B. FUGERS Hees-nieuws S.E.C.- nieuws ST. NIÜ0LMSBAI HEES B.D.C -nieuws Tijdens de St. NicoSaasactie alle soorten SCHMTSEN met schoenen van 10 tot 15% KORTING! St. Nicolaas vindt bij grote sortering ZWARTE BOYCOT VAN DE OLYMPISCHE SPELEN wekt meer wrevel dan sympathie V.V.Z.-nieuws GESCHENKEN „The Red Stars" S.E.C.-zaterdag Standen voetbalcompetitie „De Meteoor'1 Torenstraat 23 - Soest - Telefoon 2342 Damestassen, Damesportemonnees, Damesparapluus, Herenportemonnees, Herenactetassen, Herendiplomatentassen enz. enz. Sporthuis Eb. Kareisen en Zn. Duinkikkers-nieuws Mixed Hockey Club Soest Uitslag verloting Vogelvreugde St. Nicolaas bij ..Olvmpia" VRIJDAG 1 DECFMRFR ]9fi7 BREAK OUT II-RED STARS I 19-24 De dames van Red Stars hebben de tweede ontmoeting tegen de Break Out-meisjes in een bijzonder spannen de wedstrijd verslagen. De eerste wed strijd werd eertijds door Break Out gewonnen en Red Stars was belust op een revanche. In de eerste drie rrmu- ten werd er niet gescoord, toch zou de wedstrijd een heel andere wending krij gen. De strijd begon om half negen en heeft tot maar liefst tien mnuten voor tien geduurd. Een basketballwedstrijd duurt normaal twee maal twintig mnu ten maar door de vele time-outs en onderbrekingen heeft de strijd tachtig minuten geduurd. Dat dit niet zonder gevolgen zou blijven is in de loop van de strijd wel gebleken. In de vierde minuut nam Red Stars de leidng met 2-0. Na veertien minuten had Red Stars reeds een 9-5 voorsprong. Bij Break Out had toen D. Prins reeds vier persoonlijke fouten, waaruit de harde verdedigng van dit team bleek. Break Out zette in de laatste vier mi nuten van de eerste helft echter nog een fel offensief n, hetgeen hen toch nog iets dichter bij bracht. De eerste helft eindigde met 10-9 voor de Red Stars-dames. In de eerste minuut van de tweede helft beet Break Out reeds in het zand door een goede doorbraak van de Red Stars-dames. In de vijfde minuut moest D. Prins, met een maximum aan persoonlijke fouten, het veld verlaten en aangezien Break Out geen wisselspeelsters had speelden de dames met vieren verder. Een minuut later moest Nel van Leeu wen het veld verlaten doordat ze dus danig in haar zij gestompt werd dat ze even naar adem moest happen. Geluk kig was dit spoedig over. Red Stars zette energiek door en kreeg steeds meer bijval van de toeschouwers. De sfeer werd er niet beter op toen ook Gabriële Wüsterveld van Red Stars bijzonder pijnlijk in de zij werd getrof fen. Inmiddels had Red Stars een 16-9 voorsprong opgebouwd. Toch zouden de overige ver Break Out- meisjes nog verassend terugkomen tot 17-17 in de dertiende minuut. Hierna verliet ook Nel Lengers van Break Out het veld. Zij was uitgeput. Break Out speelden nog maar met drie speelsters. Toch werd het nog 19-17 voor Break Out, hierna 19-19 in de zevende minuut. Met nog drie mnuten spelen verbet ook mej. Stehouwer met vijf pé'tjes het REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 HEES-BAARN Na de teleurstellende nederlaag van af gelopen zaterdag tegen Advendo is het Soester Hees tezamen met de tegen stander van vorige week, drager van de rode lantaarn geworden. Behalve de teleurstellende resultaten begint het team zo langzamerhand ook symptomen van moedeloosheid en ongeïnteres seerdheid te vertonen, wat wel begrij pelijk, maar niet bevorderlijk is. Morgen zal Hees het moeten opnemen tegen deputant Baarn, die het in deze competitie met wisselend succes redelijk doet. De eerste wedstrijd eindigde in een 4-2 overwinning voor de Baar- naars, maar op eigen terrein zal Hees ongetwijfeld tot meer verzet en een beter resultaat in staat zijn. De Baarnse clubs hebben het deze com petitie in Soest nog niet tot een over winning kunnen brengen. Zowel Baarn als T.O.V. werden door V.V.Z. met een nederlaag naar huis gestuurd, terwijl T.O.V. bij Hees niet verder kwam dan een 3-3 gelijk spel. Op grond daarvan zou het er voor Baarn ook vrij donker moeten uitzien. Voorlopig zal Hees o.i. echter met een puntenverdeling al heel tevreden mogen zijn. De opstelling van het eerste luidt: doel Tempelaars; ach- r Walet, Geytenbeek, Kok en Blom; midden A. de Veen en Hardeman; voor Castricum, Van Es, H. de Bree en Van Beek. S.D.V.B. 4-HEES 2 Het tweede elftal, dat nog uitzicht heeft op een eerste plaats in de afdeling, gaat morgen naar Bameveld om er ten kosten van S.D.V.B. te trachten, twee punten rijker te worden. Dat zal waar schijnlijk ook wel lukken, want de eerste wedstrijd werd met 4-2 gewon nen. Een kleine zege voor de Hees reserves moet wel mogelijk zijn. Ln de krant van dinsdag j.1. berichtten wij, dat het tweede thuis met 3-0 van Hoevelaken 3 had verloren. De Hees- reserves hebben echter zowel zichzelf als ons voor een verassing geplaatst. Kort voor het einde van de strijd was de stand inderdaad 3-0 in het voor deel van Hoevelaken, maar de Soeste- naren hebben kans gezien om in de laatste tien mnuten vier doelpunten te produceren, waardoor evenals in de eerste wedstrijd de beide punten toch bij Hees terecht kwamen. Het werd nu dus 4-3. Voor morgen is Hees 2 als volgt sa mengesteld: doel Altena; achter De Ruy- ter en H. Kamphorst; midden H. Kok, J. de Boer en H. Altena; voor S. de Boer, Looyssen, Sakkers, J. Walet en G. de Bree. BLOEMENKWARTIER 3-HEES 3 Hees 3 gaat morgen tegen het Hilver- sumse Bloemenkwartier 3 ongetwijfeld een moeilijke wedstrijd tegemoet. De Hilversummers hebben de leidng in hun af 'elin en zullen die positie niet graag verspelen. Het lijkt dan ook nauwelijks waarschijnlijk, dat Hees met een of twee punten naar Soest zal terugke ren. Hees 3 komt in de volgende opstel ling in het veld: doel Muis; achter Van Bruggen en Westhof; midden Snijder, C. Kamphorst en Vrakking; voor Kroon, Rauch, Otten, Vos en Koppen. HEES 4-ALTIUS 4 Het vierde elftal ontvangt morgen Al- tius 4 uit Hilversum. Destijds werd in de radiostad een gelijk spel behaald. Dat moest voor Hees nu minstens ook mogelijk zijn. Een overwinning voor de thuisclub is evenwel zeer goed mogelijk. D rvoor zullen dan zorgen: doel Groot; achter W. van Bloemendal en H. van Brienen; midden Van Leuveren, W. van Bloemendal en H. de Belt; voor Schef- fer, Bakkum, de Brom, Clappers en Hop. veld en speelde Break Out nog met twee meisjes. In de achttiende mi nuut vroeg coach Rudi Blok van Red Stars een time-out aan. Break Out was hierdoor volkomen uit haar ritme en Red Stars kon nog uitlopen tot 24-19. Toen in de laatste minuut ook het vier de meisje van Break Out het veld moest verlaten met vijf persoonlijke fouten werd de wedstrijd door de scheidsrechter gestopt, aangezien een team met minder dan twee personen niet meer mag spelen. S.V.S. A-RED STARS A 32-26 De junioren van Red Stars hebben te gen S.V.S. de overwinning niet kunnen behalen, alhoewel deze af en toe toch wel in bereik lag. Het is een aantrek kelijke strijd geworden waarbij aan beide kanten regelmatig werd gescoord. De eerste helft was voor S.V.S. met 9-8. In de tweede helft bleek het tac tisch en technisch inricht van S.V.S. iets groter dan bij Red Stars zodat zij deze wedstrijd niet hebben kunnen omzetten in een overwinning. S.V.S. won verdiend met 32-26. Wedstrijdprogramma. RED STARS (heren)-Cangeroes Morgenavond (zaterdag) spelen de he ren om 20.10 uur tegen het Utrechtse Cangeroes en zullen ongetwijfeld op fel le tegenstand stuiten. De wedstrijd wordt gespeeld in de Beatrixhal te Utrecht. RED STARS (dames)-BREAK OUT Ook morgenavond in dezelfde hal spe len de dames van Red Stars en Break Out om 21.20 uur weer tegen elkaar. Bij voorbaat wordt hier een sensatio nele wedstrijd verwacht. RED STARS (junioren)-TAVENO De junioren spelen zondag ook in Utrecht tegen Taveno, om 20.00 uur. Red Stars zal voor deze overwinning hard hoeten vechten. SE.C.-D.E.V. Het eerste elftal van S.E.C., dat door de nederlaag van afgelopen zondag te gen de toenmalige drager van de rode lantaarn een teleurstellende 2-1 neder laag leed en daardoor nu zelf in een precaire situatie is terechtgekomen, zal komende zondag een op papier heel wat sterkere tegenstander tegenover zich vinden. Het Doornse D.E.V. heeft zich zeer ver dienstelijk hersteld van een zwakke start en staat nu met resp. zeven en vijf punten achterstand en een wed strijd minder gespeeld op de vierde plaats achter de leiders D.O.S. en Baarn. S.E.C. bezet momenteel de wei nig benijdenswaardige vierde plaats van onderen, doch de onderlinge verschil len zijn nog zo gering, dat S.E.C. met twee of drie achtereenvolgende over winningen weer een plaats in de kop groep zou kunnen inemen. Dat het zondag echter beslist tot een overwinning zal komen lijkt allerminst waarschijnlijk. D.E.V. beschikt over een zeer snelle ploeg, die bovendien zeer productief kan zijn. S.E.C. daarentegen probeert het iedere keer weer met een ander elftal en tot duver kennelijk met weing succes. Vermoedelijk zal er zon dag niet veel meer dan een gelijk spel voor de Soestenaren inzitten. In verband met de voetbalwedstrijd Ne derland-Rusland is de elftalcommisse een dag later dan gewoonlijk bijeen gekomen, zodat wij nog geen opstelling van S.E.C. 1 en de andere zondagelf tallen kunnen geven. S.E.C. 2-V.V.O.G. 2 De S.E.C.-reserves krijgen zondag be zoek van V.V.O.G. 2 uit Harderwijk. Beide ploegen zijn in deze competitie nog niet tot verbluffende prestaties ge komen. Zij nemen dan ook een beschei den plaats op de ranglijst in. Toch moet het voor de thuisclub mogelijk zijn, om in deze wedstrijd de tegen stander de baas te blijven. Vanaf twaalf uui kan men er getuige van zijn of S.E.C. dat ook inderdaad lukt. S.E.C. 3-V.V.IJ. 3 Het derde elftal neemt nog altijd een toppositie in staat er met slechts één verloren en twee gelijk gespeelde wed strijden bepaald niet slecht voor. Zon dag krijgt het derde bezoek van V.V.IJ. 3 uit IJsselstein, dat waarschijnlijk wel met een nederlaag naar huis gestuurd zal worden. Aanvang twaalf uur. K.V.V.A. 6-S.E.C. 6 Het S.E.C.-veteranenelftal gaat zondag naar Amersfoort, waar het wordt ont vangen door K.V.V.A. 6. Gezien de jong ste prestaties van de Soestenaren moet men wel met een overwinning naar huis kunnen terugkeren. Ook deze wed strijd begint om twaalf uur. Voor de jeugd van S.E.C. zijn slechts Zaterdag 2 december om 8.00 uur in de Hees-kantine, voor leden, donateurs en poolleden van SPORTVERENIGING twee wedstrijden vastgesteld en wel Al- tius junioren A-S.E.C. A (aanvang 2.45 uur) en Hooglanderveen junioren A- S.E.C. B (aanvang 3.15 uur). ST. NICOLAASFEEST Zaterdagmiddag (morgen) organiseert het bestuur van S.E.C. een St. Nicolaas- middag voor de kinderen van de leden. Het St. Nicolaasfeest begint om drie uur in de kantine. De ouders wordt verzocht, tevoren de pakjes in de kan tine af te geven. In verband met deze feestmiddag is de kantine van twee tot vijf uur gesloten. Na de teleurstelling van afgelopen zon dag, krijgt B.D.C. nu een heel lastige uitwedstrijd te verwerken en wel bij S.C.H. in Harmeien. Door B.D.C. nog nooit eerder tegen dit S.C.H. heeft gevoetbald, is de kracht van dit elftal nog onbekend. Wel is j.1. zondag gebleken, toen S.C.H. thuis met 2-0 won van Voorwaarts, dat deze club uit Harmeien, voor verassingen kan zorgen. Wij hopen dan ook maar, dat de B.D.C.- spelers zich daar niet zullen laten ver rassen en de 2 punten mee naar Soest zullen nemen. B.D.C., dat zondag a.s. weer volledig in het veld komt, zal het in Harmeien echter niet gemakkelijk krijgen. Opstelling: E. v. Thienen, A. Voet, J. Brouwer, Th. v. d. Mast, F. Bunnik, J. Beyer, J. Westerveld, J. v. Fulpen, J. Verhoeve, J. Dorrestein en D. Dorre- stein. Reserves: J. v. d. Lugt en L. Demmers. Wedstrijdprogramma zondag 3 decem ber a.s: S.C.H. I-B.D.C. I, 2.30 uur. B.D.C. 2-Quick 3. 2.30 uur. B.D.C. 3-R.K.B.V.V. 3 12 uur. B.D.C. 4-Amsvorde 3, 2.30 uur. B.D.C. 5-Amersfoortse Boys 4, 12 uur. K.V.V.A. 5-B.D.C. 6, 12 uur. Limvio 4-B.D.C. 8, 12 uur. A P.W.C. 5-B.D.C. 9, 12 uur. Limvio 5-B.D.C. 10, 12 uur. EMINENT BOYS-S.E.C. Voor het zaterdagelftal van S.E.C. staat morgen een belangrijke wedstrijd op het programma en wel tegen het Utrechtse Eminent Boys, dat leider S.E.C. op drie punten afstand op de tweede plaats van de ranglijst volgt. Eminent Boys heeft de laatste tien wedstrijden niet meer verloren en slechts tweemaal gelijk gespeeld. Alleen de allereerste wedstrijd werd docr de Boys verloren en wel van Levu (0-1), dat op de derde plaats staat. S.E.C. zal het dus bepaald niet eenvoudig krij gen, vooral niet, daar in Utrecht wordt gespeeld, waar het zeer moeilijk win nen is. Van deze wedstrijd zal voor beide ploe gen uer veel afhangen. Wint Eminent Boys, dan is het kampioenschap weer geheel een open vra^g geworden. Komt S.E.C. evenwel tot winst, dan heeft het al een dermate grote voorsprong op de concurrenten genomen, dat redelij kerwijs gesproken het kampioenschap binnen handbereik ligt. Afgelopen zaterdag heeft de ploeg weer een grote schotvaardigheid getoond en die zal ook morgen stellig van pas kunnen komen, want S.E.C. zal het be paald niet cadeau krijgen. De vorige week geblesseerde Kramer is in het doel teruggekeerd, zodat S.E.C. com pleet, d.w.z. in de volgende opstelling in het veld komt: doel Kramer; achter v. d. Schagt, Baptist, De Vries en Hart man; midden R. Wolfsen en Beijer; voor Hoefman, Stalenhoef, Senger en Hop. Reserves zijn H. Wolfsen en Vink. De opstelling is evenwel onder voor behoud. De wedstrijd in Utrecht begint om kwart voor drie. Een uur eerder ver trekken de spelers uit Soest. S.E.C. 2-RODA 2 De S.E.C.-reserves staan er niet veel slechter voor dan de „grote broers''. 3e klasse D, K.N.V.B. D.O.S. '01 10-17 Holland 9- 8 Baarn 10-15 C.D.N. 10- 8 Ultrajectum 10-13 S.E.C. 10- 8 D.E.V. 9-10 V.V.IJ. 9- 7 Donar 10-10 Vriendensch. 9- 7 Zeist 9- 8 S.D.O. 10- 5 le klasse A, afd. Utrecht De Vesting 11-15 A'foortse B. 11-10 Minerva 11-15 E.M.M. 10- 8 B.D.C. 10-14 M.S.V. '19 9- 7 Stormvogels 9-12 Kampong 9- 7 Voorwaarts 11-12 Actif 9- 5 S.C.H. 10-11 Maarssen 10- 4 2e klasse A, afd. Utrecht Renswoude 9-16 Kulan 9-10 S.V.P. 11-13 Baarn 10- 9 Valleivogels 9-12 Scherpenzeel 8-7 V.V.Z. 9-11 Candia 8- 6 T.O.V. 9-10 Hees 8- 3 Advendo 10- 3 3e klasse D, afd. Utrecht S.E.C. 10-19 F.A.K. 11-10 Eminent Boys 10-16 Puem 9- 8 Levu 10-15 Lage Vuursche 10- 5 Grift Boys 10-11 V.C.U. 10- 5 F. C. Majella 10-10 B.V.C. 10- 1 Ook het tweede heeft morgen een lei dende posite te verdedigen tegen het Hamersveldse Roda. Er is geen enkele reden om aan te nemen, dat S.E.C. deze wedstrijd, die om kwart voor drie begint, niet zal winnen. De opstelling is: doel Bakker; achter Kok, Staal en Veenendaal; mid den: Cairo en Van Delden; voor Rade maker, Van der Loon, Espinalt Porto, Hodde en Rouwendaal. Reserve is J. Wis. S.E.C. 3-D O.S.C. 6 Het derde zaterdagelftal heeft ook al een leidende positie te verdedigen. In de eerste wedstrijd werd ruim van het Dolderse D.O.S.C. 6 gewonnen. Waar schijnlijk zal dat ook morgen wel meer het geval zijn. De opstelling van het derde: doel J. Kraaij; achter Harmessen, Piepenbroek en Rijken; midden De Boer en W. Kraaij; voor Van 't Klooster. Koelewijn, Roels, v. d. Broek en v. d. Berg. Re serve is Dorrestein. Zondag 3 december, 17 december en 28 januari zullen in Utrecht weer micro wedstrijden worden gespeeld in de Bernhardhal. Er is ingeschreven met het eerste en het tweede twaalftal, die zijn ingedeeld met de volgende ploegen: Poule B: Amersfoort 3, Excelsior 4, S.K.V. 3, Tovers 3, Welgelegen 3, Vogel 3, Biko 2, Samos 6. Juko 1. Meteoren 1. Poule C: Midlandia 2, Welgelegen 4, Vinken 1, Juko 3, Vogel 4. S.K.V. 4, Zwaluwen 1, Juko 2, Samos 7, Meteoren 2. Zondag 3 december zullen de volgende wedstrijden worden gespeeld: Meteoren 1. 12.00 uur Excelsior 4-Meteoren 1. 13.30 uur Meteoren 1-S.K.V. 3. 15.00 uur Meteoren 1-Juko 1. Meteoren 2. 11.30 uur Juko 3-Meteoren 2. 13.00 uur Meteoren 2-Samos 7. 14.30 uur Vogel 4-Meteoren 2. VOOR AL UW SPORTARTIKELEN (Zie advertentie elders in dit blad) KONINGINNELAAN 32 Telefoon 2650, na 18 uur 2749. Deelnemer St. Nicolaasactie. twee, terwijl men om twaalf uur uit Soest vertrekt. TRAINING Ook bij V.V.Z. is het spreekwoord „Be ter een goede buur dan een verre vriend" geen holle frase. De buurman van V.V.Z., de heer Wilten, heeft ge durende de wintermaanden zijn prach tige manege beschikbaar gesteld voor de training op dinsdagavond voor de senioren en donderdagavond voor de jeugd. Hierdoor heeft het V.V.Z.-be- stuur geen problemen meer ten aanzien van de training bij slecht weer of slech te toestand van de terreinen. Inmid dels is van dit aanbod reeds een dank baar gebruik gemaakt en is er on danks het slechte weer al goed en enthousiast getraind, hetgeen de con ditie alleen maar ten goede zal zijn ge komen. Bestuur en spelers van V.V.Z. zijn dan ook zeer dankbaar voor het royale gebaar van de heer Wilten. Zondagavond moest het heren-zevental van de Duinkikkers een competitie wedstrijd spelen tegen de Fuut uit Maarssen. Hoewel de Duinkikkers reeds in de eerste minuut een voorsprong boekten door een doelpunt van de midvoor G. v. d. Bor, wisten zij deze niet te hand haven. De Fuut scoorden in deze wed strijd 5 x terwijl de Duinkikkers slechts 3 x het doel konden vinden. Zaterdag 2 december wordt er voor de jeugd een sinterklaasavond gehouden in Eltheto. Er wordt om 19.30 uur begon nen. Zondag 10 december speelt Heren I een competite-wedstrijd tegen Robben III uit Hilversum. Programma voor zondag. Thuis. 14.00 uur Heren I-Phoenix L 12.30 uur Dames I-Hilversum 1. Uit. 11.00 uur S.C.H.C. VII-Heren III. 14.00 uur Alkmaar Vet.-Soest Vet. 11.00 uur Amersfoort II-Dames II. Opstelling. Heren Vet. C. Huisman, Ph. Bakker, R. v. d. Zuidwind, J. v. Balen, G. Hinderdael, H. v. d. Dussen, J. Win ters, H. de Vries, K. Dobben, J. v. Hummel, H. v. d. Weyden. Heren I. P. Rip, R. v. Hall, G. Diehl, B. Vriens, C. Thomas, W. v. Hall, H. Evenhuis, J. Landgraaf, H. J. Blom, Fr. Collard, B. Geertsema. Heren III. W. v. Veen, M. Lock, Tj. v. Weering, L. v. Dijk, E. Hinderdael, R. de Cneudt, T Louman, D. Eysink, P. Reinders, H. Marcella, A. Spoorenberg. Dames I. L. Burgers, J. v. d. Weyden, B. v. Dorssen, A. v. Hofwegen. G. Hel- lendoorn, L. v. Weering, M. Kuyper, A. Geertsema, L. Rasch, St. Hoppenbrou wers, C. Kuyper. Dames II. R. Dorresteyn. C. Alblas, T. Alting, M. de Rooy, P. Spoorenberg, L. Mandersloot, M. Walter, A. Artz, J. Gaaf, S. Bentinck, R. Rupert. In de verloting t.b.v. „Vogelvreugde" zijn de prijzen gevallen op de navolgen de nummers: 2891 2284 310 2755 187 961 1202 420 2723 853 676 2028 1982 1983 228 1419 35 318 1107 1930 1319 1117 799 1857 1175 1766 745 1768 1625 495 663 500 1435 1742 2698 2901 2245 2059 1568 815 1153 2915 2912 2590 1480 1212 1775 483 163 1051 2680 321 153. De prijzen kunnen afgehaald worden op Talmalaan 9. Maartdag 4 december a.s. is Sint Nico laas de gast van de Olympia-jeugd. In het gebouw „Middelwijk" aan de Tal malaan worden op die middag alle le den van Olympia in de leeftijd van 10 tot en met 14 jaar verwacht, om een gezellig Sint Nicolaasfeest te vieren. Er zullen enkele leuke films worden ver toond en er zal door Zwarte Piet ook wel het een en ander worden gestrooid. VALLEIVOGELS-V.V.Z. Het eerste van V.V.Z. staat morgen opnieuw voor een belangrijke wedstrijd en wel tegen het Scherpenzeelse Val leivogels, dat uit negen wedstrijden twaalf punten heeft verzameld, één punt meer dan V.V.Z. en daarmede de der de plaats bezet. De Soestenaren volgen Valleivogels echter op de voet, d.w.z. op de vierde plaats. De eerste wedstrijd leverde een onfortuinlijk 2-4 verlies op. Na die wedstrijd heeft V.V.Z. zich ech ter voortreffelijk hersteld en is met vier opeenvolgende overwinningen en een gelijk spel van de laatste plaats opgeklommen tot de inmiddels zeer om vangrijk geworden kopgroep. Wil V.V.Z. die posite behouden en nog een bedrei- gnfe gaan vormen voor het fier aan de kop staande Renswoude (dat nog twee maal tegen V.V.Z. moet spelen), dan zal morgen uit Scherpenzeel de volle winst meegenomen moeten worden. De moge- liikheid is ook geenszins uitgesloten. V.V.Z. zal in de volgende samenstel ling spelen: doel C. Pouw; achter J. v. d. Vlekkert, H. J. van Kooy, H. J. Demmers en G. v. d. Munt; midden D. v. d. Bovenkamp en G. v. d. Boven- kamp; voor Schaap, Brouwer, Floor en W. Ruizendaal. Reserves zijn H. Bar- neveld en L. Hament. De wedstrijd in Scherpenzeel begint om kwart voor drie. Om kwart voor twee vertrekken spelers en supporters uit Soest. V.V.Z. 2-D.O.B. 2 Het tweede elftal, dat twee weken ge leden de leidng in de afdeling van het Baarnse T.O.V. overnam en die tot dus ver heeft behouden, krijgt morgen D.O.B. 2 uit Nigtevecht op bezoek. De gasten beschikken over een technisch zeer bekwame ploeg, wat V.V.Z. dan ook in de eerste wedstrijd heeft onder vonden. Men keerde toen met een ge lijk spel uit Nigtevecht terug. Gezien de recente resultaten van het tweede en de tot goed spel inspirerende positie op de ranglijst moeten de V.V.Z.-reser- ves morgen toch wel tot een overwin ning kunnen komen. De opstelling luidt: doel J. Putters; achter Hilhorst, Rademaker, J. Brou wer en C. van Hamersveld; midden J. Timmer en J. van Doorn; voor P. Al tena, C. van Velzen, F. Steenmeijer en J. Akkerman. Reserve is H. Verwoerd. De wedstrijd begint om kwart voor drie. D.O.S.C. 7-V.V.Z. 5 V.V.Z. 5 gaat morgen naar Den Dolder om er de degens te kruisen met de ve teranen van D.O.S.C. 7. Hier staan en thousiaste jeugd en geroutineerde vete ranen tegenover elkaar in een wed strijd, die deels door de routine, deels door het uithoudingsvermogen en de conditie beslist zal worden. Een gelijk spel zal er waarschijnlijk het resultaat van zijn. De opstelling van het vijfde: doel M. Vetkamp; achter W. Hoebe, H. Boon stra, M. de Ruyter en L. de Haan; mid den Pellegrino en W. v. d. Kuilen; voor Delfgouw, Hament, Schiffert en Ba- vinck. Reserve is W. Bloemendaal. De wedstrijd begint om kwart voor Het Amerikaanse Olympisch comité heeft kort geleden een verklaring uit gegeven naar aanleiding van een actie, die door enkele negersportlieden wordt gevoerd, die niet in Mexico willen uit komen voor hun land om zodoende meer rechten voor de kleurlingen in de "r.S. af te dwingen. In de verklaring staat, dat het Olympisch comité het weigeren van een uitnodiging zal be treuren en dat het massaal weigeren ongetwijfeld zijn invloed zal hebben op de Amerikaanse resultaten bij de Olympische Spelen, maar dat dit meer kwalitatief zal zijn. De takken van sport waarin de Ame rikanen de meeste gouden medailles plegen te halen zijn atletiek, basketbal, boksen en krachtsport. Daarin is de Amerikaanse top zo breed, dat bijvoor beeld bij het basketbal wel vier teams zouden kunnen worden opgesteld, die zoveel sterker zijn dan die van de an dere landen, dat de gouden medaille hm vrijwel zeker ten deel valt. Toch is het zeer betreurenswaardig, dat een aantal negers in de Verenigde Sta ten meent op deze wijze de bekende onvrede te moeten aanmoedigen en de rassentegenstellingen wil verscherpen. Olympische gedachte De enige sportman van grote allure en bekendheid die de aktie steunt, is tot nu toe Cassius Clay, ofwel Mohammed Ali, de gewezen wereldkampioen in het zwaargewicht bij de professional bok sers. Op de Olympische spelen in Rome in 1960 won hij een gouden medaille. De aktie gaat lijnrecht in tegen de Olympische gedachte van Pierre baron de Cou Bertrin, de stichter van de mo derne Olympische spelen. Bovendien gaat men op een dergelijke manier de politek op een ongewenste manier met de sport vermengen en dan nog wel, terwijl de Amerikaanse regering alles doet om de wettelijke gelijkheid in rechten en plichten tussen blanken en kleurlingen ook in de praktijk gerea liseerd te krijgen. We durven niet te zeggen, dat de sport bonden in de V.S. ook allemaal die lijn willen volgen. Anders zou Cassisus Clay nog wel wereldkampioen boksen zijn. Een van de weinige zaken waarin hij gelijk heeft is. dat hij beslist de sterkste bokser in de hele wereld is. Betere sportmensen Het is duidelijk, dat de initatiefnemers tot de boycotactie geen sportlieden zijn en beslist ook niet hun huidskleurge noten willen laten bewijzen, dat zij op het sportveld de gelijke en vaak meer dan de gelijke van de blanken zijn. In de Amerikaanse ploeg bij de Olympi sche spelen van Tokyo waren van de 326 deelnemers 43 negers (ongeveer 13,7 die van de 122 medailles voor de Amerikanen er 22 wonnen (onge veer 17,9 °.'o). Van de Amerikaanse be volking van 200 miljoen mensen behoort ongeveer 10 tot de negers. Het is duidelijk, dat de negers op de sportvel den relatief meer presteren dan de blanken. De initiatiefnemers van de boycotactie zeggen ook, dat zij het afschuwelijk vinden als hun neger-landgenoten in de Olympische wedstrijden zouden moe ten uitkomen tegen sportlieden uit Zuid-Afrika, Rhodesië of Portugal. Een Rhodesische afvaardigng is nog nooit op grote sportwedstrijden gesignaleerd, dus over de prestaties is niets bekend en bovendien is er op dit moment in dat land nog geen enkele wet, die op ras sendiscriminatie is gericht. Er zijn sport - verenigngen voor blanken en negers ge scheiden, maar ook gemengde. Zuid-Afrika Ten aanzien van Zuid-Afrika Ligt de zaak geheel anders. Zuid-Afrika heeft al lang niet mee mogen doen aan de Olympische spelen, omdat het Inter nationaal Olympisch Comité slechts één afvaardigng uit dat land wilde accep teren en ook niet alleen een geheel uit blanken of kleurlingen bestaande équi pe. Gelukkig is nog niet lang geleden een wet aangenomen m Zuid-Afrika, die het de sportbonden uit dat land mogelijk maakt naar internationale wedstrijden gemengde afvaardigingen van sportlieden te zenden, die de apart- heidsregels in het buitenland ook niet behoeven toe te passen. Zo kunnen de leden van één afvaardiging in één ho tel overnachten! Het Internationaal Olympisch Comité heeft er nog niet over beslist of met deze wet als achtergrond de Zuidafri kanen tot de Olympische spelen in Mexico zullen worden toegelaten. Het is duidelijk, dat het I.O.C. op de Olym pische spelen geen politieke verwikke lingen wil en naar onze mening zeer terecht. Wij zijn zeer benieuwd of Zuid-Afrika met een gemengde ploeg zal deelnemen. Mede op basis van het oordeel van het I.O.C. over het verwijderd houden van de politiek van de sport willen we scherp stelling nemen tegen de boycot actie van een groep extremistische ne gers. Ook wij willen ijveren voor ge- lijkberechtigng in de praktijk voor de negers in de V.S. Afwijzend Gezien de eerste reactie is de publieke opinie in de V.S. zeer afwijzend tegen over de actie. Een Amerikaan is van nature zeer vrijheidslievend en zal zich niet willen laten dwingen. Als de ne gers in de V.S. de gelijke rechten in de praktijk verwezenlijkt willen krijgen moeten zij dat als mensen waardig zijn en dat tonen. Dat kunnen zij tonen door prestaties te leveren van wereldformaat en niet door weg te blijven want dat wekt slechts minachting en wrevel op. Overigens zullen de spelen in Mexico in oktober 1968 de spelen zijn waarop voor het eerst massaal de kleurlingen zullen zijn vertegenwoordigd. In de Afrikaanse landen is de sportbeoefening de laatste jaren enorm toegenomen en het kan best eens zijn, dat het geen enkelingen meer zullen zijn. die tussen de blanken op het erepodium komen. In Afrika is een geweldige ontwikke ling op gang gekomen op haast alle gebieden. De sport staat daarbij niet voorop, maar verscheidene Afrikaanse landen verlenen grote faciliteiten aan hun sportlieden om te oefenen, opdat zij op internationale wedstrijden ware ambassadeurs voor hun land zijn. Dat is de juiste geest. Vooral bij de atletiek en de krachtsporten hebben negers door hun lichaamsbouw wat voor op de blanken en dat gepaard aan de vaak zeer grote strijdlust van ne gers in een wedstrijd kan hen tot over winnaars op vele nummers maken bij de takken van sport, die in Mexico op het programma staan. IN GOUD ZILVER EN DOUBLÉ

Soester Courant | 1967 | | pagina 13