Verbetering waterhuishouding bij de Eem kost anderhalf miljoen Noorderweg 23 ESKIMO SVXIK8M0 MIKIM0 Burgerlijke stand S.E.C.- nieuws Officiële mededelingen BAUERS' STÜBERL Verbetering van de waterhuishouding Krabbels van Knelis MET RAAD EN DAAD Telefoonnummer Waterschappen moeten 228.000,bijdragen DE speciaalzaak voor Uw kind. kleedt Uw kind BETER Eerste Soester Begrafenis-Onderneming S.E.C. weer 2 punten rijker Bezoekt ook U Wiener Café - Oostenrijks Restaurant S.V.V.-Volleybal B.D.C. handbal Flatbouw en vissen KOM WASSEN Bil DE DINSDAG 1T OKTOBER 1067 Na twee voorlichtingsavonden, waarvan er één gisteravond was en één vanavond wordt gehouden, moeten de ingelanden van de waterschappen Isselt-Middelwijk en De Lange Eindsche Maten vrijdag be slissen over een plan tot verbetering van de waterhuishouding in de omgeving van de Eem. De totale kosten van dit plan ,die gedra gen moeten worden door de cultuur technische dienst, de provincie Utrecht, de gemeente Soest en de beide betrokken waterschappen, bedragen anderhalf mil joen gulden. De cultuur-technische dienst provincie en gemeente zijn bereid om gezamenlijk 1,25 miljoen gulden voor hun rekening te nemen. Het resterende be drag, zijnde ƒ228.000,— moet door de waterschappen, c.q. de ingelanden wor den opgebracht. De kosten per land eigenaar variëren dan van dertien tot vijftig gulden per hectare per jaar. Anderhalf jaar geleden werd de Heide Maatschappij verzocht, in samenwerking met de Unie van Waterschapsbonden een verbeteringsplan op te stellen, welk plan inmiddels is gereedgekomen. Het om vat onder meer het graven van verschil- Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELS WEG 11, (nabij busstation Soest-Zd.), telef. 6286 GEBOREN: Theodorus Pohannes Pieter, zoon van G. T. van Putten en L. Koke laar, Prins Hendriklaan 80. Eduard, zoon van A. L. J. van de Brom en B. J. van den Broek, Klaarwaterweg 85. Wouter Cornelis, zoon van. T. C. Blan- kesteijn en W. W. van Essen, Veen- zoom 10 Anil, zoon van R. M. Dat- tatreya en H. C. Statema, Van Goyen- laar. 43. Baukje Nynke, dochter van R. Wijmenga en D. van Raaij, Dr. Ru- pertlaan 7. Nathalia, dochter van P. Riethoven en E. S. de Vos, Vermeer- laan 60. Erik Iwan, zoon van C. F. J. Rauch en J. B. P. Wijnen, Klaar waterweg 55. Sascha Tetta, dochter van H. J. Barnstijn en C. M. van Dor pen, Sophialaan 4. Wilhelmina. doch ter van E. Westeneng en E. T. de Jon ge, Heuvelweg 14. Helen Desirée, dochter van R. M. C. Meijer en A. Blok, Chr. Huygenslaan 42, Soesterberg. Erik, zoon van G. Jansen en A. H. P. van Wel, Prof. Lorentzlaan 235, Soesterberg. Christianus Petro, zoon van C. J. de Ruig en van C. P. Burg man, Eikenlaan 27 achter. Feike Erik, zoon van E. Brouwers en H. M. Kok, Wieksloterweg O.Z. 87. ONDERTROUWD: Johan SamineVroeg- indeweij, Linker Rottekade 50 b, Rot terdam en Elisabeth Christina van der Schoot, Braamweg 25. Jacobus van Herwaarden, Korte Brinkweg 32 en Barbara Luduina Maria Majoor, Heu velweg 15. Herman Jan Geerlof Stam, Nieuwerhoekplein 1 en Evelina Francina Johanna Schoonhoven, Laan- straat 71. Johannes Hendricus Cor nelis Gerardus Putters, Peter Plancius- plein 79, Hilversum en Jacoba Ver woerd, Schaepmanstraat 59. Geert Wijma, Soesterbergsestraat 95 en Adri- ana Elisabeth Lena Johanna Kamp- horst, Aagje Dekenlaan 26. Antoni- us Bernardus Johannes Voet, Schnks- laan 60 en Aafke Antoinette van Reijs- sen. De Joncheerlaan 21, Harmeien. Wilhelmus Petrus van Middelaar, Coel- horsterweg 31, Hoogland en Elsa Maria Uiterwijk, Kerkpad N.Z. 49. GEHUWD: Hendrikus Gerardus Dijk man, Schoutenkampweg 32 en Maria Catharina Everarda Westerveld, Braam- weg 73. philippus Wilhelmus Otto, Woestijgerweg 51, Amersfoort en Antje de Ruiter, P. C. Hooftlaan 19. Dirk van de Bunt, Molenweg 51, Maartens dijk en Louisa van den Brakel, Laan straat 63. Pieter Willem Vinzenz Vos, Laarderweg 69, Bussum en Geertruida Elisabeth Hoegen Dijkhof, Julianalaan 46. OVERLEDEN: Helena Francisca Maria Resing, 89 jaar, weduwe van H. B. Ga- lema, Nieuwerhoekplein 10. Johan nes Wilhelmus Sistilha, 62 jaar, gehuwd met P. J. Cramer van den Bogaart, Wilhelminalaan 16 b. Jacobus Johan nes Brouwer, 76 jaar, gehuwd met R. M. Kuijer, Lange Brinkweg 41. Lam- bertus Kamphuis, 66 jaar, gehuwd met J. Gerdingh, Ant. van Leeuwenhoeklaan 115, Soesterberg. Adrianus Petrus Hilhorst, 66 jaar, en zijn echtgenote Dorothea van Eijden, 66 jaar, Kerkpad Z.Z. 22 b. Dlr. H- W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) lende hoofdwaterwegen, een afvoerka naal voor de riolering en het verhogen van de kade langs de Eem. Gezien het verschillend belang, dat de beide waterschappen bij de verbetering van de waterhuishouding hebben, acht men een verdeling van kosten naar dit belang wenselijk. Als inderdaad tot uit voering van het plan zal worden over gegaan, zal het provinciaal bestuur wor den verzocht, het gebied van de beide waterschappen in drie klassen in te de len om aldus een verdeelsleutel voor de kosten te verkrijgen. Het gebied zou vol gens de waterschapsbesturen moeten worden ingedeeld in te bemalen gebied (factor tien), gebied, waar bijzondere voorzieningen moeten worden getroffen (factor vijf) en het overige gebied (factor drie). Er zal namelijk ongeveer 640 hectare moeten worden bemalen, terwijl op 170 hectare bijzondere voorzieningen zijn vereist, in verband met een natuurlijke lozing. Een berekening op basis van deze klasse indeling heeft uitgewezen, dat in de eer ste klasse een omslag zal moeten worden berekend van 45,tot 50,per jaar, voor de tweede klasse van 22,50 tot 25,per jaar en voor de derde klasse van 13,50 tot 15,per jaar, per hec tare. Ofschoon de waterschapsbesturen menen, dat voorlopig met het minimumbedrag kan worden volstaan, houdt een en an der toch een zeer belangrijke stijging van de omslag in. Gezien de urgentie der verbetering van de waterhuishouding en de toch noodza kelijke verhoging van de Eemkade en andere voorzieningen, hebben de beide waterschappen het plan toch ter goed keuring aan de ingelanden voorgelegd. Voor de ingelanden van het waterschap De Lange Eindsche Maten zijn de plan nen en de financiële consequenties reeds gisteravond in het St. Josephgebouw toegelicht. Vanavond worden de inge landen van de Birkse maten nader om trent de plannen geïnformeerd. Vrijdag 20 oktober zullen de ingelanden definitief moeten beslissen of het reeds jaren in bespreking en voorbereiding zijnde plan moet worden uitgevoerd. De eerste helft van de wedstrijd Zeist- S.E.C. was een strijd van twee gelijk waardige ploegen. In het eerste stadium van de wedstrijd was S.E.C. het meest aanvallend, doch dit leverde slechts enige corners op. Nadien golfde het spel heen en weer, waarbij de verdedigingen de baas ble ven; hoewel Zeist na 25 minuten een unieke scoringskans kreeg, toen één der aanvallers alleen voor Van Zoghei kwam, doch hoog over schoot. Duist kwam ook nog dicht bij een doelpunt, doch de keeper redde fraai. De rust ging dan ook in met blanke stand. Na de hervatting een srterk aanvallend S.E.C. en Surstedt had bijna succes na een voorzet van Aalbers, maar het liep nog allemaal goed voor Zeist af. Toch zou Woudenberg na 7 minuten aan S.E.C. de leiding geven, na een missen van de Zeister verdediging. S.E.C. rook de overwinning, zette door en bleef fel op de aanval spelen. Na 15 minuten loste Woudenberg een hard schot, dat door de keeper over de lat werd gewipt. Uit de hieruit door Surstedt genomen corner, kopte Woudenberg in, doch wederom werkte de Zeister doelverde- diger de bal over de lat. Uit de wederom genomen hoekschop, werd de bal opnieuw via de doelver- dediger tot corner gewerkt. De nu door Aalbers genomen hoekschop, werd door Surstedt in een doelpunt omgezet, zodat S.E.C. met 2-0 de leiding nam. Hoewel Zeist een hevig slotoffensief in zette en er zich nog wel angstige mo menten voor het S.E.C.-doel voordeden, wisten de Soestenaren de voorsprong te behouden en twee kostbare punten mee naar Soest te nemen. Verdere uitslagen: V.V.IJ.-Donar 4-2. D.E.V.-Ultrajectum 4-2. S.D.O.- RUIMTELIJKE ORDENING De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het voornemen bestaat aan J. S. Tolboom, Nieuweweg 86 te Soest, met toepassing van artikel 18 van de Wet op de Ruimtelijke ordening, voor de tijd van 5 jaar vrijstelling te ver lenen van de voorschriften van het be stemmingsplan voor gronden gelegen ten noorden van de spoorlijn Utrecht- Amersfoort l.v.m. de bouw van een wa renhuis op het perceel, gelegen aan de Nieuweweg kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie G, nummer 4034. Alvorens een definitieve beslissing te nemen worden de rechthebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gronden in de gelegenheid gesteld binnen een termijn van veertien dagen na de dag tekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De hierop betrekking hebbende stuk ken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie afdeling I ter inzage. Soest, 17 oktober 1967. BIJSTANDSWET Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 73 van de Algemene Bij standswet, juncto artikel 203 van de gemeentewet ter openbare kennis, dat de door de gemeenteraad in zijn ver gadering van 20 september 1967 vast gestelde wijziging van de verordening, regelende de samenstelling en de uit oefening van de bevoegdheden van het college voor de verlening van bijstand gedurende drie maanden op de gemeen tesecretarie, afdeling III (geopend van maandag t.m. vrijdag van 9-12 uur), voor een ieder ter inzage ligt. Baarn 1-3. Holland-C.D.N. 0-2. D.O.S.-Vriendenschaar 1-0. B.V.C. 2-8.E.C. 2 4-2 Het S.E.C.-reserve-elftal heeft het in Bilthoven tegen B.V.C.-reserves niet tot een overwinning kunnen brengen. Van de Soester voorhoede ging bijzonder weinig gevaar uit en B.V.C. wist daar dankbaar van te profiteren en scoorde vier maal. S.E.C. kon er maar twee treffers tegenover stellen. Het enige wapenfeit van S.E.C. in de eerste helft was een schot tegen de paal van Lu- sohen. Aangezien B.V.C. wel eenmaal het net vond, ging de rust met een 1-0 stand in. Een in de tweede helft sterk in de meerderheid zijnd B.V.C. vergrootte na een kwartier de voorsprong tot 2-0, waarna S.E.C. eindelijk via Van Berkel iets kon terugdoen. Maar voor er een half uur was gespeeld was B.V.C. al tot 4-1 uitgelopen. Ries Dorrestein be paalde de eindstand tenslotte op 4-2. S.E.C. 3-MIDLANDIA 3 4-0 Het derde elftal heeft het Utrechtse Midlandia 3 met een 4-0 nederlaag naar huis gezonden. De rust ging in met een 1-0 voorsprong. In de tweede helft liep het allemaal wat gemakkelijker. De Jong bracht met twee doelpunten de stand op 3-0 en kort voor het einde zorgde Dorrestein met een kopbal voor 4-0. Met slechts twee verliespunten neemt S.E.C. 3 een veelbelovende plaats op de ranglijst in. S.E.C. 4-B.D.C. 4 6-3 Het vierde elftal heeft plaatsgenoot B.D.C. met 6-3 teruggewezen. B.D.C. nam in de 10e minuut de leiding, doch deze snelle achterstand werd voor rust nog in een 2-1 voorsprong omgezet. De tweede helft liet een dominerend S.E.C. zien, dat door uitblinker v. d. Brakel op 5-1 kwam, nadat eerst Nij- huis een voorzet van Schimmel met een doelpunt had afgerond. Van de Bremer van B.D.C. zorgde voor 5-2 en 5-3, waarna v. d. Brakel nog maals scoorde en de eindstand op 6-3 bracht. AMSVORDE 4-S.E.C. 5 2-4 Het met diverse spelers uit het zesde aangevulde S.E.C. 5 zal een bijzonder onaangename herinnering bewaren aan de wedstrijd tegen Amsvorde 4. Hoe wel de wedstrijd uiteindelijk met 4-2 werd gewonnen, is het verlies voor S.E.C. veel groter dan de twee winst punten, want het verloor Mijdam, die door de arbiter uit het veld werd ge stuurd en nu geruime tijd buiten spel zal staan. Mijdam had al vele malen directe aan vallen op zijn persoon te verduren ge had en zinde op wraak, ondanks de waarschuwingen van zijn medespelers. Een naar een Spaanse naam luisterende speler van Amsvorde verloor in de tweede helL ook zijn zelfbeheersing en deelde een paar klappen uit, die de ar biter evenmin ontgingen. Ondanks he vige protesten mocht de Spanjaard evenwel binnen de lijnen blijven. Na een relatief geringe overtreding werd de Spanjaard toch naar de kleedkamer gestuurd. De eerste helft liet een zeer goed S.E.C. zien, dat zich vele kansen schiep en er via Dekker twee benutt: 0-2. Uit een indirecte vrije trap in het strafschop gebied scoorde in de tweede helft Ams vorde tegen, terwijl eenzelfde situatie aan de andere kant S.E.C. op 1-3 bracht. Een blunder van doelman Van Rossum bracht Amsvorde weer wat dichter bij de bezoekers, maar Veldhuizen stelde kort voor het einde de zege toch veilig: 2-4. S.E.C.-JEUGD De resultaten van de jeugdwedstrijden waren: S.E.C. jun. A-Actief A 1-2. S.E.C. jun. C-Roda '46 B 5-2. S.E.C. adsp. a-Woudenberg a 2-0. H.V.C. ad- spiranten d-S.E.C. b 11-1. Don Bosco adspiranten b-S.E.C. c 5-3. Hees pup. 1- S.E.C. 1 1-2. V.V.Z.A. pup. 1-S.E.C. 2 1-0. S.E.C. pup. 3-Amersfoortse Boys 2 1-1. V.V.Z. pup. 2-S.E.C. 4 5-0. s'E.C. pup. 5-Roda '46 3 1-0 BURG. GROTHESTRAAT 55 SOEST TELEFOON 02155-2516 slecht schieten konden zij de achter stand niet inlopen. B.D.C. wist zelfs nog enkele kansen te benutten, zodat de voorsprong tot 9-4 kon worden uitgebouwd. Door twee penalties, waarvan de eerste werd gescoord, en de tweede door kee per Jan Smeeing kon worden gehou den, werd de eindstand 9-5. Verdere uitslagen waren: Dames. Junioren I. B.D.C.-E.M.M. 12-3. Dames. Adspiranten II. Leusden-B.D.C. 10-2. Dames pupillen. Limvio-B.D.C. 3-0. Heren senioren 2. Achilles-B.D.C. 12-5. ALTHLETA-B.D.C. Op het door de regen moeilijk be speelbare veld van Athleta behaalden de dames, een verdienstelijk 2-2 gelijk spel. Na een kwartier spelen, zagen de da mes reeds tegen een 1-0 achterstand aan, maar Barry van Leeuwen wist al spoedig de stand op 1-1 te brengen. Over en weer golfden de aanvallen, maar tegen het einde van de eerste helft werd Marry van den Deijssel, die deze dag toch in uitstekende vorm was, gepasseerd door een hoog in de doel- mond verdwijnend schot. Na rust, waarin B.D.C. voortdurend in het offensief was, gelukte het Mieke van Leeuwen in samenwerking met Tilly Smeeing, gelijk te maken. De verdere kansen bleven helaas onbenut. De dames blijven door dit gelijkspel in de kopgroep. De wedstrijden die vorige week werden gespeeld, stelden voor onze in het rood wit gestoken plaatsgenoten teleur. Het eerste damesteam verloor met dui delijke setstanden: :15-6, 15-11, 12-15 en 15-8, de wedstrijd tegen Spirit met 3-1. Ook de dames van het tweede team wisten slechts één set te winnen en moeten de overwinnig aan de tegen standsters van N.V.C. laten. Setstanden: 15-8, 14-16 en 7-15. S.V.V.-dames 3 wist eveneens maar één set op zijn naam te brengen en verloor dus ook met 1-2 en wel van V.V.A. 4. Setstanden: 9-15, 15-11, 11-15. Het meisjesteam deed het al niet beter. Van V I.O.S. b werden beide gespeelde sets verloren (8-15, 7-15) en daar wed strijden hier volgens het „best-of-three"- systeem gespeeld worden, verdienden de meisjes geen enkel punt. De heren brachten het er helaas niet beter af. S.V.V. 1 verloor van Wilhel mina met 1-2, een blijkens de setstan den (9-15, 16-14, 17-15) krappe neder laag. Het tweede en derde herenteam verloren beide met overduidelijke setstanden van respectievelijk V.V.A. 3 en Wilhelmina 2. Tweemaal een 3-0 nederlaag. De jon gens tenslotte verloren van plaatsgenoot Olympia c met 2-0. Programma deze week: woensdag 18 oktober, 20.00 uur: V.V.A. 3S.V.V. 3 (dames). 20.00 uur: Vios 5 S.V.V. 3 (heren). Donderdag 19 oktober, 21.30 uur: S.V.V. 2Vios 3 (dames). 20.00 uur: S.V.V. 4 D.O.S. (dames). Zaterdag 21 oktober, 14.30 uur: Sha- dowsT—S.V.V. 1 (dames). Doordat de heren van U.V.v. en Olym pia hun wedstrijden tegen r°spect.ieve- lijk Laren en jidelitas ver n en, heb ben de heren van B.D.C. r.u drie pun- was het, dat hij bij één dezer doelpun- in de le klasse. De heren van B D.C. namen al spoedig met de krachtige wind In de rug, een voorsprong. Door goede schoten van Jan van Velzen hadden zij bij rust reeds een voorsprong van 2-6. Jammer was het, ;lat hij bij één deze doelpun ten zijn knie beezerde, waardoor hij moest uitvallen. In zijn plaats kwam Kruijff binnen de lijnen, die voor de eerste maal in het eerste team spelende, een verdienste lijke wedstrijd speelde. Na rust kreeg B.D.C. het moeilijk door dat de harde wind nu in het voor deel van H.H.C. 2 was, maar door De moderne hoogbouw betekent voor vele dierenliefhebbers een regelrechte aanslag op hun hobby. Traditionele huisdieren, zoals honden en katten, worden vaak onder bezwaarlijke om standigheden gehouden, zodat men gaat uitzien naar dieren welke beter ge schikt zijn voor een constant verblijf tussen vierkamerwanden. Het zijn uiteraard vooral de kleinere diersoorten, welke hierbij snel popu lair kunnen worden, om soms weer even snel in het vergeetboek te raken als ze toch niet aan de verwachtingen voldoen. Men denke b.v. aan de goud hamster en, zij het in mindere mate, aan het Amerikaanse moerasschildpad je. De laatste jaren grijpt men vooral terug op soorten, welke reeds ver voor de oorlog werden gehouden, zoals mar motten en witte muizen. Veel nieuwe mogelijkheden schijnen er derhalve op dit gebied niet te zijn. De aquariumhouders onder de dieren liefhebbers verkeren echter in een be voorrechte positie. Het aantal soorten goed houdbare aquarium planten en vissen neemt in versneld tempo toe, terwijl diverse technische hulpmidde len alsmede goede literatuur het in richten van een tropische „bak" tot een vrij eenvoudige zaak hebben gemaakt. Mede doordat de aquariumliefhebberij in Nederland zo'n grote vlucht heeft genomen liggen de prijzen op een aan vaardbaar laag niveau. Dat is in som mige Europese landen wel anders. Juist aan flatbewoners kan een goed- beplant en verlicht aquarium veel voldoening geven, vooral in het donkere jaargetijde. In Amerika, waar hoog bouw traditie is, neemt de aquarium- liefhebberij een zeer voorname plaats in. Op de lijst van meest beoefende hobbies komt ze daar op de tweede plaats, dlrekt achter de fotografie. In Nederland zijn ca. 15.006 mensen lid van een aquariumvereniging. Ook in Soest is zo'n vereniging, welke naar een destijds populair visje „Zilver Te- tra" is genoemd. Als U zich op de hoogte wilt stellen van het peil van de Soester bakken, moet U de jaarvergadering als belang stellende bijwonen. U bent daar van harte welkom. Het officiële gedeelte zal gewoontege trouw wel niet lang duren. Daarna zal een bondskeurmeester de uitslag be kend maken van de jaarlijkse huiskeu ring, waarbij de dia's van de betref fende aquaria zullen worden geprojec teerd. De vergadering wordt op don derdag 19 oktober gehouden in het wijkgebouw op de hoek van de Talma- laan en de Pieter de Hooghlaan en be gint 's avonds om 8 uur. Door de Waterschappen Isselt-Middel wijk en de Langeindsche Maten is het navolgende schrijven gezonden aan de stemgerechtigde Ingelanden. Overeenkomstig de machtigingen door de vergaderingen van stemgerechtigde ingelanden op 16 maart 1966 verleend, hebben wij een plan tot verbetering van de waterhuishouding in het gebied van onze waterschappen doen ontwer pen door de Nederlandsche Heide-Maat- schappij en het Technisch Bureau van de Unie van Waterschapsbonden, welk plan wij binnenkort aan U ter goed keuring willen voorleggen. Het ontworpen plan voorziet in een verhoging van de Eemkade, het graven van een aantal nieuwe hoofdwatergan gen, het plaatsen van twee gemalen en het graven van een afzonderlijk afvoer kanaal voor de gemeentelijke riolering. De kosten van een en ander worden geraamd op 1.452.000,Van de zijde van de Cultuur-Technische Dienst, de provincie Utrecht en de gemeente Soest Y.vm bijdragen in kosten van de uit te voeren werken in het vooruitzicht ge steld tot een totaal-bedrag van onge veer 1.224.000.zodat door de wa terschappen zelf zal moeten worden ge financierd een bedrag van ongeveer ƒ228.000,zijnde 16 procent, welk be drag zal kunnen worden bestreden uit een te sluiten 30-jarige annuiteitenle- ning. In aanmerking genomen het verschil lend belang, hetwelk de onderscheiden gebieden van de waterschappen bij de verbeteringswerken hebben, zal een dif ferentiatie van de in de toekomst te betalen omslag wenselijk en redelijk zijn, terwijl een groot gedeelte van de gemeentelijke bebouwing tengevolge van de afzonderlijke afvoer van de rio lering uit het waterschapsverband kan worden genomen. Na ontpoldering van het bebouwde gedeelte van de water schappen resteert ongeveer 900 hecta ren, waarvan ongeveer 640 hectaren zal worden bemalen en ongeveer 170 hec taren speciale voorzieningen vereisen voor een natuurlijke lozing. Als de ver beteringswerken doorgang vinden zal aan Provinciale Staten van Utrecht worden verzocht het gebied van de wa terschappen in drie klassen in te delen voor de berekening van de jaarlijkse omslag en wel het te bemalen gebied als le klasse met de factor 10, het ge bied met bijzondere voorzieningen als 2e klasse met de factor 5 en het overige gebied als 3e klasse met de factor 3. Ter dekking van rente en aflossing van de te sluiten annuiteitenlening, de on- derhouds- en exploitatiekosten van de watergangen en de gemalen en de al gemene kosten zal jaarlijks aan om slag geheven moeten worden: voor gronden in de le klasse 45,tot ƒ50,per hectare; van gronden in de 2e klasse 22,50 tot 25,per hectare; van gronden in de 3e klasse 13,50 tot ƒ15,per hectare; Verwacht mag worden dat zeker in de eerste jaren met de inning van de hier voor genoemde minimumbedragen kan worden volstaan. Ondanks de niet geringe stijging in de toekomst van de tot heden in beide wa terschappen geheven omslag tengevolge van de uitvoering van het voor te stel len verbeteringsplan, menen wij toch het plan aan U ter goedkeuring te moe ten voorleggen, omdat wij overtuigd zijn dat door de uitvoering van het plan de grootst mogelijke verbetering van de waterhuishouding in het gebied van de waterschappen wordt verkregen, een verbetering, welke dringend nood zakelijk is. Indien het plan, zoals het aan U zal worden voorgelegd, geen doorgang vindt, zal toch in de naaste toekomst de Eemkade moeten worden verhoogd, de sluizen vernieuwd, wa tergangen verbreed, nieuwe duikers ge legd etc. De kosten hiervan zullen, om dat de verschillende overheidsinstanties zeer zeker niet in een gedeeltelijke ver betering bijdragen, geheel ten laste van de ignelanden komen en daardoor een even grote of nog grotere stijging van de omslag, dan bij de uitvoering van het plan, tot gevolg hebben. Voordat wij in de vergaderingen van stemgerechtigde ingelanden het plan ter goedkeuring aan U voorleggen, willen wij U in de gelegenheid stellen kennis te nemen van de voorgestelde verbe teringen en alles wat daarmede samen hangt. Daarom zijn door ons een twee tal voorlichtingsavonden vastgesteld, waarop verschillende deskundigen en de bestuursleden U over een en ander uit voerig inlichten. Wij nodigen U bij deze uit een van de op 16 en 17 oktober a.s. te houden voorlichtingsbijeenkomsten bij te wonen en nodigen U hierbij tevens uit tot bij woning van de algemene vergadering van stemgerechtigde ignelanden van beide waterschappen op 20 oktober a.s., waarin een laatste toelichting op het plan zal worden gegeven, waarna in afzonderlijk te houden vergaderingen van stemgerechtigde ingelanden van de beide waterschappen overeenkomstig onderstaande agenda's het plan ter goed keuring zal worden voorgelegd. Maandag 16 oktober a.s.: Voorlichtings bijeenkomst, 's avonds 8 uur, in het St. Josephgebouw, Steenhoffstraat 28 te Soest, zaal 3 zuid, speciaal voor eige naren van gronden gelegen in de Lang eindsche Maten en Middelwijk. Dinsdag 17 oktober a.s.: Voorlichtings bijeenkomst, 's avonds 8 uur, in hotel De Gouden Ploeg, Middelwijkstraat 74 te Soest, speciaal voor eigenaren van gronden gelegen in de Birkt en Birktse Maten. Vrijdag 20 oktober a.s.: Algemene Ver gadering van Stemgerechtigde Ingelan den, des avonds 8 uur, in gebouw De Rank, achter de Geref. Kerk, Soester bergsestraat 18 te Soest. In deze vergadering een laatste toelich ting op het verbeteringsplan, waarna afzonderlijke vergaderingen van beide waterschappen zal worden gehouden. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak fing da wullie mit zun drie en dartug duuzend bar groos kenne weeze op Soest. Ik bedoel daormee as plaots om te woene, maor veural, en das dan weer op een heule are menier, op ongze Soesder E.H.B.O. Achentwintug oktobur bestaot die vure- nuging in Soest veertug jaor. Da liekt bie un minseleeftied maor een aokulug klien bietje, maor veur un vurenuging is da al un buhoorlukke leeftied. Veural as ut geen gezellughiedsverenu- ging is, maor een die letturluk en fe- guurluk an de weg timmurt. En das teu- guswoordig nie zo'n lolletje meer. In veertug jaor ken bar veul vuraandere, maor da zo'n vurenuging een nie meer weg te denke plaots in ongze Soesder saomeleving inneemt ken een mins zich haost nie veurstelle. Astur maor wa te doen is, en dur is maor un heul klein kaansje dattur wa ken ebeure, altied zie je wel un mém of un vroumins mit un koffertje zeule waor mit grote letturs E.H.B.O. op staot. Veural bie sport en spel kom je die minse heul vaok teuge. Zomers binne dur altied minse van de E.H.B.O. in ut Netuurbad. Da dat geen luukse is bliek wel uut het feit dattur ellukke daag waat te kwaaste vaalt mit joodiejum en te plaake mit pliesturs. Veural veul glaasscharruve. Das meestal wel eige schuld, omda de minse nog veul te veul glaas mitneme naor ut ne tuurbad, terwijl we noeng leve in ut plastiek tiedparruk. En klienne kindere laote noeng eenmaol veul uut der haandjes vaale, en bie glaasscharreve is vaok maor bar wienug geluk. Veural nie in ut netuurbad. Gelukkug wete die E.H.B.O.-minse bar precies wat zie motte doen mit snie- wongde. Noeng hek ming wellis late wies maoke dat ut veurekomme is dattur arruges, veur de eerlukhied mot ik zeige dattut nie in Soest was, een man van zun fiets was evalle en bar kreunde. Hie zeej teuge de man die um hiellup, uuteraord un E.H.B.O.-er, da zun been zo'n ping deej. Die man pakte de boel reesuluut an, haolde un schaor en knipte de piep van de broek derof. Hie keek effe goed, zag dattur an dat been niks te doen was, pakte weer ze schaor en haolde ok de aore piep derof, ok an dat been kon die niks vingde. Toeng vongd hie ut eindeluk tied om een doktur te haole. Toeng die trug kwaam mit de doktur laoge dur alleen maor twee piepe, de pesjent was naor huus elope zeeje de omstaondurs. Noeng hoeve wullie daor in Soest nie baang veur te weeze, waant as de Soes der E.H.B.O.-ers arruges gaon hellupe waarschouwe zullie éérst de doktur en ast nog nie is ebeurd ok nog de pliesie. Waant dar binne bie un ongeluk altied heul veul belaangstellende, maor vaok komp ter geen een op ut idee om effe un doktur te belle, zie staon allenig maor in de weg. Ut zou heul goed zijn astur nog veel meer minse een kursus E.H.B.O. zouwe gaon volluge. Huusmoeders, sportleijers, otoomobieliste, jao eiguluk iedereen. Ik hep ok wellis un paor lesse mee emaokt, maor ik kon da nie anzien. Noeng bink toch al geen held. maor ak bloed zie beginne ming kniee te knikke en krieg ik ut idee dak zweef. An zukke minse hebbe ze niks. As ikke bie un onguluk zou motte helluppe dan kreege zie dur nog un pesjent bie, een van zun stokkieegaone Knelis. Waor ik veural trots op bin is de ziekeotoo. Noeng weet ik wel dattur noeng veul minse binne die zeige, „groos op de ziekeotoo," ieder plaots hep teuguswoordug toch un zieke otoo? Dan zeig ik: goed, maor die binne dan van de gemeente of partekeliere. Maor ongze ziekeotoo is van de E.H.B.O., en da ving jie narruguns. Minse je mot is meemaoke hoe vlug die ziekeotoo bie un ongeluk is. vaok komme pliesie en ziekeotoo tegeliek an. En nie zo'n ouwerwetse, niks hoor, un hiepermederne mit alles durrop en dur- ran. Ik geleuf da zullie alleen nog ut apparaot om betur te kenne waorschou- we wille vurbetere. Maor ik schaat zo dat dat best wel veur- mekaor zal komme. Waant die luu van de Soesder E.H.B.O. spaore koste noch meujte om die otoo heul goed in orde te houwe. Da doen zullie uuteraord nie veur der eigen, maor veur ongs alle- gaor. Alle drie en dartug duuzend, groot en klien. Ik hoop dak van ming leve nie in die waoge hoef te leige, maor je ken nooit wete, en ast dan toch mot, graog in een goeie. Daor hek nog wel een paor stuuvers veur ovur. Vandaor dak deuze week nog effe opgeef an ut bestuur dak me doonaasie verhoog, waant ik was al lang dooneteur. PREMIE A.O.W. - Wat moet er maxi maal aan premie A.O.W. worden be taald? Antwoord: De maxima van A.O.W. en A.W.W.-premie bedragen voor 1965, 1966 en 1967 respect, 1224,—, 1300,— en 1433,—. Deze maxima zijn ver schuldigd bij inkomens resp. ad 12.000,—, 12.750,— en 14.050,—. Let wel: dit zijn de z.g. premie-inkomens, die hoger kunnen liggen dan de belast bare inkomens voor de inkomstenbelas ting. Wanneer uw zoon zo'n hoog be drag moest betalen als U noemt, kan dat het gevolg zijn van grote neven inkomsten naast zijn loon. Had hij die niet, dan moet er haast te weinig pre mie van zijn loon zijn ingehouden. Het hangt van de arbeidsvoorwaarden af, of de werkgever de premie al dan niet voor zijn rekening moet nemen. Fiscaal maakt dat niet uit: premie die de werk gever voor zijn rekening neemt geldt enerzijds als loon voor de werknemer en anderzijds weer als van hem inge houden en voor hem afgedragen. Komt U er niet uit, dan kunt U het beste eerst eens op de belastinginspectie vra- Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. gen hoe ze aan dat hoge bedrag komen. Dan blijks vermoedelijk meteen wel of het juist is of niet. VRUCHTGEBRUIK. Ik heb het vruchtgebruik van een huis. Komt de buitenreparatie als b.v. een lekkage op een balcon, een nieuwe goot, voor mijn rekening? Het huis is het eigendom van de directe erfgenaam. Ik heb al voor mijn rekening genomen het buitenver ven. Antwoord: De vruchtgebruiker is alleen vrijgesteld van „grove reparaties" (dit zijn die van zware muren en gewelven, van balken en gehele daken, steun- en scheidsmuren). Alle andere reparaties zijn ten laste van de vruchtgebruiker.

Soester Courant | 1967 | | pagina 3