FUGERS FIETS Wasseceflë VOUWFIETSEN van hier en daar D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM EGvSETTEN B.D.C. nieuws Telefoonnummer ziekenauto 5980 SOESTERBERG EEN BANKWERKER/ ONDERHOUDSMONTEUR Arti Shock krijgt f 750, als bijdrage in de kosten van tentoonstellingen GAZELLE, BURCO, RECORD v.a. f 145 VOOR UW Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION Soest telt momenteel 40 nood-schoollokalen Olympia-volleybal „The Red Stars" .De Meteoor" Spelregelwedstrijfl voor Hees-jeugd S.V.V. Volleybal Twee personen ernstig gewond op Soesterbergsestraat Kosten sociale dienst op bijna 2,5 miljoen geraamd Foto-film-dia-festival Geslaagd Eiermarkt K.Y.O. verliest van Vinken Muziekvereniging viert 11 november 40-jarig bestaan Drumband Laelitia won eerste prijs Klaprooscollecte Schenking Chr. Vrouwenbond Bejaarden genoten van prachtige dia's Mooie avond voor garnizoen Mst geen was- en drooooooogproblemen. Soest op weg; naar 10.000 woningen POLITIETEL. 4444 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 NEDERLANDSCHE FOTOGRAFISCHE NDUSTRIE N. V. SOESTDUINEN een ia ;tJc ran 39. BSt Op de begroting voor 1968 is een be drag van ƒ750,— uitgetrokken, waar uit bijdragen in de kosten van door Ar ti Shock te houden tentoonstellingen kunnen worden verleend. De post sub sidies aan muziekkorpsen is verhoogd van 2100, tot 5100,De subsidie aan de Soester harmonie P.V.O. en de muziekvereniging te Soesterberg, die tot dusver 1050,— bedroeg, zal worden opgevoerd tot maximaal 1950,—. De eigenlijke subsidie bedraagt 1200.—, waarnaast nog een bedrag van maxi maal ƒ750,— zal worden betaald, dat gelijk is aan de ontvangen donatiegel- den. Het Groot Gaesbeker Gilde mag het komende jaar rekenen op een sub sidie van 1200,Het gemeentebestuur is voornemens, het bejaardenzangkoor „Groot Engendaal" over de eerste moei lijkheden heen te helpen dooT het ver lenen van een startsubsidie van ƒ250,-. De V.V.V. krijgt in het vervolg een vaste subsidie, die voorlopig is vast gesteld op 4500,Tot dusver was de gemeentelijke bijdrage gelijk aan de ontvangen contributies. De jeugdsport buiten schoolverband zal worden gesubsidieerd met een bedrag van 16.660,Voor uitvoering van de verleden jaar vastgestelde regeling voor subsidiëring van de jeugdsport is 12.000,geraamd. Een bedrag van ƒ4000,— is gereserveerd voor de gym nastiekverenigingen als tegemoetkoming in de kosten van de zaalhuur en ten slotte ontvangt de voetbalvereniging Hees een jaarlijkse subsidie van ƒ660,—, gelijk aan de rente, die Hees jaarlijks moet betalen voor een enkele jaren geleden aangegane lening. Door diverse instellingen is een ver zoek aan de raad gericht om voor 1968 voor een subsidie in aanmerking te mogen komen. Voor zover bij de vast stelling van vorige begrotingen reeds werd besloten tot subsidieverlening, is ook in de ontwerpbegroting voor 1968 een subsidie geraamd. Evenals in voorgaande jaren is een post van 2000,opgenomen voor bij dragen in de kosten van schoolreisjes. Een verzoek van het hoofd van de St. Theresiaschool om de bijdrage voor schoolvormingskampen te verhogen, dient volgens B. en W. te worden af gewezen, omdat het uitgetrokken be drag van ƒ2000,in vergelijking met omliggende gemeenten al niet laag ge noemd kan worden. Voor de Soester Schaakclub is een bedrag van 150, gereserveerd als tegemoetkoming in de kosten van een eventueel te organise ren toernooi. De subsidie aan de Soes ter Politie Sport Vereniging is vast gesteld op 1250, DINSDAG 7 NOVEMBER 1967 VERKOOP EN SERVICE KERKSTRAAT 3 SOEST TELEFOON 20X0 Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 In samenwerking met de gemeenten Baarn en Amersfoort zullen scholen worden gebouwd voor het gewoon la ger onderwijs, zulks om te voorkomen, dat in de nieuw te stichten woonwijken ook noodgedwongen gebruik zal moe ten worden gemaakt van noodlokalen. Het daartoe door vier architecten ge zamenlijk opgemaakte plan heeft in middels de instemming verkregen van de bouwkundige hoofdinspectie. Thans zijn besprekingen gaande inzake het toe te passen bouwsysteem en de daaraan verbonden kosten, zo delen B. en W. mede in hun nota van aanbieding bij de begroting. Zodra de gegevens be kend zijn, kunnen stappen worden ge zet voor de verkrijging van de nodige financierngsmiddelen, urgentieverkla ring en rijks goedkeuring. In het afgelopen jaar zijn financierings middelen verkregen voor de bouw van een gymnastieklokaal te Soest-Zuid. Daardoor zal deze wijk, die momenteel vier lagere scholen telt met in totaal 31 klassen, eindelijk het eerste gym nastieklokaal kunnen krijgen. Binnenkort kan ook worden begonnen met de bouw van een tweede Christe lijke school in Soest-Zuid. Daardoor zal het aantal noodvoorzieningen bij de Sa- vornin LohmansChool aan de Driehoeks- weg in Soest-Zuid tot twee kunnen worden teruggebracht. Daar deze nieu we school dus niet ten volle de nood voorzieningen bij de bestaande chris telijke school opheft, is het volgens het college wei te wensen, dat de pogingen, om alsnog te komen tot de bouw van een zes- in plaats van vierklassige school, zullen slagen. Het aantal noodlokalen bedroeg half september 35. Door de ingebruikneming van een zesde noodvoorziening door de Savornin Lohmanschool, de ingebruik neming van de hoofdenkamer van de Da Costaschool aan de Prins Bernhard- laan en een noodvoorziening door de R.K. ulo, is dit getal gestegen tot 38. Na de bouw van een noodlokaal bij de openbare school te Soest-Centrum en twee noodlokalen bij de R.K. ulo, waar door de thans in gebruik zijnde nood voorziening komt te vervallen, zal het aantal noodlokalen veertig bedragen. Voorts delen B. en W. in hun nota van aanbieding mede, dat het in het afge lopen jaar niet mogelijk is gebleken om de te geven concerten voor de leer lingen van het in Soest op het lager onderwijs aansluitende onderwijs op een andere wijze te doen verzorgen. Daarom is voor dit doel in de begroting geen bedrag opgenomen. Tot op heden heeft Soest van de ge meente Amersfoort nog niet het toege zegde ontwerp voor een gemeenschap pelijke regeling met betrekking tot de Amersfoortse Muziekschool ontvangen. B. en W. verwachten, dat deze regeling het komende jaar ter vaststelling kan worden aangeboden. WINST VOOR EERSTE HEREN-TEAM Het eerste herenteam van Olympia heeft afgelopen zaterdag in Woerden geen twijfel laten bestaan over de adspira- ties, die het dit jaar heeft. Valbovol, een team, waarvan men in de vorige competites nog nimmer had gewonnen, werd ditmaal in eigen huis met 3-2 verslagen, in een wedstrijd die bijna twee uur duurde. De Soestenaren, die in hun basisopstel ling Brandsma en Van der Meulen niet hadden opgesteld, gingen in de eerste set bijzonder ontstuimig van start. Met goed lopende snelle aanvallen bouwden zij een 7-0 voorsprong op, maar nog voor het achtste punt was gescoord, leden de Olympianen een gevoelig ver lies. Menno de Jong kwam bij een verdedigende actie zo ongelukkig te recht, dat hij met een sterk gezwollen enkel het veld moest verlaten. Hoewel F red van der Meulen hem bekwaam verving was toch de balans in het eers te team verstoord en werd de eerste set verloren. In de tweede set kreeg het aanvalsspel van de bezoekers weer wat meer kracht en deze set werd dan ook zonder veel moeite gewonnen. In deze periode was het spelverdeler Wim Schaffelaar, die met handige smas hes en plaatsballen de tegenpartij let terlijk en figuurlijk op de knieën kreeg. In de derde set was de aanval weer het beste deel van de ploeg, maar de ver- dedigng van Valbovol ging steeds beter sluiten. De onmogelijkste ballen werden terug gespeeld. De Soester verdedigng reageerde te traag en Olympia verloor deze set dan ook met een flink verschil. De twee volgende sets waren echter weer ge heel voor Olympia. Niet alleen wonnen zij deze sets, maar zij hadden ook weer het beste deel vah het spel. Verrassend snelle aanvallen, na goede acties van Van Brummelen in het achterveld wa ren voor de Woerdenaars te machtig. Een verdiende 3-2 overwinning, die het door de sponsor, de gebr. Van Kooy, in hun gestelde vertrouwen volledig waar maakte. De stand is: Cito 2 M.V.C. Shot Olympia Vios S.C.C. (Utr.) OLYMPIA HEREN 2-SPIRIT 3 Het tweede herenteam heeft in de wed strijd tegen het Amersfoortse Spirit de volle winst uit handen gegeven. Met een weinig méér zelfbeheersing en con centratie hadden alle drie set gewonnen kunnen worden. Nu moesten de Soes- ters genoegen nemen met een 2-1 over winning. De terugkeer van Dik Kamer beek bleek wel een versterking te zijn. De prestaties van de jeugdige Van Led den en Van der Wal stelden in deze wedstrijd enigszins teleur. De stand: 7-14 D.B.C. 2 6-6 6-12 Valbovol 7-6 6-10 Spirt 6-4 6- 8 S.O.S. 2 6-2 6- 6 S.S.S. 6-0 6- 6 0 '62 6-0 Spirt 6-12 Olympia 7-4 E.V.V 5-10 Dynamo 6-2 Panters 5- 8 B.B.S.C. 2 2-2 S.V.V. 5- 6 Shadows 6-0 V.V.A. 2 6- 6 V.I.F. 4-0 Vios 2 5- 4 WEDSTRIJDPROGRAMMA Woensdag, 6.30 uur: Vios e-Olympia c (jeugd); 6.30 uur: Vios f-Olympia d (jeugd); 8.00 uur: Montagnards-Olyn- pia 4 (heren); 8.45 uur: S.S.S. 3-Olym- pia 3 (heren); 9.30 uur: Olympia 2- Wilhelmina 1 (dames). Donderdag; 8.45 uur: Olympia 1-S.S.S. 1 (heren); 9.30 uur: S.V.V. 1-Olympia 2 (heren). Vrijdag 8.00 uur: V.I.F.-Olympia 1 (da mes). Deze wedstrijd wordt in Hil versum gespeeld. Maandag zal voor beginners (jeugd) ge legenheid zijn om voorlopig onder lei ding van de heer Vlaswinkel de vol- leybalsport te beoefenen. Belangstel lenden (jongens in de leeftijd van 10- 16 jaar) kunnen terecht van zes tot zeven uur in de L.T.S. „Eemland". OLYMPIA-WANDELEN De wandelafdeling van Olympia orga niseert ook deze winter weer een reeks tochten en wel op 25 november, 13 ja nuari, 3 februari en 24 februari a.s. Nadere bijzonderheden volgen nog. A.B.C.-RED STARS 23-31 De heren van Red Stars hebben in het weekend het Amersfoortse A.B.C. ver slagen. Hierdoor is A.B.C. nog steviger op de onderste plaats terecht gekomen. Red Stars, dat dit jaar in de eerste klasse uitkomt, was duidelijk sterker dan A.B.C. Toch nam A.B.C. de leiding met 4-0, maar al spoedig was het 4-4. Het spel was meer spannend dan mooi. Red Stars liep weg tot 9-6 en kon de eerste helft afsluiten met een 11-9 voor sprong. In de tweede helft draaide Red Stars beter en na vijf minuten spelen was het reeds 21-11 voor Red Stars. Nog feller gingen de heren door en liepen uit tot 30-11. Hierna beperkte de heren zich alleen maar tot het verdedigen van de voor sprong. A.B.C. wist nog ven terug te komen maar het was te laat om nog in te lopen. Het werd hierdoor een 31-23 overwinning voor Red Stars. BREAK OUT II-RED STARS I 21-12 De dames van Red Stars hebben het tegen Break Out niet kunnen bolwer ken. De eerste helft was nog in het voordeel van Red Stars (9-6), maar de tweede helft werden de dames naar een nederlaag gespeeld door een betere re bound van Break Out. RED STARS A-ARCHIPEL A 22-33 De jongens-junioren hebben zondag middag een voortreffelijke wedstrijd ge speeld tegen Archipel. Het was een in teressante en sportieve strijd die door Archipel werd gewonnen, doordat zij iets sterker in de verdedigng waren. REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Wederom was het slechte weer spelbre ker in de regelmaat van de competite. Zondagmorgen 9 uur keerde de consul van de K.N.V.B. terecht de terreinen van B.D.C. af zodat even later op de bekende adressen te lezen was „B.D.C. Alle wedstrijden afgelast". Hierop was echter enigszins gerekend en trainer Rijn had dan ook de selec- tiegroep en 2e elftal uitgenodigd om 12 utir aan de Bosstraat aanwezig te zijn, teneinde daar of in de nabij gelegen duinen te trainen en onderling in een wedstrijd de krachten te meten. Jam mer was het dat niet allen aan deze oproep gehoor gaven. Een 15 tal moedi gen oefenden echter onderling, ondanks de slechte weersomstandigheden, dat het een lieve lust was en zij lapten het slechte weer aan hun voetbalschoen en maakten van de bereidwilligheid van de trainer een dankbaar gebruik hun spieren wat los te houden, hetgeen hen zeker ten goede zal komen tijdens de volgende wedstrijden. Uitslag j.1. zondag: Zwaluwen A-Mete oren A 0-2. Programma zondag a.s.: 14.00 Meteoren I-Biko II. Opstelling: Annie Venema, Ria Groen, Riek van Soest. Ineke Timmer, Marja Schaafsma, Ralleke Zimmermann, Henk de Jong, Flip Brandsma, Gerard van den Bor. Kees van Rouwendaal, Peter Verlinden, Nico Bitterling. Reserve: Ries en Corrie van Herwaar den. Adspiranten-programma zondag a.s. D.S.V. b-Meteoren A, 14.15 uur. Meteoren b-Vinken e, 15.30 uur. Opstelling A. Tony Knoope, Guus Ede- lenbos, Joop Roels, Henk Friebel, Alte Venema, Jon Verlinden, Paula Abbel, Ciska Wiss, Marineke Verlinden, Mar griet Hollander, Joan Hollander, Yvon- ne Edelenbos. Reserve: Wim Minkels, Silva Postuma en Joke Pureveen. Opstelling B. Tammo Hilgers, Ronald Groenesteyn, Jozef Biemans, Koos Pal- te, Daan Hollander, Otto Edelenbos, Sil- via de Geus, Nicolette Maassen, Heidi Stertefeld, Ilona Riethoven, Ineke Ge- lauff, Laura Oosterhof. Reserve: Piet Roels, Ria Huurdeman en Irene Door nekamp. het rood-wit gestoken Soester dames de eindoverwinning voor zich op: 3-1. S.V.V. 2 speelde tegen Spirt 2. De eers te set ging met 15-6 verloren, maar de tweede werd met gelijke cijfers gewon nen: 6-15. De 1-1 gelijkstand wisten onze plaatsgenoten echter niet om te zetten in een overwinning, doordat de dames van Spirt de derde en beslissen de set met 15-4 wonnen waardoor de einduitslag werd: 2-1. Programma voor deze week: woensdag 8 november; 18.30 uur: V.I.O.S. d-S.V.V. (jongens); 20.00 uur: S.V.V. 3-A.G.A.V.S. 2 (heren); 20.45 uur: V.I.O.S. 4-S.V.V. 3 (dames); 20.C0 uur: D.E.V.U.-S.V.V. 4 (dames). Donderdag 9 november, 18.30 uur; V.I.O.S. a-S.V.V. (meisjes); 21.30 uur: S.V.V. 1-Olympia 2 (heren). Zaterdag 11 nov., 15.00 uur: Panters- S.V.V. l (dames). Hees-secretaris H. de Bree heeft zater dag een dankbaar gebruik gemaakt van de vrije middag, die de Hees-junioren vanwege de overvloedige regenval had den. In de cantine is die middag name lijk een spelregelwedsitrijd voor de jeugd van twaalf tot zestien jaar gehouden, bedoeld als voorbereidng op de spel regeltest voor de jeugd, die deze winter in Amersfoort zal worden gehouden. Hoewel soms bijzonder moeilijke vra gen juist werden beantwoord, hebben de rood-witten toch hun spelregelken nis behoorlijk kunnen opfrissen. In tegenstelling tot twee weken gele den speelden vorige week alleen S.V.V. damesteams en wel het eerste en het tweede. S.V.V. 1 speelde tegen plaats genoot Olympia 1. In de eerste set be gonnen de S.V.V.-sters sterk, maar al spoedig kwamen de dames van Olympia ook sterk naar voren, zodat de set maar op het nippertje werd gewonnen: 17-15. De tweede set gaf al een groter S.V.V.- overwicht te zien (15-12), maar de der de set toonde een inzinking: ze werd met 6-15 verloren. De vierde set echter besliste. Door met 15-6 te winnen eisten de in Bij een verkeersongeval op de hoek van de Van Beuningenlaan en de Soes terbergsestraat zijn vrijdag twee per sonen ernstig gewond geraakt. Het zijn de 43-jarige mevr. N. T. B. T. uit Amersfoort en de 37-jarige J. A. B. uit Soest. Mevr. B. reed op de Van Beuningen- laa en wilde de Soesterbergsestraat oversteken, juist op het moment, dat uit de richting Soest de heer B. nader de. Een aanrijding was niet meer te voorkomen. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Mevr. B. moest in het zie kenhuis De Lichtenberg te Amersfoort worden opgenomen, de heer B. in Zon negloren. De kosten van de gemeentelijke sociale dienst worden voor het komende jaar op niet minder dan 2,45 miljoen gulden geraamd. Hiervan moet ruim anderhalf miljoen gulden worden gedekt door een bijdrage van de algemene dienst. In de begroting van de sociale dienst zijn reeds duidelijk de consequenties merk baar van de op 1 juli van dit jaar in werking getreden wet op de arbeids ongeschiktheid. De wet op de zware ge neeskundige risico's en de wettelijke regeling van de sociale werkvoorziening zijn nog niet in werking getreden, zo dat de invloed op de uitgaven van de Gemeentelijke Sociale Dienst niet te voorspellen is. Het aantal gevallen, waarin verpleging of verzorging in inrichtingen en be jaardencentra noodzakelijk is, neemt re gelmatig toe. Daar de ontbrekende kos ten op grond van de algemene bij standswet worden betaald, is dit van directe invloed op de uitgaven, die voor dit doel moeten worden gedaan. De kosten, verbonden aan de verlening van bijstand, belopen een bedrag van niet minder dan 2,2 miljoen gulden. Zeer kostbaar is de verpleging van personen in diverse inrichtingen. Hiervoor is op de begroting een bedrag van 1,67 mil joen gulden uitgetrokken. De bijstand aan niet in inrichtingen verblijvende personen vergt een bedrag van 278.000. De bijstand ingevolge de tijdelijke rijks groepsregeling mindervaliden bedraagt 140.000,Daar vaststaat, dat het be jaardencentrum Molenschot in de twee de helft van 1968 in gebruik kan wor den genomen, moet volgens burgemees ter en wethouders worden verwacht, dat in een groot aantal gevallen een beroep op de algemene bijstandswet zal worden gedaan. In verband met de zeer sterk uiteenlopende financiële si tuaties van de candidaten is het niet mogelijk, om de financiële gevolgen ook maar bij benadering te ramen, zo zeggen B. en W. in hun nota van aan bieding. De begroting van de stichtng verzor gingshuis „De Malvahoeve" is voor het eerst sluitend. De kosten van huisves ting, medische verzorging, voeding, geestelijke en culturele verzorging en de personeelskosten kunnen volledig worden bestreden uit de pensionkosten, die een bedrag belopen van 164.430, Rowan Afdeling nr. 9 van de St. Don Bosco Groep heeft evenals voorgaande jaren wederom met dit Nationale Fes tival meegedaan. Afdelingen uit heel het land hadden hier hun beste pro- dukten op het gebied foto, film en dia ingestuurd. R.A.-9 had 'n inzending van vier foto's, waarvan één exemplaar, door twee on afhankelijk van elkaar werkende jury's, een tweede en een eerste prijs kreeg toebedeeld. Dit tweedaagse evenement werd door vier rowans uit Soest meege maakt, die bijzonder enthousiast terug kwamen, vol lof over de organisatie. Deze gebeurtenis speelde zich af in het gloednieuwe Kunstcentrum van de ge meente Helmond, een zeer passende entourage voor deze samenkomst. Het lange weekend werd gevuld met het laten zien van de ingezonden dia's en films en een instructiefilm met des kundige toelichting. Bijzonder leuk was ook, dat een fabriek met wereldfaam per tweetal jongens gedurende een och tend een fotocamera met film beschik baar stelde om in Helmond foto's te maken. Diezelfde avond nog waren alle films ontwikkeld terug en tevens twee afdrukken van de twee beste negatie ven van elk rolletje! Het weekend werd besloten met een kritsche beschouwing over het inge stuurde en tentoongestelde werk en de prijsuitreiking met het al eerder ge noemde prima resultaat, dankzij een prachtige herfststemmingfoto die door Ben Lustenhouwer was gemaakt. Onze plaatsgenoot de heer G. Neef slaagde te Delft voor het doctoraal exa men Bouwkundig ingenieur. Op de weekmarkt werden aangevoerd 45.000 eieren, van 14,25 tot 15,50. Middenprijs 15,Prijs per kg 2,38. Het eerste senioren-twaalftal van K.V.O. verloor in de thuiswedstrijd te gen Vinken 1 met 3-6. K.V.O. nam de leiding door een treffer van Elma Rij per; uit een strafworp volgde de gelijk maker, 1-1, terwijl de Vinken meteen doorstoten naar 1-3, Hans Lente stuit te de opmars door er 2-3 van te maken. Na de rust werd het 2-4 terwijl Gert de Bruin een tegendoelpunt scoorde (3-4). De eindstand 3-6 kwam tot stand door twee van de vier benutte straf- worpen. K.V.O. 2 verloor voor eigen publiek van Vinken 2 met 4-6. Het bestuur van de muziekvereniging Soesterberg recepieert zaterdag 11 no vember van vier uur tot half zes in café-restaurant 't Centrum ter gele genheid van het veertigjarig bestaan van de muziekvereniging. De drumband van de r.k. sportvereni ging Laetita heeft op het drumband concours van Viva la Musica in het theater Schiltenhuis te Utrecht een eers te prijs behaald. De uitstekende instruc tie van de heer H. Mulsdouw en de keurige verzorging van de uniformen hadden in dit succes een groot aandeel. In de week van maandag 6 november tot en met zaterdag 11 november wordt yjoK alhier de klaprooscollecte gehouden die bestemd is voor de verzorging der oorlogsgraven, en zo er dan nog wat mocht overblijven, voor een bijdrage in het bezoek van nabestaanden. Het bestuur van Madurodam heeft een bedrag van 25.000,geschonken aan Kinabu (kinderen naar buiten) voor de verbouwing van het Kinderhuis te Soesterberg. De afdeling Soesterberg van de Neder landse Christen Vrouwenbond houdt maandag 6 november om acht uur des avonds een bijeenkomst in „De Hoek steen". De heer G. Westerink vertoont wdaar natuurfilms, o.a. over het Paul Krügerpark. Voor de bejaarden van de algemene bejaardensociëteit kwam vrijdagmiddag de heer Van den Brink, chef bloemist Paleis Soestdijk, weer een keur van prachtige dia's vertonen, welke door hemzelf met talent en artistiek gevoel waren vervaardigd. Met levendige be langstelling werd er genoten van wat er te zien was van de plechtigheden en festivteiten rondom het huwelijk vah prinses Beatrix en prins Claus en dat van prinses Margriet en de heer van Vollenhoven. Men was als in persoon tegenwoordig bij de plechtigheden in kerk en trouwzaal en bij de festivtei ten op het Paleis. Dat laatste deed ken nis maken met de sfeervolle versierin gen en met intieme, verrukkelijke plek jes in de achtertuin van het Paleis, op zichzelf reeds een schat van tuinarchi tectuur en bloemenweelde, waarmee men anders nooit zou worden gecon fronteerd. Mevrouw Willemsen van het damescomité was de vertolkster van allen, toen zij de heer v. d. Brink hart grondig dank zei voor al het mooie en zeldzame dat hij een dankbaar gezel schap geboden had. Met veel genoegen heeft een gedeelte van het garnizoen Soesterberg de Zuid- amerikaanse avond van Tom Keiling en de zijnen meegemaakt in luchtmacht- ontspannigszaal aan de Kampweg. Het was een goede gedachte van de Dienst Welzijnszorg de militairen eens kennis te laten maken met een Latijns-Amerikaans programma, dat uitstekend gebracht werd onder de titel „Tempolatino". Het tempo ontbrak echter wel een beetje bij de uitgebreide toelichting van de leider Tom Keiling, die overigens met grote kennis van Zuidamerikaanse muzikale zaken sprak en zo het publiek in kennis bracht met volksaard en instrumenten. Zijn causerie kreeg bij afwisseling ge stalte met muzikale voorbeelden, gepre senteerd door de bekwame muzikanten Piet Noordijk (saxofonist), Wim Kuylen- burg (trompettist), de vitale Argentijn George Souto (slagwerker) en de gitarist Wim van Beek, die overigens met alle slaginstrumenten wist om de gaan. De Zuidamerikaanse muziek met haar opzwepende ritmes, variërend van staat tot staat, vindt haar oorsprong in de autochtone volksmuziek, duidelijk be- invloed door Spaanse, Portugese en Afrikaanse muzikale elementen. De Afro-Cubaanse stijl, typische ver menging van Spaanse invloeden en Afrikaanse folklore kwam klankvol tot uiting in de rumba, samba, bossanova en bolero, hetgeen na de pauze rn een overrompelende show werd aangeboden door muzikanten en danstrio. Een drie tal dansen werd in traditionele kleder drachten met groot succes gebracht door de dames Toto van de Beek, Ilsa Deet- man en Mya Cafin. De nationale Vene zolaanse dans, een slavendans en een ballet-carnaval oogstten veel applaus. Het muzikale gezelschap van Tom Kel- ling, uitgedost in kleurige poncho's zorg de voor een fel ritmische en klankvolle begeleiding. De gemeente Soest is hard op weg naar een woningbezit van 10.000 huizen. Thans bezit de gemeente 8691 woningen. In de eerste negen maanden van dit jaar zijn 105 huizen gereed gekomen, terwijl er dertien wegens onbewoon- baarverklaring of sloop moesten worden afgevoerd. Tot dusver werden in dit jaar 101 particuliere woningen zonder premie en 4 particuliere woningen met premie gebouwd. In aanbouw zijn thans nog 306 woningwetwoningen, 54 pre- miewoningen en 72 vrije sectorwonin gen. Met de bouw van 210 van de 340 wo ningwetwoningen in het Soesterveen als onderdeel van 850 woningen is inmid dels een aanvang gemaakt. Bovendien zal over enkele dagen de eerste paal worden geslagen voor 384 premieflats in het Soesterveen. De dertig eengezins woningen in het Veen, die met premie worden gebouwd, zijn voor wat betreft de ruwbouw voltooid, en worden thans verder afgewerkt. In hun nota van aanbieding bij de be groting zeggen B. en W., dat verwacht kan worden, dat in de tweede helft van 1968 een begin kan worden gemaakt met de oplevering van het bejaardencen trum Molenschot. Tot nu toe is er nog geen enkele zekerheid of de 48 bejaar- denwonrngen bij dit centrum gereali seerd kunnen worden. Verder delen B. en W. mede, dat de ruwbouw van 96 flatwoningen in de woningwetsector aan de Albert Cuyp- laan in een vergevorderd stadium ver keert. In het plan Colenso zijn 24 flat woningen in de premiesfeer en 27 een gezinswoningen in de vrije sector in aanbouw. Van de 47 geplande eenge zinswoningen aan de "Willem de Zwij gerlaan zijn er thans 25 gereed. Met de bouw van de resterende 22 wonin gen is overigens nog niet begonnen. Inmiddels is wel een aanvang gemaakt met de bouw van een verzorgingsflat van 84 eenheden aan het Nassauplant- soen. Voor onze TECHNISCHE DIENST, die belast is met de zorg voor het gehele produktie-apparaat en de ontwikkeling van nieuwe installaties zoeken wij nog die beschikt over twee rechterhanden en daarmee graag veel afwisselend en verantwoordelijk werk wil doen. Als U er iets voor voelt, neemt U dan eens kontakt op met DALCO, AFDELING PERSONEELSZAKEN, SOESTDUINEN.

Soester Courant | 1967 | | pagina 3