RENTE van uw salaris 3 'I* RENTE MIKIMO MIKIMO OPENEN Privé-Rekeningcourant Coöp. Raiffeisenbank Soest YOUSSOUPOFF DE MOORDENAAR VAN RASPOETIN PLANTTIJD VOOR HAGEN MIKIMO Burgerlijke stand ZONDER KOSTEN Krabbels van Knelis Telefoonnummer ziekenauto 5980 Religieuze poëzie in teken van de vrede Snackbar „Nieuwerhoek" heropend Verandering spreekuur burgemeester DE speciaalzaak voor Uw kind. kleedt Uw kind BETER S.P.S.V. zette bloemetjes buiten Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Tennistitels voor mej. Y. Hofman en de heer A. Sprangers POLITIE TEL. 4444 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 Voorstellen voor de gemeenteraadsvergadering op woensdag 18 oktober door het van een met en dat alles bij de Kantoren: Kerkplein 9 - Soesterbergsestraat 14 Koninginnelaan naast nr. 38. De folder ligt voor U klaar. 3e rit Najaarseompetitie Tempo Groninger Vereniging „Martini" KOM WASSEN BIJ DE Successen op springwedstrijd Ned. Christen Vrouwenbond Eiermarkt DINSDAG 10 OKTOBER 1967 Als bijdrage van Arti Shock aan de internationale en interkerkelijke vre- desweek is zaterdagavond in de Oude Kerk aan de Torenstraat een vrij druk bezochte relegieuze poëziebijeenkomst gehouden met medewerking van onder meer Volkskrant-medewerker Gabriël Smit, dichter Huub Oosterhuis, dr. Van Rijnsdorp, literair medewerker van het Rotterdammer Kwartet, Wim Zaal (El sevier), schrijfster Mischa de Vreede, zangeres Lescha de Goed, het kinder koor van de Petrus en Pauluskerk, het Apollo-marmenkoor, dat thans 45 jaar bestaat, alsmede Arti Shock-voorzitter Jan Visser, Koos van Doorne, kunst criticus van Trouw en het trio Tom Janus. Verhinderd waren G. K. van het Reve, ds. Jaap Zijlstra en organist P. Dooyeweert, resp. wegens afspraken el ders. wegens ziekte en vanwege het feit, dat hij het orgel van de Oude Kerk niet mocht bespelen. Dit recht is al leen voorbehouden aan Maarten Kooy. Het kristalheldere kinderkoor opende ten aanhore van ongeveer 125 meest jeugdige aanwezigen het programma met drie liederen van Gabriël Smit, Huub Oosterhuis en Michel van der Plas. De literaire bijdragen van de verschil lende dichters hadden hetzij direct, het zij indirect betrekking op de vrede, of de eenzame, naar geluk, rust en vrede zoekende mens. „Er zijn drie soorten vrede", zei dr. Van Rijnsdorp. „de vrede buiten ons, vrede onder ons en vrede in ons". Evenals zijn dichterlijke collega's han delde zijn literaire bijdrage over de vrede in de mens, de eenzaam en al leen en dan meestal ongelukkige mens, die bijna vergeefs naar liefde en gene genheid bij zijn medemensen zoekt. „Want liefde is het hart van het heel al" zei Gabriël Smit. Vandaag heropent snackbar Nieuwer- hoek, na een grondige verbouwing, haar deuren voor het publiek. De heer P. Beijer, een naam die beslist niet onbekend is in Soest, zwaait thans de scepter in de vernieuwde snackbar. Voor alle snacks, van croquetten tot halve kippen, kan men heel goed te recht. Vlotte bediening, maar bovenal eerste kwaliteit zijn de punten die de heer Beijer duidelijk voor ogen staan. Voor de speciale openings-aanbiedingen verwijzen wij naar de advertentie in deze krant. In de bijdrage van Jan Visser, „Ne derlands laatste religieuze dichter' stond meer de mens, dan de vrede centraal. Lesscha de Goede bezong op eenvoudige wijze de lotgevallen van een paar eenvoudige mensen uit Ier land, Frankrijk en Israël, voor wie de begrippen liefde en vrede identiek zijn. Er zou iets aan deze avond ontbro ken hebben, als niet het bekende „We shall overcome" was gezongen. Het programma in de Oude Kerk, dat werd gepresenteerd door J. W. van de Wetering, is opgenomen door de N.C.R.V.-radio. Een gedeelte ervan zal komende zaterdag over de radio wor den uitgezonden, een ander gedeelte volgende week maandag. De burgemeester houdt zijn spreekuur deze week niet op morgen (woensdag) doch op donderdag a.s. Bbjetijds-, baby- en kin- derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELSWEG 11, (nabij busstation Soest-Zd.), telef. 6286 De Soester Politie Sport Vereniging heeft vrijdagavond weer een feestavond :ehouden in het Officierscasino te Soesterberg, waar enkele honderden ge nodigden. leden en donateurs, w.o. de mede-oprichter van de S.P.S.V., die daarvoor speciaal uit Duitsland was overgekomen, ere-voorzitter hoofdin specteur H. G. Scholtmeijer en anderen. Als experiment presenteerde de S.P.S.V. deze keer een cabaret-dansant met acrobatische kunststukjes van De Rifa's, imitatie en kunstgefluit van Jan Zijdel en enkele verbijsterende staaltjes helderziendheid van paragnost „Chandu", die blijkbaar nog door een laag klei, een rol verband, een blind doek en een theedoek kon „zien". Jan Zijdel imiteerde o.a. bromfietsen, vogels, varkens, honden, een politie auto-sirene etc. Het geheel werd mu zikaal omlijst door het dans- en show orkest The Skyliners onder leiding van Joop Grosveld en met vocale mede werking van zangeres Maya Ingeborgh en het dansorkest kwartet Jan van Loo. Voorzitter G. D. H. van Woudenberg van de S.P.S.V. kondigde reeds grote plannen aan voor de viering van het zilveren S.P.S.V.-jubileum in 1970. Het belooft een festijn te worden, waarbij de gehele Soester jeugd-bevolking op een of andere wijze wordt ingeschakeld. Het vele geld, dat voor de plannen op tafel moet komen, werd voor een deel reeds bijeengekregen als opbrengst van de loterij met 3000 loten en 150 prijzen. Tot zeer diep in de nacht heeft het politie-feestgedruis in Soesterberg voort geduurd. GEBOREN: Johanne Nicolette Desirée, dochter van A. de Ridder en J. J- Tams, Beetzlaan 71. Jean Peter Paul, zoon van C, G. M. Kerens en H. de Jong, Ruysdaellaan 22. Sascha Tetta, doch ter van H. J. Barnstijn en C. M. van Dorpen, Sophialaan 4. Maria Helena, dochter van A. O. Westerhof en J. Goed volk, Van Lijndenlaan 1. Brigitte Ge- rarda, dochter van A. Kuijpers en M. L. G. Janssen, Colenso 14. Elisabeth, dochter van G. Coljee en E. M. Woud stra,, Schoutenkampweg 71. Peter, zoon van M. Hodde en G. Jansen, Gal- lenkamp Pelsweg 22. ONDERTROUWD: Gerrit Jan Schouten, Moleneind 36-37, Kortenhoef, gemeente 's-Graveland en Bianca Kalee, Gen. Win kelmanstraat 35. Barend Jan Renden. Beethovenlaan 25, Utrecht en Hiltje Trijntje Lubbers, Amersfoortsestraat 74. Anton Mets, Parklaan 12 en Marga- reth Rose Gerritsen, Dollardstraat 274, Amersfoort. GEHUWD: Willibrordus Oostveen, Groe- neweg 76, Bunnik en Gerritje Maria van Soest, Van Weerden Poelmanweg 19. Piet Dick Hxdrik Evert Kroesen, Rein- kenstraat 78, 's-Gravenhage en Johanna Berendina Schreur, Dokter Rupertlaan 70. Hendrik Johannes Bernardus Jan sen, Van de Veldeplantsoen 7 en Jose- phina Gerarda Wilhelmina van Breuke- len, Schaepmanstraat 42. Jannes van Leijenhorst, Postweg 5 en Aaltje Nelle- stein, Lt. Koppenlaan 3. Johannes Seijkens. Parklaan 20 en Louise Marga- retha Maria van Enteren, Seringstraat 69, Amersfoort. OVERLEDEN: Klaas van Tol, 87 jaar, weduwnaar van G. Doorduijn, Nieuwe- weg 103. Willem Adrianus van Ype- ren, 77 jaar, weduwnaar van M. J. Een hoorn, Eigendomweg 8. Harm Kuil, 59 jaar, gehuwd met H. Goedkoop, Ver meerlaan 52. Bartholomeus ten Kate, 89 jaar, ongehuwd, Hildebrandlaan 1. Cornelis Stehouwer, 85 jaar, gehuwd met G. Hartog, Talmalaan 25. Frans Wil lem Marinus Amoldus, 46 jaar, gehuwd met J. van Boeijen, Van Angerenstraat 22, Soesterberg. Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soest dijk Telefoon 2731 Begrafenis, CTematie, Transport (Rouwkamer! Afgelopen zaterdag vonden de finales plaats van de onderlinge clubkampioen schappen van de tennisclub „Soest". De eindstrijd in het damesenkelspel ging evenals vorig jaar tussen mevr. C. Felix en mej. Y. Hofman en op nieuw was het laatstgenoemde, die de titel in de wacht wist te slepen. Tegen het goed gespreide, maar soms wat te flegmatieke spel van haar veel jongere tegenstandster had mevr. Felix net niet voldoende verweer. In de finale herenenkelspel stonden de heren A. Sprangers en J. H. van Breu- kelen tegenover elkaar. De heer Spran gers had hiervoor in de halve finale nog het heftige verzet van de heer P. Janssen moeten breken, maar dit ver hinderde hem niet een sterke finale te spelen. Weliswaar leidde de heer Van Breukelen na een verloren eerste set, in de tweede set met 5-2, maar deson danks wist de heer Sprangers deze set met 8-6 en daarmee de partij en het kampioenschap op zijn naam te bren gen. In de finale van het gemengd dubbel spel leek het aanvankelijk of mevr. Fe lix en de heer Van Breukelen een ge makkelijke zege zouden behalen op mej. Hofman en de heer Geijtenbeek, maar bij een 6-3, 4-2 voorsprong vlotte het bij eerstgenoemden niet zo goed meer en toen hierdoor ook het zelfvertrou wen werd aangetast zagen mej. Hof man en Geijtenbeek zowaar nog kans de zege uit het vuur te slepen. Bijna was het mej. Hofman hierna nog gelukt een derde titel te veroveren. Sa men met mevr. Thiellier won zij in de finale damesdubbel de eerste set van de dames Felix en Reimerink, maar door de twee volgende sets te winnen kwam deze titel toch nog bij de laatst genoemden terecht. Het herendubbel tenslotte leverde een enigszins verrassende overwinning op voor de combinatie Van Breukelen-Eb- ben, die na een spannend en langdurig gevecht van ruim twee uur de gebroe ders Sprangers met 10-8 in de derde set de baas bleven. Zaterdagavond werd het seizoen beslo ten met een gezellig feest, waarbij de voorzitter, de heer J. Gans 3e prijzen uitreikte en de heer T. M. Peet, namens de gemeente de vereniging een ge- meentevlag aanbood als beloning voor het kampioenschap dat het eerste team van de vereniging, bestaande uit de dames Felix en Hofman en de heren Van Breukelen, Janssen en Geijten beek, dit jaar behaalde. Tot slot nog de uitslagen van de ver schillende finales: Herenenkel: A. Sprangers-P. Janssen 7-5, 1-6, 6-2 (halve finale). A. Spran- gers-J. II. van Breukelen 6-4, 8-6. Damesenkel: Mej. Y. Hofman-mevr. C. Felix 7-5 7-5. Damesdubbel: mevr. Felix en mevr. Reimerink-mej. Hofman en mevr. Thiellier 6-8. 6-4, 6-1. Gemengd dubbel: mej. Hofman en Geij- tenbeek-mevr. Felix en Van Breukelen 3-6, 6-4, 6-1. Herendubbel: Van Breukelen en Eb- ben-A. en F. Sprangers 7-5, 5-7, 10-8. BODEMKUNDIGE ONDERZOEKEN IN SOESTERVEEN In zijn vergadering van 18 januari j.1. heeft de gemeenteraad een krediet be schikbaar gesteld voor het opmaken van definitieve plannen voor het aanleggen van een recreatiecomplex binnen de grenzen van de gemeente. Het verzamelen van de gegevens werd opgedragen aan de N.V. „Grontmij". Hierbij is komen vast te staan, dat de gehele toestand, zowel op waterstaatkun dig, bodemkundig als grondmechanisch gebied in het Soesterveen zo zeer in el kaar grijpt en van elkander afhankelijk is, dat het noodzakelijk is het onderzoek uit te breiden over een gebied dat om sloten wordt door de Koningsweg, In- singerstraat, Wieksloterweg en grens met de gemeente Baarn. De hieraan verbonden kosten bedragen 22.000,en B. en W. stellen voor een crediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen. VERWARMING KLEUTERSCHOOL SOESTERBERG De verwarming in de openbare kleuter school te Soesterberg is niet afdoende. Meerdere delen van de school, waar onder de grote hal kunnen door de aan wezige oliekachels en een gaskachel niet worden verwarmd. B. en W. zijn van mening, dat de gehele school verwarmd dient te worden en stellen voor een aardgas centrale ver warmingsinstallatie aa nte brengen. De kosten hiervoor worden geraamd op 15.000,—. VERHUUR VAN GROND De heer D. J. Bos, Beckeringhstraat 38 te Soest heeft verzocht een perceel grond te mogen huren voor opslag van gezaagd en ongezaagd hout. B. en W. stellen voor hiervoor beschik baar te stellen een perceel grond aan de Verlengde Talmalaan tegen een huur- prijs van 600,— per jaar. BENOEMING PLAATSVERVANGENDE LEDEN SCHOONHEIDSCOMMISSIE Door het overlijden van de heer G. M. Leeuwenberg telt de schoonheidscommis sie thans slechts twee plaatsvervangen de leden. Voorts zal ingaande 1 januari 1968 een gewoon lid aftreden, terwijl zijn plaats wordt ingenomen door een plaatsver vangend lid. Dientengevolge dienen twee plaatsver vangende leden te worden benoemd. Voor de thans bestaande vacature bieden B. en W. de navolgende voordracht aan: 1. de heer R. A. G. Enthoven te Bilt- hoven; 2. de heer S. Warmer te Bussum. Voor de vacature welke met ingang van 1 januari a.s. ontstaat luidt de voor dracht: 1. de heer F. Eschauzier te Bus sum; 2. de heer S. Warmer te Bussum. GRONDVERKOOP De heer C. J. Schepen. Jacob Catslaan 9 te Soest heeft verzocht een stuk grond ter grootte van 2360 m2, gelegen aan de Gentiaanlaan te mogen kopen. B. en W. hebben tegen verkoop van deze grond voor 59.000,geen bezwaar. AANSCHAFFING APPARATUUR HUISDRUKKERIJ B. en W. stellen voor een camera en een tekstzetmachine aan te kopen voor de huisdrukkerij voor de gemeente. Hiermede is een bedrag van ƒ24.000. gemoeid, voor welk bedrag B. en W. een crediet beschikbaar willen stellen. LEER- EN HULPMIDDELEN ONDERWIJS Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Soesterberg ver zoekt te mogen aanschaffen 60 letterdo zen, 8 handdoekenautomaten, 2000 papie ren handdoeken en 8 plastic wegwerp- bakken voor de school voor gewoon la ger onderwijs aan de Gen. Winkelman- straat te Soesterberg. De aanschaffingskosten zijn geraamd op 950,en B. en W. stellen voor dit be drag ter beschikking te stellen. NIEUWE AFRASTERING TENNISPARK De huidige afrastering rond het tennis park aan de Schrikslaan is dermate slecht, dat vervanging zonder meer nood zakelijk is. Blijkens de opgemaakte begroting zullen de kosten van vernieuwing een uitgave van ƒ16.500 vergen. B. en W. stellen voor een crediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen. Over deze rekening kunt u dagelijks, ja zelfs ook 's avonds gemakkelijk over kontant geld beschikken en U kunt er alle girale betalingen mee verrichten o.a. gas, waterleiding, licht en andere rekeningen Het overlijden van vorst Youssoupoff, in de geschiedenis vooral bekend als de moordenaar van Raspoetin, krijgt een bijzonder accent nu zeer binnenkort de Sowjet-Unie gaat herdenken, dat vijftig jaren geleden de October-revolutie plaats had. De moord op Raspoetin toch was de donderslag zij het niet bij Lildere hemel die het onweer van de omwenteling aankondigde. Om 10 uur gingen 10 amateurs en nieu welingen van start voor een tijd van 1 uur en 10 ronden. In de 5e ronde was v. d. Ploeg er van doorgegaan. Dit hield hij vol tot de 14e ronde. In deze ronden kreeg hij helaas een lekke band. Op dat moment had hij een voorsprong van 35 sec. Ln de 16e ronde sprong Jaap v. d. Broek weg, maar in de 18e ronde werd hij weer terug gehaald door het peleton. In de 30e ronde was het weer Jaap v. d. Broek die er vandoor ging. Nu liep hij steeds verder uit. Hij ach terhaalde v. d. Ploeg, die door zijn lek ke band op 1 ronde achterstand kwam. Uitslag: 1. Jaap v. d. Broek. 2. J. W. de Lange. 3. Rob de Haas. 4. A. v. d. Ploeg. 5. G. Ruttenberg. 6. A. Post. 7. W. Schaeffer. Negen adspiranten gingen dit keer van start. Majoor. Schipper en Hees gingen er in de 12e ronde vandoor. Er werd goed gereden door J. Schipper. Majoor pro beerde steeds om weg te komen, maar steeds was Schipper er bij. Uitslag: 1. J. Schipper. 2. Th. Majoor. 3. H. Hees. 4. J. Schaafma. 5. J. Schok ker. Uitslag adspiranten B: 1. B. v. d. Broek. De vereniging „Martini" alhier houdt a.s. vrijdagavond in het Verenigingsge bouw aan de Steenhoffstraat, haar eers te avond in dit seizoen. De Ned. Heide Mij zal op deze avond enige films vertonen, o.a. „Overwinning op de Jungle", „De nieuwe buitenlui" en „En de zee was niet meer". Volgens het bestuur van „Martini" wo nen er in Soest veel Groningers die nog geen lid zijn van de vereniging. „Martini" nodigt deze pro\ mciegenoten uit deze eerste avond in cGt seizoen me de te maken. De geschiedenis is uit roman en film wel algemeen bekend. Raspoetin. de uit de Russische steppen opgedoken „sta- retsj", beschikkende over een natuurlijk hypnotisme, rauw. liederlijk, komt aan het hof van de Tsaar en ziet kans de haemophilie (bloedziekte) waaraan de kroonprins leed, tot staan te brengen. Hij verwerft daardoor een grote en ge vaarlijke invloed op de keizerin, door haar op de keizer, door hèm op de re gering, in een tijd, waarin Rusland een strijd op leven en dood voert met de Centralen: Duitsland en Oostenrijk. Ais hij door Youssoupoff en enkele an deren in de val is gelokt, tracht men eerst hem te vergiftigen, verwondt hem vervolgens dodelijk met revolverschoten en stopt zijn lijk onder het ijs van de Newa. Nog geen jaar later is Nicolaas II zijn troon kwijt. De keizerin Tegen de achtergrond van deze lugubere historie staat de situatie aan het Rus sische hof. De Tsaar was, evenals zoveel zwakke regeerders, bijzonder gesteld op het behoud van zijn volstrekt gezag. Als de nood dwong, gaf hij iets toe, maar zodra hij weer een veer van zijn lippen kon blazen, nam hij het gezag weer terug. Hij had een zeer verstandige minister, graaf Witte, van Nederlandse afkomst, die het walletje nog een beetje bij het schuurtje hield, maar er kwam een dui delijke verslechtering in deze situatie met de komst van Raspoetin aan het hof. Want hiermee begon ook de keizerin haar rol te spelen. Zij was de Duitse prinses Alice von Hessen, die gekroond werd onder de naam Alexandra, een eigenzinnige en bigotte vrouw met een hysterische inslag, die door deze twijfel achtige karaktereigenschappen een grote invloed uitoefende op de wankelmoedige Tsaar en hem drong tot steeds meer autoritair optreden. Dit werd nog veel gevaarlijker toen de keizerin geheel onder de invloed kwam van Raspoetin. Zijn genezingsgaven maakten hem in haar oog tot een hei lige. Dat hij meer als een duivel leefde, wenste zij niet te geloven en wie niet in ongenade wilde vallen, deed beter zijn mond te houden. Raspoetin was een onontwikkelde boer, maar slim en sluw en zelfs niet eens geheel gespeend van een bepaalde idea listische visie op de toekomst van het Russische volk. Uit de sterren Hij zag zijn invloed echter bedreigd door bepaalde figuren aan het hof en in de regering en probeerde die via Tsarina en Tsaar weg te werken. Zo wist hij de Tsaar, op een der meest kritieke momenten van de oorlog, er van te overtuigen, dat niemand anders dan hijzelf het opperbevel over het leger moest gaan voeren en dat hij daartoe zijn oom, grootvorst Nicolai Nicolaje- witch. aan de kant moest schuiven. Wanneer men nu bedenkt, dat de kei zerin van geboorte een Duitse was en dat men Raspoetin beschouwde als een agent van de Duitsers, dat het Russische leger reeds ontzaglijke verliezen had ge leden, maar wellicht toch kansen had onder bekwame en vertrouwde leiding, dan kan men zich indenken welke in druk het maakte toen juist in dit tijds gewricht de gekroonde en gezalfde ama teur als opperbevelhebber ging funge ren! Ook in de regering infiltreerde Raspoe tin zijn eigen marionetten. De zieke pre mier Protopopovi, ook een „patiënt" van Raspoetin. liet zich bij zijn politieke beslissingen leiden door de stand der sterren En met zo'n stel moest men nu letterlijk „de oorlog in". Doek valt Het verzet rees van alle kanten. De re volutionaire groeperingen zowel als de uiterst rechtse conservatieven kwamen in het geweer, de een tegen de autocra tie, de ander tegen de uitholling van het gezag. Youssoupoff besloot de „pest" uit te roeien. Hij lokte Raspoetin met het voorwendsel, dat zijn vrouw de staretsj gaarne wilde „ontmoeten" en Raspoetin wilde deze vrouw, die nooit iets van hem had willen weten, graag in zijn macht hebben. Over dit aspect van het complot is nogal wat te doen geweest toen er een film over Raspoetin zou worden vervaardigd en vorst Youssoupoff de maatschappij aanklaagde omdat in het filmverhaal de eer en goede naam van de vorstin wer den aangetast. De film is nog steeds niet uit. Youssoupoff vluchtte na zijn daad naar Parijs, waar hij door diverse baantjes in zijn onderhoud voorzag, de revolutie en haar leiders, Lenin, Trotzky, Kerenski en Stalin overleefde, en de erkende lei der was van de Russische emigranten. Met hem is de laatste hoofdrolspeler uit het Raspoetin-drama van het toneel ver dwenen. Het najaar is een goede tijd voor het planten van hagen. Voor verschillende doeleinden kan een haag nuttig zijn, zo als b.v. voor afscheiding, als windke- ring maar ook als achtergrond voor een border. Het is noodzakelijk een flinke voorraad stalmest (verteerde) aan te brengen, na derhand kan men er niet zo goed meer bijkomen om bij te mesten. Voor een siertuin zijn geschikt: de beuk, de haagbeuk, de ligustrum (een der meest gebruikte soorten), de meidoorn (deze is niet geschikt voor fruittuinen), de boksdoorn (zeer geschikt voor zee wind), de hulst (de bessen gaan door de kippen eventueel verloren). Heel fraai is ook een brede haag van rode ber beris. Per 10 meter hebben we nodig resp. 35 stuks, 35 stuks, 35 stuks, 25 stuks, 30 stuks. Dit zijn voor de siertuingen wel de meest geschikte soorten. Het verdient aanbeveling jonge exemplaren aan te planten, deze zetten zich beter. Om de dichtheid te bevorderen, moet men regelmatig knippen. Goed letten op een strakke lijn. Het beste kan men hiervoor nemen een goede scherpe heg- geschaar. De dikke takken van oude, uit hun kracht gegroeide hagen, worden afgezaagd, waarbij we er vooral om moeten denken, dat de wonden dichtge smeerd moeten worden met carboleum. Dit om inwateren te voorkomen. Nieuw aangeplante hagen moeten van het begin af bijgehouden worden. In mei april is het tijd met knippen te beginnen. Houdt van onderen de haag iets breder dan van boven, dit met het oog op de goede vorm en het voorko men van uitzakken. Stelt u prijs op een dichte haag. dan iedere maand bijknip pen doch verder minstens 4 keer per zomer. Conifeerhagen knippen we niet met een heggeschaar, maar met het mes of snoeischaar. Wilt u deze hagen aan bei de zijden groen houden, dan zullen ze geplant dienen te worden in de richting noord-zuid, anders zullen ze aan de schaduwzijde spoedig kaal worden. Het kan nuttig zijn vroeg in het voor jaar een greppel te graven en op vol doende afstand van de haag de wortels wat af te steken, dit komt de vorming van haarwortels ten goede en stimu leert de groei. U kunt ook de groei stimuleren door bijmesten met kunst- mestkorrels. Bij eventuele zware sneeuwval tikt u bij conifeerhagen de sneeuwvracht af om uitzakken te voorkomen. Eventuele grote terreinen worden, voor breking van de windkracht, beschut dom- hagen van populieren of van gemengde sin gelbeplanting, zoals berken, populieren, elzen, wilgen; ook voor fruittuinen zijn ze zeer doelmaL0. Ajje ut ming vraogt mok zeige dak bar gode ken merke da de herfst weer int laand is. Muraokuls veul wingd en bar veul nattughied. Noengk wa ouwer gao worre bink as ut niet zuk biester mooi weer is bie festievieteiten en sportgebeure ofwezug. Vollugus ming doktur veurkom ik durmee dak van de rimmetiek nie meer op ming fiets ken komme. En zongder ming fiets komk narruguns meer. Eerst mos ik van de week op de fiets nog naor Soesderbarrug. As un ouwe Jan Jaansen hek de col Soesder Hoogt enome, maor zongder dooping. As un pruum achtur ming kieze teminste daor niet ongder erekend wordt. Minse wat un end mit die wingd teuge. Maor ja as doornuteur van de Pliesie Sport Verenuging wouw ik in iedur gevaal de feestavongd biewone. En omdattur in heul Soest, buuten ut Vurenugingsgebou geen zaol is waor zoveul minse in kenne, wier de avongd egeve in de offecierskasino. Toengk daor eenmaol was, heulegaor buuten adum, zeej de veurzittur dattur om twee uur ok nog een bus van Ten- se naor Soest zou rieje. Ak da van te veureewetehadhadniemit de fietst egaon, maor om niet de kaans te lope om mit de bus van twaolf uur naor Soest te motte terugrieje, veurdat ut feest pas goed was begonne, hak geen aore keus. Waant de pollenaise wik veur geen goud misse. Ut is toch arrugus wel bar jaamer da we in Soest buute da Vurenugingsge bou geen elegeheid hebbe waor we groote dinge kenne organizere. Zo'n gebouw mot er toch komme. En dan meteen maor zo'n grote dat ok ongze sportvurenuginge dur goed in terecht kenne. Noeng begriep ik best dajje zo'n groot ebouw nie een, twee, drie uut degrongd staampt, maor dur mot wat beure, das un ding wat zekur is. Iedere week motte de volliebalklups en de baskutbalklup naor plaotse buute Soest om te kenne speule. Van de week sting dur zellufs in de kraant da de baaskutbalverenuging geen leje meer ken anneme. Das heul arrug. Buute de laatst van ut heen en weer rieze en dat reize kost ok cente, motter ok nog un kwak geld betaold worre om in die halle te magge speule. Veur al die Soesder sportminse is ut ok niet lollug, zullie kenne immers nooit veur eige pebliek speule. En vol lugus ming die ut kenne wete scheelt da heul wat punte. Noeng hebbe wullie in Soest een stich ting heulegaor alleenig veur de sport, en zullie hebbe al heul veul beriekt, da staot as un paol bove waotur. Kiek maor weer us naor ut neije veld van V.V.Z. an de Ferd. Huycklaan. Ik geleuf vaast da die minse ok wellia edocht zalle hebbe an un Soesder Sport hal. Maor ut zal wel bie denke eblieve zijn .waant dur ebeurt niks. Soesderbarreg geeft ongs een bar mooi veurbeeld. Die minse hebbe mit mekaor zowat een Dorrupshuus bie mekaor. En daor doen zullie wa veur, geleuf da maor. Zellufs in ut hoge noorde, Draachte, un plaots mit de helluft van het aontal in- wonurs as Soest, daor hebbu ze un praachtige sporthal. As wullie in Soest noeng is mit me kaor. sportklups en partekeliere en gro te zake, de haande is ineen slaon, mit de sportstichting as grote baos, zouw dan in Soest nie wat tot staand kenne komme? Veur ming hoeft ut geen jaorbeurshal te worre, astur maor veul minse in kenne en astur maor, veural swinturs, in esport ken worre. Da zouw wa zijn. en volugus ming hoeft ut echt nie bie un plaan te blie- ve, dur binne genog antoesiastu minse. Ik doe mee en reke dur op dak bie de opening veuran stao. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. Zaterdag j.1. organiseerde de Gooise Jachtvereniging een wedstrijd voor se niores en juniores. De jury bestond uit de heren Siem, Koster en Verbeek. In springconcours A werd de le prijs behaald door mej. M. Tabak op „Caru- na" en de 3e prijs door mej. Joke Dui- ser op „Flado". In de afdeling B behaalden een 2e prijs J. M. Swaab op „Esmeralda" en H. K. H. Ganstoot op „Gipsy"; 5e prijs mej. Joke Duiser op „Flado" en mej. M. Stelling op „Barbarina". In afd. C was de uitslag: 1. Paul Wil- ten op „Fiola"; 2. mej. M. Stelling op „Barbarina"; 3. J. M. Swaab op „Fly- demia"; 4. H. K. H. Ganstoot op „Gip sy". Rob Goedbloed zegevierde vorige week met Nonius Chlum II in dressur L. Bovenstaande personen zijn allen leer lingen van de heer Johnny Duiser. De afd. Soest-Zuid van de Ned. Chris ten Vrouwenbond komt bijeen op woensdag 11 oktober om 8 uur, in El- the to. Mej. J. Sligter te Utrecht zal spreken over het onderwerp: S.O.S. hulpdienst per telefoon. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 50.000 stuks in prijzen van 13,60 tot 14,50. Middenprijs 14,25. Prijs per kg ƒ2,26.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5