prijswinaar werd de damesdrum band „Soesterberg" met 24 punten, tweede werd Erica uit Austerlitz met 23Vz punt. Des avonds werd in de garnizoensont- spanningszaal een jubileumconcert ge geven waaraan door alle muziekkorp sen beurtelings werd deelgenomen. Het concert met zijn muziek in „nieu we stijl", en zijn vele marsen werd een groot succes. De 1ste prijs werd ge wonnen door P.V.O. uit Soest met 113 punten, de tweede was voor Erica uit Austerlitz met 111 punten. Een deskundige jury van de Amers- foortse Muziekschool beoordeelde de concertwerken. Na afloop had de prijsuitreiking plaats en volgde er een gezellig samenzijn. De jeugdvereniging Bogi houdt op za terdagavond 7 oktober weer een van haar avonden in „De Hoeksteen". Er wordt gedanst op de allernieuwste pla ten, die door een vrouwelijke disco jockey zullen worden aagekondigd. Toegang voor jongens en meisjes van 17 jaar en ouder. De avond begint om acht uur. De volleyballers van A.G.A.V.S. 2 heb ben een 2-1 overwinning behaald in de Amersfoortse sporthal tegen Spirit 5. Spirit, dat steeds probeerde de Soester- bergers niet in hun normale spel te la ten komen, zag de eerste set na een 10-4 achterstand met 15-4 verloren gaan. Ook in de tweede set nam A.G.A.V.S. een kleine voorsprong, die in een 15-9 zege eindigde. In de derde set kreeg A.G.A.V.S. een lichte terugslag na een aanvankelijk gelijkopgaande strijd met tussenstanden 6-6, 7-7 en 8-9, waarbij Spirit na een paar serve-wisselingen de laatste set met 11-15 uitmaakte. Woensdag 11 oktober komt het derde team van A.G.A.V.S. voor het eerst uit in de wedstrijd tegen H.G.S. 1; A.G.A.V.S. 1 speelt dan tegen Olym- pia 2. Nu ook 2 Jaren verzekerd tegen diefstal en verlies. Juwelier - Horloge* Van Woedestraat 40 - Telefoon 4361 De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de navolgende art sen: W. J. Schutte, Burg. Grothestraat 65, tel. 2333 en J. Borst, Paulus Potterlaan 30, tel. 4662. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur A. L. M. N. Vreeswijk, Burg. Grothe straat 63. Apotheek Zaterdag en zondag geopend apotheek „Soest-Zuid". Oranje-Groene-Kruis Zr. Sijtsma, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gele-Kruis Zr. Anthoniana, Nieuwerhoekplein 10, tel. 4255. Groene Kruis Zr. J. Postma, Van Weedestraat 2 A, tel. 6906. Medisch Opvoedkundig Bureau. Elke 2e en 4e woensdag van de maand, 10.30-11.30 uur v.m., gebouw Wit-Gele Kruis, Molenstraat 11. De taalmoeilijkheden spelen de buiten landse arbeiders dagelijks parten. Dat geldt niet alleen in het bedrijf en in het verkeer, maar ook bij de omgang met overheidsinstanties en openbare instel lingen. Op de postkantoren met name hebben Spanjaarden, Italianen en Marokkanen de grootste moeite de noodzakelijke for mulieren te verkrijgen en in te vullen voor het overmaken van geld naar fa milieleden. Daarom zal de regering toch meer voorlichting moeten geven in de landstalen van de arbeiders die hier te werk worden gesteld. Op de postkanto ren zullen handleidingen of postwissel formulieren moeten komen in de talen van de belanghebbenden. Tot op heden biedt de P.T.T. deze men sen taal noch teken. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds N. H. van. Zanten, Soester berg. 19 uur ds J. Mettau. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds J. Mettau. 19 uur ds J. Smit, Evangelisatiedienst. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Heeskapel, Inslngerstraat. 10 uur ds H. Roest. Zonnegloren, Soesterbergsestraat 10 uur ds L. de Ru. EItheto, Driftje. 10.15 uur Jeugdkerk. Ichtuskerk, AJb. Cuyplaan. 10 en 17 uur ds J. Smit. Middelwjjk, P. de Hooghlaan. 10 uur Zondagschool. Groot Engendaal, Dalvveg. 15 uur ds H. Roest. H. Avondmaal. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 10 en 17 uur ds G. Rang. Wilhelminakerk 10 en 17 uur ds P. Suurmond, Baar Bed. H.A. GEREF. KERF EItheto. 8.30 uur ds W. Borgdorff, Baarn. 3.00 uur ds J. Verkade, Groningen. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 19 uur ds G. Bouw, Scheveningen. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaa! 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 10. 10.15 uur Lekendienst. De heer C. Gie bel. Wijkgebouw Soest-Zuid 19.15 uur ds H. de Boer (N.H.) Zwolle. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Van Weedestraat 19. Geen dienst. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Predikant A. E. Dingjan. Interkerkelijke Zondagsschool. 10 en 11 uur in de Da Costaschool. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds D. Richards, Den Haag. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burg. Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. 10.30 uur ds J. van den Brink, Vloot- predikant, Baarn. KERK SOEST, Steenhoffstraat. Zaterdagavond 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8.00 en 9.00 uur. KERK SOESTDIJK. Burg. Grothestraat. Zaterdag 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 9.30 uur. 11.00 uur Hoogmis. H. Missen maandag, dinsdag 8 uur en 8.30 uur, woensdag 8 en 9 uur, donder dag 8 en 14.30 uur en 19.00 uur (avond mis), vrijdag 8 en 8.30 uur, zaterdag 0 uur en 19.00 uur avondmis. KERK SOEST-Z„ St. Willibrordusstraat Zaterdag 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. Woensdagavond 19 uur avondmis. Overige dagen H. Missen te 8.00 uur.

Soester Courant | 1967 | | pagina 3