At den haag Johnsons tegenoffensief Charles triomfator lt E B SETTEN D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM MET RAAD EN DAAD S0ESTERBERG WIST HET BETER „The Red Stars" Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION Concert in Baarn Geslaagd Jaarvergadering aquariumvereniging Zilver Tetra Ned. Vrouwen Electr. Ver. Mej. E. Schoonhoven wint de B. W. Kolthof-trofee S.V.V. Volleybal S.E.C.-zaterdag Nagekomen voetbaluitslagen B.D.C. Bezinning op wereldvrede Eiermarkt St. Nicolaasactie marktkooplieden 35 jaar bij de P.U.E.M. IEL. BRANDWEER 3 3 3 3 P0LIT1ETEL. 4444 DINSDAG 24 OKTOBER 1967 VAN WEEDESTRAAT 52 SOESTERBERGSESTRAAT 30 Er is een sterke opleving te bespeuren in het aantal anti-Vietnamdemonstraties en ook in hun hevigheid. Ze komen te meer in de publiciteit doordat bekende figuren uit de showbusiness eraan deel nemen. Bijvoorbeeld Joan Baez, die tien dagen de cel in mag voor haar moeite. Er staan ook grootse betogin gen op stapel, met als hoogtepunt een mars naar Washington die in omvang nog die befaamde mars moet overref- fen die gewijd was aan de burgerrech ten der negers. B.C.H. A—RED STARS A 32-28 De junioren van Red Stars hebben het in de wedstrijd tegen B.C.H. enigszins af laten weten. Zij hebben de volle winst in eigen handen gehad maar door met name in de tweede helft iets te zelfzuch tig spel van enige Red Stars-spelers, hebben zij toch de winst uit handen moeten geven. In het begin begon het rustig en werd er voorlopig de eerste vijf minuten niet gescoord. B.C.H. opende de score, maar Gerrie van Delden maakte er in dezelfde minuut 2-2 van. Hierna was deze hele eerste helft voor Red Stars en kon B.C.H. geen vuist meer maken. Vooral Rudi Hornung was gelukkig met zijn afstands schoten. De eerste helft werd een 16-4 voorsprong voor Red Stars. In de tweede helft heeft Red Stars waar schijnlijk gedacht dat ze het nu wel zou den klaren en hebben het daarom te gemakkelijk opgenomen. B.C.H. was geenszins van plan om zich bij een nederlaag neer te leggen en met veel energie gingen zij ten aanval. Reeds in de eerste minuut van de tweede helft maakten zij er 16-6 van. In de twaalfde minuut was het al 22-22, zodat er weer een volkomen open strijd was. Nu bleek dat B.C.H. zich meer wilde geven voor de overwinning en dit leverde hen dan ook in de laatste minuten de volle winst op met 32-28. MIDLAND n—RE DSTARS I 17-25 Het is het damesteam van Red Stars gelukt in het afgelopen weekend hun leiderspositie te behouden. De dames hebben inmiddels afgerekend met Mid land II dat ook nog ongeslagen was. Zaterdagavond ontmoetten beide teams elkaar en toen bleek dat de Soester da mes de sterkere waren. Het zag er in de eerste helft in het ge heel niet naar uit dat Red Stars zo ge makkelijk winnen zou. Gedurende de gehele eerste helft was Red Stars in de meerderheid, maar kon dit niet in doel punten waarmaken. Midland opende in de derde minuut de score 2-0. In de zesde minuut was het weer Midland dat via een afstandsschot verder uitliep tot 4-0. In dezelfde minuut maakte Gabriële Wüstefeld er 2-4 van, waarna de Midland-dames uitliepen tot 8-2. Dit was in de achtste minuut van de eerste helft toen had Midland blijk baar al haar kruit verschoten. Toch wist Red Stars van de vele kansen geen ge bruik te maken, zodat de eerste helft eindigde in een 8-4 voorsprong voor Midland. Red Stars zou terugkomen in de tweede helft. Door een zeer goed uitgestippelde taktiek werd Midland volkomen verrast. Red Stars ging door middel van GwyTiia Zeeman en enige tijd later Gabriële Wüstefeld op de „break" spelen en hier had Midland geen antwoord op. Reeds in de eerste minuut van de tweede helft was het 6-8, door een doelpunt van Loes Jak. Na acht minuten had Red Stars al een voorsprong van 11-10, en bouwde deze door goed op de „break" te spelen uit tot een eindstand van 25-17. Bij zonder goed op dreef was in deze wed strijd Gwvnia Zeeman die maar liefst 17 van de 25 punten scoorde. Door deze overwinning blijft Red Stars meedoen om de bovenste plaatsen. RED STARS AEAGLES B 26-30 Voor de tweede achtereenvolgende maal heeft het juniorenteam van Red Stars met vier punten verschil verloren. Nu verloren zij van Eagles uit Utrecht. Wel hebben de jongens in deze wedstrijd la ten zien dat ze echt wel kunnen basket ballen, want Eagles is koploper en heeft alle wedstrijden gemakkelijk kunnen winnen. Tegen Red Stars hebben zij nog enkele hachelijke momenten gehad. NIJENRODE I—RED STARS I 80-55 In een bijzonder interessante en aan trekkelijke wedstrijd heeft Red Stars te gen het studententeam van Nijenrode afgelopen zondagavond het onderspit moeten delven. Red Stars ging deze wedstrijd in als underdog. De strijd be- gon volkomen gelijk op. Nijenrode open de in de eerste minuut de score. 2-0, maar in dezelfde minuut was het2-2. Na tien minuten had Nijenrode een lichte voorsprong 18-12, maar in de vijftiende minuut was het weer gelijk. 24-24. In de laatste vijf minuten van de eerste helft liep Nijenrode iets uit, zodat zij met een 36-27 voorsprong de rust ingingen. De tweede helft toonde een even interes sant beeld als de eerste helft, waarbij tevens bijzonder sportief gespeeld werd. Nijenrode wist in deze tweede helft nog 44 punten te scoren, waar tegenover Red Stars er 28 plaatste. Het werd hierdoor dus een 80-55 nederlaag voor Red Stars, hetgeen toch zeer hoopgevend is te noe men. S.V.S. I—RED STARS I Hedenavond (dinsdagavond) zullen het eerste team van S.V.S. uit Bunschoten en het eerste damesteam van Red Stars elkaar ontmoeten. Deze zeer belangrijke wedstrijd zal waarschijnlijk beslissend zijn voor de eerste plaats, daar beide teams nog ongeslagen zijn gebleven. Het meisjesteam van S.V.S. moet ln deze ontmoeting iets sterker geacht w De wedstrijd wordt gespeeld in de Utrechtse Beatrixhal, de aanvang is 20 10 uur De volgende dames zijn hier voor opgesteld: Tineke Adriaanse Loes Jak. Inge Limburg, Marja van Hertom, Gabriële Wiisterfeld, Thelma Oei, Anne- miek van Schaik, Gwyma Zeeman en Nel van Leeuwen. RED STARSLEGUANA Woensdagavond speelt het herenteam in de Amersfoortse Sporthal tegen Legmma uit Utrecht. De wedstrijd begint om 21.20 uur. Ongetwijfeld zal dit een in teressante wedstrijd worden daar beide teams ongeveer van gelijke sterkte zijm De opstelling van Red Stars is. Nico van de Berg. John Bleyenberg, Hans Bosboom, Wim Jansen Schipper, Arie Louis, Rinus Valk, Bouke Veltman, Har ry Versluys, Peter Zwartjes. Deze demonstraties zijn er eigenlijk ge weest zolang de V.S. werkelijk betrok ken zijn in de Vietnamese oorlog, maar de deelnemers toen waren voorname lijk jonge mensen. Velen die op de no minatie stonden als soldaat overzee ge stuurd te worden, met een flinke por tie studenten. Thans komen de demon stranten uit alle leeftijdsgroepen en uit alle lagen van de bevolking. De oorlog is erg impopulair en de lan ge verlieslijst maken hem niet geliefder. En wie er al niet onder lijdt in het persoonlijke vlak, die maakt er mee kennis door de belastingverhoging die Johnson in verband met Vietnam wenst. Politici Onder de politici was het aantal tegen standers van de oorlog in Vietnam be trekkelijk gering. Maar in het afgelopen jaar is daarin een merkwaardige keer gekomen. Een man bijvoorbeeld als gouverneur Romney van Michigan, nog altijd een mogelijke republikeinse kan didaat voor het presidentschap vol gend jaar, spreekt nu onomwonden van de noodzaak Vietnam Vietnam te laten. En hij is niet de enige. Sommige commentatoren achten het zelfs niet eens uitgesloten dat een pre sident het Witte Huis gaat betreden die uit dit kamp komt. Maar dat is nog een beetje voorbarig. Immers: de voor- en tegenstanders van Johnsons Viet- nambeleid zitten verdeeld over beide partijen. Johnson die tot voor kort de antl-Viet- nambetogingen min of meer over zijn kant liet gaan, is genoodzaakt een te genoffensief te voeren. Tot dusver wer den uit het Witte Huis vooral als rede nen voor Amerikaanse deelneming aan de Vietnamese oorlog aangewezen: de plicht om een bedreigde democratie te redden, een kruistocht voor de vrij heid, een garantie dat volkeren in vrij heid moeten kunnen beslissen onder welk politiek stelsel ze wensen te leven. Ook is aangevoerd dat het ging om bij stand van een deelgenoot in een ver bond, de S.E.A.T.O. En een land als Amerika mocht niet de smaad op zich laden met recht aan woordbreuk beticht te worden. Doorgaans slechts zijdelings kwam de domino-theorie ter sprake: als Vietnam zou vallen, zou dat andere landen tot en met Indonesië mee laten tuimelen en een dergelijke verbreiding van Pekings communisme moest in de kiem worden gesmoord. Eigen hachje De stemming in de V.S. is nu zodanig dat dit soort argumenten niet meer geslikt worden. De meeste zijn trou wens nogal aanvechtbaar. President Johnson is nu begonnen het over de boeg te gooien van de Amerikaanse eigen veiligheid. Het tweede offensief werd door minister Rusk gevoerd, die de heren senatoren voorhield dat Was hington zich Peking niet tot vijand had gekozen, maar dat Peking zichzelf als zodanig had benoemd. Binnen een jaar zouden de V.S. dan aan de andere zijde een miljard Chinezen tegenover zich vinden, bewapend met kernwapens en zeker na de onderwerping van omlig gende landen met een onaantastbaar potentieel. Juist dat laatste mag niet gebeuren, aldus Rusk. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 De hoop in Washington is nu dat de weerzin tegen de Vietnamese oorlog minder zal worden wanneer de Ame rikanen maar gaan beseffen dat het hier niet gaat om hulp aan een nogal corrupt stelletje Vietnamese officieren of om een ander vaag ethisch gemoti veerd doel, maar doodeenvoudig om het eigen hachje. Het instellen van een gordel anti-raket-raketten - uitdrukke lijk tegen China, niet de Sowjet-Unie - past in het zelfde kader. In politieke kringen is dit offensief van Johnson niet zonder resultaat gebleven, waarbij hij de vriendelijke hulp heeft gekregen van generaal Giap, de Noordvietnamese minister van oorlog. Die prees de Ame rikaanse demonstranten voor hun hulp, wat voor een aantal senatoren aanlei ding was om zich van harte achter Johnson te scharen. Daar waren ook invloedrijke republikeinen onder, die voor de gelegenheid maar vergaten dat ze in verband met de komende verkie zingen eigenlijk Johnson niet zouden moeten steunen. Of het offensief van Johnson ook onder de bevolking zulke reacties teweeg zal brengen, staat nog te bezien. Maar nu Johnson ronduit stelt dat het hier niet gaat om een oorlog van de Vietname- zen, maar wel degelijk om een van de Amerikanen - al zal dat de regeerders in Saigon wel verdriet doen - wordt in ieder geval de sfeer wat gezuiverd van onoprechtheden. De Baarnse Volksuniversiteit organi seert donderdag 26 oktober een muziek- middag- en avond in „Musis Sacrum" aan de Beetzlaan te Baarn. Het overbekende Nederlands kamer orkest onder leiding van Szymon Gold- berg zal hierbij optreden. Des middags, om 4.30 uur, vindt een jeugdconcert plaats en des avonds 8 uur een concert voor de ouderen. Zeer bekende werken staan op het pro gramma, o.a. Bach, Haydn, Dvorak e.a. Als solist zal optreden de violist Piet Nijland. Voor het examen vakbekwaamheid in het juweliersbedrijf, dat onlangs in Den Haag werd gehouden, is geslaagd mej H. M. Hilhorst te Soest. De Gaulle heeft een belangrijke over winning behaald toen de poging van de oppositie om de regering de gevraagde volmachten te weigeren, strandde. Voorlopig heeft hij weer de handen vrij. Maar maakt juist deze triomf het pro bleem, waarvoor Frankrijk zich ge plaatst ziet, niet des te klemmender? Wat wij in hetbedrijfsleven telkens weer zien, dat gaat ook op in de poli tiek: de bedrijfsleider, de bouwer, de grote organisator moet eens het roer los laten en er staat nooit iemand van de zelfde statuut op om het over te ne men. Dat komt grotendeels doordat het klimaat, dat zulk een man om zich heen creëert, niet bevorderlijk is voor de groei van werkelijk grote, sterke figu ren. Charles de Gaulle wordt zo langzamer hand hoog bejaard. Dat op zichzelf zegt niet zoveel. Verscheidene grote mannen hebben op hoge leeftijd prestaties ge leverd, die hun naam vereeuwigd heb ben, soms wanneer ieder dacht, dat ze al uitgeteld waren. Hoe lang het met De Gaulle zal duren kan niemand zeggen. Opeens kan het met hem afgelopen zijn, maar het kan ook nog wel een jaar of tien duren en dat is een voldoend lange periode om nog heel wat klaar te maken, hetzij ten goede dan wel ten kwade. Wie na hem? Toch blijft voortdurend levensgroot het vraagteken staan: wie na hem? Blijft De Gaulle steeds weer in het zadel van wege de resultaten van zijn politiek? Die zijn zo indrukwekkend niet. Voor al in zijn buitenlandse politiek heeft hij een en andermaal gefaald. Hij heeft zich juist daarop geconcentreerd en daardoor de binnenlandse situatie gaan deweg laten verslechteren. Nu eens zijn het de boeren, dan weer de arbeiders, die tegen hem in opstand komen. Zijn stembusoverwinning was bepaald geen vertrouwensvotum van héél de natie. In het verenigingsjaar '66-'67 werden 10 bijeenkomsten gehouden, waarvan 9 met een spreker. De belangstelling voor de vereniging nam wederom toe, zodat een groei van 45 tot 60 leden werd geboekt. Dit wordt toegeschreven aan verminder de belangstelling voor de televisie, ter wijl uit de stijging van het aantal leden flatbewoners blijkt, dat een aquarium juist voor een flatbewoner de ideale ge- legenhed is iets van het natuurgebeuren thuis te beleven. Door artikelen in de pers werden deze inwoners van Soest attent gemaakt op de aquariumliefheb- berij. Uitslag van de huiskeuring: 1. L. J. Kriek, 156 punten, wisselprijs. 2. J. A. Kalkman 154 p. 3. H. E. Kriek, 148 p. 4. P. J. Wijk, 147 p. 5. M. van Dorresteyn, 146 V* p. 6. H. W. Wouden berg, 146 p. 7. L. Brons. 144 p. 8. B. Kerkhof, 142 V* p. 9. G. Wassenaar, 142 p. 10. D. M. Campagne, 141 p. 11. F. W. v. d. Born, 136 V2 p. Het betrof hier tropische zoetwateraqu aria. 140 punten is voldoende om een Bondsdiploma te halen, zodat het al gemene peil der gekeurde bakken be hoorlijk is. Daar de prijswinnaar van 1966, de heer F. Sonders, inmiddels overgeschakeld is op tropische zoutwa- tervissen kon hij de wisselprijs niet verdedigen. De eerste prijswinnaar, L. J. Kriek, is tevens winnaar van de districtswed strijd geworden tussen de plaatsen Zeist, Amersfoort, Soest, Hilversum, Amstelveen, Haarlem, Beverwijk en Wormerveer. Met de winnaars uit de 5 andere districten zal hij thans om de eerste plaats in de landelijke keuring strijden. De stijging van het algemene peil der aquaria van de leden van Zilver Tetra moet worden toegeschreven aan de sti mulerende werking van de lezingen en contactavonden welke de vereniging or ganiseert. PLANTEN IN FLES. Welke planten kan ik laten groeien in een fles waar voorheen gedistilleerd water, of zwavel zuur in vervoerd is. Welke aarde moet ik gebruiken en welke behandeling heb ben de planten nodig? Antwoord: Is er zwavelzuur in geweest dan grondig reinigen daar dit zuur do delijk voor de planten is. Onder in de fles legt U een laagje poetskatoen om het overtollige water op te vangen, daarop een laagje rivierzand en daarop een flink laagje gewone bloemisten- grond met wat scherp zand gemengd. Het grondlaagje 10-15 cm dik, het zand laagje pl.m. 2 cm dik. Voor de beplan ting moet U kleine plantjes of stek ge bruiken daar ze anders niet door de opening kunnen. Gebruik het liefst blad planten, beter dan bloeiende. Geschikte plantjes of stekken hiervoor zijn: Stekken: Fuchsia, geranium, coleus (sterk gekleurde), crassula, cuphea (bon te) luciferplantje. De onderstreepten kunnen oog nog bloeien. Plantjes. Zeer geschikt: cyperus alter- nifolius (parapluieplantje). Verder de zilverbonte chlorophytum variegutum, pepesornia artifolia (geelbont), adian- thum, kleine varens. Er is dus heus niet genoeg, want de beplanting mag niet te dicht zijn. Flesopening openlaten. De beste tijd is het voorjaar tot nazomer, daar er dan licht genoeg is en er op gerekend moet worden dat men er pl.m. 6 maanden plezier van heeft. Nu is het te donker. Planten en stekken aandruk ken en daarna aangieten. Verder als er behoefte aan is gieten, niet mesten. BROMFIETS. - Hoeveel cc. mag de cyl. inhoud van een bromfiets hoogstens zijn? Antwoord: De wettelijk toegelaten cy- linderinhoud van een bromfietsmotor moet beneden 50 cc blijven. In de prak tijk is dat dus vrijwel altijd 49 cc. Maar is er een aantrekkelijk alterna tief? De oppositie is verdeeld. Dank zij die verdeeldheid en de houding der volge lingen van Lecanuet heeft De Gaulle thans zijn volmachten binnen. Dat biedt geen aantrekkelijk perspectief voor een volk, dat zijn buik vol heeft van poli tiek geharrewar, van kabinetscrises aan de lopende band, zodat niemand wist waaraan hij met Frankrijk toe was. Nu weet men het maar al te goed, zo hier en daar, maar dat acht men nog altijd te verkiezen boven onbereken baarheid en (praktisch) onbestuurbaar heid. Ook al is men het met De Gaulle niet eens, de vraag blijft: wat dan? En wie dan? Weinig succes. De Gaulle zelf streeft er duidelijk naar, zijn stempel te drukken op Frankrijks toekomst en hij heeft dat vooral ge zocht in versterking naar buiten. De buitenlandse politiek dus. Hij heeft alle krachten ingespannen om Amerika uit Europa terug te dringen en die inspanning kreeg soms iets krampachtigs, ging lijken op een per soonlijke aversie, hetgeen niet bijdroeg tot het welslagen ervan. Zijn uitstapje naar Canada heeft hem, behalve bij enkele fervente Canadese separisten, geen lauweren gebracht. Zijn pogingen om als de grote scheids rechter op te treden in Vietnam even min; hij is trouwens voor de Ameri kanen als zodanig onaanvaardbaar ge worden. Deze positie te bereiken in het Midden Oosten door zich' van Israël (waaraan hij oorlogstuig had geleverd) te distan- ciëren heeft hem nu tussen wal en schip doen belanden. Zijn pelgrimsreis naar Polen heeft de situatie, die hij trachtte te doorbreken, nog versterkt. Er is geen betere Er is iets koortsachtigs in deze felle activiteit van een man, die het eigen lijk wat kalmpjes aan moest gaan doen. Ook hij beseft, dat de tijd verstrijkt. Het lijkt of hij successen wilde force ren, maar dan bereikt men meestal het omgekeerde. Toch zal Frankrijk niet spoedig weer zulk een man opbrengen. Hij heeft niet alleen de fouten van zijn kwaliteiten, maar slaagde er zelfs in, die fouten tot kwaliteiten te maken in het oog van zijn medeburgers. Hij is volkomen integer. Hij is een op recht vaderlander. Hij heeft altijd in Frankrijk geloofd, zelfs in de tijd van de diepste vernedering. Strikt genomen doet hij de Fransen geloven, dat zij en hun land méér dan in werkelijkheid het geval is, en dat gaat er altijd ln. Hij zal nu een achterhoedegevecht gaan leveren tegen de toetreding van Enge land tot de E.E.G. en dat kan bij deze berqepsstrateeg lang duren. En er zal heel wat mis moeten gaan vóór de Fransen hem zijn congé geven. Waar halen ze een andere staatsman van dit formaat vandaan? Een flink aantal dames, leden van de N.V.E.V. afd. „Eemland" waren naar het Anna Paulownahuis in Soest geko men, voor een demonstratie van de fa. Lucas Bols uit Amsterdam. De vice- presidente, mevrouw M. M. Geyten- beek-Harmsen verwelkomde alle aan wezigen, in het bijzonder mevrouw Aué en de heer Mailand van de firma Lucas Bols. De heer Mailand bediende het filmapparaat, waardoor de dames een kijkje kregen van het bedrijf van vroe ger en nu. Daarna vertelde mevrouw Auè over het ontstaan van de N.V. Er ven Lucas Bols. De koopman Lucas Bols begon in het jaar 1575 in een houten loodsje zijn dis- tilleerderijtje aan de Rozengracht bui ten Amsterdam (nu gedempt). Wegens brandgevaar door de grote open vuren mocht dit bedrijf niet in het centrum van Amstredam gevestigd worden. De eerste klant was een schipper, varende in de Rozengracht. Nu na bijna 400 jaar is de naam Bols wereldberoemd en heeft in bijna alle landen van Euro pa filialen, maar ook in Argentinië, Verenigde Staten, Afrika, Canada enz. Voor de Bols dranken worden de beste zaden en granen verwerkt. Ln 1695 ex perimenteerde men met gerst, hetwelk in water ontkiemd werd, daarna werd door grote warmte mout verkregen voor jenever. Nu is alles gemoderniseerd en fris. Het graan gaat in eigen silo's; gro te filters sorteren graan en zaden en de beste gerst gaat naar de distilleer derij in Schiedam. Voor de likeuren gebruikt men geurige vruchten en bessen; voor de advocaat de eidooiers van kippen van eigen fok kerij. Zo is er door jarenlange ervaring en moderne wetenschap vanuit een loodsje een groot bedrijf gegroeid. De distilleerderij blijft in Schiedam ge vestigd, omdat daar wellen zijn die voor zuiver water zorgen. In de pauze zorgde de heer Maitland dat de glaasjes van de dames gevuld werden, hetgeen de stemming er in bracht. Na een welverdiend applaus van de aanwezige dames bracht mevr. Geyten- beek met enige hartelijke woorden dank aan mevr. Auè en de heer Maitland on der aanbieding van de gebruikelijke attentie. 70 dames van de N.V.E.V. afd. „Eem land" gaan op 27 oktober naar Uden- hout en op 16 november, te 14.30 uur is er een boekbespreking over werk van de bekende schrijver ~Anth. van Kam pen in het Oranjehotel. uitgereikt aan het lid, dat zich over het afgelopen jaar het meest verdien stelijk voor de vereniging heeft ge maakt. Een speciaal daartoe ln het leven ge roepen commissie heeft aan de hand van door haar vastgestelde vermening- vuldigings- en waarderingscijfers voor verdienstelijke leden een puntenlijst samengesteld waaruit bleek dat mej. E. Schoonhoven het hoogste aantal punten had behaald. Voor de voorzitter was dit aanleiding om mej. Schoonhoven te huldigen en als voorbeeld te stellen voor de overige leden. Uit de veelheid van activiteiten spraken hem in het bijzonder aan de wijze waarop zij haar taak als kompe titieleidster vervulde en haar inzet voor de bliksemactie-actie voor de prij- zenkast die in veertien dagen tljds 450,had opgebracht. Wanneer in de afgelopen jaren mij mijn taak als voor zitter soms te zwaar werd, aldus de voorzitter, waren het leden zoals E. Schoonhoven die mij de kracht gaven om vol te houden. De prachtige uit veertig zilveren scha kels bestaande keten waaraan een dito schild waarin embleem en naam ge graveerd waren, liet de heer Kolthof vergezeld gaan van een persoonlijk aan denken als dank voor de vriendschap en de medewerking die hij al deze ja ren had ondervonden. Op de laatstgehouden ledenvergadering van de Soester Volleybal Vereniging is de vorig jaar op initiatief van een der leden ingestelde B. W. Kolthof-Trofee voor de eerste maal uitgereikt. Deze trofee - ingesteld om de verdiensten var. de voorzitter gedurende de eerste 12 Va jaar van het bestaan de vereni ging te eren - zal ieder jaar worden Vorige week waren het alleen de da mes van het eerste team, die de S.V.V.- eer hoog hielden. Ze wonnen namelijk in de zaterdag tegen de Harderwijkse Shadows gespeelde wedstrijd met 2-3. De eerste, derde en vijfde set werden met duidelijk verschil gewonnen (7-15, 3-15 en 5-15), alleen de tweede set gaf een inzinking te zien (15-11) en de vier de set had even goed voor de S.V.V.- sters kunnen zijn (16-14). Minder goed deed het tweede dames team het door van V.I.O.S. 3 met 1-2 te verliezen in een wedstrijd waarin het allemaal niet zo soepel ging. S.V.V. 3 (dames) deed het nog slechter doordat het geen enkele set op haar naam wist te brengen. Alleen de derde set gaf een opleving te zien: setstan den: 15-2, 15-2 en 16-14. Het vierde damesteam verloor even eens alle drie de sets met de niet ge weldige setstanden 15-2, 15-1, 15-1. Van de heren speelde alleen het nog onervaren derde team, dat in de wed strijd tegen V.I.O.S. 5 alle drie de sets met groot verschil verloren zag gaan: 3-0. Programma deze week: woensdag 25 oktober, 20.30 uur, B.B.S.C.-S.V.V. 1 (dames), Apeldoorn. Donderdag 26 okto ber, 21.45 uur, S.V.V. 1-Olympia. S.V.V. 2-S.S.S. 4. 19.15 uur Unicornus-S.W. (heren). 18.30 uur S.V.H. b-S.V.V. (jon gens). S.E.C.LEVU 6-2 Het zaterdagelftal van S.E.C. is er na de wedstrijd tegen het Utrechtse Levu in geslaagd, de leiding in de derde klasse van de afdeling Utrecht alleen over te nemen. Tot ver in de tweede helft gaven de beide op de eerste plaats staande ploegen elkaar niets toe en nog een kwartier voor het einde leek er bij een stand van 2-2 geen verandering in de top van de ranglijst te komen. Maar vier doelpunten in vijftien minu ten gaven de strijd om de eerste plaats ineens een geheel onverwachte wending, ten gunste van S.E.C. Het vrij talrijke publiek heeft een vrij stevige, maar in ieder geval ook zeer spannende wedstrijd kunnen zien. Hoe wel S.E.C. in de beginfase tal van aan trekkelijke kansen kreeg, was het toch Levu, dat het eerst scoorde. Pas in de 15e minuut had de thuisclub het antwoord klaar. Een schot van Sta lenhoef kwam tegen de paal, maar Sen- gers schoot de terugspringende bal in: 1-1. Ook in de dertigste minuut stond het houtwerk aanvankelijk S.E.C.-succes in de weg, maar een schot, dat nu van de lat terugkwam, werd door linksbui ten Hop fraai afgewerkt: 2-1. Met deze stand ging ook de rust in. Al in de eerste minuut van de tweede helft maakte doelman Kramer in het strafschopgebied een pas teveel met de bal, wat Levu uit een indirecte vrije trap een doelpunt opleverde: 2-2. Ondanks verwoede S.E.C.-pogingen om opnieuw afstand te nemen, bleef deze stand tot een kwartier voor tijd gehand haafd. Maar toen was invaller Hoefman enkele spelers te snel af en bracht hij de stand op 3-2. Luttele seconden later was de strijd beslist door een defensief mis verstand bij Levu, waar Sengers een dankbaar gebruik van maakte: 4-2. Twee minuten voor het einde maakte Stalenhoef er 5-2 van en het was even eens Stalenhoef, die de laatste minuut gebruikte om de eindstand op 6-2 te brengen. SOVA 2—S.E.C. 2 0-2 Het tweede elftal heeft zijn leidende po sitie zaterdag kunnen handhaven dankzij een knappe 0-2 overwinning op Sova 2 in Amersfoort. Rouwendaal legde hiervoor al na drie minuten de basis. Uit een vrije schop, genomen door Rademaker, kopte Rou wendaal onhoudbaar in: 0-1. Halverwege de eerste helft scoorde S.E.C. zijn tweede doelpunt. Een door Vink fraai genomen hoekschop werd op nieuw door Rouwendaal ingekopt: 0-2. S.E.C. heeft na de rust nog voldoende gelegenheid gekregen om de score op te voeren, maar in de stand 0-2 kwam geen verandering meer. Overige uitslagen H.V.C. 4-B.D.C. 2 0-1. B.D.C. 3-'s Gra- veland 2 2-0. B.D.C. 4-Barneveld 2 2-3. A.P.nV.C. 3-B.D.C. 5 7-2. B.D.C. 10- B.D.C. 11 1-0. SOESTERBERG-HOOGLAND 1-2 ka, dochter van M. N. Heijnen en G. H. klampen aan een van de onderste plaat sen. In haar thuiswedstrijd zondag te gen Hoogland verloor het met 1-2. Het waren de gasten die na ruim een half uur middels hun linksbuiten de score openden, 0-1. De rust deden zij aan breken met 0-2. In de tweede helft was het spel van Soesterberg veel beter. De verdediging toonde zich paraat. Uit een penalty, wist linksbuiten v. d. Borg (van Soesterberg) op het doel te rich ten, doch de bal werd gestuit door de keeper en kwam in het veld terug. Het was nu linksbinnen Huisman, die zich van de bal meester maakte en deze via de verdediging inschoot, 1-2, wat ook de eindstand bleef. Twee spelers, van iedere club een, werden het veld uitgestuurd. De geestelijkheid van Soesterberg heeft gehoor gegeven aan het initiatief van het Interkerkelijk vredesberaad om een avond te besteden aan een bezinning over de wereldvrede. Professor dr. G. A. Zuidberg leidde deze avond van bespreking en discussie ln over de actuele problemen, die opgeroe pen worden door het thema van de vre- desweek: geen spreiding van kernwa pens, wél spreiding van welvaart. De wereld in ontwikkeling is uiterst kwetsbaar geworden, nu zelfs aan bewa pening zoveel is besteed, dat technisch gezien, op één bepaald moment de hele wereld wel twintig keer vernietigd zou kunnen worden. De politiek is een ingewikkelde zaak, maar juist in dat politieke vlak ont breekt de wil om alles te gaan besteden voor het welzijn van de wereld. Nu de voorbereiding voor de tweede wereld handelsconferentie in New Delhi in volle gang is, moeten wij ons in deze vredes- week afvragen, vanuit de geest van het Evangelie: Wat hebben wij persoonlijk in te brengen en wat hebben wij als chris tenen in Nederland te betekenen? Om de discussie voor de gespreksgroepen te vergemakkelijken en daaruit vragen te putten, die tijdens het laatste deel van de avond aan een forum gesteld konden worden, werden een vijftal vragen aan geboden, met betrekking tot gelijke be wapening: landen met en zonder atoom wapens; financiën voor defensie beste den aan hulp voor ontwikkelingslanden; is pacifisme staatsgevaarlijk; gewetens bezwaren tegen militaire dienst: bemoei enis van de kerken met de politiek. Het forum bestond uit prof. Zuidberg, ds. J. Plug (Beukbergen), L. van de Kerkhof van de stichting „Landen in ontwikkeling" en majoor Bikker (Hu zaren - Amersfoort). Alle aanwezigen ontvingen de Vredes- krant 1967, waarin kort en duidelijk werd ingegaan op de achtergronden en de betekenis van het vredesthema. HORLOGES JUWELIER HORLOGEN REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 45.000 stuks in prijzen van 14,25 tot 15,25. Middenprijs 14,85. Prijs per kg ƒ2,36. Op de donderdagen in de maand no vember organiseren de marktkooplie den weer een St. Nicolaas-aktie. Bij aankoop van tenminste ƒ1,ont vangen de kopers een gesloten mapje met daarin een woord van de slagzin: „Op de Soester markt is uw gulden een daalder waard". Deze bonnen moet U bewaren totdat U deze slagzin bijeen heeft, daarna opplakken, uw adres er op vermelden en in de op de markt aanwezige bus stoppen. Ieder die de slagz.'-i inlevert ontvangt een prijs. Deze prijzen bestaan uit waardebonnen met een waarde van ƒ2,50 tot ƒ75,De prijzen worden uitgereikt op donderdag 30 november, te 13.30 uur, op de markt. U mag de bonnen natuurlijk onderling ruilen. De heer A. P. Gaasbeek, wonende Plesmanstraat 34, Soesterberg, die ge durende 35 jaar in dienst is van de P.U.E.M. als incasseerder in Soest en Soesterberg, gaat 1 november a.s. deze dienst verlaten. Vrijdag a.s. zal op het kantoor van de P.U.E.M. te Utrecht afscheid van hem worden genomen. Terwijl een aantal andere gemeenten in rustiger omgeving met moeite een bouw vergunning konden verkrijgen en maar mondjesmaat de eigen bevolking aan huizen konden helpen, kregen verschei dene plaatsen bij onze grootste vliegvel den volop bouwvolume. Zo verrezen bijvoorbeeld uitgerekend in Rijswijk naast vliegveld Ypenburg, in Bilthoven en Zeist naast vliegveld Soesterberg en in Amstelveen naast Schiphol woonwijk naast woonwijk. En nu zoekt de regering met de handen in het haar naar lapmiddeltjes om de geluidshinder in die nieuwe woonwijken tot een aanvaardbaar en voor de be woners draaglijk nievau terug te bren gen. Niet alleen terwille van het lawaai, maar ook al terwille van d^ veiligheid is het gewenst niet te dicht bij vlieg velden te bouwen. Daarom zal Den Haag nu toch eens het roer moeten omgooien en ook andere gemeenten, die rustiger zijn gesitueerd, wat meer arm slag voor de woningbouw moeten ge ven.

Soester Courant | 1967 | | pagina 7