Wasspnöffê van hier en daar S.E.C.-nieuws Hees-nieuws Nu het buiten zo koud is V.V.Z.-nieuws RENTE van uw salaris V/2% RENTE zonder kosten B.D.C.-nieuws SOESTFJWRG hawaii sauce Officiële mededelingen S.E.C. gaf driemaal de volle winst uit handen Olympia-volleybal POLITIE TEL. 4444 S.E.C.-zaterdag Privé-Rekeningcourant Aqi uanumvereniging „Zilver Tetra" Klaverjasavond S.E.C. Winkels tot 9 uur geopend Spreekuur burgemeester Gemeenteraadsvergadering salade a la fine Bejaardensociëteit Utile Dulci opent toneelseizoen Zaterdagvoetbal Heerlijke Sint Nicolaas- middag DINSDAG 21 NOVEMTT71 i"»T Het gaat S.E.C. dit seizoen niet voor de wind wat de keepers betreft. Doelman Van Hattum, die het vorige seizoen door een gebroken enkel geruime tijd uitgeschakeld werd en nu, na enige wedstrijden in de lagere elftallen ge speeld te hebben, voor de wedstrijd te gen Don? weer in het eerste elftal was opgesteld, brak bij de training de af gelopen week 2 vingers, dus zal weer geruime tijd niet kunnen spelen. Van Essen moest daarom tegen Donar invallen en. waarschijnlijk door de gro te druk, die deze sympathieke sport man plotseling op de schouders kwam te rusten, maakte hij tegen Donar enige blunders, waardoor S.E.C. met een ge lijkspel genoegen moest nemen. Nadat de strijd de eerste 10 minuten VITESSE-HEES 3-0 Het eerste van Hees heeft de vrije competitie-zaterdag benut voor het spelen van een oefenwedstrijd tegen de sterke eerste klasser Vitesse uit Breukelen. In een weliswaar slechte, maar toch wel nuttige wedstrijd moest Hees met een 3-0 nederlaag genoegen nemen. In de voorhoede waren bij wijze van proef enkele nieuwe en veelbelovende krachten opgesteld. Zij slaagden er echter niet in, de Vitesse-verdediging op de knieën te krijgen. POSTHOORN 2-HEES 2 4-3 Na een rommelige wedstrijd zag Hees 2 zaterdag een groot deel van haar kam pioenskansen in rook opgaan. Na een 2-1 voorsprong, waarvoor v. d. Born en Sakkers hadden gezorgd, kwam de Posthoorn sterk opzetten. Hoewel G. de Bree nog een derde doelpunt maakte, stelde de tegenpartij er één treffer meer tegenover, hetgeen na het uit het veld sturen van Hees-speler H. Bosman ook niet zo moeilijk meer was. HEES 3-HOOGERHEIDE 3 3-3 Het met verschillende invallers spelen de derde elftal bracht het er tegen het Hilversumse Hoogerheide 3 opnieuw niet onverdienstelijk af. Tegen een op papier sterkere tegenstander lag de winst lange tijd voor het grijpen. In de eerste fase van de wedstrijd bleken invallers Bloemendal en Bakkum zich goed te kunnen aanpassen. Resultaten bleven echter uit tot 20 min. voor rust, toen een zware tackle Muis een straf schop opleverde: 1-0. Weinige minuten later keek Hees echter alweer tegen een 1-2 achterstand aan. maar Otten schoot uit een hoekschop beide partijen weer naast elkaar. Met de 2-2 stand ging ook de rust in. In de tweede helft wisten beide partijen nog eenmaal het doel te vinden. Hees het eerst. HEES-JEUGD HEES adsp. a-H.V.C. 3-0 B. van Asselt en A. Mooy brachten Hees een 3-0 tverwinning op H.V.C., waardoor de bovenste plaats in zicht is gekomen. De zege was gezien het spel- beeld zeker verdiend. HEES pup. 1-B.D.C. 1-0 Een treffer van de voet van E. Karelse was voldoende om Hees de volle winst op plaatsgenoot B.D.C. te geven. Hees pup. 2-Amsvorde 0-1. OLYMPIA (dames)-SPIRIT 1-3 De dames van Olympia zijn er in de wedstrijd tegen Spirit niet in geslaagd, de overwinnnig mee naar huis te ne men. Het werd een 3-1 nederlaag, waar mede de degradatie zich wel heel drei gend begint af te tekenen. Bovendien raakte Olympia in deze wedstrijd door een blessure Alma de Feijter kwijt. Zij is waarschijnlijk voor het hele verdere seizoen uitgeschakeld. De eerste set in de wedstrijd tegen Spirit leverde reeds een 12-15 verlies op, doch de tweede set gaf een opval lend herstel van Olympia te zien. De Soester dames beslisten deze set met 15-11 in hun voordeel. In deze fase raakte Alma de Feijter geblesseerd, waarmede het verweer van Olympia aanzienlijk verminderde. Met 13-15 en 5-15 gingen de Olympia-dames ten on der. Het bleek duidelijk, dat Spirit over de sterkste troeven beschikte. Alleen door intensieve training zal degradatie- gevaar misschien nog afgewend kunnen worden. OLYMPIA '62-OLYMPIA (heren) 0-3 De heren van Olympia deden het tegen naamgenoot Olympia '62 beter. Hoewel in de beginfase van de wedstrijd de toeschouwers de Soestenaren de beste kansen gaven, wees na een kwartier de 8-10 stand al niet meer op een gemak kelijke overwinning. Goed verdedigen van de Hilversumse naamgenoten stel de Olympia uit Soest voor grote pro blemen, die echter door Roetman en Wong tijdig werden overwonnen: 15-13. In de tweede set was het opnieuw Wong. die de ploeg op gang bracht, ter wijl Van Brummelen voortdurend naar zijn anders toch zo goede vorm zocht. De set leverde toch een 15-11 over winning op. In de derde set dreigde de wedstrijd de Olympianen uit de hand te lopen. De achterstand liep op tot 5-8 en zelfs 7-12, maar toen wijzigde aan voerder Paans de tactiek. Met verba zing zag het publiek toe, hoe Olympia '62 geen voet meer aan de grond kreeg en toch nog naar een set-nederlaag werd gespeeld. Daarmede eindigde ook de wedstrijd in een maximale 3-0 score voor de Soester heren. gelijko^aand was, kwam S.E.C. lang zaam meer in de aanval. Een in volle vaart door Duyst uit een corner van Van den Broek ingeschoten bal, ging maar net naast. Donar was af en toe echter ook gevaarlijk. Toch zou S.E.C. de leiding nemen, door Duyst, die op tijd achter een dieptepass aanging en de Donar-verdediging te vlug af was. 0-1. Reeds 2 minuten later was 't echter weer gelijk. Een voorzet van links werd door Van Essen wegge werkt, doch voor de voeten van een te genstander. die wederom inschoot en hoewel Krijt nog trachtte te redden, bleek de bal de doellijn gepasseerd te zijn. l-l. S.E.C. kreeg hierna twee goede kansen om de leiding te nemen, maar de Do- nar-keeper redde. In de 44ste minuut was 't toch raak door Surstedt 1-2, met welke stand de rust aanbrak. In de tweede helft, kreeg Donar reeds na 3 minuten een vrije trap te nemen, die niet bijzonder hard over het beken de muurtje werd geplaatst. Van Essen had de bal kunnen stoppen, doch hij dook over de bal heen en de bal be landde in het doel 2-2. Na 10 minuten nam S.E.C. andermaal de leiding. Duyst wist een voorzet van Van Woudenberg te benutten.2-3. Donar kwam echter terug, dank zij Van Essen, die een fout maakte bij een schot van zeker 40 meter afstand en de bal op onbegrijpelijke wijze in het S.E.C. doel belandde 3-3. Hoewel S.E.C. in de slotfase in de meerderheid was, kwam 't niet meer tot doelpunten en moesten de Soeste naren met een gelijkspel genoegen ne men. Verdere uitslagen: Zeist-S.D.O. 3-1. D.E.V.-Holland 2-1. V.V.IJ.-D.O.S. '01 0-2. Ultrajectum-Vriendenschaar 1-0 Baarn-C.D.N. 1-0. H.M.S. 2-S.E.C. 2 2-2 Het tweede elftal van S.E.C. is er in Utrecht in geslaagd, het als tweede ge klasseerde H.M.S. een punt afhandig te maken, al heeft S.E.C. ruimschoots de gelegenheid gehad om de winst mee naar Soest te nemen. Gebrek aan schot- vaardigheid en twee arbitrale dwalin gen, die evenzoveel doelpunten voor H.M.S. opleverden, waren de oorzaken van het uiteindelijk toch nzg teleurstel lende resultaat voor de bezoekers. Niet temin zag S.E.C. kans om een 2-0 ach terstand weg te werken, maar kansen op de overwinning liet men daarna lig gen. De bezoekers keken al vrij snel tegen een verrassende achterstand aan. Een duidelijk geval van buitenspel ontging de scheidsrechter, waarna het H.M.S. weinig moeite kostte om de stilstaande S.E.C.-verdediging te passeren, doelman Van Zoghei incluis: 1-0. Met deze stand ging ook de rust in. Op precies dezelfde wijze kwam H.M.S. een kwartier na rust aan een 2-0 voor sprong, S.E.C., dat op dit moment echt nog wel een paar punten kan gebrui ken, schrok toen wakker. D. de Jong verkleinde de achterstand tot 2-1 en uil een voorzet van Dettmer kopte Van Veen beide ploegen weer op gelijke hoogte, wat op zich al een zeer ver dienstelijke prestatie van S.E.C. ge noemd mag worden. Kort voor het einde kreeg Rijnders een zeer fraaie kans om zijn ploeg de overwinning te schenken, maar voor open doel faalde hi; 'ammerlijk. Doelman Van Zoghei speelde een uitste kende wedstrijd. S.E.C. 3-DE MEERN 2 3-1 Het derde elftal bleef in eigen huis De Meern 2 met 3-1 de baas. De rust ging in met een magere 1-0 voorsprong voor S.E.C., dankzij een doelpunt van De Bruin. Kort na rust kwam De Meern weer op gelijke hoogte. Abbel aarzelde even met wegwerken, waarvan de bezoekers een dankbaar gebruik maakten: 1-1. Weini ge minuten later stond S.E.C. opnieuw voor, nu dankzij een fraaie boogbal van Brouwer over de uitgelopen doel man. Leo van Breukele die een pri ma partij speelde, bepaalde uit een hoekschop de eindstand op 3-1. Behal ve Van Breukelen viel ook doelman Kok in positieve zin op. Het derde elftal heeft door dit resul taat zeer reële kampioenskansen. RODA 2-S.E.C. 4 2-5 Het Hamersveldse Roda 2 bleek bij lange na niet opgewassen tegen een sterk spelen S.E.C. 4, al nam de thuis club na tien minuten wel de leiding, daartoe in staat gesteld door een te ver opgerukt S.E.C. Dorrestein had voor S.E.C. echter snel een antwoord klaar. Nog voor rust bracht Dorrestein met een tweede doel punt S.E.C. de eerste voorsprong, die het ook niet meer zou afstaan. Tien minuten na de hervatting bracht Nij- huis de stand op 1-3. Met twee gave doelpunten gaf D. v. d. Brakel S.E.C. een 1-5 voorsprong. Een kort maar hevig slotoffensief le verde Roda tenslotte nog een doelpunt op, wat de eindstand op 2-5 bracht. Het vierde elftal blijft koploper Barne- veld goed volgen. S.E.C. verloor deze competitie nog maar één wedstrijd en speelde er één gelijk. S.E.C. 5-AMERSFOORTSE BOYS 4 2-2 S.E.C. 5 heeft in een gelijk opgaande wedstrijd tegen Amersfoortse Boys 4 een 2-0 voorsprong niet kunnen hand haven. In de eerste helft scoorde Wij- nands voor S.E.C., nadat eerst Schalk wijk met een daverend schot de lat had getroffen. Vele kansen om de voor sprong te vergroten bleven onbenut. Tien minuten na rust, was het opnieuw Wijnands, die scoorde, nu uit 'n voorzet van Meeder. Een Amersfoortse uitval leverde halverwege de tweede helft een tegendoelpunt op, en kort voor het einde was Leo van 't Klooster zo on fortuinlijk om in eigen doel te koppen, waardoor een verdiende overwinning toch nog verloren ging. Desondanks behoudt het vijfde zijn leidende positie. S.E.C. 6-A.P.W.C. 5 1-4 Vier doelpunten van het Amersfoortse A.P.W.C. 5 velden S.E.C. 6 in twintig minuten tijds. Na twintig minuten openden de gasten de score. Twintig minuten later was het al 0-4. S.E.C. had vrijwel geen verweer tegen de veel jon gere Amersfoorters. Eerst in de tweede helft kon S.E.C. ook eens aan aanvallen gaan denken, mede omdat A.P.W.C. de 4-0 voorsprong wel veilig genoeg vond. Keer op keer liep de S.E.C.-aanval zich op de Amersfoortse verdediging vast. Het was tenslotte Legemaat, die de eer voor S.E.C. wist te redden. JEUGDTRAINING OP WOENSDAGMIDDAG Met ingang van woensdag 29 november zal de jeugd in de gelegenheid worden gesteld om ook 's middags te gaan trai nen. Drie spelers van het vijfde en zes de elftal, te weten J. van Schalkwijk, R. Niewaal en J. Wijnands hebben zich tot grote voldoening van het bestuur bereid verklaard de training van de jeugd, in het belang van de sport in het algemeen en de jeugd in het bij zonder, ter hand te willen nemen. (Jjjgt H A* «e** mnSf 5n (J|g T.O.V. 2-V.V.Z. 2 2-3 Het tweede elftal van V.V.Z. is er za terdag na een uitstekende wedstrijd te gen leider T.O.V. 2 uit Baarn in ge slaagd, de leiding van de Baarnaars over te nemen. De gasten wonnen na- nen namelijk verdiend met 2-3, na overigens tweemaal te hebben achter gestaan. De rust ging in met een 1-0 voorsprong voor T.O.V.. maar kort na de hervatting bracht Steenmeijer met een kopbal uit een vrije schop van Van Doorn de stand weer in evenwicht: 1-1. Diezelfde Steenmeijer en Altena ver schenen nog een keer alleen voor de T.O.V.-doelman, maar een doelpunt kwam er niet uit voort. Het antwoord van T.O.V. liet niet lang op zich wachten. Nog voor er een kwartier gespeeld was, leidde de thuis club opnieuw. Twintig minuten voor het einde schoot halfspeler Van Doorn eer vrije schop van even buiten het strafschopgebied ove. het muurtje, tot ieders verrassing, ineens in: 2-2. T.O.V. kwam opnieuw sterk opzetten en zette de V.V.Z.-defensie onder zwa re druk. Maar één uitval was voldoende or.i de winst mee naar Soest te nemen. Van de Akker ondernam vanaf de middellijn een snelle solo, passeerde enkele T.O.V.-verdedigers en gaf van uit een moeilijke positie een hard dia gonaal schot, dat de T.O.V.-keeper moest laten gaan: 2-3. Door dit resultaat hebben T.O.V. en V.V.Z. aan de kop van de ranglijst van plaats verwisseld. V.V.Z. 3-HUIZEN 6 6-2 Vier doelpunten van Van Wijk en twee van Van Kampen bezorgden V.V.Z. 3 in de thuiswedstrijd een 6-2 over winning op het bezoekende Huizen 6. Al na vijf minuten trof Van Kampen de roos, nadat hij enkele tegenstanders zijn hakken had laten zien. Vijf minu ten later scoorde dezelfde speler 2-0, na goed samenspel met Van Wijk en T. van Kooy. Na twintig minuten bracht Van Wijk de stand op 3-0 en even later mocht hij uit een strafschop wegens hands de vierde treffer maken. Medelijden met de tegenstander was er waarschijnlijk de oorzaak van, dat hij faalde. Een kwartier voor rust scoorde Van Wijk echter toch de vierde treffer. In de tweede helft maakte hij er eerst nog 5-0 van, alvorens Huizen de gele genheid kreeg, tot 5-2 terug te komen. Een verkeerde uitgooi van de Huizen doelman stelde Van Wijk kort voor tijd in staat, er 6-2 van te *aken, wat hij dan ook deed. RODA 2-V.V.Z. 4 4-1 Zoals reeds min of meer werd verwacht bleek het vierde elftal zaterdag niet opgewassen tegen het Hamersveldse Roda 2. De Sossternaren keerden met een 4-1 nederlaag naar huis. Bij rust hadden zij al een 3-0 achterstand. Pas diep in de tweede helft wist V.V.Z. de eer te redden. V.V.Z. 6-HOEVELAKEN 4 2-7 Het zesde elftal kreeg eveneens een nederlaag te incasseren en wel van Hoevelaken 4, dat in de eerste helft nog wel aardig tegenstand ondervond, maar na rust V.V.Z. langzaam maar zeker naar een duidelijke 2-7 nederlaag speel de. De rust ging toch al in met een 4-1 voorsprong voor Hoevelaken. Het enige V.V.Z.-doelpunt kwam van de voet van Groart. Een door vijf inval lers danig verzwakt V.V.Z. zag in de tweede helft nauwelijks meer kans om zijn tegenstander bij te houden. Van de Hoed scoorde voor V.V.Z. het tweede doelpunt. Het eerste elftal heeft de vrije compe titie-zaterdag benut voor het spelen van een ofeenwedstrijd tegen Huizen 3. De Soestenaren keerden na een spannend en aantrekkelijk duel met een 4-2 over winning naar huis terug. V.V.Z.-JEUGD De jeugd van V.V.Z. bereikte zaterdag de volgende resultaten: Achterveld ad- spiranten b-V.V.Z. a 0-4. V.V.Z. adsp. b-K.V.V.A. b 2-2. H.V.C. 1 p. 2-V.V.Z. 1 4-4. V.V.Z. pup. 2-Hooglanderveen 2 1-7. De junioren waren vrij. LAGE VUURSCHE-S.E.C. 2-4 Het eerste zaterdagelftal van S.E.C. is ook de tweede competitiehelft met een een overwinning op Lage Vuursche be gonnen. De Soestenaren hadden ditmaal echter heel wat meer moeite met hun tegenstander dan in de eerste wed strijd, toen Lage Vuursche met een 7-1 nederlaag naar huis werd gestuurd. Na bij kasteel Drakensteijn werd het nu 2-4, maar het heeft er lange tijd vrij donker voor S.E.C. uitgezien, toen La ge Vuursche een 3-0 achterstand tot 3-2 inliep en de S.E.C.-veste onder druk bleef zetten. Eerst in de laatste secon den van de wedstrijd maakte Stalen hoef aan alle twijfel een einde. Het is een wedstrijd geworden, die niet met vrolijke sierletters in de S.E.C.- analen zal worden geschreven. Beide partijen lieten vrij pover spel zien, al nodigde het hobbelige veld nu niet direct uit tot verheffende presta ties. Doelman Kramer werd al na drie mi nuten gepasseerd. Dat het toch geen doelpunt werd, was te danken aan ach terspeler Hartman, die de bal van de Üjr. haalde. S.E.C. schrok wakker en kwam na negen minuten voor te staan. Een lange dieptepass werd door Sen- gers doeltreffend afgerond: 0-1. Dezelf de Sengers drong vijf minuten later tot diep in de Vuursche' verdediging door, trok toen de bal voor en Stalenhoef be hoefde er nog maar klein tikje tegen te geven: 0-2. Na ruim een half uur spelen kwam S.E.C. op een schijnbaar veilige 3-0 voorsprong. Een hard schot belandde weliswaar in het doel, maar de arbiter had even eerder hands geconstateerd, zodat een strafschop moest worden ge nomen. Het doelpunt kwam er toch, nu van de voet van Sengers: 0-3. S.E.C. heeft de gehele tweede helft met een min of meer geblesseerde doelman moe ten spelen. Kort voor rust kreeg hij een trap tegen zijn hand, die nog maar pas van een breuk is genezen. Het ziet er voorlopig naar uit, dat zaterdag in de wedstrijd tegen V.C.U. Kramer niet van de partij zal kunnen zijn. S.E.C. begon de tweede helft ook veel belo vend. Een solo-actie van halfspeler Beijer eindigde in een schot, dat maar net over de lat verdween. Maar daar na zakte S.E.C. toch tot een bedenke lijk peil weg, wat Lage Vuursche de gelegenheid bood om iets terug te doen. Na twintig minuten scoorde Burgstede voor De Vuursche en een kwartier voor het einde kwam de thuisclub zelfs op 2-3. S.E.C. kwam onder zware druk te staan, maar wist de kostbare voor sprong te behouden. In de alerlaatste minuut maakte Sta lenhoef aan alle illusies van Lage Vuur sche een einde. De voorsprong van S.E.C. op haar naas te concurrent Levu is na zaterdag al tot vier punten gegroeid, want de Utrechtenaren kregen bij F.A.K. een verrassende 3-1 nederlaag te slikken. Tweede concurrent Eminent Boys maak te echter tegen Majella geen fout: 7-3. SOESTERBERG 2-S.E.C. 2 0-5 Het tweede elftal heeft op nog duide lijker wijze zijn kampioensaspiraties duidelijk gemaakt. In Soesterberg werd het tweede elftal met de gelijkluidende naam met een 5-0 nederlaag naar de kleedkamers gestuurd. In deze bijzon der aantrekkelijke, zij het wat eenzij dige wedstrijd zorgde na ongeveer tien minuten Van Delden, na een solo-actie, voor de openingstreffer. In Je tweede helft bracht Rouwendaal met twee ga ve doelpunten de stand op 0-3. De bei de overige doelpunten kwamen van de voet van Veenendaal, die in de 30e en 40e minuut scoorde. Soesterberg zag geer kans, de eer te redden. Door dit resultaat heeft S.E.C. 2 zijn leidende positie nog aanzienlijk verstevigd. S.O.V.A. 3-S.E.C. 3 5-9 Bij de wedstrijd Sova 3-S.E.C. 3 in Amersfoort viel gemiddeld iedere zes en een halve minuut een doelpunt, wat de bezoekers bijzonder op prijs stelden. Overigens werden de veertien doelpun ten naar sterkte verdeeld, wat S.E.C. 3 een 9-5 zege opleverde. Roels schoot zes maal in de roos, v. d. Berg tweemaal en Koelewijn bracht de negende treffer op zijn naam. Al na vijf minuten nam S.E.C. via Roels de leiding, maar uit een straf schop bracht Sova de score weer in evenwicht. Een zeer productief kwar tiertje legerde S.E.C. nog voor rust een 5-1 voorsprong op. Van der Berg scoor de 1-2, Koelewijn maakte er 1-3 van, Roels 1-4 en opnieuw v. d. Berg 1-5. Sova kwam even terug (2-5), maar Roels had onmiddellijk een antwoord klaar: 2-6. Kort voor het verstrijken van de eerste helft scoorde de thuisclub nog een der de maal. Drie doelpunten van Roels in nog geen kwartier bezorgden S.E.C. een comfortabele 3-9 voorsprong. Eerst toen gunde men Sova ook wel wat. De Amersfoorters wisten het verschil uit eindelijk nog tot vier doelpunten terug te brengen. Mede dankzij dit resultaat h cft ook het derde zaterdagelftal goe de kansen op het kampioenschap. door hel OPENEN van een Over deze rekening kunt u dage lijks, ja zelfs ook 's avonds gemak kelijk over kontant geld beschikken en U kunt er alle girale betalingen mee verrichten o.a. gas, waterlei ding, licht en andere rekeningen EN DAT ALLES BIJ DE Kantoren Kerkplein 9, Soesterbergseslraat 14 Koninginnelaan naast nr. 38. DE FOLDER LIGT VOOR U KLAAR. Donderdag 16 november j.1. heeft de aquariumvereniging „Zilver Tetra" haar maandelijkse bijeenkomst in het wijk- gebouw „Middelwijk" gehouden. In afwijking van het normale patroon werd het programma geheel door eigen leden verzorgd. Een drietal onderwer pen werd aangesneden, n.1. levend voer, technische hulpmiddelen en het aqua- riumwater. Het laatste onderwerp werd dermate deskundig en toch begrijpelijk behan deld, dat het jammer was dat de spre ker wegens tijdgebrek zijn betoog moest afbreken. Spontaan werd besloten in januari a.s. een extra-avond aan dit onderwerp te besteden, waarbij de heer J. P. Tabois wederom als spreker zal optreden. Uitslagen zondag j.1.: B.D.C. II-Gooi III 3-2. Laren II-B.D.C. III 2-2. Veense Boys II-B.D.C. IV 2-4. B.D.C. V-Veenendaal II 0-7. B.D.C. VIII-Amersfoortse Boys V 1-3. B.D.C. IX-K.V.V.A. VI 2-3. Limvio V-BD.C. XI 1-3. Vrijdagavond werd in de S.E.C.-kantine aan de Bosstraat de 3e klaverjasavond om de O. L. Zimmerman beker gehou den. Een zestigtal deelnemers hebben in sportieve sfeer om de beschikbare prij zen gestreden. De uitslag was: 1. J. v. 't Klooster, 4363 pnt. 2. O. Verheijen, 4298. 3. D. Woudenberg, 4149. 4. Jaap Duyst, 4149. 5. Mevr. v. d. Bunt, 4055 pnt. 6. Mevr. v. Breukelen, 4051. 7. W. F. Kramer, 3919. 8. L. v. Breukelen, 3909. 9. C. Wildenburg, 3883. 10. H. Duyst. 3844. 11. L. Hornsveld, 3837. 12. D. Kramer, 3809. Na afloop werden de prijzen door de voorzitter van de klaverjascommissie, W. de Bruin, aan de winnaars uitge reikt. In verband met de Sint Nicolaas mogen de winkels in Soest vanaf 29 november tot en met 4 december tot 9 uur des avonds geopend blijven. Uiteraard de zondag uitgesloten, terwijl op woensdag 29 november de winkels 's middags niet behoeven te sluiten. Het spreekuur van de burgemeester zal woensdag 22 november niet gehouden wc-rden van 11-12 uur, maar van 3-4 uur. De raad der gemeente Soest komt vrij dag 24 november a.s., om 19.30 uur in vergadering bijeen, teneinde de volgen de korte agenda af te werken. 1. Beëdiging van het nieuwe raadslid de heer P. L. J. M. Storimans. 2. Benoeming wethouder. 3. Benoeming leden van enige commis sies. voor 4 personen 60 g (4 eetl.) Califomlech# blauwe rozijnen 250 g zuurkool 1 grote banaan 1 grote mandarijn 1 achljf ananas 2 eetl. ananassap 4 eetl. mayonalae 2 eetL ongeklopte slagroom of koffiemelk 1 eetl. tomatenketchup 25 g (2 eetl.) fijngehakte (wal)noten Wel de rozijnen 5 minuten In heet water en laat ze daarna uit lekken en ofkoelon. Snijd do zuurkool fijn, de ba naan, de mandarijn en de ana nas in kleine etukjes. Meng elle Ingrediënten door elkaar. Goed koud serveren (b.v. uit de koelkast), eventueel op ela- blaadjes in (glazen) schaaltje#. De algemene bejaardensociëteit komt a.s. donderdag 23 november weer bij een in de kleine zaal van „De Hoek steen", aanvang half drie. De heer J. van der Weert zal dan weer dia's ver tonen. De plaatselijke toneelvereniging „Utlle Dulci opent vrijdag 24 november het toneelseizoen met de opvoering van twee blijspelen: „Prijs de dag niet voor het avond is" van Gstrovski en „Zeven vrouwen" door Barrie. Aanvang 20 uur in De Hoeksteen. HOEVELAKEN-SOESTERBERG 7-0 In de uitwedstrijd tegen Hoevelaken heeft Soesterberg weer een zwaar ver lies geleden. Met 7-0 werden de gasten verslagen, een uitslag die echter wel te verwachten was en zelfs nog ongunsti ger had kunnen zijn, daar de laagst geklasseerde in de competitie de onge lijke strijd moest aanbinden met de hoogst geklasseerde. Soesterberg deed dan ook wel haar best, doch de voor hoede was niet opgewassen tegen haar tegenspelers. Al vrij spoedig opende Hoevelaken de score, 1-0 en wist het voor de rust nog driemaal het doel te vinden, 4-0. Ook na de hervatting kreeg Soesterberg geen kans. Maar het was weer Hoevelaken dat nog drie doel punten maakte en het einde liet komen met 7-0. Het was zaterdagn.iddag een ongewone drukte op het Dorpsplein, vooral van de jeugd. Sint Nicolaas moest aanko men en dat gebeurde werkelijk ook, precies om half drie, toen hij uit zijn auto stapte en verwelkomd werd door onze burgemeester, die o.m. de hoge gast prees voor zijn goedheid jegens alls kinderen. In zijn dankwoord wees de goedheiligman erop dat het hem was opgevallen dat Soesterberg sinds het laatste jaar zo weinig in omvang was toegenomen, maar voegde er direct aan toe dat dit wel weer anders wor den zal. Na deze officiële ontvangst besteeg de Sint onder groot gejuich weer zijn trou we Schimmel voor een blijde intocht in het dorp, waarbij de muziekvereniging „Soesterberg" de populaire Sinterklaas liedjes ten gehore bracht, mede op geluisterd door haar drumband. Onder weg werden de kinderen gelukkig ge maakt met al het vele lekkers, dat op las4 van de goede Sint door drie zwar te Pieten met gulle hand werd rond gestrooid. Halverwege de tocht, bij de Hoeksteen, moest de Sint en zijn ge volg even op adem komen, waarna de tocht weer met frisse moed werd voort gezet. Aan het einde van de vermoeien de tocht gekomen begaven de Sint en zijn gezelschap zich naar een onbe kend adres. voor 4 personen 100 g Californlache blauw* rozijnen 6 dl liter) enanataap V: thee), maïzena 30 g (2 eetl.) suiker meepuntzout 2 eetl. tomatenketchup mespunt (cayenne)peper 30 g (2 eetl.) boter of margorln" 4 eetl. koffiemelk Meng da rozijnen roet het ana nassap, de maïzena, do suiker en het zout en laat alles «ven doorkoken. Voeg daarna do tomatenketchup, do peper en do boter of margarine toe. Neem de pan van do warmte bron en roer er tenslotte de koffiemelk doorheen. Serveren b]J gebakken plakken ham. LAGER ONDERWIJSWET Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 76 van de Lager onderwijswet 1920, dat de raad van die gemeente in zijn ver gadering van 15 november j.1. mede werking als bedoeld in artikel 72 van die wet heeft verleend ten aanzien van het verzoek van: a. het bestuur van de stichting van der Huchtscholen te Soest voor de bouw van een fietsenbewaarplaats; b. het bestuur van de vereniging „de 1 School met den Bijbel" voor: 1. spelmateriaal voor het onderwijs in lichamelijke oefening; 2. een platenspeler; 13. materiaal voor het onderwijs ln I menskunde; 4. filmstrook- en diaprojector; •5. projectiescherm: c. het R.K. schoolbestuur te Soester- berg voor leer- en hulpmiddelen voor godsdienstonderricht en verkeerson- derwijs en enig meubilair. Soest, 21 november 1967. WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan N.V. Coördinatiebouw, Johan Gerardtsweg 109-111, Hilversum op haar daartoe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde in artikel 20 van de We- deropbouwwet, vergunning te verlenen voor het bouwen van een service-flat (39 wooneenheden) op het perceel, ge legen aan de Soesterbergsestraat, kada straal bekend gemeente Soest, sectie C, nummer 1448, zulks in afwijking van het bestemmingsplan „Soest-Zuid". Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 21 november 1967. WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan mej. C. M. Gilles, Maartense- dijk 3a, Maartensdijk op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het be paalde in artikel 20 van de Wederop- bouwwet vergunning te verlenen voor het bouwen van een bungalow met ga rage op het perceel, gelegen aan de Noorderweg, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie A, nummer 2804, zulks in afwijking van het bestem mingsplan „Landelijk Gebied". Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftleijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 21 november 1967.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5