£vtt\ muaC At muh A&tt* At DE JARIGE EN DE KERNBOM MIKIMO MIKIMO kleed! Uw kind BETER MIKIMO Burgerlijke stand Autorijschool Van Buuren/Bleeker ƒ13,00 VEEL BELANGSTELLING IN GALERIE „SOESTDIJK" Officiële mededelingen Telefoonnummer zHenauto 5980 Noorderweg 23 WORDT U ONZE NIEUWE VERKOOPSTER?? SOESTERBERG MET RAAD EN DAAD Krabbels van Knelis iiny^p Niet objectief beoordeeld DE speciaalzaak voor Uw kind, Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Meldt U als leerling bij en verdien Olmpia-volleybal Liberale gespreksgroep Soest-Zuid S.V.V. Volleybal Zaterdagvoetbal Volkskerstzangavond Dankuur voor het gewas Eiermarkt TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 P0L1T1ETEL. 4444 KOM WASSEN BIJ DE Uitslag kleurplatemvedstrijd I=*KI1 EXPOHAL HILVERSUM INTERNATIONALE TENTOONSTELLING EENDRACHT VAN EUROPA RONDOM HILVERSUM DINSDAG 31 ,**7 De V.N. hebben als een soort verjaar dagscadeautje een merkwaardig rapport gekregen, waarin twaalf deskundigen tot de conclusie komen dat geen land eigen lijk veel profijt heeft gehad van zijn bezit aan kernwapens. Ook zónder zou den de V.S. en de U.S.S.R. de machtigste mogendheden zijn geweest. Het enige wat ze extra hebben gekre gen is de angst dat er een situatie zou ontstaan waarin kernwapens gebruikt moesten worden met nog verschrikke lijker resultaten dan wanneer alleen met de gangbare wapens was gestreden. En de andere landen hebben er de vrees bij gekregen dat ze toch het slachtoffer kunnen worden, zo niet van de H.-bom- men zelf op eigen land, dan toch van de straling als die wapens bij de buurlan den zouden worden gebruikt. Het lijstje kan nog worden uitgebreid. Beide grote kernmachten hebben onme telijke sommen moeten uitgeven aan hun raket-arsenalen en nu nog meer nadat aan weerszijden gewerkt wordt aan een anti-raket-raket. Waarbij het logisch is dat ook gepeinsd wordt over en ge bouwd aan een systeem om dit tegen- wapen weer werkloos te maken. Eenzijdig Het rapport is niet van eenzijdigheid vrij te pleiten om maar de nadruk te kunnen leggen op de conclusie dat het nodig is verdere verspreiding van kernwapens te voorkomen en de bestaande voorraden liefst te verminderen. Dergelijke opinies zijn al eerder geuit, zonder dat echter in of buiten de Ver. Naties daarmee veel vooruitgang is gemaakt. Men zou ook kunnen zeggen dat het feit van de bestaande kernwapens ook voorkomen heeft dat conventionele oor logen zijn begonnen, die wel uitgebro ken zouden zijn als de partijen er niet van weerhouden waren uit vrees dat ze konden uitgroeien tot kernoorlogen. Maar hoe dan ook: dat er kernwapens zijn en dat ze gebruikt kunnen worden met zo afschuwelijke resultaten, kan nooit een gevoel van veiligheid geven. Tenslotte staat de wereldgeschiedenis vol met beschrijvingen van oorlogen die on mogelijk waren omdat ieder wel moest inzien dat ze zinloos waren. Positieven Het is aan de andere kant ook niet hele maal fair alleen aan de wederzijdse af schrikking met kernwapens toe te schrij ven dat het relatief nogal op zeer kleine schaal is toegegaan bij de oorlogjes die de laatste twintig jaar toch gevoerd zijn. Tenslotte hebben de Ver. Naties er ook het hunne toe bijgedragen. De wereldorganisatie kan op haar ver jaardag weliswaar niet terugzien op een onafgebroken reeks van successen, maar ongetwijfeld is ook menigmaal dank zij het contact in de V.N. geschiet door ge praat vervangen. Zelfs als begeleiding van het rapport is Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELS WEG 11, (nabij busstation Soest-Zd.), telet 6286 GEBOREN: Herwin, zoon van B. Hein en T. Hoedeman, Simon Stevinlaan 41, Soes- terberg. Norbertus, zoon van A. Hars kamp en C. \V. Wets, Albert Cuyplaan 7. Kees, zoon van W. Koops en H. C. Boshuis, Postweg 58, Soesterberg. He- lene Louise, dochter van L. Groenendijk en M. v. d. Panne, Simon Stevinlaan 90, Soesterberg. Gerardus Hendrikus, zoon van H. G. van Dorresteijn en H. A. Eb- benhorst, Nieuweweg 44. Ronald Ja- cobus Joseph, zoon van C. J. Huigen en F. M. van Heur, Plasweg 27. Aleida Wilhelmina, dochter van E. E. van Schaik en A. W. Westeneng, Wieksloter- weg w.z. 35a. ONDERTROUWD: Aalbert Stuivenberg, Beetzlaan 37 en Jacoba Dreuning, Beetz- laan 37. Albert Reitsma, Diamant straat 16, Hilversum en Aplonia Abbel, Koekoekweg 12. George Oosterbaan, Marinus van der Stoepstraat 19c, Rotter dam en Jannetje Wilhelmina van der Bie, Wilhelminalaan 31. Adrianus Ge rardus Miltenburg, Van Goghlaan 64, Heerenveen en Elisabeth Alberta Ma- rianne Maria Merts, Gen. Spoorstraat 22, Soesterberg. GEHUWD: geen. OVERLEDEN: Jacobus Hubertus Fran- ciscus Herben, 73 jaar, gehuwd met M. H. J. Gruyters, Nassaulaan 18. Jo- hanna Hendrika Maria Langendorff, 60 jaar, gehuwd met B. T. Berg, Nieuwe weg 104. Hendrik Andries van Wil genburg, 79 jaar, gehuwd met M. G. van der Vliet, Soesterbergsestraat 125. Willempje van der Giesen, 84 jaar, we duwe van C. P. Amelunxen, Dalweg 42. Jannigje Stolk, 89 jaar, weduwe van S. Pels, Soesterbergsestraat 125. Ca- tharina Adriana Steens, 78 jaar, Nieu- werhoekplein 10. Cornelia Haks, 81 jaar, weduwe van M. Hornsveld, Regen- tesselaan 7. c o Dir H. W Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Teletoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) er weer zo'n voorbeeld: nadat de Egyp- tenaren de Israëlische oorlogsbodem Elath tot zinken hadden gebracht, nam Israël wraak door de olieraffinaderijen van Suez te vernietigen. Daarna is het even quitte en er komt weer een dis cussie in New York. Dat maakt weliswaar niet de twee klap pen ongedaan, maar het geeft in ieder geval weer een bezinningspauze die voorkomt dat de reeks steeds hardere klappen over en weer uitgroeit tot een complete hervatting van de strijd. Er is geen reden deze gang van zaken als ideaal te zien, maar het is toch beter dan wanneer er geen volkerenorganisatie was. LAANSTRAAT 20, TELEFOON 4685 IRISSTRAAT 67, BAARN, TELEFOON 02154-5085, WINST VOOR OLYMPIA DAMES Het eerste damesteam van Olympia had zaterdag Shadows uit Harderwijk als tegenstander. In de eerste set kwam Shadows via een 4-1 voorsprong op 7-3, maar een time-out betekende het keerpunt en langzaam maar zeker werd de achterstand ingelopen. De eerste set werd met 15-12 gewon nen. In de tweede set was het Olympia, dat de toon aangaf. Goed aangeven van Joke Paans en Corrie van Maanen stel den Alie Kamerbeek en Lenie de Bruin in staat om striemende smashes in het veld van de Harderwijksen te slaan. Het blokkeren was in deze fase van de wedstrijd uitstekend, waardoor de te genstander geen kans kreeg, zijn nor male aanvalspel te ontplooien. In het achterveld speelden Alma de Feyter en Elly van Boeijen een zeer goede partij. Deze set werd dan ook met 15-8 ge wonnen. In de derde set werd de Shadows vol ledig overspeeld. Dat de tegenstandsters toch nog acht punten wisten te behalen was dan ook meer het gevolg van slor dig spelen aan de Soester kant. Al met al een goede wedstrijd, die verdiend met 3-0 werd gewonnen. OLYMPIA HEREN VERLOREN De enigszins hoopvol tegemoet geziene strijd van het eerste Olympia heren- volleybalteam tegen koploper Cito 2 uit Utrecht heeft niet tot het gewenste resultaat geleid. In de eerste set nam Olympia een 4-0 voorsprong, mede door goed aanvallend werk van v. d. Meulen. Halverwege de set had Cito de achterstand echter al weer ingelopen. Bovendien ontbrak aan Olympiazijde het geluk, waardoor Cito de eerste set met 15-8 kon winnen. In de tweede set werd het overwicht opnieuw uitgedrukt in een 6-3 voor sprong, waarna Cito zich echter volledig ontplooide en Olympia opnieuw halver wege de set inhaalde. Hoewel door uit stekend verdedigen, vooral van Van Brummelen de set iets langer duurde dan de eerste .ontkwamen de Soesters toch niet aan een tweede set-nederlaag. Tenslotte ging door gebrek aan zelfver trouwen ook de derde set nog verlo ren en werd Olympia met een 3-0 ne- derilaag naar huis gestuurd. Olympia verspeelde met deze nederlaag de twee de plaats op de ranglijst. Het tweede herenteam, dat tegen S.V.V. 1 speelde, bracht het er niet veel beter af. Talrijke fouten en nogal ongeïnte resseerd spel waren de oorzaken van de 3-0 nederlaag. Door dit resultaat zijn de vooruitzichten voor het tweede team wel erg somber geworden. Met drie punten achterstand staat Olympia 2 nu op de laatste plaats. De stand is nu: Vios 3 6-13 V.V.A. 2 6-8 S.V.V. 1 6-12 Spirit 3 5-5 A.G.A.V.S. 5-11 S.S.S. 2 5-5 Wilhelmina 5-11 Vios 2 6-5 Spirit 2 5- 8 Olympia 2 5-2 De Olympia-dames brengen het er over het algemeen goed af. Alleen het derde team is nog wat achtergebleven. Het eerste team neemt een plaats in de bovenste helft van de ranglijst in, ter wijl ook het tweede in de bovenste re gionen verkeert. De stand is hier: Wilhelmina 6-14 V.V.A. 2 6-10 S.V.H. 5-13 Vios 3 6-7 Olympia 2 6-13 N.V.C. 6-5 S.S.S. 5-11 Spirit 2 6-2 B.G. S.V. 6-10 S.V.V. 2 6-2 Het vierde herenteam staat bovenaan en hoopt op een kampioenschap. Bij de jeugd laat Olympia ook van zich spre ken. Het c-team staat bovenaan, ter wijl de beide andere teams een plaats in het midden van de ranglijst bezet ten. Alle drie de jeugdteams kwamen afgelopen week tot winst. OLYMPIA-PROGRAMMA Het volleybalprogramma voor Olympia voor deze week ziet er als volgt uit: Donderdag 2 november. Spirit-Olympia b (jeugd), 18.30 uur. S.V.V.-Olympia (dames), 20.45 uur. Olympia 2-Spirit 3 (heren), 21.45 uur. Zaterdag 4 november: Valbovol 1-Olym- pia 1 (heren), 17.30 uur. De wedstrijden worden gespeeld in de sporthal te Amersfoort. De eerstvolgende bijeenkomst van de Liberale Gespreksgroep Soest-Zuid. zal plaats vinden in Hotel Van den Brink, Soesterbergsestraatweg, op donderdag avond 9 november. De discussie zal door een der deelne mers worden ingeleid met het stellen van een intrigerende vraag over de rol van politieke partijen in Nederland in buitenlandse politieke aangelegenheden. VAN WEEDESTRAAT 52 IS< _.-fK. SOESTERBERGSESTRAAT 30 Burgemeester en wethouders van Soest verzonden 25 oktober j.1. een brief aan alle onderwijsinstellingen waar o.m. het volgende in staat: „Bij deze vestigen wij er uw aan dacht op, dat in Galerie „Soestdijk", de voormalige technische school aan de Molenstraat, tot 5 november a.s. een expositie van schilderijen, teke ningen en beeldhouwwerken van Otto Prinsen, Emmy Eerdmans (bei den uit Soest), Cornelius Rogge en Ek van Zanten wordt gehouden. Wij achten deze expositie zeer ge schikt voor de hoogste klas van het gewoon lager onderwijs en voor de leerlingen van het de u.l.o.-, alsmede voor de leerlingen van de technische- en huishoudschool". Onmiddellijk reageerde de heer A. G. Hilhorst, hoofd van de R.K. U.l.o., hierop zodat vanmorgen 200 leerlingen van deze school in Galerie „Soestdijk" wer den rondgeleid door de Soester kunste naar Piet Riethoven. Dat vooral kleine kinderen weer andere kijk op kunst hebben dan scholieren en anderen, ziet U op de foto. Gelaten on dergaat de bronzen „Aap" van Ek van Zanten deze buitengewone belangstelling van twee peuters. Galerie „Soestdijk" is deze week nog dagelijks geopend van 3-5 uur. WIJZIGING BRAND VERORDENING Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, afde ling algemene zaken, geopend op iedere werkdag van 9-12 uur, ter inzage ligt een verordening tot wijziging van de Algemene Brandverordening. In deze verordening is de definitie „bij zondere gebouwen" gewijzigd i.v.m. de Drank- en Horecawet, welke op 1 no vember a.s. in werking treedt. Deze wijzigingsverordening treedt even eens 1 november 1967 Ln werking. Soest, 31 oktober 1967. WIJZIGING DRANKWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat hun college de na dere regels als bedoeld in artikel 17 van de Algemene Brandverordening, m.i.v. 1 november 1967 zijn gewijzigd i.v.m. de Drank- en Horecawet, welke op 1 november a.s. in werking treedt. Deze gewijzigde nadere regels liggen ter gemeentesecretarie, afdeling algeme ne zaken, geopend op iedere werkdag van 9-12 uur, voor een ieder ter inzage. Soest, 31 oktober 1967. Doordat de dameswedstrijd B.B.S.C.- S.V.V. 1 werd afgelast waren het vori ge week alleen herenteams, die voor S.V.V. in het veld traden. Van deze teams was het alleen het eerste dat wist te winnen en wel in de wedstrijd tegen plaatsgenoot Olympia 2. Deze wedstrijd werd op overtuigende wijze gewonnen met de setstanden 15-8, 15-0 en 15-17, waardoor de eind stand 3-0 werd. De wedstrijd van het tweede herenteam tegen S.S.S. 4 eindigde in een niet zo overtuigende nedrlaag: 1-2. Geen van de sets eindigde met een duidelijk ver schil: 11-15, 14-16 en 17-15. Het seniorenteam van S.V.V., S.V.V. 4, wist alleen zijn eerste set in de wed strijd tegen Unicornus te winnen (12-15). Daarna ging het steeds meer achteruit en hoewel de veteranen zich helemaal gaven brachten ze het toch niet verder dan 15-11 en 15-7. Einduitslag: 2-1 ver lies. Beter dan de oudste deed het de jong ste generatie van S.V.V. De wedstrijd tegen S.V.H. b werd gewonnen met 0-2. De jongens gunden hun tegenstanders in geen van beide sets meer dan negen punten: 9-15, 9-15. Programma deze week: donderdag 2 november, 20.45 uur, S.V.V. 1-Olympia; 21.45 uur, Spirit 2-S.V.V. 2 (dames teams). Steeds meer klanten bezoeken onze zaak. Iedereen moet een royale keus geboden worden. Iedereen moet prettig geholpen worden, goed geadviseerd worden. Daar hebben wij u voor nodig als NIEUWE VERKOOPSTER. Omdat uw leeftijd tussen 18 en 30 jaar ligt. Omdat u ervaring heeft in het uitmuntend bedienen van klanten. Daarom bent u belangrijk voor ons. Daarom krijgt u niet alleen 's maan dags vrij, 14 dagen vakantie in de zomer en 10 dagen vakantie in de winter, maar ook het salaris dat u waard bent. Belt u vanavond, uiterlijk morgenavond 3473 voor deze zelfstandige baan. TORENSTRAAT 5 SOEST TELEFOON 02155-3473 ACHTERVELD-SOESTERBERG 3-3 Het was voor de eerste maal in deze competitie, dat de wedstrijd voor Soes terberg nu eens geen verlies opleverde. In de uitwedstrijd tegen Achterveld werd op een nog even bespeelbaar ter rein 'n 3-3 gelijk spel behaald. De par tijen waren vrijwel aan elkaar ge waagd. Bij afwisselende aanvallen scoor de elke partij voor de rust twee doel punten, die voor Soesterberg werden gemaakt door rechtsbinnen Versteeg en linkshalf Kenter. Na de hervatting gaf Versteeg Soester berg een 2-3 voorsprong, doch Achter veld liet het einde komen met een 3-3 gelijke stand. Reeds nu delen wij mede, dat de volks kerstzangavond dit jaar is vastgesteld op woensdag 20 december, des avonds om 20 uur, in de Julianakerk aan de Julianalaan. Wij doen deze mededeling op verzoek, opdat men met deze datum rekening kan houden bij het vaststellen van ver gaderingen, het maken van afspraken, enz. Morgenavond (woensdag), te 8 uur, wordt in de Wilhelminakerk aan de Soesterbergsestraat een dankdienst voor het gewas gehouden, waarin zal voor gaan ds M. Wilschut te Soestdijk. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 45.000 stuks hoendereieren van 14,25 tot 15,50. Middenprijs 15,Prijs per kg 2,38. KINDERAFTREK. - Mijn zoon, geboren in 1949, verliet vorig jaar juli de kweekschool. Tot die tijd genoot ik dubbel aftrek van loonbelasting en dub bel kinderbijslag. Nu krijg ik de aan slag inkomstenbelasting 1966 en blijkt dat ik voor het hele jaar 1966 niet meer in aanmerking kom voor kinder aftrek, dus ook niet het half jaar dat hij nog schoolging. Heb ik nu recht op aftrek van onkosten als zakgeld, kle ding, kostgeld, ziekenpremie enz.? Antwoord: Inderdaad krijgt u voor uw zoon geen kinderaftrek meer over het gehele jaar 1966. De kosten van zijn (redelijk) levensonderhoud, waaronder de studiekosten, over het eerste half jaar, behoren echter tot de z.g. buiten gewone lasten, juist doordat U geen recht op kinderaftrek meer hebt. Voor deze kosten, tezamen met overige bui tengewone lasten zoals b.v. ziektekosten (incl. ziektekostenverzekeringspremie!) kunt U dus aftrek vragen, indien zij het vereist minimum te boven gaan. Wij mogen U daarom verder verwijzen naar de toelichting bij het aangifte biljet, waar alles precies in staat om trent het hoe en wat. Mocht u de aan gifte reeds hebben ingeleverd, dan kunt U die bij brief nog aanvullen. Hebt U de aanslag al, dan kunt U bij bezwaar schrift de aftrek alsnog vragen. MENS, ERGER JE NIET. - Als je zes gooit en je mag weer gooien, moet dat dan met dezelfde pion of met een an dere? Antwoord: Het reglement voor het spel „Mens erger je niet" bepaalt o.m. het volgende: „Men is verplicht bij elke worp van 6 ogen een nieuwe pion in het spel te brengen, tenzij men reeds alle pionnen in het spel heeft gebracht. In dat geval mag men uit de pionnen waarmee men reeds speelt een vrije keus maken". Hieruit volgt, dat men na een worp van 6 ogen niet met een reeds in het spel gebrachte pion mag verder spelen, zolang men nog eennieu- we pion kan nemen. Bij elke andere worp is men in zijn keuze. TELEVISIEOMROEPSTERS. - Zijn de televisieomroepsters Yvonne Loeber, Lonneke Soet-Hoogland en Ylse Wessel soms ziek of is er wat anders omdat ze nooit meer voor de televisie verschij nen. Het is erg jammer want het wa ren zulke vriendelijke dames en ik mocht ze heel graag. Als ze ziek zijn wens ik ze van harte beterschap toe! Antwoord: Yvonne Loeber is al sinds een jaar geen omroepster meer, omdat de zorg voor haar gezin deze werk zaamheden niet langer toestond. Lonne ke Soet is na de komst van haar baby al weer op het scherm verschenen, zo als u bemerkt zult hebben. En Ylse Wessel is opgenomen in het Diakones- senhuis in Hilversum. Zij is langzaam herstellende. Als U haar schrijven wilt kunt U dat doen aan het dares van het ziekenhuis: Van Riebeeckweg 212. JAGEN. - Een jager maakt misbruik van zijn vuurwapen, waardoor zijn jachtakte wordt ingetrokken. Behoudt deze jager nu nog recht over de door hem gepachte grond en kan hij daar een ander op laten jagen of vervallen door uitsluiting van een jachtakte alle rechten en kunnen de grondeigenaren de grond weer aan een andere jager verhuren? Antwoord: Een landeigenaar geeft een jager verlof om zijn land voor de jacht te betreden. Hij geeft dit recht aan die jager persoonlijk en deze jager kan zijn recht dus niet zonder goedkeuring van de landeigenaar aan een derde overdra gen, tenzij anders is overeengekomen. GURI. - Van welke heiligenaam is de Russische voornaam Yuri afgeleid? Antwoord: De Russische voornaam Guri is een verbastering van de Griekse naam Georgios, de naam van de heili ge, die wij kennen onder de naam van St. George. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak af en toe bar meu bin ak saavongs naor ming bed gao. Nie meu omdak de laast van de daag hep motte draoge, maor omdak aachter me- kaor naor de deur mos loope omdat tur ebeld wier. De heule avongd deur belle, belle, bel le en Knelis maor opstaon en de deur ope maoke. Muraokels veul kellektes, Lnteekelieste, glaoze, bolpenne, vriewil- lege biedraoge en gao maor deur. Jie ken zo laangzaomerhaand je cente wel veur de deur leige. In de laaj vant buffet van Kneliao leige noeng zoveul bolpenne dak Wel un haandeltje in die dinge ken beginne. In de glaozekaast krek ut zellufde. As ming kaastelein zoveul glaaze zouw die bar groos weeze. Vreuger hoefde jie nie laang mit zuk soort spulle in je maog te zitte. Dur kwaome altied wel luu an de deur die spulle vroege veur un fensiefer of een verlooting veur een of aor goed doel. Maor un bolpen of un glaas mit de naom van un vureneging durop, ken je nie makkelijk an een aore vurenu- ging geve om te verkoope. Dus mit die spulle blief je zitte. Noeng komme der ok nog minse an de deur die week- en maondblaoje an de man en de vrou bringe die uut ut buutelaand komme. Da binne dan, maor da zeige ze zel- luf, buutenlaandse stedente. Maor Kneliao het ming op ut haart edrukt dak narrugus ming naom op mag schrieve zongder da zie d'r van weet. Waant Kneliao weet nog as de daag van gistere, dak ming un paor jaore eleeje deur un meraokels lief deerntje hep om laote smoeze. En ming naom ongder een vel pepier met un heuile kwaak lettertjes hep ezet en we noeng nog steeds mit een apparaot zit te om van ming likdoores af te komme. We hebbe ut apparaot noeng un paor keer geprebeerd, maor de likdoores bin ne gebleve, jao dur binne der zellefs nog een paor biegekomme. Heul veul minse zeige aster un kellek- te is nee, en zullie kieke durbie de kol- lektant an of tie ut geld in z'n eige zak steekt. Maor zullie vergeete da die man of vrou nie veur der eige loopt, maor veur een of aore vureneging. Dur bin ne ok minse die zeige daor mot de re geering maor veur zorrege en daor vaalt wa veur te zeige. Ajje noeng nog un bolpen krieg of un glaas, dan krieg je nog ut ideej da je wa veur je cente hep ekrege. Maor as ut noeng un kei- lekte is veur un laandeluk doel, mit un algemeen belaang, dan vingk ok da de overhied da mot regele. Aster noeng un kellekte is veur de kaankerbestrie- ding, vingk dat un doel wat iedereen angaot, maor nie iedereen geef wa en das nie juust. Dan kenne ze in de Haog beter un bietje meer belaasting heffe, alleen veur die algemeene doele netuur- luk. Da scheelt ming dan in ellek gevaal un paor keer opstaon per jaor. Noeng binne dur ok nog kellektes die daor buute motte vaalle. Een daorvan is de Klaaprooskellekte. Mit ut geld wa die kellekte opbrengt stelt die vereneging de ouwers en nao- bestaonde van buutenlaandse soldaat* die in ongs laand esenuveld in staat ut graaf da in ongs laand ligt te bezeuke. Deuze kellekte vingk dereen die van de minse uut mot gaon. Daormee kenne we ongze dankbaorhiel laote blieke. Waant zie sneuvelden veur ongze vrie- heid. Aster binnekort bie ming ebeld wor, en ut ls veur de klaaprooskellekte vingk ut nie arreg om op te motte staon. Die biedraoge van Kneliao en ming leit al klaor. Bie heul veul minse ok wel, schaat ik zo. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng Vele honderden kleurplaten zijn door de jeugd ingezonden en de jury had het niet gemakkelijk gehad. Hieronder volgt de uitslag. In de groep van 6-9 jaar: 1ste prijs 25,Wilma Dekking, Heideweg 14, Soest-Zuid. 2e prijs 15,Jerry Groot- veld, Colenso 120, Soestdijk. 3e prijs ƒ10,Jos Strengholt, Colenso 87, Soest dijk. Troostprijs Jacqueline Klute, Co lenso 118, Soestdijk. In de groep van 10-12 jaar. 1ste prijs ƒ25,Louise Schuitema, Vinkenweg 1, Soestdijk. 2e prijs 15,Erik van Dor- resteyn. Leeuwerik weg 5, Soestdijk. 3e prijs ƒ10,Barbara van Wegen, Ring weg 14a, Soest. Troostprijs Belinda Grootveld. Colenso 120, Soestdijk. De prijsuitreiking zal geschieden op za terdag 4 november, 's ochtends 10.30 uur, op Boerderij „Vosseveld", Birk- straat 96. De ouders worden verzocht hun kinde ren te vergezellen. I Zaterdag -28 okt. t.e.m. zondag 5 nov.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5