FUGERS VOOR UW FIETS A' W> AMERSFORTIA N.V. MIKIMO MIK8M0 MIKIMO ALLES VOOR UW KIND Burgerlijke stand II KUNT NIET ALLES WETEN D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM Ned. Vrouwen Eleetr. Ver. DE speciaalzaak voor Uw kind. kleedt Uw kind BETER Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Kinderrijwielen - Autopeds Driewielers - Skelters - Regenkleding Tassen enz. Klaar terwijl u wacht OEVEROI. SMEERST.ATïON In het „Oranjehotel" te Soest, kwamen vele leden van de N.V.E.V. afd. „Eem- land" bijeen, om te luisteren naar me juffrouw M. Hol, free-lance werkzaam bij de Openbare b^'iotheek in Amster dam. Mejuffrouw Hol las en vertelde frag menten uit het laatste boek van de schrijver Anthony van Kampen. „Het land dat God vergat". Dit land, de ver enigde staten van Brazilië, sinds pl.m. 1500 ontdekt door een Portugees, dat ontegenzeggelijk ook wel bekoorlijk kan zijn, heeft aan de oevers van de Ama- Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). gallenkamp pels weg 11, (nabij busstation Soest-Zd.), telef. 6286 GEBOREN: Arnoud Frank, zoon van L. IJ Schipperheijn en S. A. van Calck, Pe- likaanweg 11. Linda Elizabeth, doch ter van D. W. Treffers en E. C. de Boer, Van Goyenlaan 176. Bernardus Wil helmus, zoon van B. J. Vreeswijk en J. H. M. Bernard, Kerkpad Z.Z. 88. Evert, zoon van P. Laseur en H. van Surksum, Heuvelweg 7. Herman, zoon van G. H. Nieman en G. de Boer, Van Goyenlaan 74. Ronald, geboren te Utrecht, zoon van H. T. de Ridder en A. Rietveld, Prof. Lorentzlaan 63, Soes- terberg. Martinus Vincentius Clemens, zoon van V. J. Dam en B. E. C. van Breemen, Soesterbergsestraat 70. Erik Cornelis Willem, zoon van G. Kleijn en C. M. van der Vuurst, Van Lenneplaan 7B. Neeltje Johanna, geboren te Utrecht, dochter van J. de Keijer en N. C Steenkamp, Amersfoortsestraat 11c, Soesterberg. Aernout, zoon van G. D. H. van Woudenberg en S. Hamstra. P C. Hooftlaan 33. Dirk Jan, zoon van D. H. Huver en J. C. Reijerse, Beetzlaan 52. ONDERTROUWD: Ferdinand William van Dijk, Kerkpad N.Z. 67 en Wilhelmina Adriana van Diermen, Vinkenweg 22. Anton van Drumpt, Dr. Abraham Kuij- perlaan 13, Amersfoort en Janneke Cora Meeuwes, Middenlaan 3. Teunis van Kooij, De Genestetlaan 11 en Irene Hen- drika Emilia Petronella Janus, De Ge nestetlaan 15. Pieter Cornelis Ben schop, Den Blieklaan 21 en Jannetje Druijff, Den Blieklaan 19. 1Jan Willem Dokter. Ganskade 59b, Amersfoort en Sijtje de Bruin, Hobbemalaan 28. Al- dert Cornelis Johannes van Reijn, Park laan 10 en Cornelia Alberdina van Ma nen, Rubenslaan 7. Everardus Nico- laas van de Beek, Zevenhuiserstraat 73, Hoogland en Geertruida Gijsberta Eve- rarda Onwezen, Soesterengweg 44. Freddy Candido La Bast, Schouwwete- ringstraat 18 bis Utrecht en Aaltje Jo hanna Maria de Kuijer, Amersfoortse straat 11c. Hendrik Martin Adriaan Consemulder, Schrikslaan 54 en Lubber - ta Aaltje Post, Koninginnelaan 25. Paul Alexander Robbert Klabbers, Van Doorenweg 31, Zeist en Hanne Marga- retha Cornelisse, Vermeerlaan 44. Ger- rit Jan van Donkelaar. Horsterweg 9, Stoutenburg en Berendina Cornelia Clara Henrica van der Horst, Hartweg 25. Nicolaas de Bruin, Eemnesserweg 45, Baam en Gerrigje Jannetje Veldhuizen, Klaarwaterweg 38. Johannes Maria in den Haak, L. Reaalstraat 13, Utrecht en Maria Alijda Hartman, Birkstraat 18. Antonius Theodorus Kuijer, Eigendom weg 106 en Geertruida Henrica van Woerkom, Nachtegaalweg 22. Gijsber- tus Petrus Bernuvuldus Wilms. Dorps straat 82, Bergen L., en Johanna Hen- drika Wantenaar. Heideweg 32. Gerrit Tjietse van der Gaast, Foekenlaan 24 en Irma Johanna Espeet, Pieter de Hoogh- laan 9. Petrus Hubertus Hendriks, Lagegrond 4, Zeist en Carolina Maria Alida Jansen, Amersfoortsestraat 29a. GEHUWD: Christiaan Antonius Maria van Hengstum, Middelwijkstraat 1 en Yvonne Maria van der Veur, Middel- wijkstraat 2. Wilhelmus Petrus van Middelaar Coelhorsterweg 31, Hoogland en Elsa Maria Uiterwijk, Kerkpad N.Z. 49. George Oosterbaan, Marinus van der Stoepstraat 19c Rotterdam en Jan netje Wilhelmina van der Bie, Wilhel- minalaan 31. 1Benjamin Lubbert van de Kuit, Insingerstraat 29 en Gerritje Gerredina Groeneveld, Schaepmanstraat 47. Herman Jan Geerlof Stam, Nieu- werhoekplein 1 en Evelina Francina Jo hanna Schoonhoven, Laanstraat 71. 1 Jacobus Joseph Peter van Leeuwen. Bur gemeester Grothestraat 27 en Henny Jo hanna van Os, Dalweg 91. Adrianus Gerardus Miltenburg, Van Goghlaan 64, Heerenveen en Elisabeth Alberta Ma- rianne Maria Merts, Generaal Spoor straat 22. Pieter Jozef Bakker, Grote Koppel 44b, Amersfoort en Frieda Hie- ter, Amersfoortsestraat 67a. OVERLEDEN: Willem Schoenmaker, 86 jaar, weduwnaar van J. Stel, Dalweg 42. Pieter Hartog, 68 jaar, gehuwd met M. E. Slingerland, Prins Hendriklaan 5. Maria Adriana Struijk, 74 jaar, we duwe van J. A. Hoek, Nieuwerhoekplein 10. Lubertha Johanna Enklaar, 72 jaar, weduwe van D. W. Bos, Duinweg 18. Wilhelmina van Staveren, 68 jaar, weduwe van E. T. Lewis, Oude Utrecht- seweg 10. Geertruida Natter, 63 jaar, gehuwd met A. B. de Bruin, Molen straat 66. Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport fRouwkamer) DINSDAG 21 NOVEMBER 1967 Hef afbuigende verkeer mag hef rechHoor- gaarrie verkeer op dezelfde weg nief hin deren. Ook de voefganger nief MAAR. vormf MAAR. KERKSTRAAT 3 - SOEST - TELEFOON 2030 Fiefser en voefganger gaan voor Zij gaan op dezelfdeweg rechtdoor Amersfortia's lekker-vlug-toetjes: niet alleen om van te watertanden, niet alleen om vlugger klaar te zijn, maar ook zó hygiënisch, zó gemakkelijk, dat vla in andere verpakking bijna ouderwets te noemen is. Daarom... welk toetje vandaag? Amersfortia's lekker-vlug-toetje: chocolade- of vanillevla en-voor het weekend-hopjesvla... Elf lf' Vraag het uw melkman! tas-t-toe! Amersfortia N.V., Van Randwijcklaan 4, Amersfoort. Telefoon 03490-21644. zone en de zijrivieren de jungle, waar nederzettingen zijn van hen die het leeuwenmasker dragen (melaatsen). Onbeschrijflijk is de toestand, waarin deze ongelukkigen leven in bouwvallige hutjes, zonder de benodigde medica menten, verbandmiddelen en te weinig voedsel. Anthony van Kampen ontmoette mis siepater Jan de Vries, die deze leprozen- kolonie steeds bezoekt en de weinige middelen, die hem door de regering worden gegeven, aan de zieken brengt, hen bemoedigt en met hen bid. Artsen uit de wereldstad Rio de Janeiro of uit San Paulo, mooie moderne steden, ko men niet naar deze nederzettingen. Ver zoeken om hulp aan de regering van Brazilië heeft eertijds niets geholpen. Zittend op de grond, dof voor zich uit starend, was er voor deze stakkers geen hoop, geen geluk. Van zijn eerste bezoek aan dit oord in 1965 in Nederland teruggekeerd, heeft Anthony van Kampen in vele dagbla den zijn bevindingen gepubliceerd, met als resultaat dat een bedrag van ƒ25.000 aan de leprozenkolonie gegeven kon worden. Ook de Braziliaanse regering werd gewezen op deze verschrikkelijke toestanden. Ook beschrijft Van Kampen in zijn boek de tragische geschiedenis van Ma nos, een dode stad. In de jaren rondom 1900 werden de boeren geronseld voor de rubberplantages. Met onvolwaardige boten werden de gezinnen naar de wil dernis gebracht, waar hen kortstondig werk wachtte, maar meer nog epide- miën, angst en eenzaamheid. Doch de werkgevers bouwden de stad Manos, die echter, een dode stad werd, nadat de rubberkracht kwam in 1912. Toch heeft Anthony van Kampen door zijn artikelen in Braziliaanse dagbladen ein delijk de regering van dit land wak ker geschud. Met Nederlandse hulp en andere landen komt er nu in Manos een gebouw tot stand, waar de me laatsen heengebracht zullen worden. Deze Prins Alexanderkolonie, il in mei a.s. in gebruik genomen worden. Ne derlandse en Finse verpleegsters en doktoren komen helpen. Toch is er in dit land nog veel misère, veel wegen zijn slecht, er zijn hoege naamd geen vliegvelden, alleen een oude Dakota kan landen in de onherbergza me gebieden van Brazilië. Mejuffrouw Hol beëindigde haar boeiende lezing met de aanbeveling de boeken van deze en andere schrijvers over Brazilië te lezen. De presidente, mevrouw A. Hosman- Aartsen, dankte de spreekster voor haar interessante voordracht. Op 13 december a.s. is voor de leden van de N.V.E.V. afd. „Eemland" een excursie naar Amsterdam. Bezocht zal worden een bloemenveiling en de school voor blindengeleidehonden. Op 19 december, 2 uur namiddag, Is de kerstmiddag in de grote zaal van Brandpunt te Baam, met voordracht en pianospel door de dames Muurling en Harten. Er zal in december geen koffiemorgen zijn; december is nogal een drukke maand. In januari 1968 is er een demonstratie van de Friese Vlag voor de N.V.E.V. en in februari een causerie met dia's over Meridon en Parijs. Indien de kinderwagen aan de bin nenkant geel geworden is, behandelt U deze op dezelfde wijze als men 's zo mers ook witte schoenen behandelt. Zonodig herhalen. Draagt U in de winter lakschoenen, verwarm deze dan eerst voor het aan trekken. Hiermee voorkomt U het bars ten van de lak. Een dienstmeisje, dat ook de winkel schoonhoudt, valt niet onder huishou delijk personeel, maar onder winkel personeel, daarom moet zij verzekerd worden tegen alle sociale wetten. Bedkruiken blyven langer warm als men in het water een beetje zout opge lost in wijnazijn doet. Corsages knapt men op boven de stoom van een ketel kokend water. Met de hand bijvormen tijdens het stomen. Niet te lang stomen en niet te dicht bij de tuit houden. Gebruikte peperkorrels zijn, in fijnge malen toestand, een uitstekend middel tegen motten in bont. U voorkomt slakvorming in uw kachel door regelmatig te stoken, niet onnodig te poken en vooral niet plotseling te temperen. Kinderen die slecht eten, krijgen van Sint niet veel snoepgoed. Het is beter hen te verrassen met kleinigheden en als extra waarschuwing Zwarte Piet de broodkorstjes of andere niet gegeten spijzen een keer in de schoen te laten leggen Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeer bruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 De fram vormf een uitzondering! Hij gaaf als afbuigend verkeer vóór hef rechfdoorgaande verkeer op d ezel We weg Elke Amersfortia-verpakking is immers uitsluitend gemaakt voor u persoonlijk, mevrouw.(hier uw naam invullen s.v.p.). Uw gezin is de eerste en enige voor wie er via wordt in- en uitgeschonken. Dat is een smakelijke en schone gedachte. Dat is hygiëne ten top. En daarbij: zo'n „tasje" via past in elke boodschappentas, in elke koelkast. U hoeft er niet zwaar aan te tillen. Omvallen mag, het kan niet breken. Het is hermetisch afgesloten, de inhoud blijft dus veel langer goed. En na gebruik kunt u het lege „tasje" weggooien. Handig van vorm... Valt niet om, zelfs niet in de auto. Past in elke boodschappentas en in elke koelkast! Toch moeten wij trachten ons te hoeden voor bevoogding van landen aan wie wij een hulpactie wijden. Tenslotte moet ieder land uiteindelijk vrij zijn In het bepalen van zijn buitenlandse politiek. Een leder mens blijft ook vrij zich te onthouden van hulp aan een noodlijdend land, als de gedragingen van de rege ring van zo'n land ons niet bevallen. Maar om het eens heel eenvoudig te zeggen: „Wij moeten ons niet laten ver leiden om als voorwaarde voor puur menselijke hulp aan een hongerlijdend volk, dat niet hoofd voor hoofd verant woordelijk is voor de daden van zijn re gering: eerst politiek in ons schuitje, en dan zullen we jullie wel eens helpen aan eten." INBOUW Toen ik met pensioen ging was ik ongehuwd. Mijn bedrag pensioen van het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds werd mij toegekend met een ver mindering van ƒ701,aan inbouwkos- ten. Toen ik later ging trouwen werd het bedrag inbouw verhoogd tot 1003,-. Mijn vraag is: wat betekent inbouw in het A.B.P. en waarom verschilt het bij gehuwd en ongehuwd zijn? ADRESSEN Weet u de adressen van Ab Goubitz en de Roy Orbison-fanclub? Antwoord: Het adres van Ab Goubitz is Boreelstraat 12, Hilversum (tel. 02150- 47846). Het adres van de Roy Orbison- fanclub is: G. L. Meijer, Leidsestraat 88, Haarlem. COR BRUYN Graag zou ik wat over het leven van Cor Bruyn willen verne men en vooral de boeken die hij heeft geschreven. Antwoord: Hij werd geboren in 1883 en was van 1916 tot 1942 hoofd van een school in Hilversum, waarna hij zich uit sluitend aan de letterkunde ging wijden. Zijn adres is: Eikenlaan 59, Hilversum. Hij is schrijver van jongensboeken en streekromans, waarvan wij noemen: Mu ziekmeester Adriaan, De Zandsjouwers, Een zakkennaaier grijpt naar het geluk, Koentje van Kattenburg, Sil de Strand jutter, Strijd om de Eenhoorn, Vrijheid en Ochtendschemering. THIERRY Heeft u voor mij een korte levensbeschrijving en het adres van Jean Claude Drouot, alias Thierry la Fronde? Antwoord: Een van de populairste tele visiefiguren is wel de vechtersbaas Thierry la Fronde of de Slingeraar. De acteur, die deze rol met zoveel gloed speelt, is de 29-jarige Jean Claude Drouot, de leerling van Jean Vilar, die Belg van geboorte is, maar nu met zijn vrouw en twee dochtertjes in Parijs woont. Zijn adres is daar 1 Rue de Seine, 91-BVRY. Sinds kort heeft hij een to neelgezelschap gevormd om zijn droom te realiseren om het Elizabethaanse to neel nieuw leven in te blazen. Het is echter niet zeker, dat dit streven hem evenveel roem zal bezorgen als de tele visieserie „Thierry la Fronde" gedaan heeft. In zijn vrije tijd beoefent hij met hartstocht de zeilsport. SLAPEN In welke richting moet het hoofd liggen om goed te slapen? Antwoord:: De richting waarin het hoofd ligt bij het slapen is een zeer individuele zaak. U zou ook kunnen vragen: Wat is beter om in slaap te komen, op de rech ter- of de linkerzijde? En hoewel dit ook persoonlijk verschilt, speelt daarbij wel een rol dat men links (en op de rug) het hart meer voelt kloppen dan anders, wat remmend kan werken op het in siaap vallen. Slaapt men eenmaal ,dan doet de lichaamshouding er niet veel meer toe en in elk geval is het geen kwestie van medisch advies. Bovendien beweegt men zich en draait men zich om tijdens de slaap. AFKOOPSOM Als men een afkoop som beurt (van de ongevalsrente i.v.m. invaliditeit) krijgt men dan net zoveel per week als iemand anders als men 'n ongeval krijgt? Antwoord: Nadat nu uw afkoopsom vol gens de oude invaliditeitswet uitgekeerd is, wordt u verder volgens de nieuwe w.a.o. (wet op de arbeidsongeschiktheids verzekering) behandeld zoals ieder ander die verzekerd is. ZIEKENGELD Ik loop vanaf 20 fe bruari in de ziektewet. Wat moet nu een werkgever van een bruto ziekengeld van 160,per week uitbetalen? Ik ben tuinarbeider en kom niet meer in aan merking voor kinderaftrek. Hoeveel so ciale lasten en loonbelasting? Het vakan tiegeld is in dit bedrag niet meegere kend. Antwoord: Gezien de gegevens die u verstrekt, nemen wij aan dat u ouder bent dan 20 jaar, jonger dan 65 jaar en gehuwd. Aan pensioenbijdrage en werk nemersaandeel in de premie der sociale verzekeringen bent u dan resp. ƒ2,25 en ƒ8,59 verschuldigd. Daarbij komen nog a.o.w.-premie en loonbelasting ad resp. 14,86 en 9,96. Dan resteert dus een netto loon ad 124,34. MEVROUW GHANDI Heeft mevrouw Ghandi een grote som geld geschonken aan Nasser om hem te helpen de Joden te vernietigen? Hoe valt dit te rijmen met de actie: „Eten voor India"? Antwoord: Wij wijzen u allereerst op het verschil tussen het ambtelijk pen sioen en het algemeene pensioen, dat iedere Nederlander ontvangt op z'n vijf en zestigste jaar volgens de algemene ouderdomswet (a.o.w.) of volgens de a.w.w. (algemene weduwen- en wezen wet). Om niet tot een cumulatie van pensioenen te geraken wordt een ge deelte van het algemene pensioen in mindering gebracht van het ambtelijk pensioen en deze mindering wordt het inbouwbedrag genoemd. Dit inbouwbe- drag wordt vastgesteld door het aantal dienstjaren waarnaar het ambtelijk pen sioen is berekend te vermenigvuldigen met 2 van het algemeen pensioen, waarbij een maximum van 80 is ge steld. Als nu door het huwelijk het be drag van uw a.o.w.-uitkering van ƒ3.270 voor ongehuwden is verhoofd tot 4.650 per jaar voor gehuwden, werd het ge deelte van het gewijzigde bedrag van uw algemeen pensioen, waaruit het in bouwbedrag bestaat, ook verhoogd en wel van ƒ701,tot ƒ1003,netto (naar wij aannemen). Wilt u precies voorgerekend hebben, hoe men tot dit nieuwe bedrag van de min dering op uw ambtelijk pensioen komt, dan verzoekt u dat aan het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Benoorden- houtseweg 46, Den Haag (tel. 070-814441), met opgave van uw registratienummer, dit laatste ter bespoediging van de be handeling. .Antwoord: Wij zijn het met u eens, dat de geste van mevrouw Ghandi om Egyp te financieel te helpen, terwijl haar eigen land zo hard hulp nodig heeft voor zijn hongerlijdende bevolking, op zijn minst gezegd niet sympathiek aandoet en dat het te betreuren valt, dat India zich veeleer achter Nasser schaart dan achter Israël. GODFRIED BOMANS Kunt u een levensbeschrijving van Godfried Bomans geven? Antwoord: Godfried Jan Arnold Bomans werd in 1913 geboren, is een rooms- katholiek schrijver van humoristische en symbolische verhalen, schetsen en toneel stukken. Zijn stijl is verwant aan die van Dickens en Beets. Hij studeerde in Amsterdam in de rechten en in Nijmegen in de psychologie. Tussen 1945 en 1951 was hij als redacteur verbonden aan El- seviers Weekblad en De Volkskrant, waarin als strips „De avonturen van Pa Pinkelman en Tante Pollewop" versche nen. Hij is ook voorzitter van „The Dickens Fellowship" in Nederland. Zijn adres is Parkweg 10, Bloemendaal. Van zijn hand verschenen o.m. Pieter Bas, Erik of het kleine insectenboek. Sprookjes, Wonderlijke nachten, Buite lingen, aforismen en capriolen, Pa Pin kelman en de politiek. De Onsterfelijke Pa Pinkelman, Wandelingen door Rome, Op het vinkentouw, Notenkraken en Kopstukken. Op 17-jarige leeftijd schreef hij voor zijn klasgenoten als parodie op de gruwelstukken: „Bloed en liefde" dat 700 opvoeringen beleefde.

Soester Courant | 1967 | | pagina 3