II H 11 Kleuren Televisie 3 ti eren oeden V^v V.V.Z. -nieuws IVOROL oppenbrouwers ƒ1.20 95 et. S.E.C.-nieuws Hees-nieuws Uw succes is onze reclame d. en<;el xtn ZDieJtcsi PL0EGST0FFEN TON BEUKEN Fa, Spijker B.D.C.-nieuws M. TUSSEN GARAGE STAM ALWEER EEN VOLKSREPUBLIEK OOIEVAAR GAAT LANGZAAMAAN DOEN HET BEHOUD VAN UW TANDEN 1 ,l)e Meteoor" Auto- en Vrachtwagen- rijschool S.E.C.-zaterdag „The Red Stars" Mixed Hockey Club Soest B.D.C. handbal Woninginrichting jfemp LEVENS LANG GARANTIE Rouw- en Trouwkleding Renault dealer ICHTHART 1 00 onTw»rp«n Sedert 1937 VRIJDAG 8 DECEMBER 1967 VAN WEEDESTRAAT 52 f SOESTERBERGSESTRAAT 30 V.V.Z.-RENSWOUDE Jïet eerste elftal van V.V.Z. staat mor gen voor een uitermate belangrijke wedstrijd, die een keerpunt in de com petitie kan gaan betekenen. Op het terrein aan de Ferdinand Huycklaan krijgt men namelijk koploper Renswou- de op bezoek. Tot de vorige week le ken de bezoekers rechtsreeks op het kampioenschap af te stevenen, maar zaterdag leed Renswoude op eigen ter rein een zeer verrassende 2-1 nederlaag tegen de drager van de rode lantaarn, Advendo. Met dit resultaat heeft Ad- vendo V.V.Z. een beetje geholpen, want een afstand tussen de koploper en het als tweede geklasseerd staande V.V.Z. is nu een beetje dragelijk geworden, maar anderzijds heeft de overwinning van Advendo de tweede Soester club Hees bepaald geen plezier gedaan. Onbetwist de beste tandpasta V.V.Z. heeft eventuele kampioensaspi raties nog voor een belangrijk deel in eigen hand, want men moet Renswoude nog twee keer ontmoeten. Wanneer de thuisclub morgen van de leiders wint, staat zij nog maar één punt achter en is er weer van alles mogelijk geworden. Verliezen de Soestenaren, dan zullen zij vermoedelijk tot de vierde of vijfde plaats afzakken. De fraaie 1-2 over winning, die V.V.Z. vorige week uit Scherpenzeel mee naar huise nam, zal de ploeg wellicht tot grootse daden kunnen inspireren, zodat een overwin ning geenszins onmogelijk is. De opstelling van het eerste elftal luidt: doel C. Pouw; achter J. v. d. Vlekkert, H. J. van Kooy, H. J. Demmers en G. v d. Munt; midden D v. d. Bovenkamp en G. v. d. Bovenkamp; voor A. Schaap, R. Brouwer, G. Floor en W. Ruizendaal. Reserves zijn J. Akkerman en H. Bar- neveld. De wedsrijd begint om kwart voor drie. BAARN 2-V.V.Z. 2 Het tweede elftal van V.V.Z. dat mo menteel met het Hilversumse Bloemen- kwartier 3 de eerste plaats in de afde ling deelt, gaat morgen bij Baarn 2 op bezoek. Gezien de positie van de gast heren op de ranglijst, moet V.V.Z. de beide punten mee naar Soest kunnen nemen. Zij komen om kwart voor drie in de volgende opstelling uit: doel J. Putters; achter H. Verwoerd, L. Hilhorst, J. Brouwer en C. van Hamers veld; midden B. Rademaker en L. Hament; voor J. Altena, F. Steenmeijer, J. Timmer en J van Doom. Reserve is M. van Gin- kel. Spelers en supporters vertrekken om twee uur uit Soest. V.V.Z. 3-ALTIUS 5 Het derde elftal krijgt morgen Altius 5 uit Hilversum op bezoek. De Hil versummers beschikken over een tech nisch zeer vaardige ploeg, die het tot dusver echter niet verder heeft ge bracht dan een bescheiden plaats in het midden van de ranglijst. Wanneer V.V.Z. zijn tegenstander niet onder schat en met enthousisme speelt, moet de winst thuis gehouden kunnen wor den. De V.V.Z.-ploeg komt om kwart voor drie op het tweede veld in de volgende opstelling uit: doel W. den Breejen; achter H. W. v. d. Worp, J. v. d. Bo venkamp, H. Wegerif en J. van Kooy Gzn; midden F. Hornsveld; voor H. Brons, H. G. v. d. Kraak, A. H. van Dijk en J A. van Kampen. Reserve is C van Velzen. MONTAGNARDS 2-V.V.Z. 4 Het vierde reist morgen naar Amers foort, waar het om kwart voor drie de Montagnards 2 tegenover zich zal vin den. Beide ploegen ontlopen elkaa^ in sterkte niet veel. De thuisclub heeft precies één punt meer. Gezien het feit dat het vierde enige versterking heeft gekregen moet een overwinning of ten minste een gelijk spel mogelijk zijn. De volgende spelers, inclusief reserve Joh. van Kooy, vertrekken om twee uur uit Soest: doel S. Lodema; achter H. van Velzen, A. Snijders, C. de Wit en A. Ruizendaal; midden A. van Neerbos en H. Onderstal; voor D. Duits, T. Verkade, A. F. de Boer en G. Pothoven. HOEVELAKEN 4-V.V.Z. 5 V.V.Z. 5 speelt morgen tegen Hoeve laken 4. Wanneer V.V.Z. hetzelfde spel laat zien als in de tweede helft van de zaterdag gespeelde wedstrijd tegen D.O.S.C. 7 moet er tenminste een ge lijk spel behaald kunnen worden. Dat zal dan in de wacht gesleept moe ten worden door: doel M. Vetkamp; acher L. de Haan, H. Boonstra, M. de Ruiter en W. Hoebee; midden W. Bloe- mendaal en W. v. d. Kuilen; voor W. Hament, G. van Kooy, C. Ruizendaal en E. S. van Aarssen. Reserve is R. Schif- fart. De wedstrijd begint om kwart voor één. Om twaalf uur vertrekt men uit Soest. D.O.S.C. 6-V.V.Z. 6 Ook voor het zesde staat een uitwed strijd op het programma en wel in Den Dolder tegen D.O.S.C. 6. De veteranen bleven in de eerste wedstrijd de Dol- derse ploeg ruim voor. Of dit nu weer het geval zal zijn, staat nog helemaal te bezien. Een voorspelling laat zich hier moeilijk doen. Om kwart voor één komt het volgende V.V.Z.-elftal in het veld: doel J. van Kooy; achter S. Wij- ma. J. v. d. Berg, E. G. de Boer en B. Morren; midden H. Donk en R. van Dalen; voor W. de Ruiter, J. Groart, L. G. Brunt en A. P. v. d. Hoek. Re serve is r Ruizendaal. Vertrek uit Soest 12 uur. VOOR NAAR Van Weedestraat 80-82 - Soest CHOCOLADEKRANSJES. De fijnste chocolade in melk en puur. Nu nog voordeliger. 250 gram ROOMKRANSJES. Heerlijke roomfondant kranjes. Bereid met verse slagroom. 250 gram NOOTKRANSJES. Ovenverse koekkransjes be strooid met croquante noot. Pak pl.m. 250 gr. 69 et. VROOM DREESMANN Meteoren 1-Juko 1 (vriendschappelijke wedstrijd), aanvang 14.30 uur. Hilversum 3-Meteoren 2, 14.00 uur. Opstellingen Meteoren I. Henk de Jong, Flip Brands- ma, Gerard v d. Bor, Kees van Rou wendaal, Nico Bitterling, Ries van Her waarden, Peter Verlinden, Annie Vene- ma, Ria Groen, Riek van Soest, Ineke Timmer, Marja Schaafsma, Corrie van Herwaarden, Ralleke Zimmermann. Meteoren II. Willem Kraay. Rudi Lage- maat, Frans v. d. Kuil, Dik Wouters, Willi v. d. Bor, Otto v. d. Bor, Hannie v. d. Biezen, Gerda v. d. Biezen, Wil Huurdeman, Jannie Altena, Hetty Kruitbos, Yvonne Doornekamp. Res.: Wout Deijs, Hanneke van Gestel, Jannie Meerveld. TRAINING Gebleken is, dat voor een aantal senior leden de woensdag als trainingsavond een lastige avond is. Flip Brandsma heeft zich nu bereid verklaard om voor die leden - en uiteraard ook voor de andere - een training te geven op don derdag. Ook deze training begint om half zeven en duurt tot half acht. BINGO-AVOND Op zaterdag 27 januari wordt een Bin go-avond georganiseerd in het clubge bouw van de Postduivenvereniging „De Zwaluw". Dit clubgebouw is gelegen aan de Schrikslaan naast de hockey velden. S.E.C.-C.D.N. Ir. he kader van het voor zondag vast gestelde inhaalprogramma speelt S.E.C. de eerder vastgestelde thuiswedstrijd tegen C.D.N. uit Driebergen. Beide ploegen doen in wisselvalligheid niet veel voor elkaar under. De bezoekers behoren tot een van de drie ploegen, die leider D.O.S. op een gelijk spel heb ben weten te houden. Thuis is C.D.N. met drie gelijke spelen en twee over winningen nog ongeslagen, maar van de zes uitwedstrijden verloor C.D.N. er vier en werd er één gelijk gespeeld. Op grond daarvan zou men dus voor S.E.C. een gunstig resultaat mogen verwach ten, ware het niet, dat S.E.C. zich juist in de thuiswedstrijden niet van zijn beste kant laat zien. Immers af gelopen zondag hield S.E.C. voor het eerst de overwinning in eigen huis. Een knappe prestatie overigens, want het geschiedde ten koste van D.E.V., dat na een zwak begin aardig in opmars was. Het elftal zal voor zondag dan ook waarschijnlijk ongewijzigd zijn. Al leen het meespelen van rechtsbuiten Surstedt is nog niet zeker. Zijn plaats zal eventueel worden ingenomen door Van Remmerden. Wanneer de thuisclub zondag tot een overwinning komt, zal het zijn positie op de ranglijst waarschijnlijk behoor lijk kunnen verbeteren. De Soestenaren komen zondag in de volgende opstelling uit: doel Van Zoghei; acher De Rooij, Krijt, Dorrestein en Hoed; midden v. d. Broek en Van Boeijen; voor Surstedt of Van Remmerden, Duyst, Wouden berg en Ruttenberg. ELINKWIJK 5-S.E.C. 3 Het derde elftal gaat zondag in Zuilen bij Elinkwijk 5 op bezoek. De Soeste naren nemen een vooraanstaande plaats op de ranglijst in en zullen die onge twijfeld willen behouden en eventueel verbeteren. Hun achterstand op de kop lopers bedraagt niet meer dan drie punten. Een overwinning zal er in Zuilen waarschijnlijk wel te verdienen zijn. In verband met de voetbalwedstrijd Engeland-Rusland is de vergadering van de elftalcommissie een dag verschoven, waardoor wij niet meer tijdig in het bezit konden zijn van de opstellingen van het derde, vierde en vijfde elftal. De wedstrijd begint om half twaalf. VEENSE BOYS 2-S.E.C. 4 Het vierde staat zondag voor het eerst tegenover Veense Boys 2. De Soestena ren nemen op de ranglijst de eervolle tweede plaats in achter het Amers- foortse A.P.W.C. Mogelijk, dat zij zon dag iets van hun twee punten achter stand op de leider cunnen goedmaken, zulks dan ten koste van Veense Boys. A.P.W.C. 3-S.E.C. 5 Voor S.E.C. 5 staat in Amersfoort een belangrijke wedstrijd tegen A.P.W.C. 3 op het programma. De Amersfoorters bezetten momenteel de tweede plaats op de ranglijst, doch zij worden op de voet gevolgd door S.E.C., met één punt achterstand. Overigens ziet het er nog niet naar uit, dat S.E.C. zijn tegen stander zondag gepasseerd zal zijn. Met een gelijk spel zal men waarschijnlijk al wel tevreden zijn, althans in Soest. FILMIVnDDAG VOOR DE PUPILLEN Morgenmiddag wordt in de S.E.C.-kan- ine aan de Bosstraat een filmmiddag voor de pupillen geohuden. Vanaf kwart voor twee zal de jeugd van tien tot twaalf jaar hier voetbalonderricht van af het witte doek krijgen. SCHERPENZEEL-HEES Na de verrassende overwinning van Hees op Baarn begint men bij Hees weer enige hoop te krijgen op een be houd van het 2e klasserschap. welk optimisme echter verleden week al meteen weer een behoorlijke deuk kreeg na het bekend worden van de uit slag Renswoude-Advendo. De voetbal lers uit Ederveen, die de laatste plaats met Hees deelden, zagen namelijk kans om de koploper op eigen terrein naar een 2-1 neerlaag te spelen, wat V.V.Z. wel, maar Hees bepaald niet van pas kwam. De positie op de ranglijst kan morgen daadwerkelijk worden verbeterd, wan neer in Scherpenzeel van de club met die naam wordt gewonnen. Scherpen zeel heeft namelijk met een zelfde aan tal gespeelde wedstrijden maar twee punten meer. Wanneer Hees deze wed strijd wint zal met op gelijke hoogte komen met Scherpenzeel, terwijl het niet uitgesloten is, dat men dan Can- di '66 is gepasseerd. De wedstrijd in Scherpenzeel begint om kwart voor drie. Bij het ter perse gaan van dit nummer was de opstelling van het eerste nog niet bekend. HEES 2-COBU BOYS 3 De Hees-reserves krijgen morgen Cobu Boys 3 op bezoek. Gezien de positie van de beide clubs op de ragnlijst moet Hees in staat worden geacht om een overwinning te behalen. Ook deze wed strijd begint om kwart 'oor drie en wel met een Hees-ploeg, die als volgt is sa mengesteld: doel M. Altena; achter De Ruyter en Kamphorst; midden H. Kok, J de Boer, en H. Altena; voor S. de Boer. Looysen, Sakkers, Buddingh en Walet. 'Sï Bosstraat 5. telefoon 2543 en Kerkstraat 51 telefoon 6621 S.E.C.-EMINENT BOYS Morgen zal dan eindelijk de met zoveel spanning tegemoet geziene wedstrijd te gen Eminent Boys, tweede op de rang lijst, worden gespeeld. Aangezien het er in de winter niet naar uitziet, dat het veld van Eminent Boys in de dras sige Johannapolder iedere zaterdag be speelbaar zal zijn, heeft het S.E.C.-be- stuur contact opgenomen met de K.N.V.B. en het bestuur van Eminent Boys om eerst de thuiswedstrijd te mogen spelen. Beide partijen hebben hierin toegestemd en zo ziet het er dan eindelijk naar uit. dat de laatste kans hebber voor een eventuele titel morgen tegenover de Soestenaren staat. Van het resultaat van deze wedstrijd zal het af hangen, of S.E.C. al half en half de kampioensvlag kan hijsen of dat de kansen weer geheel open zijn. Wint S.E.C., dan hebben de Soestenaren vijf punten voorsprong op Eminent Boys en minstens vier op Levu, dat al een keer met ruim verschil (6-2) werd verslagen. Zoals bekend heeft S.E.C. in deze com petitie nog maar één punt behoeven af te staan en wel tegen Majella. De be zoekende clubs werden altijd met ten minste vier doelpunten verschil (in hun nadeel) naar huis teruggestuurd. Of het verschil morgen zo groot zal zijn, lijkt onwaarschijnlijk. Toch zal een overwin ning wel behaald kunnen worden. Het belooft morgen aan de Bosstraat een zeer spannend duel te worden, waar voor men van S.E.C.-zijde bijzonder veel belangstelling verwacht. De herfst- kampioenen komen morgen in de vol gende opstelling in het veld: doel Kra mer; achter v. d. Schagt, Baptist, De Vries en Beijer; midden R. Wolfsen en Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 H. Wolfsen; voor Hoefman, Stalenhoef, Senger en Hop. De wedstrijd begint om twee uur. C.J.V.V. 5-S.E.C. 3 Voor het eveneens bovenaan stacJide S.E.C. 3 staat een al e^en belangrijke wedstrijd op het programma, eveneens tegen nummer twee op de ranglijst. Dit is het Amersfoortse C.J.V.V. 5, dat ech ter maar één punt achterstand heeft. Met schutter Rouwendaal in de gele deren verwacht men in S.E.C.-kringen toch een zege voor S.E.C. De wedstrijd in de keistad begint om kwart voor één. S.E.C. is voor dit belangrijke duel als volgt samengesteld: doel Kraaij; achter De Boer, Piepenbroek en Rij ken; midden Kraaij en Wis; voor Van 't Klooster, Koelewijn, Roels, Rouwen daal en v. d. Berg. Het tweede zaterdagelftal van S.E.C. is morgen vrij. Zondagavond aanstaande speelt het da mesteam van Red Stars in de Utrechtse Beatrixhal tegen de dames van Tave- no, een team gevormd uit speelsters van de Utrechtse Rijks H.B.S.-ers. De wed strijd begint om 19.00 uur. Deze wedstrijd is de tweede die beide teams tegen elkaar spelen. De eerste ontmoeting werd eertijds door Red Stars met ruim verschil gewonnen, na melijk 21-3. Gezien het steeds sterker spelpeil van de Red Stars-meisjes moet zondagavond ook deze wedstrijd door de Soester dames gewonnen kunnen worden. De volgende dames zijn hiervoor opge steld: Inge Limburg, Loes Jak, Nel van Leeuwen, Thelma Oei, Marjan Verhoef, Gabriële Wüsterfeld en Gwynia Zee man. Hieraan zullen er nog twee wor den toegevoegd. Programma voor zaterdag. Thuis. 15.15 uur Jongens BKampong C. 15.15 uur Jongens CKampong E. 14.00 uur Meisjes AS.C.H.C. D. Uit. 14.30 uur Shinty AJongens A. 15.15 uur Kampong FMeisjes B. 15.15 uur Kampong HMeisjes C. Programma voor zondag. Thuis. 12.30 uur Heren IHermes I. 12.30 uur Dames IKamel. I. 14.00 uur Heren VKampong XIII. 11.00 uur Heren II Be Fair 7. Uit. 11.00 uur Voordaan 4Heren III. 11.00 uur Kamp. VIII—Dames III. 12.30 uur KraaienSoest Vet. 12.30 u. S.C.H.C. VIIISoest IV. 14.00 uur PinokéDames II. Opstelling dameselftallen Dames I. L. Burgers, J. v. d. Weyden, B. v. Dorssen, A. v. Hofwegen, G. Hel- lendoorn, L. v. Weering, M. Kuyper, A. Geertsema, L. Rasca, St. Hoppenbrou wers, C. Kuyper. Dames III. H. Mandersloot, M. Spooren- berg, M. v. Hengel, T. Alting, S. Vonk, J. Butselaar, R. Koppenol. L. Dirkmaat, E. Schlecht, H. Kluit, B. Butselaar. Res. K. Felix, N. Starke, H. Collard, L. Cal- lenbach. Dames II. R. Dorrestein, C. Alblas, A. Artz, J. Gaaf, P. Spoorenberg, L. Man dersloot, M. de Rooy, A. Martens, M. Walter, S. Bentinck, R. Rupert. Opstelling Herenelftallen: Heren I:: P. Rip, R. v. Hall, B. Geertse- mae Fr. Collard, C. Thomas, W. v. Hall, H. Evenhuis, B. Vriens, H. J. Blom, J. Landgraaff, G. Diehl. Heren II: R. v. d. Maat, H. Pont, H. Wijnmalen, L. v. Dijk, J. Rosendaal, H. J. Buukema, Ph. J. v. Beeck Calkoen, R. Vriens, A. Artz, J. v. Hummel, D. Moree. Heren III: W. v. Veen, M. Lock, Tj. v. Weering, O. Bakhuizen, E. Hinderdael, R. de Cneudt, T. Louman, D. Eysink, P. Reinders, H. Marcella, A. Spoorenberg. Heren IV: W. Radstock, C. Beynen, R. Goekoop, H. v. d. Hucht, B. v. d. Werf, G. Kok, B. v. Ee, A. v. Rijssen, R. Pronk, Th. A. Thijm, P. Schaink. Heren V: H. Vetkamp, A. Andrae, B. J. Kruyff, T. Martens, A. Huyser, J. v. Hummel, A. Pont, J. L. Soto, A. v. d. Weyden, H. Wooning, Hr. Hupsel. Heren Vet.: C. Huisman, Ph. Bakker, R. v. d. Zuidwind, J. v. Balen, G. Hinder dael, M. v. Ee, J. Winters, H. de Vries, K. Dobben, H. v. d. Dussen, H. v. d. Weyden. W e dstrij duitslagen Heren IPhoenix I 3-1. Heren III S.C.H.C. 7 3-2. Heren Vet.—Alkmaar 1-3. Dames IHilversum I 1-6. Amersfoort III—Dames II 4-1. Verleen week zondag speelden de da mes van B.D.C. tegen het team van Fidelitas. Beide ploegen waren zeer nerveus en dit was aan het spel te merken. Het duurde vrij lang voordat Mies Ha gen er met een prachtige schuiver over de grond 1-0 van maakte. Fidelitas maakte echter gelijk 1-1. B.D.C. had het erg moeilijk om de 6-0 verdediging van Fidelitas te passeren. Alleen Anny Roest en Barry van Leeuwen slaagden erin om tot de rust uit te lopen tot 3-1. Na rust mocht Anny Roest een straf- worp nemen, maar deze werd door de keepster van Fidelitas uitstekend ge stopt en toen kort hierop Fidelitas in liep tot 3-3, steeg de spanning. Door Anny Roest werd het 4-3, door de vrijgekomen cirkelloopster Marga Tol boom had het zelfs 4-3 kunnen wor den, maar weer stopte de uitstekende keepster van Fidelitas de bal. In de eindfase drong Fildelitas sterk aan, doormiddel van snelle break-outs, maar middenachter Tilly Smeeing en keepster Marry van den Deyssel gre pen rustig en correct in waardoor de stand 4-3 bleef. Door dit resultaat staat B.D.C. op de eerste plaats, maar of ze deze plaats blijven behouden is de vraag, daar de concurrentie in de le klasse erg groot is. Of deze vrees gegrond is, zal a.s. zondag blijken wanneer de dames om 14.15 uur te Hilversum aantreden tegen één van de koplopers, Olympia. De heren van B.D.C. treden in Utrecht aan tegen D.S.O. om 16.45 uur. Verdere wedstrijden zijn: Dames jun. Athleta-B.D.C., 13.40 uur te Utrecht. Meisjes adsp. I: Olympia-B.D.C., 17.10 uur te Hilversum. Meisjes adsp. II: Athleta 2-B.D.C. 2, 11.35 uur te Utrecht. Heren II: B.H.C. 3-B.D.C. 2, 10.35 uur te Hilversum. JUWELIER - HORLOGER van Weedestraat 40 Soest tel.436! Soesterbergsestraat 51A t o. busstation Soest-Zuid Soesterbergsestraat 26 - Soest - Telefoon 2982 HORLOGER - JUWELIER - OPTICIEN Graveren klaar terwijl u wacht. Na twee achtereenvolgende nederlagen, wordt het nu tijd voor B.D.C. om weer eens een overwinning te behalen, daar de achterstand op de koplopers anders te groot wordt Hiervoor zullen ze dan zondag a.s. in Utrecht Kampong moeten verslaan, wat zeker als een moeilijke opgave kan worden beschouwd. Kampong neemt weliswaar een beschei den plaats in op de ranglijst, maar B.D.C. heeft herhaaldelijk in het verle- d enondervonden, dat ze vooral thuis moeilijk zijn te verslaan. We rekenen echter toch op herstel van B.D.C., maar dan zal er ook voor ge werkt moeten worden. Opstelling: E. v. Thienen, A. Voet, J. Brouwer, Th. v. d. Mast, F. Bunnik, J. Beyer, J. v. Fulpen, J. Westerveld, J. Verhoeve, J. Dorrestein en D. Dorre stein. Reserves N. Gros en B. Bakker. Wedstrijdprogramma zondag a.s.: Kampong I-B.D.C. I, 2.30 uur. B.D.C. 3-Gooische Boys 2, 2.30 uur. V.V.Z.A. 2-B.D.C. 4, 12 uur. Amsvorde 4-B.D.C. 5, 2.30 uur. B.D.C. 6-V.V.Z.A. 4. 12 uur. Baarn 5-B.D.C. 7, 1130 uur Amersfoortse Boys 5-B.D.C. 9, 2.30 uur. B.D.C. 11-Soesterberg 5, 1.45 uur. Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783. Renault 4 Luxe v.a. 4.495. Danphine Gordini v.a. ƒ5.385, Renault 8 v.a. ƒ5.550, Renault 10 Major v.a. 6.250,— Caravelle Cabriolet v.a. ƒ9.730, Renault 16 v.a. ƒ8.650, Renault Rambler v.a. 16.995. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. Twintig uur stug onderhandelen zonder pauze heeft uiteindelijk een memoran dum opgeleverd dat dan maar door moet gaan voor het gebruikelijke ver drag waarmee Londen zijn vrij gewor den kolonies officieel de macht over draagt. Een bepaald hartelijk afscheid van het verleden is het niet geworden. Shaabi, die wel president zal worden van de kersverse volksrepubliek Zuid- Jemen, nam tijdens dit Geneefse ge sprek nog een persconferentie te baat om de Britten van verschrikkelijke uit buiting te betichten. En vervolgens stel de hij zijn financiële eisen. Voorlopig gaan de Engelsen daar niet op in; het komende halfjaar zullen ze nog zo'n tachtig miljoen gulden geven die ook de kolonie al kreeg als bijstand en dan ziet Londen wel verder. Wat Shaabi vroeg zou in dit tempo in drie jaar betaald zijn, maar het is twij felachtig of het zal gebeuren. Dat hangt af van de goede betrekkingen en daar op is weinig uitzicht. ANTAARNS - HEKWERK ETTERS - OPENHAARDEN UIFELS - DEURSIERHEKKEN AMPEN ZONNEWIJZERS le Hezerlaantje 46 - Tel. 2231 KUNSTSMEEDWERK IN F.L.O.S.Y. De N.L.F., het nationale bevrijdings front, dat de macht heeft overgenomen, heeft altijd nog de F.L.O.S.Y. als vij and. het front voor de bevrijding van bezet Zuid-Jemen. Die organisatie zal met het cadeautje dat haar naam helpt Aden en omgeving nieuw te betitelen wel niet tevreden zijn. Beide groeperingen wilden de Britten weg hebben, maar de F.L.O.S.Y. was een verhoudingsgewijs vrij redelijke be weging, al maakte ze ook "grif van gë- weld gebruik net als de N.L.F. Maar de filosofie van de F.L.O.S.Y. was van een vrij gematigd socialistische signatuur, vrij westers georiënteerd. De profeten van de N.L.F. echter zijn mannen als Castro en Guevara. De werken van Lening en Marx staan in hoog aanzien en zelfs de leringen van Mao worden vlijtig bestudeerd. Be weerd wordt ook dat Peking in de beurs heeft getast om het de N.L.F. mogelijk te maken de F.L.O.S.Y. vrijweï geheel uit te schakelen. Dat de nieuwe staat ook zeer trots de titel volksrepu bliek voert, is in dit opzicht een veeg teken. i En als economische misère dit soort extremisme nog verhevigt, dan is de nieuwe volksrepubliek rijkelijk voorzien. Anderhalf miljoen mensen op een klein grondgebied waarvan maar één procent te gebruiken zou zijn voor landbouw, wanneer dat zelfs niet onmogelijk werd gemaakt door een chronisch waterge brek, zoiets vergt inkomsten van an dere aard. Aden leverde die doordat er een Britse basis was die werk verschafte. Die ver dwijnt. Aan de burgerscheepvaart valt niet meer te verdienen sinds het Suez- kanaal dicht zit. En dan is er verder alleen nog maar een raffinaderij. Dat ïs geen economische basis om van te le ven. Dat er tot dusver geleefd kon worden, dankten de inwoners van Aden dan ook voornamelijk aan de Britse aanwezigheid, nu als uitbuiting betiteld. Dat is geen mentaliteit die doet ver moeden dat de relaties tussen Zuid- Jemen en Engeland lang hartelijk zul len blijven. En als dan - als gevolg - ook nog de geldelijke steun uitvalt, dan komt het terrein inderdaad braak te liggen voor een extreem linkse politiek, iets waarop wellicht vooral Peking spe culeert zeker als Nasser door geldge brek weerhouden wordt zich ermee te bemoeien. Vervolgens is het dan af wachten geblazen hoe lang het rustig blijft. Statistieken kunnen veel bewijzen. Zo is het interessant uit de cijfers te kun nen nagaan, dat met het toenemend ge bruik van „de" pil in ons land, het aantal nestelende ooievaars afneemt. In 1939, toen er nog geen pil bestond, kwa men in 823 ooievaarsnesten in Neder land 316 jonge ooivaars ter wereld. Verleden jaar, toen de pil hier gebruikt werd, ontdekte men nog maar 42 nesten met 28 jongen. En dit jaar behoefden er blijkbaar nog maar 18 ooievaarsnes ten in gebruik te worden genomen en zijn er 28 jonge steltlopertjes groot ge bracht, die inmiddels met de vogeltrek zijn afgereisd. Als in zo'n goede zomer het aantal nes telende ooievaars al zo terugloopt, be hoeven we van een slechte zomer niet veel meer te verwachten. Dan zullen ze wel zuidelijker blijven. Wordt de ooie vaar onderweg soms belaagd? Het zou te betreuren zijn. als deze prachtige vogel voor ons land verloren ging. De oorzaak van het erminderd bezoek moet toch eens worden opgespoord.

Soester Courant | 1967 | | pagina 11