EXTRA SPAREN IMffiEK RAIFFEIwKfOmft Raiffeisen-Spaarweek oooooboooooooo Kamer van Koophandel vierde 125-jarig bestaan MIKIMO MIKIMO MIKIMO Burgerlijke stand KLAPROOSDAG 1967 SPREID1NGSDIENST Uitnodiging BREEKT WEER AAN van 23 27 oktober a.s. EEN AARDIGE ATTENTIE C0ÖP. RAIFFEISENBANK Krabbels van Knelis Meningen van lezers DE speciaalzaak voor Uw kind, kleedt Uw kind BETER Geef enkele vrije uren voor hen, die een heel leven gaven Soester boeren moeten grond afstaan voor rijkwegverbreding Vragen over skeletvondsten in Soesterberg Voor modern DRUKWERK naar DRUKKERIJ SMIT Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Wanneer U een storting verricht op uw spaarbankboekje een nieuw spaarbankboekje opent ontvangt U uw geld is veilig belegd tegen een aan trekkelijke rente Kantoren KERKPLEIN 9 SOESTERBERGSESTRAAT 14 KONINGINNELAAN naast nr. 38 KOM WASSEN BIJ DE Onze jeugd en de sexualiteit POLITIE I EL. 4 4 4 4 DINSDAG 24 OKTOBER 196T Dr Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Amersfoort en omgeving heeft vrijdagmiddag in het Amersfoortse Grand Theatre met een buitengewone zitting het 125-jarig bestaan herdacht. Voorzitter G. van Nieuwenhuizen wees In zijn openingswoord op de stormach tige ontwikkeling, die de kamer de laat ste twintig jaar heeft meegemaakt en welke nu geconsolideerd moet worden De voorzitter meende, dat handel en nijverheid zich in het gebied van de kamer zeer gunstig ontwikkeld heeft. Overigens zullen er naar zijn oordeel de komende jaren wel grote inspannin gen van de kamer worden verwacht. De heer Van Nieuwenhuigen zei verder, dat provinciale en gemeentelijke over heid zich ten aanzien van handel en industrie meer aan de gewijzigde om standigheden in het bedrijfsleven moe ten kunnen aanpassen. De heer Hub. A. L. Jansen, algemeen secretaris van de Sociaal Economische Raad besprak de positie van de ka mers van koophandel in de hedendaag se sociaal-economische orde. Na een zeer uitvoerig historisch over zicht, waarin de heer Jansen onder meer de relaties tussen de S.E.R. en de kamers van koophandel schilderde, kwam hij tot de conclusie, dat de be stuurscolleges van de kamers meer be voegdheden zouden moeten worden op gedragen, zodat de kamer op regionaal niveau een plaats inneemt, die is te vergelijken met die van de Sociaal Economische Raad op landelijk niveau. Overigens vond hij wel, dat het aantal kamers van koophandel (momenteel 37) ingekrompen kan worden, mede ook, Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELS WEG 11. (nabij busstation Soest-Zd.), telel 6286 GEBOREN: Barbara Margaretha Maria, dochter van N. A. de Bruin en C. M. G. Boomhouwer, Van Lenneplaan 12. Fabiola Ellina Martina, dochter van P. Burderhout en J. J. Pijper, Ant. van Leeuwenhoeklaan 155, Soesterberg. Yvonne, dochter van J. Verwoerd en A. Akkerman, Van de Veldeplantsoen 59. Bianca Julliyet Ldselott, dochter van J. W. Karwoczik en J. A. Kuijer, Kostverlorenweg 1. Miriam Yolande Mireille, dochter G. J. M. Biemans en van C. Verboom, Oude Utrechtseweg 34a. Mariëlle Angelique Hélène, doch ter T. J. A. Bosman en A. Aartsen, Colenso 71. Karina Marjan, dochter van L. P. Tolsma en M. J. Westerdijk, Bilderdijklaan 5. Peter Marijn, zoon van J. Wessels en J. M. J. Boukema, Soesterbergsestraat 53. Elfriede Mach- tpld Wendelmoed. dochter van K. Ba- rendrecht en M. C. Mijs, Colenso 74. Alexandra Johanna, dochter van A. J. Bouwmeester, wonende te Baarn en W. Doornekamp, Schaepmanstraat 55. Willemientje Jacoba dochter van D. Pellegrino en C. W. van Altena, Birk- straat 132. Angelique Miranda Aran- Soesterberg blijft zich nog steeds vast- van Tricht, Van Weedestraat 70. —Pau la Maria, dochter van J. P. Rademaker en M. M. G. van den Breemer, Burg. Grothestraat 17. Frank, zoon van M. Vellinga en A. A. Nobelen, Paulus Potterlaan 6. ONDERTROUWD: Benjamin Lubbert van de Kuit, Insingerstraat 29 en Ger- ritje Gerredina Groeneveld, Schaep manstraat 47. Christiaan Antonius Maria van Hengstum, Middelwijkstraat 1 en Yvonne Maria van der Veur, Mid delwijkstraat 2. Theodorus Antonius Willebrordus Martinus Jacobs, Rijp- straat 11, Amersfoort en Maria Antonia van den Breemer. Peter van de Bree- merweg 2. Rudolph Hendrik van den Akker, Plesmanstraat 335 en Yvonne van Laar, le Heeserlaantje 48. Pie- ter Jozef Bakker, Grote Koppel 44 B, Amersfoort en Frieda Hieter, Amers- foortsestraat 67A. GEHUWD: Petrus Marinus Huisman, Van Limburg Brouwerstraat 24 bis a, Utrecht en Anneke van de Hoef, Birk- straat 50. Gerrit Roos, Braamweg 45 en Maria Catharina Heijwegen, De Zoom 7. Theodorus Schrijver, Hoek- schewaardseplein 13, Amsterdam en Willy Petronella van Luneschlorff. So- phialaan 16. Jozef de Boer, Lien- dertseweg 283, Amersfoort en Helena Adriana Donselaar, Schoutenkampweg 18. OVERLEDEN: Jan van Leer. 66 jaar, gehuwd met W. Hendriks, Dorrestein- weg 14. Jacob Brons, 76 jaar, ge huwd met E. Overeem, Eigendomweg 4 Alice Amelia Turner, 73 jaar, we duwe van J. H. Tersteeg, Park Vre dehof 12. Jacobus Hubertus Francis- cus Herben, 73 jaar, gehuwd met M. H. J. Gruyters, Nassaulaan 18. Neeltje van der Eijk, 87 jaar, ongehuwd, Laan straat 9. Marinus Christiaan Maas, 76 jaar, gehuwd met A. A. Voit, Ir. Menkolaan 37. omdat men naar zijn overtuiging nog teveel vast houdt aan provincie-gren zen. Voorts constateerde de heer Jansen een toename van activiteiten op niet-econo- misch gebied. „Dat zal zijn consequen ties hebben voor de samenstelling van de kamer." De heer A. C. Verhoef sprak namens Gedeputeerde Staten van Utrecht. Hij zei, dat de kamer van koophandel een bijzonder waardevol contactorgaan is voor de provincie. Burgemeester mr. Joh. de Widt van Amersfoort kwam tot een soortgelijke conclusie voor de gemeentebesturen. „Wij hebben wel eens moeite om voor problemen aangaande het bedrijfsleven de juiste contactpunten te vinden", zei hij, mede namens zijn negen collega's uit het gebied van de jubilerende ka mer. Hij wees voorts op de bijzonder moei lijke start van de Amersfoortse Ka mer. In 1842 - het jaar van de op richting - is de toestand van de fa brieken hopeloos; met de landbouw en de handel is het treurig gesteld en de werkloosheid is groot. Een vereniging van fabrikanten, nog in hetzelfde jaar op initiatief van de kamer opgericht, weet de deplorabele toestand enigszins op te heffen. Financieel is de kamer ge heel afhankelijk van het gemeentebe stuur, dat het budget vaststelt. De be zoldigde secretaris van de toenmalige kamer wil voor alles zekerheid en ver dubbelt zelfs na een jaar zijn salaris van 50 tot 100 gulden per jaar. Mr. H. A. M. van der Kallen, directeur van de directie Vestigingsbeleid en Or delijk Economisch Verkeer complimen teerde de kamer namens het ministerie van economische zaken. De naam, die de A'foortse kamer heeft, dankt zij naar zijn mening voor een belangrijk deel ook aan haar secretaris, mr. F. C. A. Eenhorst, die deze dag zijn 25-jarig ju bileum als secretaris vierde. Ook de voorzitter van de Verenigingen van Secretarissen van Kamers van Koophandel (waarvan mr. Eenhorst lid is), mr. J. ten Doesschate, richtte in de eerste plaats lovende woorden tot mr. Eenhorst. De heer H. van Heek feliciteerde de jubilerende kamer en secretaris namens de vereniging van Kamers van Koop handel *n Fabrieken, waarvan hij vice- voorzitter is. De voorzitter van het Departement Amersfoort van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, ir. J. Hellemans besloot de rij van sprekers. Hij bood het bestuur ter opvrolijking van de voorgevel een fraaie lichtbak aan. Na afloop van de buitengewone zitting nam de jubilerende kamer een défilé af aan het muziekkorps, versterkt met majorettes van Bronswerk-Feijenoord, die de kamerleden en genodigden daar na voorgingen naar Zonnehof, waar eerst een muziekshow en later de recep tie van de 125-jarige werden gehouden. De heer Van Nieuwenhuizen kreeg ech ter eerst nog van het Amersfoortse Biertappersgilde een vaatje Amersfoorts bier aangeboden, waarvoo het gilde in ruil een bronzen penning met inscriptie kreeg. Op de receptie waren vrijwel alle ele menten van het bedrijfsleven uit Amers foort en de omliggende plaatsen verte genwoordigd. Uit Soest waren onder meer aanwezig de heer L. Falch na mens de Soester Zakenkring, wethou der J. van den Arend namens het ge meentebestuur en hoofdinspecteur van politie H. G. Scholtmeijer. Vijftien rijksdiensten moeten Den Haag uit, zo heeft Den Haag besloten, omdat het in Den Haag te vol wordt met over heidsinstellingen. De ambtenaren hebben maar te gaan, waarheen hun rijksbureau ook gaat. Om de verplaatsing van al die rijks diensten uit Den Haag voor te bereiden heeft de minister van Binnenlandse Za ken een speciaal rijksbureau in het leven geroepen: het Centraal bureau spreiding rijksdiensten. Dat rijksbureau wordt ge vestigd in Den Haag. De 5 mei van 1945 ligt ruim twee en twintig jaar achter ons. Deze periode overbrugt eigenlijk een generatie; vele honderdduizenden jongeren hebben de ervaringen van 1940 tot 1945 alleen ver nomen uit de verhalen van ouderen. En het schijnen verhalen uit een onwe zenlijk verleden: Joodse landgenoten, die zonder meer werden opgepakt om ergens in een kamp volgens plan ge dood te worden; razzia's, waarbij va ders en broers zomaar uit huis werden gehaald om ergens voor de vijand te moeten werken; executies op die plaat sen in onze steden en dorpen, waar nu de kruisen en monumenten staan en waar toen de karabijnschoten knetter den, die een eind maakten aan jonge levens vol idealen en toekomstverwach tingen voedselrantsoenen-voor-een-hele- dag, bestaande uit een dun sneetje brood van erwten en aardappelmeel, een papje van suikerbietenpulp en een stuk koek van tulpebollen, zonder vlees, zonder jus, zonder vet, zonder brood beleg, ja zonder alles wat we vandaag de dag als heel normaal beschouwen Die tijd beleefden de ouderen twee en twintig jaar geleden. Maarzij wisten dat er andere tijden zouden komen. Via hun weggestopte radio's - een radio mocht je toen ook al niet hebben! - hoorden ze over de bevrijdingsplannen der geallieerden. Ze zagen hoe deze stap na stap werden verwezenlijkt: eerst trokken de geallieerde vliegtuigen over ons land om de vijand in zijn hart te treffen. Daarna kwamen de geallieerde legers nader en nader. Frankrijk werd bevrijd, toen België, daarna Nederland. En op die gedenkwaardige 5e mei van 1945 was het voorbij. Er kwam weer eten; de mannen konden tevoorschijn komen zonder te worden opgepikt; de nog in leven zijnde Joden konden vrij over de straat gaan. De oorlog was voorbij. We waren vrij!! VV(jmaar ztf? Wat is er toen gefeest en gedanst en gegeten. „Thank you!", zeiden we te gen ieder, die een geallieerd uniform droeg. „Holland tanks the Liberators" was op grote spandoeken geschilderd, die hoog boven de straten hingen. Snel werd het weer normaal. De gealli eerde soldaten verdwenen uit ons land om thuis te worden gedemobiliseerd. Zij gingen terug naar Engeland en Amerika, naar Canada en Afrika en Nieuw Zeeland. Maar tienduizenden anderen bleven in Nederland, op één van de meer dan vijfhonderd kerkho ven, waarop de geallieerde gesneuvel den werden bedraven. En in meer dan 30.000 geallieerde gezinnen was het in mei 1945 geen feest, omdat daar een lege plaats was gekomen, die nooit meer zou worden ingenomen. Voor deze nabestaanden werd kort na de oorlog het Nederlands Oorlogsgraven Comité opgericht. De voornaamste doel stelling hiervan is aan de nabestaan den der voor onze vrijheid gesneuvelde soldaten gastvrijheid te verlenen, waar bij zij het graf van man, vader, zoon of broer kunnen bezoeken. Deze gastvrijheid kost in deze dure tijd [KONINKLIJKE] 1ned.vereniging1 Aanstaande zaterdag, 28 oktober, is het 40 jaar geleden dat de afdeling Soest van de Koninklijke Nederlandse Vereniging Eerste Hulp Bij Ongelukken werd opge richt. Om de donateurs en andere belangstellenden in de gelegenheid te stellen mee te kunnen delen in de viering van dit jubileum, zal 's morgens om 10 uur in het Verenigingsgebouw een wedstrijd worden georganiseerd tussen de afdelingen Amersfoort, Baarn, Soesterberg, Woudenberg, Zeist en onze eigen jubilerende afdeling. 's Middags, van 3 uur tot half 5, zal het voltallig bestuur recipiëren, eveneens in het Verenigingsgebouw aan de Steenhoffstraat. Wij hopen u op deze dag te mogen begroeten. DE JUBILEUM-COMMISSIE veel geld. Om dit bijeen te brengen wordt elk jaar de „Klaprooscollecte" gehouden. Deze vindt dit jaar plaats van 6 tot en met 12 november, met als hoogtepunt „Klaproosdag" op zater dag 11 november. Het Nederlandse volk geeft gul aan deze inzameling. Maarer moeten mensen zijn, die het geld ophalen. Men sen, die enkele uren van hun vrije tijd willen geven voor de nabestaanden van hen, die hun hele leven gaven. Hiervoor kan men zich opgeven bij de heren H. G. Scholtmeijer, Van Goyen- laan 2 a, en H. Butzelaar, Middelwijk straat 32, Soest. Wilt U hierover eens nadenken? Dui zenden nabestaanden, die nog niet naar Nederland kwamen, wachten vol span ning of zij volgend jaar mogen komen. Zij wachten op wat U op Klaproosdag doet! Hun dank. Het werk van het Nederlands Oorlogs graven Comité - dat in geen enkel an der land op deze wijze plaatsvindt - wordt in de voormalige geallieerde lan den zeer gewaardeerd. Daarom nodigt „The Britisch Legion", de Britse orga nisatie van oud-strijders en oorlogs nabestaanden, 33 collectanten van de „Klaprooscollecte 1967" uit om volgend jaar een vakantieweek in Engeland door te brengen. De gelukkigen, drie uit elke provincie, worden door het lot aangewezen. Verschillende boeren uit Soest, die on der de gemeenten Baarn en Hoogland grond bezitten aan de rijksweg 1 (Am sterdam-Hoevelaken) zullen een deel van hun grond moeten afstaan in ver band met de voorgenomen verbreding van de rijksweg tot een vierbaansweg. De plannen voor de verbreding tussen Eemnes en Hoevelaken liggen thans ter visie. In Eemnes, Hoogland en Baarn worden vandaag hearings gehouden, waarop de betrokkenen ten overstaan van verthegenwoordigers der gemeente besturen, Gedeputeerde Staten van Utrecht en Rijkswaterstaat bezwaren tegen de plannen kunnen inbrengen. Belanghebbenden uit Soest zijn onder meer G. H. Schimmel, J. Voskuilen, L. Wijntjes en P. W. Wijntjes. Het te verbreden gedeelte van de rijks weg heeft een lengte van bijna twaalf kilometer. Beide rijbanen krijgen een breedte van 10.70 meter met daartussen een middenberm, die in breedte vari eert van 12 tot 4.50 meter. In het ka der van deze plannen zal bij Baarn een nieuw viaduct over de Eem moeten worden gebouwd, terwijl in Hoogland drie gelijkvloerse kruisingen door twee ongelijkvloerse worden vervangen. De op- en afritten bij de viaducten over de Eem zijn zodanig geprojecteerd, dat reeds rekening is gehouden met de doortrekking in de toekomst van de Provinciale weg P 15 (Baam-Maartens dijk) van het Kruispunt Trier naar de rijksweg Eemnes-Hoevelaken. Tevens bestaan er plannen om bij de grens van Baarn met Eemnes een groot verkeersplein aan te leggen, waar op de rijkswegen 1 en lb (Baarn-Soest- Amersfoort) samenkomen, alsmede de toekomstige rijksweg 22 (Utrecht-Hil- versum-Zuidelijk Flevoland) en twee secundaire verbindingen van Baarn met Eemnes en Hilversum. Dit project zal evenwel pas in een later stadium wor den uitgevoerd. In Soesterberg kon men de laatste da gen herhaaldelijk kinderen met mense lijke beenderen aantreffen. Ook heeft men al verscheidene malen honden met botten in hun bek aangetroffen. Het ernstige vermoeden bestaat, dat in de zandafgraving te Soesterberg aan de Kampweg tussen het bedrijfsvuil resten van menselijke skeletten, afkomstig van een of andere begraafplaats zijn te rechtgekomen. De raadsleden J. J. Ebbers (V.V.D.) en P. C. Pieren (P.v.d.A.) willen hierom trent opheldering en hebben zich daar om met vragen tot burgemeester en wethouders van Soest gewend. De Zeister politie, die de zaak in on derzoek heeft, neemt voorlopig aan, dat het niet zo luguber is als de Soester- bergse raadsleden vermoeden. Ten eers te heeft de Zeister politie nog niet kunnen vaststellen, of het hier inder daad beenderen van mensen betreft en daarnaast houdt men ook nog rekening met de mogelijkheid, dat men in de zandafgraving op een oude begraaf plaats is gestuit. De Amersfoortse firma, die regelmatig zand uit het gat aan de Kampweg haalt en er vuil voor in de plaats stort, is ervan overutigd, dat de beenderen in ieder geval niet met het vuil zijn meegenomen. In het gat wordt alleen de inhoud van containers van Amersfoortse fabrieken gestort. RAIFFEISEN-SPAARWEEK - RAIFFEISEN-SPAARWEEK - RAIFFEISEN-SPAARWEEK - RAIFFEISEN-SPAARWEEK RAIFFEISEN-SPAARWFEK Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis. Crematie, Transport (Rouwkamer) DE JAARLIJKSE Tijdens de Raiffeisen-spaarweek ontvangt iedere bezoeker een aardige attentie. Of en RAIFFEISEN-SPAARWEEK - RA1FFEISEN-SPA VRWEEK - RAIFFEISEN-SPAARWEEK - RAIFFEISEN-SPAARWEEK - RAIFFEISEN-SPAARWEEK Ajje ut ming vraogt dan mok zei ge dak blie bin dak nog steeds geen prijs heb in de een of aore loterie. Noeng bin- ne dur veul minse die asse dJt leze zeige Knelis jie wor oud, andurs zeig jie dat niet. Maor ik ken ming wel effe verduudulukke. Ik speul al heul veul jaore in een heule kwak loterieje en nog nooit hek un stuuver ewonne. En da vink heul nie arrug, waant wie elukkug is in de lief de is ut nie in ut spel. En da klop as un bus, waant ik bin nog meraokuls gek op ming Kneliao. Ik ken mit de loterie wel kalium an doen. Maor nie alle minse denke dur zo ovur as ikke. Veur meer as een miljoen gul- de gaoter alle week de grens ovur naor Duutsland. Hallef Hollaand speult in de Duutse lottoo. En ongze eige sporttottoo wordt vergete. En ajje ut goed bekiek vaalt ut wel te berlepe, in ongze sport tottoo Is de hoofdpries vergeleke bie de hoofpries van de Lottoo maor un fooi. Ak goed bin innelieht gaon de hooge heere van de tottoo der noeng gauw wat an veraandere, en dat wor wel tied, as ut teminste al nie te laot is. Ik hepput al un paor jaore eprebeerd mit de staotsloterie. de lottoo, de tottoo, de susaktie, de najaorsloterie en noem maor op. Ut het ming haaande mit geld ekost. Maor we hebbe dur ok lol van ehad, elluke keer as ik weer un kaans waag. Saome mit Kneliao hepik ut steeds weer voorbaorig uut zitte te geve, da noeme ze dan wellis de huud verkope veur de beer eschote is, maor ut is meraokels leuk. We gaon steeds weer un verre ries maoke en un aor huur kope, en alle goeje doele krege ok wat, tot ut op was. Heul af en toe hadde wullie wel een bietje trammelant bie ut verdele, maor da duurde net zolaang tot we de uut- slaag hoorde, weer niks, ent was veur- bie. Kneliao het weer un heule aore kiek op die loterieje en die kaansspeule. Zie zeej van de week teuge ming. dat izzik al ut geld wak noeng uutgeef bie me- kaor had ehouwe, ik noeng een heul aordig priesje had ehad. En ajje ut goed bekiek het ze ut grootste geliek van de vismart. Noeng mojje ok bar veul guluk hebbe om met zes goeje kruussies of dertien goeje getaale uut de bus te komme. Maor toch binne dur alle week un paor mazzelaors. Maor Knelis istur niet bie. Ajje noeng eenmaol voor un dubbeltje ebore bin dan wor je nooit un kwaar- tje. Volleguns Kneliao bink zellufs geen dubbultje maor un grote nul, omdak die zes kruussies en die dertien ge taale nie goed weet te zette. Ok bie die kleine loterieje en binko- avongden of ut raad van aoventuur gaok altied mit lege haande naor huus, maor ok mit un lege knip. Noeng week wel da geld nie elukkug maokt, maor minse ut is zo bar mak keluk ajje ut hep. Daorom zik iedere zongdagmiddag mit ming oor in de raadijoo, om naor de uutslaoge te luustere. Ik hoop dan da de liefde veur un paor uurtjes is gaon fietse, en datut geluk int spel effe zien plaots inneemt. Ut ij nog steeds nie ebeurd, maor wa nie ij ken nog komme. Tis toch ok zo datut geluk mit de domme is, en dan bink, ak Kneliao mot geleuve, nog wel wat t waachte. Waat int vaat zat vurzuurd niet, veural nie as ut oente binne. Waor of nie? Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. Wanneer onze Overheid niet spoedig paal en perk stelt aan de aktiviteiten van een aantal personen in ons land, die n.b. beweren het zo goed met onze jeugd voor te hebben, dan zullen deze aktiviteiten onze gehele samenleving aantasten en grondig verwoesten, daar zij zich toch speciaal bewegen op het gebied der sexualiteit, en meer in het bijzonder onze jeugd betreffende. Het door God Zelf ingestelde huwelijk, wat toch de grondslag moet zijn voor een gezonde nationale samenleving, wordt door de propaganda van deze mensen verlaagd tot een mensonterend en minderwaardig concibunaat. De mens, oorspronkelijk het pronkjuweel van Gods Schepping wordt hierdoor verlaagd tot een wezen met minder moraliteit als een beest. Hierbij wil ik nog aanmerken dat de opvoeding der kinderen, volgens God delijke en menselijke wetten tot de taak der ouders en opvoeders behoort. Dus ook de sexuele voorlichting. Ik zou alle ouders willen toeroepen: Laat U dit ge deelte uwer taak toch nooit ontnemen, licht uw kinderen zelf voor, maar voor alleef ze voor. Het gaat hier om het welzijn onzer jeugd en wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Deze jeugd wordt anders in handen gegeven van deze mensen die onze kinderen de raad geven: Leef maar raak, ook voor uw huwelijk. En aan onze overheid vraagt men de voorbehoedsmiddelen vrij ter beschikking van onze jeugd te stellen. Het resultaat zal zijn: Een Nederlandse jeugd, zonder moraliteit en met een ver woest leven. Moge de aktiviteit dezer propagandisten voor alle ouders in ons land, voor alle kerken in Nederland, maar ook voor onze overheid een waar schuwend teken zijn, anders zal onze jeugd geplaatst worden op een hellend vlak, waarvan terugkeer zeer moeilijk zal zijn. Met dank voor de plaatsing, uw abonnee, H. TERLOUW Koekoekweg 3.

Soester Courant | 1967 | | pagina 3