BUREN 4 l V.V.Z.-nieuws r S.E.C.- nieuws Hees-nieuws BASKETBALL C0LBERTC0STUMES SP0RTC0LBERTS PANTALONS REGENJASSEN WINTERJASSEN I- HOPPENBROUWERS GEEN GRIJZE HAREN MEER S0ESTERRERG IVOLVOl Telefoonnummer ziekenauto 5980 S.E.C.-zaterdag Spit* Spierpijn Standen voetbalcompetitie Olymp ia-nieuws „The Red Stars" Van Wieren Mixed Hockeyclub „Soest" is populair bij de jeugd door blijmoedige levenshouding Medische dienst Voetbalvereniging Soesterberg Zeepost K.V.O.-d won met 3-0 van Biko-c Goed spel van jeugd Weer winst voor A.G.A.V.S. I Collecte STOMEN VRIJDAG 13 OKTOBER 1967 F.C. MAJELLA-S.E.C. In de derde klasse D, afdeling Utrecht zijn behalve S.E.C. nog twee elftallen ongeslagen, te weten Levu, dat S.E.C op de voet volgt en het eveneens uit Utrecht afkomstige Majella, dat overi gens (met een wedstrijd minder ge speeld) vijf punten achterstand op de Soestenaren heeft. Deze laatste club zal S.E.C. morgen ontvangen. De Utrechters wonnen tot dusver tweemaal en moes ten drie keer met een verdeling van de punten genoegen nemen. De kans is groot, dat Majella zaterdag de eerste nederlaag krijgt te incasseren, wanneer S.E.C. tenminste op de inge slagen weg blijft voortgaan en niet aan zelfoverschatting gaat lijden. Het S.E.C.- elftal, dat morgen naar Majella gaat, ziet er als volgt uit: doel Kramer; ach ter v. d. Schagt, De Vries en Hartman midden Wolfsen, Baptist en R. Wolfsen. voor A. Stalenhoef, Beijer, Senger en Hop. Reserve zijn Vink en Roels. De wedstrijd begint om vier uur. TERSCHUURSCHE BOYS 2-S.E.C. 2 Het ook nog altijd ongeslagen tweede elftal wacht morgen een zware opgave in Terschuur tegen het tweede elftal van Terschuurse Boys. Hoewel het eers te elftal van de Boys twee klassen hoger speelt dan S.E.C. 1 hoeft dit om trent de krachtsverhouding tussen de beide reserve-elftallen nog niets te zeggen. Maar wel mag worden aange nomen. dat S.E.C. het in Terschuur ze ker niet gemakkelijk zal krijgen. De opstelling van S.E.C. 2 luidt als volgt: doel Bakker; achter Kok, Staal en Veenendaal; midden Cairo en Van Delden; voor Rademaker. v. d. Loon, Espinalt Porto. A. Hoddeman en Hoef man. Reserve is L. Tolboom. S.E.C. 3-HOEVELAKEN 4 Het derde elftal dat verleden week zijn leiderspositie na een 4-1 neder laag tegen D.O.S.C. aan de Doldenaren heeft moeten afstaan, krijgt morgen de gelegenheid zich ten koste van Hoeve laken van deze eerste nederlaag te her stellen. Wanneer de klap van verleden week niet al te hard is aangekomen, mag morgen wel weer een overwinning worden verwacht, waarmede S.E.C. toch de leider op de voet zal blijven volgen. S.E.C. 3 is als volgt samengesteld: doel J. KraaiJ; achter W. Kraaij, Piepenbroek en Rijken; midden De Boer en Bouma; voor R. Stalenhoef, v. d. Broek, R. Rou wendaal, Beijersbergen en Van Beek. Reserve is Hannessen. De wedstrijd begint om vier uur. ADVENDO '57-V.V.Z. Na een knappe 2-1 overwinning op Baarn van de afgelopen week zal V.V.Z. het morgen wat makkelijker krijgen om bij Advendo de reeks overwinnin gen (vier in successie) voort te zetten. Advendo heeft nog geen kans gezien om in deze competitie een punt te be halen. In de zes wedstrijden, die de club heeft gespeeld, werd de Advendo- doelman niet minder dan 27 maal ge passeerd. Niettemin zal men alles in het werk stellen om van de laatste plaats los te komen en V.V.Z. kan dan ook gerust op hevig verzet van de gast heren rekenen. Wanneer V.V.Z. zijn te genstander echter niet al te zeer onder schat, moet de overwinning mee naar Soest genomen kunnen worden. V.V.Z. is als volgt samengesteld: doel H. Barneveld; achter J. E. v. d. Vlek- kert, H. J. Kooy, H. J. Demmers en G. v. d. Munt; midden R. J. Brouwer en G. v. d. Bovenkamp; voor A. J. Schaap, A. Hament, G. Floor en W. J. Ruizendaal. Reserves zijn S. Lodema en L. Hilhorst. De wedstrijd begint om vier uur. Een uur vertrekt men uit Soest. V.V.Z. 2-HOOGERHEIDE 3 Het tweede elftal treedt morgenmid dag tegen een onbekende tegenstander aan. Uit het verloop van de competitie is tot dusver evenwel gebleken, dat Hoogerheide over een zeer bekwaam elftal beschikt, waartegen het tweede de handen vol zal hebben om de beide punten thuis te houden en de goede positie op de ranglijst te behouden. Voor deze wedstrijd, die om vier uur begint, zijn uitgenodigd: doel J. Put ters; achter F. van Hornsveld, B. Ra demaker, D. v. d. Bovenkamp en C. van Hamersveld; midden H. Verwoerd en A. Ruizendaal; voor P. Altena, F. Steenmeijer, A. Wolters en J. Akker man. Reserve is H. Brons. S.O.V.A. 2-V.V.Z. 4 Het vierde elftal staat morgen voor de niet geringe opgave om S.O.V.A. 2 in eigen huis één of twee punten af te snoepen. Het vierde elftal van V.V.Z. Is in een sterke poule Ingedeeld met veel tweede elftallen. Toch moet hier wel een gelijk spel uit te halen zijn. De opstelling luidt: doel C. Pouw; ach ter H. van Velzen, A. Snijders, M. van Ginkel en R. van Dalen; midden Joh. van Kooy en G. Wijma; voor C. van Huenen, Th. de Man, C. Ruizendaal en H. Onderstal. Reserve Is L. de Haan. De wedstrijd begint om twee uur. Het vertrek is om kwart over een. V.V.Z. 5-D.O.S.C. 7 Voor het vijfde elftal mag tegen het Dolderse D.O.S.C. 7 op een overwin ning worden gerekend, temeer, daar ook de V.V.Z.-veteranen reeds met duide lijke cijfers (8-4) van D.O.S.C. gewon nen heeft. De opstelling luidt: doel W. den Bree- jen; achter W. v. d. Kuilen, A. van Neerbos, M. de Ruiter en K. Blijleven; midden H. Boonstra en W. Bioemen- daal; voor H. Verkaart, M. Vetkamp, D. Pellegrino en W. Hament. Reserve is W. v. d. Broek. De wedstrijd begint om twee uur. V.V.Z. 6-SPARTA (N) 6 Het veteranenelftal krijgt het morgen heel wat moeilijker tegen het sterke Sparta 6 uit Nijkerk. De tegenstanders vormen een bijzonder hecht geheel, waarvan het altijd moeilijk is te win nen. Het voordeel van het eigen veld kan misschien één of twee puntjes voor V.V.Z. opleveren. De opstelling van het zesde luidt: doel S. de Hiep: achter S. Wijma. R. ten Hove, B. Morren en E. G. de Boer; midden G. Ruizendaal en H. Donk; voor J. van Kooy, J. Groart, L. G. Brunt en A. P. v. d. Hoek. Reserve is W. de Ruiter. De wedstrijd begint om vier uur. 3e klasse D, K.N.V.B. Baarn 5 9 Ultrajectum 5 5 D.O.S. 01 5 9 D.E.V. b 4 Donar 5 7 S.D.O. 5 3 S.E.C. 5 5 Vriendensch. 5 3 C.D.N. 5 5 V.V.Y. 5 3 Holland 5 5 Zeist 5 2 le klasse A, afd. Utrecht Voorwaarts 6 9 S.C.H. 5 5 B.D.C. 6 8 E.M.M. 6 4 De Vesting 6 8 M.S.V. '19 6 4 A'foortse Boys 5 7 Actif 5 3 Stormvogels 5 7 Kampong 5 3 Minerva 5 6 Maarssen 6 2 2e klasse A, afd. Utrecht Renswoude 5 9 Kulan 5 6 Valleivogels 6 9 Baarn 6 6 V.V.Z. '49 6 8 Candia '66 b 4 S.V.P. 6 7 Scherpenzeel 4 2 T.O.V. 6 7 Hees 5 Advendo '57 6 0 3e klasse D, afd. Utrecht S.E.C. 6 12 V.C.U. 6 5 Levu 6 11 Lage Vuursche 6 3 Majella 5 7 F.A.K. 6 3 Eminent Boys 5 6 Puem b 2 Grift Boys 6 6 B.V.C. b 1 digen in de uitwedstrijd tegen B.V.C. 2 in Bilthoven. Gezien de vrij povere resultaten van de S.E.C.-reserves tot dusver (twee ver loren, één gewonnen en één gelijkge speelde wedstrijd) mag voor S.E.C. een zware wedstrijd worden verwacht, die niet veel meer dan misschien één punt voor de bezoekers zal opleveren. B.V.C. zal echter wel enigszins zijn verzwakt, omdat enkele spelers momenteel zijn geschorst. De opstelling luidt: doel Van Essen; achter Rodermond, Dorrestein, Huizin- ga, Hooyer; midden Luschen en Van Breukelen; voor Dettmer, Burgman, Bosman, Rijnders. Reserve is De Bruijn. S.E.C. 3-MIDLANDIA 3 Voor het derde en bovenaan staande elftal zijn de vooruitzichten heel wat gunstiger. Dit elftal bewijst, waartoe een goede teamgeest kan leiden. Het speelt zondag thuis tegen Midlandia 3 uit Utrecht, dat waarschijnlijk wel met een nederlaag naar huis terug zal wor den gestuurd. De opstelling is: doel v. d. Vaart; ach ter Hooyer. Abbel, Pothoven en Pure- veen; midden Veenendaal, Lenarduzzi; voor Luschen. De Jong, Brouwer en Van Limburg. Reserve is Roest. De wedstrijd tegen Midlandia begint om half drie. Hees is als volgt samengesteld: doel Tempelaars; achter Castricum en Van Beek; midden Geytenbeek en P. Kok; voor Hardeman. Walet, v. d. Veen, Van Es en G. de Bree. HEES 2-S.D.V.B. 4 Het tweede elftal gaat zijn kampioens kansen verdedigen tegen S.D.V.B. 4, eveneens in een thuiswedstrijd, die om twee uur begint. Hoewel S.D.V.B. enke le klinkende overwinningen op haar naam heeft staan, zullen de Heesreser ves zich waarschijnlijk niet laten ver rassen. Hees 2 is aldus samengesteld: doel M. Altena; achter De Ruyter, J. de Boer en H. Rauch; voor S. de Boer, Bud- dingh, Looyssen, Hop en Walet. De wandelende Olympianen hebben, on der leiding van de heer Suman, nog niet genoeg van het seizoen. Na de succesvolle tocht in Haarlem treden zij nog een keer voor het voetlicht in Ame- rongen, om deel te nemer aan de slui- tingstocht van de N.C.W.B. in dit sei zoen. Gelopen wordt op de afstanden 12 en 18 kilometer. Men vertrekt om 1 uur van de Veld weg Bij de fijnste beschuit (met na tuur honing) de mooiste bussen (met prachtige schilderstukjes). Spaar de serie van drie. Uw bakker heeft een spaarkaart voor u. Zondag a.s. spelen alle drie basketball- teams van de Soester basketballvereni ging hun volgende competitiewedstrij den in de Utrechtse Beatrixhal. Lions A-Red Stars A. De Red Stars- junioren spelen om 15.25 uur tegen Lions A, waarvan de sterkte niet be kend is, daar Lions een nieuwe ver eniging Is. Ongetwijfeld zullen de ju- iloren hard voor de zege moeten vech ten. De volgende spelers zijn hiervoor opgesteld: Rudi Blok jr., Piet van der Bijl, William Chang, Gerry van Delden, Ton Hilhorst en Rudi Hornung. U.V.V. III-Red Stars I. De meisjes zul len hun krachten gaan meten met het derde damesteam van U.V.V. uit Utrecht. Van U.V.V. is bekend, dat dit team echt wel basketballen kan, zodat het voor Red Stars een zware opgave zal worden. Als de meisjes echter met dezelfde geestdrift spelen als zondag jl. kunnen we een bijzonder interessan te wedstrijd tegemoet zien. De wedstrijd begint om 16.35 uur. Hier voor zijn opgesteld: T. Adriaanse, Loes Jak, Inge Limburg, Marja van Hertom, Annemiek van Schaik, Joke Steeveret, Marianne Steevert, Marja Verhoef, Ga- briële Wüsterveld en Gwynia Zeeman. Red Stars 1-U.V.V. 2. Aanvang om 21.20 uur. De heren spelen aanstaande zon dag hun derde competitiewedstrijd te gen het tweede team van U.V.V. Het zal weer bijzonder zwaar voor Red Stars worden om een goed resultaat uit het vuur teslepen. Red Stars mag zach gelukkig prijzen dat Hans Bos boom weer in de gelederen is terugge keerd. waardoor het team weer aan kracht heeft gewonnen. Het team zal aantreden met de vol gende spelers: John Bleyenberg, Hans Bosboom, Wim Jansen Schipper, Arie Louis, Bert Majoor, Rinus Valk, Bouke Veltman en Harry Versluys. Nu ook 2 Jaren verzekerd tegen diefstal en verlies. Juwelier - Horloge^ Van Weedestraat 40 - Telefunn 1361 ZEIST-S.E.C. Een op verschillende plaatsen gewijzigd S.E.C. gaat zondag proberen, zich van de nederlaag tegen D.O.S. '01 (overi gens geen schande) in Zeist tegen de club van die naam te herstellen. De plaats van halfspeler Van Boeijen wordt zondag ingenomen door back De Rooij. Op diens plaats speelt nu Van Remmerden. In de voorhoede is v. d. Broek, die kampt met een blessure die erger blijkt dan men aanvankelijk ver moedde. vervangen door Duijst, die naast Woudenberg is opgesteld. Dit duo zal nu tegen Zeist voor de doelpunten moeten gaan zorgen. Zeist bezet thans met twee in een gelijk spel geëindigde en drie verloren wedstrijden de laatste plaats, overigens maar met drie pun ten achterstand op S.E.C. Willen de Soestenaren de aansluiting met de kop lopers Baarn, D.O.S. en Donar niet gaan verliezen, dan zal zondag in Zeist gewonnen moeten worden. De statistie ken voorspellen ook wel een overwin ning, want vier van de vijf punten heeft S.E.C. in uitwedstrijden behaald. De opstelling is als volgt: doel Van Zoghei; achter Van Remmerden, Krijt, Ruttenberg en Hoed; midden De Rooij en Van Veen; voor Aalbers, Wouden berg, Duyst en Surstedt. Reserve zijn Van Boeijen en Van Essen. B.V.C. 2-S.E.C. 2 Alvorens Van Essen zondag als reserve- doelman naar Zeist gaat. moet hij eerst het doel van het tweede elftal verde- S.E.C. 4-B.D.C. 4 Het pas gepromoveerde vierde elftal gaat het zondag proberen tegen plaats genoot B.D.C. 4. Het S.E.C.-doel zal worden verdedigd door de thans her stelde oud-B. D.C.-doelman Kok. Hij maakt zijn come-back dus uitgerekend in een wedstrijd tegen zijn oude club. Overigens worden de kansen van S.E.C. 4 niet zo erg hoog aangeslagen. Van de tot dusver gespeelde wedstrijden werd er één verloren en moest men tweemaal de eer aan de tegenstander later. S.E.C. 4 is als volgt samengesteld: doel Kok; achter v. d. Linden. Wildenburg. Heinen en Kanters; midden Dorrestein en Langemaat; voor Voskuilen, Nijhuis, Schimmel en v. d. Brakel. Reserve is Zwalve. AMSVORDE 4-S.E.C. 5 Het vijfde elftal speelt morgen een uit wedstrijd tegen Amsvorde 4. In het vijfde zijn diverse spelers van het zesde (veteranen) elftal opgenomen. Daardoor ziet het vijfde er thans als volgt uit: doel Van Rossum; achter Belt, Valero, Carelsen en Duyst; midden Westerveld en Wijnands; voor Dekker, Nijdam, Dasselaar en Veldhuizen. Reserve is Tolboom. S.E.C.-JEUGD Voor de jeugd van S.E.C. staan de vol gende wedstrijden op het programma: S.E.C. jun. A-Actief A (4 uur). S.E.C. jun. C-Roda '46 B (3 uur). S.E.C. adsp. a-Woudenberg a (2.30 uur). H.V.C. ad- spiranten d-S.E.C. b (3 uur). Don Bosco adsp. h-S.E.C. c (2 uur). Hees pup. 1- S.E.C. 1 (12.15 uur). V.V.Z.A. pup 1- S.E.C, 2 (1 uur). S.E.C. 3-Amersfoortse Boys 2 (1 uur). V.V.Z. pup. 2-S.E.C 4 (1 uur) en S.E.C. pup. 5-Roda 3 (1 uur). HEES-T.O.V. Voor Hees staat voor morgen weer een streekderby op het programma en wel tegen het Baarnse T.O.V., dat afgelopen zaterdag voor de tweede achtereenvol gende maal verloor en nu wat op de leiders is achtergeraakt. Hees neemt met één overwinning in vijf wedstrijden een bijzonder hache lijke positie in op de ranglijst. Hoewel ook de laatste wedstrijd tegen Valleivo- gals verloren ging. bleek Hees echter nauwelijks de mindere van deze ster ke ploeg. Op grond daarvan mag zo langzamerhand misschien een herstel van Hees worden verwacht. Hiervoor is echter een volledige inzet nodig van begin tot eind. Wedstrijdprogramma voor zaterdag. Thuis. Meisjes A-Schaerw. C., 14.30 uur. Meisjes B-Schaerw. E, 14.30 uur. Jongens A-Phoenix C, 14.15 uur. Uit. Phoenix D-Jongens B, 15.15 uur. Wedstrijdprogramma voor zondag. 11.00 uur. Heren IV-Schaerw. 13. 11.00 uur. Dames III-Voordaan 5. 12.30 uur. Dames I-Hudito III, 12.30 uur. Dames II-Hudito 5. 12.30 uur. Heren III-Hudito 4. 14.00 uur. Heren I-Hudito II. 14.00 uur. Heren Vet.-Hudito. 14.00 uur. Heren II-Hudito 3. Aan Basketball wordt in ons land slechts op zeer bescheiden schaal ge daan. Toch is het een der meest be oefende sporten ter wereld. In de Ver enigde Staten spelen liefst 12 miljoen mensen dit prachtige spel en in de Sowjet-Unie zijn er ook nog altijd zo'n 2 1 i miljoen beoefenaren. In rood-Chi- na is basketball even populair als voet bal in onze contreien. Meer dan 100 miljoen Chinezen zouden hun hart aan deze sport verpand hebben. Daar steekt het ledental van de Ne derlandse Basketball Bond (thans onge veer 8.000) wel heel magertjes bij af. Toch wil dit geenszins zeggen, dat deze sport bij de Nederlandse jeugd niet aanslaat. Op middelbare en technische scholen wordt baketball intensief be ffend. De jaarlijkse schooltoemooien jn een groot sukses. In de V.S. 150 miljoen toeschouwers per jaar In 1924 werd reeds basketball gespeeld op de Olympische spelen te Parijs. Het spel werd toen al in meer dan 40 lan den actief beoefend maar in Nederland werd het pas in 1928 geïntroduceerd. Maar buiten Amsterdam maakte deze sport geen opgang. Dat zou pas na de tweede wereldoorlog gebeuren. In 1947 werd de Nederlandse Basketball Bond opgericht. Pas tien jaar later werd ge start met een landelijke competitie. Wat betreft de heren is er nu één ere divisie, één eerste klasse en vier over gangsklassen. De damescompetitie om vat één eredivisie en twee overgangs klassen. Hoe komt het toch dat deze sport in ons land zo weinig in trek is, althans in clubverband? Een van de oorzaken is natuurlijk dat de voetbalsport hier zo'n enorme greep op de grote massa van de bevolking heeft, dat vrijwel geen enkele andere teamsport de kans krijgt uit te groeien tot een volkssport. Voor zover andere sporten hier populair zijn geworden, zijn ze toch van geheel an dere, veelal individuele aard. Wielren nen, zwemmen, en atletiek ondervinden in veel geringere mate de moordende concurrentie van king Soccer. maar teamsporten als handbal, korfbal e.d. worden slechts op bescheiden schaal beoefend en trekken relatief zeer wei nig toeschouwers. Het is voor ons on voorstelbaar, dat in de V.S. per jaar 150 miljoen toeschouwers bij basketball wedstrijd op de tribune zitten. Accommodatie-gebrek Maar ook het grote tekort aan sport hallen heeft de ontwikkeling van deze sport in ons land tegengehouden. Het spel wordt gespeeld op een veld met de afmetingen 26 x 14 meter. Het spel kan niet als volleybal worden beoefend in gymnastieklokalen. Men is dus aan gewezen op sporthallen en zolang hier aan een tekort is, kan de basketball- sport zich nauwelijks verder ontwikke len. Basketball is een bijzonder beweeglijk spel. Men heeft er twee scheidsrechters bij nodig. Tackelen is bij deze sport niet toegestaan, geen enkel lijf-aan-lijf kontakt trouwens, en na vijf overtre dingen volgt diskwalificatie van de be trokken speler. Een scorer houdt het aantal doelpunten en overtredingen bij hetgeen meestal nog een heel karwei is. Ook deze sport kent zijn systemen. Er is een defensiesysteem, dat men de zo ne-verdediging noemt en waarbij iedere speler een bepaald gebied rondom de basket verdedigt. Men kent ook het man-to-man systeem, waarbij iedere peler een vaste tegenstander moet dekken. Bij de jeugd is basketball bijzonder populair. De scho<: ltoernooien zijn een garandeerd sukses en menige basket- ballvsreniging is uit een schoolploeg geboren. Landskampioen Herley uit Amsterdam is er een voorbeeld van. Basketball kan overigens ook best wor den beoefend buiten competitieverband. Menig sportsman kan met dit beweeg lijke spel zijn conditie op peil houden. Hij kan bovendien dankzij dit spel oefenen in zelfbeheersing, juist omdat persoonlijk kontakt bij basketball niet is toegestaan. Als kijkspel is basketball zeker ook heel attractief. U moet vooral gaan kijken wanneer er eens een Amerikaan- 189,—, 219,—, 239,—, 298,^-. 75,—. 89,—, 109,^-. 39,75, 49,50, 59,50. 79,—, 98,—. 129,—. 139,—, 179,'198,—. VAN WEEDESTRAAT 80-82 SOESTDIJK se ploeg op toernee naar Nederland komt. Het uitgekookte spelletje van de ze basketballers, vooral van de profs, is zeer de moeite waard. Deze sport heeft, wanneer de accom modatie wordt uitgebreid, in ons land zeker een toekomst. Aan de C.I.O.S.- opleidingen is nu ook een specialisatie basketball verbonden en wij mogen aannemen dat de daar afgestudeerde sportleiders mee zullen helpen deze sport in ons land te verbreiden. De eerste grijze haren verschijnen mees tal omstreeks het vijfendertigste levens jaar. Voor de meeste mensen is dat een tamelijk onplezierige gebeurtenis. Want niemand vindt het prettig om te merken dat hij een dagje ouder wordt. De heren die wat grijzend haar aan de slapen gaan vertonen, kunnen zich nog een klein beetje troosten met de gedach te dat jongemeisjes hen nu mogelijk in teressant beginnen te vinden, maar voor de dames zijn er in dit opzicht helemaal geen lichtpuntjes. Dat vijfendertigste jaar is overigens maar een gemiddelde: het grijs worden kan op zeer verschillende leeftijd be ginnen. Dit proces kan zich bovendien nog langzaam of snel voltrekken. Don kere mensen worden over het algemeen eerder grijs dan blonde personen. Verven mogelijk In een grijze haar is de normale kleur stof, het pigment, verdwenen. In plaats daarvan bevat zulk een grijze haar klei ne luchtblaasjes. Waarom die zich daar bevinden en hoe die daar gekomen zijn, is niet geheel bekend. Gelukkig kunnen grijze haren worden geverfd. Gelukkig voor vele vrouwen, want door mannen wordt daar maar zel den gebruik van gemaakt. De gevallen, dat een man zijn grijs geworden haar laat verven, zijn te tellen. Als een man zoiets doet. is dat meestal uit angst om zijn betrekking door een al te oud uiterlijk te verliezen. Maar voor een man is het helemaal geen doen om zich elke maand te laten bijverven. Bovendien moeten de korte nekharen bij hem eigenlijk iedere week worden bijgekleurd. Keuze van de kleur Bij de dames ligt het anders. Voor hen is het niet gauw te lastig en ook niet te duur om zich door haarverven te ver jongen. En wanneer het werkelijk door een kapper gebeurt die zijn vak ver staat, kan door een juiste keuze van de kleur veel jeugdige charme worden terug gewonnen. Vrouwen in een beroep vinden het nood zakelijk er zo lang mogelijk jeugdig uit te zien. Vrouwen in een gezin willen door grijze haren niet ouder lijken dan ze zijn; niet voor hun man en niet voor hun kinderen. Toch doet men er goed aan, niet al te spoedig met het verven van de haren te beginnen, want wie er eenmaal toe over ging, moet het voor zijn (haar) fatsoen om de paar weken laten bijverven, om dat het anders een bespottelijk gezicht wordt. Voorkomen is beter Gewenst is het, om het te jong grijs worden te voorkómen en dat kan, wan neer er voor gezorgd wordt, zorgen en verdriet zoveel mogelijk uit te bannen. Wetenschappelijk mag het grijs worden dan nog niet geheel zijn verklaard, het is wel bekend, dat allerlei onaangename emoties dit proces kunnen versnellen. Zorgen en verdriet kunnen maken, dat iemand spoedig grijs is. Bij een zeer hef tige schrik of een zware geestelijke schok kan iemand zelfs in zeer korte tijd geheel vergrijzen. Natuurlijk kunt u alle narigheid niet steeds uit de weg gaan. maar u behoeft ook alle akeligheden niet naar u toe te halen! Dokter A. Th. M. Splinter, Amers- foortsestraat 3, Soesterberg, tel. 03463- 1432, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. J. W. Hagedoorn en J. C. Lucas, beiden te Soesterberg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en L. H. Brandt, en D. J. R. Jellema, beiden te Den Dolder. Zondag speelt Soesterberg uit tegen Brederodes. De opstelling luidt: doel Van Rijswijk; achter Klip en Gerrits; midden Van Ginkel, Appeldoorn en Olijk; voor Van de Borg, Van Twigt, Jaarsma, Huisman en Smit. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet ziji bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Pasteur" 16 oktober. Australië: ms „Dresden" 16 oktober. Brazilië: ms „Pasteur" 16 oktober. Canada: ms „Beaveroak" 19 oktober. Chili: ms ,.Cd de Barranquilla" 17 okt. Ned. Antillen: ms „Prins der Neder landen" 18 oktober. Nieuw-Zeeland: ms „Kirribilli" 16 okt. Suriname: ms „Theron" 17 oktober. Verenigde Staten van Amerika: ms „Atlantic Song" 18 oktober en ss „Ame rican Reliance" 20 oktober. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Simonskerk" 18 oktober. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Telefoon 02154-2323 Amalialaan 19-21 Alleen de d-aspiranten van K.V.O. heb ben in de competitiewedstrijden een overwinning behaald; de b-aspiranten moesten zich tevreden stellen met een gelijk spel, terwijl de c-aspiranten en pupillen e verloren. De ruststand in de wedstrijd K.V.O.-d tegen Biko-c was nog dubbelblank, doch na de rust wisten Rina Theuns, Corry de Groot en And ré van Eindhoven te scoren, 3-0. K.V.O.-b speelde 0-0 gelijk in de thuiswedstrijd tegen A'foort d. In Putten verloor K.V.O.-c van de Meeuwen, nadat de Soesterbergse as piranten met 0-1 hadden voorgestaan door een treffer van Coby van Esse- veld in de derde minuut. In de gelijk- opgaande strijd werd na 13 minuten de gelijkmaker gescoord door Martin Hart van de Meeuwen; een dekkingsfout bij de oranje-witten bezorgde de Meeuwen een 2-1 overwinning. In Austerlitz ver loren de e-pupillen met 0-1 van Auster- ltiz-b. De jeugd van de v.v. Soesterberg deed het bijzonder goed in de competitie. De junioren wonnen hun partijen: Soesterberg A-Zeist B. 2-1; Zeist D- Soesterberg B, 3-5 De b-aspiranten wonnen op eigen veld van Jonathan b uit Zeist met 4-0; de d-aspiranten de den het zeer verdienstelijk tegen Patria c en behaalden een kleine 3-2 overwin ning. Alleen de aspiranten e verloren hun wedstrijd tegen de b-aspiranten van Bunnik, hetgeen een groot krachts verschil als begrijpelijke oorzaak had, 10-3. Een oefenwedstrijd tussen pupil len 1 en aspiranten-c eindigde in een leuke 4-0 zege voor de pupillen. De volleyballers van A.G.A.V.S. draaien goed mee in de NeVoBo-competitie te Amersfoort. Ook de derde wedstrijd van A.G.A.V.S. I leverde weer een mooie overwinning op. Van S.S.S. 2 werd met 3-0 gewon nen. De alhier gehouden collecte ten bate van de dierenbescherming heeft 326,84 opgebracht. WIE REKENT LAAT WASSEN EDE - TELEFOON (08380) 1 00 50 i

Soester Courant | 1967 | | pagina 15