Jan Visser is Arti Meshocke Bronchi letten 517 spatborden werden witgeschilderd Zakenkring stelt zich garant voor geldlening P.V.O. EEN WIT SPATBORD IS VEILIG IN 'T DONKER! U kunt zelf ook veilig schilderen. Met [fleXa] en onze vakkundige adviezen lukt dat altijd DROGISTERIJ - VERFHANDEL KRAAI. „Soester Natuurbad" Krabbels van Kneiis Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noortfórweg 23 J. J. Gerritse gehuldigd voor 40-jarig jubileum Daarom schilderde onze servicedienst er dinsdag honderden wit met Vroeg donker - lange avonden - nu tijd voor de keuken en dat zolderkamertje Ook voor alle gereedschappen Van Weedestraat 20 - Soest - Telefoon 2374 Uw RECORDER staat klaar hij „DE GOUDEN SNAAR" Leningen en schenking voor ijsvereniging Peters Baan KOM WASSEN Bil DE Crematie Evangelisatiedienst Gevonden voorwerpen VRIJDAG 6 OKTOBER Morgenavond, tijdens de grote religieu ze poëzie-manifestatie, zal er één dich ter uit Soest zijn gedichten voordragen samen met" o.a. Huub Oosterhuis en Gabriël Smit. Het is de dichter, leraar en Arti Shock voorzitter Jan Visser. Voor zijn gedichten ontving hij in 1964 de Rijkstoelage voor jonge letterkundi gen. Toch ic er nooit iets van hem uit gegeven. „Dat is helemaal niet belangrijk", zegt Jan Visser. Met het voordragen van poëzie op manifestaties bereik je veel meer mensen. Ik werk veel mee aan dergelijke avonden. In het voorjaar is er in Hilversum zo'n grote poëzie-manifestatie tijdens de boekenweek, die door de V.A.R.A. op de T.V. wordt uitgezonden. Deze mani festatie wordt door Ton Luiting geor ganiseerd". Jan Visser heeft drie bun dels samengesteld: „Te Berde", Ten Poems from Whoof „Vele manieren van Ho»stdrank in tabletvorm.95ct Ten poems from Whoof bevat tien ge dichten en een grafschrift. Dat graf schrift zal door de beeldhouwer Egbert Joosten in een grote graftombe worden gebeiteld. „Mijn poëzie is in de fonolo gisch spelling geschreven. Het is de spelling die de Vereniging voor Weten schappelijke Spelling voor staat. Als de fonologische spelling wordt ingevoerd ben je in één keer van alle spellings moeilijkheden af". De fonologische spelling heeft natuur lijk alleen maar zin als het gedrukt is. Daarom heeft Jan Visser wel plannen voor een boekje dat hij samen met Otto Prinsen gaat maken. Sommige gedichten van Jan Visser zijn religieus, tegen de achtergrond van de moderne Amerikaanse theologie. De kerken worden steeds leger, er gaan steeds minder mensen naar toe. De mensen gaan ook steeds minder gelo ven. Dit thema dat in de poëzie van Jan Visser terug te vinden is, staat momen teel wel in de belangstelling. Binnen kort houdt de V.P.R.O. een teach-in over het geloven buiten de kerk om. Naast het dichter en leraar zijn is Jan Visser ook voorzitter van de kunste naarsvereniging Arti Shock. Arti Shock is in het begin van dit jaar opgericht door Willem Jan van de Wetering na een door hem georganiseerde poëzie manifestatie in de Galerie Soestdijk van Egbert Joosten. Sinds dien heeft de jon ge kunstenaarsvereniging vele moeilijk heden gehad maar bloeit nog steeds. „Het is een erg moeilijke vereniging", vertelt Jan Visser. „De meeste kunste- REMBRANDTLAAN 18 TEL. 02155-4785 De boekhouder van de dienst van ge meentewerken, de heer J. J. Gerritse werd in verband met zijn 40-jarig ambtsjubileum gehuldigd in het Ver enigingsgebouw aan de Steenhoffstraat. De directeur, de heer v. d. Dussen wees er op, dat de jubilaris in die veertig jaar alle tijd heeft gehad om bekend te worden. „Uw oordeel is wat bezonkener geworden, maar aan uw karakter is in die veertig jaar niet zo veel veranderd". De directeur van ge meentewerken prees in de heer Gerritse diens gevoel voor humor en openheid. Burgemeester mr. S. P. Baron Ben- tinck noemde het op zich al een hono rabel feit om veertig jaar bij een werk gever in dienst te blijven. „Door de grote verscheidenheid in funkties, die u in de loop der jaren hebt bekleed is gebleken, dat u een goed ambtenaar bent, die zijn werk met toewijding en ijver verricht. U hebt vaak ook een zeer geëxposeerde positie ingenomen", zei de burgemeester, doelend op de leiding, die de heer Gerritse bij de distributiedienst heeft gehad tijdens en kort na de oorlog. „Als u toen strikt ambtelijk zou hebben gehandeld, zou u niet hebben kunnen doen, wat u voor uw medemens in nood hebt gedaan. U bent ook een man, die recht door zee gaat en die doet wat goed en recht vaardig is". De heer Gerritse kreeg van de burge meester een aquarel van de oude kerk en een barometer aangeboden. De heer v. d. Dussen wees vervolgens nog op de uitzonderingspositie, die de heer Gerritse bij gemeentewerken heeft, aangezien hij niet zozeer verantwoor ding verschuldigd is aan de directeur, doch aan het college van burgemeester en wethouders. Spreker noemde de heer Gerritse een humaan chef en bood hem namens het personeel van gemeente werken een vulpenset aan en later nog een verrekijker in foudrale. De heer Van Noesel, de voorganger van de heer v. d. Dussen, sprak de jubilaris m lovende woorden toe. „Wij hebben vaak ademloos naar u geluisterd, al waren de anecdotes, die u vertelde, niet altijd even geloofwaardig", zei hij. Spreker heeft zich er altijd over ver baasd, hoe de heer Gerritse altijd in alle rust naar zijn werk ging, maar al tijd op tijd was. Als persoonlijk ge schenk bood hij de jubilaris een boe- kenbon aan. Als laatsten spraken de heer Kamp horst van het gasbedrijf (waar de heer Gerritse zijn loopbaan bij de gemeente begon) en de heer Lagerwerf van de personeelsvereniging. Zij boden resp. een sigarettendoos en een bloemstuk aan. De heer Gerritse zei in zijn dankwoord, dat al die geschenken eigenlijk over bodig waren. „De gemeente Soest heeft mij in die veertig jaar met vele promo ties en salarisverhogingen al voldoende beloond" meende de heer Gerritse. Bo vendien constateerde hij, altijd met prettige collega's te hebben samenge werkt. „Op zo'n manier is het geen kunst om het veertig jaar uit te hou den", vond hij. Hij sprak de hoop uit, zijn werkzaamheden nog zeven jaar lang in dezelfde aangename sfeer en met dezelfde prettige collega's te mogen voortzetten. naars hebben helemaal geen behoefte aan verenigingsleven. Toch hebben we alle krachten kunnen bundelen, waar door we veel meer bereiken. Het was al vaker geprobeerd in Soest exposities te houden maar nooit gelukt. Doordat nu alle kunstenaars er achter stonden is het mogelijk geworden. We hebben met die expositie in de Galerie Soest dijk veel good will gekweekt, zowel bij het publiek als bij de kunstenaars. Na de eerste expositie hebben we er veel leden bij gekregen. Het is ook niet al leen een vereniging voor kunstenaars maar ook voor belangstellenden en mensen die willen dat er wat gebeuren gaat. We hebben nu leden in het Gooi, Amsterdam, Utrecht en Harderwijk." Het centrale punt van Arti Shock is natuurlijk de sociëteit achter de Gou den Ploeg. Op vrijdagavond komt ieder een er bijeen en meestal treedt er te gen half twaalf iemand op zoals bij voorbeeld Jop Pannekoek en het trio Tom Janus of er is iemand die iets te vertellen heeft zoals onlangs boeren partijleider De Groot. Naast de sociëteit is er de Galerie Soestdijk die eerst door Egbert Joosten op de Koninginnelaan werd gedreven, maar die door geldgebrek op moest houden te bestaan. Via Arti Shock kwam men toen in de oude school in de Molenstraat terecht. Daar exposeren momenteel George Bruens met schilde rijen, Brigitte Jansen. Hennie van Keu len en Otto Hamer. Hierna komt direct al de laatste expositie omdat de school wordt verbouwd voor de bibliotheek. De verbouwing zal ongeveer een jaar duren en hopelijk krijgt Arti Shock dan weer een expositieruimte in het ge bouw. Voor het komende jaar weet men echter niet waar er dan geëxposeerd kan worden. Van die laatste expositie verwacht men bij Arti Shock trouwens erg veel. Die begint op 14 oktober en het is voor de eerste keer, dat men in Soest de wer ken van Otto Prinsen te zien krijgt. Hij exposeert dan samen met Emmy Eerd- mans. Het derde punt van Arti Shock is vol gens Jan Visser het organiseren van culturele manifestaties met o.a. caba ret en poëzie-avonden. Als eerste van dit seizoen dus de reli gieuze poëzie manifestatie van morgen avond in de Oude Kerk. W. J. VAN DE WETERING. De Soester Zakenkring heeft met ze ven stemmen tegen besloten, zich met de gemeente Soest garant te stellen voor een door de Harmonie P.V.O. te sluiten geldlening van 25.000,benodigd voor de aankoop van nieuwe instrumenten. Ook de gemeente Soest heeft zich voor deze bij de Raiffeisenbank te sluiten lening garant gesteld. Hiertoe is op de dinsdagavond in Soesterberg gehouden jaarvergadering besloten. Tevens zijn reeds de data gereserveerd voor de sportweken van 1968. Deze zullen op 22 mei beginnen en tot 13 juni duren. De gebruikelijke slot- avond met prijsuitreiking is vastgesteld op 21 juni, terwijl een week later de festiviteiten definitief met de gebrui kelijke feestavond in het officierscasino te Soesterberg worden besloten. Het bestuur van de Zakenkring heeft de 89 leden tevens om een uitspraak gevraagd omtrent de eventuele ophef fing van de spoorlijn Baarn-Den Dol- der. Zeven van de 89 leden kon het weinig schelen; zij kwamen dan ook uit Soesterberg. Elf leden hadden er niets op tegen, indien de spoorlijn zou worden opgeheven, terwijl de overgrote meerderheid wel voor handhaving bleek. Het resultaat van deze „enquete" zal ter kennis van de Kamer van Koop handel worden gebracht. Bij de fabrikanten bleken verschillen de vragen te zijn gerezen naar aanlei ding van het door de raad aanvaarde structuurplan voor Soest. De heer H. v. d. Dussen, directeur van Gemeentewerken, heeft men om een nadere toelichting op het plan verzocht. De heer v. d. Dussen zal deze toelich ting geven tijdens een bijeenkomst in ,,'t Zwaantje" te Soesterberg, op 7 no vember a.s. Dinsdagavond heeft de Zakenkring te vens afscheid genomen van zijn vice- voorzitter. de heer J. W. Groenendijk, die als directeur van de Nederlandse Middenstandsbank Soest gaat verlaten om dezelfde funktie in Hoogeveen te gaan bekleden. Tot vice-voorzitter is nu gekozen de heer D. P. Spiering van Mercurius. De voorzitter en penning meester, resp. de heren A. H. Hoegen Dijkhof en A. D. v. d. Bos werden in hun funktie herkozen. In de evenementencommissie, die onder meer de sportweken organiseert, heeft men vergeefs gezocht naar mogelijkhe den om sportwedstrijden anders dan eventueel door strafschoppen te laten beslissen. Tijdens het laatste toernooi deden zich onprettige situaties voor, toen de finale bij het voetbal door strafschoppen moest worden beslist. Een bevredigende oplossing werd evenwel niet gevonden. Blijkens het verslag van dr. M. van Driel als voorzitter van de evenemen tencommissie, blijken de jaarlijkse feestavonden steeds weer onaangename financiële verrassingen in petto te heb ben. Moesten in voorgaande jaren tien tallen guldens worden betaald voor gebroken glaswerk, dit jaar werd een rekening van ƒ249,voor gestolen zil veren lepels gepresenteerd. CAFÉ - RESTAURANT Zomer en winter geopend. IDEALE GELEGENHEID VOOR BRUILOFTEN - PARTIJEN RECEPTIES GEZELLIGE BAR EXCELLENTE KEUKEN VOLOP PARKEERGELEGENHEID VAN WEERDEN POELMANWEG 4 TELEFOON 3156 Twaalf van de 2400 leden van de ijs- vereniging Peters Baan hebben maan dagavond tijdens de jaarvergadering in De Gouden Ploeg het bestuur gemach tigd tot het aangaan van een renteloze geldlening van 24.500,met de ge meente Soest. Het bedrag moet wor den terugbetaald in vijftien jaar. Voorts De service, die de Soester politie, in samenwerking met het verbond voor veilig verkeer, drogisterij Kraal en verffabrikant Flexa de bezitters van fietsen en bromfietsen bood, om hun voertuigen gratis te laten controleren on gebreken en hun spatborden te la ten wit schilderen, is een groot succes geworden. In totaal hebben 440 fietsers en 87 bromfietsers aan de oproep ge hoor gegeven wiens voertuigen ook op het goed werken van remmen, bel en verlichting werden gecontroleerd. Ingaande 16 oktober a.s. zal, in aan sluiting hierop, een landelijke controle op de toestand van remmen, verlich ting e.d. van voertuigen worden ge houden in het kader van de kernthema acties van het verbond voor veilig ver keer. kreeg de ijsvereniging een aanbod van een particulier «voor een renteloos voor schot ad 8000,(het voor het ko mende seizoen begrote tekort), terug te betalen in vijf, zes of zeven jaar. Het bestuur heeft van deze gelegenheid dankbaar gebruik gemaakt om de fi nanciële positie in verband met de bouw van het nieuwe clubhuis te ver stevigen. En tenslotte mag Peters Baan ook nog rekenen op een subsidie van 6000,van de provincie Utrecht. De bouw van het nieuwe clubhuis, waarvoor inmiddels reeds de fundering is gelegd, gaat ongeveer 47.000,kos ten. Aanvankelijk bleek geen aannemer in staat om het plan beneden de ƒ66.500,— uit te voeren, doch na wijzi ging van het bestek (in hoofdzaak neer komend op het gebruik van andere ma terialen) bleek het clubhuis 19.500,- goedkoper gebouwd te kunnen worden. Het clubgebouw zal bestaan uit een kantine van tien bij twintig meter, ver schillende douches, toiletten en kleed gelegenheid voor dames en heren. On danks wat goedkopere materialen zal het clubhuis nauwelijks onder de be zuiniging leiden, vertelde voorzitter H. A. Butzelaar, want een van de leden vreesde al, dat de bezuiniging ten kos te van de kwaliteit zou gaan. Ten behoeve van het nieuwe clubge bouw zijn op de begroting voor het aanstaande seizoen nog bedragen opge nomen voor aanleg van water- gas en verwarmingsleidingen (ƒ11.000,en voor de aanschaf van meubilair 2000,—). Het ligt wel in de bedoeling, het club huis straks rendabel te maken. Het zal dan ook het gehele jaar door in ge bruik zijn, is het niet bij de ijsver eniging, dan wel bij andere clubs en verenigingen, waaraan het zal worden verhuurd. Voor het komende jaar wor den de inkomsten uit het clubgebouw reeds geraamd op duizend gulden. Een wens blijft een verharde en van verlichting voorziene toegangsweg naar d - baan en het clubgebouw. Binnen kort zal hieromtrent overleg worden gepleegd met het gemeentebestuur van Soest. Het bestuur van Peters Baan heeft zich dit jaar ook nog met een verzoek om subsidie tot de Nederlandse Sport Fe deratie gewend, maar daarop is afwij zend beslist, aangezien de ijsvereniging niet aan de sporttoto deelneemt. Het afgelopen seizoen bleek uit het jaar verslag van secretaris R. ten Hove een teleurstelling te zijn geweest, althans wat betreft de ijspret. Precies éénmaal heeft het bestuur van Peters Baan de 2400 leden in de gelegenheid kunnen stellen, zich op het gladde ijs te be geven. Voor dit jaar hoopt men op meer medewerking van de weergoden. Men wil dit seizoen dan ook weer een 50 km-wedstrijd en verschillende jeugdkampioenschappen gaan verrijden. In het afgelopen jaar kwamen twee wijzigingen in het bestuur. De heer H. v. d. Pol legde om gezondheidsrede nen zijn funktie neer, doch werd voor zijn verdiensten beloond met het ere lidmaatschap. De heer J. van Wijn gaarden nam zijn plaats iii het bestuur in. Ook de training gaf aanleiding tot vol le tevredenheid, zeker nu twee pupil len van oefenmeester Vervloet aan de centrale selectie zijn toegevoegd. Mede omdat de heer Vervloet inmiddels ge diplomeerd schaatstrainer is geworden, is zijn honorarium van 10,op 15, per avond verhoogd. In financieel opzicht verging het de ijs vereniging het afgelopen seizoen na tuurlijk beter. De exploitatierekening over 1966-'67 gaf een batig saldo te zien van 285, Twee bestuursleden, te weten voorzit ter H. A. Butzelaar en Penningmeester Th. A. Kok zijn tijdens de jaarverga dering gehuldigd in verband met hun 12Vs-jarig bestuurslidmaatschap. Hun verdiensten voor het bestuur en voor de ijsvereniging in het algemeen wer den beloond met een ingelijste foto van de voorzitter met wereldkampioen Kees Verkerk voor de heer Butzelaar, en een briefopener voor de heer Th. A. Kok. Drie bestuursleden, die periodiek aftre dend waren, tw. de heren Th. A. Kok, K. C. Mohrmann en S. Fraai zijn allen herkozen. De heer K. Duyst heeft om studieredenen en wegens verhuizing zijn bestuursfunktie (al geruime tijd gele den) beschikbaar gesteld. Ajje ut ming vraoft dan rrok zeige dak nie weet waor ut naor toe mot mit de vurkeersveilughied. De kraant staot vol mit stukke ovur an- riejinge mit en zong- der gewon gde. Der binne ok bar veul deuke. blikschaade hiet da teugeswoor- dug. Maor da nie zo arrug, biena alle minse binne vurzekurd. Ik heb nie zoveul tied enk mag van Kneliao nie zo vaok weg, maor of en toe riej ik wel uns laangs ut pliesie- buroo, de achturkaant dan, minse ws staon daor un vrakke. Dur binne der soms waorbie jie je of- vraogt, binne daor nog levendu minse uutekomme. Dinsdaag wak ter ok weer in de buurt, neit om naor die vrakke te kieke, maor om te kieke of ut waor was da pliesie- maane de kepotte laampe van fietse maokte en are maanne die de spat- scharrumme wit maokte. Ik had bar wienig tied, maor toenk ming eige spat- scharrum zaag, vonk dat die ok wel un varruffie mos hebbe. Toengk weer laangs de grote weg reej, en naor ut vurkeer keek sloeg de schrik ming omt hart. Ut liek wel een rees- baon, zo haard reeje de otoos. En zo vlaak achter mekaor, astur een mot stoppe klaapt de heule zooi op me kaor. Noeng begriepk heul goed, dat astur geen mins plotsuling ovursteekt, ok geen mins plotseling mot stoppu. Maor de rieksweeg loopt midde deur ongs darrup, daor zalle ok de otoorie- jers rekening mit motte houwe. Noeng hek wellis hore zeige, dat de rieksweeg onovurzichtuluk is deur de bome en zo, maor asse die bome ok nog weghaole, dan wortut heulegaor een reesbaon. Minse jie mot is pre- beere om ast un uur of vief is ovur te steke. Levusgevaorluk, en je mag heul blie weeze as je binne vief minute an de are kaant bin. Of je mot eerst heulegaor naor ut ge- meentehuus lope en daor ovur de zee- bra gaon. Aster teminste un heer in ut verkeer is die stopt, maor ok da duurt wel effe, veural aster geen peliesieman staot. Noeng ja, ik geleuf nie dattur veul otooriejers binne die wete dat die zee- bra daor leid. Dattur op die rieksweg ongulukku ebeu- re vaalt nog te beriepe, maor ok op de are straote binne iedere daag an- riejinge. Vollugus ming komp da deur datter veuls te haard ereeje word en bar slecht word uutekeke. Ik ken ming nie hermnere dak vruuger wellis in de kraante heb eleze dattur twee peerde teuge mekaor ereeje bin ne, twee echte peekaas. Meschien ist wellis beurt, maor dan beslis nie vaok. Noeng zouk alle minse die ant vurkeer deelneme wille zeige as jullie noeng is arruguns rieje of lope in Soest en jie vingd ut op un bepaolde plaots bar gevaorluk en jie hep un goed plaan om ut veiiigur te maoke, dan mot jie dat op un brieffe schrieve, da brieffie nie naor ming sture, maor naor ut pliesie- buroo. Die brieffies komme dan vanzelluf bie de kommissie veur vurkeersveilugheid, die gaon da plaan goed bekieke en a» ut kan uutvoere ok. Da hiet mit un heul mooi woord privé- tief hep Gart ming ezeit, en dat bete- kund zoveul as veurkomme. Volluguns ming komt ut van betur veurkomme dan geneeze, en da liek ming veul betur dan de put dempe aj ut kalluf verzope is. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. „Van je familie moet je het niet heb ben". Over dit onderwerp spreekt ds J. Smit a.s., zondag, om zeven uur, in de Emmakerk. Het zangkoor „Sursum Corda" verleent bij deze samenkomst haar medewerking. Na afloop is er gelegenheid voor het stellen van vragen over genoemd on derwerp in de zaal achter de Kerk. Men zie de advertentie in dit blad. Bij het bureau van politie alhier zijn als gevonden aangegeven: lederen knip- portemonneaie, heren regenjas, sleutels aan ring, herenjack, bromfiets, gele re genjas en broek, blauw truitje, ring met sleutels, fietstas, sleutels in etui, bruine portemonnaie, bankbiljet, verze keringsplaatje, sleutelbos, ring met 2 sleutels, bruine portemonnaie, bedde- sprei, gele halsketting, kinderbril, zwar te rechter damesschoen, parapluie. Aan komen lopen hondje met blind oog. De ledenvergadering van de afdeling Amersfoort-Soest-Soesterberg van de A.V.V.L. mocht zich in een ruim bezoek verheugen. De voorzitter, de heer F. Tolsma me moreerde de gebeurtenissen van de af gelopen periode, waarbij hij het be danken van de secretaris de heer J. Volkers betreurde, doch kon begrijpen gezien zijn leeftijd. Zijn afscheid gin? gepaard met de aanbieding van een cadeau. Ditzelfde gold de heer Kuipers, die lange tijd het incasseren en de propa ganda met veel enthousiasme verzorgd. De voorzitter gaf daarna een uiteenzet ting over het begrip crematie, dat, door regering en kerkelijke instanties wel willend wordt bekeken. Een wet voor gelijkstelling van begraven en cremeren wacht slechts op de goedkeuring. Ten aanzien van contributie of inkoop som zei de voorzitter, dat de A.V.V.L. gedurende de bijna 50 jaar van haar bestaan, de bedragen niet heeft ver hoogd. trots het feit dat de kosten van crematie sterk zijn gestegen. Met ingang van 1 december 1967 zullen de nieuwe leden 10 meer op de contributie of de inkoopsom moeten betalen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. R. Dam bij acclamatie tot secretaris ge kozen. Gezien het feit, dat de vereniging in Soest reeds meer dan 100 leden telt, acht men het nuttig in Soest een con tactadres te hebben. De heer H. W. Koreneef bleek bereid deze functie te aanvaarden en werd bij acclamatie ge kozen (Adres is Hobbemalaan 44, Soest). Mevr. S. Wildeman-Kuipers, de vaste incasseerder werd ook bij acclamatie in het bestuur opgenomen. Besloten werd alle leden te berichten tot wie men zich voor oriëntatie moet wenden. Naar de jaarvergadering in Rotterdam werden afgevaardigd de heren P. Tals- ma en A. Etten.

Soester Courant | 1967 | | pagina 9