Gesprek met Kees de Wolf van de A.V.R.O. J. Hoppenbrouwers Mevr. M. C. P. Walter-\ an der Togt nieuwe wethouder Openbare Werken St. Nicolaas grammofoonplaten „DE GOUDEN JAPONNEN DEUX-PIèCES ROKKEN BLOUSES JUMPERS VESTEN HANDSCHOENEN SHAWLS PANTALONS ..Ja mam. dat moet je doen" ..Geen gegoochel met stadssilhouetten" Diverse uitvoeringen v.a. 4.25 SN* SPECIALE AANBSE98NO 30 cm langspeel, 20 liedjes ƒ9.90. Steenhoffstraat 15 - Soest Telefoon 2132 VRIJDAG 17 NOVEMBER 1967 welijks een mening heeft gevormd, staat mevr. Walter al wel vaag een bepaald beleid voor ogen, gebaseerd natuurlijk op het structuurplan voor Soest. Men zal van de nieuwe wethoudster mogen verwachten, dat zij de bouw van meer ééngezinswoningen zal trachten te be vorderen. Als raadslid heeft zij dat voornemen trouwens meer dan eens kenbaar gemaakt. Tot haar spijt maakt de dure grond in het Soesterveen het noodzakelijk, dat er op vrij ruime schaal hoogbouw ge pleegd zal moeten worden, wil men tenminste tot een sluitende exploitatie komen. Maar deze bouwmethode heeft niet direct de voorkeur van de aan staande wethoudster. „Het heeft iets weg van goochelen met stadssilhouet- ten", zegt zij. De politieke belangstelling van mevr. Walter richt zich voor het grootste deel op de politiek, die met een kleine „p" moet worden geschreven: de gemeente politiek. Hoewel de parlementaire ver richtingen (wat zij noemt de „vuile" po litiek) bepaald niet onopgemerkt aan haar voorbij gaan, is het toch in de eerste plaats de gemeentelijke huishou ding, die haar aandacht en belangstel ling heeft. De wijze waarop Soest zijn uitbreiding opvangt is een van de vra gen, waarop mevr. Walter strakt als wethouder een antwoord hoopt te ge ven. Soest is in de ogen van mevr. Walter- van der Togt een oase temidden van grote steden: Hilversum, Utrecht, Amers foort. Een gemeente, die bovendien rijk met natuurschoon is gezegend. Voor de nieuwe wedhoudster is ook de relatie met de verschillende ambtena ren van belang. Zij gelooft niet, dat wethouders in het algemeen van de ambtenaren afhankelijk behoeven te zijn en dat de ambtenaren min of meer het beleid bepalen. „Dat zal van de wethouder zelf afhangen, van zijn belangstelling en zijn persoon", vindt mevr. Walter, die gelooft als vrouw wel enigermate in het voordeel te zijn. Mevr. Walter betreurt het, dat de niet bepaald rooskleurige situatie, waarin de gemeente in financiëel opzicht ver keert, een wat meer experimentele bouw in het Soesterveen niet toelaat. Zij zou graag wat nieuwe woningtypen in het Veen willen introduceren. Ove rigens vertonen de nieuwe premiewo ningen en flatgebouwen, waarvoor mi nister ir. W. F. Schut op 22 november a.s. de eerste paal zal slaan, al in ze ker opzicht een revolutionaire bouw trant. Mevr. M. C. P. Walter-Van der Togt werd in Den Haag geboren. Hier be- Van Weedestr. 80-82 - Soestdijk zocht zij ook de H.B.S.-B. In 1949 trad mevr. Walter in het huwelijk met de heer J. Walter, bedrijfseconoom bij de Nederlandse Spoorwegen in Utrecht. In 1955 vestigden zij zich in Soest. Zeven jaar later werd mevr. Walter tot raads lid gekozen, ofschoon zij op een niet- verkiesbare plaats stond. De K.V.P. kreeg in dat jaar echter een achtste zetel toegewezen, die toen werd bezet door mevr. Walter. Bij de laatste ver kiezingen was zij een paar plaatsen op geschoven. In eerste instantie kwam de heer J. R. van Poppelen voor de vacante wet houdersplaats in aanmerking. Na lang beraad heeft deze ambtenaar van de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst echter van het wethouderschap afgezien. Daarna is de keus op mevr. Walter ge vallen. Na rijp beraad heeft zij haar benoeming aanvaard. „Voor een vrouw ligt het vaak wat gemakkelijker dan voor een man", meent mevr. Walter, al heeft zij wel eerst overleg gepleegd met haar oudste dochter. Maar het ant woord liet niet lang op zich wachten, ook al zal moeder Walter nu aanmer kelijk vaker van huis zijn. „Natuurlijk mam, dat moet je doen". En mevr. Walter heeft het gedaan. het programma. Phil Bloom kwam ech ter helemaal niet functioneel in het pro gramma, ze zat er zomaar voor niets. Dan vind het het echt burgerlijk van die jongens, zo van „ik wil eens even schok ken". Ik breng ook wel eens scherpe dingen, als je ze maar een juiste taak geeft. Ik was de eerste in Nederland die „Come to my bedside my darling" op de radio draaide. Dat was in een mannen- programma en we kregen allemaal brie ven van meisjes die de plaat wilden hebben. Dat is leuk maar zoiets als in Hoepla dat hoeft van mij niet." Ik verlaat het radio-echtpaar want de groenteman moet worden opgenomen. W. J. VAN DE WETERING een vriendin die hier was dat het net leek of mijn stem op de radio was. Het dringt niet tot ze door dat je het ook werkelijk bent." „Het tempo bij de radio ligt hier in Nederland veel hoger dan bijv. in Engeland", zegt Kees de Wolf. „Daar doen die mensen maar één pro gramma per maand. Ze hebben daar meer tijd en meer geld. In Nederland kampen we nog steeds met een zeker snobisme tegen de radio. Er is hier een groep intelectuelen die bijna alles van de radio slecht en platvloers vinden. Je moet echter zoeken naar de waardevolle dingen. Nu heeft iedereen het hier over Hoepla op de t v. Ik vind het zelf niet erg als er een naakt meisje op de t.v. komt, als het maar een functie heeft in benoemd. Zij volgt als zodanig de heer A. P. Hilhorst op, die enkele weken ge leden bij een verkeersongeval in Amersfoort op tragische wijze om het Ie' j kwam. Er zal dus geen nieuwe portefeuille-verdeling plaats vinden. „Voor de portefeuille sociale zaken zou ik waarschijnlijk hebben bedankt", zegt Soest's eerste vrouwelijke wethouder. Zij gelooft ook niet, dat een vrouw meer geschikt zou zijn voor sociale za ken. Wanneer de oorlog geen spaak in het wiel zou hebben gestoken, zou mevr. Walter buiten de bouwkundige scholing, die zij van huis uit al mee kreeg (haar vader was architect) zich op academisch niveau verder in de bouwkunst heb ben verdiept. Vandaar dan ook, dat zij zich bij Openbare Werken het meest thuisvoelt. Hoewel zij zich over haar toekomstige werkzaamheden nog nau- Eeuwige jeugd ligt besloten in de gulden regel van Miss Arden: - reinigen - stimuleren voeden. Pas deze regel dagelijks toe. De volledige serie preparaten van raadslid mevr. M. C. P Walter-van der Togt tijdens een buitengewone raads vergadering op 24 november tot wet houder van Openbare Werken worden V anneer de overige fracties daaraan willen meewerken - en er is geen en kele reden om te verwachten, dat zij jat niet zullen doen - dan zal K.V.P.- Tailleur van zwarte moiré met witt« blouse. De rok is van voren broek, van achter rok. is verkrijgbaar bij DROGISTERIJ-PARFUMLi Telefoon 2639 Wat U 's morgens ziet, kunt U "iu des avonds dragen, door de nieuwe brei pennen. de JUMBO JETS. De ontdekking van de Amerikaanse Jearrne Damon heeft een sneeuwbal effect teweeg gebracht in Nederland. Mejuffrouw Damon ontdekte dat je met breipennen van 2 cm (ja heus, centi meters) razend snel een leuke trui of juri kan breien. Een trui zelfs in één avond, een jurk in één dag. En dat was nu juist iets waar de niet zo enthousiaste breisters op zaten te wachten, dus trokken we naar het cen trum van deze Nederlandse rage, de Neveda Wolfabrieken, om ons daar te laten voorlichten. We waren er erg be nieuwd naar, hoe men nu in 's he melsnaam met pennen van 2 cm dikte soepel breien kan. Nu, die aanpassing voltrok zich bijzon der snel. Slechts drie pennen lang zit je met het puntje van de tong uit de mond, doch zie, daarna gaat het zo ra zendsnel, dat er binnen enkele minuten al een behoorlijk stuk breiwerk klaar is en je echt al kan zien, hoe het gaat worden. Er wordt gebreid met drie of meer draden en het bleek dat je nau welijks meer wol nodig hebt dan nor maal. Met een paar presentexemplaren van deze pennen trokken we weer op huis aan waar onze dochter zich snel ont fermde over deze pennen en ons ver bluft deed staan over de snelheid, waar mee zij die pennen hanteerde. „Hè nu kan ik eens een sjaal breien die ik zelf mooi vind", zei ze en begon onmiddel lijk. Natuurlijk moesten de pennen mee naar school. De handwerkjuffrouw merkte een beetje geringschattend op, dat zoiets goed was voor de kinderen van de eerste klas, doch toen zij zag hoe vlug het ging en hoe leuk het werd, waren zij en ook de klasgenootjes van onze dochter heel enthousiast. Het is dan ook wel uniek, dat het nu mogelijk is in een paar uur tijd een leuke trui te breien, waarop U terecht trots kunt zijn. Na drie pennen gaat het breien al veel beter, terwyl U het werk reeds kunt beoordelen. Een van de vele modellen, vervaardigd met dikke pennen.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5