va/ilDt icicn u „Vogelvreugde hield grote show Eerste huizen in Kamperfoeliestraat bewoond SOESTDIJK Krabbels van Knel is De gemeente Soest heeft haar eerste vrouwelijke wethouder NATUURZUIVERE LIPPEN Burgerlijke stand DE speciaalzaak veer Uw kind. kleedt Uw kind BETER Voor horloges Verwarming clubhuis „Tempo" Sint Nieolaas reikte prijzen uit van tekenwedstrijd en zijn bewoners Eerste Soester Begrafenis-Onderneming De heer Storimans beëdigd Vergadering A.B.T.B. Eiermarkt Synthetische kleurstoffen in de „make-np" „Soestdijk en zijn bewoners"' Tempo-successen KOM WASSEN BIJ DE DINSDAG 28 NOVEMBER 1967 J. M. Storimans tot lid van de onder wijscommissie en gasbedrijf werd ge kozen. De heer J. C. Korte (K.V.P.) werd lid van de commissie Openbare Werken. In de commissie strafverordeningen werd eveneens benoemd de heer P. L. J. M. Storimans, terwijl laatstgenoemde tenslotte ook in de Stichting Open luchttheater en de Stichting Malvahoe- ve werd benoemd. Vermeldenswaard is, dat de heer W. G. van Zadelhoff de vergadering als be langstellende bijwoonde, zo ook diverse familieleden van de heer Storimans en de nieuw benoemde wethouder. Om 8.15 uur werd deze korte raadsver gadering door de Voorzitter gesloten. JUWELIER - HORLOGER VAN WEEDESTRAAT 40 SOEST - TEL:436I| Kort na zijn aankomst in Soest heeft Sint Nieolaas zaterdag de prijzen uitge reikt van de tekenwedstrijd, waaraan door 4000 leerlingen van de lagere- en kleuterscholen te Soest, Soest-Zuid en Soestdijk is deelgenomen. De prijzen bestonden uit geschenkbonnen, in waar de variërend van ƒ2,50 ot ƒ10, In Soest-Zuid werden de prijzen ge wonnen door: Kleuterscholen: Monique Hoekma, Li- sette Camper en Mieke Overduin. 1, en 2e klas: Ard van Beek, Geert Jan Berkhof, Margriet Kok, Cora v. d. Berg en Wilma Budding. 3e en 4e klas: Agnes van Bemmelen, Maureen Oskam, Margreet Schepen, Gert Schimmel, Andries v. d. Broek, Koos je Hageman, Corrie Hilhorst, Lili- an Linies. 5e en 6e klas: Vera Sukel, Francis Ve- rel en Charles Vrakking. In Soest en Soestdijk werden de prijzen gewonnen door: Kleutersoholen: Winnie Beers, Joep v. d. Berg, Marijke Kleiberg, Benjamin Bijl, Cladia Buijink, Jan Holleman. Ie en 2e klas: René Neubergen, Yvet- te Frijlink en Frank Kok en Diana de Wolf. 3e en 4e klas: Johan de Vries. 5e en 6e klas: Kees van Oostbrugge, Hennie Verstegen, Jolanda Maatsman, Coby van Styvenberg, René Corbey en Jan Jaap Oosterhof. O Dir. a W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis. Crematie, Transport (Rouwkamer) dig ik U uit naast mij plaats te nemen". Het moet voor mevr. Walter-Van der Togt wel een belangrijk moment zijn geweest, hetgeen haar wel aan te zien was. Soest heeft dus haar eerste vrou welijke wethouder! Door deze benoeming moesten in di verse commissies, waarvan mevrouw Walter-Van der Togt deel uitmaakte, nieuwe leden gekozen worden. Dit had tot resultaat, dat de heer P. L. Vrijdagavond om acht uur werd in het clubgebouw van de Duivensportvereni ging „De Zwaluw" aan de Schrikslaan de 11e vogelshow van de Soester vogel vereniging „Vogelvreugde' gehouden. In deze zaal, die zich bij uitstek leent voor dergelijke shows, waren de hon derden ingezonden vogels overzichtelijk in hun kooien tentoongesteld. „Vogelvreugde" bestaat thans uit meer dan negentig leden, van deze negentig leden hadden er dertig vogels voor de show ingestuurd. Al direct na de officiële opening door de voorzitter, de heer Van 't Klooster, was er grote belangstelling. Na sluiting van de show bleken meer dan vijfhonderd mensen de expositie be zocht te hebben. De wedstrijd die aan deze show was gekoppeld, leverde de volgende resul taten op: Kampioen kanaries (pigment) A. Arends, (trio) A. G. J. van den Dussen, (duo) J. H. van den Burg, (vetkleur) H. El- schot. Kampioen tropenvogels en kampioen tropenvogels duo: G. Rietveld. De keurmeesters van de diverse klassen hadden geen eenvoudige taak, en het pleit zeer zeker voor de kwaliteit van de ingezonden vogels dat de heren Oomen, Diepering, Möm en Schoonder- woerd pas na langdurig overleg tot bo venstaande uitslag konden komen. De Raad der gemeente Soest kwam vrijdagavond in vergadering bijeen, teneinde een drie punten tellende agen da af te werken. Punt 1 betrof de beëdiging van het nieuw benoemde raadslid de heer P. L. J. M. Storimans (K.V.P.). Nadat de voorzitter de twee eden had voorgelezen, verklaarde de heer Sto rimans deze te zullen nakomen. De voorzitter heette het nieuwe raadslid van harte welkom „hoewel wij nog steeds herinnerd worden aan de tragi sche omstandigheden, waarom dit moest plaats vinden", aldus de voorzitter. Het is voor U moeilijk om zo plotseling in het werk van de raad te komen en ik hoop dat U dat nog gelukken en uw eigen plaats zult verwerven. Ik hoop, dat U veel in het belang van onze ge meente zult doen". De heer Storimans dankte de voorzit ter voor deze woorden. Punt 2. Benoeming wethouder. De heer HOM (K.V.P.deelde namens zijn fractie mede, dat zij in de vacature van wijlen wethouder, de heer A. P. Hilhorst, wilde voorzien door mevrouw M. C. P. Walter-Van der Togt als wet houder voor te dragen. De heer De BRUIN (V.V.D.) greep nog even terug op de benoeming van de wethouder in september 1966, toen de V.V.D. als derde grote partij in Soest, hierin totaal niet gekend was. Dit was thans wel gebeurd en mede daarom had zijn fractie geen bezwaar tegen de benoeming van mevrouw Wal ter-Van der Togt. Hierna ging men tot stemming over en van de 21 uitgebrachte stemmen (de heer de Haan,wethouder, en de heer Grift, P.v.d.A., ontbraken wegens ziek te) kreeg mevr. Walter- Van der Togt 20 stemmen, trewijl 1 stem blanco werd uitgebracht. De voorzitter richtte zich tot mevrouw Walter-Van der Togt met de vraag of zij haar benoeming aannam. Het is fantastisch wat er in 14 dagen tijd door gezamenlijke arbeid tot stand is gekomen ten behoeve van de ver warming van het Tempo-clubhuis. Nadat, met toestemming van het gas bedrijf vorige week door vele Tempo leden een sleuf van 110 meter lengte was gegraven onder leiding van de heren S. en J. Akke.man werd in de afgelopen week in de avonduren door de verwarmingsmoonteurs G. Vergoerd, T. Jansen en C. van Dintelen de ge hele installatie opgebouwd. De firma B. Oudendorp te Baarn, werkgever van de drie monteurs, leverde Tempo zeer voordelig de kachel, terwijl de rest van het benodigde materiaal, zoals pijpen en kranen, geheel gratis werden ge schonken. Oud Tempo-voorzitter J. Gerritsen le verde geheel belangeloos de benodigde radiatoren. Een felicitatie aan het adres van Tem po met zulke medewerkende leden is wel op zijn plaats. Morgenavond komt de A.B.T.B. bij een in zaal noord van het Verenigings gebouw. Naast enkele gebruikelijke punten houdt de heer H. J. v. d. Dussen, directeur van Gemeentewerken deze avond een causerie over het „Structuurplan Soest". Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 50.000 stuks in prijzen van 13,50 tot 14,75. Middenprijs 14,25. Prijs per kg ƒ2,26. J Karmijnrood is een kleurstof die ge maakt wordt van een insekt, om precies te zijn van de dactylopius coccus, een dier dat zijn leven slijt op de cactussen van de Canarische eilanden en van Pe ru. In Massachussets (U.S.A.) is kort geleden een epidemie van salmonellose waargenomen, veroorzaakt door een bacteriologische verontreiniging van de ze kleurstof. Deze bevindingen hebben wij speciaal genoteerd voor de doorge winterde liefhebbers van „natuurzuive re" produkten. Jongedames die een lip stick gebruiken waarin synthetische kleurstoffen zijn verwerkt, verdienen de voorkeur boven dezulken die hun lip pen aanzetten met geïnfecteerde rom mel. Gelukkig zijn de kunstmatige kleurstoffen goedkoper dan het natuur- produkt. OVERLEDEN: Hendrikus van Boeijen, 77 jr., ongehuwd, Birkstraat 9. Klaas de Waal, 79 jaar, weduwnaar van A. Hendriks, Eigendomweg 81. Joseph Hendrik Marie Lubbers, 70 jaar, gehuwd met W, F. Rutten, Middelwijkstraat 44. Sinds korte tijd zijn de eerste bewo ners in hun huizen getrokken, die door het Hilversumse aanemersbedrijf Van Eykelenburg, achter de Beukenlaan, in het verlengde van do Dalweg, zijn ge bouwd. Zij mogen zich met recht de bewoners van het eerste uur noemen, waar het betreft het wonen in het Soesterveen, als we daar de bewoners van 't Oude Grachtje, Klaarwaterweg en Smitsweg, niet onder willen rekenen. Met man en macht wordt nog gewerkt aan de bestrating, die vooral bij regen achtig weer node wordt gemist. De firma Eykelenburg die voor dit eers te project in Soest, alleen vaa de posi tieve uitslag van een in Soest gehouden enquette van de Gemeente, toestem ming kreeg om tot bouwen over te mo gen gaan, heeft, nu de eerste woningen van dit project kortelings zijn opgele verd, zo ontelbaar veel aanvragen voor dergelijk soort woningen gekregen, dat men met serieuze plannen loopt om tot realisering van een tweede plan in Soest te komen. Jammer is het, dat men dit complex I woningen waarvan men de daken vanaf de Beukenlaan kan zien, nog niet met de auto vanaf de Beukenlaan kan be reiken. Tot nu toe kan men de kam- perfoeliestraat met de auto alleen be reiken via de Smitsweg of het Oude Grachtje. Gelukkig voor de bewoners is het vrij wel onbegaanbare pad dat liep langs garage „Het Zuiden" in korte tijd her schapen in een prachtig betegeld voet en rijwielpad, zodat zij zonder veel on gemak, althans op de fiets of lopend de Beukenlaan kunnen bereiken. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak ut maor een bar kou we zooi vongd bie ut stesjon Soes- zuud. Krek as ver- leeje jaor wouk noeng ok weer zel- luf bie de offesjeele ankoms van de Spaonse Goed hei- ligman anweezlg weeze. Heulegaor nie omdak hoop dattie veur ming of Kneliao wa meegenomme zouw hebbe, maor heul gewoon omdak ut zo meraokels mooj vingd ak al die angstig blieje keindergezrichies weer ken zien. En der waore der wat. Of da noeng komp omda ter deur de Sint ok prieze uuteriekt zouwe worre veur de mooijste teekeninge die bar veul keinders veur um emaokt hadde, of omda zullie wou- we weete oftie ok in Soest wel an zouw komme weet ik nie. Wak wel een winspunt vingd is, as de Sint toch mit de trein komp, dattie dan altied krek op tied is waant wat waor is, is waor de trein ried altied en op tied. Das dan meteen al een bar goeje ree- je om veurlopig maor effe te waachte mit het opheffe van ut spoorlijntje Den Dolder-Baorn, of de hoofbaos van de treine in Utrecht mot een bar booze Sinterklaos op bezoek wille hebbe. Op ut stesjon liepe alleen maor een paor pelissiemanne, nie om de minse van ut perron te houwe, da ken je ge- leuve, nee deuze keer was ut zuuver en alleen om der veur te zorrege da Sin terklaos nie ongder de voet gelope zouw worde, da hebbe ze ming teminste ge- zeit. Toeng de bar fluutende trein, mit een speesiejaole koepee veur de Sint, an kwam, sting ongze harremenie te speu- le of der luu leeve der vanof hong. Op ut stesjonplein stinge hongderde keinders mit hun ouweluu al een heule tied te waachte. Zukke kouwe bekkies die keinders hadde ekrege. Maor toeng de Sint bovean de trap te veurschijn kwam, wiere ze van barre opwinding weer heulegaor warrem. Jammer veur dl. keinders was da maor veur effe, waant bovenan die trap had de Sint nog zoveul te zeige, dak begon te denke datter geen end an zouw komme. Ik had bar te doen mit de deerntjes die zongder jassies an, kouw stinge te leije, maor bar mooij waore ze ver kleed as sprookiesfeguure. Ok veur ming had ut verhaol van de groote kingdervriend, nie zolaang hoeve te weeze, waant al hattik ming dikke jas annedaon, ming voete, veur deuze gelegenheid in schoene estoke, waore ijsklompe. Der waore heul wa prieze uut te rieke, enk was meraokels blie dat ut offelope was. Der waore ok een heule kwak zwaarte pieten uut Spaanje mitgekom- me, en die gaove mit hun malle fratse een bietje ofleiding. Eindeluk kwam de goed heiligman van de trap om plaots te neme in zun rietuug. Viejaa de Rieksweg kwam die an bie ut Gemeentehuus. Op ut bordes sting de burregemeester al te waachte op de Sint om um offesjeel welkom te heete in ongze gemeente. Ok bie ut gemeentehuus stinge hong derde keinders te waachte, die warrem gehouwe wiere deur ut optreeje van een klup bar goeje trommelaors. De Rieksweg was heulegaor veur Sin terklaos gezet. Bovenuut ut posketoor wierre ontelbaore belonne naor beneeje egooid. En een heule kwak zwaarte Piete deelde speekelaaspoppe uut. Ik bin saome mit Kneliao bar blie da de Sint weer is ekomme. Enk hoop maor dat ie geen tied hep om ming krabbels te leeze, waant dan kon ut wellis beure dak dit jaor op vief dee- cember mit leege haande bleef zitte. GEBOREN: Mirjam, dochter van F. H. van Dijk en H. Knot, Soesterbergsestraat 19. Helen Ankie Fredy, dochter van G. J. van IJsseldijk en A. Lieshout, Prins Hendriklaan 16. -Marinus, zoon van M. Muis en N. Walet, Koningsweg 23. Raymond Peter Oscar, zoon van A. P. Ros en E. Blok, Oranjelaan 8. Monica Dionisia Johanna Anastasia, dochter van P. M. Brok en H. M. van Berkel, Van Goyenlaan 109. Markus Antonius, zoon van J. J. Tromp en A. E. M. van de Veerdonk, Plasweg 43. Margo, dochter van R. Eggink en T. Nierop, Irenelaan 31. Marcellinus Si- mon Leonardus Maria, zoon van L. W. de Boer en W. F. van der Aar, Veldm. Montgomeryweg 1. Eric Franciscus, zoon van O. J. Prinsen en M. D. W. van Oevelen, Kerkpad N.Z. 63. ONDERTROUWD: Jan Leendert de Ruij- ter, Van Kinsbergenstraat 127, 's Gra- venhage en Catharina Johanna Hellinga, Aagje Dekenlaan 32. Ary Kudders, Steenhoffstraat 23 en Geertruida Johan na Mertz, Steenhoffstraat 23. Emete- rio Celedonio de Aquino, Eksterstraat 3, Amersfoort en Wilhelmina Hendrika van der Veer, Beetzlaan 69. Wouter Hendrik van den Oudenalder, Generaal Spoorstraat 23 en Aleida Maria Frazer, Rossinilaan 5. Hilversum. Gijsbertus Hendrikus Wilhelmus Kok, Braamweg 26 en Sophia Maria Wolfsen, Nieuwe- weg 96. Frederik Arie Maris, Joseph Oreliosingel 153, Schiedam en Maria Hanna Reefman, Vosseveldlaan 42. GEHUWD: Jacobus van Herwaarden, Korte Brinkweg 32 en Barbara Luduina Maria Majoor, Heuvelweg 15. Johan- nes Pieter Overboom, Dr. Schaepman- laan 31, Uithoorn en Catharina Maria Schimmel, Koninginnelaan 64. Johan- nes Wilhelmus Melgert, Lisztstraat 2, Amersfoort en Wilhelmina Maria Aleida Dorrestein, Insingerstraat 40. Henri- cus Nieolaas Smit, Prof. de Jongstraat 15, Hilversum en Gerda Hendrika Anna Daatzelaar, Hobbemalaan 6. Gerrit Folkertine Gosse Koenen, Beckeringh- straat 24 en Anna Arnolda Antonia van Vliet, Beckeringhstraat 24. Anton Mets, Parklaan 12 en Margareth Rose Gerritsen, Dollardstraat 274, Amersfoort. Bij de a-adspiranten werd Kees Bokma 3de. Bij de b adspiranten werd Joop Schaafsma le en Harm Hees 2de. Biijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GAJLLENKAMP PELSYVEG 11, (nabij busstation Soest-Zd.), teleL 6286 Het is al weer enige weken geleden dat wij van de Baarnse Uitgeverij „De Boe kerij" twee uitgaven ontvingen waarin he. „Paleis Soestdijk en het paleis Het Loo en zijn bewoners" van ontstaan tot aan de tegenwoordige tijd nauwgezet worden gevolgd. Wanneer men de beide rijkelijk met re producties en authentieke foto's ge- illustreerde boeken, in eerste instantie op het omslag zou beoordelen, krijgt men de indruk een actuele inhoud aan te treffen. Vooral nu de laatste jaren door diverse gebeurtenissen het ko ninklijke huis, zowel nationaal als in ternationaal in de belangstelling staat. Toch zal na lezing het tegendeel waar blijken. De samenstellers hebben in de ze beide deeltjes niet zozeer de be woners gevolgd, doch meer het accent gelegd op de verschillende fasen waar in men is gekomen tot de huidige staat van de beide paleizen, zonder daarbij de bewoners te vergeten. Mede daar door zullen deze beide werkjes eerder de boekenkast van de „Oranjehistorici" dan die van de ontelbare „Oranje-be wonderaars" sieren. De nieuw gekozen wethouder antwoord de, dat, ofschoon zij wettelijk van drie dagen bedenktijd gebruik kon maken, zij haar eventuele benoeming echter reeds grondig had overwogen. Zij nam haar benoeming als wethouder aan, niet alleen omdat Soest haar dierbaar was geworden, maar ook omdat de gemeen telijke huishouding haar bijzonder trok. De wijze, waarop zij thans wethouder was geworden n.1. door het tragisch overlijden van de heer Hilhorst, was niet prettig, maar zij hoopte de perio de van wijlen de heer Hilhorst naar beste vermogen vol te maken. Zij zou haar best doen voor alles wat in het belang van de gemeente Soest was. De voorzitter feliciteerde haar van har te met haar benoeming. „Het onver wachte heengaan van de heer Hilhorst is een zware slag voor de gemeente ge weest en het is niet gemakkelijk ge weest, deze zware slag tv. verwerken. Daarom is het voor U niet gemakke lijk de plaats van iemand in te nemen, die met zoveel kennis van zaken de belangen van de gemeente behartigde. Het verheugt mij. dat U bereid bent gevonden de grote verantwoordelijk heid op uw schouders te nemen. Er staat U veel werk te wachten en ik hoop. dat U ook veel voor de gemeen te zult kunnen doen. Uiteindelijk heeft U ook nog de zorg voor uw gezin". „En tenslotte", aldus de voorzitter, „no- Rond de Bosbaan te Amsterdam wer den zondag j.1. cycle-cross wedstrijden gehouden. Het ging om dagprijzen, waarvan de Temporenners er verschillende van mee naar huis mochten nemen. Bij de amateurs werd Jaap v. d. Broek 2de, 3de Gerrit Ruttenberg, 5de Rob de Haas, 6de Kees Albert. Bij de veteranen werd Ad Post win naar en Henk de Bre? 2de. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng.

Soester Courant | 1967 | | pagina 7