asm Garage Stam m Wasseceite van hier en daar S.E.C. liet wederom de kans liggen om dichter bij de koplopers te komen B.D.C.-nieuws D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM S.E.C.-nieuws E.G.v.5 ETTEN U KUNT NIET ALLES WETEN v' ■fMW&WM ZZ1 Wt, MM MZ m m AA Z S.E.C.Ultrajectum 2-3 - II lï 11 «1 Aqi uariumveremging „Zilver Tetra" Klaar terwijl u wacht BEVFJUtL SMEERSTATION Olympia- nieuws P0LIT1ETEL. 4444 S.V.V.-vollevbal Shot-nieuws Met geen was- en drooooooogproblemen. DINSDAG 14 NOVEMBER 1967 r >RENftUIT» modellen nu büons! RENAULT4 o.e. met nieuwe versnellingsbak f. RENAULT 8 o.e. met vergrote motor 1.5.395.- RENAULT10 o.a. met nieuwe vormgeving f. 6.250.- RENAULT 76 de progressieve wegen f. 8.050^ f. 4.495.- Nieuwerhoekplein 1 Soestdijk - tel. 2850 S.E.C.-ULTRAJECTUM 2-3 S.E.C. is er ook zondag nog niet in geslaagd, het publiek rondom het eigen terrein het genoegen van een overwin ning te schenken. Het bezoekende Ul trajectum keerde na negentig minuten met een 2-3 overwinning naar Utrecht terug. Overigens mogen de bezoekers wel blij zijn met de beide punten, want in de slotfase van de wedstrijd heeft de zege geruime tijd wel aan een zij den draadje gehangen. S.E.C. is trou wens bepaald niet de mindere geweest van Ultrajectum. Toch keek S.E.C. bij de rust al tegen een 0-2 achterstand aan, die feitelijk 0-3 had moeten zijn, maar de Urechtse middenvoor Gijssen miste een strafschop. Met twee doel punten maakte hij echter zijn verzuim ruimschoots goed. Het eerste doelpunt scoorde Gijssen in een periode, dat S.E.C. bepaald ster ker was, maar in de voorhoede wilde het niet erg best lukken. Aan Ultra- jectum-zijde ging het beter. Dat on dervond na een kwartier doelman Van Essen, toen hij een schot van Gijssen moest laten gaan. S.E.C. was even ver rast, maar zeker niet ontmoedigd en streed dapper terug, zij het niet met de juiste middelen, want een doelpunt bleef uit, althans van S.E.C. Want na ruim een half uur was het de Utrecht se rechtsbinnen Slager, die doelman In de eerste helft wis de Ultrajectum- keeper wel raad met' de schaarse aan vallen op zyn heiligdom. Van Essen passeerde: 0-2. Vijf minuten later kreeg Ultrajectum zelfs de kans om de zege al min of meer veilig te stellen, toen de Utrechters een straf schop kregen toegewezen. Hoed had binnen het strafschopgebied een tegen stander het scoren onmogelijk gemaakt, wat natuurlijk zijn goed recht is, zo lang het volgens de reglementen gaat. Dat was in dit geval niet het geval. De kans, die Ultrajectum zich hierdoor ontnomen zag, kreeg men nu van elf meter afstand nog eens geboden. Gijs sen schoot echter naast. De rust ging derhalve met een 0-2 achterstand voor S.E.C. in. Een opnieuw sterker S.E.C. zag na ongeveer een kwartier in de tweede helft een kans om iets terug te doen. Een voorzet van Duyst werd door Woudenberg ineens ingeschoten. Achtereenvolgens stelden nog Van Boey en, Woudenberg en De Rooij de inval ler-doelman Bosman van Ultrajectum op de proef, overigens zonder het ge wenste resultaat. Na bijna een half uur zag S.E.C. zelfs alle hoop verloren gaan, toen doelman Van Essen verkeerd uit gooide, waardoor Makaaij zich van de bal meester kon maken en zijn ploeg op 1-3 brengen. Ditmaal had snel een antwoord klaar. Een voorzet van Wou denberg werd door Surstedt voor de voeten van v. d. Broek gekopt, die deed, wat op dat moment van hem werd verwacht: 2-3. Duyst kreeg nog een fraaie kans, maar zijn zachte schot leverde voor doelman Bosman geen onoverkomelijke proble- Het S.E.C.-elftal. dat na een goede start in de competitie, de laatste weken de punten aan de tegenstanders moet laten. men op. Vlak voor het laatste fluit signaal trof aan de andere kant Gijssen buiten bereik van de S.E.C.-keeper nog eens de lat. Het bleef bij 2-3, waarmede de bezoekers heel tevreden kunnen zijn. Al met al is S.E.C. er nog steeds niet in geslaagd, op eigen veld een over winning te behalen. Ultrajectum is door deze overwinning geklommen naar de derde plaats. De Utrechters passeerden C.D.N. (dat ver rassend met 1-0 van S.D.O. verloor) en Donar (dat tegen kampioenskandidaat D.O.S. '01 een 2-0 nederlaag kreeg te incasseren). Het inmiddels met oud-in ternational Tony van der Linden ver sterkte D.O.S. heeft nu alleen de lei ding, omdat Baarn in Culemborg één punt bij Vriendenschaar moest achter laten: 1-1. S.E.C. is nu afgezakt naar de zesde plaats. ACTIEF-B.D.C. 2-3 Dat het een moeilijke wedstrijd zou worden in Hilversum was wel voorzien maar dat de beide punten zo lastig te veroveren waren hadden waarschijnlijk slechts weinigen verwacht. Reeds direct na het beginsignaal trok B.D.C. fel ten aanval en dit leidde tot een vloeiende combinatie tussen J. Ver- hoeve en Dick Dorresteyn, die echter juist niet tot een schot kwam, door dat hij kwam te vallen. Even later ont stond een zeer gevaarlijke situatie voor het Actief-doel door slordig wegwer ken van de achterhoede. Langzamer hand werkte Actief zich los en ver richtte de goed teruggekomen J. Wes- terveld een goede redding voor het B.D.C. doel. Na 10 minuten kwam het eerste schot dat echter goed werd gestopt door Van Thienen. Het antwoord van B.D.C. kwam in de 15e minuut toen na goed solo- Werk van J. v. Fulpen Dick Dorre- steijn een vrije kans goed benutte. 0-1. Actief kwam weer terug, en een vrije trap werd via het muurtje tot corner verwerkt. Langzamerhand werd Actief steeds aan vallender en B.D.C. moest alle zeilen bijzetten om de voorsprong te behou den. Slechts een enkele aanval van de blauw-witten, verplaatste het spel zo hu en dan naar de helft van Actief. Bijna had J. v. Fulpen de voorsprong nog vergroot maar zijn doelpunt werd terecht afgekeurd daar hij de bal uit de handen van doelman P. v. d. Berg bad gekopt. Actief bleef echter aan dringen op de gelijkmaker maar J. Brouwer en Bunnik en v. d. Mast steun den Van Thienen goed in de achterhoe de. Kort voor rust wist B.D.C. het eigen doel weer te ontzetten met enige fraaie aanvallen op het Actief-doel, die echter geen resultaat opleverden, zodat de Blauw-witten met een 1-0 voorsprong de rust ingingen. Een sensationeel begin van de 2e helft verhoogde weer ietwat de aandacht van de toeschouwers. Van de aftrap af was het weer Dick Dorresteyn die met een hard schot de stand vergrootte tot 0-2. Niet lang heeft men daarvan ple zier gehad daar op dezelfde manier de ex-Hongaar Bellovies de achterstand kon verkleinen tot 1-2. Even later mocht Van Fulpen op de rand van het strafschopgebied een vrije trap nemen, doch deze werd uit het doel gekopt. Actief kwam hierna beducht opzetten en probeerde met snelle uitvallen tot tegendoelpunten te komen. Vooral de linksbuiten C. v. Amerongen liet mooi en vooral snel spel zien, zodat Voet en Fr. Bunnik hun handen vol hadden, waarbij een terugspeelbal van laatst genoemde B.D.C. bijna noodlottig werd. De 20e minuut in de 2e helft gaf een snelle uitval te zien tussen J. v. d. Lugt en J. Verhoeve. Alleen voor de niet uitgelopen doelman maakte Ver- hoeve geen fout en scoorde 1-3. Het spel van de Actief-achterhoede werd iets forser zodat J. Verhoeve met een scheenbeenblessure zijn plaats moest afstaan aan reservespeler G. Egbers. In de periode dat B.D.C. met 10 man speelde, scoorde de Actief-rechtsbuiten onhoudbaar voor Van Thienen. 2-3. Dezelfde speler die Verhoeve naar de kleedkamer had gewerkt probeerde nu Van Fulpen onschadelijk te maken, doch dit „lukte" slechts voor 50 Dit was toch wel iets teveel en het geha vende B.D.C.-team heeft de 3-2 voor sprong met sterk verdedigend spel moe ten vast houden. Al met al een minder fraaie wedstrijd waarin de blauw-wit ten vooral in de laatste minuten een paar maal goed wegkwamen, en niet dat spel vertoonden dat we van hen gewend waren. De 2 weken verplichte rust zijn hier ongetwijfeld de oorzaak van. Verdere uitslagen: Amersfoortse Boys III-B.D.C. II 2-2. B.D.C: III-Actief II 4-3. B.D.C. VH-Soesterberg IV 7-2. B.D.C. VIII-Amsvorde VI (Amsvorde niet opgekomen). B.D.C. IX-S.E.C. VI 0-1. Amsvorde V-B.D.C. XI 6-0. De Soester aquariumvereniging „Zilver Tetra" houdt op donderdag 16 november a.s., om 20.00 uur, haar maandelijke bij eenkomst in het wijkgebouw „Middel- wijk" op de hoek van de Talmalaan en de Pieter de Hooghlaan. Tijdens deze bijeenkomst zullen door eigen leden een drietal onderwerpen op het gebied van de aquariumliefhebberij kort worden ingeleid, waarna hopelijk een uitgebreide discussie zal volgen. De onderwerpen zijn: 1. Levend voedsel voor onze vissen, met microprojectie. Vindplaatsen in Soest. Het kweken van enchytraeën. 2. Technische hulpmiddelen rond de bak, met demonstraties. 3. Schei kunde en aquariumwater. Eenvoudige proeven, alsmede de 'begrippen zuur graad, hardheid, nitraat, nitriet etc. Belangstellenden zijn van harte welkom. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 OLYMPIA 2-WILHELMINA 2-1 Na een enerverende strijd slaagde het twesde damesteam van Olympia erin, de leiding in de aideling van haar te genstanderster Wilhelmina over te ne men, waardoor reële kampioenskansen in het zicht zijn gekomen. Hoewel de zenuwen het spelpeil duidelijk hebben beïnvloed, was vaak toch sprake van goed volleybal. De Soester dames won nen twee sets, doch moesten er één aan de tegenstander laten. S.S.S. 3-OLYMPIA 3 2-1 Het derde Olympia-herenteam is er af gelopen week niet geslaagd, zijn overi gens gelijkwaardige tegenstander S.S.S. de das om te doen. De Olympianen moesten twee sets en daarmede de wed strijd aan hun tegenstanders laten. M ONT AGN ARDS - OLYMPIA 4 0-3 Het vierde herenteam, hoofdzakelijk bestaande uit oude glorie, liet geen twijfel bestaan over zijn bedoelingen. Door rustig en beheerst spel, geschraagd door ervaring, werd de volle winst mee terug naar Soest genomen. S.E.C. 2-HERCULES 2 2-4 Het tweede elftal heeft het tegen kop loper Hercules uit Utrecht niet kunnen redden. De bezoekers namen een 4-2 overwinning mee naar huis. Niettemin heeft S.E.C. deze middag bepaald geen slechte indruk gemaakt en ondanks de niet erg rooskleurige positie op de ranglijst gaan de vooruitzichten zich wat gunstiger aftekenen, wanneer al thans men het huidige spelpeil weet te handhaven. S.E.C. ging vrij aarzelend van start en moest al gauw ervaren, dat de tegenstander over een gave tech niek beschikte. Niettemin nam al vrij kort na het begin de thuisclub de lei ding dankzij een doelpunt van De Jong. Kort voor rust was de voorsprong al weer verdwenen, dankzij een zeer du bieuze strafschop. Hooijer wilde in het strafschopgebied de bal wegwerken, werd in de rug gelopen door een te genstander en kreeg daardoor de bal tegen zijn arm. De toegekende straf schop deed de rust met gelijke stand ingaan: 1-1. Na een kwartier in de tweede helft kwam Hercules op 1-2, wat alweer een geschenk was van de arbiter, die een geval van buitenspel over het hoofd zag. De betreffende Utrechter kreeg alle kans om te scoren, want de hele S.E.C.-defensie bleef staan. Enkele minuten later was het vonnis geveld. Een fraaie combinatie bracht de derde treffer voor Hercules op het scorebord. Een misverstand in de S.E.C.- defensie stelde Hercules in staat, op 1-4 te komen. Eerst toen kon De Jong uit een pass van Van Breukelen nog een maal doelpunten. S.E.C. heeft alles in het werk gesteld om de score nog een beter aanzien te geven en Hercules heeft het inderdaad ook wel even moei lijk gehad, maar verdere doelpunten bleven uit. QUICK 4—S.E.C. 5 2-5 Het vijfde elftal is zondag met een ver rassende 5-2 overwinning op Quick 4 uit Amersfoort teruggekeerd. Het zag er kort na de aftrap niet naar uit, dat de beide punten naar Soest zouden gaan, want al na één minuut stelde een aarze lende achterhoede van S.E.C. de tegen stander in staat om hoopvol te beginnen: 1-0. Maar zeven minuten later zorgde Dekker reeds voor de gelijkmaker en nog eens zeven minuten later stond S.E.C. door een doelpunt van Van Schalkwijk al met 2-1 voor. Aangezien kort daarop Schalkwijk nogmaals het doel trof, ging de rust met een 1-3 voor sprong in. Een foutje van doelman v. d. Vaart was er de oorzaak van, dat de spanning even terugkeerde, want Quick profiteerde er dankbaar van: 2-3. Maar Niewaal nam alle illusies bij de Amers- foorters weg en Van Schalkwijk liet kort voor het einde nog even zijn derde doel punt aantekenen. Jan Hoed speelde voor S.E.C. een zeer goede wedstrijd. B.D.C. 9—S.E.C. 6 0-1 Met een veldspeler in het doel en negen spelers in het veld (samen dus tien man) heeft S.E.C. 6 bij buurman B.D.C. 9 een magere, maar zeer verdienstelijke 1-0 overwinning behaald. S.E.C. was ondanks de nummerieke minderheid zeker niet qua spel de mindere van B.D.C., wat dan ook wel In het eindresultaat is uitgedrukt. Het enige doelpunt werd in de eerste helft gescoord door Duyst. OEFENWEDSTRIJD VOOR S.E.C.-ZATERDAG Nu voor het zaterdagelftal van S.E.C. het zaterdag opnieuw een gedwongen rustdag was, zal morgen, om de conditie wat op peil te houden, een vriendschap pelijke wedstrijd worden gespeeld tegen plaatsgenoot Hees, dat ook wel wat oefe ning nodig heeft. Door deze wedstrijd komt de training van de andere zater- dagelftalspelers te vervallen. Het bestuur tracht, voor het tweede en derde elftal volgende week woensdagavond twee vriendschappelijke wedstrijden te arran geren. De wedstrijd wordt morgenavond bij kunstlicht gespeeld op het half-verharde veld aan de Bosstraat. In Veenendaal kwamen zaterdag jl. zes S.V.V.-sters uit in de overgangsklasse- wedstrijd tegen de Panters. De eerste set van de ruim vijf kwartier durende wed strijd ging naar de S.V.V.-ploeg: 10-15. Daarna sloegen de Panters hard terug en ondanks felle tegenstand van onze plaatsgenoten gingen de tweede en de derde set beide met 15-9 verloren, hoe wel in de derde set een 2-7 score werd bereikt. De vierde set werd via 8-6 met 15-10 verloren, zodat de Soester dames spannende wedstrijd moest beslissen. Doch op de lange duur bleek de over macht van de zeer goed smashende Pan ters te groot. De vijfde set ging met 15_ 10 verloren, zodat de Soester dames zonder meetellende punten de terugreis moesten aanvaarden. Het meisjesteam won de wedstrijd tegen V.I.O.S. d met 0-2. Heren I won, evenals enige weken gele den, van Olympia 2 met 3-0. Dat de wedstrijd voor de S.V.V.-ers geen enkele moeilijkheid opleverde blijkt wel uit de setstanden: 15-4, 15-7, 15-7. De heren staan nu bovenaan in hun klasse. Helaas ging het het derde herenteam niet zo goed af in zijn wedstrijd tegen A.G.A.V.S. 2. Met nogal magere setstan den (6-15, 4-15 en 7-15) ging dit treffen met 0-3 verloren. Met meer succes speelde daarentegen het jongensteam van S.V.V., door de wed strijd tegen V.I.O.S. d met 12 te win nen en zo weer een punt aan hun totaal toe te voegen. Setstanden: 4-?5, 15-9 en 13-15. Programma deze week: donderdag 16 no vember: 20.45 uur V.I.O.S. 2—S.V.V. 1 (dames); 19.15 uur D.O.S. 2S.V.V. 4; 20.00 uur S.V.V. 3—V.V.A. 4; 21.30 uur S.V.V. 2Weaving (heren). Shot I is de tafeltenniscompetitie goed begonnen. Van de 4 gespeelde wed strijden werden er 2 gewonnen, 1 gelijk gespeeld en 1 verloren. Winst werd be haald op Buna uit Bussum met de cij fers 6-4. Tegen V.O.G., die momen teel de leiding heeft werd een verdien stelijk gelijkspel uit de wacht gesleept. De afgelopen week moest Shot in Baarn tegen de club van die naam aantreden. Deze wedstrijd werd een 9-1 overwin ning voor Shot I. Th. Daselaar en W. v. Doorn wonnen beiden 3 partijen van Pater, v. Loon en Prakken, terwijl zij ook in het dubbel zegevierden. Th. Rademaker verloor alleen van Prakken. De Baarnaars hebben tot nu toe nog geen punt kunnen behalen en staan op de laatste plaats. Vrijdag j.1. heeft Shot I tegen Victoria 3 gespeeld in Hilver sum. De uitslag was 4-6 voor Shot. Shot II is de competitie begonnen met een 8-2 overwinnlg op T.O.V.O. De daarop 2 volgende wedstrijden tegen Buna 8 en Victoria 6 werden met de cijfers 6-4 en 6-4 verloren. Shot II heeft tegen Buna 8 met een invaller moeten spelen. Vrijdag j.1. speelde Shot II thuis tegen Quick 15 deze wedstrijd was laat afgelopen omdat Quick 15 op 'n inval ler moest wachten. D. Duits won 1 partij, M. Muick invaller won er 2 en I. Vink 3 partijen, het dubbel werd een overwinning voor Quick 15. Shot II ziet het verdere verloop van de competitie hoopvol tegemoet. De trainingsavond is donderdags van 19.30 tot 21.30 uur. VtRLOVINGS 1 c=z>. ringen JUWELIER HORLOGER 50ESTDUK REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Ziet u er tegenop in de wintermaanden uw traploper regelmatig op te nemen, leg dan een natte dweil gedoopt in lauw water met azijn achtereenvolgens op elke trede en klop hem daarna met een ge wone tapijt- en of mattenklopper. Dropvlekken bet men met lauw water of sop van synthetisch wasmiddel. Onge kleurde stoffen zonodig nableken en goed naspoelen. Hebt u last van een te hard tikkende wekker, zet er dan een groot glas om heen. Het getik zal dan praktisch ver dwenen zijn. Wilt u een schriftelijke cursus volgen, overtuig u dan eerst zeer goed van de te tekenen overeenkomst. Sluit u zich aan bij een cursus, die niet aangesloten is bij de inspectie schriftelijk onderwijs, dan loopt u kans, bij het niet kunnen volbrengen van deze cursus toch te moe ten blijven betalen totdat de overeen komst geheel is volbracht. Dof geworden bloedkoralen wast men in zeepsop. Daarna wrijven met witte was. Nawrijven met een flanellen doek. Hebt u roestvlekken op uw schaatsen, dan de ijzers insmeren met petroleum, laten zitten tot de volgende dag en de schaatsen dan inwrijven met zout en fijn zand. Indien nodig behandeling her halen. Grote koperen ketels worden goed schoon als men deze behandelt met een aftreksel van zuurkool. Peren zijn niet gemakkelijk goed te hou den; de meest geschikte soorten zijn: comtesse de Paris, provisiepeer, ijsbout, kleipeer, westlandse louw, saint-remy, brederode, winterjan en gieser wilde mans. Zomergoed, dat voor lange tijd opge borgen moet worden, mag men wel was sen, maar niet stijven. Moddervlekken in wollen stoffen Iaat men eerst drogen en daarna behandelt men ze met water en houtzeep. Hebt u moeilijk schuivende laden, be strooi de glijkanten met talkpoeder en het leed is geleden. Kreukels in wollen stoffen verdwijnen als men deze stoffen „uithangt". Gun uw kleding derhalve af en toe wat rust en ze blijft langer goed. Plaats een piano nooit te dicht voor een gashaard met open gloeistaven. De warmtestralen zullen van nadelige in vloed zijn op uw piano niet alleen, maar ook op eventuele andere kostbare meu belstukken. De leren rug van (oude) boeken, maakt u schoon met een mengsel van benzine en terpentijn. Nabehandelen met was. Appelen en peren kunt u bewaren in de kelder, mits u ze met de steel naar boven legt Wollen shawls moeten gewassen worden in een sop van synthetisch wasmiddel. De shawl door het sop kneden. Naspoe len in water, waaraan eventueel wat azijn is toegevoegd. Uitdrukken in een badhanddoek. Vervolgens drogen en aan de verkeerde kant strijken. Begint uw „ficus" te kwijnen, dan vraagt ze meestal een grotere pot, zo dat ze meer voedsel kan krijgen uit de grotere hoeveelheid aarde. Verpotten in goede bloemisten aarde. Eens per week een beetje kunstmest. I! f

Soester Courant | 1967 | | pagina 3