Wassenptfe K.P.S. wint Theo Roland- beker voor eerste maal MIKIMO MIKIMO Nieuwe zaak in sportartikelen geopend ÜBKIMO Burgerlijke stand Nu het buiten zo koud is doet U de was toch ook in de BIJGELOOF Krabbels van Knelis DE speciaalzaak voor Uw kind. kleedt Uw kind BETER Eerste Soester Bejirafenis-Ondernemins; Baarnse politie lost grote autozwendel op t WAftutzelaaï Lezing Voormalig Verzet Voorstellen voor de gemeenteraadsvergadering van woensdag 15 november Zeven bestemmingplannen in voorbereiding SF8RTMUIS In onze collectie BRILMONTUREN Fa. F. VOIGT Kath. Vrouwengilde, afd. Soestdijk Woonwagenbewoners maakten amok Soester amateursehilderes kreeg eerste prijs KOM WASSEN BIJ DE Paard kwam op motorkap van auto terecht Gereformeerde gemeente 1961 R3HM3AON i OVdSNId Tussen de voetbalverenigngen K.P.S. uit Soestdijk en De Zwaluwen uit Eind hoven (Philipselftal) zijn in totaal 9 wed strijden gespeeld, beurtelings te Soest dijk en te Eindhoven, waarbij steeds een beker als prijs beschikbaar was. De laatste vier wedstrijden stonden in het teken van het overleden lid van K.P.S., wijlen Theo Roland, die bij het treinongeluk bij Harmeien om het le ven kwam. K.P.S. heeft ter gedachte nis van Theo een grote blijvende wis selbeker beschikbaar gesteld. Driemaal achtereen wist het Philips elftal beslag te leggen op deze wissel beker, zij het steeds door het nemen van strafschoppen, omdat de strijd al tijd in een gelijk spel eindigde. Zaterdagmiddag om drie uur vond het K.P.S.-terrein te Soestdijk, de vierde ontmoeting plaats. Voor de aanvang schonk de voorzitter van „De Zwaluwen", de heer J. Mi- chielsen, K.P.S. een herinneringsvaantje, terwijl iedere speler een sleutel-etui in ontvangst mocht nemen. Onder leidng van scheidsrechter G. Bouma uit Baarn, werd afgetrapt. Nog nooit hebben wij een zo slecht elftal van Philips gezien, maar ook nog nooit zoveel gemiste kansen bij K.P.S. Onop houdelijk was de voorhoede van K.P.S. in actie maar alle schoten van gebr. v. d. Berg, Roel ten Hove, Jan Veldhuizen en Jongepier, gingen over of naast. Keeper Soeters van Philips kreeg wel werk, maar geen gevaarlijke schoten. Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELS WEG 11, (nabij busstation Soest-Zd.), telet 6286 MIKIMO biedt U nu een komplete, ryk gevarieerde kollcktie geschenken voor uw kind, die wy U nu graag in alle rust tonen. K.P.S. kwam dikwijls bij een doelpunt, maar telkens vloog de bal hoog over. Begrijpelijk ging de rust in met blan ke stand. Het leek er veel op, dat het weer een gelijk spel zou worden. Twee minuten in de tweede helft kwam het eerste en ook enigste K.P.S.-doel punt. P. v. d. Berg gaf een lage pass naar Jan Veldhuizen, die ineens langs keeper Soeters schoot. 1-0. De Philips- mannen werden luid aangevuurd door hun dames op de trbiune, maar het mocht niet baten. eper De Vries van K.P.S. moest te gen het einde zijn talenten tonen, toen de gasten ver opdrongen. Telkens raak ten ze de bal kwijt en kon de voorhoe de van K.P.S. weer een aanval opbou wen, die voor het doel om zeep werd gebracht. Met K.P.S. in de meerderheid kwam het einde aan deze negende ont moeting, die K.P.S. verdiend heeft ge wonnen. In de kantine van de Kon. Marechaus see, brigade Soestdijk, waar men zich na de wedstrijd verzamelde, reikte de heer K. Felderhof de Theo Roland be ker over aan aanvoerder Jan v. d. Valk, met de woorden, wij winnen hem volgend jaar toch terug. De heer R. ten Hove, sprak namens de speler van K.P.S. Hij was blij, dat de beker nu eens in het bezit is gekomen van K.P.S. Wij allen, maar ik in 't bijzonder heb aangename herinneringen aan Theo omdat het mijn slapie is ge weest. Wij zullen de beker volgend jaar verdedigen. De voorzitter van K.P.S., de heer J. J. Kraaijenhagen, sprak een slotwoord. GEBOREN: René, zoon van J. van Lon den en G. Heinhuis, Smitsweg 49. In- grid Maria, dochter van J. R. A. Kaats en M. J. C. P. Kok, Noorderweg 47. Debora Maria Elma, dochter van C. L. Oosteweeghel en C. Lesberts, Willem de Zwijgerlaan 11. Ronny Johannes, zoon van J. W. Verhoeve en R. L. E. Eps- kamp, Braamweg 90. Francisca Jo- landa Christina Maria, dochter van J. H. J. Broeke en C. J. Werkmeester, Heuvel- weg 25. Albertus Hendricus, zoon van H. A. Kok en R. E. Holzhey, Klaarwa- terweg 59. Alexandra Monique Co- rina, dochter van A. L. Roedelof en C. J. Lammerse, Schaepmanstraat 24. Esther Femke Rhoda, dochter van J. ten Brink en M. Snijders, Prof. Lorentzlaan 225, Soesterberg. Jacob Anton. zoon van A. J. Zwiers en I. C. Hornsveld, Lin- denlaan 3a. ONDERTROUWD: Jan Cornelis van der Lee, Smalleweg 16, Bunnik en Jantje Sijtske de Boer, Insingerstraat 59. Hendrik Rebel, Nachtegaalweg 6 en Wil- helmina Verkerk, Zwaluwenweg 22. Gerrit Folkertine Gosse Koenen, Becke- ringhstraat 24 en Anna Arnolda Antonia van Vliet, Beckeringhstraat 24. Jo hannes Baptist Grift. Hartweg 9 en Alij- da Johanna Everarda Kok, Braamweg 26. Johannes Wilhelmus Melgert, Lisztstraat 2, Amersfoort en Wilhelmina Maria Aleida Dorrestein, Insingerstraat 40. Gerhard Kempkes, Van Goud oeverstraat 6, Amersfoort en Martina Peternella Pierik, Driftje 10. Adriaan Gerrit Slik, Dorpsstraat 42. Landsmeer en Willemina ten Broeke, Prins Bern- hardlaan 44. GEHUWD: Rudolf Johannes Jacobus Weijers, Plesmanstraat 16 en Heintje Hillegonda Takken, Fokkerstraat 21. Johan Samine Vroegindeweij, Linker Rottekade 50b, Rotterdam en Elisabeth Christina van der Schoot, Braamweg 25. Antonius Bernardus Johannes Voet, Schrikslaan 60 en Aafke Antoinetta van Reijsen, De Joncheerlaan 21, Harmeien. Barend Jan Renden, Beethovenlaan 25, Utrecht en Hiltje Trijntje Lubbers, Amersfoortsestraat 74. OVERLEDEN: Alijda Richarda den Ouden. 47 jaar, gehuwd met H. J. Schip pers, Julianalaan 14. Leonard Chris- tiaan Damen, 82 jaar, weduwnaar van E. M. Hagg, Beetzlaan 54. Hendrika Antonia Eulink. 76 jaar, weduwe van B. van Jaarsveld, Schrikslaan 32. Willem Wantenaar, 88 jaar, weduwnaar van M. van den Hengel, Heideweg 32. Wil helmina Lit. 65 jaar, ongehuwd, Amers foortsestraat 83b, Soesterberg. Jacob Hamburg, 78 jaar, gehuwd met J. Roth- schild, Heuveiweg 24. Pieter Daale- man, 80 jaar, gehuwd met A. Lunen- borg, Laanstraat 45. Elizabeth Entrop, 73 jaar, ongehuwd, Vredehofstraat 11. Carolina Mathilda Patty, 74 jaar, onge huwd, De Parelvisserslaan 45, Amstel veen. c V Dir. H. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie. Transport (Rouwkamer) Met de arrestatie van de 37-jarige auto verhuurder J. N. en zijn 23-jarige com pagnon J. M., beiden uit Baarn, heeft de politie een omvangrijke autozwendel opgelost, waarvan het einde overigens nog niet in zicht is. De Baarnse verhuurinrichting bestond de laatste maanden voor een belangrijk deel bij de gratie van door de verhuur der zelf gestolen auto's, die gedeeltelijk werden omgebouwd. Bovendien had de verhuurinrichting enkele auto's met hetzelfde kenteken in bedrijf, zodat de eigenaar ook nog wordt verdacht van ontduiking van wegenbelasting en be nadeling van één of meer verzekering maatschappijen. De beide mannen hebben inmiddels een bekentenis afgelegd. Zij zijn vandaag aan de officier van justitie te Utrecht voorgeleid. Tot dusver zijn tien van diefstal af komstige auto's achterhaald. De Baarn se politie is er evenwel van overtuigd, dat nog veel meer diefstallen en ver valsingen aan het licht zullen komen. De mannen gingen bijzonder geraffi neerd te werk. Bij autohandelaren koch ten zij voor een prikje wrakken op. Het was hun alleen om de nummer plaat met bijbehorend kentekenbewijs en een in redelijke staat verkerend chassis te doen. In de splinternieuwe werkplaats in Baarn werd de carosse- rie van de gekochte auto gesloopt en vervangen door de carosserie van een gestolen wagen. Vervolgens werd in de carosserie het nummer geslagen van het chassis, waarop het werd geplaatst, waarmede een volkomen „legale" wagen was ontstaan. Slechts door een zeer klein toeval en door de grote oplettendheid van de politie is de fraude aan het licht geko men. Onlangs raakte in Baarn namelijk een van de verhuurinrichting afkom stige auto's bij een aanrijding betrok ken. De wagen werd voor een technisch onderzoek in beslag genomen. Het on derzoek wees uit, dat de carosserie en het chassis weliswaar hetzelfde num mer hadden, doch dat het carosserie- plaatje sporen verf vertoonde, waarvan de kleur niet in overeenstemming was met de kleur van de auto. Aangezien bovendien tien dagen tevoren de ver huurder en zijn compagnon in Am stelveen wegens autodiefstal, c.q. joy riding waren aangehouden, rezen be denkingen tegen het Baarnse tweetal. De politie meende evenwel nog over onvoldoende bewijzen te beschikken. Via een aantal klanten van de verhuur inrichting achterhaalde men echter nog vier gestolen auto's, hetgeen voor de politie aanleiding was om tot arrestatie over te gaan. Inmiddels is het aantal gestolen auto's al opgelopen tot tien, maar dit aantal zal in de loop van de week ongetwijfeld nog aanzienlijk gro ter worden, meent de politie. De beide mannen hebben bekend, auto's gestolen te hebben in o.a. Amsterdam, Rotterdam, Diemen, Apeldoorn, Arn hem en Zwolle. STEENH0FFSTR 53 TEL 2842 S0E5T Voor jongeren van 17 tot 30 jaar wordt op vrijdag 10 november a.s., in de zij zaal van „Astoria" te Baarn, door de Nationale Federatieve Raad van het Voormalig Verzet Nederland een lezing gehouden over „Geestelijke Weerbaar heid". Spreker is de heer C. C. van de Heuvel uit Den Haag. Aanvang 20 uur. Na afloop is er gelegenheid tot het stellen van vragen. NOODI.OKAAL VOOR DE OPEN BARE SCHOOL G.L.O. TE SOEST- CENTRUM De inrichting en aankleding van dit noodlokaal zullen ƒ9.500,gaan kosten. B. en W. stellen voor een krediet tot dit bedrag hiervoor beschikbaar te stel len. AANSCHAFFING LEER- EN HULPMIDDELEN Het hoofd van de openbare school voor g.l.o. te Soest-Centrum verzoekt een extra krediet beschikbaar te stellen voor leer- en hulpmiddelen, dit in ver band met het uitbreiden van het aan tal leerlingen in de eerste klas. Een krediet van 1350,wordt hiervoor aan de raad gevraagd. VERLENGING ONTRUIMINGS TERMIJN ONBEWOONBAAR VERKLAARDE WONINGEN Aangezien aan de bewoners van de navolgende onbewoondbaar verklaarde woningen nog geen andere woonruimte verstrekt kan worden, stellen B. en W. voor de ontruimingstermijn met een jaar te verlengen. Het betreft de wo ningen Klaarwaterweg 99 (tot 24 dec. 1968), Klaarwaterweg 101 (tot 24 dec. 1968), le Weteringpad 4 (tot 1 dec. 1968), Ossendamweg 28 (tot 1 jan. 1969) en Ericaweg 4( tot 24 dec. 1968). KREDIET VOOR NIEUWE HUIS TELEFOONINSTALLATIE. In de raadsvergadering van 16 novem ber 1966 werd een krediet van ƒ51.000 beschikbaar gesteld voor de aanschaf fing van een nieuwe huistelefooninstal latie voor het gemeentehuis, het be drijf gemeentewerken en het gasbedrijf. Aan de desbetreffende begrotingswijzi ging is door G.S. de goedkeuring ont houden. Het laat zich aanzien, dat voorhands voor genoemde uitgave geen vaste fi nancieringsmiddelen beschikbaar zullen komen. De aanschaffing is echter ur gent. Daarom stellen B. en W. voor dit te bekostigen uit de hogere alge mene uitkering uit het gemeentefonds van circa 100.000,Deze installatie eist een krediet van 51.000,Het col lege stelt voor hiertoe te besluiten. HERBENOEMING LEDEN COMMIS SIE VAN ADVIES VOOR WOON RUIMTE Het college kan van de bevoegdheid tot het vorderen van woonruimte geen ge bruik maken, dan na een jaarlijks te benoemen commisse van advies te heb ben geraadpleegd. Aangezien, de zittingsduur van de -leden van deze "commissie op 7 deemeber a.s._ eindigt en de betreffende personen een" herbenoeming aanvaarden, stellen B. en W. voor de navolgende leden te herbe noemen: 1. mevrouw H. M. Meurer- Van Eyk, Talmalaan 33, Soest; 2. me vrouw S. M. Polet-Musler, Hildebrandt- laan 6, Soest; 3. de heer J. C. Brou wer, Soesterbergsestraat 117, Soest; 4. de heer H. M. v. d. Rotte. Amersfoort sestraat 16, Soesterberg; 5a de heer H. Stoltenberg, Heideweg 28, Soest. Plaatsvervangend lid is de heer J. D. L. Zoetelief. UITKERING-INEENS OVER 1967 GEMEENTEPERSONEEL Het daarvoor in aanmerking komend gemeentepersoneel zal over het jaar 1967 nog een suppletie worden toege kend van 1,7 °/o van" het salaris in de vorm van een uitkering-ineens. Het college stelt voor deze uitkering tege lijk met het salaris over de maand no vember 1967 uit te betalen. De gemeente Soest heeft momenteel zeven bestemmingsplannen in voorbe reiding. Vier bestemmingsplannen zijn het afgelopen jaar door de raad vast gesteld, te weten: het bestemmingsplan Kerkebuurt, betrekking hebbende op de gronden in de omgeving van de Oude Kerk, het partiële plan, regelende de bestemming van gronden, gelegen in het landelijk gebied van de gemeente, herziening van de overgangsbepalingen van het partiële plan Soesterveen I en de herziening van de overgangsbepa lingen van de bebouwingsvoorschriften van het plan Soestdijk N.W. II. Het plan. regelende de bestemming voor gronden in het gebied, dat glo baal wordt omsloten door de Laan straat, de Beckeringhstraat, de Konings weg en de Klaarwaterweg is sinds augustus van dit jaar onherroepelijk vastgesteld. De thans in voorbereiding zijnde be stemmingsplannen zijn: a. plan Smitsweg: nu de plannen voor de bouw van woningwetwoningen zijn vastgesteld, de plannen voor de bouw van flat- en eengezinswoningen vaste vorm hebben aangenomen en voor de scholen een definitief ontwerp-plan is opgemaakt, kan dit plan thans verder worden uitgewerkt; b. plan Engendaal: Een ontwerp van dit plan is door de stedebouwkundige adviseur inmiddels al opgemaakt. Dit plan zal aansluiten aan het in de struc tuurnota opgenomen stadscentrum. Eerst zal echter een globale ex ploitatie-opzet moeten worden gemaakt om na te gaan of de realisering van de voorgenomen bebouwing mogelijk is; c. plan Klaarwaterweg; het opmaken van een ontwerp van dit plan is on langs in studie genomen; d. plan Soesterberg n.w.: dit plan heeft betrekking op gronden, gelegen ten noorden van de Rademakerstraat en ten westen van de Postweg; e. plan voor verdere uitbreiding van Soesterberg: Dit plan zal de gronden omvatten, die in het uitbreidingsplan „De Oude Tempel" ten zuiden van de Rademakerstraat zijn gelegen en in dat plan de bestemming „dorpsuitbreiding, nader in onderdelen te regelen" hebben verkregen. Dit plan zal, evenals het De heer Ton Bon, die bijna twee jaar geleden aan de Soesterbergsestraat in een benauwde behuizing, een bescheiden zaak in sportartikelen begon, kon toen niet vermoeden dat binnen twee jaar uitgebreid zou moeten worden. Toch bleek er een enorme behoefte te zijn aan een dergelijke zaak in dit gedeelte van Soest. In de benauwde behuizng was het on mogelijk geworden de cliënten een goed overzicht te geven van de vele artike len die gevoerd worden. In de kruidenierswinkel, naast de nood- behuizng, werd de mogelijkheid gevon den voor een uitbreidng. Na een grondige verbouwing is een ruime, lichte zaak te voorschijn geko men waarin de grote verscheidenheid van artikelen een overzichtelijke plaats kon vinden. Voor alle takken van sport is een uit gebreid artikelen sortiment voor han den, van een shuttle voor badminton tot een paar Noren waarvoor zelfs Kees Verkerk zijn schaatspet zou afnemen. Ook voor kampeerartikelen kan men bij Ton Bon Sport uitstekend terecht. Hoe wel men er een bungalowtent tever geefs zal zoeken, worden er wel de z.g. shelters verkocht. J.l. vrijdag werden vrienden, relaties en andere belangstellenden in de gelegen heid gesteld een kijkje te nemen. Zaterdagmorgen om half tien werd offi cieel met de verkoop gestart. Is er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier vorige, binnenkort ter beoordeling aan het provinciale planologische dienst worden gezonden; f. herziening van het uitbreidingsplan Soest-Zuid: deze herziening komt bin nenkort gereed. g. plan van de weg over de Eng; het is de bedoeling, voor deze weg een af zonderlijk bestemmingsplan op te ma ken. In de loop van het jaar 1968 zal ook een schetsplan voor de bouw van het winkelcentrum in het Soesterveen ge reed moeten komen. Enige voorberei dende besprekingen hebben reeds plaats gevonden. In het komende jaar zal naar de me ning van burgemeester en wethouders ook een beslissing moeten worden ge nomen inzake de aanleg van een nieu we begraafplaats. In eerste instantie zal daarvoor in een bestemmingsplan een plaats moeten worden aangewezen. De verwerving van de voor de uitbrei ding van de gemeente benodigde gron den verloopt zodanig, dat verwacht kan worden, dat ook de bestemmingsplan nen voor de tweede fase van het Soes terveen tijdig zullen worden gereali seerd. Het blijft volgens B. en W. drin gend gewenst, alle pogingen in het werk te blijven stellen voor de goede voortgang van de nodige grondaanko pen. B. en W. delen een en ander mede in de nota van aanbieding bij de begro ting van het dienstjaar 1968. Het is ontstellend hoeveel bijgeloof er nog heerst. Iedereen heeft wel enkele gewoonten of kleine vrezen, zelfs al lacht hij om de bijgelovigheid op an der gebied bij anderen. En de handel plukt er vruchten van. Met het verhaaltje, dat een auto ge vaar kan opleveren door statische elek triciteit, worden grif „sleepstrips" ver kocht om het elektrisch kontakt te ver zekeren tussen auto en weg. Alsof een kurkdroge asfaltlaag of klinkers ooit elektriciteit geleiden. Wie heeft er ooit gehoord, dat iemand een schok kreeg als hij zijn auto aanraak te? En welke strip raakt de weg nog na enige tijd rijden? Zelfs het sprookje, dat deze strips de politie bij radarcontrole zou misleiden, gaat niet op. De radarstralen worden weerkaatst door de massa en niet af geleid door geleiders. Het kopen van dit soort artikelen heeft geen zin en door er mee te rijden tekent men zichzelf als bijgelovige of lichtgelovige, maar in elk geval als iemand die zich weer eens heeft laten beetnemen. Het slechte weer van vrijdagavond was zeker schuldig aan de geringe opkomst op de leerzame bespreking welke de heer Gerard Monnink hield in het pa rochiehuis. Het betrof voornamelijk zijn fietstocht die hij maakte naar het midden-Oosten, in 1937-1938 samen met de heer T. Damhuis, de een met ƒ2,de ander met 58, op zak en beide afkomstig ut Twente. De heer Monnink, die onderwijzer, journalist en auteur is en bovendien 'n knap verteller, boeide het gezelschap met zijn verhalen over de vele landen die hij doortrok, over de leefwijze en gebruiken in die landen en interessante ontmoetingen die hij had. Er werd veel gelachen om de komische gebeurtenis sen die de heer Monnink beleefde. Na de pauze werd er een serie schit terende kleuren dia's vertoond welke hij op zijn latere reizen naar Arabië en Israël maakte. Tot slot van de avond gaf hij de aan wezige dames de raad de avonden van het K.V.G. regelmatig te bezoeken om te genieten van het gezellig samenzijn, het onderlinge gesprek en de prettige sfeer. In haar dankwoord zei mevrouw Smit dat zij de heer Monnink zou willen uitnodigen als propagandist voor het Vrouwengilde en als conferencier bij feestelijke gelegenheden. Hierna ver zocht zij de dames die mee wilden doen aan de St. Nic. acte van de Zonnebloem „Zon in de schoorsteen" zich hiervoor op te geven, waaraan door vele dames gehoor werd gegeven. De politie van Soest en Amersfoort is in de nacht van vrijdag op zaterdag enige uren vergeefs op zoek geweest naar drie woonwagenbewoners, die bij een ruzie in De Gouden Ploeg vier rui ten hadden stukgeslagen en een schade hadden veroorzaakt van 450, Omstreeks half één vroeg de eigenaar van De Gouden Ploeg, de heer Stalen hoef politie-assistentie. Toen de politie arriveerde, waren de ruziemakers juist verdwenen in een Ford Anglia. Later in de nacht kwam een melding van een bewoner van de Peter van de Breemerweg, dat daar de drie mannen op een erf aan de auto stonden te sleutelen. Ook hier kwam de polite te laat. Men heeft nog de gehele omge ving afgezocht, maar zonder enig resul taat. Wat de aanleidng tot de ruzie was is niet bekend. In een uitgeschreven wedstrijd voor amateurschilders verwierf mevrouw N. Prins-van den Broek te Soest een eerste prijs. Zij kreeg de prijs op grond van haar schilderij Witte Boomgaard, dat opviel doordat een traditioneel land schapsmotief met het bekende boompje, bosje en huisje ten gevolge van een frisse en poëtische zienswijze en door een persoonlijke vorm- en keurbehan deling tot nieuw leven was gebracht. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak bar beniewd binwat er in Soest allegaor gaot veraandere as ut struktuurplaan deurgaot. Ik hep ming der al maon- de laang mit bezug ehouwe. Toen ut deur de gemeente- raod wier besproke en toeng ut uutgebried in de kraant hep estaon. Noeng mos ut eigeluk kenne dat een mins in de toekoms kon kieke. En je is kon zien hoe ut der uut zouw zien In ut jaor tweeduuzend. Ak mot gloove wat er eschreeve is, dan binne we teuge die tied mit zo'n vief- enzeventugduuzend minse. Ut Soesderveen is dan helegaor vol ebouwd mit huuze, en dur zalle op een paor aore plaotse ok bes nog wel een paor huuze gebouwd worre schaat ik zo. De bus van Tense ried dan door de heule gemeente, astur teminste veur ut lekale vervoer geen gemeenteluk ver- voersbedrief is gekomme. An de Bosstraot hebbe we dan un me- raokels mooi groot staadiejon ekrege, waar ongze voetbaalklups die biemekaor binne gegaon, fuusere hiet da gloof ik, in de eredeviezie speule. Ik denk zo da zullie dat dan gaon doen ongder de naom Sportvureniging B.H.S.V. '90. We hebbe dan ok een an meer as duu- zend minse plaotsgevende Schouburrug, tegeliek te gebruuke as sporthal, en da zal noeng wel niet zoolaang meer duure een neije bioskoop. De waoterhuushouding van de Eem komp teuge die tied ok weer an bod, waant an de oever komp een jaacht- haove veur al die minse die mit een boot vertier gaon zoeke op ut Gooi meer, een stukkie van de voormaoluge Zuuderzee. De opperbaos van ut spoor in Utrecht hep dan inplaots van opheffe van ut treintje naor Baorn, der un hallufuurs sneldienst van emaokt. Ut vliegveld Soesderbarreg is ok nie mee nodig. Waant der worre geen straoljaogers meer ebruukt, alleen re- kette. En die staon dan op eilaandjes in de Noordzeej. Inplaots van de kiele- meeterslaange startbaone komp tur een skelterbaon en un biester mooie wieler- baon. Ut word dan allegaor zo merao- kels mooi dat de luu van de K.N.V.B. dur spiet van kriege as haare op der luu hoofd da ze ut sportcentrum nie in Soest hebbe neerezet maor in Zeist. Dur is ok nog wel een plekkie over veur de zweefvliegklup en zo meer. Ak noeng op deuze golluflengte nog effe deurdaos dan denk ik da Baorn net as Hooglaand van de laandkaart verdwient en wordt ingeliefd bie Soest. De Soesder kraant is dan een kraant veur alle daag ge worre. We hebbe een biester medern gemeentehuus, da noe- me we teuge die tied staadhuus en een neij hoofberoo van pelissie mit een paor hullupberoos. De vriewilluge braandweer bestaot ok nog. maor dernaost hebbe wullie ok 'n be- roepsbraandweer. De rieksweg is een soort groot waandelpaad geworre. En de minse die mit de otoo van Amers foort naor Amsterdaam motte gaon viejaa de snelweg die vlaak laangs de spoorbaon loop. Volluguns ming liek db toch de beste oplossing aster dan arru- gens een viejaaduk mot komme dan hoeve ze der geen twee maor kenne ze een groote bouwe, en da scheelt schaat ik zo wel een paor stuuvers ok. Overal in de gemeente hebbe wullie dan bar mooie parreke. Ok ut Kelen- soo-parruk hep een neije ingaang ekre ge waordeur iedereen ken zien dat daor een parruk is. Boove op de Eng komp een praachtug hertekaamp. En van de zaandofgraaving achtur de Witte Boer- derie wordt veur de keinders een paa- radies emaokt, mit een speuviever mit boote en een groot straand van wit zaand. Onze harmenie P.V.O. speult dan in de klasse uutmuntendhied en geef veul zoomerkeserte die zo in de smaok vaale dattur een paor avongde herhaold mot worre. Ak noeng zo bezug bin mit fan- teseere kenk wel durgaon, maor as noeng is de hellef van al ming luchtke- steele uut zouwe komme, dan hebbe we teuge ut jaor tweeduuzend, un woon- plaots die un veurbeeld veur ongs laand ken zijn. Was dat maor us waor. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. De 64-jarige mevr. L. A. Dorré uit Hul zen is gisteren vrij ernstig gewond ge raakt toen zij op de Biltseweg ter hoogte van de Koninginnelaan plotse ling een paard op de motorkap van haar auto kreeg. Doordat het dier op de motorkap bleef liggen, werd de autobestuurster ieder uitzicht ontnomen. Zij raakte dan ook uit de koers. Vlak voor een op de Koninginnelaan stil staande auto langs reed mevr. Dorré met paard en al dwars door een hek en kwam tenslotte in een droge sloot tot stilstand. Mevr. Dorré raakte daar bij dusdanig gewond, dat zij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De auto werd volkomen vernield. Het paard, dat afkomstig was uit een manege van de heer Laseur aan de Beckeringstraat. raakte eveneens vrij ernstig gewond aan hoofd, benen en buik, maar behoefde niet te worden af gemaakt. Het dier was in de bossen achter het paleis op hol geslagen, nadat het was gestruikeld over een boomwortel en de amazone, de 17-jarige mej. E. S. uit Amsterdam had afgeworpen. Het meis je bleef ongedeerd. De kerkdiensten, die morgen - woens dag - voor de Dankdag in de kleine Rembrandtzaal zouden worden gehou den. kunnen wegens ziekte niet door gaan. 1

Soester Courant | 1967 | | pagina 5