m Vervolg gemeentebegroting TAPIJTEN J. J. Pauëlsen Oosterse tapijten ZOEKT U STEREO?? „DE GOUDEN SNAAR" GARAGE STAM SMIT'S EJL.5ETTEN SOESTERBERG Officiële mededelingen Voor verlovingsringen V.V.D. Garrard all balance platenspeler, op palis, voet met hydraulisch p.u. lift 197,- Lafayette Stereo Versterker 2 x 15 Watt, met ingebouwde voorversterker 325,- Drukkamer luidsprekers van B. 0., v.a. f 125,- Bij ons kunt U ze beluisteren. Bovendien kunt U kiezen uit alle bekende hi-fi merken. Boerenpartij Antwoord van de voorzitter Itcnnuit <9p»lpr Uw susces is o nze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool D. ENGEL VERTROUWEN! Wil ADVISEREN U DAARBII GAARNE Let op dit merk VAN ESSEN - OPTICIEN Voor mi Kerstkaarten naar PockethalLBoekhandel Zeepost Medische dienst Sint Nicolaas bij de bejaarden ICHTHART I fóTJl.Z" Kerstmiddag Kleurige vogelshow Geslaagd VRIJDAG IS DECEMBER 1967 Onze fractie is van mening dat bij het maken van plannen voor een nieuwe wijk aan alle facetten van het wonen en leven in een bepaalde wijk aandacht moet worden geschonken. Enige tijd ge leden werd in een T.V. uitzending aandacht besteed aan de gang van zaken te dien opzichte in de gemeente Emmen. Er werd bij verteld dat men vele excursies kreeg uit binnen- en buitenland. Onze fractie zou gaarne zien dat ook de gemeente Soest zich daar eens ging oriënteren. Mocht blij ken dat daar in gemeentelijk beheer hetzelfde gebeurt als op het bureau van onze stedebouwkundige dan is het mis schien mogelijk dat de raad ook ge- informeerd wordt over de rapporten welke tot een bepaalde conclusie geleid hebben. Onze fractie betreurt het dat men al met het plan KI aarwater be gonnen is zonder, tenminste voor zover wij weten, met enig deskundige, buiten de strikt bouwtechnische zijde, contact opgenomen te hebben. Onze fractie wil het college graag steu nen in het beleid om reeds zeer tijdig gronden te verwerven, waarvan bekend is dat dat ze binnen een beperkt aan tal jaren gebruikt zullen moeten wor den om plannen te relaliseren welke reeds nu in principe vastgesteld zijn. Wat het onderwijs betreft betreuren wij het zeer dat er nog ieder jaar nood- lokalen moeten worden ingericht. Niet alleen dat dit toch in vele gevallen een handicap is voor het onderwijs, maar ook omdat hierdoor veel kapitaal ver spild wordt in tijdelijke voorzieningen. Onze fractie is verheugd dat het col lege de suggestie van de onderwijs commissie om te komen tot een vak leerkracht voor het handwerkonderwijs heeft overgenomen. We dringen er met klem op aan, dat er gezocht zal wor den naar iemand, die het handwerk onderwijs ziet, niet alleen als een aan brengen van kennis, maar ook als een middel tot persoonlijkheidsvorming. Daarmede een basis vormend voor het onderwijl gegeven onder de regels van de mammoetwet, waar juist het onder wijs in de misiese vakken een sterker accent krijgt dan tot nu toe. Graag zou den wij zien dat er zo spoedig mogelijk een overzicht bekend gemaakt werd b.v. in de plaatselijke pers, van alle mogelijkheden van voortgezet onder wijs ter plaatse of in de naaste omge ving. In het voorjaar zullen de leerlin gen der 6de klassen een keus moeten maken. Door de nieuwe wet komen er meer mogelijkheden en is een zo breed mogelijke opgezette voorlichting wel ge wenst. Een steeds weer terugkerend geldver slindend probleem is de vervuiling van onze gemeente. Met een frequentere op haaldienst voor het grove vuil is een stap in de goede richting gezet. Het klakkeloos weggeworpen papier op trot toirs en straten geeft de gemeente vaak een slordig aanzien. De verwerking van al dat vuil is een andere zaak. Graag zouden wij zien dat de raad op de hoogte werd gehouden van de plannen, om te komen tot een provinciaal vuil- verwerkingsbedrij f Enige dagen geleden werd een folder verspreid over de mogelijkheid van abonneren op een servicedienst voor gasapparaten. Deze is zeer nauw ver weven met het gemeentelijk gasbedrijf. Daarom ware het wenselijk geweest eerst de raad hiervan mededeling te doen en inzage te verschaffen in de opbouw van de tarieven. Zoals uw college zelf al stelt, mijnheer de voorzitter, zijn de voorzieningen op het gebied van de sport en lichamelijke opvoeding nog lang niet voldoende. Wij hopen dat het particulier initiatief dat bezig is een oplossing voor de zaalsport tot stand te brengen zal slagen. Ook ware er bij de ontwikkeling van plan nen voor nieuwe wijken te denken aan ruimte voor sport en recreatie binnen de wijk. Wat de Malvahoeve betreft is onze frac tie van mening, dat het tijstip aange broken is, om toe te geven dat de omstandigheden wel zo ingrijpend ver anderd zijn, dat het eertijds door de raad ingenomen standpunt wijziging behoeft. Dat dit niet ten laste van het grondbedrijf mag gaan behoeft geen betoog. Aan het slot zou onze fractie toch nog graag een enkele opmerking maken over de samenwerking van de raad met uw college. Deze is altijd prima geweest, maar er hebben zich het laat ste jaar enige communicatie stoornissen voorgedaan. De me -ste in het oog val lende was wel het tot uitvoering bren gen van een raadsbesluit, zonder acht te slaan op de opschortende voorwaarde welke de raad hieraan verbonden had. Ik doel hierbij op de aansluiting van de Soesterbergsestraat op de Brikstraat. Een spontane mededeling van het col lege zou ons inziens op zijn plaats ge weest zijn. Wij hopen dat er intern die maatregelen getroffen zijn om her haling te voorkomen. Dan rest mij nog onze dank uit te spreken aan het ambtenarencorps voor de wijze waarop het ons ter zijde staat en U mijnheer de voorzitter te danken voor de prettige leiding. De heer J. K. de Bruin sprak namens de V.V.D. als volgt: Het behandelen van een gemeentebe groting is niet alleen een reeks van in komsten en uitgaven maar ook een se rie wensen en verlangens van de Raad voor de naaste en verdere toekomst. Als deze wensen en verlangens door uw college worden overgenomen mogen wij als logische consequentie aannemen dat daar ook iets aan wordt gedaan. Bij de behandeling van de begroting voor het jaar 1967 zijn aan de Raad verschillend toezeggingen gedaan waarvan tct op heden niets is geko men. Wij noemen o.a. het onderwijs- rapport van het E.T.I.; het aantrekken van een verkeersdeskundige; een con cept inzake een gemeenschappelijke re geling voor het muziekonderwijs; een commissie van bijstand voor de sport en de recreatie; de voet- en rijwielpa den langs de rijksweg; een commissie voor de volksgezondheid en een even tuele uittreding uit het G.C.N. In de vergadering van april van dit jaar, waarin de notulen van de begro tingsvergadering voor 1967 moesten worden goedgekeurd, heeft U zelf toe gegeven, meneer de voorzitter, dat het ook U opgevallen was dat er verschei dene toezeggingen waren gedaan waar nog niets van was gekomen. Gezien deze gang van zaken, meneer de voorzitter, zien wij met een zekere achterdocht de behandeling van de be groting voor het jaar 1968 - die van daag zal plaats hebben - tegemoet. In het gecombineerde verslag van de afdelingen met het antwoord van uw college voor de begroting van 1968 komen maar liefst 13 toezeggingen voor inzake het verschijnen van een nota over bepaalde zaken. Enkele hiervan worden thans voor de 2de keer herhaald. Wat dit betreft, meneer de voorzitter, zou U de rond vraag best weer in ere kunnen her stellen want elke vraag zou afgedaan kunnen worden met de toezegging van een nader onderzoek of een nota. Gezien de ervaringen van dit jaar, meneer de voorzitter, zou het misschien wel wenselijk zijn een goede inventari satie te maken van de toegezegde no ta's In dit licht bezien, meneer de voorzitter, vinden wij de door U gege ven antwoorden op de toch wel zeer serieus gestelde vragen absoluut ver onder de maat; bovendien zijn ver schillende vragen in het rapport niet juist weergegeven. Wij willen echter niet versagen, meneer de voorzitter, en hebben toch nog wel enige wensen en hopen vurig dat U daar in de naaste toekomst de nodige aandacht aan zal besteden. Wij denken o.a. aan een gemeentelijke voorlichtingsdienst voor de burgerij; een commissie voor Middenstandsaan gelegenheden; een commissie voor per soneelszaken en tot slot de wens dat de Raad meer betrokken zal worden bij de urgentie-bepaling van diverse zaken. Is het tot slot mogelijk, meneer de voorzitter ons nader in te lichten aan gaande de bereidheid van de Gemeen te Soest om woningen te bouwen voor het Gooi? Dit naar aanleiding van een uitlating van een gedeputeerde van de provincie Utrecht in verband met de regeringsnota over het Gooi en Zuide lijk Flevoland. Wij importeerden voor U een bijzonder exclusieve collectie o.a. KAZAK KARABAGH SHIRWAN SAROUK KECHAN BOCHARA ISPAHAN enz. BUSSUM Raadhuisstraat 38 Telefoon 02159-12160 STEENHOFFSTRAAT 15 - TELEFOON 2132 Voor de Boerenpartij sprak de heer M. de Groot o.m. als volgt: De Boerenpartij bracht bij monde van de heer M. de Groot dank voor de keu rige afwerking en de overzichtelijke in deling van de begrotingsoverzichten. Het deed spreker ook veel genoegen, dat een sluitende begroting tot stand was geko men, wat lang niet van vele andere ge meenten gezegd kon worden. Hoewel men zich daarover gelukkig mag prijzen, hebben wij toch wel kritiek, doch dit zal kritiek in opbouwende zin zijn. Ongetwijfeld heeft wijlen de heer A. P. Hilhorst nog een groot aandeel gehad in de voorbereiding van deze begroting, reden waarom wij onze opmerkingen met enige schroom doen. Wij zijn teleurgesteld over de antwoor den, die het college op diverse vragen van de raadsleden heeft gegeven. Zo be vredigt ons geenszins het antwoord op het afvoeren van grof vuil door contai ners. De Boerenpartij is ook een sterke voor stander van het bevorderen van het bouwen van eigen woningen. Hij hoopt dat het college hieraan ernstig aandacht zal besteden en dat daarvoor door de gemeente grond beschikbaar wordt ge steld. Nu, naar zijn mening, binnen afzienbare tijd het ergste leed geleden zal zijn wat betreft de woningnood, zal het college veel aandacht moeten besteden aan het verkeersprobleem. Het is dringend noodzakelijk, dat het college zich opnieuw tot het Rijk wend en attendeert op de onhoudbare toestand van de rijksweg door Soest. Verder vra gen tal van wegen verbetering. Als voorbeeld de hopeloze toestand van de Wieksloterweg. Vervolgens drong spreker aan met be trekking tot de personeelskosten, een bureau in te schakelen, om het gemeen tebedrijf te laten doorlichten, of alles wel zo economisch mogelijk wordt ver richt. Spreker betuigde nogmaals zijn spijt, dat zijn partij niet was vertegenwoordigd in de onderwijscommissie, temeer daar we aan de vooravond van belangrijke ont wikkelingen met betrekking tot het on derwijs staan. Hij hoopte dat het col lege hierop attent zal zijn. De bevordering van het gebruik van melk op de scholen vond hij zeer belang rijk en, naar zeggen van de heer De Groot, heeft een onderzoek uitgewezen, dat kinderen die melk op school gebruik ten, tot 10 °/o betere resultaten komen. Bezwaar had hij tegen de post van ƒ4000,voor kunstwerken, temeer daar op ander terrein, dat meer urgent is, nog zoveel te doen is. De gaslekkages geven hem zorgen, mede doordat vele bomen en groen verloren gaan. Hij verzocht het college dit euvel ernstig onder ogen te zien. Verder hield hij een pleidooi voor de ijsvereniging in Soesterberg, die nog steeds wacht op de toewijzing van een terrein voor het aanleggen van een ijs baan. De gelegenheid tot het beoefenen van sport, vooral voor de binnenspor ten laat te wensen over. Rede waarom hij aandrong op het verwezenlijken van een sporthal. Ook is er gebrek aan ver gaderruimten, die eventueel ook in zo'n hal ondergebracht kunnen worden. Met betrekking tot de gezondheidszorg attendeerde hij op de rattenbestrijding. De laatste officiële publicatie in de Soester Courant is te laat doorgegeven of de termijn, die de bewoners gegeven werd van melding, is veel te kort ge steld. Het bericht stond vrijdag 1 de cember in de krant en men moest zich vóór 5 december melden, dus hadden de bewoners slechts één dag, de maandag, voor kennisgeving. Een effectieve be strijding is zo niet mogelijk. Het tekort op het bosbezit vond spreker niet ver antwoord. Bij het toenemend aantal woningen, dus ook bewoners, brengt dat het probleem mede, dat voor meer speelterreinen ge zorgd zal moeten worden, zo b.v. in het Soesterveen. De raadszaal is verre van ideaal en deze zaal behoeft dringend verbetering. De heer De Groot drong aan op een soe pele behandeling van bewoners uit het Soesterveen, die daar moeten verdwij nen. Het zal een moeilijk jaar worden, daar we in een tijd leven van stroomversnel lingen en het dikwijls moeilijk ia de juiste koers te vinden. Spreker besloot met een gedeelte uit Pred. 12 13. Van al het gehoorde is het slotwoord: Vrees God en onderhoud Zijn geboden, want dit geld voor alle mensen. De VOORZITTER bracht dank voor de, namens de fracties gesproken waarde rende woorden, zowel gericht tot het college als aan de ambtenaren. Het is vanzelfsprekend, dat er altijd wensen blijven, ondanks het feit, dat er in de afgelopen jaren heel wat tot stand is gebracht. Dat dit niet voldoende is, daarvan is ook het college overtuigd. We leven echter snel, alles wijzigt zich van tijd tot tijd. Er wordt veel visie geëist en verwacht van het college. Dat wij tot een sluitende begroting kon den komen, daarover zijn wij ook zelf verheugd. Een niet-sluitende begroting geeft vele moeilijkheden. Thans kunnen wij veel vlotter werken, omdat wij baas in eigen huis zijn. Spreker sprak, naar aanleiding van de algemene beschouwingen, als volgt: Er wordt gevraagd naar meer eenge zinswoningen. Wij hebben deze aange legenheid reeds in studie. Het col lege is niet vóór de aanschaffing van containers voor 't verzamelen van grof vuil, gezien de ervaring, die men el ders hiermede heeft opgedaan. Bos paden zijn er genoeg en als er enkele paden wat moeilijk begaanbaar zijn, dan acht spreker dit geen onoverkome lijk bezwaar. De bevolkingsgroei zal weer toenemen, doch de woningnood in Soest zal nog geruime tijd voortdu ren. Het samenstellen van nota's is dikwijls een zeer tijdrovend en om vangrijk werk. Een nota moet goed be studeerd worden, anders heeft U daar niets aan. Leden van het college heb ben regelmatig contact met hoofden van dienst. De gedachte besprekingen te houden met alle hoofden van dienst gezamenlijk, kan spreker niet delen, daar hiervan niet het effect zou uit gaan als van een bespreking met een bepaald hoofd van dienst, zoals tot op heden plaats heeft. Het college is verheugd, dat enige bouwstromen thans Renault 4 Luxe v.a. 4.495, Dauphine GordinJ v.a. f 5.385, Renault 8 v.a. f 5.550, Renault 10 Major v.a. f 6.250, Caravelle Cabriolet v.a. f 9.730, Renault 16 v.a. f 8.650, Renault Rambler v.a. f 16.995, Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. Bosstraat 5, telefoon 2543 en Kerkstraat 51, telefoon 6621. Hel kopen van een bril is een zaak van s Birkstraat 2 telefoon 2874 (t.o. Garaga Van Kooij) een paar jaar doorlopen, doch er moet nu weer gezocht worden naar een nieu we bouwstroom. Mogelijk is daarin grond te reserveren voor eigen bouw. Hoewel er steeds gewerkt wordt aan de Voorbereiding en mogelijke uitvoering van de weg om de Eng, is hierover verder nog niets te zeggen. Wel hebben wij goede hoop, dat binnenkort het kruispunt „Trier" belangrijk verbeterd wordt. Ook de kruising Van Weerden Poelmanweg wordt verbeterd. Was Rijkswaterstaat de laatste jaren heel moeilijk in onderhandelingen, gelukkig wordt deze instantie belangrijk soepeler en wij hebben goede hoop, dat diverse wensen in 1968 in vervulling kunnen gaan. De oversteek bij het Raadhuis is niet goed en dient in de richting van Amersfoort te worden opgeschoven, ter wijl aan Rijkswaterstaat gevraagd is een waarschuwende verlichting aan te brengen. De ventilatie in de raads zaal verbeteren is een zeer moeilijke zaak en niet op te lossen. Wel wordt gedacht aan vernieuwing van stoelen. Er werd gevraagd, hoe het met de verkeersdeskundige staat. Die hebben we, en deze zal het gehele Soester ver keersprobleem bestuderen. Het vuil nisprobleem zal tot oplossing komen. Er is reeds sprake van een Provinciaal vuilnis verwerkend bedrijf, maar of Soest daar aan meedoet is nog een vraag. Het gereserveerde bedrag van ƒ4000, voor kunstwerken, acht de voorzitter geen bezwaar. Hierdoor wordt niemand iets te kort gedaan, terwijl bevordering van de cultuur ook voor onze gemeen te belangrijk is cn het levensmilieu hierdoor wint. Vanzelfsprekend zul len de mensen, die uit hun huis moeten, door ons worden opgevangen, dat is onze plicht. De voorzitter deelt ver der nog mede, dat het college er niet aan denkt woningen te bouwen voor het Gooi. Wel wil het college Baarn de helpende hand bieden, daar deze ge meente geen uitbreidingsmogelijkheden meer heeft. Hiermede sloot de voorzitter de beant woording der algemene beschouwingen af. Hierna kreeg de nieuwe wethouder me vrouw Walter gelegenheid enige vragen te beantwoorden. Zij merkte op, dat zij natuurlijk weinig of niets aan de sa menstelling van deze begroting had ge daan, doch aan de uitvoering hiervan ter volle zou medewerken. Zij was het met de mening van diverse raadsleden eens, dat de raadsleden te weing mee gespeeld hebben in het opstellen van bestemmingsplannen en dat hierin ver andering zou komen. Het bureau Be renschot had echter waardering voor de planning van het Soesterveen. Wethouder K. DE HAAN dankte even eens voor de waardering met betrek king tot de begroting. Er zijn nog vele goede wensen, maar wat mogelijk was is verricht. Voor wat het bouwen van een sport hal betreft kon de wethouder medede len, dat binnenkort concrete plannen te v/achten zijn, mede door een particu lier initiatief. Met de bouw van een gymnastieklokaal in Soest-Zuid en de bouw van het Dorpshuis in Soesterberg zijn wij weer een stapje in de goede richting gekomen, doch wij zijn nog lang niet waar we wezen willen. In het begin was men in Amersfoort blij. dat de Soester verenigingen ge bruik maakten van de sporthal in Amersfoort, doch de beoefening van de zaalsport heeft daar een dusdanige vlucht genomen, dat overbelasting dreigt. Een rede te meer om tot een eigen sporthal in Soest te komen en dat daaraan behoefte is, is wel geble ken uit een gehouden enquette. Aan een instructiebad wordt eveneens gedacht. Uit het scholenplan blijkt, dat aan Soest een bouwvolume is toege zegd van 2 of 3 scholen in het Soester veen. De muziekschool is het afgelopen jaar een aanhoudende zorg geweest, maar de wethouder hoopt binnenkort een oplossing te vinden. Een commissie van gezondheidszorg is te verwachten. Aan een aparte commis sie voor sport en recreatie, is volgens spreker geen behoefte, daar in het Stichtingsbestuur voor de sport de ge meente reeds vertegenwoordigd is door enige raadsleden en een wethouder. Uit breiding hiervan kan eventueel nage gaan worden. Aan een commissie voor personeelsgelegenheden is volgens de wethouder ook geen behoefte. Met betrekking tot de invoering van de mammoetwet, is er wel een boekje door de regering op de scholen ver spreid, doch dat is voor vele personen niet begrijpelijk, zodat overwogen wordt deze wet op een andere wijze aan de mensen duidelijk te maken. Het doorlichten van de personeel bezet ting is niet lange gelegen door een in stantie gedaan. De medewerking bij de verstrekking van melk op de scholen laat bij het onderwijzend personeel wel eens te wensen over, doch hierover zal met de schoolartsendienst worden gesproken. Aan de speelterreinen voor de jeugd zal aandacht worden geschonken, mede gezien de goede ervaring, die het colle ge heeft met het speelterrein op de Eng. Grond voor een ijsbaan in Soesterberg heeft wel de aandacht van het college, doch waar de grond te vinden? Wethouder J. VAN DE AREND wees eveneens op het grote voordeel voor de gemeente van een sluitende begroting. Vorige jaren was dat niet zo'n eenvou dige zaak; dan moest het rode potlood nog wel eens gehanteerd worden. Dit maal ging het vrij wat eenvoudiger. Enerzijds door de hogere rijksuitkering en anderzijds doordat minder rente uit getrokken moest worden voor de finan ciering van nog niet goedgekeurde plannen. Daarover sprak de wethouder zijn spijt uit, daar de gemeente voor nog niet goedgekeurde plannen, zoals verbetering wegen, rioolverbetering of aanleg enz. 2 miljoen nodig heeft en nog eens 2 miljoen voor reeds besloten grondaankopen. Voor totaal 4 miljoen bestemd voor uit te voeren werken en grondaankopen is nog geen geld aanwezig. Aan de ontsnapping van gas wordt voortdurend aandacht besteed. Dit euvel is trouwens niet alleen een verschijnsel in Soest, maar een landelijk verschijn sel, rede waarom er een landelijke com missie is benoemd, die zal onderzoeken op welke wijze hieraan een einde kan komen. o Vroeger, met het oude gas, had men ook last van lekkages, doch door de grotere durk van het aardgas, is het spreidingsveld bij zo'n lekkage groter. In Soest is echter een nauw contact tussen plantsoenendienst en het gasbe drijf, zodat steeds, waar dat nodig is, maatregelen worden getroffen. De circulaire van de G.A.S.O., die iede re bewoner in de afgelopen week in de bus heeft gekregen, werd, na een niet geaccepteerde uitleg van de wethouder, uitsluitend als een enquette beschouwd, door de raad aanvaard. Na dit uitgebreide woord en weder woord door de fractievoorzitter en het college maakten nog diverse sprekers van hun recht gebruik om in tweede instantie nog het een en ander op te merken. Bij de behandeing van de begrotingen werd aangedrongen op een betere ver lichting van de Birkstraat, terwijl de tarief verhoging van het Natuurbad bij diverse raadsleden geen genade kon vinden. Na een uiteenzetting van wethouder DE HAAN werd een door de heer G. C. VAN DE BERG (K.V.P.) ingediend voor stel de tarieven op enige punten niet te verhogen, verworpen. Wensen waren er bij het afhandelen van de ongeveer 400 bladzijden tellen de begrotingsboeken te over, te veel om ze allemaal te omschrijven. Om ruim 10 uur 's avonds liet de voorzitter de hamer voor de laatste maal laten vallen en hadden het col lege en de raad zich door tientallen mil joenen aan inkomsten en uitgaven heen gewerkt. Rest ons nog te vermelden, dat a.s. woensdag 20 december de laatste raads vergadering in 1967 zal plaats vinden. De agenda van deze vergadering vindt U elders in dit blad afgedrukt. Steenhoffstraat-hoek Raadhuisstraat. Telefoon 2761 KELTUM PLEET JUWELIER HORLOGER en DURFINE CASSETTES REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Kermemerland" 20 dec. Australië: ms „Port Vindex" 18 dec. Brazilië: ms „Graveland" 20 dec. Canada: ms „Lord Viking" 18 dec. Chili: ms „Ganymedes" 19 dec. Indonesië: ms „Adrastus" 19 dec. Kenya, Oeganda: ms „Tabora" 20 dec. Tanzanië: ms „Tabora" 20 dec. Ned. Antillen: ms „Parthenon" 19 dec. Nieuw-Zeeland: ms „Neder Linge" 21 dec. Suriname: ms „Socrates" 19 dec. Verenigde Staten van Amerika: ms „At lantic Star" 20 dec. Z.-Afrika en Z.-W.-Afrika: ms „Arends- kerk" 20 dec. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Dokter L. H. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 03402-2696, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. J. W. Hagedoorn, J. C. Lucas en A. Th. M. Splinter, allen te Soesterberg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Sint Nicolaas is niet alleen een kinder vriend, maar ook een vriend van de bejaarden Hij bracht daarom vergezeld van twee zwarte knechten ook een be zoek aan de bejaarden van de algemene bejaardensociëteit, waar hij met groot gejuich werd ontvangen. Na begroeting door mevrouw Willem- sen van het damescomité liet de Sint verschillende bejaarden bij zich komen om hem, tot groot vermaak van alle aanwezigen, op vaderlijke wijze te on derhouden. De hilariteit steeg ten top toen alle aanwezige heren bij de goede Sint moesten komen om hem plechtig te beloven voortaan op de bejaarden- gymnastiek te komen. Daarna werden alle aanwezigen verblijd met een cadeautje. Maar ook Sint werd niet vergeten. Me vrouw Willemsen bedacht hem en zijn beide metgezellen namens het comité eveneens met een souvenir. ANTAARNS - HEKWERK ETTERS - OPENHAARDEN UIFELS - DEURSIERHEKKEN AMPEN - ZONNEWIJZERS Sedert 1937 le Hezerlaantje 46 - TeL 2231 KUNSTSMEEDWERK EN STIJL Op donderdag 21 december a.s., om half vijf des middags, viert de algemene bejaardensociëteit in „De Hoeksteen" het Kerstfeest, o.m. met een broodmaal tijd. In de dependance Dorpshuis werd door de afdeling Soesterberg van „Onze Ge vleugelde vrienden" een vogelshow ge houden. De zaal was in een volledige volière herschapen, waar een twee hon derd vogeltjes pronkten ter ere van hun meesters, die hen met de grootste toe wijding hadden verzorgd. Nadat de keurmeesters Jansen, Linden en Spijker hun werk van beoordelen en prijzen toekennen hadden verricht was het de schooljeugd van de hoogste kassen der Soesterbergse lagere scholen, die het eerst de show van gevleugelde vrienden mocht bekijken. Voorzitter B. van Wijke leidde het of ficiële gedeelte in, waarna de heer J. A. Luyf namens het gemeentebestuur met een toepasselijk woord de expositie opende. De voorzitter van de tentoonstellings commissie, de heer Van Soeren, maakte vervolgens de prijswinnaars bekend, van wie we hier de eerste prijswinnaars noemen. In de afdeling kanaries werd kampioen, vetstof de oranje-rode kanarie van M. U. de la Rambelje; kampioen pigment werd de zilver-isabel van B. A. Bos. In de open klasse: S. van Soeren met de mooiste vogel van het geheel. Bij de exoten triomfeerden blauw-grijze roodstaart van W. van Amerongen en de Mozambique-sijs van A. Burgerhout. De valkparkiet van H. de Ruiter werd kampioen parkieten. De van Wijhe wisselbeker, het bonds- kruis en andere bekers en medailles waren dit jaar bestemd voor het meest bekroonde lid, de heer de la Rambelje. De heer T. Smit ontving de poedelprijs voor de laagst gewaardeerde vogel, zijn Chinese dwergkwartel. De hoofdprijs van 250,- van de loterij werd gewon nen door C. H. Weijnschenk, Chr. Huy- genslaan 8. Op de examenmodeshow, die zaterdag 9 december j.1. in Hotel Smits te Utrecht werd gehouden, behaalden onze plaats genoten mej. B. Grin en mevr. R. van Renssen-Moot het diploma „Manne quin". Zij werden opgeleid door Manne- quinschool „Simone", sekr. Kapelstraat 6 te Baarn. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet, ter algemene kennis, dat ter ge meente-secretarie van Soest ter inzage zijn gelegd verzoeken met bijlagen van: a. Avia Nederland C.V., Prins Bern- hardlaan 28 te Soest, om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning voor een L.P.G. (propaan) op- slag- en afleveringsinrichting alsmede een inrichting besteed tot het opslaan en afleveren van motorbrandstoffen, op het perceel Birkstraat nr. 108, kada straal bekend gemeente Soest, sectie C, nrs. 1836 en 1984. b. Branson Europa N.V.„ Energieweg 2 te Soest, om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een inrichting voor het vervaardigen en assembleren van ultrasonore reinigings- apparatuur, in het perceel Energieweg nr. 2, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 5155. c. A. Walet. Industrieweg 10 te Soest, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een timmerwerkplaats met machi nehoutbewerking, in he perceel Indu strieweg nr. 10, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie G, nr. 5130. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het gemeen tebestuur. Bovendien zullen op dinsdag 2 januari a.s., des voormiddags, resp. te 10.00^ 10.30 en 11.30 uur in het gemeentehui® openbare zittingen worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken kunnen worden ingebracht. Soest, 15 december 1967.

Soester Courant | 1967 | | pagina 6