Kleuren Televisie BUREN S.E.C.-nieuws B.D.C. -nieuws Bronchïletfen V.\ .Z.-nieuws Hees- nieuws VAN AMER0NGEN ƒ1,35 ƒ1,25 Officiële SOESTERBERG OPLOSSING Standen voetbalcompetitie Sporthuis Eb. Kareisen en Zn. sgsohUi Zaterdag: Dag van het witte spatbord S.E.C.-zaterdag „De Meteoor" 59 ct. Medische dienst Voetbalvereniging Soesterberg Mooie uitvoering door A.G.A.V.S. Bazar voor kerk K.Y.0.-nieuws Mixed Hockey Club Soest Van Wieren Tienergroep Middel wijk VRIJDAG 3 NOVEMBER 1967 BAARN-S.E.C. Voor het eerste elftal van S.E.C. staat voor zondag een interessante en met hoopvolle verwachtingen tegemoet ge ziene wedstrijd op het programma en wel tegen koploper Baarn. Voor deze streekderby, die bun gunstig weer onge twijfeld veel bezoekers zal trekken, be staat ditmaal extra belangstelling, om dat S.E.C.-aanvaller Woudenberg voor het eerst tegen de club speelt, waarvan hij jarenlang de kleuren heeft verde digd. Baarn zal dus ongetwijfeld weten, wat men aan hem heeft. Twee seizoenen terug eindigde de wed strijd tussen de beide rivalen in Baarn in een gelijk spel, terwijl de return een overwinning voor de Baarnaars op leverde. Voor de thuisclub staat nu de leidende positie op het spel en voor S.E.C. de aansluiting met de koplopers Baarn en D.O.S. '01. De Soestenaren hebben inmiddels reeds vijf punten achterstand op deze ploegen en zullen dus alles in het werk willen stellen om iets van deze achterstand in te lopen. Een gelijk spel lijkt wel haalbaar. Bij S.E.C. is doelman Van Zoghei, die zich verlden week verloofd heeft, op het reserve-bankje terecht gekomen. Zijn plaats onder de lat wordt inge nomen door Van Essen. Van de Broek is als half opgesteld. Het S.E.C. elftal ziet er verder als volgt uit: doel Van Essen; achter De Rooy, Krijt, Rutten- berg en Hoed; midden Van Boeijen en v. d. Broek; voor Aalbers, Woudenberg, Surstedt en Duyst Resrves zijn Van Zoghei, De Jong en Henk Luschen. D.W.S.V. 2-S.E.C. 2 Het tweede elftal, dat verleden week C.D.N. resoluut naar de laatste plaats heeft verwezen, krijgt zondag opnieuw de gelegenheid om een paar plaatsen te stijgen. De strijd gaat namelijk in Utrecht tegen D.W.S.V. 2 opnieuw tus sen twee ploegen uit de onderste helft van de ranglijst. Gezien het vrij goede spel, dat S.E.C. verleden week in Drie bergen heeft getoond, mag tegen de Utrechters ook minstens wel een gelijk spel worden verwacht. De wedstrijd begint om half twaalf. De opstelling van S.E.C. 2 luidt: doel Van Hattum; achter Van Remmerden, Ro- dermond, Dorrestein en Hooyer; mid den Bosman en Veenendaal; voor Dett- mer. Burgman, Van Breukelen en Rijn- ders. Reserve is Van Limburg. ELINKWIJK 5-S.E.C. 3 Ook S.E.C. 3 gaat zondag naar Utrecht om er de degen te kruisen met Elink- wijk 5. Hoewel S.E.C. nog niet aan de leiding staat, zal dit na zondag moge lijk wel het geval kunnen zijn. De be zoekers moeten echt wel in staat wor den geacht om Elinkwijk 5 een neder laag toe te «brengen, ook al hebben de Utrechters het voordeel van het eigen •terrein. Het derde S.E.C.-elftal zal er zondag als volgt uitzien: doel Kok; achter Hooijer, Abbel, Pothoven en Pureveen; midden Huizinga en Lenarduzzi; voor Luschen, De Jong, Brouwer en De Bruin. Reser ve is Lantema. De wedstrijd begint om twaalf uur. VEENSE BOYS 2-S.E.C. 4 S.E.C. 4 staat zondag voor een moeilij ke opgave tegen Veense Boys 2. De thuisclub speelt een belangrijke rol in de strijd om de bovenste plaats, terwijl S.E.C. nog vrij povere resultaten heeft behaald: vier punten uit even zoveel wedstrijden. Met een gelijk spel zullen de bezoekers al heel blij mogen zijn. De opstelling van S.E.C. is: doel v. d. Vaart; achter v. d. Linden, Wildenburg, Heinen en Kanters; mid den Roest en v. d. Brakel; voor Schim mel, Lagemaat, Voskuilen en Scheur water. Resereve is v. d. Brink. De wedstrijd begint om half één. A.P.VV.C. 3-S.E.C. 5 Ook het vijfde elftal speelt een uit wedstrijd en wel tegen koploper A.P.W.C. 3 uit Amersfoort. Het zal de bezoekers daarom uiterst moeilijk val len om de Amersfoorters één of twee punten afhandig te maken. Daar wordt dan ook niet op gerekend. Voor deze wedstrijd, die om 12 uur begint, zijn voor S.E.C. de volgende spelers opge steld: doel Van Rossum; achter Wilden burg. Valero, Hoed en Van Klooster; midden Westerveld, Duyst; voor Wij- nands, Niewaal, Dasselaar en Veldhui zen. Reserve is Legemaat. JEUGD Voor de jeugd van S.E.C. staan de vol gende wedstrijden op het programma: S.E.C. jun. B-Hoogland A (3.30 uur), S.E.C. jun. C-Quick E (2.15 uur), K.V.V.A. adp. a-S.E.C. a (2.15 uur), Amsvorde adsp. b-S.E.C. b (2.15 uur). Roda adsp. b-S.E.C. c (2.15 uur), S.E.C pup. 1-H.V.C. 1 (1 uur), S.E.C. pup. 2- A.P.W.C. 1 (1 uur), Amsvorde pup. 3- S.E.C. 3 (1 uur). K.V.V.A. pup. 6-S.E.C 4 (1 uur) en B.D.C. pup. 6-S.E.C. 5 (1 uur). BINGO- EN FILMAVOND Vanavond wordt in de S.E.C.-kantine de maandelijkse bingo-avond gehouden. De spelers van het eerste, tweede en derde zondagelftal en het eerste en tweede zaterdagelftal krijgen morgen aan de hand van een film over de wereld- kampioenchappen voetbal in Chili nog enige voetbalonderricht. Deze filmavond wordt eveneens in de kantine gehou den. 3e klasse D, K.N.V B. Baarn 7 12 S.E.C. 7 7 D.O.S. '19 7 12 Holland 7 6 C.D.N. 7 8 V.V.Y. 7 b Donar 7 8 Vr.'schaar 7 b D.E.V. 7 7 Zeist 7 4 Ultrajectum 7 7 S.D.O. 7 3 le klasse A, afd. Utrecht De Vesting 9 14 S.C.H. 7 7 B.D.C. 8 12 E.M.M. 8 6 Minerva 7 10 M.S.V. 19 8 6 Voorwaarts 8 10 Actif 7 b Stormvogels 7 8 Kampong 7 3 A'foortse Boys 8 8 Maarssen 8 3 2e klasse A, afd. Utrecht Renswoude 8 14 Baarn 9 9 T.O.V. 8 10 Scherpenzeel 7 6 Kulan 8 10 Candia '66 7 6 Valleivogels 8 10 Hees 7 3 S.V.P. 9 10 Advendo 9 1 V.V.Z. '49 8 9 3e klasse D, afd. Utrecht S.E.C. 8 15 F.A.K. 9 7 Levu 8 13 Puem 7 5 Em. Boys 7 10 Lage Vuursche 8 5 Majella 7 9 V.C.U. 8 5 Grift Boys 8 8 B.V.C. 8 1 Noorse schaatsen, vanaf 29,50 Kunstschaatsen vanaf 29,50 SCHAATSENSLIJPEN, voor elke sport. KONINGINNELAAN 32 Telefoon 2650, na 18 uur 2749. „Tuu,60«'"c Bij de fijnste beschuit (met na tuur honing) de mooiste bussen (met prachtige schilderstukjes). Spaar de serie van drie. Uw bakker heeft een spaarkaart voor u. LJ B.D.C. I ontvangt zondag a.s. aan de Bosstraat Kampong uit Utrecht, welke club altijd een lastige tegenstander is geweest. Op het ogenblik verkeert Kam pong in de gevarenzone, wat deze ploeg alleen maar gevaarlijker maakt. Als B.D.C. echter de wedstrijd niet te licht opneemt, kan er zondag zeker gewon nen worden. Hopelijk zal het weer een beetje meer meewerken dan vorige week, toen alle wedstrijden werden afgelast. Al met al belooft het een aantrekkelijke wedstrijd te worden. B.D.C. I zal met de volgende spelers in 't veld komen E. v. Thienen, A. Voet, Th. v. d. Mast, Jos Brouwer, F. Bunnik, J. Beyer, J. Westerveld, J. v. d. Lugt, J. Verhoeve, J. v. Fulpen, D. Dorrestein. Reserves G. Egbers en B. Wigtman. Wedstrijdprogramma zondag 5 nov. '67. B.D.C. I-Kampong I, aanvang 2.30 uur. B.D.C. 3-Gooise Boys 2, aanvang 12 uur. V.V.Z.A. 2-B.D.C. 4, aanvang 12 uur. Amsvorde 4-B.D.C. 5, aanvang 2.30 uur. B.D.C. 6-V.V.Z.A. 4, aanvang 12 uur. Baarn 5-B.D.C. 7, aanvang 11.30 uur. Amf. Boys 5-B.D.C. 9. aanvang 2.30 uur. Amsvorde 5-B.D.C 10, aanvang 12 uur. B.D.C. 11-Limvio 5, aanvang 1.45 uur. Ho«stdrank in to biet vorm. 9Sct V.V.Z-RENSWOUDE Na de teleurstellende wedstrijd tegen Kulan wacht V.V.Z. morgen opnieuw een zware wedstrijd tegen leider Rens- woude. De bezoekers staan onbedreigd aan de leiding met vier punten voor sprong op de naaste concurrenten Ku lan. T.O.V. en Valleivogels. Renswoude heeft tot dusver nog niet de teleurstel ling van een nederlaag hoeven te erva ren. Alleen Valleivogels en Candia heb ben kans gezien, de koplopers een punt je afhandig te maken. Onverslaanbaar zijn ze echter geenszins, zodat V.V.Z. morgen best eens de eer te beurt zou kunnen vallen om de Renswouders de eerste nederlaag toe te brengen. Dat is ook wel nodig, wil V.V.Z. zich in de vrij omvangrijke kopgroep kunnen hand haven. Een gelijk spel lijkt zeker wel mogelijk. De wedstrijd begint morgen om drie uur, waarna men V.V.Z. in de volgende opstelling kan zien: doel H. Barneveld; achter J. v. d. Vlekkert, H. J. van Kooy, H. J. Demmers en G. v. d. Munt; midden G. v. d. Bovenkamp en D. van de Bovenkamp; voor A. J. Schaap, A. Hament, G. Floor en W. Ruizendaal. Reserves zijn W. den Bree- jen en F. van Hornsveld. BAARN 2-V.V.Z. 2 Voor het tweede elftal staat een streekderby tegen Baarn 2 op het pro gramma. Hoewel V.V.Z. 2 een iets be tere positie op de ranglijst inneemt dan de tegenstander van morgen, zul len de Soestenaren het ongetwijfeld niet gemakkelijk krijgen in Baarn. Gezien de recente resultaten moet V.V.Z. toch zeker in staat worden geacht om ten minste één punt mee naar huis te ne men. Daarvoor zullen moeten zorgen: doel J. Putters; achter H. Verwoerd. L. Hilhorst, R. J. Brouwer en C. van Ha- mersveld; midden A. Ruizendaal en B. Rademaker; voor P. Altena, F. Steen- meijer, A. J. G. Wolters en J. Akker man. Reserve is H. Wegerif. De wedstrijd begint om drie uur. Om kwart over twee vertrekken de spelers uit Soest. V.V.Z. 3-ALTIUS 5 Voor het derde elftal staat opnieuw een thuiswedstrijd op het programma en wel tegen het Hilversumse Altius 5. De Hilversummers beschikken over een zeer bekwame ploeg, zodat een goed en waarschijnlijk ook wel boeiend duel kan worden verwacht met waarschijn lijk de meeste winstkanten voor V.V.Z. De thuisclub is voor deze wedstrijd, die om drie uur begint, als volgt samen gesteld: doel C. Pouw; achter H. v. d. Worp, J. v. d. Bovenkamp, J. Brouwer en J. van Kooy; midden M. van Ginkel en D. Duits; voor II. Brons, C. van Vel- zen, T. van Kooy en A. H. van Wijk. MONTAGNARDS 2-V.V.Z. 4 Het vierde elftal, dat afgelopen week een fraaie prestatie leverde door het nog ongeslagen S.E.C. 2 op een gelijk spel te houden, wacht opnieuw een zware wedstrijd en wel in Amersfoort tegen de Montagnards 2, die ook bij de lediers behoren. De bezoekers zullen vermoedelijk wel niet met een over winning naar huis kunnen terugkeren. Een gelijk spel zal al een heel goede prestatie zijn. De wedstrijd begint om drie uur. Om kwart over twee ver trekt men. De opstelling is als volgt: doel S. Lodema; achter R. van Dalen, A. Snijders, A. van Neerbos en Joh. van Kooy; midden W. Hament en G. Wijma; voor T. Verkade. G. Pothoven, A. F. de Boer en R. Bavinck. Reserve H. van Velzen. HOEVELAKEN 4-V.V.Z. 5 Het vijfde elftal gaat morgen naar Hoevelaken om er de degens te kruisen met het vijfde elftal van de club van die naam. Het belooft een alles behalve eenvoudige opgave voor V.V.Z. te wor den. Een gelijk spel zal al een heel mooi resultaat zijn. De opstelling van het vijfde is: doel M. Vetkamp; achter L. de Haan, H. Boonstra, W. Bloemen- daal en W. v. d. Kuilen; midden G. van Kooy en T. Delfgou; voor D. Pellegrim, C. Ruizendaal, R. Schiffart en H. Ver- kaart. Reserve is M. de Ruiter. De wedstijd in Hoevelaken begint om kwart over één. Een uur eerder ver trekt men. D.O.S.C. 6-V.V.Z. 6 Het veteranenelftal zal het in Den Dol- der tegen D.O.S.C. 6 al evenmin ge makkelijk krijgen. Overigens zal hier de grotere routine van de V.V.Z.-spe- lers wel eens aardig kunnen opwegen tegen het jeugdige enthousiasme van de tegenstander. Een gelijk spel mag dan ook wel worden verwacht. De opstelilng is: doel S. de Hiep: ach ter S. Wijma. R. ten Hove, B. Morren en J. v. d. Berg; midden G. Ruizendaal en J. van Kooy; voor H. Donk. W. de Ruiter, J. Groart en A. P. v. d. Hoek. Reserve is E. G. de Boer. De wedstrijd vangt aan om kwart over één. Om half één vertrekt men uit Soest. A.s. zaterdag wordt iedereen door Dro gisterij en Verfhandel Kraal, alhier, weer in de gelegenheid gesteld om door specialisten van de bekende Flexa Verffabrieken gratis spatbord van rij wiel of brommer opnieuw wit te laten schilderen. Leden van de Soester politie zullen als extra service de verlichting controleren. Deze aktie, die tot stand kwam in samenwerking met de afde ling Soest van „Veilig Verkeer" zal zaterdag a.s., met gebruikmaking van een geluidwagen, worden gepropageerd. S.E.C.-D.E.V. Voor geen van de drie S.E.C.-zaterdag elftallen is voor morgen een competi tiewedstrijd vastgesteld. S.E.C. wil ech ter niet lijdelijk toezien tot welke pres taties de concurrenten komen. Boven dien willen de adspirant-kampioenen enigszins in vorm blijven, voor zover zij daartoe morgen tenminste door de weersomstandigheden in staat worden gesteld. IJs en weder dienende zijn er dan ook twee vriendschappelijke wed strijden vastgesteld en wel tegen het Doornse D.E.V. Het eerste elftal van D.E.V. speelt in dezelfde klasse als S.E.C., doch komt alleen tot wat min der opvallende prestaties. Vandaar dan ook dat voor het eerste elftal een over winning mag worden verwacht. Men heeft deze gelegenheid tevens aangegre pen om 'n beetje met het elftal te ex perimenteren. De opstelling is aldus: doel Kramer; achter v. d. Schagt, Bap tist, Rijken en Hartman; midden: Roels en Beijer; voor: Hoefman, Stalenhoef, Senger en Hop. Deze wedstrijd begint om half vier. S.E.C. 2-D.E.V. 2 Het tweede elftal van S.E.C. ontvangt morgen om twee uur D.E.V. 2. Kort voor het begin van de competitie ston den beide clubs ook al eens tegenover elkaar. S.E.C. zag toen kans om een 6-2 voorsprong toch nog prijs te geven, zodat de wedstrijd in een doelpuntrijk 6-6 gelijk spel eindigde. Morgen zal S.E.C. echter ongetwijfeld op revanche belust zijn. De overwinning moet wor den behaald door: doel Bakker; achter Rouwendaal, Staal, Van Veenendaal; midden Cairo en Van Delden; voor Rademaker, v. d. Loon, Espinait Porto, Hodde en Koelewijn. Programma voor zondag 5 november. 14.00 uur Meteoren 2-Vogel 3. Opstelling: Jannie Altena, Hetty Kruit- bos, Hannie v. d. Biezen, Hanneke van Gestel, Yvonne Doornekamp, Wil Huur- deman. Wout Deijs, Otto van den Bor, Willi van den Bor, Frans v. d. Kuil, Jan v. d. Kuil, Willem Kraay. Res. Ger- da v. d. Biezen, Jannie Meerveld, Rudi Lagemaat, Dik Wouters. JEUGD 15.30 uur Zwaluwen A-Meteoren A. 15.30 uur Meteoren B-Excelisor D. Opstelling: Bart Veldhuis, Wim Minkels, Joop Roels, Henk Friebel, Alte Venema, Jon Verlinden, Silvia Postuma, Mari- neke Verlinden, Margriet Hollander, Joan Hollander, Yvonne Edelenbos, Jo ke Pureveen. Res.: Tony Knoope, Guus Edelenbos, Paula Abbel, Ciska Wiss. Opstelling: Tammo Hilgers. Ronald Groenesteyn, Jozef Biemans, Koos Pal- te, Daan Hollander. Otto Edelenbos, Silvia de Geus, Nicolette Maassen, Hei- di Stertefeld, Ilona Riethoven. Ineke Gelauff, Laura Oosterhof. Res.: Piet Roels, Ria Huurdeman, Irene D. SCHERPENZEELHEES Het zolangzamerhand in een benarde positie belande Hees-elftal gaat morgen, wanneer althans de weers- en terrein- omstandigheden dat toelaten, naar Scher- penzeel om er de club van die naam te ontmoeten. Hees bezet momenteel de voorlaatste plaats, met vlak daarboven Scherpenzeel. De afstand bedraagt even wel drie punten, zodat zelfs een over winning Hees nog niet hoger op de ranglijst brengt. De Soestenaren zuller morgen echter beslist tot winst moetei komen, hetgeen ook lang niet onmogelij is. Verliezen de bezoekers, dan is d achterstand al tot vijf punten opgelope' en begint de toekomst er wat zorgelijl uit te zien. De bezoekers moeten echtei toch wel in staat kunnen zijn om Scher penzeel behoorlijk partij te geven en één of twee punten mee naar Soest te nemen. De wedstrijd in Scherpenzeel begint om drie uur. De opstelling luidt:: Doel: Tem pelaars; achter: De Ruijter en L. van Beek; midden: Castricum, Geijtenbeek en P. Kok; voor: Hardeman, J. Walet, Bos man, Van Es en G. de Bree. Reserves zijn H. de Bree en T. Muis. HEES 2—COBU BOYS 3 Het 2e elftal van Hees ontvangt mor gen Cobu Bos 3. Het reserve-elftal heeft bewezen, over zeer behoorlijke capaci teiten te beschikken. Van het tweede zal dan ook verwacht worden om dat morgen te tonen, wat dan uit zou moeten lopen op een nederlaag voor de bezoekende Boys. De wedstrijd vangt om drie uur aan. De opstelling van Hees 2 is: Doel Altena; achter:: Rauch en H. Kamphorst; midden: H. Kok, J. de Boer en R. Blom voor: J. de Boer, H. Altena, Sakkers Buddingh en J. Walet. Reserve is C Looysen. HUIZEN 6—HEES 4 Het vierde elftal gaat morgen naar Hui zen om waarschijnlijk tevergeefs te trachten, tegen Huizen 6 een punt te be halen De Huizenaren zijn thuis bijzonder moeilijk te kloppen. En bovendien treft Hees een tegenstander met aspiraties te genover zich. De aftrap voor deze wedstrijd zal om kwart over een gegeven worden. I Eeuwige jeugd ligt besloten in de gulden regel van Miss Arden: - reinigen - stimuleren - voeden. Pas deze regel dagelijks toe. De volledige serie preparaten van is verkrijgbaar bij: DROGISTERIJ-PARFUMEIL*. Soesterbergsestraat 55 - Telefoon 2639 MOKKA-WITST A AF JES. Mokka en witte chocolade, een heerlijke combinatie. 200 gram DROPMINTINA. De bekende dropmintina. Frisse mint en een vulling van blokdrop. 3 forse rollen VENDA-BISCUIT. Heerlijke brosse biscuit, Café-Noir, Cocos-biscuit en Mokka-wafels. Zoek maar uit. 2 pakken VROOM DREESMANN OPHALEN GROF HUISVUIL Burgemeester en wethouders van Soest brengen onder de aandacht dat met in gang van 1 oktober j.1. maandelijks een vrachtauto zal rijden om grof huisvuil op te halen, dat niet met de normale vuilnisauto medegegeven kan worden. Degenen, die van deze gelegenheid ge bruik wensen te maken, dienen min stens 5 dagen te voren per briefkaart, gericht aan gemeentewerken, of telefo nisch onder nummer 3241, op te geven wat opgehaald moet worden. Tuinafval wordt alleen medegenomen, als dat goed samengebundeld, niet meer dan een halve m3 per pakket is. (1 x 1 x 0,50 m). De vrachtwagen zal elke maand rijden en wel in het gebied van Soest ten westen van de spoorlijn Den Dolder- Baarn op de eerste woensdag; in het gebied ten oosten van de genoemde spoorlijn en in Soestduinen op de twee de woensdag; en voor Soesterberg op de derde woensdag van de maand. Soest, 31 oktober 1967. ONTWERPBEGROTINGEN Burgemeester en wethouders der ge meente Soest brengen ter openbare ken nis, dat de ontwerpbegrotingen voor het dienstjaar 1968: der plaatselijke inkomsten en uit gaven; b. voor het woningbedrijf; c. voor het openbaar slachthuis; d. voor het bedrijf gemeentewerken; e. voor het gemeentelijk grondbedrijf; f. voor het gemeentelijk gasbedrijf en g. voor de gemeentelijke sociale dienst; vanaf heden voor een ieder te secreta rie der gemeente ter lezing zijn neerge legd en tegen bealing der kosten alge meen verkrijgbaar zijn gesteld. Soest, 2 november 1967. KOSTWINNERSVERGOEDING De burgemeester der gemeente Soest, brengt onder de aandacht van belang hebbenden, de onderstaande voorwaar den waaronder kostwinnersvergoeding kan worden verleend. Aanvragen 1. De aanvraag om kostwinnersvergoe ding moet worden ingediend op een daarvoor ter gemeentesecretarie ver krijgbaar formulier. 2. In het algemeen wordt geen ver goeding toegekend en wordt een toege kende vergoeding niet verhoogd ten aanzien van werkelijke dienst, welke valt vóór de tiende dag, voorafgaande aan de datum van de aanvraag om ver goeding. Gezinsmaximum In het algemeen wordt geen vergoeding toegekend, indien de totale bruto-in- komsten per week van de achterblijven de leden van het gezin, waaroe de dienstplichtige behoort, vastgesteld over eenkomstig de daarvoor geldende be palingen, méér bedragen dan: voor 1 achterblijvende persoon ƒ153, voor 2 achterblijvende personen 166, voor 3 achterblijvende personen 181, voor 4 achterblijvende personen 197, voor 5 achterblijvende personen 213, voor 6 achterblijvende personen ƒ230, voor 7 of meer achterblijvende personen 35,50 per persoon. Indien één persoon achterblijft, geldt als gezinsmaximum steeds 153,per week, onverschillig of de achterblijven de persoon al dan niet de echtgenote van de militair is en onverschillig of de achterblijvende echtgenote al dan niet met verwanten samenwoont. Kosten levensonderhoud militair ten laste van het gezin Ten aanzien van de hieronder vermelde categorieën kostwinners, wordt het ver goedingsbedrag bepaald op het daarbij vermelde percentage van de bruto-in- komsten van de militair, verminderd met een in de voorschriften bepaald ge deelte van zijn militaire inkomsten en van de andere inkomsten van de mili tair welke hij gedurende zijn verblijf in miltaire dienst nog heeft. Hoofdkostwinner voor echtgenote en kinderen 80 °,'o. Hoofdkostwinner voor andere personen dan echtgenote en kinderen 65 Medekostwinner 45 °/o. Kosten levensonderhoud militair niet ten laste van het gezin De vergoeding bedraagt in het alge meen het bedrag dat de militair aan het gezin ten goede deed komen. Vervanging Wanneer ter vervanging van de mili tair een vreemde hulp in dienst is ge nomen voor het bedrijf, bedraagt de vergoeding, indien de kosten van le vensonderhoud van de militair ten las te van het gezin kwamen, 80 0 o van de aan de vervanging verbonden kosten. Kwamen de kosten van levensonder houd van de militair niet ten laste van het gezin, dan bedraagt de vergoeding het bedrag van de aan de vervanging verbonden kosten. De vergoeding wordt ook in deze ge vallen verminderd met een in de voor schriften bepaald gedeelte van de mili taire inkomsten van de militair. Dokter W. F. van den Helm. Prins Alexanderweg 82, Huis ter Heide, tel. 03404-31574, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. J. W. Hagedoorn, J. C. Lucas en A. Th. M. Splinter, allen te Soesterberg, en L. H. Brandt en D. J. R. Jelelma, beiden te Den Dolder. O O O Zondag speelt Soesterberg thuis tegen V.S.K. De opstelling luidt: doel Van Rijswijk; achter Appeldoorn en Klip; midden Twigt, Geers en Odijk; voor Foulon, Bartels, v. Ginkel, Huisman en %v. d. Borg. A.G.A.V.S. heeft haar lustrumviering besloten met een tweetal keurig ver zorgde uitvoeringen in de militaire ont spanningszaal aan de Kampweg, waar bij alle leden in actie kwamen. Terwijl op de eerste avond de kleuters hun vorderingen toonden, kon men bij de gala-uitvoering op de volgende avond de meisjes van 12 tot 15 jaar en bijbe horende selectiegroep, de ritmische af delingen en een kleine, maar bijzonder goede herengroep aan 't werk zien. Na de opmars presenteerden zich deze avond vijf balletgroepen in goed uitgevoerde ritmische oefeningen. Vooral de ori ginele hippe-dans „Los Bravos" oogst te veel succes. De meisjes van 12 tot 15 jaar gaven onder leiding van de heer en mevrouw Van der Steen goed werk te zien bij de vrije oefeningen, terwijl de presen tatie van de selectiegroep op de lange mat, evenwichtsbalk en brug ongelijk een uitstekende indruk achterliet. Ook de vier turners Kees Kossen, Hans Oostveen, Maarten Pieren en Hans van Walen kwamen op hoogbrug en aan het hoogrek tot succesvolle prestaties. De jongens van 12 tot 15 jaar kwamen met een vlotte oefening op paard-minl- tramp in actie. Voorzitter Esmeijer sprak woorden van waardering en bracht een bloemenhulde aan mevr. Van der Steen en mevr. Erasmuns-Lazeth. De dames Bilderdijk, Bons, Schriecken en Kempers mochten in die hulde delen, vanwege de verzor ging van de originele balletjurkjes. Na afloop gingen de stoelen aan de kant voor het geanimeerde bal met mu zikale medewerking van „The Sunny Siders". Ten bate van de nieuwbouw van de gereformeerde kerk wordt zaterdag 4 november een bazar gehouden in de oude kerk aan de Rademakerstraat. Op deze bazar, die van 14 tot 23 uur geopend zal zijn, zijn diverse attractieve stands, een grabbelton en gelegenheid tot het laten poetsen van schoenen. Eindelijk is het K.V.O. 1 weer_een.~ ge lukt een overwinning te Denaiei? en wel op Arena 1. Na 10 m_uuten spe len in de eerste helft van oeze uit wedstrijd in Rhenen opende Yvonne Torn de score, 0-1. Tien minuten voor het einde zorgde Theo de Haard voor de 0-2 overwinning. Het gelukte de a-aspiranten de lasti ge uitwedstrijd tegen Tovers a met 0-2 te winnen. De b-aspiranten speelden thuis en verloren slechts met 0-1 de moeilijke partij tegen het sterke Arena a. Beide pupillenwedstrijden werden af gelast. Programma zaterdag. Uit. 15.15 uur Kampong E-Meisjes B 14.30 uur Schaerw. F-Meisjes C. Programma zondag. Thuis. 13.00 uur Dames II-Ever Swift. 14.00 uur Dames I-Randwijck. Nu ook 2 jaren verzekerd tegen diefstal en verlies. Juwelier - Horlogei Van Weedestraat 40 - Telefoon 4361 De „Tienergroep Middelwijk" organi seert morgen - zaterdagavond - weer 'n gezellige avond in het gebouw „Mid delwijk" voor alle tieners uit Soest. Het programma voor die avond luidt, behalve dansen op grammofoon-muziek, tafeltennissen, biljarten, tafelvoetbal, sjoelen, dammen en schaken. Het bestuur van de A.V.R.O. heeft op tactische wijze de affaire-Van der Zee opgelost. Het heeft Je schuldige schuld laten belijden, het heeft hem de ge- incasserde bijverdiensen afgenomen om deze aan gedupeerden in het faillisse ment van de fa. Van Heijst uit te ke ren, het heeft daardoor onenigheid in de top van de A.V.R.O. voorkomen en het behoudt een ervaren en technisch knappe directeur. Dit soort zaken kan natuurlijk beter binnenskamers worden geregeld, maar nu andere belangengroepen zich er meester van hadden gemaakt, waar schijnlijk omdat de A.V.R.O. hen boven het hoofd was gegroeid, is dit de beste tegenzet. Het is daarenboven een goede les voor andere hoge omroepfunctiona- rissen, want wij zijn er niet zo zeker van dat er in de kringen van alle an dere omroepen nooit honoraria voor „schnabbels" of bijverdiensten zijn ge. toucheerd

Soester Courant | 1967 | | pagina 14