1. Bijzonder vlot en elegant is deze Allg&uëï Kalf met homosigus Pastel. De lagebrede ceintuur in de rug geeft het jeugdige model een extra accent. (Model Vo gel, Groningen 2. De mannequin draagt Breitschwane met Pastel Nerts kraag en bijpassende hoed. Bet is een jas die uitmunt door gedistingeerde eenvouden bovendien slank afkleedt. (Model Vopel, Groningen 3. Deze wit met rose langharige Lapin is be paalbaar (nog geen vier honderd gulden) vlot en sterk. Een „echte bont jas" voor de prijs van een betere wintermantel. (Model Vopel, Gronin gen) lf. Deze drie-kwart Zil- vervos-Pattes maakt van elke vrouw een koningin. Zo'n mantel zorgt er wel voor, dat u niet over het hoofd wordt gezien. (Mo del Vopel, Groningen) 5. Een jas van Naturel Kidskin met afknoop- bare ceintuur. Ook een mantel die voor nog geen vierhonderd gulden te koop is. Model Vopel, Groningen) 6. Een sportlef-elegan te Persianer met Stan dard Nertskraagde droomwens van alle vrouwen met een jeug dig figuur, maar ook een wens die niet onder de drie mille te verwezenlij ken is. Model Vopei Groningen) nen we iedereen geruststellen: bontmantels zijn veel minder aan mode onderhevig dan 'n modieuze winterjas. Die overweging speelt dus bij aankoop praktisch geen rol. Veel be langrijker is het dat u juist op dit gebied uw aankopen gaat doen bij 'n bona fide bonthan del. Ga vooral nooit in op aanbiedingen tegen onmogelijk lage, aantrekkelijke prijzen. „Goedkoop is duurkoop" is een spreekwoord, dat in de bonthandel méér dan waar ook van toepassing is. Houd bij uw aankoop drie din gen in het oog: kies een bontjas naar uw leef tijd, uw lengte en uw persoonlijkheid. Laat u adviseren door een vakkundige verkoopster of verkoper en ga vooral naar een betrouw baar adres. Pas dan kunt u er zeker van zijn dat u waar voor uw geld krijgt; dat u bij eventuele reclames op volledige service en coulance kunt rekenen, en dat u jaren plezier zult hebben van uw aankoop. Met het woord „opschik" bedoelen we hier alleen maar sieraad of tooi. Dit ter verduide lijking en om misverstanden uit te sluiten. Bont past als opschik goed bij de vrouw, want vrouwen willen met hun kleding hun licha melijk gevoel van eigenwaarde stimuleren, be wondering van mannen oogsten, rivalen ver slaan en misschien ook wel seksegenoten ja loers maken. Dit zijn geen slechte eigenschap pen, doch is alleen een historisch gegroeide ge steldheid. „Een pronker kan nooit verpron- ken wat een sloddervos verslodderen kan", zo luidt een gezegde uit grootmoeders tijd. En hoeveel er ook de laatste decennia veranderd mag zijn, dit gezegde vertolkt ook nu nog de zuivere waarheid. Het is jammer dat velen nog steeds van mening zijn dat de aanschaf van een bontmantel een luxe is, die zij zich niet kunnen veroorloven: zo'n kledingstuk is tegenwoordig niet duurder meer dan een mo dieuze winterjas. De tijd dat een bontjas al leen maar gedragen kon worden door vrou wen uit een bevoorrechte klasse is al lang voorbij. U moet alleen uw eisen niet te hoog stellen. Als u geen „nerts-portemonnee" hebt, kunt u geen Persianer Breitschwanz kopen. Het prettige is echter, dat er tegenwoordig voor haast elke beurs een bontjas te koop is. Voor een vierhonderd gulden kunt u al mees teres worden van een charmante „lapin"-jas, een flatterende mantel van konijn. Vooral voor tieners en jonge vrouwen is lapin „in", omdat het de laatste tijd in vrolijke en zelfs gewaagde kleuren wordt geverfd. Bijpassende bontmutsen moeten de total-look compleet maken. Die mutsen en petten moeten dan wel simpel worden gehouden, omdat het materiaal van de jas al genoeg doet. Natuurlijk is een kozakkenmuts van witte vos of een pet-model van ocelot fraaier dan een lapin-muts, maar er is dan ook wel prijsverschil. In feite zijn ze in geen enkel opzicht met elkaar te verge lijken en ziet een tiener met een kostbare muts er even „overdone" uit als een dame op leef tijd met een lapin-niemendalletje. En wat de mode voor het komende seizoen betreft kun-

Soester Courant | 1967 | | pagina 9