OPRUIMING koopjes in alle artikelen J. Hoppenbrouwers MIKIMO MIKIMO MIKIMO EGvSETTEN Officiële TENTOONSTELLING HARTZEER D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM Grote belangstelling voor jubileumreceptie „Sursum Corda" Burgerlijke stand Kerstmis 1967 ging in vlammen op Krabbels van Knelis Drie jongens enkele uren na bromfietsdiefstal aangehouden DE speciaalzaak voor Uw kind. kleedt Uw kind BETER! Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Raadsvoorstellen voor de gemeenteraadsvergadering van woensdag 17 januari Voorlichtingsavond K.V.G. en N.K.V. Paard van Soester manegehouder veroorzaakte on; geval In onze collectie BRILMONTUREN Fa. O. F. VOIGT meedelingen Aardappelmoeheid Katholiek Vrouwengilde Openbare Leeszaal en Bibliotheek TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIETEL. 4444 VAN WEEDESTRAAT 80-82 DAMES- EN HERENMODE EN CONFECTIE KOM WASSEN BIJ DE Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION DINSDAG 9 JANUARI 1968 Een experiment, maar achteraf een zeer geslaagd experiment was de receptie, die het bestuur van de Christelijke Koorvereniging „Sursum Corda" vrij dagavond in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat hield ter gelegen heid van het tien-jarig bestaan van het """koor. Uit de grote belangstelling op de re ceptie is wel duidelijk gebleken, welke plaats het koor in de harten van vele ingezetenen inneemt. Burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck was een van die velen: „Het is merk waardig, zoals het muziekleven in Soest de laatste tijd omhoog gaat, zowel als vocaal als instrumentaal", zo sprak de burgemeester tot voorzitter Oudenbroek en zijn medebestuursleden. De burge meester noemde een bloeiende zang vereniging een rijk bezit voor de ge meenschap. „Maar een goed draaiend koor is niet alleen zeer aangenaam voor de samenleving, maar ook voor de eigen leden", aldus Ie burgervader, die de wens uitsprak, dat men op de inge slagen wel zal blijven voortgaan. Tal van Soester ingezetenen - leden, oud-leden en belangstellenden - hebben het bestuur van de 75 leden tellende koorvereniging daarna geluk gewenst. In vele gevallen lieten zij hun geluk wensen vergezeld gaan van een meer concrete blijk van waardering, in de meeste gevallen in de vorm van geld, bestemd voor het aankopen van de veelal kostbare muziek. De voorzitter van het Motet- en Ma drigaalkoor bood het jubilerende be stuur drie flesen wijn aan. Ook afge- In de nacht van zaterdag op zondag deed een inwoner van Austerlitz aan gifte van diefstal van zijn bromfiets. Het voertuig had bij de dancing van Boltini gestaan, maar bleek te zijn verdwenen, toen hij om half drie naar huis wilde rijden. De daders hebben overigens maar korte vreugde van hun diefstal gehad, want nauwelijks een uut later werden zij in Soest aange houden. Het waren drie studenten t.w. de 18-jarige R. B. N. uit De Bilt, de 22-jarige J. C. H. uit Utrecht en de 18- jargie J. J. H., eveneens uit Utrecht. Zij hadden bij Boltini in het stroo bij de olifanten willen slapen, maar von den te weinig stroo en zijn toen maar met de eerste de beste brommer, die zij tegenkwamen, naar huös gegaan. Zij krijgen proces verbaal ter zake van joy-riding. vaardigden van het Mannenkoor Apol- lo en het koor van Paleis Soestdijk wa ren op de receptie aanwezig om het bestuur en dirigent L. J. Meijer, als mede de organist Gert Muts met het jubileum geluk te wensen. Verder ga ven ds J. Mettau, ds Van Lier, ds Smit en ds. Roest .alsmede vele vertegen woordigers van kerkelijke instelling blijk van hun belangstelling. Ook de oud-voorzitter van Sursum Cor da, de heer Van Gorkum ontbrak niet, evenmin als het tot verleden jaar oud ste lid van het koor, de 84-jarige heer Hummel. Tenslotte was ook de Stich ting „Band met God" uit Haarlem, die de grammofoonplaten voor het koor verzorgd, op de receptie vertegenwoor digd. Op 26 januari zal het 10-jarige koor een jubileumuitvoering geven in de Juliana- kerk. Op het programma staan o.a. werken van Mozart, Handel, Von We- ber en Bruckner. Medewerking aan dit concert verlenen de organisten Gert Muts en Wim Deelen. Blijetijds-, baby- er) kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GAI.LENKAMP PELSWEG U. (nabij busstation Soest-Zd.), telel 6286 GEBORENSandra Nicolette, dochter van K. Geerts en M. C. Klompjan, Von dellaan 13. Peter, zoon van A. P. Kok en A. H. Verwoerd, Van de Vel- deplantsoen 9. Hendrik Henk, zoon van H. van Fulpen en H. C. van Toor, Noorderstraat 31, Baarn. Myrna Chantal, dochter van J. G. Verweij en C. A. Bijlsma, Julianaplein 1. Emile Louis Eugéne, zoon van J. R. G. Stef- fens en M. L. van Niel, Parklaan 37, Soest. Dennis Robert, zoon van G. E. Staal en J. K. de Boer. Beetzlaan 75. Rob Johan. zoon van H. M. A. Schenk en E. W. J. M. van Ree, Acacialaan 3. Hendrik Remko, zoon van H. Palte en F. van Urk, Plesmanstraat 301, Soes- terberg. Peter, zoon van G. van As sen en P. J. A. Bel, Van Goyenlaan 84. Serge, zoon van M. S. Götz en J. E. Kehrer, Irenelaan 45. Maria Alida Johanna, dochter van M. M. van den Bor en J. A. A. van der Veer, Smits- weg 34. Manon, dochter van J. van Dijk en J. Valk. Plesmanstraat 259, Soesterberg. Silvia Johanna Majolina, dochter van P. J. Regnery en J. J. Barnhoorn, Nieuwerhoekplein 6. ONDERTROUWD: geen. GEHUWD geen. OVERLEDEN Jacob Brons, 82 jaar, ongehuwd, Zeist, Huis ter Heide, Amers- foortseweg 56. Lambert Groenwold, 48 jaar, gehuwd met G. G- A. Müthing, Vermeerlaan 23. Frederika Maria van Stijn, 87 jaar, weduwe van H. van Reek, Nieuwerhoekplein 10. Maria Johanna Kuijvenhoven, 74 jaar, gehuwd met C. Pas, Koninginelaan 126. Petrus Nol ten, 70 jaar, gehuwd met T. T. Diekhuis, Buvs Ballotlaan 14, Soesterberg. Jo- seph Tjerks, 62 jaar, gehuwd met C. J. Tjerks. Heideweg 33. IJbeltje Posthu- ma Smit, 89 jaar, weduwe van S. Schel- tinga. Prinses Christinalaan 29. Ger- rit Griffioen, 71 jaar, gehuwd met M. A. Kuijper, Sint Theresiastraat 23. C O Dir. H. W Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) VERBETERING STROOMVOOR ZIENING GEMEENTEWERKEN. In verband met de bouw van de brand weerkazerne in het noodzakelijk om te vens de gehele stroomvoorziening van alle gebouwen van gemeentewerken te verbeteren. Blijkens een definitieve prijsopgaaf van de N.V. Nettenbouw te Amersfoort zullen de kosten ƒ24.690, bedragen. Hiervan komen ƒ3.750,ten laste van de in aanbouw zijnde brand weerkazerne. B. en W. stellen voor een krediet van ƒ21.000,beschikbaar te stellen. SUBSIDIE STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE EN GEZINS VOORLICHTING In het dienstjaar 1967 werd voor dit doel 18.571,uitgetrokken. Bij deze subsidie-aanvrage kon geen rekening worden gehouden met de omzetting van de plaatselijke stichting in een inter- plaatselijke stichting, waarbij de ge meente Baarn is betrokken. Als gevolg hiervan is het aantal cursussen toegeno men. Daarom moet de subsidie uitge breid worden, waardoor de begroting 1967 met ƒ2.868,gewijzigd moet wor den. VERHOGING PRESENTIEGELD Het presentiegeld voor de leden van het college voor de verlening van de bijstand is sedert 1 januari 1965 vast gesteld op 13,per vergadering. De commissie voor Sociale Zaken heeft ons verzocht het presentiegeld nader vast te stellen op 17,50 per vergade ring. B. en W, kunnen zich hiermede verenigingen. AUTOSPUIT VOOR DE BRANDWEER SOESTERBERG De autospuit van de brandweer te Soes terberg is 16 jaar oud en moet dringend vernieuwd worden. De kosten voor aanschaffing van een nieuwe autospuit zal pl.m. ƒ80.000,bedragen. Het col lege stelt voor hiervoor een krediet te verlenen. VERBOUWING RIOOLGEMAAL De capaciteit van het rioolgemaal aan de Dorresteinweg is onvoldoende in verband met de voortgaande bebou wing van het Soesterveen. De aan de uitbreiding verbonden kosten zullen 180.000,bedragen en B. en W. stel len voor een krediet tot dit bedrag be schikbaar te stellen. VERKOOP VAN GROND Het college stelt voor tot de volgende grondverkopen over te gaan. Aan de heer A. P. J. van Heeswijk, Nieuweweg 8, alhier, een stuk grond van pl.m. 80 m2, gelegen nabij de Nieuweweg, voor 1.600,Aan de heer G. Hardorff, Nieuweweg 6„ alhier, een stuk grond van pl.m. 90 m2, gelegen aan de Nieu weweg, voor 1.800,Aan de P.U.E.M. een perceeltje grond ten grootte van pl.m. m2 in het Industrieterrein te Soest voor 1800, en DURFINE CASSETTES JUWELIER HOBLOGER REMBRANDTIAAN 18 - TEL. 02155-4785 Na de kerstviering, die op 20 december in intieme sfeer werd gehouden in het feestelijk versierde Ludgardisgebouw, werd de eerste bijeenkomst in het nieu we jaar donderdag 4 januari gehouden voor de leden van het K.V.G. Soest en Soestdijk en de leden van het N.K.V. Er was een avond georganiseerd door de Coöp. Condensfabriek „Friesland", be ter bekend onder de naam Friese Vlag. Deze fabriek, die in 1916 begon met 25 mensen, is thans een bedrijf met meer dan 1800 werknemers en staat als twee de op de wereldranglijst. Dagelijks komt een miljoen liter melk deze fabriek binnen om gecondenseerd te worden en als koffiemelk in eigen land te worden verkocht of gesuikerd in blik voor het buitenland. Ook wordt nog een gedeelte als poedervorm over de gehele wereld gedistribueerd. Een en ander was in de kleurenfilm „Simphonie in M" op aantrekkelijke wijze te zien. Naast de koffiemelk kwamen ook de nevenproducten aan de beurt, die door de fabriek worden vervaardigd, van ba byvoeding dieetvoeding, suikervrij, vet arm, eiwitrijk tot producten speciaal vervaardigd voor ouden van dagen, door het vetgehalte van 9 of 7 °/o terug te brengen op 4,2 het z.g. Gerontolak. ook geschikt voor de vermageringskuur. Naast de melkproducten treedt de fa briek ook op als verkoper van Rivella, gezoet en ongezoet, waarvoor de Alpen kruiden uit Zwitserland komen, welke toegevoegd worden aan de wei, hetgeen overblijft van de kaasproductie. Deze drank werd in de pauze aangebo den en was voor velen een toevoeging aan het bekende arsenaal frisdranken. Door de grote afzetgebieden van de fa briek verkoopt zij ook voor de vier Co- operatieve aardappelmeelfabrieken in het Noorden de Crespa chips. Deze boeiende avond werd besloten met i een ontspanningsfilm van Bert Haanstra. Opnieuw is een overstekend paard de oorzaak van een verkeersongeval op de Biltseweg nabij de Koninginnelaan ge weest. Zaterdag werd daar een paard van de Soester manegehouder J. La- seur aangereden door het Eerste Ka merlid, de 59-jarige heer N. F. A. Vugts uit Den Haag, die tevens lid van de Haagse gemeenteraad is. De heer Vugts kon het paard niet meer ontwij ken en reed tegen een van de flanken. Het Eerste Kamerlid raakte bij het on geval dusdanig gewond, dat hij met een hersenschudding en verschillende hoofd wonden moest worden opgenomen in het ziekenhuis te Baarn. Zijn auto werd vrijwel geheel vernield. Het paard was in de bossen achter pa leis Soestdijk gestruikeld over een boomwortel en daarna op hol geslagen, nadat het zijn amazone, de 17 jarige mej. M. H. F. H. uit Utrecht had af geworpen. Het dier stak de weg over. met genoemde gevolgen. Het paard zelf kreeg onder meer twee gebroken benen en is op verzoek van de eigenaar af gemaakte De berijdster moest met een shock in het Baarnse ziekenhuis wor den opgenomen. Op nagenoeg dezelfde plaats werd en kele weken geleden ook een paard van dezelfde manege door een automobiliste aangereden. De bestuurster van de wa gen kreeg toen het paard op de mo torkap, waardoor haar het uitzicht werd ontnomen en zij door een schrikhek heen een droge sloot in reed. De auto mobiliste raakte toen eveneens vrij ern stig gewond. Is er zeker een naar uw keus Bureem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier De burgemeester der gemeente Soest maakt bekend, dat op werkdagen, van 00 tot 12.00 uur, op afdeling I van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage ligt de beschikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning van 29 oktober 1955, no. L/PA 670, zoals deze is gewijzigd bij de beschik kingen van 24 november 1956, no. L/PA 3001 en 15 december 1961, no. L/PD 921, alsmede de bij de eerstgenoemde beschikking behorende, op deze gemeen te betrekking hebbende kaarten en lijs ten, zoals deze op 1 december 1967 op nieuw zijn vastgesteld en waarop zijn aangegeven de thans krachtens artikel 3, tweede lid, van het Besluit bestrij- Onder de beschermende leiding van de Soester Vrijwillige Brandweer, werden zaterdagmiddag op twee plaatsen in on ze gemeente, op het Nassauplantsoen en op een terrein nabij de Eikenlaan, de restanten van Kerstmis 1967, in de vorm van kerstbomen en kersttakken, een prooi der vlammen. Op de Eikenlaan, waar de brandweer, onder leiding van de witgehelmde brand meester Huizinga, een oogje in het zeil hield, omringden honderden jeugdige kerstboomverzamelaars de metershoge stapel kerstbomen en ander aangevoerd brandbaar materiaal. Toen de brandweer klokslag vier uur de met celluloid zeer makkelijk ontvlam bare „brandstapel" aanstak, moesten de grotendeels jeugdige toeschouwers al ras een veilig heenkomen zoeken wegens dt enorme hitte. De tentoonstelling inzake de toekomstige ontwikkeling van Soest is op veler verzoek nogmaals te bezichtigen en wel op donderdag 11 januari 1968 van 19.30 - 21.30 uur, vrjjdag 12 januari 1968 van 19.30 - 21.30 uur, zaterdag 13 januari 1968 van 14.30 - 17.30 uur. Deze tentoonstelling is opgesteld in bet achter het gemeentehuis staande gebouw. Burgemeester en wethouders van Soest, De secretaris, De burgemeester, J. DOBBEN l.s. S. P. BENTINCK ding aardappelmoeheid gebieden en/of terreinen. Op deze gebieden en terreinen is verbo den de teelt van: 1. aardappelen en tomaten; 2. bloembollen en -knollen, boomkwe- kerijprodukten, koolraapplanten, kool- planten, stekbieten en andere planten, die met de ondergrondse delen worden gerooid, een en ander voorzover zij ken nelijk bestemd zijn om te worden uitge- plant. Bij eerdergenoemde beschikking L/PD 921 is bepaald dat in tuinen, gelegen binnen als besmet aangewezen gebie den en/of terreinen, de teelt van aard appelen van „A.M.-resistente rassen" is toegestaan, mits daarbij onderstaande bepalingen in acht worden genomen: le. de in enig jaar in de tuin met A.M.-resitente aardappelrassen beteelde oppervlakte mag niet meer bedragen dan 1/3 gedeelte van de totale beteel- bare oppervlakte van de tuin; 2e. indien 1/3 gedeelte van de totale beteelbare oppervlakte van de tuin gro ter zou zijn dan 3 are, mag de in enig jaar met A.M.-resistente aardappelras sen beteelde oppervlakte niet meer be dragen dan 3 are; 3e. op dat gedeelte van de tuin, waar op in enig jaar A.M.-resistente aardap pelrassen worden geteeld, mogen eerst in het derde daaropvolgende jaar op nieuw aardappelen van A.M.-resistente rassen worden geteeld. Onder „A.M.-resistente aardappelrassen" worden verstaan: de aardappelrassen, welke het betreffende teelt jaar door de Rijkscommissie voor de samenstel ling van de Rassenlijst voor Landbouw gewassen zijn aagnemerkt als met resis tentie tegen het aardappelcystenaaltje. De desbetreffende lijsten liggen voor belanghebbenden ter inzage op het ge meentehuis, alsmede op de districtskan toren van de Plantenziektenkundige Dienst. Soest, 5 januari 1968. De burgemeester, S. P. BENTINCK. Op dinsdag 23 januari houden de leden van het K.V.G. Soestdijk een verdie pingsdag bij de Zusters aan de Heide weg in Soest. Daar het aantal dames dat zich hiervoor opgegeven heeft nog te klein is, kan nog geen definitieve afspraak worden gemaakt met een geestelijke. Mochten er nog meer belangstellenden zijn, dan gelieve zij zich zo spoedig mo gelijk op te geven bij mevrouw Musolf, Wilhelminalaan 22a, tel. 3972. STUDIEBOEK7NGuttmacher, Best en Jaffe, Alles over geboorteregeling. Renoir, Renoir, mijn vader. Léautaud, Onvoltooid verleden tijd. Gombro- wicz. Uit het dagboek van Witold Gom- browicz. Van Leeuwen, Verdronken verleden. Pama, Rietstap's handboek der wapenkunde. Schreiber, Kooplui veroveren de wereld. Philips, De ko ninklijke horden. Mallowan, Mesopo- tamië en Iran. Aarse en Marinus, „Houzee kameraad!" Van der Kloos ter, Oranje in beeld. Alliloejewa, Twintig brieven aan een vriend. Van Aaken, Het oostelijk front. Buitenweg, Soos en samenleving in tempo doeloe. Adams, Sukarno. Hartog en Hartog, Land in, land uit. Maurenbrecher, Het journaal van de Takebora. Wyn- ne. De storm stak op. Wandelingen door Gooi- en Eemland en omstreken. Van Oldenburg Ermke, De Limbur gers. Hansen en de Wagt, Wat doen we in Suriname? Kenia. Zambia. VAR (Egypte). Nigeria. Haïti. Colombia. Paraguay. Venezuela, Colombia en Suriname. Taiwan (For- mosa). Hong Kong. Jordanië. Garsjin, De palm die door het dak breekt. e=^ Van Beek, Het Mexicaanse paardje. Boon, Dorp in Vlaanderen. Chapkis, De reizen van pater Key. Dendermonde, Snipperdagen. Insingel, Een getergde jager. Wertheim, Izzu- daar. Wolkers, De hond met de blau we tong. Asimov, Ik, robot. Palmer en Rice, Een advocaat in kwade zaken. BOEKEN VOOR JONGEREN: Charteris, De Saint in New York. Hartekamp, Lastige Lotje. Walsh, Een dief in de nacht. DUITS Kastner, Der kleine Mann. Mann, Ein Tag aus dem Leben Hanno Buddenbrooks. Simons, Drei gehen durch die Nacht. Storm, Der Schim- melreiter. ENGELS Alcott, Little women. Fidler, The mysterious Mr. Simister. Hall, The mystery of the sleepers. Maugham, The outstation. O'Hara, A family party. Adair en Degrève, Les voleurs d'autos. Camus, La pierre qui pousse. Langendijk, Don Quichot op de bruiloft van Kamacho. Rose, INvelve angry men. Mulisch, De sprong der paarden en de zoete zee. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak ut bar jaamer vind dak zo muuziekaol bin as un Soesder knol. Da wil netuur- luk nie zeige dak nie vaan meziek houw. Ik bin der wild vaan. Maor as ik meziek zeig dan bedoelk ok meziek en nie un heule kwaak lewaoi wa de jongeluu van teugeswoordug meziek noeme. Een vaan die dinge diek ut liefste hoor is harremenie meziek. Vaandaor dak bar in me schik was toengk vaan de week een uutnooijegingskaort kreeg tuusestuurd veur de resepsie vaan ong- ze Soesder Harremenie P.V.O. Pet veur- over zee je wullie vreuger teuge mekaor. Zeuventug jaore blaoze die maane al hoog van de toore. Noeng is ut wel zo datter nie een meer bie is die ok al zeuventug jaore lid is, schaat ik zo. Maor der is ter eentje bie die al zestig jaor een aorig partietje mitblaost. Han nes Staol. Minse wa een meziekmao- ker. En niet eentje die aleenig mit mak- kelukke baontjes die zestug jaore hep volekrege. Heulegaor nie. As ik ut had motte doen hattik een bar klein instre- ment uuttekooze, beveurbeeld zo'n dwaarsgevaal. Maor hie hep een merao- kels groote toeter op zun rug, en hie loopter nog mit as een jonge kerel. De leste jaore ister ok een orkest van jongeluu oppericht. En dat magter best weeze. In bar mooije pakkies, maor mit lillukke instremente. Maor daor gaot veraondering in komme. Op de resepsie waore bar veul minse. Ook ongze barregemeester wastur. Toeng die veur de miekerefoon kwaam begon ut heule bestuur un bietje te laache as un boer die kiespien hep. Noeng mok ok zeige dat ut nie meevaalt om je ge- zich in een ernstige plooi te houwe as ter iemaand komp fielesetere en een kedoo komp anbieje terwijl je al weet wat ut is. Der was ok nog een offegevaordigde vaan Jan en alleman. Die viel meteen mit de deur in huus en noemde zo achtermekaor een heule kwak zaoke en partekeliere die een nieuw instrement anbooje. Trumpette in as, bes, fis, gis en noem maor op. Der waore ok nog een paor aalthoorns bie. Ut duuzelde ming wel een bietje. Maor ut juubelerende bestuur kiek ter- bie of zullie de hongderd duuzend had- de ewonne dus veur hun was ut ge- sneeje koek. Noeng geloof ik ok wel dat ut bar no- dug was die nieuwe instremente. Waant wullie wille van ongze harremenie al- leenmg maor meziek heure van de bo- veste plaank, maor vollegens de minse die ut kenne weete ken dat leenig maor mit instremente die in laoge stemming staon. Gooij ut maor in ming pet. Maor ik ben wel blie da de harreme nie noeng nieuwe instremente krieg. waant ajje soms is effe sting te luuste- re dan doch je bie je eiges, bink noeng doof of speule zullie noeng af en toe een bietje vaals. En ak da noeng vaan de instremente heur dan geloof ik da ut inderdaod vaals was, maor da was dan nie de schuld van de maane vaan P.V.O. maor van de instremente die al lang mit pesjoen hadde motte weze. Stel je veur zeuventug jaor veur een trumpet, die had al vieftug jaor int me- ziekmesejum motte leige. Maor dat gaot er dan noeng van komme. Gelukkug. Ok veur P.V.O. binne der vette en mao- gere jaore eweest, maor ik denk zo dat noeng veur P.V.O. de vette jaore binne annekomme. As noeng nog een paor minse hun meziekgevoel laote blieke en een jaorlukse denaatsie geeve. En ai de minse die vruger in een of aore harremenie of fanfaore hebbe espeuld hun beste kraachte ok nog een paor jaor wille gevee veur ongze eige har remenie, dan maok ik ming starrek da wullie over een paor jaore mit eerste prieze naor huus komme in de klasse uutmuntendhied. Aster dan een zoomer- avongdkesert wordt egeeve dan staon de minse al uure van te veure te waachte. En dan mot zo'n kesert zeker een paor keer worde herhaold. Da liekt noeng un bietje overdreeve, maor let maor is op Knelis zun woorde. P.V.O. hep beweeze springleevend te weeze, en de resultaote zalle wullie over enuge tied hoore. Van Goyenlaan 156, tel 5897 Op de Eng. Enkele Nederlandse dagbladen toonden zich verheugd, dat in Zuid-Afrika het hart van een kleurling is gebruikt voor een zieke blanke. Wij vinden dat niet zo verwonderlijk. In Zuid-Afrika en ook in andere beschaafde landen, mogen de kleurlingen helaas nog in ve le gevallen het moeilijke en gevaarlijke werk opknappen voor de blanken. Wij zullen pas in een werkelijke gelijk heid van de rassen en een mogelijk einde van de heersende discriminatie gaan geloven, als het hart van een blanke zal worden gebruikt om een zieke kleurling in het leven te houden! Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Xelef. 3256

Soester Courant | 1968 | | pagina 6