w" m S.E.C. iWAftutielaa) nieuws van hier en daar Hees-nieuws B.D.C. wijst Amersfoortse Boys terug Olmpia-volleybal B.D.C. handbal Naaimachinehandel Leertouwer opent aan Beukenlaan nieuwe zaak ln onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT P.T.T. won Lindner- tafeltennistoernooi S.E.C. mist de aansluiting V.VoZ.-nieuws In een door B.D.C. goed gespeelde wed strijd hebben de Soestenaren een ruime 3-0 overwinning op concurrent Amers foortse Boys behaald. Het begin was al sensationeel, daar B.D.C. na 5 minuten een strafschop kreeg toegewezen, die Van Fulpen feil loos benutte. 1-0 voor B.D.C Na een mislukte poging van Van Ful pen, waarby de keeper al was gepas seerd, kon de goed meegekomen Ver- hoeve de stand op 3-0 brengen. Nog geen minuut later kregen de Boys een vrije trap te nemen en ondanks het gevormde muurtje moest Van Thienen een fraaie redding verrichten. Hij gaf trouwens de gehele wedstrijd een zeer betrouwbare indruk. B.D.C. behield echter door goed team verband een overwicht en dat werd na 25 minuten weer in een doelpunt uit gedrukt. Jan Verhoeve zette mooi voor en Van Fulpen gaf de Amersfoortse keeper geen schijn van kans, 2-0. Dat werd ook de ruststand. Na de hervatting een zelfde spelbeeld, hoewel Amersfoortse Boys wel alle moeite deed om de achterstand in te lopen, maar de B.D.C. verdediging gaf geen krimp. Na 20 minuten werd de wedstrijd in feite beslist, toen Dorrestien, na fraai doorzetten, Van Fulpen in staat stelde wederom te scoren, doch dit mislukte, maar de bal kwam voor de voeten van Verhoeve, die geen fout maakte en B.D.C. een 3-0 voorsprong gaf. B.D.C. speelde een gewonnen wedstrijd. Er kwam in de stand geen verandering meer, zodat de Soestenaren zich fraai aan de kop handhaafden. Het voorbije weekeinde leverde het volleyballende deel van Olympia een ruim aantal punten op. Het eerste he renteam prolongeerde haar verlangen naar de eerste plaats door een uitste kende overwinning op Spirit (15-9, 12-15, 11-15 en 11-15). Het eerste zestal heeft reële kansen op een zeer goede plaats in de over gangsklasse en het behoort zeker nog tot de kanshebber voor de bovenste plaats. Het tweede damesteam won ook met vrij ruim verschil van V.V.A. 2. Al leen het derde lijkt nog niet erg inge speeld, hoewel deze keer de cijfers wat beter waren dan vorige malen. De uitslagen waren: Spirit-Olympia 1-3 (heren); Olympia 4- S.S.S. 5 3-0 (heren); Olympia 2-V.V.A. 2 2-1 (dames); S.S.S. 2-Olympia 3 2-1 (dames) en Vios 4-Olympia 5 1-2 (he ren). Met een betrouwbare Van Thienen in het doel lukte het dit kranige B.D.C.- team concurrent Amersfoortse Boys achter zich te houden. 5TEENH0FFSTR 53 TEL 28« SOEST Heren: OLYMPIA-B.D.C. 9-13 Hoewel de eerste competitie-wedstrijd tegen Olympia in de thuiswedstrijd werd verloren, bleek de vrees voor de uit wedstrijd ongegrond te zijn. Door het niet meespelen van Jan van Velzèn, werd zijn plaats op voortreffelijke wijze door Rudi Surstedt ingenomen. Met snelle aanvallen werd de verdediging van Olympia volkomen uit elkaar ge speeld. zodat doelpunten niet konden uitblijven. Vooral de hiervoor genoemde Rudi Sur stedt bleek vandaag zeer goed in het afmaken van deze aanvallen. Met scho ten in dë kruising van de lat werd de ruststand met 4-8 bereikt. Na rust kwam Olympia terug tot 7-8 maar daarna nam B.D.C. het spel weer in handen en werd de stand tot 7-13 opgevoerd. Olympia kwam tegen het einde nog even terug, zodat de eind stand op 9-13 werd bepaald. Dames: B.D.C.-S.D.O. Tegen de ongeslagen koploper S.D.O. speelde B.D.C. een voortreffelijke wed strijd, maar doordat S.D.O. wat meer geluk had met chieten draaide het voor B.D.C. op een nederlaag uit. De eerste de beste aanval van S.D.O. leverde al een doelpunt op. B.D.C. -ant woordde met snel spel, wat enkele goe de kansen opleverde. Een snelle aanval van Anny Roest en Mieke van Leeu wen bracht laatste speelster vrij voor de keepster. maar dit schot werd goed gestopt. B.D.C. werd steeds sterker doordat de gevaarlijkste S.D.O.-speelster uitgeschakeld werd door Tilly Smeeing. Vlak voor rust maakte Nel Smeeing er met een uitgekookt schot 1-1 van. Na de rust werd het tempo nog meer opgevoerd, bij de stand 2-1 voor S.D.O. werd de vrijgekomen Tilly Smeeing ge vloerd. De strafworp werd door Annie Roest hoog ingeschoten. Dezelfde Anny Roest maakte er uiterst beheerst 3-2 van S.D.O. maakte er in de slotfase met 2 gelukstreffers 3-4 van. Verdere uitslagen waren: Heren: B.D.C. 2-Laren 2 1-15. Heren jun. B.D.C.-Limvio 8-10. Dames jun. B.D.C.-Spirit 3-6. B.D.C,. 2- Limvio 3-4. Dames aspi B.D.C.-S.V.A 14-6. B.D.C'. 2- Limvio 12-3. Dames pupillen: B.D.C.-Olympia 10-4. af. waaruit gevaarlijke momenten ont stonden. De rust kwam met blanke stand, hoe wel Van Zoghei nog voor de thee een fraaie redding moest verichten. In de tweede helft een zelfde speel- beeld, maar de bal werd op 't midden veld zo oneindig lang vastgehouden, dat ieder verrassing in de S.E.C.-aan- val ontbrak. Dat werd erger, toen door een fout van Van Zoghei de Culemborgers de leiding namen. Dat was in de 11e minuut en in de 20e minuut werd de hele S.E.C.- yerdediging verrast door een 2e doel punt. 2-0 voor Vriendenschaar! Wat S.E.C. ook nadien probeerde het yrilde in eerste instantie niet lukken, totdat Woudenberg 4 minuten voor tijd uit een door Van Veen genomen vrije trap er 1-2 van maakte. De opgedrongen Krijt miste 1 minuut voor tijd, alleen voor de keeper, de kans op de gelijkmaker, zodat de Soes tenaren met ledige handen Culemborg moesten verlaten. Verdere uitslagen: V.V.IJ.-Zeist 1-2. Donar-D.E.V. 1-1. Ul- trajectum-S.D.O. 2-0. Baarn-Holland 2-2. C.D.N.-D.O.S. '01 2-2. Vrienden schaar-S. E.C. 1-2. S.E.C. 3-UTRECHT 3 4-1 Een bijzonder sterk en aantrekkelijk voetbal etalerend S.E.C. 3 is er zondag zonder al te veel moeite in geslaagd, Utrecht 3 op afstand te houden. Dankzij een fraaie 4-1 overwinning behield S.E.C. 3 met twee verliespunten de lei ding in haar afdeling. Bij de rust had de thuisclub nog maar een 1-0 voor sprong dankzij een doelpunt van De Johg-. In dë" tweede "helft kwamen de gasten eerst nog naast S.E.C» dankzij een benutte strafschop, maar daarna Jong, dat tot doelpunten kwam. De Jong, die tot doelpunten kwamen. De maal en nam daarmede de gehele pro- maal en nam daarmedoe de gehele pro- duktie voor zijn rkeening. AMSVORDE 3-S.E.C. 4 1-2 Het vierde elftal heeft zondag tegen de spel verhouding in met 2-1 van Ams- vorde 3 gewonnen. De thuisclub heeft bijna de hele wedstrijd de toon aange geven, maar in de aanval toonde men een groot tekort aan schotvaardigheid. De thuisclub speelde trouwens ook meer in det breedte dan in de richting van doelman Kok's heiligdom. Zo kon S.E.C. in de eerste helft dankzij een snelle uitval via v. d. Brakel scoren. Met deze magere voorsprong ging ook de rust in. Halverwege de tweede helft was het opnieuw v. d. Brakel, die een fel op dringend Amsvorde de rekening presen teerde: 0-2. Pas vijf minuten voor het einde zag Amsvorde kans om de in uitstekende vorm verkerende doelman Kok te passeren. AMERSFOORTSE BOYS 5-S.E.C. 6 4-1 Het zesde elftal bleek niet opgewassen tegen het veel sterkere en ook jongere vijfde elftal van de Amersfoortse Boys. Wel zag S.E.C. kans om de rust in te gaan met een 0-1 voorsprong. Daar voor had v. d. Brink gezorgd. Maar daarmede had S.E.C. ook wel al het kruit verschoten. In de tweede helft werden de bezoekers volkomen over speeld met vier snel elkaar opvolgen de treffers tot gevolg. S.E.C. zag geen kans meer om de jeugdige Amersfoor- ters bij te houden en nog enige weer stand te bieden. Een kwartier na de thee leverde een hoge voorzet van links de nodige ver warring in de Heesverdediging op, wat dan ook resulteerde in een doelpunt van de S.V.P.-middenvoor. Een opnieuw fel in de aanval gaand Hees ving enkele gevaarlijke uitvallen van S.V.P. goed op, maar het gebrek aan een afronder kwam zo langzamer hand wel heel duidelijk naar voren. Achtereenvolgens werden drie doelrijpe kansen gemist. Aan de stand veranderde echter niets •er. D.O.S.C. 4-Hees 2 2-0 De reserves boekten zaterdag een wat teleurstellend resultaat. Hoewel Hees geenszins de mindere was van D.O.S.C. en men de tegenstander tot de rust toe goed partij kon geven, bleek de thuis club beter in staat tot het benutten van kansen, wat dan ook tot de 2-0 voorsprong leidde. De Hees-voorhoede stelde daar vrijwel niets tegenover, zo dat het tweede voorlopig van de bo venste plaats op de ranglijst moet af zien. D.O.B. 2-HEES 3 4-4 Hees 3 kwam zaterdag tegen D.O.B. bijzonder verrassend voor de dag. Na een 3-1 achterstand wisten de bezoe kers toch nog met een 4-4 eindstand te finishen, een resultaat, dat met tien man werd bereikt. Bij Hees nam De Bree drie doelpunten voor zijn reke ning. Aan hem is dit fraaie resultaat dan ook hoofdzakelijk te danken. BLOEMENKWARTIER 4-HEES 4 1-2 Het vierde Hees-elftal bracht de volle winst uit Hilversum mee naar huis. Bloemenkwartier kreeg op eigen ter rein een 1-2 nederlaag te slikken. De doelpunten werden gescoord door Fon- ken en Scheffer. HEES-JEUGD De Hees-adspiranten boekten thuis een duidelijke zege"op C.J.V.V., dat welis waar goed partij gaf, maar niet tegen het enthousiasme en de productiviteit Zaterdagmiddag om twee uur vond na weken van hard werken de opening plaats van de nieuwe zaak in naaima chines en aanverwante artikelen van de heer Leertouwer aan de Beukenlaan 41. De heer Leertouwer, nam in 1960 de zaak van zijn vader over, die in 1927 vanuit Den Haag naar Soest kwam en zich vestigde in een pand op de Molen straat, en achtereenvolgens zijn zaak dreef op de Nieuweweg en de Beetz- laan. In het pand aan de Beetzlaan ontbeerde men een redelijke verkoop ruimte en reparatiewerkplaats. Een schuur vormde tot voor kort de nodige ruimte voor revisies en reparaties. Me- is er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend zlekenfondsleverancier DINSDAG 24 OKTOBER 1967 van de jongere roodwitten bleken op gewassen. Kamphorst, Mooij en Veer zorgden voor de 3-0 overwinning. De beide pupillenelftallen kwamen even eens tot winst. Hees 1 won met 3-0 van Amersfoortse Boys en Hees 2 met 3-1 van Quick 4. Gaarland, Van Dijk, Brons, Westerveld, van Velzen en Onwezen waren de schutters. Het tafeltennistoernooi van Lindner, dat dit jaar voor het eerst in het St. Jo- sephgebouw is gehouden, heeft een over winning opgeleverd voor de P.T.T. De mannen van de posterijen wonnen in de finale met 3-1 van de enige niet uit Soest afkomstige deelnemer, te weten Conimex uit Baarn. De P.T.T. nam al gauw een 2-0 voorsprong. Th. Daatse- laar had weinig moeite met P. Meer beek (21-12 en 21-8), terwijl v. d. Burg, W. Mosterd van Conimex de baas bleef: 21-16 en 21-19. Invaller Tolboom bracht de P.T.T. echter weer in moeilijkheden door in een partij met 10-21 en 11-21 van T. den Hertog te verliezen. Het begon er voor de P.T.T. zelfs even bedenkelijk uit te zien, toen de eerste game van het beslissende dubbelspel een nog enigszins verrassende overwin ning opleverde voor het Conimex-duo Meerbeek-Mosterd. Na vrijwel de ge hele game te hebben achtergestaan was een kleine eindsprint voldoende om met 21-19 te winnen. Toen stond het Coni- mex-dubbel voor de bijna onmogelijke opgave om de tweede game met ten minste zes punten verschil te winnen, wilde men eerste worden. Het P.T.T.-duo Daatselaar-v. d. Burg maakte echter aan alle illusies een ein de door de tweede game met 21-15 te winnen, waarmede zij, ongeacht de uit slag van de derde game reeds winnaar waren. Doch ook de laatste game ging met 21-18 naar de posterijen, die daar mede een moeizame, maar wel verdien- Je 3-1 overwinning behaalden. De strijd om de derde en vierde plaats leverde een overwinning op voor Mer- curius, dat Lindner II met 3-1 versloeg. Bij de organiserende vereniging kwam alleen C. Limper tot winst. Foxboro, de winnaar van verleden jaar, moest nu genoegen nemen met een vijfde plaats. Het versloeg Lindner V met 4-0, waardoor de eindstand werd: 1. P.T.T.; 2. Conimex; 3. Mercurius; 4. Lindner II; 5. Foxboro; 6. Lindner V. Lindner-directeur W. P. H. Bos reikte na afloop de zes prijzen en de wissel beker uit. Hij constateerde, hoe de als buurtcompetitie begonnen tafeltennis wedstrijden waren uitgegroeid tot een toernooi in de sfeer en grootte van de Soester Bedrijfssportcompetitie. In to taal hebben 29 teams aan de wedstrij den deelgenomen, waaronder dit jaar voor het eerst een niet uit Soest af komstig team, dat meteen de tweede plaats bereikte. De heer Bos betreurde evenwel de ge ringe belangstelling gedurende de laat ste avonden, waardoor de echte sfeer ontbrak. Daarom zal volgend jaar de fi nale weer in de eigen Lindner-kantine worden gespeeld. Th. Daatselaar van P.T.T. kreeg behalve voor zijn team de wisselbeker en de eerste prijs ook nog een persoonlijke prijs voor zijn optre den tijdens de wedstrijden. Mej. A. Brink zag haar hulp aan de organisa toren beloond met een bos bloemen. De uitslagen van de laatste speeldag waren: om de 5e en 6e plaats: Foxboro- Lindner V 4-0; om de 3e en 4e plaats: Mercurius-Lindner II 3-1. Finale: P.T.T.- Conimex 3-1. Ket team van de Soester P.T.T., be staande uit de heren Daatselaar, v. d. Burg en Tolboom ontving uit handen van de directeur van Lindner de fraaie wissclbeker. levert. S.E.C. heeft in Culemborg tegen Vrien denschaar de kans om dichter bij de koplopers te komen voorbij laten gaan. Niet alleen, dat S.E.C. zelf verloor, lie ten de beide koplopers Baarn en D.O.S. ook een steek vallen door beiden gelijk te spelen. De Soestenaren zijn blijkbaar met de gedachte naar Culemborg gegaan, dat wordt vandaag en zacht eitje. Er werd echter zo slap en tempoloos gespeeld, dat uit dit spel nooit een doelpunt kon voortkomen. S.E.C. was ontegenzeggelijk de betere ploeg, maar aan het breien kwam geen eind, zodat de Culemborgers steeds weer gelegenheid kregen in te grijpen. Reeds na 5 minuten kreeg Woudenberg een fraaie kans, maar zijn schot ging naast. Na 10 minuien een mooie combinatie en een schot van Surstedt, maar zon der succes. S.E.C. bleef sterker legen een slecht Vriendenschaar. De uitvaUen van Vrien denschaar waren echter niet van ge vaar ontbloot. Vooral de rechtsbuiten was zeer snel en hij was Hoed diverse malen te vlug De jeugd van S.E.C. is dit weekeinde goed voor de dag gekomen. Zes van de acht jeugdelftallen wisten hun wed strijden met een overwinning te be ëindigen. De junioren A boekten een verdienste lijke 4-0 zege op Candia A. De S.E.C.- junioren ging met een 1-0 voorsprong rusten. Na rust doelpuntten achtereen volgens Drost, Vervloet en v. d. Broek. De verdere resultaten waren: S.E.C. jun. B-Coby Boys A 2-1. S.E.C. jun. C- Spakenburg B 0-2. S.E.C. adsp. b- A.P.W.C. c 7-3. Quick adsp. f-S.E.C. d 0-8. Quick pup. 3-S.E.C. 3 1-.2 S.E.C. pup. 4-Woudenberg 2 0-2. B.D.C. pup. 7- S.E.C. 5 0-3. S.V.P.-HEES 1-0 Hees kreeg ook afgelopen zaterdag weer loon naar werken, Niet alleen slaagde de voorhoede er niet in, ook maar één doelpunt te scoren, de achterhoede moest ook ervaren dat S.V.P. het enige doelpunt van de wedstrijd maakte en daarmede beide punten in eigen huis hield. Al in het eerste begin van de wedstrijd kondigde zich voor het doel van Tem pelaars de eerste dreiging van een doelpunt aan. De Hees-doelman greep echter resoluut en reddend in. Aanval op aanval rolde op de S.V.P.- veste af, zonder dat ook maar iemand er in slaagde het doel te vinden. De rust ging dan ook met de beginstand in. S.E.C.-JEUGD V.V.Z. 3-CHEFANA 3 2-2 Koploper V.V.Z. 3 heeft het zaterdag in de thuiswedstrijd tegen het op de derde plaats staande Chefana 3 niet gemakkelijk gehad. In feite had nie mand er verbaasd van opgekeken, wan neer de thuisclub een nederlaag had geleden, maar Chefana heeft er zelf aan meegewerkt om de score niet al te ongunstig voor V.V.Z. te doen uitvallen. De bezoekers misten namelijk drie strafschoppen. Een strafschop werd te gen de paal geschoten, de tweede ging naast en de derde werd door doelman De Bree gestopt. Aangezien Chefana ook nog een 0-2 voorsprong uit han den gaf, kon V.V.Z. nog juist zijn lei dende positie handhaven. De gasten scoorden voor de rust hun beide doel punten, maar van Wijk bracht nog voor de thee de stand op 1-2. Vijf minuten na rust schoot dezelfde speler de par tijen weer in evenwicht, waaraan een fel opdringend Chefana toch niets meer kon veranderen. V.V.Z. 4-SPARTA 4 1-5 Zoals reeds min of meer werd verwacht heeft het vierde elftal het in de thuis wedstrijd tegen Sparta 5 uit Nijkerk niet tot een bevredigend resultaat kun nen brengen. De gasten keerden met een 5-1 overwinning naar huis terug. Bij de rust hadden de bezoekers al een 4-0 voorsprong. Weliswaar bood V.V.Z. in de tweede helft wat meer tegen stand, maar eerst bij een 0-5 achter stand kon V.V.Z. tegenscoren. V.V.Z. 6-S.O.V.A. 3 3-3 Het zesde elftal is er thuis niet in ge slaagd, het Amersfoortse Sova 3 met een nederlaag naar huis te sturen. Ove rigens heeft het daar lange tijd wel naar uitgezien. V.V.Z. nam in de eerste helft door doelpunten van J. v. d. Hoek met 2-0 de leiding, maar moest deze voorsprong nog voor rust weer afstaan. In de tweede helft nam V.V.Z. via Gro- art opnieuw de leiding (3-2), maar we derom zag Sova kans om rp gelijke hoogte met V.V.Z. te komen. Bij deze 3-3 stand is het uiteindelijk ook ge bleven. V.V.Z.-JEUGD De jeugd van V.V.Z. kwam in het weekeinde tot de volgende resultaten: Roda '46 jun. A-V.V.Z. A 5-2. C.J.V.V. adsp. c-V.V.Z. a 0-8 V.V.Z. adsp. b- Quick e 3-1. V.V.Z. pup. 1-K.V.V.A. 2 2-1. Quick pup. 5-V.V.Z. 2 7-1. de door de uitbreiding van het aantal merken en modellen en de eisen die het publiek tegenwoordig stelt, werd uitgekeken naar een passender behui zing. Deze behuizing werd gevonden ln het pand Beukenlaan 41. Mevrouw Leertouwer maakte in nauwe samenwerking met de heer J. Jongsten van het gelijknamige aannemersbedrijf uit Schiedam het ontwerp voor het in terieur, waarin de vele modellen en merken naaimachines een overzichte lijke plaats konden vinden. Van diverse instanties ondervond de heer Leertou wer grote medewerking bij de verwe- zelijking van zijn plannen. Vooral de gemeente neemt in die rij een belangrijke plaats in, door het aan leggen van een trottoir werd het iets van de weg afliggende pand goed be reikbaar. Ongetwijfeld zal de firma Leertouwer, die naaimachines in haar collectie heeft in alle prijsklassen, in een behoefte voorzien.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5