Groot Kerstconcert Carel Laoüt Pu rol MARCHAL - HAARMODE - h®V€""dehuid DE KLUTS KWIJT SAMENSPEL OF ONDERGANG DE MAAN EN HET WEER Burgemeester opent vanavond jubileum-vogelshow Nederlands Motet- en Madrigaalkoor DE VUILNISMAN VAN DE WILDERNIS Krabbels van Knel is Voorstellen voor de raadsvergadering van woensdag 20 december Bejaarde dame door gasvergiftiging om liet leven gekomen WASSEN STOMEN Geen Ben maar Bob Sint Nicolaas op bezoek bij Voetbalvereniging Hees Brutale insluiper op drie plaatsen actief i!!l Gewestelijk Arbeidsbureau Soest Wat is er waar van de volksgezegden Missa„HODIE CHRISTUS NATUS EST" J Sporthuis Eb. Kareisen en Zn. De hyena vermorzelt zelfs de beenderen van olifanten en nijlpaarden KOM WASSEN BIJ DE VRIJDAG 8 DECEMBER 1967 MEDEWERKING AAN SCHOLEN. Het hoofd van de openbare school voor g.l.o. te Soest-centrum verzoekt mede werking voor de aanschaf van een mu- ziekinstrumentarium. De kosten worden geraamd op ƒ500,—. B. en W. stellen voor hiervoor een krediet beschikbaar te stellen. Het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" verzoekt mede werking voor het aanschaffen van luxa flexzonwering voor de spreekkamer van de Groen van Prinstererschool voor g.l.o. Het college heeft hiertegen geen be zwaar en stelt voor hiervoor een krediet van 225,te verstrekken. In de voormalige openbare school voor g.l.o. aan de Middelwijkstraat moeten enige voorzieningen worden getroffen. In een leslokaal, dat geheel is inge richt voor natuurkundelessen, worden ook lichtproeven gehouden. Daarom is het noodzakelijk, dat ramen en deuren lichtdicht worden afgesloten. De kosten hieraan verbonden met de aanschaf van lichtweringsgordijnen worden beraamd op 1.015,B. en W. stellen voor, In haar woning aan de Julianalaan, al hier, is maandag de 90-jarige mevr. E. Heijer-Zijlsra door gasvergiftiging om het leven gekomen. Haar huisgenoten gingen kijken, toen zij enkele uren niets meer van de ziek te bed liggende we duwe hadden vernomen. Zij troffen de vrouw reeds dood aan. Bij onderzoek bleek de schoorsteen te zijn verstopt. hiervoor een krediet tot dit bedrag te verlenen. In dezelfde school is in een aantal lo kalen geen goede en medisch verant woorde vloerbedekking aanwezig. De kosten voor het aanbrengen van een marmoleum vlierbedekkdng worden ge raamd op 1800,Ook daarvoor wil het college een krediet van 1800,be schikbaar stellen. ONTHEFFING ZONEVERORDE NING HINDERWET De heren J. J. en Tj. J Vos, Braamweg 43a te Soest verzoeken ontheffing van het bepaalde in artikel 1 van de „Zo neverordening Hinderwet" voor het wij zigen van een hinderwetplichtige in richting in een assemblagebed rijf van tandheelkundige toestellen in het per ceel Braamweg 43 a. B. en W. hebben hiertegen geen be zwaar. CONSUMPTIEVE CREDIETEN ONDER HYPOTHECAIR VERBAND Enige inwoners hebben credieten aan gevraagd, waarvoor -7e raad in de ver gadering van 20 sept. 1967 haar goed keuring gaf. Daarom stellen B. en W. voor een bedrag van 24.000,beschik baar te stellen, teneinde aan deze aan vragen te kunnen voldoen. EERVOL ONTSLAG Mevr. A. G. Suvaal-de Vries heeft ver zocht haar ontslag te verlenen als hoofdleidster aan de openbare kleuter school te Soest-Centrum. B. en W. stel len voor het gevraagde ontslag te ver lenen WIE REKENT LAAT EDE - TELEFOON (08380) 1 00 50 De spanning van de Sinterklaastijd speelde ook in het openingsartikel van rüwiel- en bromfietshandel Jansen een danig woordje mee. Hoewel de heer Jansen, in het teken van de Sinterklaastijd, het niet zo erg vond om zijn voornaam te moeten rui len met die van een collega, stelt hij het toch op prijs om misverstand te voorkomen, mede te delen dat hij net als voorheen, service zal verlenen en kwaliteit zal verkopen onder de naam BOB Jansen- O u Het afgelopen weekeinde blijkt een in sluiper op verschillende plaatsen in de omgeving van het Nieuwerhoekplein actief te zijn geweest. Zoals wij dins dag reeds berichtten maakte hij in de nacht van zaterdag op zondag een be drag van ruim vijfhonderd gulden buit bij de vishandelaar J V. aan de Ko- ninginnelaan. Vermoedelijk dezelfde man is later in die nacht ook op bezoek geweest bij de Centra op het Nieuwerhoekplein. Om rond drie uur werd de boven de super markt wonende mevr. J. Z. wakker. Zij meende tot tweemaal toe een man van achter de deur in de slaapkamer te hebben zien gluren. Haar echtgenoot, die kort tevoren een paar kennissen had weggebracht, hecht te aanvankelijk niet veel waarde aan de verklaring van zijn vrouw, totdat hij de volgende morgen zijn portemon nee van het nachtkastje miste. Er zat een bedrag in van 200.Vermoede lijk heeft de insluiper zich tijdens de afwezigheid van de heer des huizes toegang tot de woning verschaft. In diezelfde nacht overkwam mevr. K. aan de Koninginnelaan ongeveer het zelfde. Omstreeks twee uur hoorden zij in de benedenkamer gestommel. Zij meende evenwel dat haar zoon naar be neden was gegaan en besteedde er ver der geen aandacht aan. De volgende morgen bleek uit een in de kamer han gend colbertjasje een bedrag van ƒ50,- te zijn ontvreemd. Vermoedelijk is de man via een open toiletraampje naar binnen gekomen. Aangezien in beide gevallen pas later aangifte werd gedaan, verzoekt de re cherche dringend, haar bij het minste verdachte geluid of voorval onverwijld te waarschuwen, zodat kans op succes groter is om de man te grijpen. smetteloos- zuiver Afgelopen zaterdag is Sint Nicolaas in de kantine van de voetbalvereniging bij Hees op bezoek geweest. Enkele jeugdige voetballertjes werden bjj de kindervriend op het matje geroepen, zoals deze knaap, die het blijkens zjjn glimlach toch niet zo erg bont zal heb ben gemaakt. Alhoewel velen voor de verkiezingen in Helmond riepen, dat het daar een politieke graadmeter betekende, zijn die stemmen na de uitslag plotseling ver stomd. Men kan er ook geen touw meer aan vast knopen. Tegen alle verwach tingen in, bestond voor D'66 weinig be langstelling en heeft de K.V.P. - die volgens de voorspellingen in stukken en brokken uiteen moest vallen - zich vrij wel ongeschonden gehandhaafd. Alhoe wel Helmond er een groot agrarisch ge bied bij kreeg, schrompelden de Boeren ineen van 5 tot 1,7 Op een geza menlijke lijst van A.R., C.H.U. en V.V.D. stemden blijkens het sociologisch onderzoek juist veel katholieken, terwijl de communisten opvallend veel winst boekten door de stemmen van mensen die voorheen christelijk-historisch stemden Dat is niet alleen maar een gevolg van een bepaalde gemeentepolitiek. Hier moet ook iets anders tot uiting komen. Alle tendenzen wijzen in de richting van een verschrikkelijke onzekerheid. De mensen zijn hun zekerheid kwijt. Hun partijen zijn in beweging en nu weten zij het niet meer en begrijpen het niet meer. Voor we nu aan nieuwe kamerverkie zingen beginnen, zal er duidelijkheid en zekerheid moeten komen. De stijging van de loonsom en de daar mee verbonden sociale lasten in het be drijfsleven heeft de winstcapaciteit van vele ondernemingen aangetast. Deze ontwikkeling is ernstig omdat er nu onvoldoende middelen komen voor nieu we investeringen, die aan de groei van ons produktieprogramma, waarvan ook de consumptie afhankelijk is, moeten vooraf gaan. Slechts enkele wegen kun nen ons uit deze impasse voeren. De president-directeur van de Konink lijke Nederlandse P?troleum Mij mag over het bovenstaande meepraten. Hij heeft duidelijk gesteld dat zijn onder neming de produktiemiddelen daar moet kopen waar zij het goedkoopst zijn en dat is lang niet altijd in Nederland. Om mee te kunnen moet alle kracht wor den ingespannen om meer te kunnen doen aan onderzoek. Om hiervoor vol doende geld te fourneren moeten de bedrijven voldoende financiële draag kracht hebben. Dat drijft in de richting van fusies en dus grotere eenheden. Ook een fusie moet echter zinvol zijn voor het te volgen produktieprogram ma. Dit wordt dikwijls vergeten. Blijven er dan geen midden- en klein bedrijven? Die zullen er nog meer ko men dan voorheen mits zij de groot industrie niet imiteren maar hun kracht W-t-rr zoeken in specialisatie en toelevering. Grote industriële eenheden kunnen niet alle onderdelen voor hun produktie zelf maken. Zij kunnen de fabricage daar van beter uitbesteden aan kleine onder nemingen, die economisch wendbaar zijn en 'zich gemakkelijk aan verander de wensen van de grote klanten kun nen aanpassen. Opnieuw heeft de di recteur van een groot bedrijf de weg gewezen naar een doelmatig samen gaan van groot- en kleinbedrijf. Wij hebben niet de indruk dat er voldoende samenspraak is tussen de groot- en kleinondernemers om tot efficiënte pro- duktiekringen te komen. Er is veel te veel animositeit. Het gaat er niet om of de klein- dan wel de grootindustrie in Nederland wint, het gaat in de groeiende internationale concurrentie om het voortbestaan van beide groe pen, derhalve van onze gehele indu strie. De ontwikkeling van de arbeidsmarkt gedurende de maand november 1967 in het gewest Soest (Baarn, Eemnes en Soest). Gedurende de maand november 1967 nam de werkloosheid onder de mannen enigszins toe, n.1. van 157 aan het be gin tot 167 per ultimo november. Deze geringe stijging wijst erop, dat de voor de wintermaanden gebruikelijke sei zoeninvloeden zich nog niet in de voor bije maand hebben doen gelden. Vorig jaar november waren de begin- en eindstand respectievelijk 34 .en 140. Het aantal werkzoekende^ jeugdige man nelijke arbeidskrachten waslïltamo no vember 7 tegen 8 aan het begin van deze maand. De vraag naar mannelijke arbeidskrach ten daalde deze maand van 313 naar 276. Van deze vraag had respectievelijk een aantal van 119 en 109 betrekking op jeugdige arbeidskrachten. Vorig jaar november was er sprake van een daling van 385 naar 250, waarvan voor jeug digen van 90 naar 67. Het werkloosheidspercentage voor man nen in verhouding tot de afhankelijke (d.i. de loon- en salaristrekkende) man nelijke beroepsbevolking bedroeg voor dit gewest per ultimo november 1,2 en was eind oktober 1,1, terwijl de voor seizoeninvloeden gecorrigeerde omvang van de werkloosheid per eind novem ber 1967 op het niveau van eind okto ber 1967 zich handhaafde, n.1. 170. Het aanbod van vrouwelijke werkzoe kenden steeg deze maand van 36 naar 46, waarbij het aantal jeugdigen toe nam van 2 tot 5. Vorig jaar november waren de begin- en eindstand van het vrouwelijk aan bod respectievelijk 40 en 35, waarbij het aantal jeugdigen in beide aantallen 6 bedroeg. De vraag naar vrouwelijke arbeids krachten handhaafde zich op het aan vangsniveau van deze maand n.1. 192. Vorig jaar november was er een da ling te constateren van 208 naar 191. De in deze aantallen begrepen vraag naar jeugdige vrouwelijke arbeidskrach ten daalde deze maand van 92 naar 80. November 1966 gaf ten aanzien hiervan een daling te zien van 51 tot 49. Oefent de maan enigerlei invloed uit op het weer? Men zou het wel zeggen, als Burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck zal vanavond om acht uur in het St. Josephgebouw de jubileumshow van de 15-jarige Soester Vogelvrienden offi cieel openen. Vogelliefhebbers uit o.a. Zeist. Amersfoort, Baarn, Nigtevecht, Hoogland, Baarn, Hilversum, Odijk en Weesp hebben in totaal ongeveer 350 vogels ingezonden, wat iets minder is dan men aanvankelijk vermoedde, maar de kwaliteit heeft weer veel goed gemaakt. De grote zaal van het ver enigingsgebouw is voor deze gelegen heid herschapen in een driedaags kleurrijk vogelparadijs, waar het van avond tot tien uur, morgen van 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 18.00 uur vermoedelijk aangenaam toe ven is temidden van de kleurenpracht en luidruchtig gekweel. Gisteren hebben zes keurmeesters zich van hun moeilijke taak gekweten. Hun bevindingen zullen vanavond bekend gemaakt worden. SCHRIKSLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 men nagaat hoe ontelbaar vele gezeg den er niet alleen in onze taal maar ook in andere voorkomen, waarin de maan een rol speelt en waarin haar stand of schijngestalte in verband wordt gebracht met een op handen zijnde weersverandering. Ze komen voor in het Frans, in het Engels en in het Duits (en wellicht ook nog wel in andere talen) en ook het Nederlands laat zich niet onbetuigd in het aantal weer-rijmpjes waarin de maan wordt genoemd. „Nieuwe maan met helder licht geeft van droogte het bericht" is er bijvoorbeeld één van. U kunt zelf de reeks aanvullen. Er zijn veël van die rijmpjes. Dikwijls hoort men deze gezegden vaak bezigen door mensen die door de aard vari" "hün werk veel contact hebben met de natuur. Boeren bijvoorbeeld, of zee vaarders. Het platteland en de kust streek hebben dikwijls meer belangstel ling voor (of belang bij) het weer dan de grotere samenlevingen als steden en dergelijke. Bovendien wonen daar men sen, die op grond van hun jarenlange „omgang" met de natuur, enigszins be voegd schijnen tot het doen van voor spellingen als die van dit soort. Wat doet de maan? Maar wat is er nu waar van al deze gezegden? Niets. De maan oefent generlei invloed uit op het weer op aarde. Men- zal zeggen: eb en vloed dan? Die zijn toch te wijten aan de invloed van de maan? Natuur lijk zijn dat. Het is een bekend feit, dat de maan soms dichter bij de aarde staat, dan weer verder af. Haar vloed- wekkende kracht neemt daarbij afwis selend toe en af. Bij de stormvloed van 1 februari stond de maan gelukkig juist in haar „apo- geüm". d.w.z. zo ver mogelijk van de aarde af. Was de storm, die die dag onze kusten teisterden veertien dagen later gekomen, dan waren de gevolgen nog ernstiger geweest, want op 14 fe bruari stond de maand veel dichter bij de aarde en haar vloedwekkende kracht was toen bijna 20 procent groter. Maar met het weer, dat wil zeggen dus met de omstandigheden die in onze dampkring heersen - want die bepalen het weer - heeft dat niets te maken. Eb en vloed zijn eenvoudig gevolgen van de aantrekkingskracht van de maan op de watermassa's van onze planeet. De meteorologie, die in ons land meer dan honderd jaar lang op wetenschap- pelijk-verantwoorde wijze wordt be oefend, beschikt over meer dan vol doende aanwijzingen, om de onjuistheid van deze maan-rijmpjes te kunnen aan tonen. Waar vandaan? Het zijn overleveringen van geslacht op geslacht, vaak al stammende uit een tijd, die oorzaak en gevolg niet uit elkaar kon houden. Of die niet voldoen- op vrijdag 15 december a.s., 's avonds 8.15 uur, in de Nicolaaskerk te Baarn. Dirigent Organist Kees de Wijs. Uitvoering o.a. van van G. P. da Palestrina. Kaarten a 3,50 bij de leden en 's avonds aan de kerk. Jeugdkaarten tot 18 jaar a 1,50 's avonds aan de kerk. Alle modellen CORDUROYT-broeken vindt U by KONINGINNELAAN 32 Telefoon 2650, na 18 uur 2749. de oog had voor verhoudingen. De maan en een wolk staan beide „aan de hemel". Maar de maan staat 384.000 km van de aarde af en een wolk be vindt zich in onze dampkring, dat wil zeggen binnen honderd kilometer af stand van het oppervlak van de aarde. Want veel dikker is de dampkring, die luchtschil om onze aarde. niet. En als ge nu al die rijmpjes op de keeper beschouwt, dan blijkt er vaak sprake te zijn van een verwarring van oorzaak en gevolg. Dat blijkt bijvoor beeld duidelijk bij een rijmpje als „In april heldere maneschijn, zal de bloe sem schadelijk zijn." Als in april de hemel helder is, dan is er grote kans, dat vorst daarvan de oorzaak is. Twee gevolgen van vorst zijn: a. dat men dus de maan helder ziet, b. dat het gewas er schade door lijdt. De fout, die deze amateur-meteorologen maken is nu, dat zij de (heldere) maan als schuldige aanwijzen, terwijl die er in feite evenmin iets aan kan doen als onze poes. Velen van ons zullen de hyena wel kennen van een ontmoeting in de die rentuin. Het dier heeft de vorm van een flinke hond, doch is krachtiger ge bouwd met een meer gedrongen li chaam, een brede kop met korte snuit en een dikke hals. De voorpoten zijn langer en meer ontwikkeld dan de ach terpoten, zodat het lichaam naar achte ren iets afloopt. Het is ruig en borste lig behaard en beschikt over een enorm krachtig gebit met grote hoek- en snij tanden. De machtige kauw- en nekspieren zijn op de schedel aan zware beenbogen vastgehecht en hiermee is de hyena een dier met 'n buitengewoon sterke kop. Deze geeft hem weliswaar een onsym pathiek voorkomen; maar hij heeft de ze bouw nodig om zijn taak in de die renwereld te kunnen vervullen, want hij is namelijk de vuilnisman van de wildernis. Samen met de gieren en andere aas vogels vormt hij de reinigingsdienst, waarbij o.m. de vogels de dagtaak voor hun rekening nemen, terwijl de hyena's het nachtwerk doen. Sinistere waarschuwing Overdag rusten deze aaseters in een schuilplaats, in natuurlijke holten en zelf gegraven gaten of tussen rotsblok ken en ruïnes. Het nachtelijk voedsel- zoeken doen ze alleen of in kleine troepjes en ze zijn berucht om het ge luid dat ze dan voortbrengen en dat veel weg heeft van een gelach van een krankzinnige. Sinister en onheilspellend klinkt het door de zwoele tropennacht en waarschuwt mens en dier, dat de rovers op pad zijn. Ja, waarschuwt, want U moet niet denken dat deze aaseters zich verge noegen met dat wat de natuur voor hem laat liggen. Oh neen, vooral de grote gevlekte hyena schroomt niet om andere zoogdieren aan te vallen en laat in noodgevallen zelfs mensen niet met rust. De hyena is dus in de ware zin des woords een roofdier. Voor de mens is hij wel niet zo buitengewoon gevaar lijk, omdat het dier wel brutaal maar toch zeer laf is, doch dit neemt niet weg, dat in de rimboe wel eens kleine Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak zo trots as een aop bin da wullie in Soes 'n vrouwelukke wet- houwer hebbe. Noeng weet ik heulegaor bes da zoiets in de groote staad al ouwe koek is, maor Soest is noeng eenmaol nog geen groote staad, dus komme wullie altied effe iets laoter mit zuk soort dinge. Der binne in een staad noeng eenmaol meer wethouwers dus ut is dan bar makkeluk om tussen al die manne een vrou te benoeme. Maor wullie hebbe der maor drie, en daor is ter noeng een vrou van. In de gemeenteraod hadde wullie al een paor vrouwe dus da was op de vergaoderinge al nie zo'n man- negedoe meer. Maor ik schaat zo dat er noeng mit zo'n vrouwelukke wet- houwer bes wel een paor dinge zalle veraandere. Eerluk gezeit bink soms wellus een bietje van de ouwe stempel, en dan kent wel is beure da uut ming mongd de woorde komme van „vrouwe stop- pe sokke en kooke ete" maor daor be gint zo laangzamerhaand verandering in te komme. De leste jaore hep Kneliao ming haos elleke dag deurezaogd over eemaan- ciepasie. Tot veur kort begreep ik nooit wa ze daormee prebeerde te zeage. Maor toeng mevrouw Walter, offesjeel wier benoemd, was ut groot fees in huuze Knelis, Kneliao liep de heule dag te zinge, en dan mot er wat beure veur ze der hooge cee laot gaaleme. Noeng mok eerluk zeige dat ut nog maor een paor jaore geleeje was da wullie manne onder mekaor bar mosse laache as ter een an ut praote was over een vrouw in een hoge baon. Maor das noeng wel offelope schaat ik zo. En wat ming betreft wis en zeker. Veural toengk van de zoomer mit ve- kaansie in de groote staad was en een presesvurbaol kreeg van een vrouwe lukke pelissie. Minse ik had wel zo in de grond wille zaake. Waant inplaots dak me der mit me mooie Soesder smoessies uut redde, kwaam ik nog veul meer in de naorughied. De heule trammelaant was ekomme deur dak de straot nie over stak over de zebrao, maor der vlaak naost, en das nie de be doeling van da ding. Waant as ter zo'n paord in piejaama is dan mojje um gebruuke, en da deej ik, zongder booze opzet nie. Drie knaoke koste me da gijntje. En inplaots dak steun kreeg van Kneliao, sting ze ut op een afstaandje mit een laachend gezach te bekieke. Noeng hep ze nog wel is een paor keer mee emaokt da Knelis mit de pelissie in anraoking kwaam, en da liep dan meestal mit een sisser of. Toengk ming zondegeld had betaold, en weer bie Kneliao liep. verwaachte ik een flinke veeg uut de pan, maor neen, ut eenege wa ze teuge me zeej was „da hajjie nie edocht he van ongs vrouwe. En mit ongs bedoelde ze de vrouwe in ut algemeen en de vrouwelukke tuut in ut bezongder. Toeng begon ut bie ming te daoge, da zou wellis eemaanciepaasie kenne wee- ze, en Knelis had geliek, Noeng wilk heulegaor nie ouwerwets weeze, maor as ut zo gaot dan hoef ut van ming nie. Maor ut zit in de tied, en de tied kejje nie teuge houwe, laot staon terug zette. Ut mot wel effe gezeit worde da vrou we die hooge pesietsies bekleeje, ut heulegaor nie gek doen. En wa ming betref kenne we ze dan bes effe ver- geeve da zullie ongs un bietje in ong» hemp zette. Wak wel geloof is da zullie laang ni# zo kingderachtug zalle weeze as mannt as ze een belangrieke baon kriege, be- veurbeeld in de pooletiek. Waant ajje zo af en toe da pooletieke gezwaam op de tillevizie zie, en je ziet en hoort hoe kingderaachtug die groote manne binne, dan vraog ik ming wel is af of ut ok zo zal gaon aster een vrouw bie is. As ming Kneliao in de pooletiek zaat zouk da beslis nie durreve zeige. Laote wullie die vrouwe maor vergeeve da zullie nog laang geen heer in ut ver keer binne, waan wa nie is ken nog komme. Maor op veul andere gebiede kenne wullie nog bar veul van ze leere. Da zal mevrouw Walter in de loop van de tied wel waormaoke schaat ik zo. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. kinderen door hyena's worden geroofd. Destructiebedrijf Er zijn twee soorten hyena's, te weten de gestreepte en de gevlekte. De ge streepte heeft zwarte dwarsstrepen over de tamelijk langharige geelachtig-grijze pels, terwijl zijn familieleden licht bruingeel-donker gevlekt zijn. De laat ste zijn trouwens iets forser dan de eerste. Beide soorten beschikken over enorme kaken en tanden, zo zelfs dat ze in staat zijn om olifants- en nijlpaard- beenderen die er toch echt wel mogen zijn, totaal te vermorzelen. Als de hye na aan de maaltijd gaat, dan laat hij ook echt niets over en dat is juist dat gene waardoor hij een nuttig lid van de dierengemeenschap is, want hij is een zeer goed en nauwgezet vuilnis man, die echt geen afval laat slingeren. Vooral in de tropische streken waar de hyena voorkomt en waar dode dieren snel tot rotting overgaan, met als ge volg dat ze ernstige bacteriehaarden vormen, is de hyena een wel zeer nut tig dier. Hij zorgt met andere aaseters voor de hygiëne in het oerwoud. Leergierige jongen Zo afschrikwekkend en antipathiek als volwassen hyena's er uit zien, zo aardig zijn de jonge dieren, die na een dracht van 11-13 weken geworpen worden, meestal in het begin van de regentijd. Ze zijn donkerbruin tot zwart. Door mensen grootgebracht zijn ze buitenge woon aanhankelijk en leergierig. Maar tenslotte behoren deze dieren niet in menselijk gezelschap en dat bemerkt men later wanneer ze groter worden. De hyena behoort in de natuur, in het oerwoud, waar dit dier de taak kan vervullen, waarvoor het geboren is.

Soester Courant | 1967 | | pagina 7