Dampo B. W. voelen weinig voor verkoop woningwetwoningen WFZEZSA Raadsleden verlangen nieuwe begrotingen van Soester Natuurbad en Malvahoeve <rtp PALTHE EEN DUIDELIJKE REGELING GEVRAAGD WIE HEEFT VOORRANG Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 SOESTERBERG E O, SETTEN MISDAAD SMIT'S Gaat uw hond mee naar Zuid-Limburg ..Kerstmis en Kerstsfeer*' Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" Agentschap Venema HET ZONNEHUIS I. D. VAN VUGT Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten Medische dienst Voetbal Verkiezing ambtsdragers Zeepost Voor uw Kerstkaarten naar Pockethall-Boekhandel Vleesverkoop Geen spreekuur Gevonden voorwerpen VRIJDAG 8 DECEMBER 1987 Burgemeester en wethouders voelen er weinig voor om de verkoop van wo ningwetwoningen aan de bewoners te bevorderen. Het college meent, dat hierdoor de doorstroming zou kunnen worden afgeremd. B. en W. delen dit mede in antwoord op vragen van de commissies tot onderzoek van de be groting, die deze week rapport hebben uitgebracht naar aanleiding van hun onderzoek Verschillende raadsleden wij zen erop, dat het streven van de mi nister er op gericht is, het edgen wo- ningbezit zoveel mogelijk te bevorde ren. Op grond van hun bezwaar tegen de verkoop van w.w.-woningen zien B. en W. dan ook niet veel heil in een peiling van de belangstelling voor het kopen van de woningen door bewoners, zoals door een van de raadsleden was voorgesteld. Tevens is geïnformeerd naar de mogelijkheid, om enkele complexen van bestaande woningwetwoningen over —J» BIJ VERKOUDHEDEN te dragen aan de plaatselijke bouwcor poraties. Ook hiertegen heeft het col lege bezwaren, „omdat in deze wonin gen huurders zitten, die geen lid zijn van een woningbouwvereniging, zodat de desbetreffende vereniging aan deze woningen voor haar leden weinig zou hebben". Om te voorkomen, dat de ge meente „droog" komt te zitten, voelen B. en W. evenmin veel voor de verkoop van premiewoningen. „Om bovendien speculatie met deze woningen te voor komen, wensen wij aan overdracht van deze woningen niet mede te werken". Verschillende leden van de raad heb ben aangedrongen op nieuwe, aan ge wijzigde omstandigheden aangepaste be grotingen van de stichtingen Soester Natuurbad en Malvahoeve. Diverse raadsleden constateren, dat in de be groting van de Malvahoeve nog geen rekening is gehouden met de huur prijs en de tarieven, die onlangs in een brief van de Commissie voor de be jaardenoorden en verzorgings- en ver pleegtehuizen in de provincie Utrecht het ook geen zin om de beroting in het ook egen zin om de begroting in behandeling te nemen, zo concludeert een raadslid Het college heeft eenzelfde zienswijze en zal het bestuur van de Stichting „De Malvahoeve" dan ook vezoeken, een gewijzigde begroting aan te bieden. Ga NaaRSP'JKER TEL.2982 50E5TERBERGSESTR 2 6 Reizigers, die zich in verband met de komende feestdagen naar Zuid-Limburg fhet gebied ten zuiden van de weg Maaseik-Roosteren-Dieteren-Susteren- Rijksgrens) begeven en hun hond ouder dan 3 maanden meenemen, dienen met he volgende rekening te houden. De geleider van de hond dient een gel dig invoer-certificaat te kunnen tonen, dat eveneens gebruikt wordt voor de invoer van een hond in Nederland. Hieruit moet blijken, dat de hond vóór 21 december 1967 tegen Hondsdolheid is ingeënt. De hond mag in Zuid-Limburg slechts aangelijnd op de openbare weg komen. Laat uw hond dus niet los lopen. Het dier kan dan door het bevoegde gezag worden opgevangen en als dat niet mo gelijk is, worden gedood. In de wintermaanden vormen de Kerst dagen voor velen een hoogtepunt en in deze weken, voorafgaand aan het Kerstfeest, vindt de vierde Nutsavond plaats met als thema „Kerstmis en Kerstfeest weergegeven door Bloemen en Muziek". Onze plaatsgenoot, de heer G W. Post, verzorgt deze avond op 14 december a.s. in het wijkgebouw bij de Emma- kerk, Regentesselaan te Soest. Aanvang 20.00 uur. Deze avond is voor leden van het NUT gratis toegankelijk; voor niet-leden bedraagt de toegangs prijs ƒ1,per persoon. Een van de raadsleden is tot de conclu sie gekomen, dat de staat van afschrij vingen van het natuurbad niet deugt in verband met een aantal aangebrachte wijzigingen. Op grond van deze en an dere mutaties vinden diverse leden dat een gewijzigde begroting moet worden ingediend. B. en W. achten dit echter niet noodzakelijk. Ten aanzien van de voorgenomen taiefsverhogingen voor het natuurbad lopen de meningen uiteen. Telefoon 02154-2323 Amalialaan 19-21 Door een van de leden is een verlaging van de grens voor vrije abonnementen bepleit, opdat de grotere gezinnen en de gezinnen met lagere inkomens hier van kunnen profiteren. B. en W. wij zen erop, dat de vaststelling van de tarieven tot de taken van de raad be hoort. Overigens vindt het college de tarieven niet te hoog. Besparing op een ander onderdeel - door een van de raadsleden bepleit - zal volgens B. en W. het algemeen onderhoudspeii en de reputatie van het bad aantasten. Voor het komende seizoen zal de vol gende tariefsverhoging worden voorge steld; abonnementen voor volwassenen: ƒ15,en voor kinderen ƒ10,dag kaarten voor volwassenen ƒ1,25 en voor kinderen ƒ0,90; tienbadenkaarten voor volwassenen ƒ11,50 en voor kinderen ƒ8,Door enkele leden van de raad is voorgesteld, de abonnementsprijs voor kinderen te bepalen op 8.50 en de prijs van de dagkaarten vast te stellen op ƒ1,30 voor volwassenen en ƒ1, voor kinderen. Een van de leden heeft het college van burgemeester en wethouders verzocht, in het vervolg wat meer aandacht te schenken aan de wensen en verlangens van de commissies. Tevens hoopt hij, dat op korte termijn een aantal aan de commissies gedane beloften worden in gelost. Een ander lid vraagt, of niet enkele rijksdiensten naar Soest kunnen werden overgeplaatst. B. en W. wijzen erop, dat de verplaatsing van de verschillen de rijksdiensten naar andere delen van het land verband houdt met de in die streken heersende werkeloosheid. Ge zien het feit, dat in Soest geen werke loosheid heerst, zal deze gemeente naar het oordeel van B. en W. niet als plaats van vestiging van een of meer rijks diensten in aanmerking kunnen komen. Met betrekking tot de begroting van de dienst gemeentewerken is aangedron gen op verbetering van de Wieksloter- weg, de aanleg van rioleringen in di verse wegen, de aanleg van parkeerha vens in enkele wegen te Soesterberg, uitzichtbenemende heggen en struiken, ook in gemeentelijke plantsoenen etc. Het ontbreken van vaste financierings middelen staat een heleboel plannen in de weg. Het betreffende deel van de Wieksloterweg is nog geen eigendom van de gemeente. De eigenaar zal op zijn onderhoudsplicht worden gewezen. Ook aan de uitzicht benemende strui ken zal aandacht worden besteed. Bezwaren zijn er tevens geuit tegen de vele aansluitingen op de rijksweg. Aan gedrongen is op een studie voor een tijdelijke oplossing (totdat de weg over de Eng gereed is). B. en W. wijzen er op dat voor diverse wegen een een richtingsverkeer is ingesteld. „Overigens worden de aansluitingen zoveel mogelijk verminderd of door betere vervangen", aldus het college. Het gebruik van plastic vuilnisemmers blijkt goed te bevallen. Er wordt dan ook gestreefd naar uitbreiding van het aantal. Door meerdere leden is aange drongen op de plaatsing van containers voor huisvuil op verschillende plaatsen in de gemeente. Het college wil deze suggestie echter niet overnemen: „Het opstellen van containers voor grof vuil op bepaalde plaatsen moeten wij ont raden. De ervaring in andere gemeen ten is, dat men er ook hier van terug komt, omdat in de omgeving van de container een enorme vervuiling ont staat" De aanschaf van een bladzuiger - door een van de leden voorgesteld - achten B. en W. uit doelmatigheids overwegingen niet aan te raden. Enke le raadsleden hebben aangedrongen op een betere rattenbestrijding. Raadsleden willen com fortabeler zitten Verschillende leden van de Soester ge meenteraad vrezen, dat hen de lust tot het bijwonen van de vergaderingen zal worden ontnomen, als zij niet wat ge makkelijker kunnen zitten. Aangezien enkele leden zich tevens beklagen over de lengte van de raadsvergaderingen, de slechte ventilatie en de slechte ver staanbaarheid (als gevolg van een niet doelmatige opstelling van het meubi lair) moet worden aangenomen, dat het bijwonen van een raadsvergadering voor velen een zware opgave begint te worden. Opdat men elkaar wat rech ter in de ogen kan zien, willen vele raadsleden een beter uitzicht op elkaar. Men vindt, dat de stoelen in de depen- dence veel prettiger zitten. B. en W. menen, dat zolang niet over een nieuwe raadszaal kan worden beschikt, de in richting ietwat primitief zal blijven. Wel zal de aanschaf van comfortabeler (kleinere) stoelen worden overwogen. Voor één van de raadsleden begint waarschijnlijk het gemis van vele voet balwedstrijden op de t.v. zwaar te we gen. Hij dringt er in ieder geval op aan, de raadsvergaderingen op een an dere periodieke datum vast te stellen. Tevens geeft hij er de voorkeur aan, om de drie weken te vergaderen. Dat heeft z.i. het voordeel, dat er meer raadsver gaderingen met een kleinere agenda kunnen worden afgewerkt. Een ander raadslid geeft er weer de voorkeur aan, op woensdagmiddag te vergaderen. En tenslotte is een vroegtijdiger verzending van de raadsstukken bepleit, opdat men zich beter in de materie kan verdiepen. B. en W. hebben geen bezwaar tegen 's middags vergaderen. H.i. moeten de S0E5TERBERGSESTR.WEG 26 TEL '2982 raadsleden dat zelf uitmaken. Naar de mening van het college verdient het de voorkeur om voor de raadsverga deringen een vaste datum te handha ven. De agenda is volgens het college niet van een dusdanige omvang, dat deze niet afgewerkt kan worden. Aan frequenter vergaderen bestaat bij bur gemeester en wethouders dan ook geen behoefte. Raad vraagt om scherpere politic-controle Door verschillende leden van de ge meenteraad is aangedrongen op een scherpere politie-controle op diverse overtredingen. Een raadslid is het op gevallen, dat de controle op de snel heidsbeperking niet veel vruchten af werpt. Hij vraagt zich dan ook af, of er wel voldoende wordt gecontroleerd. Dat blijkt wel het geval te zijn. De op onregelmatige tijden plaats vindende controles leverden to*. dusver in dit jaar bijna 300 processen verbaal op. Een Soesterbergs raadslid was het opgeval len, dat in zijn woonplaats zoveel door het rode stoplicht wordt gereden, zo dat hij tot eenzelfde vraag kwam. Hier werd 46 maal proces verbaal opge maakt. Overwogen wordt momenteel, om voor de rijksweg te Soesterberg een inhaalverbod voor vrachtauto's in te stellen. Tenslotte beklaagt men zich over het grote aantal op trottoirs ge parkeerde auto's. Tevens constateerde men. dat er op de trottoirs herhaalde lijk reparaties aan auto's worden uit gevoerd. Toch wordt er veelvuldig ver baliserend tegen opgetreden, dit jaar al 33 maal. Het parkeren blijft ook vol gens B. en W. niettemin een probleem. Het inrichten van parkeerhavens is vol gens het college op verschillende plaat sen dan ook dringend grwenst. De schetsplannen voor de verbouw van het St. Josephgebouw tot politiebureau zijn inmiddels gereed. Over de plar.nen zal nu overleg worden geopend met het Ministerie van Binnenlandse Zaken, zo delen B. en W. mede aan een raads lid. dat naar de stand van zaken had freïnformeerd. Een raadslid heeft geconstateerd, dat er van politiewege te weinig toezicht wordt uitgeoefend op de (verboden) opslag van bouwmaterialen op en langs de open bare wegen. „Deze min of meer tijdelijke opslag betekent voor de voetgangers grote onveiligheid", concludeert hij. Kan er niet wat effectiever toezicht worden gehouden, vraagt hij het college dan ook. Burgemeester en wethouders delen in antwoord hierop mede, dat de bouwer er steeds op wordt gewezen, dat de opslag van stenen en andere bouwmaterialen op de trottoirs verboden is. „Door de po litie wordt waarschuwend opgetreden en soms verbaliserend. In het algemeen wordt aan deze situaties aandacht be steed", zo stelt men het raadslid gerust. Raadsleden vragen meer woninginspectie Verschillende (raads)leden van de com missie tot onderzoek van de begroting vinden, dat er te weinig aan woningin spectie wordt gedaan. „Is het niet ge wenst om een woninginspectrice aan te trekken", zo vragen zij zich af. B. en W. blijken reeds plannen in over weging te hebben om voor een sociale begeleiding van bewoners van gemeente- woningen een maatschappelijk werkster aan te stellen als woninginspectrice. Verschillende raadsleden zijn van oor deel, dat de na-oorlogse woningbouw te veel gericht is geweest op het inhalen van de woningnood. „Men heeft verge ten, leefbare woongemeenschappen te plannen. De verwachting is, dat in 1970 de ergste woningnood zal zijn opgehe ven. Men moet nu meer gaan doen aan de ruimtelijke indeling en ophouden met het op elkaar persen van alle mogelijke woondichtheden", aldus de planologisch verontruste raadsleden. Van verschillende zijden is ook aange drongen op de bouw van meer een gezinswoningen. Voorts acht men het van belang, dat voor de keuze tussen hoog- en laagbouw een enquête zou moeten worden gehouden naar de be hoefte. Tenslotte is aangedrongen op de vorming van een team, waarin zitting zouden moeten hebben een architect, een socioloog en een verkeersdeskundige. De raad meent zich te herinneren, dat in het verleden de instelling van een der gelijk team al eens is toegezegd. Waar om komt dit team er niet, willen zij weten. De raadsleden zullen hieromtrent middels een nota nader worden inge licht, zo beloven B. en W. thans. Bevordcringsbeleid Verschillende leden van de gemeente raad willen meer inzicht hebben in het bevorderingsbeleid, dat bij de wet ove rigens berust bij burgemeester en wet houders. Een lid van de raad wijst erop, dat uit de begroting niet kan worden opgemaakt, welke ambtenaar bevorderd is. „Zou het geen aanbeveling verdienen om de beslissing van het college ten aanzien van de promoties ter kennis te brengen van het seniorenconvent van de raad?" zo vraagt dit raadslid. Een ander informeert, of niet een personeelscom missie kan worden samengesteld, waar in het beleid ter sprake kan worden gebracht. Ook van andere zijden is om meer openheid over het bevorderingsbe leid gevraagd. Burgemeester en wethou ders voelen er echter weinig voor om aan de wensen van de raad tegemoet te komen. Het inschakelen van het senio renconvent van de raad als personeels commissie heeft volgens B. en W. weinig zin. Voor het overige beroepen zij zich op de bij de wet aan het college opge dragen bevorderingsbeleid. Een van de raadsleden heeft gewezen op de noodzaak om te komen tot een samenbundeling van instellingen, die zich bezig houden met de bejaardenzorg. Voorts is gewezen op de noodzaak van dienstencentra, zodat de bejaarden lan ger in hun eigen huis kunnen blijven wonen. Voor bepaalde diensten zouden zij bij deze centra terecht moeten kun nen. Verder wordt meer sociale infor matie bepleit. „Veel bejaarden durven voor informaties de drempel naar de sociale dienst niet over", meent men. Er wordt dan ook gevraagd, of in de bestaande bejaardencentra niet regelma tig zittingen door de sociale dienst ge houden kunnen worden. In antwoord op deze vragen delen bur gemeester en wethouders mede, dat het college overweegt een kleine studiecom missie samen te stellen om een rapport te doen uitbrengen inzake de bejaarden zorg. Voor informaties e.d. wordt door een maatschappelijk werkster reeds re gelmatig zitting gehouden in Groot En- gendaal. Kritiek op P.U.E.M.-kabels boven Soest „De mensheid is wel in staat om een landing op de maan te doen plaats vinden, maar schijnbaar niet om een hoogspanningskabel ondergronds te leg gen". Tot deze spijtige constatering komt een van de raadsleden naar aanleiding van het voornemen van de P.U.E.M. om een hoogspanningskabel tussen Utrecht en Soest te gaan hangen. De kabel zal diverse fraaie natuurgebieden in Soest en De Bilt doorsnijden. B. en W. hebben hiertegen reeds ernstig bezwaar gemaakt. Tevens heeft het college al een wijzi ging van het tracé bepleit. Het college acht het namelijk beter, dat de hoog spanningslijn verder langs de spoorlijn AmersfoortUtrecht loopt, zodat de lijn vanaf de spoorlijn naar het te bouwen transformatorstation aan de Peter v. d. Breemerweg in de richting van de Ja panse Bosjes en het Amersfoorts bosbad wordt verschoven. Thans moet worden afgewacht, of de P.U.E.M. van de minis ter vergunning krijgt voor het volgens het plan aanbrengen van de bovengrond se hoogspanningskabel. Verlichting behoeft verbetering Diverse leden van de gemeenteraad, die zijn belast met het onderzoek van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1968, zijn tot de conclusie gekomen, dat de straatverlichting op diverse punten in de gemeente nog te wensen over laat. Een versnelling van het verbeterings- en uitbreidingsplan zou zeer op prijs wor den gesteld. B. en W. wijzen er in dit verband op, dat de straatverlichting de laatste jaren al aanzienlijk is verbeterd. Door gemeentewerken zal verder worden nagegaan, welke straten een betere ver lichting nodig hebben. Van andere zijde is weer aangedrongen op een snellere vervanging van kapotte lampen in de straatlantaarns te Soesterberg. Diverse leden verzoeken het college van burge meester en wethouders om bij Rijkswa terstaat aan te dringen op betere ver lichting va nde rijkswegen binnen de gemeentegrenzen. B. en W. zeggen, dat reeds meermalen hierover overleg is ge pleegd met Rijkswaterstaat, die echter niet bereid is gevonden om de rijkswe gen buiten de bebouwde kom van ver lichting van de rijkswegen binnen de hiervan is door een van de raadsleden geïnformeerd naar het aantal ongeluk ken op het onverlichte gedeelte van de rijksweg te Soesterberg. Dit aantal blijkt twintig te zijn, waarvan er overigens maar een paar tijdens de avonduren voorvielen. De meeste ongelukken waren trouwens niet aam onvoldoende straat verlichting, doch aan verkeerde inhaal manoeuvres, d.w.z. menselijke fouten te wijten. Nog altijd de beste voor reinigen en verven vam kleden, gordijnen, kleding, suède jasjes enz. Stoppage en repareren en verma ken van kleding. F. C. Kuiperstraat 28. Nu de werkloosheid toeneemt en de uitkeringskassen moeten worden ge opend, komen de nadelen van de be staande verzekering ook duidelijker bo vendrijven. Die hebben in het verleden ook wel bestaan, maar wanneer die na delen een klein aantal gevallen betreft, neemt men ze graag op de koop toe. Die zouden juist in een tijd van geringe werkloosheid herzien kunnen worden maar dan schijnen tal van diensten rustig voort te wiegen op de golven van de gunstige conjunctuur. Een groot nadeel van de werkloosheids verzekering is dat veel wreklozen geen lager betaalde baan accepteren omdat de werkloosheidsuitkering hoger is dan het neiuwe aangeboden werk. Men noemt dat nieuwe werk dan niet-pas- send en als zodanig wordt het gewei gerd. In een dalende conjunctuur gaan de lonen omlaag. Het nieuwe aangeboden werk zal lager worden gehonoreerd dan het oude. De minister van Sociale Za ken vraagt nu aan de S.E.R. of men het niet juist vindt dat bij aanvaarding van minder betaald werk het nadelig ver schil door de werkloosheidsverzekering wordt bijgepast. Het voorstel van de minister moet ze ker worden toegejuicht. Wij moeten er zoveel mogelijk voor waken dat er enerzijds een groot aantal vacatures ligt en anderzijds een ferme arbeids reserve gaat ontstaan. Als wij nu naar een regeling groeien van werkloos heidsuitkering op basis van oud loon met bijbetaling op een lager betaalde functie dan zullen er toch waarborg- regelingen moeten komen dat de door betaling een keer ophoudt. Wij zien hier nog allerlei moeilijkheden bij het optreden van nieuwe werkloosheid. Wij zien ook grote vraagstukken van de werknemers, die nu en bij een verfijnde regeling nog meer voor de vraag ko men te staan wanneer nieuw aangebo den werk als passende arbeid kan wor den gezien. Niet alleen de arbeidsbe middeling maar ook de werknemers zullen over duidelijke richtlijnen moe ten kunnen beschikken. Wij hopen dat de S.E.R. daar bij zijn advies reke ning mee houdt. Het mag zeker niet zo worden dat wij door de ingewikkel de werkloosheidsuitkering straks het bos van de arbeid niet meer zien. Een on duidelijke wetgeving veroorzaakt even veel leed als een onvolledige of onge wenste regeling. Dat zien wij bij de fis cale wetgeving. Bij een faillissement hebben de credi teuren maar al te vaak het nakijken, omdat het merendeel van de baten in de regel wordt opgesoupeerd door de fiscus, die in één klap en bij voorrang alle achterstallige belastingen tot aan de laatste bestaandsdag van de misluk te onderneming opvordert. Die preferentie van de staat op de minder vermogende leveranciers en ook op het personeel, dat soms maanden lang minder of niet betaald werd als er moeilijkheden waren in zo'n bedrijf, is een moeilijke verteerbare zaak. Waar om moet de schatkist zo'n overdreven aandeel hebben en stuurt de curator alle anderen, die nog iets te vorderen hebben, met een habbekrats of lege handen naar huis? Es is een proefpro ces over aangespannen, maar beter dunkt het ons, de wet te veranderen. Laat de fiscus maar meedelen, maar dan evenredig met alle andere schuld eisers. En als er sprake moet zijn van voorrang, dan zou het personeel daar eerder voor in aanmerking komen dan de overheid, die het toch weer als steun aan die mensen zou moeten gaan uit keren SOESTDUK 11 t.e.m. december kollekte voor t.b.v. langdurig zieken en ernstig invaliden. Enorme sortering WINDJACKS en WINTERSPORTKLEDING De grootste sportzaak van het GooL Nieuw Baarnstraat 39, Baarn, tel. 2490. De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de navolgende art sen: van zaterdag 12 uur tot maandag 8 uur J Borst, Paulus Potterlaan 30, tel. 3322; van zaterdag 12 uur tot zondag 8 uur H. G. Rupert, Burg. Grothestraat 49, tel. 2388; van zondag 8 uur tot maandag 8 uur B. C. A. Nicolas, Steenhoffstraat 12, tel. 2667. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur P. ten Berge, Steenhoffstraat 69. Apotheek Zaterdag en zondag geopend apotheek „Soest-Zuid". Avond- en nachtdienst t.e.m. vrijdag 15 december apotheek „Soest-Zuid". Oranje-Groene-Kruis Zr. Kropff, Middelwijkstraat 36, telef. 2902. Wit-Gele-Rruis Zr. M. van Loon, Saenredamplantsoen 15, tel. 5425, b.g.g. 03490-17172. Groene Kruis Zr. M. G. Boom, Braamweg 51, telef. 4365. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds H. Roest, dienst met kerk koor. 19 uur ds K. van Li ere. Donderdag 14 december, 19.30 uur. In terkerkelijk Avondgebed. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds N O. Steenbeek, Amersfoort. 19 uur ds H. Roest. Tijdens de morgendienst kinderoppas Heeskapel, Insingerstraat. 10 uur ds K. van Liere. Eikenhorst, Beckeringhstraat. 19 uur ds J. Smit. Zonnegloren, Soesterbergsestraat 10 uur ds L. de Ru. Eltheto. Driftje. 10.15 uur Jeugdkerk. Ichtuskerk, Alb. Cuvplaan. 10 en 17 uur ds J. Smit. Sav. Lahmanschool. Driehoeksweg 11.30 uur Zondagsschool. Middelwfjk, P. de Hooghlaan. 10 uur Zondagsschool. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 10 en 17 uur ds M. Wilschut Interkerkelijke Zondagsschool 10 en 11 uur Da Costaschooi. Pr. Bern- hardlaan. Wilhelminakerk 10 en 17 uur ds R. de Roos, Brummen. GEREF. KERF Eltheto. 8 30 uur ds W. van der Lingen, Bun schoten-Spakenburg. 3 uur ds W. Borgdorff, Baarn. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur Godsdienstoefening. 19 uur ds H. P. Brandsma, Hilversum. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaa) 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 10. 10.15 uur ds G. J. Bierenga, (Rem.) Hengelo. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Van Weedestraat 19. 10.30 uur Drs. W. J. Manger. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Pred. A. E. Dingjan. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton, Avond- maaldienst. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burg. Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. 10.30 uur ds J. H. Smit Duyzentkunst, Amsterdam. KERK SOEST. Steenhoffstraat. Zaterdagavond 19.00 uur avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen maandag en dinsdag 8 en 9 uur. woensdag 8, 9 en 19.30 uur Avondmis. Donderdag en vrij dag 8 en 9 uur. Zaterdag 8 en 9 uur. 19 uur avondmis. KERK SOESTDIJK. Burg. Grothestraat Zondag H. Missen te 8 en 9.30 uur. 11.00 uur Hoogmis. Maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag 8 uur, donderdag 19.00 uur Avondmis, zaterdag 9 en 19 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstraat. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. Overige dagen H. Missen 8 uur. Woens dag 19 uur Avondmis. Zaterdag 8 en 19.00 uur. Dokter W. F. van den Helm. Prins Alexanderweg 82, Huis ter Heide, tel. 03404-31574, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. J. W. Hagedoorn, J. C. Lucas en A. Th. M. Splinter, allen te Soesterberg en L. H. Brandt en D. J. R. Jellema, beiden te Den Dolder. Zondag speelt Soesterberg thuis tegen V.S.K. De opstelling is als volgt: doel Van Rijswijk; achte? Kip en Kuyer; midden Van Ginkel, Geers en Oljk; voor Esmeijer, Bartels, Huisman, Fou- lon en v. d. Borg. In de Hervormde gemeente van Soes terberg werden de volgende ambtsdra gers gekozen. Tot ouderling de heren G. Lam, J. van Heyst en mevrouw N. Ouwendijk-v. d. EncL. Tot diaken mej. A. Roos en de heer K. Fousert. Tot ouderling-kerkvoogd de heren H. F. Bonnet en B. Ippel. Argentinië: ms „Montferland" 13 dec. Australië: ms „Arcadia" 12 dec. Brazilië: ms „Alhena" 11 dec. en ms „Cap San Nicolas" 15 dec. Chili: ms „Achilles" 12 dec. Indonesië: ms „Düsseldorf" 11 dec. Ned. Antillen: ms „Neptunus" 12 dec. Nieuw-Zeeland: ms „Tasmania Star" 11 dec. Suriname: ms „Oranje Nassau" 13 dec. Verenigde Staten van Amerika: ms „At lantic Song" 13 dec. en ss „American Rover" 14 dec. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.- Afrika: ms „Serooskerk" 13 dec. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. HORLOGES JUWELIER HOPLOGER T\ SOESTDUK REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Het is al ergerlijk, dat bepaalde auto mobilisten niet kunnen wachten tot een file zich in beweging zet. Zij menen wel „even" voorrang te kunnen nemen en brengen het overige verkeer daar door in het grootste gevaar. Dat bewees o.a. een ernstig ongeval in Beetster- zwaag, waar een rode fiat een botsing veroorzaakte tussen andere auto's Ge volg: twee doden en vijf ernstig ge wonden. Misdadig is het, dat de bestuurder van die rode fiat is doorgereden, zonder zich na de klap om de gevolgen te be kommeren. Terecht spreekt het wet boek in zo'n geval ook van misdaad. De bestuurder van die sportwagen zal zich straks als een misdadiger hebben te verantwoorden. Steenhoffstraat-hoek Raadhuisstraat. Telefoon 2761 Morgen - zaterdag - om 9 uur is er weer vleesverkoop aan het slachthuis voor houders van gele kaarten genum merd van 51 tot 150. Wethouder de Haan deelt mede, dat hij verhinderd is op dinsdag 12 december as. zijn wekelijks spreekuur te houden. Bij het bureau van politie alhier zijn als gevonden voorwerpen aangegeven: kinderwant, zwarte heren paraplu, bank biljet, V.W.-wieldop en sierring, pakje sigaretten, kinderwant, zwarte motor- handschoen, klein formaat dames hand schoen, blauw-witte wollen sjaal, zwart leren motorhandschoen, groen gevlamde vulpen, groene kinderhandschoen, rode nylon kinderwant, ovale verzilverde broche, damesportemonnee met inhoud, bruine glacé handschoen, St. Nicolaas- pakketje, grijze herenhandschoen, Par kerballpoint, bankbiljet, bos sleutels, schooltas, tas met inhoud. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter d° -an het schip vermeld.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5