n Kunstschilder Sebo Detmers 1 eren oeden Krabbels van Knelis Burgerlijke stand STOMEN oppenbrouwers Eerste Soester Begrafenis-Onderneming KOM WASSEN BIJ DE Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtvvagen- rij school D. ENGEL Judowedstrijden in Soest BE speciaalzaak BETER S.E.C. oefende met matig succes Antonius-u.l.o. uit Utrecht won basketballtoernooi B.D.C. handbal SOESTEBBERGSESTR.WEG 26 -TFL:2afl? 21EKENFONDSL VEP#NC?Ëi?\ KEMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 WIE RÉKENT LAAT EDE - TELEFOON (08380) 1 00 VOOR KAAR Van Weeclcstraat 80-82 - Soest GEHUWD: Amabel Juan Nicoline, Lan ge Beekstraat 21, Amersfoort en Jantje Sjoukje Veldhuizen, Schaepmanstraat 94. Krijn Johannes Peeneman, P. H. van Rijnstraat 39, Veenendaal en Alber- ta Delfsma, Gen. Winkelmanstraat 92. Auke Geert Otten, Dalweg 125 en Johanna Susanna van Beek, Akbar- straat 341; Amsterdam. Jan Marius Veen, Colenso 19 en Elisabeth Hendrika van Leeuwen, Soesterbergsestraat 125. Herman Hermus, Moerbessenberg 17 en Regina Elisabeth de Groot, Generaal Winkelmanstraat 27. Fieter Schrij vers, Bosstraat 90 en Catharina Johan na Lantema, Beukenlaan 23. Anto- nius Theodorus Kuijer, Eigendomweg 106 en Geertruida Henrica van Woer- kom, Nachtegaalweg 22. Gerardus Hendricus Aerts, Van Straelenlaan 12 en Christina Wilhelmina Maria de Jongh, Soesterbergsestraat 125. Henricus Cornelis Houdijk, Birkstraat 30 en Jo hanna Jacoba Maria Baars, Stadhou derslaan 21. Wulfert Wouterus van der Meij, Soesterbergsestraat 18 en Le- ni Maaike van der Wende, Dorpsweg 62, Goedereede. Jacobus Everardus van den Brakel, Diamantstraat 6, Hil versum en Everarda Wilhelmina Corne- lia Wolfsen, Molenstraat 75. Zeger de Graaf, Spuistraat 37, Bunschoten en Maria Verwoerd, Laanstraat 50. Ja- cob Huibers, Dwarsweg 4a, Ameron- gen en Wilhelmina Adriana Roest, Kerkstraat 2. OVERLEDEN: Catharina Antonia Lo- diers, 82 jaar, weduwe van P. A. Bo- gaert, Nieuwerhoekplein 10. Albert Aart van Ieperen, 75 jaar, gehuwd met C. Baart, Beatrixlaan 4. Hermanus Wilhelmus van Fulpen. 70 jaar, gehuwd met W. C. Cabalt, Molenstraat 68. Willem Cornelis Hakman. 79 jaar, ge huwd met T. de Jongh, Dr. Rupertlaan 8. Catharina Broker, 43 jaar, ge huwd met C. Veen, Simon Stevinlaan 49. Soesterberg. Cornelia Katharina Zoutendijk, 56 jaar, ongehuwd, Van Weed est raat 27. Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Houwkamer) Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. Bosstraat 5, telefoon 2543 en Kerkstraat. 51. telefoon 6621. Door de sportschool Pauw werden in het gymnastieklokaal van de Ulo-school in de Kerkebuurt judowedstrijden geor ganiseerd. De belangstelling was zowel bij de deel nemers als bij het publiek groot. Deelnemers waren er uit Wijk bij Duur stede, Driebergen, Zeist. Soesterberg en Soest, totaal 70 in getal. Er werd in 4 gewichtsklassen om de voor iedere klas se beschikbaar gestelde fraaie beker ge streden. In de klasse tot 55 kilo brachten G. du Long (Zeist) en E. v. d. Brink (Soest) het tot de finale, waarin uiteindelijk G. du Long zegevierde. In de klasse 55 tot 65 kilo verloor E. van Boekei (Soest) van B. Schrieken- berg (Zeist). In de klasse 65 tot 75 kilo won H. Gro tenhuis (Driebergen) van C. Vermeulen (Driebergen), terwijl F. de Boer (Soest) het tot een overwinning bracht op j. Schoneveld (Zeist) in de klasse boven 75 kilo. De wedstrijden werden een groot succes doch bij een volgende keer zal naar een grotere ruimte moeten worden omge~ zien wil men alle belangstellenden kun nen bergen. VRIJDAG 5 JANUARI 1968 Het is tijdens de Kerstdagen en een paar weken daarvoor erg druk geweest op de Klein Engedaalweg in Soest, waar het atelier is van Sebo Detmers. De heer Detmers is kunstschilder en verkoopt tevens al gedurende vijf jaar kerstbomen. Het leek hem wel leuk schilderen en kerstboomverkoop sa men te brengen. Als men er namelijk kwam om een kerstboom te kopen, dan kon men ook een expositie bezichtigen van schilderijen. Deze expositie is nu met twee weken verlengd voor hen, die niet in de gelegenheid waren om de schilderijen te zien. Sebo Detmers woont sinds 1940 in Soest. Daarvoor woonde hij in Zeist, alwaar hij in de bouw werkzaam was. Hij had contact met een kunstschilder in Soest en toen de oorlog uitbrak kwam de heer Detmers bij hem wonen. Door hem is hij gaan schilderijen en daar van heeft hij voor het grootste deel ge leefd. Schilderyen „Ik heb eerst met veel groen en grijs gewerkt" zegt Sebo Detmers gezeten tussen de schilderijen van de expositie. ,,Ik schilderde alles precies zoals het is, gewoon de werkelijkheid. Een strakke lijn bleef een strakke lijn. Daarna werk te ik met vagere vormen en veel meer kleurgevoelig, minder verschil tussen de kleuren. Toen kwamen de contouren en meer brutalere schilderijen. Nu zijn ze veel beweeglijker. Ik schilder erg veel bloemen en landschappen. Schetsen maak ik ter plaatse en ik werk ze in mijn atelier uit. Het is moeilijk om over je eigen schilderijen iets te zeg gen, schilderijen moet men zien. Som mige hebben een decoratief karakter en anderen zetten zichzelf op de voorgrond. De hoofdzaak bij mij is het decoratieve te verbinden met het romantische. Ik ben geloof ik niet door andere schil ders beïnvloed, ik ben m'n eigen weg gegaan. Andere schilders veroordeel ik niet. Als Karei Appel zegt „Ik rotzooi maar wat aan", dan bedoeld hij dat se rieus. Hij wil er mee zeggen dat er spontaniteit in zit. Wel toont hij weinig respect voor de traditie." Het verkopen van kerstbomen doet Se bo Detmers nu al vijf jaar. Dit kwam voort uit een reactie van zijn vrouw. Zij vond het nog al winderig om het huis en vroeg haar man of hij geen kerstsparren als windkering kon plaat sen. Het werden er toen zoveel, dat hij maar een gedeelte ging verkopen. En om de verkoop te stimuleren heeft Detmers er een expositie van zijn eigen werken bij gehouden. Kerstbomen „Het kopen van een kerstboom is dit jaar veel leuker geweest voor de men sen," vertelt de schilder. „Het is meer dan een zak suiker halen, er was een attractie bij. De mensen die even een boompje kwamen kopen, gingen ook naar de schilderijen kijken, waardoor ook bij hen misschien meer belangstel ling is ontstaan voor de kunst. De expositie heb ik twee weken ver lengd en ik ben van plan om regelma tig exposities te gaan houden van be kende Soester kunstenaars. Het is me helemaal niet te doen geweest om de artistieke openbaring. Ik houd er trou wens niet van om mezelf als kunst schilder naar voren te schuiven. „Sebo Detmers is inderdaad een be scheiden man. Hij laat me alles zien waarvoor ik belangstelling toon en het viel me daarbij op, dat tussen de schil derijen in zomaar stukken hout stonden, waarvan de argeloze bezoeker zou kun nen denken, dat de heer Detmers deze zo bewerkt zou hebben. Niets is min der waar, hij heeft deze stronken zo gevonden in de bossen rondom Soest en er niets aan veranderd. Ook staan er voorwerpen in het atelier waarvoor ook Sebo Detmers naam heeft. Het zijn constructies van weggegooid materiaal. „Je zou het Pop Art kunnen noemen, zegt de heer Detmers, maar dat is het niet. Ik ben er erg lang aan bezig ge weest en het stelt eigenlijk niets voor. In een schilderij moet je altijd alle hoe ken vullen, het geheel moet bedekt zijn met verf. Dat heb je hierbij niet. Er is geen vorm, die moet je maken. De rechthoek ben je even helemaal kwijt en dat kan verruimend werken. Alle mensen kunnen het als ze het maar even zien en het aandurven." Schilderlessen Sebo Detmers geeft ook schilderlessen waarvoor hij door het N.U.T. is aange zocht. Vorig jaar was er een middag en een avondcursus, maar dit jaar al leen een avondcursus. Met een klein groepje begint de heer Detmers dan te werken aan de eenvoudigste onderdelen van het schilderen. „Het loopt erg goed", zegt Sebo Detmers. „Drie deelne mers van vorig jaar wilden nu weer mee doen en dat is toch wel een suc ces. Het hoofddoel is om de cursisten te animeren en ze een eigen weg te laten zoeken in heit schilderijen. We beginnen met stillevens en dan een penseeltekening om te leren hoe men met een penseel om moet gaan. Het moeilijkste is om de op de school ge leerde peuterige manier van tekenen af te leren. Vroeger werd er op de scholen niets aan vrij tekenen gedaan. Nu moet een cursist leren om het penseel achter aan vast te houden en vrij te krassen. Kinderen leren dit vlugger. Daarom vind ik vrij tkeenen op scholen ontzet tend belangrijk. In Soest hebben de schoolhoofden er geloof ik een beetje angst voor. Ze durven de vrije expres- sie niet aan. Ik denk dat ze bang zijn voor verwildering of zo, maar het is voor kinderen een enorme bevrijding". In de huiskamer van de familie Det mers hangen enkele tekeningen en schilderijen van zijn eigen kinderen, elf en ^vvaa^ jaar. Zij blijken een grote vrijheid van tekenen te hebben, die hen zeker onder leiding van vader is bijge bracht. Sebo Detmers werkt erg serieus en wil voor ledereen iets doen die bij hem aanklopt. Al zijn er maar vijf mensen die lessen willen hebben. Detmers geeft er zijn tijd aan. Hij houdt van het schilderen en heeft er alles voor over. W. J. VAN DE WETERING. Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELSWEG 11, (nabij busstation Soest-Zd.), telei 6286 GEBOREN: Tanya Michelle, dochter van W. F. van Marle en M. A. J. Dijkhui zen, Van Goyenlaan 144. Ilse Linda, dochter van T. Houtgast en W. van Lankeren, Eigendomweg 83. Jeroen, zoon van E. J. Lodewijks en L. J. de Vink, Ringweg 22. Ghislaine, dochter van D. M. Campagne en D. E. Koek, Rubenslaan 96. Joan Florence, doch ter van H. E. van den Hengel en M. G. M. van Hienen, Kerkpad Z.Z. 114. Edgar Franciscus, zoon van J. P. F. Fiolet en A. J. Kerklaan, van Goyen laan 31. Harold, zoon van J. Pul en C. van Ee, Talmalaan 20. Marco, zoon van P. de Boer en M. Roke, Chr. Huygenslaan 83. Martin Evert Cor nelis, zoon van C. M. Veerkamp en E. H. van den Broek, Beckerdnghstraat 66. Margaretha, dochter van B. W. Wim- mers en G. Torn, Dalweg 171. Mark Frederik, zoon van G. A. Herbold en van P. de Vries, Colenso 11. Ingrid Anne Maria, dochter van P. R. Hil- horst en van M. J. van den Breemer, Ferd. Huycklaan 22. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak al weer een bietje gewend bin an ut nieuw jaor. De mees te bezorregers van de kraante en week- blaaje hebbe weer gebeld en stinge dan veur de deur mit un uutgestoke ha and waorin een kaortje laag waorop sting da zullie de leezers een bar gelukkug en veurspoedug nieuw jaor wenste. En net as aore jaore paak- te ik ming knip en haolde der een fooi uut. Een kleintje as ut een bezorger was waor ik nie zo bar over te vreeje was. Die beveurbeeld iedere maond een keer vergaot bie ming een kraant deur de deur te gooie. En een vette as ut waas veur eentje die altoos krek op tied bezorregde. Ming ouwejaorsvuurwarrek leit noeng al veur ut zeuvende jaor ongebruuk in de kaast. Ik weet nie eens of ut nog wel goed is. Maor sinds ik un keer een vuurpijl wou ofsteeke, en ming Kneliao ut zo op der heupe kreeg dak docht dak een gillende keukenmeid had offe- stoke, is vuurwarrek ofsteeke veur Kne lis verleeje tied. En eerluk gezeit mok zeige dattut ming nie bar spiet. Vaok gaot ut goed. Maor bar vaok gaot ut ok mis, en in de kraante hep al weer duudeluk estaon dat de gevoLlege meraokels arrug kenne weeze. En dan krek om twaollef uur, minse of de wereld vergaot, ut liek der heulegaor nie op datter een nieuw jaor gaot be ginne. Ut liek meer op een verniete- ging van iets wat nog mot beginne. Gelukkug nieuwjaor, vrooluk nieuw jaor, zaolug nieuw jaor, veurspoedig nieuwjaor, op bar veul verschillende meniere wense de minse mekaor veur ut nieuwe jaor ut allerbeste. Maor wat ze ok zeige, ze bedoele allegaor niks anders dan dat ut nieuwe jaor veur iedereen ut beste mag bringe. En dat hoop ik ok, saome mit Kneliao. Wullie wense dat de gemeente een heule kwak geld kriegt, dat de pelissie- manne ut heule jaor niks te doen zalle hebbe, dat de braandweermanne geen een keer de kezerne mit loeiende se- reene hoeve te verlaote en dat de min se van de plansoenedienst nie een keer uutgetrokke plaante en ofgetrokke tak- ke hoeve weg te haole. Ik geloof ut nie, maor ik hoop wel dat- ter ok een paor sportvereneginge birrne die kaampioen worde. Ik wens alle Soesder sportminse een jaor waorin de „Soesder Sporthaal" der mag komme, en nie alleen de sport minse, ok de belangstellende, waant dat die der biime staot as een paol bove waoter. Maor een van de belangriekste dinge blief ik toch vingde dat de maane vaan de ziekeotoo ut heule jaor nie uut hoeve te rieje veur ongelukke. Waant laote wullie toch allegaor mit mekaor prebeere een heul bietje beter uut te kieke en veul veurzichtegur te weeze as ut verleeje jaor. Dat de ziekeotoo en alle dokturs niks te doen hebbe motte we dan maor op de koop toe neeme, veur die minse blief ter al tied wel warrek an de winkel. Warrek, heul veul warrek hoop ik dat ter ok in dit jaor in Soest mag weeze, zodat alle minse mit warreke hun brood, en as ut effe kan mit wat ter op, kenne verdiene. Zongder dat we daorvoor de veule buutelaanders, die we gehaold hebbe toen we al ut war rek nie klaor konde kriege, naor der luu huus motte stuure. Waant dat hebbe wullie meraokels goed kenne zien op de tillevisie. De minse kenne allegaor zo nodug motte kaankere op ongs laand, wullie magge veurloopug heul nie klaoge. Wullie magge kaankere, en as ut nie aores ken ofbreekende kretiek hebbe. Wullie hebbe warruk en ete. Wullie binne der al zo an gewend da we ut vaok nie meer waardeere. Ik bin blie dak zo of en toe is herin nert wor an ellende en arremeuj. Mit zo'n gedaachte is ut nieuwe jaor noeng al een jaor dat geslaogd genoemd mag worde. wist voor rust nog tegen te scoren. Na rust werd het even benauwd voor B.D.C., want U.D. wist de stand gelijk te maken, 3-3 dus. U.D. kreeg op dat moment een penal ty toegewezen, maar de bal werd op voortreffelijke wijze door Marry van den Deijssel gestopt. B.D.C. herstelde zich en door Mieke van Leeuwen werd de stand tot 6-3 op gevoerd. De dames blijven door deze overwin ning de eerste plaats behouden, met een voorsprong van één punt op Olym- pia. Het tweede herenteam dat op het veld nederlaag na nederlaag moest slikken, blijkt het in de zaal veel beter te doen. Zo werd zondag met maar liefst 21-9 van Attilas gewonnen. Verdere uitslagen waren: Heren: U.D. 4-B.D.C. 7-8. Dames jun.: Olympia- B.D.C. 2-6. U.V.V.-B.D.C. 2 10-7. Dames- adsp. B.D.C.-Limvio 9-6. Programma voor volgende week: Dames B.H.C. 2-B.D.C. 3, 13.40 uur te Hilver sum. Dames jun. S.D.O. 2-B.D.C. 2, 17.00 uur te Hilversum. Heren H.H.C. 4- B.D.C. 3 14.25 uur te Hilversum. S.E.C. heeft de gedwongen rustperiode aangegrepen voor het spelen van een paar oefenwedstrijden. Het nog altijd ongeslagen zaterdagelftal, dat inmiddels rechtstreeks op weg is naar promotie, kreeg zaterdag toch wel een gevoelige klap, uitgedeeld door het overigens twee klassen hoger spelende Terschuurse Boys, dat ook in de eerste klasse bijna bovenaan staat. S.E.C. moest met 8-2 het onderspit delven, al moet de zege wel wat geflatteerd genoemd worden. S.E.C.-doelman Kramer stak deze winterse middag echter ook niet in zijn beste vorm. Hij had de nederlaag, die overigens wel verdiend was, toch aanzienlijk kunnen beperken. S.E.C. heeft zich bepaald niet in een hoek laten drukken. Via Sengers en Stalenhoef kwam men tot zeer verdienstelijk ver weer, dat twee doelpunten opleverde door genoemde spelers. De stand was toen echter al 6-0 in het nadeel van de Soestenaren. Bij de rust keek S.E.C., dat toch tot aardig spel kwam, tegen een 3-0 achter stand aan. Een minder safe spelende defensie bood Terschuurse Boys de ge legenheid om na de rust tot 6-0 uit te lopen. Eerst toen zagen Sengers en Sta lenhoef kans om de achterstand iets te verkleinen. De gasten hielden S.E.C. echter op zes doelpunten achterstand. Het eerste en tweede zondagsteam ston den op de laatste dag van 1967 tegen over elkaar. Het eerste won op het be sneeuwde veld met maar 2-1, na in de tweede helft eerst nog met 1-0 achter gestaan te hebben. Daar was Dettmer voor verantwoordelijk. Achtereenvolgens schoten v. d. Broek en Surstedt de ach terstand weg, al moest er wel zeer veel moeite voor worden gedaan. Zondag speelt S.E.C. een vriendschappe lijke wedstrijd tegen De Vesting uit Naarden. Telefoon 02154-2323 Amalialaan 19-21 Het basketballtoernooi, dat Red Stars afgelopen zaterdag voor een aantal scho len uit de omgeving organiseerde, is gewonnen door de Antonius-u.l.o. uit Utrecht. De Amersfoortse Kweekschool, die in de finale met 42-34 werd versla gen, ging met de tweede prijs naar huis, terwijl de F. de Munnikschool uit Utrecht op de derde plaats eindigde. De negen scholen waren ingedeeld in twee poules en stonden daarin tweemaal tegenover elkaar. Op de helft had de Antonius-u.l.o. reeds de leiding in poule A. ondanks een 16-16 score tegen het R.K. Lyceum uit Hilversum. Het was overigens het enige punt, dat de uiteindelijke winnaar moest afstaan. De tweede wedstrijd tegen het Hilversums R.K. Lyceum werd namelijk met 31-16 gewonnen. Na de helft van de competitie leidde in poule A de An tonius-u.l.o. met vijf punten voor de Rijks H.B.S. II (Utrecht), het R.K. Ly ceum en het Corderiuslyceum uit Utrecht. In de tweede poule ging het de Kweek school bijzonder voor de wind. Het was na vier wedstrijden nog ongeslagen. De F. de Munnikschool moest alleen zijn meerdere erkennen in de Kweekschool, de overige wedstrijden zette deze school in winst om, althans in de eerste com petitiehelft. Toen alle ploegen elkaar eenmaal ont moet hadden, waren de standen in de verschillende poules: Poule A: 1. Antonius-u.l.o., 5 pnt. 2. Rijks H.B.S. II, 4 pnt. 3. R.K. Lyceum, 3 pnt. 4. Corderiuslyc., 0 pnt. Poule B: 1. Kweekschool, 8 pnt. 2. De Munnikschool, 6 pnt. 3. Handelschool, 3 pnt. 4. Constantijn, 3 pnt. 5. Rijks H.B.S., 2 pnt. Beide leiders maakten in de tweede ron de geen fout meer. Zij wonnen al hun partijen en werden onbedreigd poule- winnaar. In poule A kon de rijks H.B.S. II zijn tweede positie niet behouden. De H.B.S.-ers werden zelfs nog laatste, ook al omdat het Corderiuslyceum in de tweede ronde tweemaal tot winst kwam. In poule B bleef de De Munnikschool tweede, al werd verrassend van de Rijks H.B.S. I verloren. De eindstanden na een volledige com petitie waren: Poule A: 1. Antonius-u.l.o., 11 pnt. 2. R.K. Lyceum, 5 pnt. 3. Corderiuslyceum, 4 pnt. 4. Rijks H.B.S. II, 4 pnt. Poule B: 1. Kweekschool, 16 pnt. 2. De Munnikschool, 10 pnt. 3. Rijks H.B.S. I, 8 pnt. 4. Handelschool, 5 pnt. 5. Con stantijn, 3 pnt. In de halve finales (tussen de nummers Links het team van de Antonius u.l.o., rechts het team van Kweekschool- Amersfoort. Na een spannende finale wisten de Utrechters de Amersfoorters achter zich te houden en daardoor de fraaie beker mee naar huis te nemen. twee van elke poule) zegevierde De Munnikschool met 37-26 over het R.K. Lyceum en werd daarmede derde. De Munnikschool had gedurende de hele wedstrijd een overwicht. Zowel in tech nisch als in tactisch opzicht waren de Utrechtse scholieren superieur. In de finale stonden de Kweekschool uit Amersfoort en de Antonius-u.l.o. tegen over elkaar. De Kweekschool, die tot dat moment nog geen punt had hoeven afstaan, ging na een zeer spannend en vrijwel gelijk opgaande strijd de rust in met een 17-14 voorsprong. De Antonius- school kwam in de tweede helft sterk terug en kon, mede door het uitvallen van de lange rebounder van de Kweek school de kleine achterstand in een voorsprong omzetten. Uiteindelijk ging toch de zege naar de Utrechtse u.l.o.- school. De heer Th. M. Peet, directeur van de Stichting voor de Lichamelijke Opvoe ding en Sport, reikte na afloop in het Verenigingsgebouw de prijzen uit. Red Start kan terugzien op een zeer ge slaagd toernooi, dat opviel door goede organisatie, een grote sportiviteit en een goede sfeer. Het verwachte uitlopen van het programma waaraan al om acht uur 's morgens werd bpgonnen is uitgebleven, evenals welke wanreactie ook. Na afloop van het toernooi vroeg men zich alleen af, of het volgend jaar stel lig weer te houden toernooi over meer dagen kan worden uitgebreid en of ook niet een toernooi voor meisjes kan wor den georganiseerd. Ongetwijfeld is van dit toernooi een grote propaganda voor de basketball- sport uitgegaan. Daarom is het zo jam mer dat het wekelijks gebruik door Red Stars van de gymnastiekzaal van de l.t.s. „Eemland" aan een zijden draadje hangt. Hopelijk heeft men echter zoveel voor de bevordering van de jeugdsport over, dat deze nog jonge, maar levens krachtige basketballvereniging haar eni ge trainingsmogelijkheid niet wordt ont nomen. In de Hilversumse Expohal speelde het eerste team van de heren tegen het tweede team van B.H.C. uit Bussum. Door het niet meespelen van Ton van Van Asch, Ries Smeeing en Dick van Velzen waren de B.D.C.-ers danig ver zwakt. B.H.C. wist dit voordeel uit te buiten en tot 5-2 uit te lopen. Op volle sterk te weer in het veld wist B.D.C. de stand weer op gelijke voet te brengen. Door een penalty wist B.H.C. voor rust nog 6-5 te maken. Na rust eenzelfde spelbeeld, waarbij de doelpunten om en om vielen. Bij een scoringskans voor B.D.C., waarbij de keeper van B.H.C. de bal stopte en hierna probeerde de bal in het veld te spelen, werd hij gehinderd door Wim Steenbakkers. De scheidsrechter vond het wederom noodzakelijk iemand uit het veld te stu ren en Steenbakkers kon dan ook voor vijf minuten op het strafbankje plaats nemen. Inmiddels was de stand op 10-10 gekomen. Op dit beslissend moment mis te Koos van den Deijssel een scorings kans, doordat de bal vanaf de grond tegen de onderkant van de lat in het veld terugstuitte. Wederom deelde de scheidsrechter een penalty aan B.H.C. toe, welke benut werd. B.D.C. kon niet verder meer komen, doch B.H.C. zag nog kans een doelpunt te maken, zodat de eindstand met 12-10 eindigde. De dames speelden in Utrecht tegen U.D. In het begin wilde het in de ver dediging niet zo beat lukken, want de cirkelloopsters van U.D. kwamen bij herhaling vrij. Bij een van deze aan vallen wist U.D. het openingsdoelpunt te scoren. Tilly Smeeing wist kort hierna met een laag schot de stand in evenwicht te brengen. De verdediging van B.D.C. sloot nu beter en de aanval werd zorgvuldiger uitgevoerd. Anny Wigtman wist met een afstandsschot en een sprongschot de stand tot 3-1 op te voeren, doch U.D.

Soester Courant | 1968 | | pagina 3