X lüitfien lüassecetie S.E.C.- meuws S.E.C. door 2-1 nederlaag tegen V.V.Y. in precaire situatie geraakt van hier en V.V.Z.-nieuws geen was- en DOORSmeren BiEvr.nm. GARAGE R0SR00M Hees-nieuws meows Voor klokken B.D.C. handbal „The Red Stars" Klaar terwijl u wacht SMEKRSTATION S.V.V.-volleybal S.E.C.-zaterdag Hees-vollevbal In onze collectie BRILMONTUREN Fa. E». F. VOM3T Olympia-volleybal DINSDAG 28 NOVEMBER 19G7 S.E.C. is er opnieuw niet in geslaagd, een overwinning te behalen. In IJssel- stein leden de Soestenaren een onfor tuinlijke en bepaald ook onnodige 2-1 nederlaag tegen V.V.IJ., waardoor het in een hachelijke situatie is gekomen. Mede ook door de verrassende 2-1 over winning van Zeist op Baarn en de over winning van Holland op hekkesluiter S.D.O. is S.E.C. op de vierde plaats van onderen beland. In IJsselstein kreeg S.E.C. na vijftien minuten door invaller Ruitenberg (plaatsvervanger van Woudenberg) een goede scoringskans, maar zijn schot ging juist naast. Vijf minuten later deed V.V.IJ. het beter. Een voorzet van de rechtsbinnen werd door linksbuiten Steehouwer doeltreffend afgerond en dat betekende 1-0. De beste mogelijk heden voor een doelpunt bleven zich evenwel aan de andere kant voordoen, al stond dan ook de lat nog eenmaal eer V.V.IJ.-succes in de weg. Duyst kwam een keer alleen voor de V.V.IJ.- doelman, maar zijn schot ging voor het doel langs. Een fraaie dieptepass over het ver opgedrongen V.V.IJ. heen stel de Surstedt nog eens in staat om gelijk te maken, maar zijn boogballetje kwam precies op de kruising van lat en paal terecht. De stand bleef tot de rust dan ook verder ongewijzigd, nadat ook Rut- tenberg nog een keer vallend net naast de paal had gekopt. Na de thee maakte S.E.C. al na drie minuten gelijk. Half speler van Boeijen kopte een voorzet van Ruttenberg feil loos in: 1-1. „Hoewel het spelpeil be paald niet hartverwarmend was, zaten er weer mogelijkheden in voor S.E.C. Vooral toen in de 25e minuut duidelijk binnen het strafschopgebied de door gebroken Duyst het scoren op onregle mentaire wijze onmogelijk werd ge maakt. De niet bijster sterk leidende scheidsrechter gaf echter een vrije schop op de rand van het strafschopgebied, die voor S.E.C. niet het gewenste re sultaat opleverde. Enkele minuten later sloeg de schaal naar de andere kant door. Een schot van V.V.IJ.-aanvaller Adelaar werd door doelman Van Zoghei (die een redelijke indruk maakte al speelde hij zeker niet foutloos) in eerste instantie gekeerd, maar via de rug van achterspeler Hoed verdween de bal toch in 't doel: 2-1. Waar men nu 'n offen sief van S.E.C. zou mogen verwachten, trokken de bezoekers zich verder in de verdediging terug, zodat V.V.IJ. nog al le kans kreeg om de score nog wat op te voeren. Doelpunten vielen er in deze zeer slechte wedstrijd overigens niet meer. De debutanten De Jong en Henk Luschen hebben maar matig voldaan. Zij hadden zichtbaar moeite met het tempo, dat niettemin niet bijzonder hoog was. Dcor deze nederlaag heeft S.E.C. uit de laatste vier wedstrijden slechts één punt behaald. Zeist is in dezelfde af deling nu duidelijk aan een opmars be zig. Dat ondervond zondag Baarn, dat in de laatste minuut met 2-1 werd ver slagen. Zeist heeff dé laatste drie wed strijden allemaal gewonnen en is van de laatste plaats nu in de midden moot terecht gekomen. Leider D.O.S. '01 kwam in Doorn tegen D.E.V. ook niet verder dan een moeizaam 1-1 ge lijk spel. D.E.V. komt komende zondag bij S.E.C. op bezoek. Het Utrechtse Ul tra jecfcum heeft door een 1-0 overwin ning op C.D.N. zijn derde positie ver stevigd. De achterstand op Baarn be draagt nog maar twee punten. Baarn en Ultrajectum staan zondag ook te genover elkaar. De resultaten in de derde klasse D wa ren: Ultrajectum-C.D.N. 1-0, Donar- Vriendenschaar 0-0, D.E.V.-D.O.S. '01 1-1, Zeist-Baarn 2-1 en S.D.O.-Holland 2-4. Door deze resultaten is de stand in 3 D geworden: D.O.S. '01 Baarn Ultrajectum D.E.V. Donar S.E.C. 10-17 10-15 10-13 9-12 10-10 10- 8 C.D.N. Holland Zeist V.V.IJ. Vriendensch. S.D.O. 10- 8 9- 8 8- 8 9- 7 1U- 7 10- 5 DAMES B.S.V.-B.D.C. In deze tweede zaalhandbalwedstrijd, behaalde B.D.C. wederom een overwin ning, nu op B.S.V. uit Blaricum. Met goede sprongschoten van Anny Roest nam B.D.C. met 2-0 de leiding. B.S.V.. dat ook prima spel vertoonde, wist tot aan de rust goed partij te ge ven. De 2-1 ruststand gaf het spelbeeld juist aan. Na rust hield B.S.V. het hoge tempo niet vol, en langzaam maar zeker wer den ze door doelpunten van de uitste kend spelende Barrv en Mieke van Leeuwen, Anny Roest en Tilly Smeeing naar een kansloze 7-2 nederlaag ge speeld. B.D.C. was in de eindfase zo opper machtig dat ze zelfs een riskant grapje uithaalden, keepster Marry van den Deijssel kwam uit haar Joel om zelf een strafworp te nemen en wat velen haar al voorspelden, zij miste deze unie ke kans. DAMES S.D.O. 2-B.D.C. 3 Het dit seizoen pas gevormde dames elftal, bestaande uit voornamelijk oud- eerste elftal speelsters, wist onder lui de aanmoedigingen, het sterke S.D.O. 2 te bedwingen, met 10-5. Vooral Tineke Tourné en Nel Surstedt speelden een goede wedstrijd en namen vele doelpunten voor hun rekening. HEREN B.D.C.-U.H.V. De heren speelden zondag hun eerste competitiewedstrijd in de zaal tegen het sterke M.H.V. uit Utrecht. De nieuwe spelregel, waarbij het blok keren van de hand, onmiddellijk een penalty tot gevolg heeft, bleek voor velen nog problemen op te leveren. De scheidsrechter moest hierdoor zesmaal naar de streep wijzen. Drie maal in he* voordeel van U.H.V. en een zelfde aantal keren voor B.D.C. U.H.V. wist twee maal deze kans te benutten, B.D.C. faalde drie keer. De wedstrijd had verder een gelijkop- gaande strijd, maar steeds wist U.H.V. een doelpunt voor te blijven. Na een tien minuten durende doelpunt loze strijd, waarin verscheidene doel punten werden afgekeurd, was het U.H.V. toch die de score opende. Met de rust was een 5-4 voorsprong voor U.H.V. bereikt. Na rust weer hetzelfde spelbeeld, met U.H.V. steeds een doelpunt voor. B.D.C. probeerde in haar slotoffensief nog wel terug te komen, maar door slordig afspelen werden vele kansen te niet gedaan. De einduitslag werd dan ook 8-7 in het voordeel van U.H.U. Verdere uitslagen: Heren: S.S.V.U.-B.D.C. 11-8. Dam es-Junioren: Attila-B.D.C. 1-10. Dames-adsp. I: B.H.C.-B.D.C. 9-14. S.E.C. 3-CELERITUDO 3 1-0 In een vooral voor rust aantrekkelijke cn ook wel goede wedstrijd is S.E.C. 3 er zondag in gselaagd, het Utrechtse Celeritudo 3 met een 1-0 nederlaag naar de Domstad terug te sturen. Door dit resultaat heeft S.E.C. zijn leidende po sitie nog aanzienlijk verstevigd. Het enige en naar later zou blijken ook be slissende doelpunt viel halverwege de eerste helft. Van Breukelen nam het voor zijn rekening. Overigens heeft S.E.C. voldoende kansen gehad om tot een grotere doelpuntenproductie te ko men, maar aan een goede afwerking mankeerde het nog wel eens. In de tweede helft kwar de thuisclub onder zware druk te staan, maar de Soester defensie bleek daar goed tegen bestand. S.E.C. kwam nog wel tot enke le zeer gevaarlijke uitvallen, maar niet meer tot doelpunten, zodat het bij die ene kostbare treffer van Van Breuke len bleef, na over het algemeen toch vrij saaie en eentonige wedstrijd. S.E.C. 5-B.D.C. 5 2-2 Een nogal gehavend S.E.C. 5 heeft te gen plaatsgenoot B.D.C. 5 een 2-0 voor sprong moeten prijsgeven. Voor rust was S.E.C. voortdurend in de meer derheid en drukte dat ook in doel punten uit. Wijnands (met een kop bal) en Veldhuizen zorgden voor een 2-0 voorsprong bij rust, die nog groter had kunnen zijn, als Dasselaar en Nie- waal niet zo nonchalant met enkele kansen waren omgesprongen. Na rust moesten achtereenvolgens Van 't Klooster en Swalve zich laten ver vangen door resp. Belt en Voskuilen. Het betekende een danige verzwakking, want B.D.C. zag kans om de 2-0 achter stand volledig in te lopen. Eerst scoor de de B.D.C.-rechtsbinnen met een kop bal 2-1 en in de laatste minuut werd het zelfs 2-2 door de B.D.C.-linksbuiten. NIEUW POOLADRES Aan de reeks bekende pooladressen is thans een nieuw adres toegevoegd, na melijk dat van Sigarenmagazijn Jansen naast garage Alblas aan de Van Weede- straat. ST. NICOLAASFEEST De voetbalvereniging S.E.C. (inclusief de veteranen) organiseert komende vrij dagavond 1 december het jaarlijkse Sint Nicolaasfeest voor alle senior-leden. Een band uit Hilversum en conferen cier Harry van Vliet (niet te verwarren met Paul) zullen de avond muzikaal en humoristisch opluisteren. Uiteraard wordt gerekend op een zeer grote be langstelling van de leden. De avond wordt gehouden in de kantine van S.E.C. aan de Bosstraat en begint om acht uur. V.V.Z.-T.O. V. 1-0 Na enige weken gedwongen rust heeft V.V.Z. zaterdag op enigszins fortuin lijke, zij het niet onverdiende wijze re vanche genomen voor de verleden jaar bij het Baarnse T.O.V. geleden 3-0 ne derlaag. De Soestenaren trokken met 1-0 aan het langste eind, doch deze stand werd pas enkele minuten voor het einde bereikt, en dan nog tegen tien T.O.V.-ers en met medewerking van T.O.V.-doelman Pijpers, want de vrije schop van aanvoerder H. van Kooywas wel hard (de schutter hield er een blauwe nagel aan over), maar niet on houdbaar. De enige fout van de T.O.V.- doelman was voldoende om V.V.Z. de volle winst te bezorgen. Met name in de eerste helft stond het treffen op hoog peil. Er werd zeer aan vaardbaar gevoetbald, met de beste kansen voor V.V.Z. De voorhoede zag echter geen kans om er gebruik van te maken. Weliswaar werd herhaaldelijk het Baarnse doel onder vuur genomen, maar de T.O.V.-keeper wilde van geen wijken weten. T.O.V. kwam ook wel enige malen tot gevaarlijke acties, maar de V.V.Z.-de- fensie bleef de situatie steeds meester. Bij de rust was er dan ook niet ge scoord. Ook in de tweede helft hebben beide partijen moeite genoeg gedaan om de overwinning te behalen, maar alle moeite was voorlopig vergeefs. Na ruim een kwartier werd de T.O.V.- er Dijkhuizen uit het veld gestuurd om dat hij bij herhaling te kennen gaf, het niet eens te zijn met de arbitrale be slissingen. De uitwerking was in eerste instantie anders dan V.V.Z. wellicht gedacht zou hebben. T.O.V. trok met enorme vecht lust ten aanval, vastbeloten om de winst toch mee naar huis te nemen. V.V.Z. kwam waarlijk in de verdruk king, mede ook, omdat men aan Soes ter zijde een beetje overmoedig werd en dacht, het met elf man wel tegen het gehavende T.O.V. te redden. Na een kwartier was het T.O.V.-offen- sief inderdaad al weer geluwd en kon V.V.Z. nog eens aan scoren gaan den ken. Het duurde tenslotte tot luttele minuten voor het einde, alvorens Van Kooy uit een vrije trap de eerste en enige treffer scoorde. ZUIDVOGELS 2-V.V.Z. 2 1-4 Het aan de leiding staande V.V.Z. 2 heeft zaterdag in Huizen tegen Zuid vogels 2 geen fout gemaakt. Na een wedstrijd, waarin V.V.Z. zich opper machtig toonde, keerde men met een sprekende 4-1 overwinning naar Soest terug. Bij de rust hadden de bezoe kers al een comfortabele 3-0 voor sprong. In de eerste helft opende V.V.Z. de sco re door Steenmeijer. J. Timmer maak te er 2-0 van, waarna de Zuidvogels tot een tegenpunt kwamen, maar voor het verstrijken van de eerste helft bracht Steenmeijer de stand op 3-1. Ge zien de kansen, die de bezoekers kre gen, had men wel een half dozijn doel punten bij elkaar moeten schieten. In de tweede helft profiteerde J. Ak kerman van een slechte uitgooi van de Zuidvogels doelman en bepaalde met medewerking van een back de eind stand op 1-4. V.V.Z. 4-DOLDERSE BOYS 2 1-2 Het ongelukkige Dolderse Boys 2, dat verleden week met niet minder dan 24-0 van Terschuurse Boys 2 verloor, heeft zich afgelopen zaterdag fraai her steld ten koste van V.V.Z. 4, dat op eigen terrein met 2-1 werd verslagen. Weliswaar etaleerde V.V.Z. zeer ver dienstelijk voetbal, mai.r het leidde niet tot het gewenste resultaat. De rust ging dan ook in met een 0-1 achterstand. Na de hervatting zag V.V.Z. nog kans om te.ug te komen. Bij de stand 1-1 leek er weer hoop voor het bij zeer sterke clubs ingedeelde vierde, maar een kwartier voor het einde vervloog alle hoop, toen Dolderse Boys opnieuw scoorde. De bezoekers hebben deze voorsprong tot het einde toe met suc ces weten te verdedigen. V.V.Z. 5-D.O.S.C. 6 2-4 Min of meer overkomstig de verwach tingen heeft het vijfde van V.V.Z. op eigen terrein een nederlaag te incas seren gekregen van het Dolderse DO.S.C. 6. De thuisclub begon met negen man en eer. invaller voor de wegens ziekte ver hinderde doelman. D.O.S.C. heeft dank baar gebruik gemaakt van deze num- merieke meerderheid, want na twintig minuten stonden de gasten al met 2-0 voor. Daarna heeft V.V.Z. de tegen stander goed partij kunnen geven, wat resulteerde in twee doelpunten. Aan gezien de bezoekers er echter ook nog twee maakten, trok D.O.S.C. 6 met 4-2 aan het langste eind. Na de hervatting bracht D.O.S.C. de stand tot 0-3, maar wist toch tot 2-3 terug te komen, dankzij onder meer een treffen van Ruizendaal. Kort voor het einde stelde D.O.S.C. de zege veilig. C.J.V.V. 5-V.V.Z. 6 4-4 Het zesde elftal heeft zaterdag een bij zonder goede prestatie geleverd door koploper C.J.V.V. in het eigen Amers- foortse huis op 4-4 te houden. Daar zag het voor rust niet naar uit, want na drie kwartier stonden de Amersfoor- ters reeds met 3-1 voor. Een verbeten aanvallend V.V.Z. zag na rust kans om drie maal het net te vin den. C.J.V.V. stelde daar slechts één treffer tegenover, zodat de veteranen toch nog met een gedeelde winst naar huis terugkeerden. Waarlijk een zeer verdienstelijke prestatie. V.V.Z.-JEUGD De V.V.Z. junioren A leverden zater dag een opvallende prestatie door het bezoekende H.V.C. jun. D, leider in de afdeling, met 5-2 terug te wijzen. V.V.Z. kwam door dit resultaat dicht bij de kopgroep. De adspiranten a van V.V.Z. moesten echter met 5-1 hun meerdere erkennen in de adspiranten van Hooglanderveen a. Het eerste pupillenelftal boekte een niets aan duidelijkheid te wensen over latende 7-0 zege op het Amersfoortse V.V.Z.A. 1, terwijl de V.V.Z. 2-pupillen H.V.C. 4 met 2-1 de baas bleven. Wei nig succes dus voor de Amersfoorters in Soest. EAGLES B-RED STARS A 25-37 In een zeer aantrekkelijk wedstrijd heb ben de Red Stars-junioren het junioren team van Eagles weten te verslaan. De eerste ontmoeting was eertijds met vier punten door Eagles gewonnen en Red Stars was er vurig op gebrand om zich voor deze ongelukkige nederlaag te re vancheren. De jongens hebben dit op duidelijke wijze bewerkstelligd. Beide teams be gonnen wat nerveus, temeer daar zij op het hoofdveld speelde met een elektro nisch scorebord boven zich, maar toch nam in de tweede minuut Red Stars de leiding met 1-0 door een van de twee strafworpen raak te schieten. Vooral verheugend was dat Red Stars een goe de zone-verdediging consequent wist toe te passen. In de eerste dertien minuten wisten zij de verdediging potdicht te houden en kon Eagles geen punt scoren. Red Stars echter had inmiddeb de score opge voerd tot 13-0. Pas Ln de veertiende minuut kon Eagles tegenscoren 13-2. Geleidelijk aan kwam Eagles iets meer opzetten en zij wisten toch nog een ruststand te bereiken van 8-15 voor Red Stars. De tweede helft verschilde niet veel van de eerste helft, met Red Stars iets effectiever in het benutten van de kan sen. Na vijf minuten schakelde Eagles over op man-to-man en even konden ze hierdoor hun achterstand wat verklei nen tot 14-21. Spoedig had Red Stars echter weer vat op de spelwijze en liep uit tot 29-16 in de veertiende minuut. Met nog één mi- 0*0* nuut te spelen was de stand 33-23 voor Red Stars en kon er niet veel meer ge beuren. Red Stars wist nog vier pun ten te scoren, waarbij Eagles voor zich zelf er twee aan toe voegden, zodat de eindstand 37-25 werd door Red Stars. RED STARS jun.-S.V.S. jun. Hedenavond (dinsdagavond) spelen de junioren wederom en zij zullen het op moeten nemen tegen S.V.S. uit Bun schoten. Deze wedstrijd wordt om ze ven uur gespeeld in de Utrechtse Bea- trixhal. De eerste ontmoeting werd op dramatische wijze door Red Stars met vier punten verschil verloren, want Red Stars speelde uiteindelijk nog maar met twee man. Spelen de junioren echter net zo als tegen Eagles, dan mag een revanche worden verwacht. De opstelling wordt geformeerd uit de volgende spelers: Ru- di Blok. Rudi Woerdeman, Rudolf Hor- nung, William Chang, Gerry van Del den, Ton Hilhorst en Piet v. d. Bijl. RED STAR dames-BREAK OUT dames Eveneens vanavond spelen de dames in de Beatrixhal. Deze wedstrijd begint om 20.10 uur. De tegenstandster is het da mesteam van Break Out. De eerste ont moeting werd door Break Out gewon nen, hetgeen voornamelijk kwam, door dat de Break Out-speelsters een betere rebound hadden. Ongetwijfeld zal het vanavond ook bij zonder moeilijk worden. De volgende dames zijn hiervoor opge steld: Gwynia Zeeman, Gabriële Wüs- tervelt, Nel van Leeuwen, Loes Jak, Marianne Steevert, Joke Steevert, Thel- ma Oei, Mandy Tutuarima, Inge Lim burg en Tineke Adriaanse. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 Donderdag 16 november wonnen de dames van het eerste team, in een nog al vreemd verlopen wedstrijd van V.I.O.S. 2. De eerste set ging namelijk met 15-7 verloren en tweede set gaf als tussenstand een 11-4 achterstand te zien maar werd in een geweldige krachtsinspanning toch nog met 14-6 gewonnen. De tweede set leek teveel van de dames te hebben gevergd want op een gegeven moment stond het 11-5. Ook nu echter haalden de S.V.V. dames weer het kunststukje uit te winnen en wel met 11-15. De vierde set was van hetzelfde laken en pak: een 12-7 achter stand werd omgezet in een 13-15 eind stand voor deze set. Zo werd deze vreemd verlopen wedstrijd dus nog ge wonnen met 1-3. Vorige week speelde het vierde dames team tegen V.I.O.S. 5 en wist helaas geen enkele set in winst om te zetten. Setstanden: 11-15, 1-15 en 10-15. De meisjes deden het daarentegen beter door met 1-2 van V.I.O.S. c te winnen met de setstanden 5-15, 15-5 en 15-13. Met deze mooie prestatie voegden de meisjes weer een punt aan hun totaal toe. Het sterke geslacht van S.V.V. werd vertegenwoordigd door veteranen en waardig vertegenwoordigd want Ons Belang 2, tegen wie zij uitkwamen, moesten alle drie sets aan de Soesters overlaten: 15-6, 15-2 en 15-0. Programma deze week Donderdag 30 november, 19.15 uur, S.V.V. 3-S.V.H. 2. 21.30 uur Olympia-S.V.V. 2 (dames). 19.15 uur Laetitia-S.V.V. 4. 21.30 uur SV.V. 1-AG.A.V.S. 3 (heren). HEES 2—HOEVELAKEN 3 0-3 Het in het begin van deze competitie met 4-0 gevloerde Hoevelaken 3 kwam zaterdag bij Hees verhaal halen en kreeg dat ook. De Hees-reserves moesten na een vrij eenzijdige wedstrijd met 3-0 de eer aan de nu veel sterkere tegenstan der laten. T.O.V. 2HEES 3 3-2 Het tweede elftal van T.O.V., dat ver leden week de leiderspositie aan V.V.Z. moest afstaan, heeft zich zaterdag ten koste van Hees 3 gerevancheerd. De Baarnaars hielden met een 3-2 overwin ning de beide punten thuis. Hees 3 kwam met invallers in het veld voor o.a. aanvoerder De Jong, maar speelde desondanks een verdienstelijke partij voetbal. Vooral Snijders en West hof toonden zich op het middenveld vol ledig tegen de tegenpartij opgewassen. Door een misverstand in de achterhoede kwam T.O.V. met een 1-0 voorsprong aan de rust. Het duurde tot ver in de tweede helft, toen de stand reeds 3-0 in het voordeel van T.O.V. was, alvorens Hees zelf kon gaan scoren. Een paar omzettingen in het elftal waren daar voor nodig. De beide treffers van Hees kwamen op naam van Van Bron. Kansen op de ge lijkmaker zijn er nog in ruime mate geweest, maar door te slordig afwerken moest Hees 3 toch met een kleine ne derlaag genoegen nemen. HEES-JEUGD De Hees-pupillen 1 moester, zaterdag rnet 5-i de eer aan H.V.C. 1 laten. Bij de rust hadden de Amersfoorters reeds een veilige 3-0 voorsprong. De Hees pupillen, die duidelijk conditie en tech nische vaardigheid tekort kwamen, scoorden via Gerrit Hop tegen. De pupillen 2 van Hees kwamen in de thuiswedstrijd tegen Roda 2 niet verder dan een doelpuntloos gelijk spel, welke stand voor de aanvang van de wedstrijd al was bereikt. Beide ploegen waren in deze vrij saaie wedstrijd volledig tegen elkaar opgewassen. ADVENDO—-HEES 2-1 Hees heeft het zaterdag opnieuw niet tot een overwinning kunnen brengen. De Soestenaren leden in Ederveen een 2-1 nederlaag tegen heldcesluiter Advendo. Door dit resultaat delen Hees en Ad vendo nu gezamenlijk dc laatste plaats, zij het, dat Advendo twee wedstrijden meer heeft gespeeld. De drie punten, die Advendo tot dusver in deze competitie bij elkaar voetbalde, werden allemaal behaald op Soester clubs. Een ten koste van V.V.Z. en nu twee ten nadele van Hees, dat de toe komst nu wel donker moet gaan inzien. De achterstand op Candia bedraagt in middels drie punten en op Scherpenzeel vier punten. De club die voor Scherpen zeel staat (Baarn) heeft al zes punten voorsprong op de Soestenaren. Hees keek zaterdag al na tien minuten in deze belangrijke wedstrijd tegen een 2-0 achterstand aan, die niet meer inge haald kon worden. De niet in blakende conditie stekende doelman Tempelaars had al tweemaal de bal uit het net moe ten halen, nog voor er goed en wel vaart in zijn elftal was gekomen. Weliswaar leverde korte tijd later Hardeman met een vliegend schot zijn bijdrage tot de score (2-1), maar verder kwam het onge ïnteresseerd spelend Hees niet meer. Voor de rust keurde de scheidsrechter nog een doelpunt van Van Es af. Deze speelde een matige wedstrijd. Ook na de rust ontbrak het volledig aan geloof in eigen kunnen. Zonder tempo en schokkende gebeurtenissen sukkelde de wedstrijd zo naar een voor Hees wel triest einde. V.C.U.—S.E.C. 2-6 Dankzij een 6-2 overwinning op het Utrechtse V.C.U. en een verrassend gelijk spel (0-0) van Eminent Boys tegen F.A.K. heeft het zaterdagelftal van S.E.C. zijn leidende positie verstevigd. De Soestenaren hebben nu drie punten voorsprong op Eminent Boys en vier op Levu, dat maar een benauwde 1-0 zege behaalde op Lage Vuursche. Komende zaterdag staan Eminent Boys en S.E.C. in Utrecht voor het eerst tegenover el kaar. De verdienste van de 6-2 zege op V.C.U. wordt een klein beetje teniet gedaan door het feit, dat de Utrechters maar met negen man in het veld kwamen. S.E.C. maakte daar een dankbaar ge bruik van. Bij de rust hadden de be zoekers dan ook reeds een 5-0 voor sprong. Hop opende na vijf minuten de score en voegde aan zijn eerste treffer in de veertiende minuut nog een tweede toe. Drie doelpunten van Stalenhoef brachten S.E.C. voor rust al op 0-5. Be grijpelijk, dat S.E.C. geen enkele moeite had om zijn tegenstander onder de duim te houden. Na rust vertrouwde men een beetje op deze comfortabele voorsprong, zodat de gastheren aan wat tegenaanvallen toe kwamen. Een daarvan leverde in de 25e minuut bijna succes op, maar back Van der Schagt ontnam de V.C.U.-aan- valler de scoringskans. Hij deed dat evenwel op een wijze, die niet in over eenstemming was met de spelregels, zo dat de arbiter naar de elfmeterstip moest wijzen. De zeer goed spelende doelman Bakker moest dit schot laten gaan: 1-5. Na ruim een half uur tekende Stalenhoef zijn vierde doelpunt aan. Vijf minuten later deed V.C.U. nog een keer van zich spre ken door een prachtig doelpunt, dat de eindstand op 2-6 bepaalde. De overige uitslagen in deze afdeling waren: F.A.K.Eminent Boys 0-0, Lage VuurscheLevu 0-1, P.U.E.M.Majella 2-3, Grift Boys—B.V.C. 4-0. S.E.C. 2— SPARTA 4 7-2 De S.E.C.-zaterdagreserves hebben tegen het sterke Sparta 4 uit Nijkerk de be zoekers lange tijd in het onzekere gela ten omtrent het resultaat. Een technisch bekwaam S.E.C. was vooral in de eerste helft niet bij machte om de meerderheid in doelpunten uit te drukken. Na rust ging de conditie een woordje meespre ken en kon S.E.C. langzaam maar zeker de zege veilig stellen. Overigens heeft Sparta tweemaal een voorsprong gehad. Na dertig minuten openden de bezoekers de score. Tot de rust wisten zij hun voorsprong te hand haven, wat voornamelijk te danken is aan het feit, dat goalgetter Rouwendaal op de hem vreemde backplaats was neergezet. Hij speelde daar weliswaar een goede partij, maar werd in de voor hoede toch node gemist. Toen hij na rust dan ook op zijn vertrouwde post terug keerde, kwam er een heel ander S.E.C. uit de bus. Kort na de hervatting scoor de eerst Hodde met een schot van 35 meter afstand, maar weinige minuten later nam Sparta toch nog een keer de leiding. De vTeugde was ditmaal van korte duur, want na die treffer begon Rouwendaal zijn positie in de voorhoede waar te maken. In de achtste minuut bracht hij de stand weer in evenwicht en een kwartier later stelde hij Rademaker in staat, om opnieuw voor S.E.C. te doel punten, nadat kort tevoren v. d. Loon uit een voorzet van Cairo reeds de stand op 3-2 had gebracht. Een voorzet van Vink leverde na ruim een half uur de vijfde treffer voor S.E.C. op, wederom gescoord door Rouwendaal. Drie minuten later ontving dezelfde spe ler een fraaie pass van de ver opgerukte Veenendaal en toen was het 6-2. Vijf minuten voor het einde rondde Rouwen daal een solo-actie zelf doeltreffend af: 7-2. In het doel speelde invaller-keeper Kraaij een goede wedstrijd, terwijl in het veld Cairo en spil Staal in positieve zin opvielen. KELTUM PLEET en OURFINE CASSETTES REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 val nog één punt in de wacht werd ge sleept. Toch heeft Leatitia de wedstrijd allerminst cadeau gekregen. Ook in de beide eerste sets heeft Hees zich uit stekend geweerd. Het tweede damesteam verloor kanslocs met 3-0 in een wedstrijd, waarin het vooral aan durf ontbrak. S.V.H.—V.V.H. (Hees) 3-0 In een matige wedstrijd verloren ver leden week de volleyballende heren van Hees de beide punten aan S.V.H., dat duidelijk over beter spelermateriaal bleek te beschikken. Hoewèl de beide eerste sets nog enige hoop op een draag lijk resultaat gaven, zakte het Hees team in de derde en laatste set volledig in elkaar: 15-5, 15-12 en 15-2. LEATITIA—V.V.H. (Hees) 2-1 Het eerste damesteam van Hees bleek ook niet opgewassen tegen Leatitia. Al leen in de laatste set kwamen de Hees dames tot een grotere produktie dan haar tegenstandsters, zodat in ieder ge- B D.C.-STORM VOGELS 1-2 Deze wedstrijd had voor de Soestenaren niet het gewenste resultaat, integendeel de B.D.C.-ers moesten met ledige han den de kleedkamers opzoeken. Een incident kort voor de rust was hieraan mede schuldig. Toen Dick Dor- restein op ongelukkige wijze tegen de Stormvogel-keeper opbotste, meende een Stormvogel-speler hem nog te moeten natrappen, wat de scheidsrecht - ont ging. Wat de scheidsrechter wel zag, was dat Theo v. d. Mast ook iets deed, dat niet is toegestaan hem naar de kleedkamer verwees. Toen was 't al 1-0 voor Stormvogels, dat over 't algemeen iets minder slecht speelde als B.D.C. De thuisclub, was trouwens al gehan dicapt door 't niet medespelen van de geblesseerde J. Verhoeve, terwijl de tweede aanvaller J. v. Fulpen ook niet geheel fit was. De ruststand bleef tot 0-1 beperkt. Na de thee zagen we een met 10 man hard werkend B.D.C., dat er in slaagde de strijd op gelijke voet (1-1) te brengen, mede door de invaller J. Dorrestein, die een zeer goede wedstrijd speelde. Daarom was 't jammer, dat 5 minuten later door een misverstand in de ver dediging B.D.C. weer tegen een achter stand aankeek, 1-2. In deze stand kwam geen verandering meer, zodat twee kostbare punten dit maal voor B.D.C. verloren gingen. Verdere uitslagen: S.E.C. V-B.D.C V 2-2. B.D.C. VI-V.V.O.G. IV 4-5. B.D.C. VII-K.V..A. V 0-4. A.P.W.C. V-B.D.C. VIII 4-0. B.D.C. IX-B.D.C. X 0-3. Is er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend zlekenfondsleverancier Het eerste herenteam bleef opnieuw in de Amersfoortse sporthal zijn tegen stander de baas. Shot bleek over een bijna gelijkwaardig team te beschik ken, maar was in de slotfase niet in staat, haar regelmatig terugkerende voorsprong te consolideren. De onder leiding var. de nog steeds ge blesseerde De Jong spelende Olympia- nen verzuimden in de eerste set de eerste klap, die «.en daalder waard pleegt te zijn, uit te delen en rr eesten dit verzuim met een grote inspanning bekopen. Misverstanden in de eerste set waren er de oorzaak van, dat de zege met 17-15 naar Shot ging. Voor hetzelfde geld had Olympia een royale setzege behaald. In de tweede set dreigde de tegenpartij onmiddellijk met een nieuwe overwin ning, want de 5-0 voorsprong voor Shot beloofde weinig goeds, dcch krachtig ingrijpen voorkwam erger. Bij de stand 12-8 in het voordeel van de Soestenaren waren de bordjes al duidelijk verhangen. Zonder veel moeite liep Olympia in deze sat uit naar de zege. De derde set leverde dankzij een listig balletje en een paar harde klap; in van Van Brummelen snel een 3-0 voor sprong op, doch Shot kwam dankzij goed verdedigend spel tot 7-7. waar mede de strijd weer geheel open was. Doordat Wong deze keer weinig geluk had of wat onbesuisd te werk ging. bleef resultaat enige tijd uit. totdat ten slotte de verdediging van. Shot geheel door de knieën ging en de tegenstander met 15-8 moest buigen In de vierde set. waarin Brandsma zorgde voor de nodige rust in de Olym- pia-gelederen. ging het de Soestenaren opnieuw niet naar den vleze. Ondanks een enorme eindsprint zegevierde Shot met 15-12, na met 8-2 te hebben voor gestaan. De laatste en beslissende set leverde de Olympi a-supporters vaak hartkloppingen op: de stand bleef tot het eind in evenwicht en aan beide zijuen viel hoogstaand volleybal te be wonderen. De zenuwen soeelden ten slotte een woordje mee. Hoewel Olym pia gedurende de hele wedstrijd een licht overwicht had, won tenslotte eigenlijk de gelukkigste. Het werd ten slotte 16-14 voor Olympia. Daarmede handhaafde het team zich op de derde plaats in de overgangsklasse heren. Ook het tweede herenteam boekte een prachtig resultaat door zich met liefst 3-0 V.V.A. 2 van het lijf te houden en daardoor het degradatiegevaar aanzien lijk te verminderen. In deze wedstrijd gaven vooral de jongeren. C. van Led- dei en G. v. d. Wal er blijk van, meer inzicht te hebben verworven. Zij speel den dan ook een uitstekende partij. De setstanden waren 15-4, 15-7 en 15- 8. De standen zijn nu: le klasse dames: S.V.H. 7-16 V.V.A. 2 7-1 S.S.S. 7-16 Vios 3 7- Olympia 2 7-15 N.V.C. 8- Wilhelmina 7-15 S.V.V. 2 7- B.G. S.V. 7-11 3e klasse heren: Olvmpia 4 6-14 Old Timers 6- D.O.S. 6-14 S.S.S. 5 4- Advendo 5-11 Montagnards 5- O.B. 7-10 Jeugd Olympia c 5-10 S.V.V. 5- S.V.H. 2 5- 8 Vios e 5- Leatitia 5- 8 Vios f 5- Olympia d 5- 4

Soester Courant | 1967 | | pagina 5