Teevise opRuimmq J. HOPPENBROUWERS >1pO/UV Lammert Ruttenberg stelt plaats in eerste S.E.C.-elftal beschikbaar Aftredende S.E.C.-bestuursleden benoemd tot ere-leden Zilmeta Officiële mededelingen S.E.C.-nieuws SNELVERKEER EN ALCOHOL Uw succes is onze reclame Colbert-Costumes v.a. 98,00 Autocoatsv.a. 98 00 Sportcolberts v.a. 59,90 Hoeden v.a. 9.98 Handschoenenv.a. 11,98 Shawls v.a. 2.98 Japonnenv.a. 22.98 Deux-Piècesv.a. 49,90 Rokken v.a. 16,98 Overhemden v.a. 7,98 Pvama's v.a. 1L98 Weekendersv.a. 7.98 Polo Pullsv.a. 17,98 Pulloversv.a. 19.98 Sporttruien v.a. 19,98 Jumpers v.a. 4,98 Vesten v.a. 12,98 Blouses v.a. 4,98 Vijftien jaar lang steunpilaar van S.E.C.-defensie Nieuw bestuur wil uitbreiding kantine en medezeggenschap van de leden Fa. Spijker Gevonden voorwerpen Auto- en Vrachtwagen- rijschool D. ENGEL VAN WEEDESTRAAT 80-82 - SOESTDIJK Gewestelijk Arbeidsbureau Soest VRIJDAG 12 JANUARI 1968 Lammert Ruttenberg, jarenlang steun pilaar van de S.E.C.-defensie en van het hele elftal, heeft besloten, zich niet meer voor het eerste elftal beschikbaar te stellen. Vijftien jaar achtereen heeft Ruttenberg deel uitgemaakt van het eerste elftal; die seizoen werd hij in de wedstrijd tegen Donar voor het eerst gepasseerd, nadat hij overigens aan het eind van de vorige competitie reeds de wens te kennen had gegeven, er in het eerste elftal; dit seizoen werd hij in de Zijn medebestuursleden hebben hem voor de aanvang van deze competitie echter van zijn besluit doen terugko men en met succes, want in de wed strijd tegen Holland was Ruttenberg ondanks zijn 35 jaren nog een van de beste spelers. In de laatste wedstrijden stond Rut tenberg op de hem vreemde linksbui tenplaats opgesteld. „Echt een plaats om wind te vangen", vindt hij zelf. Of schoon de van beroep boekhouder zijn de Ruttenberg meent, dat hij in het eerste nog best mee kan komen, is dit feit - zij het misschien onbewust en in geringe mate - mede van invloed ge weest op zijn besluit om zijn plaats aan een jongere kracht af te staan. Ook zijn drukke bezigheden als penningmeester hebben een woordje meegesproken. Ruttenberg begon zijn voetbalcarrière op een hobbelig graslandje, met een paar jassen als gaol. Er werd gespeeld met de binnenbal van de ene en de buitenbal van de andere partij, totdat de buurtvereniging Hees belangstelling voor de verichtingen van de voetballers begon te krijgen en Lammert Rutten berg tezamen met broer Gerrit (de Tempo-renner) in staat werd gesteld om de basis voor de zaterdagclub Hees te leggen. De militaire dienst maakte een einde aan zijn verbondenheid aan Hees (waar hij inmiddels al alle be- stuursfunkties had bekleed). Na zijn diensttijd kreeg Ruttenberg een contract aangeboden bij H.V.C.; Rut tenberg speelde een oefenwedstrijd, maar kwam tot de conclusie, dat hij hier toch niet het ware voetbalgeluk zou kunnen vinden. In plaats van een overschrijving naar H.V.C. kwam er een overschrijving van Hees naar S.E.C. tot stand. Dat was in 1953, toen S.E.C. nog in de vierde klasse en aan de Schrikslaan speelde. Ook later heeft Ruttenberg nog eens een contract van H.V.C. aangeboden gekregen, maar de voorwaarden waren dusdanig, dat hij liever zijn amateurstatus behield. „Van een tientje in de week kan je tenslotte ook niet rijk worden", zegt hij. In 1958, na een seizoen, waarin het zo veelste kampioenschap in de vierde klasse werd bereikt, was Ruttenberg zo fortuinlijk zijn ploeg in de beslissende promotiewedstrijd tegen het Amster damse Swift voor het eerst sinds twin tig jaar naar de derde klasse te schie ten. Hij maakte in die wedstrijd het enige doelpunt, dat achteraf goud waard is gebleken, want S.E.C. heeft sinds dien zijn derde-klasserschap niet meer ïfgedaan. Na vijftien jaar de ups en downs van het eerste elftal meegemaakt te hebben, meent Ruttenberg thans te kunnen stel len, dat het in het hedendaagse voetbal nog wel eens aan kameraadschap, aan verdraagzaamheid ontbreekt. „De jeugd van vandaag meent, alles te kunnen", vindt hij. „Het gaat de jeugd allemaal te gemakkelijk". Het ontbreken van een kameraadschappelijke sfeer is z.i. mis schien mede toe te schrijven aan on derlinge leeftijdsverschillen. En dat is mogelijk ook een factor, die van invloed is geweest op zijn besluit om zijn plaats in het eerste elftal beschikbaar te stel len. Overigens zal hij niet voorgoed zijn voetbalschoenen aan de wilgen hangen. De S.E.C.-crack houdt zach nog wel be schikbaar voor een plaats in het twee de of derde elftal. Lammert Ruttenberg is in zijn vijf tien-jarige voetballoopbaan een voor beeld van sportiviteit voor zijn mede spelers geweest. Nimmer liep hij een officiële waarschuwing of ook maar een arbitrale vermaning op, wat overigens niet wil zeggen, dat hij een persoonlijk duel schuwde. In tegendeel zelfs. Hij ging er meermalen hard tegenaan, zo als dat in het vakjargon wordt ge noemd. „Maar je moet ook zelf een stootje kunnen incasseren", vindt hij. De drie S.E.C.-bestuursleden M. Wil helm (voorzitter), J. P. C. Veldhuizen (secretaris) en J. E. Roeijmans (com missaris en oud-penningmeester) hebben dinsdagavond tijdens een buitengewone ledenvergadering hun funkties overge dragen aan resp. de heren J. Verhoef, W, van Dijk en W. de Bruin. Gezien hun verdiensten voor S.E.C. in de afge lopen veertien jaar zijn de afgetreden bestuursleden tot ere-lid van de voet balvereniging benoemd. Tevens krijgen zij op zaterdag 17 februari in het res taurant van het Soester Natuurbad een D.O.S. '01 11-19 Vriedenschaar 12-11 Baarn 11-17 Holland 10-10 Ultrajectum 11-13 Zeist 11- 8 D.E.V. 11-12 C.D.N. 12- 8 S.E.C. 12-12 V.V.IJ. 10- 7 Donar 12-12 S.D.O. 13- 7 ETUIS feestelijk geven rijk ontvangen Horloger - Juwelier Opticiën Soesterbergsestraat 26, telefoon 2982. EENRICHTINGSVERKEER Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en -te- kend; maken bekend, dat hun college heeft besloten de Generaal Spoorstraat te Soesterberg, met uitzondering van de zijarm van deze weg, gaande in de rich ting van de Kampweg, door plaatsing van borden 13, met onderbord „Uitslui tend voor motorvoertuigen" en 20 van bijlage II van het Reglement verkeers regels en -tekens te sluiten voor alle motorvoertuigen in de richting van de Fokkerstraat naar de Gneraal Winkel manstraat. Van dit besluit staat voor iedere be langhebbenden beroep open tot het einde van een termijn van dertig da gen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koning in doch ingediend bij de commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht, die een bewijs van ontvangst geeft. Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, S. P. BENTINCK. De secretaris, J DOBBEN l.s. Soest, 12 januari 1968. S.E.C.-ZEIST Hoewel de weersomstandigheden bij het ter perse gaan van de krant niet erg gunstig zijn, staat voor komende zondag toch weer een competitiewedstrijd voor S.E.C. op het programma en wel tegen Zeist, dat aan de Bosstraat op bezoek komt. De eerste wedstrijd eindigde in een overwinning voor S.E.C. (0-2). Het was een van de vijf overwinningen, die S.E.C. tot dusver in deze competitie behaalde. Tussen Zeist en S.E.C. is mo menteel een verschil van vier punten in het voordeel van de Soestenaren, al hebben zij wel een wedstrijd meer ge speeld. Ofschoon men thuis pas twee maal tot een zege kwam, moet het zon dag mogelijk zijn, om daar een derde overwinning aan toe te voegen. Het elftal zal ongeveer hetzelfde zijn als afgelopen zondag vriendschappelijk te gen De Vesting speelde. De stand in de derde klasse is thans: S.E.C. 2-B.V.C. 2 Het tot nu toe nog niet zo goed draai ende S.E.C. 2 - momenteel zelfs in de gradatiegevaar - ontmoet zondag ijs en weder dienende het Bilthovense B.V.C. 2, dat kandidaat is voor het kampioen schap. Op de ranglijst dus een hemels breed verschil, maar in spelkwaliteit toch aanmerkelijk minder, want hoewel S.E.C. de eerste wedstrijd verloor, was het onderlinge krachtsverschil bijzon der klein. Mogelijk, dat de thuisclub de Bilthovenaren niet verder dan een ge lijk spel laat komen. De opstelling van beide elftallen was gisteren nog niet bekend. Het zesde elftal ontmoet morgen op het eigen terrein aan de Bosstraat buur man B.D.C. 5. S.E.C. (zat.)-BAARN (zat.) Het eerste en tweede elftal van S.E.C.- zaterdag spelen morgen vriendschappe lijke wedstrijden tegen het eerste en tweede elftal van Baarn-zaterdag. Het belooft een bijzonder spannende ont moeting te worden. Beide clubs bestaan pas drie jaar, alleen promoveerde Baarn een jaartje eerder dan S.E.C. (zal gaan doen). Beide ploegen hebben al eens eerder tegenover elkaar gestaan, toen echter in competitieverband. S.E.C. trok toen beide keren aan het kortste eind. Mogelijk zit er in dit vriendschappelijk duel nu wel een zege voor de Soeste naren in. Wanneer de weersomstandig heden gunstig zijn, beginnen beide wed strijden om half twee. Kan alleen van het half verharde veld gerbuik werden gemaakt, dan speelt eerst om half twee het tweede tegen de Baarn-reserves. Om drie uur begint dan de wedstrijd S.E.C. 1-Baam 1. Voor het eerste elftal zijn de volgende spelers uitgenodigd: Kramer, Van de Schagt, Baptist, De Vries, Hartman, de gebroeders Wolfsen, Beiier, Hoefman, Stalenhoef, Senger, Hop, Roels en Dor- restein. Voor het tweede elftal moeten beschik baar zijn: Kraaij, Kok, Staal, Veenen- daal. Van Delden, Cairo, Espinalt Por to, Hodde, Van der Loon, Rouwendaal, Vink en Rademaker. SPELREGELTEST De voetbalvereniging Hees heeft de an dere Soester voetbalclubs uitgenodigd om met vier senioren deel te nemen aan een spelregeltest, die reeds eerder met zoveel succes voor de jeugd werd ge organiseerd. Ofschoon nog geen datum bekend is, zal S.E.C. met de volgende spelers aan deze test deelnemen, in de hoop, er een goed figuur te slaan: L. Ruttenberg, Sengers, Ab Hooyer en W. Pureveen. TRAINING STOPGEZET In verband met de veelal slechte ter reinomstandigheden is de training van de jeugd op woensdagmiddag tijdelijk stopgezet. De jeugdtraining zal pas met ingang van woensdag 21 februari weer worden hervat. afscheidsreceptie aangeboden. De heer M. Wilhelm herinnerde er in zijn laatste toespraak als S.E.C.-voorzit- ter aan, dat het dagelijks bestuur al ge ruime tijd voornemens was om af te treden, doch bij gebrek aan een opvol ger voorlopig maar aangebleven. Alleen voor de heer Roeijmans kon als pen ningmeester een opvolger worden ge vonden in de persoon van de heer L. Ruttenberg. De heer Roeijmans, die twaalf jaar penningmeester was ge weest, bleef echter tot dinsdag als commissaris deel uitmaken van het be stuur. Het vinden van een geschikte se cretaris en voorzitter bleek aanmerke lijk moeilijker. Aanvankelijk stelde de heer J. Elderman zich beschikbaar, maar toen hij vanuit een andere be stuurspost de taak van de voorzitter enige tijd had bestudeerd, meende hij zich toch te moeten terugtrekken, ge zien 'e vele funkties, die hij reeds in het Soester sportleven bekleedt. Ook de heer Eijking leek een opvolger van de heer Wilhelm te kunnen wor den, maar hij moest zich later wegens vertrek naar elders terugtrekken. Tot dat verleden jaar zowel een secretaris als een voorzitter zich aandienden in de personen van de heren Van Dijk en Verhoef. Ruim een half jaar hebben zij hun toekomstige functie waarnemend bekleed. De heer Wilheml achtte het echter niet noodzakelijk, dat de benoe ming tot de jaarvergadering zou moe ten worden uitgesteld. Beide kandidaten hebben inmiddels voldoende verant woordelij ksheidsbesef getoond, meende de heer Wilhelm. ,Van Dijk kenden we tot dusver alleen als voetballer, niet als bestuursfunktio- naris. De heer Verhoef is pas ruim een half jaar lid van onze vereniging. Ge durende die tijd heeft hij zich al zeer verdienstelijk gemaakt voor het jeugd voetbal", zo zei de heer Wilhelm. Hij meende, dat beiden inmiddels voldoende waren ingewerkt om de bestuursfunk ties over te nemen. Voor de aanvang van de vergadering werd bovendien ook de heer W. de Bruin kandidaat ge steld voor een bestuursfunktie. De he ren Verhoef en Van Dijk kregen 52 stemmen. De Bruin 49. Er werden drie blanco en twee ongeldige stemmen uit gebracht. De scheidende voorzitter constateerde, dat het bestuur altijd een goede en prettige samenwerking met de leden had ondervonden. „Er zijn ook wel eens minder prettige dingen gebeurd, maar die vergeet je. Aan veel spelers bewaren we de prettigste herinneringen. Ook onderling in het bestuur hebben „Ere-leden" we veel vriendschap ondervonden. In een vereniging moeten uiteindelijk al lereerst de leden van het dagelijks be stuur het met elkaar kunnen vinden" zo zei de heer Wilhelm. Dank voor de ondervonden medewerking was hij ook verschuldigd aan de verschillende com missieleden, de trainer en vooral ook de dames van de leden, alsmede de mensen van de honkbal- en softbalaf- deling. Hij sprak de hoop uit, dat de opvolgers de vereniging tot een nog grotere bloei zouden mogen brengen, „al mogen we wel zeggen, dat we een goede erfenis achterlaten". De heer Wilhelm hoopte vooral, dat S.E.C. eens een klasse hoger zal komen. „Daar hebben we qua omvang en kwa liteit van de vereniging toch wel recht op", vond de scheidende voorzitter. Na dat hij de leden er nog eens aan had herinnerd, dat eendracht de leden bij elkaar houdt, gaf hij de voorzittersha mer aan zijn opvolger over. Het nieuwe bestuur blijkt inderdaad de promotie naar de tweede klasse bo venaan het verlanglijstje te hebben staan. De heer Verhoef zei, dat het neerleg gen van een bestuursfunktie na veer tien jaar op papier een eenvoudige zaak is. „Nu uw afscheid definitief is, zal het in de praktijk ongetwijfeld een leegte achterlaten. Wij en U mogen trots zijn op wat er in de afgelopen veertien jaar tot stand is gebracht". De heer Verhoef noemde onder meer de bouw van een nieuwe kantine, de op richting van een zaterdag-afdeling en de oprichting van een honkbal- en soft- balsectie. „Dit zijn dingen, waarmede de vereniging naar buiten treedt. Maar er zijn ook vele werkzaamheden ver richt, waar een buitenstaander geen weet van heeft", zei de heer Verhoef.' die eraan toevoegde, dat het bestuur zich vele vrienden heeft gemaakt en de naam van S.E.C. op een waardige wijze hoog gehouden heeft. Als waardering voor de vele werkzaamheden deelde hij mede, dat de drie scheidende bestuurs leden een afscheidsreceptie zal worden aangeboden. „Dat zijn we niet alleen tegenover U, maar ook tegenover de vele relaties - zusterverenigingen, sport stichting, gemeentebestuur, de K.N.V.B. en anderen - wel verplicht". „Nieuwe heren hebben nieuwe ideeën, maar men moet van ons toch geen drastische ombuiging van het beleid REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 verwachten", aldus de heer Verhoef. Toch staan er wel plannen op stapel. In de eerste plaats wil men komen tot de vorming van een kader, bestaande uit vertegenwoordigers van alle com missies (jeugd, evenementencommissie, kantinecommissie e.d.) en afdelingen (honkbal, softbal, zaterdag- en zondag voetbal). Daarin zullen de problemen van de vereniging in een breder ver band kunnen worden besproken. Men zal er met eigen ideeën kunnen komen, m.a.w. de leden krijgen meer mede zeggenschap in de vorm van het kader lidmaatschap, maar daarnaast ook me de-verantwoordelijkheid. „Het is name lijk ondoenlijk voor zeven bestuursle den, om een vereniging van meer dan zeshonderd leden te leiden. Dat is een onmenselijke en ook bovenmenselijke taak. Bovendien krijgt men onbewust een zekere eenzijdigheid, wanneer een klein aantal mensen de leiding van de vereniging heeft", zo lichtte de heer Verhoef zijn plannen toe. De vorming van het kader, dat tevens de zelfwerk zaamheid moet bevorderen, moet voor lopig als een proef worden gezien. Op korte termijn zal met de kadervorming worden begonnen. Voorts is een uitbreiding en modernise ring van de nog maar pas gereed ge komen kantine te verwachten. De toi letaccommodatie is bepaald onvoldoen de. Er zijn momenteel besprekingen gaande met het gemeentebestuur inza ke de bouw van gescheiden dames- en herentoiletten, die zowel van buiten af aLs via de kantine bereikbaar zijn. Voorts manifesteert zich dikwijls een gebrek aan vergaderruimte. Om wat meer afgescheiden vertrekken te krij gen zal in de kantine een harmonica- deur of schuifwand worden aangebracht. Tevens zal het interieur van de kantine aan wat hogere eisen van comfort wor den aangepast. Een en ander hoopt men rond de viering van het dertig jarig bestaan in augustus gerealiseerd te heb ben. „Maar we kunnen niet alles alleen. Er zal een nog grotere activiteit van de leden gevraagd moeten worden", zo be sloot de heer Verhoef zijn openingsrede ais nieuwe S.E.C.-voorzitter. Het ligt in de bedoeling om ter gele genheid van het 30-jarig bestaan diver se evenementen te gaan organiseren, mogelijk met inschakeling van het hele Soester sportleven. Definitieve plan nen daaromtrent kon de heer Verhoef echter nog niet mededelen, aangezien men een en ander eerst met het nieuw te vormen kader wil bespreken. „Het spreekt in ieder geval vanzelf, dat wij in augustus op waardige wijze uiting zullen geven aan onze vreugde over het dertig jarig bestaan van onze vereni ging", zei de heer Verhoef. Komende zomer zal S.E.C. weer met enkele jeugdgroepen deelnemen aan een van de drie K.N.V.B.-jeugdkampen, na melijk in Hoek van Holland. Drie groe pen (van 11 tot 12, van 12 tot 13 en van 14 tot 15 jaar) zullen aan het kamp deelnemen. De heer Veldhuizen heeft zich reeds aangemeld als leider. Er worden nog twee leiders gezocht. GEEN GRENSWAARDE EN BLOED PROEF IN NEDERLAND Volgens artikel 26 van de Wegenver keerswet is het de bestuurder van een motor- of ander rij- of voertuig verbo den daarmee over een weg te rijden, terwijl hij verkeert onder zodanige in vloed van alsoholhoudende dranken, dat hij niet in staat moet worden geacht het motorrijtuig etc, naar behoren te besturen. Wat moet onder „zodanige invloed" en „naar behoren" worden verstaan? De wet geeft daarvoor geen normen aan. De rechter hanteert de zogenaamde trias alcoholica (naar alcohol riekende adem, wartaal en waggelende gang). Dit zijn nogal subjectieve normen. Daarom ijvert het Verbond voor Veilig Verkeer voor het opnemen van een alcoholpromillage en de bloedproef in de wet. Tot heden hebben de medici bezwaar tegen het af nemen van de bloedproef op ethisch- medische gronden. In de „Beleidsnota 1966", schrijft het Verbond voor Veilig Verkeer over deze zaak: „Er is nu met zekerheid bekend, dat met de bekende zeldzame uitzonde ring die de regel bevestigt, ieder ge bruik van alcohol de rijvaardigheid ver mindert. Gezien de sociale functie die de alcohol in de (Nederlandse) samenleving ver vult, is het onverstandig een eis tot ab solute abstinentie in de wet op te ne men; wel kan bepaald worden dat nie mand met meer dan een bepaald pro millage (grenswaarde) in zijn bloed ach ter het stuur mag plaatsnemen. De hier geformuleerde eis kan in de praktijk slechts worden gecontroleerd en ge handhaafd, wanneer de bloedproef ver plicht wordt gesteld. Dit zou de rechts zekerheid zeker ten goede komen, niet alleen om schuld te bewijzen, maar in talrijke gevallen ook om onschuld in deze aan te tonen." Een wetenschappelijk aanvaardbare grens van het alcoholgehalte zou 0.0 prom. zijn. Het aanvaarden van de grens op 0.5 prom. betekent het toe staan van een matig alcoholgebruik. Men accepteert dan een zeker gevaren- risico. Een limiet van 0.8 prom. is de uiterste grens, omdat veel weggebrui kers daar beneden reeds een evident gevaar opleveren in het verkeer. Door het in acht nemen van een limiet van 0.8 prom. bloedalcoholgehalte zou het aantal verkeersongelukken waar schijnlijk met 15.000 verminderen en het aantal dodelijke ongelukken met onge veer 300 per jaar. Bij het bureau van politie alhier zijn als gevonden aangegeven een sleutel, geel beertje, bruine want, alpinomuts, zwart oud herenrijwiel, dameshorloge, bedelarmband, rode nylon gewatteerde kinderschoentjes, huissleutel, zwarte want, geelgroene want, paar bruine handschoenen, herenportemonnee met inhoud, enveloppen, blauwe dameshand schoen, etui. zwart gebreide das. .Paar herenglacé handschoenen, rechter gym nastiekschoen, damesarmband. Aan komen lopen witte keeshond. Bosstraat 5, telefoon 2543 en Kerkstraat 51. telefoon 6621 Ontwikkeling van de arbeidsmarkt ge durende de maand december 1967 in het gewest Soest (de gemeenten Baarn, Eemnes en Soest). In de loop van de maand december 1967 nam de werkloosheid onder de mannen toe van 167 tot 194, d.i. met 27 man. Voor een niet onbelangrijk gedeelte is deze toeneming te wijten aan de sei zoeninvloeden. In december 1966 steeg de werkloosheid onder de mannen van 140 tot 183. De afgelopen maand dus ec minder grote stijging, waarvan de omvang van de werkloosheid, vergele ken met het begin van deze maand, minder gunstig is gaan afsteken ten opzichte van december 1966. Het aantal jeugdige werkzoekenden be droeg eind december 17 en vermeerder de zodoende met 10 sinds het begin van deze maand. Vorig jaar december waren de begin- en eindstand respectievelijk 9 en 18. De vraag naar mannelijke arbeidskrach ten daalde in december 1967 van 267 naar 250, maar blijft nog steeds boven het peil van 1966, toen december een begin- en eindstand registeerde van 250 en 229. Eveneens de vraag naar jeugdige mannelijke arbeidskrachten daalde enigszins en wel van 109 naar 99, waarbij ook hier een gunstiger si tuatie dan in december 1966 kon wor den geconstateerd, toen de standen res pectievelijk 67 en 61 aanwezen. Het werkloosheidspercentage voor man nen in verhouding tot de afhankelijke beroepsbevolking bedroeg voor dit ge west per eind december 1967 ca. 1,4, hetgeen aan het begin van deze maand 1,2 was. De door seizoeninvloeden ge corrigeerde ontwikkeling van de werk loosheid handhaafde zich voor de der de achtereenvolgende maand op 170. Het aanbod van vruowelijke arbeids krachten bleef gedurende december 1967 op nagenoeg hetzelfde peil, n.1. van 46 op 45. Jeugdige vrouwelijke werkzoe kenden waren er per eind december 1967 niet geregistreerd. Begin deze maand waren er nog 5. Vorig jaar gaf december een begin- en eindstand te zien van 35 en 25, waarvan respectieve lijk 6 en 2 jeugdigen. De vraag naar vrouwelijke arbeids krachten daalde deze maand van 192 naar 178 .waaronder die naar jeugdi gen van 80 naar 75. December 1966 gaf een ontwikkeling te zien van 191 naar 178, respectievelijk van 49 naar 46.

Soester Courant | 1968 | | pagina 5