Kleuren Televisie MARCHAL - HAARMODE Nieuwe Gereformeerde kerk in Soesterberg Aanleg van nieuwe Rijksweg langs Soesterberg begonnen Hoofdprijs in nationale kleur wedstrijd FIRMA SPIJKER Prijsuitreiking St. Nicolaasaktie Winkeliersvereniging „Soest" DE RUSSEN EN DE NEONAZI'S Krabbels van Knelis „Voor prima kwaliteit en fijne smaken heeft men in Soest de mooiste zaken". JAPONNEN DEUX-PIèCES ROKKEN BLOUSES JUMPERS VESTEN HANDSCHOENEN SHAWLS PANTALONS 1. Hoppenbrouwers KOM WASSEN BIJ DE VRIJDAG 22 DECEMBER 1967 Zwttsera bewijs van dogei'f*h*Hrf eerluk Zoals toegezegd in de Soester Courant d.d. 4 december j.1. volgt hier het tota le resultaat van de Sint Nicolaasactie „Soest voor alle 5 december wensen". Totaal aantal uitgegeven prijsbepalende zegels 4596. Het totaal aantal binnen gekomen kaarten a ƒ1,00 bedroeg 4312 stuks. Hiervan waren ruim 3600 voor zien van een slagzin. Dat het geschatte aantal kaarten niet werd gehaald vindt zijn oorzaak voor namelijk in het feit, dat een belangrijk aantal winkeliers hun klanten de keu ze hebben gelaten -issen Contantzegels ed. of zegels van de Sint Nicolaasactie van de Winkeliersvereniging „Soest". Hierdoor is het extra effect wat van deze actie werd verwacht, voor een deel verloren gegaan. Door deze handelwijze heeft de actie een negatief saldo opgeleverd, dat ech ter volledig door de „Winkeliersvereni ging Soest" wordt gedekt. Een jury, bestaande uit de heren J. A. v. d. Koppel, D. v. d. Pol en H. G. M. Taris, heeft de prijzen van de slagzin nen wedstrijd als volgt toegekend: le prijs ad 500,00 W J. Fulpen, Os- sendamweg 36. 2e prijs ad 250,00 mevrouw v. d. Broek, Van Lijndenlaan 3. 3e prijs ad 100,00 H. B. C. Schaper, Middelwijkstraat 35. 4e en 5e prijs ad 50,00 E. Muis en C. S. H. Elling de Bilt. 6e en 7e prijs ad ƒ25,00 mej. A. R. Leertouwer en Ds. J. Mettau. 8e tot en met de 15e prijs ad 10,00 A. G. Schuiling, M. Wesseling, mevr. v. Deuveren. H. Schakel, mej. L. B. v. d. Kamp, H. Wijk, mevr. A. Ferguson, M J. v. d. Meer en K. v. Noortwijk. SCHRIKSI AAN 19 SOESTOIJK TELEFOON 3990 Er was blijdschap in de gereformeerde gemeente van Soesterberg. Maandag avond werd haar nieuwe kerk in de gen. Winkelmanstraat in gebruik ge nomen, waarbij ds. Van Eijk voorging in een speciale eredienst. Het mooie, stijlvolle kerkgebouw heeft niet alleen de bestemming van kerk, maar biedt met zijn verschillende zalen ook plaats aan voor bijeenkomsten van het kerkbestuur en samenkomsten van verenigingen. Alvorens de dienst begon, werden eerst verschillende cremonieën verricht voor de inrichting van de kerk. Door een ouderling werd de kanselbij bel binnengedragen, een geschenk van de Mannenvereniging, gevolgd door een tweetal kinderen. Diakenen droegen het avondmaalstel aan, een fraai geschenk van de vrouwenvereniging. Daarna sprak ds. Van Eijk naar aan leiding van de tekst uit Jesaja: „Het gras verdort, de bloem valt af, maar het woord van onzen God houdt eeuwig stand". De ontmoeting van God en zijn ge meente, aldus voorganger, zal voort aan plaatsvinden in dit nieuwe kerk gebouw, waar het oude woord van God zal verkondigd worden en eeuwig 9tand zal houden. Onder leiding van Piet Kiel zong het Chr. gemengd koor „Euterpe" met het kinderkoor van de Chr. school het „Ere zij God". Ds. van Eijck gaf daarna een kort his torisch overzicht van het bouwproces van de nieuwe kerk, sinds de eerste plannen in 1962 werden gemaakt. Voor dit mooie resultaat sprak ds. Van Eijk zijn gelukwensen uit tot architect De Boer uit Den Dolder, de aannemers Gebr. v. Beesd en alle medewerkers on der leiding van de heer Bolt. Architect De Boer vertelde, dat de bouwers be zield waren met de gedachte dat dit bouwwerk een deugdelijk instrument moest worden voor** de verkondiging van het evangelie. De heer Wit sprak namens de stichting „Steun Kerkebouw", waarbij hij wees op de vele bijdragen van ongenoemde gereformeerden in Nederland. Ds. Schouten wees namens de classis uit Den Dolder op het oude kerkje, dat nu ligt in de duisternis, in tegenstel ling tot de nieuwe kerk, badende in het licht. Namens de Hervormde gemeente bood ds. Van Boven een paars antependium Van Weedestr. 80-82 - Soestdijk li i;m siii a r ii i, n k a ta r, n r,a Kt a n ii i! '.i ii a K w»»r ;aiwiKaiuii;a 150 gram GLACÉ KRANSJES. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak bar blie bin dat ut weer korsemus is. Nie dak baang bin dat ut nooit meer korsemus zal worre, maor ut mot noeng eenmaol eerst korse mus weeze veur ut weer veurjaor kan worde. Wak wel eerluk mot zeige is dak kor semus ut mooiste fees van ut jaor fing. Alle rninse binne een bietje in de sfeer van ut neije. Mit opzet schrief ik nie over de vree- de, waant daor binne wullie mit me- kaor nog een knaap stukkie van of. Ik bedoel te zeige, da je an veul minse ken marreke da ze prebere un bietje aordig veur mekaor te weeze. Noeng is da heulegaor meujeluk, waant deurgaons is ut nie zo bes mit ut aor dig weeze. Teuge korsemus is ter een heul aore geest in de minse gevaore. Der binne der die eenzaome minse gaon bezeuke, maor der binne der ok die naor de ziekenhuuze te gaon om daor de minse die op die feestdaoge geen bezeuk krie- ge, un bietje op te fleure. Ok binne der die, as zullie bezug binne om de Korsemustafel eer an te doen, een stoel bieschuuve, en iemand die deur omstaandugheeje geen overvloedig veurziene taofel hep, uutnoojen om mee te' eete. Noeng 1 inne der netuurluk weer minse die vraoge „of da noeng zoveul besong- ders is"? As ze ut ming zouwe vraoge, dan zouk zeige, dak fing da geeve veur een bepaold doel meraokels veul makke- lukker is dan wat veur zo'n doel doen. Ajje wa geeft bin je van alle gezaonik of. maor ajje wa doet, dan bliekt ut dat ue net een sneewbal is. De minse die vut ut laotste kieze we ten allegaor waor ze an begonne. Das hullie opvaating van een bietje aordig weeze veur mekaor. Der binne ok een heule kwak vereni gingen en soosiejaole instellinge, die juust in deze tied wat doen veur de al- leenstaonde en hullepbehoevende mede- minse. Zongder iemand of iets tekort te wulle doen, zouk veur deze speesiejaole ge- legenhied een uutzondering wille mao- ke, en der een in ming „krabbels" wille neumen. Ongetwiefeld binne der al min se die weete wak bedoel. Ut Leger des Hedls. Wa die minse veur hun medemens doen grenst an ut ongelooflijke. Of jie noeng Jansen hiet of Pietersen, da maok nie- maand wat. As ter ehollepe mot worre, wordt er ehollepe, kan niet schele wiet is en da fingk heul bezongder. Ik bin nie zo kingderachtug dak as ik ut effe ken beraome een straot om zal loope om een kelektebus te ontkomme. Maor naor de kerspot van ut Leger des Heils loop ik ellek jaor saome mit Kneliao te zeuke. As wullie wat ruumer behuusd zouwe weeze, haolde ik mit korsemus ming heule huus vol mit minse, die aanders alleenig thuus motte blieve zitte, maor bie ongs zouwe al die minse bovenop mekaor motte zitte en das ok nie alles. Ik wil heulegaor nie beginne om de wereld te verbeetere, waant der is. an ming eige nog genog op te knaape, maor mit mekaor magge wullie toch hoope, dat nao ut uut de weg ruume van kleine misverstaandjes tusse de minse ongderling, we mit mekaor zalle gaon prebere, de groote misverstaonde. die heule volleken gescheide houwe, uut de weg te ruume. Wie weet kenne wullie dan mit Kor semus 1968 met recht zeige „Vrede op aorde". As da is waor zouw weeze. Maor wie weet. Op ongze aorde is alles meugeluk. Mede naomens Kneliao hoop ik dat U un heul prettige Korsemus zal hebbe. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. aan als blijvend symbool voor de op roep tot inkeer en bezinning in deze boetetijd van de advent. Met het oog op het naderende kerst feest werd door pastoor Hobbelink van de parochie Soesterberg een wit ante pendium aangeboden voor de tijden, dat het evangelie als blijde boodschap wordt verkondigd. Namens het gemeentebestuur van Soest wees wethouder Van de Arend op de fraaie aanwinst in de gemeente en zag deze kerk als een prachtige ontplooiing van het eigen kerkelijk leven van de gereformeerden. Ds. *Van Breugel uit Leeuwarden, de vorige predikant, betitelde de nieuwe kerk op een siteenworp afstands van De Hoeksteen als „een peiler van Gods waarheid; een schuilplaats in de wilder nis, een huis waar Gods vrede is. Veel woorden van dank richtte ds. Van Eijk tot de bouwers, de schenkers van cadeaus, de vele gasten en de verschil lende commissies. WAAPDEVOLLË ihDUURZAPIE Soesterberg om bestaan reeds geruime tijd. Thans is men in de omgeving van Zeist met de realisering van het plan begonnen. Sinds enkele maanden is men daar bezig met de bouw van een via duct, een van de vele kunstwerken, die straks in de nieuwe autosnelweg zullen voorkomen. Tussen Amersfoort en Utrecht zal de automobilist over een aantal jaren zes tien viaducten, twee klaverbladen en een forse tunnel passeren, want een autosnelweg dient vrij te zijn van ge lijkvloers kruisingen. De autosnelweg zal de weg Utrecht-Zeist over een via duct passeren. Daarna wordt de weg tot Huis ter Heide op een diepte van ongeveer vier meter ingegeraven. Daar na zal de weg geleidelijk gaan stijgen om bij Soesterberg de bouw van een aantal viaducten mogelijk te maken. De nieuwe rijksweg zal vlak langs de kom van Soesterberg lopen. In de Leusder- heide bij Amersfoort wordt de weg weer ingegraven. Aangezien de weg bij Soesterberg over enkele kilometers door het bos voert, zullen hier honderden bomen het veld moeten ruimen. Bij Soesterberg komen drie viaducten, die evenwel niet alle maal als zowel op- als afritten zullen worden gebouwd. Tussen Huis ter Hei de en Zeist komt midden in de bossen een klaverblad. In de Johannapolder achter het K.N.M.I.-station in De Bilt komt echter het grootste klaverblad. Hier zullen de wegen Utrecht-Amers- foort en Utrecht-Hilversum-Zuidedijk Flevoland elkaar ontmoeten. Het doorgaande verkeer zal echter met enkele viaducten om het klaverblad heen worden geleid. De uitvoering van het gehele project zal ongeveer vijf jaar in beslag nemen. Men zal eerst de verschillende kunst werken gaan aanleggen. Wat via de huidige, zeer verkeersinten- sieve rijksweg 23 tussen Amersfoort en Utrecht nog een utopie lijkt, zal over zes jaar waarheid zijn. Dan zal men namelijk de afstand tussen de beide gteden via een vierbaans auto snelweg in nauwelijks meer dan tien minuten kunnen afleggen. De plannen tot verlegging van de rijks weg buiten de bebouwde kern van KERST-ASSORTIE. Een assortiment kerstcho colade. Nu nog voordeliger. 250 gram 1.35 SCHUIMKRANSJES. Kleurige kransjes voor de boom en een traktatie voor de kinderen. Weinig wol Juist nu de neo-nazi's het aureool te ge ven van vervolgden kan hun beweging aantrekkelijk maken voor allerlei onte vreden elementen. Bovendien ontslaat men de N.P.D. op die manier van de taak iets van zichzelf te bewijzen. Een vergelijking met de poujadisten in Frankrijk (nu al weer wat jaren gele den) gaat niet voor honderd procent op. Maar een overeenkomst kan zijn dat die groepering, zeker ook niet vrij van fas cistoïde trekken, na een geweldige op komst vrij snel weer verliep, niet door de krachtige anti-propaganda der ande ren, maar door het simpele feit dat de poujadisten zich allerwegen lieten ken nen als lieden van veel geschreeuw en weinig wol. Voor het geschreeuw in Duitsland zal de N.P.D. ongetwijfeld graag zelf zor gen, de taak van de andere partijen is het de kiezer te laten zien dat hij zijn stem eenvoudig verspilt aan een derge lijke groep. Het is op zichzelf al beden kelijk dat zowel de S.P.D. als de C.D.U. bezig zijn plannen te beramen om de kieswet in ijltempo te veranderen dat de N.P.D. nooit een kans maakt in Bonn de bondsdag te betreden. Praktijk Als de democratie in Duitsland iets waard is, dan moet dat bewezen kunnen worden en een dergelijk bewijs gaat men uit de weg door alleen maar een partij te verbieden of op andere wijze onmo gelijk te maken. Aldus een redenering, die in de praktijk in oudere democra tieën wordt toegepast. En tot dusver met succes .zelfs in Italië waar toch zeker ook nog vrij wat weemoedige gedachten aan de grote tijd van Mussolini moeten sluimeren bij meer romantisch dan hel der denkende burgers met stemrecht. Een andere zaak is of de Russen mis schien in wezen helemaal met zo zwaar tillen aan die paar neo-nazi's. maar het van meer belang achten Bonn in een kwalijk daglicht te stellen. In de eerste plaats om die landen achter het ijzeren gordijn die de laatste tijd een beetje met Bonn flirten tot andere gedachten te brengen met spoken van het Duitse ge vaar en zo. En in de tweede plaats om het zo lang rustige Euroüese ideologische front weer eens wat actiever te maken. Het is al vaker vertoond dat Moskou wat spanning in Europa opwekte als compensatie voor de Russen onwelgeval lige spanningen elders in de wereld. In dit geval zou men bijvoorbeeld kunnen denken aan een represaille voor Vietnam of iets van dien aard. Als dat zo is, kan het een gezellig wintertje worden. Nieuw extra fijne gegla ceerde koekkransjes. Een Nobo-produkt. Zakje 250 gram VROOM DREESMANN Het Kremlin is officieel boos op de Bondsrepubliek dat die niet meer doet om een herleving van het nazisme in te tomen. Dat is aan de ene kant onzin, aan de andere kant ook weer niet on begrijpelijk. Er spreekt een zeker Rus sisch onvermogen uit om zich voor te kunnen stellen dat in een land waar ieder het recht heeft zich politiek te Bestaat er één woord voor_sterk^ én_mooi? Ja: Olma groeperen naar eigen verlangen, de mo gelijkheid moet bestaan dat ook neo nazi's zich organiseren. Het is in zekere zin verbazend dat de Nationaldemokratische Partei Deutsch- land nog zo lang heeft moeten wachten op een toch nog maar betrekkelijk suc ces. Maar de Russen kunnen natuurlijk erop wijzen dat in de bondsrepubliek de communistische partij verboden is. zo dat het principe van de vrije partijvor ming toch al niet zo rein wordt ge handhaafd. En waarom dan die N.P.D. niet verboden? Nog daargelaten of het ooit verstandig is geweest de K.P.D. te verbieden in de bondsrepubliek, kan men zich voorstel len dat tegenover de N.P.D. een verbod geheel averechts gewerkt zou hebben. De veertienjarige Beppie van Dorre- stein, wonende op de Wieksloterweg, heeft in een grote nationale kleurwed- strijd één van de vele hoofdprijzen ge wonnen. Deze kleurwedstrijd, die uitgeschreven werd door de fabrikanten van G 4 - Schoenen te Best, zette honderden kin deren in de afgelopen zomer aan het werk. Schoenhandel Van oe Pol aan de Ko- ninginnelaan, dealer voor het boven genoemde merk, was voor de gelukkige winnares de kerstman. Woensdagmiddag ontving zij, in gezel schap van haar moeder, uit handen van de heer van de Pol een moderne vouw fiets. Naast deze hoofdprijs vielen in Soest nog een aantal kleinere prijzen, een be loning vormend voor de vaak fantas tisch gekleurde platen. Dealer voor Soest Soesterbergsestraat 26 - Horloger - Juwelier - Optiek

Soester Courant | 1967 | | pagina 6