I I li in ii lil li H r i 1 1 eren oeden Rijksweg in Soesterberg na ongeluk urenlang onbegaanbaar KERSTBOMEN Van de Veirs Boekhandel EIGEN WEG PIANO'S Pianohandel W. Tol van Garage „De Soester" verkocht eerste in ons land geimporteerde Mazda 1500 Caravan Chris de Baan Brandsma Glas Verf nam vergroot en gemoderniseerd pand in gebruik Krabbels van Knelis oppenbrouwers Koopt Kersverse H. VAN DE FLIER Terrein verlicht. Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" Voor horloges Een sfeervolle Kerst begint bij VAN ei VEN Het Kerstfeest en de dieren Anchor Hocking Glass Corporation verleent licentie aan Lindner N.V. I iii li i TI li ii Gevonden voorwerpen Luxe Lederwaren. Reisartikelen en Paraplu's. Winkels geopend Met raad en daad KOM WASSEN BIJ DE 1 1 1 üt/aH'vii/. VRIJDAG 15 DECEMBER 1967 Het verkeer over de rijksweg Utrecht- Amersfoort is gistermorgen in Soester berg zes uur lang volkomen onmogelijk geweest na een botsing tussen twee trucks met oplegger. Het verkeer moest van 's morgens vier ot tien uur wor den omgeleiid. Nadien was alleen nog geruime tijd verkeer in één richting over de rijksweg mogelijk. Donderdagmorgen omstreeks vier uur botste tussen de Van Weerden Poelman- weg en het Zwaantje een veewagen te gen een aan de kant van de weg gepar keerd staande vrachtauto met aanhang wagen, die onder meer geladen was met tweehonderd flessen stikstof. De veewagen, bestuurd door de heer J. van Zanten, werd volkomen vernield. De kabine werd volkomen van de wagen gerukt. De onderdelen vlogen alle kan ten op. Op tientallen meters van de wagen trof men bijvoorbeeld de as met alleen de twee voorwielen aan. Of schoon van de kabine in het geheel niets meer overbleef, raakte de 24- jarige bestuurder uit Haarlemmermeer slechts zeer licht gewond. Anders was het gesteld met de levende have, die hij vervoerde en die bestond uit zestig kalveren. Verscheidene dieren bü Beetzlaan 143 - Soest. Reservering mogelijk. Verkoop van 9.00-21.00 uur. vonden de dood, terwijl de overige de vlucht namen. Vrijwel de hele morgen heeft men jacht op de ontsnapte dieren gemaakt. Ze werden teruggevonden in de tuin van een aan de overzijde ge legen klooster en op de viegbasis Soes terberg. Aangezien zich over een afstand van vele honderden meters olie op de weg lag en bovendien her en der verspreid de dode en gewonde kalveren en de auto-onderdelen, is het verkeer lange tijd onmogelijk geweest. Zes uur lang heeft men het verkeer uit beide rich tingen moeten omleiden. Eerst omstreeks tien uur kon het verkeer uit de rich ting Amersfoort over één rijbaan wor den geleid. Dat heeft tot ver na het middaguur geduurd. Inmiddels had men door het strooien van zand de weg weer een beetje begaanbaar gemaakt. De aanhanger van de met gasflessen beladen stilstaande vrachtauto met een gewicht van zeventien ton, werd even eens volkomen vernield. Tegen de middag is men in aanwezig heid van de brandweer en de douane (in verband met het feit. dat het hier internationaal transport betrof) begon nen met het overladen van de gas flessen. Bij het ongeluk zijn geen gas flessen ontploft. De 25-jarige bestuurder van de stil staande wagen (die volgens de politie overeenkomstig de voorschriften stond geparkeerd) beef ongedeerd. Hij had zijn combinatie aan de kant gezet om wat te gaan slapen. JUWELIER - H0RL0GER VAN WEEDESTRAAT 40 - SOEST TEL-.43EI KERSTLOPERS, -LAKENS EN -SERVETTEN KERSTPAPIER EIKA KAARSEN KERSTKAARTEN ADVENTKALENDERS ADVENTSTERREN HANDGETEKENDE KERSTWENSEN INPAKLINT EN KERSTLABELS VOOR DE PAKJES. Soesterbergsestraat 53, telefoon 2419. Elders in dit blad zult U een advertentie aantreffen, waarin vegetariërs één zijde van hun levensbeschouwing naar voren brengen, n.1. de esthethische zijde. Er gaan de laatste jaren steeds meer stemmen op die speciaal tegen de kerst tijd wijzen op het absurde van onze gedragingen en van onze eetgewoonten. Dit gebeurt in woord en geschrift, per radio en televisie. Zelfs films, zoals „Hendo Care" uit Italië en „Alleman" uit Nederland," laten het een en ander hiervan horen en zien. In de adventstijd - de weken voor het Kerstfeest - wanneer miljoenen men sen zich opmaken voor de herdenking van de geboorte van de Christus, het Licht der Wereld, en zich voorbereiden op de wedergeboorte van het licht, on geacht hun al dan niet religieuse instel ling, voelen velen toch .ets van de my stiek van het Kerstgebeuren. Dan ook zijn velen gevoelig voor genoemde stemmen, welke wijzen op het gebod: Gu zult niet dodenEn dan ook komt er besef, dat „Vrede op aarde" nog een andere inhoud heeft dan het neerleggen van de wapens alléén, en da.. een grote afslachting van dieren, nog wel speciaal voor een feestelijk kerstmaal, al evenmin een feestelijk ge beuren is. De vegetariër heeft niet persé het kerstgebeuren nodig om tot deze over tuiging te komen. Hij leefter name lijk iedere dag mee. De vegetariër laat het ook niet alleen bij praten over de ethiek: de bovenbedoelde advertentie is er een voortvloeisel van, maar hij steunt metterdaad o.a. de <nderzoekingen naar oplossingen voor voedingsvraagstukken bijvoorbeeld. Zo zijn er ontwikkelingen ontstaan, welke de wereld ter vervan ging of ter aanvulling van koemelk een gelijkwaardig product van plantaardige oorsprong willen geven. Sterk eiwithou- dende vervangingsmiddelen voor vlees op basis van sojameel kunnen de voe dingsproblemen in hongergebieden mede helpen oplossen. Vegetariërs hebben deze onderzoekingen en ontwikkelingen steeds gestimuleerd. Vegetariërs zijn niet zoals ze steeds worden afgeschilderd: wereldvreemde zonderlinge idealisten, die alleen maar ergens tegen zijn, i.c. tegen 't eten van produkten, afkomstig van gedode die ren, maar moderne doelbewuste bou wers aan een gezonde en gelukkige we reld .zonder honger en nodeloos leed, dus ook zonder nodeloos dierenleed. Het is aan te bevelen eens iets meer van hun idealen en van hun werk te leren kennen. U kunt hiertoe de nodige in lichtingen bekomen o.a. bij de volgende adressen van de Nederlandse Vegeta riërs Bond, afdeling Eemland. Mev. J. Rijsdorp-Van der Tas, Da Cos- talaan 4. Baarn. Tel. 5166. Mevr. C. Beetsma-Neumann, Eikenlaan 17, Soest-Zuid. Lindner N.V. Verpakkingsindustrie te Soestdijk, welke de vorige maand een overeenkomst met Alcoa heeft gesloten, maakte bekend dat zij met Anchor Hoc king Glass Corporation een Know How overeenkomst heeft gesloten voor de fabricage van de z.g. Twist Caps en Babyfood sluitingen voor de Benelux Landen. Anchor Hocking is een van de grootste Amerikaanse glas en sluitingen fabrie ken met 12.500 employees en staat op de lijst van de 500 grootste Amerikaan se bedrijven als 364ste genoteerd met een jaaromzet van 188.179.000, Het Hoofdkantoor is gevestigd te Lan caster Ohio. Verder bezitten zij 14 fa brieken verspreid over de U.S.A. en Canada. Lindner hoopt in 1968 met de produktie te beginnen. Naast glas en sluitingen levert Anchor Hocking ook de compounds (plastiso- len) en de benodigde sluitmachines voor Twist Caps en Babyfood sluitingen tot snelheden van 72.000 potten per uur. Ondanks het bestaan van een Neder landse regering is Philips toch in de computermarkt gestapt en met de fa bricage van deze kostbare installaties begonnen. Wij schrijven „ondanks", om dat Nederland al vele jaren eerder com puters had kunnen fabriceren en Euro pa en een deel van de exportmarkt naar andere werelddelen inmiddels niet verloren zouden zijn gegaan voor onze produktie, als onze overheid zoveel jaar terug enige steun had willen verlenen aan deze industrie, voor dit doel. De kleurentelevisie is wel gestimuleerd en op gang gebracht door onze rege ring. De computerindustrie moge dan meer investering vragen, de afzet er van is veel belangrijker. In alle grote bedrijven ter wereld wordt langzamer hand overgeschakeld op computers. Wil Philips blijven mededingen naar de beste plaats in de omzet van elektro nica, dan zal dit wereldconcern ook met concurrerende computers moeten komen. 71 tKtNFONDS L t V£J?ANCI£R SOESTERBERGSESTR.WEG 2G TEL 2382, Speciale aanbieding van een kleine piano. Kruissnarig, merk Schimmel. Levering franco met 3 jaar garantie. Prijs 1200,Desgewenst 26,per maand. NIEUWEWEG 103 - SOEST - TELEFOON 2968 INKOOP - VERKOOP - VERHUUR - ONDERHOUD Nog maar twee maanden vertegenwoor digd „Garage de Soester", Laanstraat, hoek Kostverlorenweg het voor ons land vrij onbekende Japanse automerk „Mazda". Toch heeft men in die korte tijd reeds een mooi succes geboekt. Na de glori euze intocht van de Mazda 1500 Sedan, waarvan men dealer werd voor Soest en omgeving, bevindt zich sinds «nige dagen in Soest de eerste in ons land geïmporteerde en in Soest verkochte 1500 „Caravan". De caravan die in uiterlijk sterk afwijkt van elk ander type caravan, is wat be treft de afmeting iets kleiner als de soortgenoot uit de Opel-familie, terwijl de Taunus-caravan ongeveer dezelfde inhoud heeft. De Mazda, die in prijs hoger ligt, 11.250,dan andere soortgelijke ca ravans, geeft hiervoor ondermeer een smaakvol en praktisch met hout afge werkt dashbord en een carrosserie ver vaardigd van millimeterplaat, terwijl de fantastische wegligging vergeleken kan worden met die van de Engelse „Roo- ver". De Mazda, voor Nederland een- nog weinig bekend merk, geniet in Ameri ka en uiteraard in Japan reeds grote bekendheid. Een noviteit voor een auto- fabriek is zeker dat de Mazda-fabrie- ken beschikken over een eigen vloot van vierenvijftig zeeschepen, speciaal voor autotransport ingericht. Deze gi gantische vloot draagt zorg voor een vlekkeloze distributie over de hele we reld, inclusief de meestal stiefmoeder lijk bedeelde onderdelen. In het voorjaar van 1968 zal ook een kleiner model, de Mazda 1000, in Ne derland zijn intrede doen, terwijl men de tijd nog niet rijp acht om de reeds in serie vervaardigde sport-coupé, met een van N.S.U. geleende wankelmotor, op de Nederlandse markt te introduce ren. Wij geloven stellig dat garage „De Soester" met dit dealerschap en dat van de reeds jaren vertegenwoordigde Wartburg, en de in het komende jaar geplande nieuwbouw, een belangrijke rol gaat spelen in de rij van Soester automobielbedrijven. De gunstige plaats op dit kruispunt, en de toekomstige bebouwing van het Soesterveen vormen beide een goede basis, voor de reeds in een ver stadium gevorderde bouwplannen. Bij het bureau van politie alhier zijn als gevonden voorwerpen aangegeven: damesportemonnee met klein geld en pasfoto, fietsbandpompje, houten wa terpas, linker heren glacé handschoen, damesbril, portemonnee mei inhoud, wollen sjaal (rood), handschoen grijs met wit, groene handschoen, sleutel, klnderwant, groen-witte wollen sjaal, bobslee, zwarte rijwieltassen, paspoort LAANSTRAAT 113 - BAARN TELEFOON 02154-5350 ten name van Jeanet Blinker, armband je, dameshandschoen, blauwe wollen sjaal, rood kinderkaarsje, 1 paar da messchoenen, ring met tien autosleutels. Aankomen lopen: boxer, Belgische her der, jong wit hondje (gladharig). in verband met de Kerst en Nieuw jaar mogen de winkels op de voglende dagen 's avonds tot 9 uur geopend zijn: Woensdag 20 dec., donderdag 21 dec., vrijdag 22 dec. en zaterdag 23 december. Voorts op zaterdag 30 dec. eveneens tot 9 uur. Dit houdt tevens in, dat de winkels woensdag 20 december niet gesloten behoeven te zijn. Inzender van vraag over schenkingen. Wij beantwoorden alleen vragen van personen, die bij ons als abonnee staan ingeschreven en verzoeken U daarom ons uw naam en adres te melden. Nadat woensdagmiddag om drie uur de belangrijk uitgebreide en geheel gemo derniseerde zaak voor familie, genodig den en relaties en vele andere belang stellenden was geopend, volgde don derdagmorgen om acht uur de opening voor de verkoop. In de weken dat men zich heeft moe ten behelpen met een nood-behuizing, die vlak voor het te verbouwen pand was opgetrokken, heeft men met man en macht gewerkt om zo'snel mogelijk met de uitbreiding en modernisering gereed te zijn. Afgezien van het feit dat 't bestaande interieur volledig werd gemoderniseerd, springt de enorme ruimtewinst, ontstaan door het bijbou wen van een nieuw gedeelte, direct rn het oog. Mede door deze ruimtewinst, zal het mogelijk zijn om nog beter dan voor heen, de grote sortering materialen tot zijn recht te laten komen. Verven van diverse bekende merken, waarvan wij slechts Juweel en Flexa willen noemen, een unieke collecte be hang, schildersmaterialen in een enorm uitgebreid assortiment enz. enz. maken het mogelijk dat men zonder overdrij ving mag zeggen, „op het gebied van schilderen, behangen en aanverwante zaken, kunnen wij alles leveren". Met deze uitbreiding zijn de mogelijk heden voor de Soester doe 't zei ver be langrijk toegenomen. Een bezoek aan de Soesterbergsestraat zal U zeker over tuigen. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak ming petje hep offe- nomme. Noeng bin- ne der een heule kwak minse die zei- ge Knelis wa wil je daormee zeige, en zullie bedoele dan dat ze bar niewsgie- rug binne. Maor das heul gauw uut de wereld eholpe. Toeng ut vriedag en zaoterdaag leek of de wingter zun intreej zouw gaon doeng, was ik meraokels blie dak net ming waoterhoofkraon had offedekt. Waant daor bink welis een bietje te laot meegewees, en hep daordeur èn mit Kneliao én mit de maanne van de Waoterleiding, hoope trammelaant ge- haad. Maor daorover wouk ut noeng nie heb- be. Ik wouw een complement geeve an de manne van gemeentewarreke. Der binne netuurluk weer hoope onte- vreeje minse, en die zeige weer net as verleeje jaor „ut liek wel of de ge meente nieks doet an de glaadheid". Maor ik ken mit ming haand op ming haart verklaore, da dat nie waor is. Maor ut vaalt toch heul goed te be- griepe, da die manne eerst motte zor- rege veur de belaangriekste straote en laone in ongs darrup. En daornao kom- me pas de aore laone en straote an de beurt. Maor as noeng net as vorige week ebeurde zo'n wingter inzet in twee be- drieve, dan binne de snieuwschuuvers en stroojwagens en alle minse die de snieuw nog mit haandkraacht anpak- ke nog druk bezug mit de rommel van de eerste buuje, en veur ze daormee klaor waore, viel de tweede buu. En prebeer dan maor is in alle straote te geliek te strooje en te schuuve. Das nie te doen. Dus as ze noeng nie bie jullie in de straot binne eweest, wor dan nie meteen kwaod, of gao geen ingezongde stukke schrieve. Waant as zullie tied hadde ge- haad, waore zullie zeker ok bie jullie ekomme. Maor ut meeste is al weer verdweene, de zon en de dooi binne nog altied de beste snieuwschuuvers. Ming Kneliao hep altied ezeit, der bin ne maor een paor dinge waor je laast van hep as ut komp en as ut gaot. En snieuw is ter beslis een van. Vaan de laatste hek sins woengsdaag een „stille getuuge". Ik sting te waach- te om de Rieksweeg over te steeke. Tusse ming en de Rieksweg lag een vieze dikke brie van dooijwater, mod der en pekel. Een of aore ootoomobielist, die ok is de lolluge broek wou uuthaange, reej zo vlaak laangs de kaant, dat ie deur doe moek heen reej. en van mdng net te zwaarte pak een vies vuul warruk- pak maokte. Hoechtum. Ik weet ut nie zeker maor ik docht dat da stuk slemiel nog zaat te laache ok. As da zo was hoop ik datfcie, veur dat de moek weg is, languut mit zun snuf ferd in die rommel zal vaale. Maor ut is van ming nie bar netjes om zoiets te denke laot staon te hoope. Maor hie was wel een bar onopgevoede wegge- bruuker. Wak ok zoiets moois vin, is dat aster arrugus een ooto staot mit draoiende wielen, en nie weg ken komme van wege de gladhied, de minse nie effe helepe maor gewoon blieve staon te kieke hoe ut ofloopt. Der is ter maor heul zelde een die effe de haande uut ze mouwe steek. Behalleve as ter een deerntje in de ootoo zit. Dan binne der liefhebbers genog. As ut effe kan dan duwe ze der tot an der geraoge. Ik ken de zon bes in ut waoter zien schijne, maor wie der ok achter ut stuur zit van zo'n otoo, Knelis hellep altied. Al kenk ming bes begriepe dat ut in ut eerste gevaal effe makkelukker zal gaon. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. VOOR NAAR -A Van Weedestraat 80-82 Söest

Soester Courant | 1967 | | pagina 7