8-DAAGSE DAGPRIJZEN VERKOOP VAN TOP-MERK ARTIKELEN! KAMER MOET MEDE BETROKKEN WORDEN BIJ SAMENWERKINGSORGAAN EEMLAND MIKIMO MIKIMO kleedt Uw kind BETER MIKIMO Burgerlijke stand VOORBARIG OPTIMISME INZAKE VIETNAM Een unieke verkoop-adie bij Radio de Jongh van 20 t.e.m. 27 januari Krabbels van Knelis Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 Voorzitter Kamer van Koophandel DE speciaalzaak voor Uw kind. Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Gemeenteraadsvergadering Voor de dames Zie de volledige aanbiedingen met vermelding van het beschikbare aantal stuks per artikel in de krant van vrijdag a.s. PROFITEER MEE VAN DEZE DAGPRIJZEN-TOTO KOM WASSEN BIJ DE Brand snel geblust Eiermarkt i DINSDAG 16 JANUARI 1968 De voorzitter van de Amersfoortse Ka mer van Koophandel en Fabrieken heeft er in zijn verleden week uitgesproken nieuwjaarsrede zijn teleurstelling over uitgesproken, dat de kamer niet is be trokken bij het samenwerkingsorgaan Eemland, waarbij ook Soest is aange sloten. Het samenwerkingsorgaan houdt zich behalve met de problemen van de ruim telijke ordening ook bezig met de ge coördineerde behartiging van de belan gen op het terrein van de volkshuisves ting, industrialisatie, de scholenbouw, het onderwijs, de kuituur, de actieve en passieve recreatie, alsook met onder werpen als zuivering van water en lucht, verkeer, openbaar vervoer e.d. „Het valt op", zo zei de voorzitter van de Kamer, de heer G. van Nieuwen huizen, „dat ter verwezenlijking van deze taken in dit orgaan uitsluitend plaatsen zijn toegedacht aan de ge meenteraden en hun vertegenwoordi gers en met name niet aan andere in stellingen en instituten, wier aktiviteit op één of meer van deze doelstellingen is gericht". De heer Van Nieuwenhuizen doelde hierbij in het bijzonder op de kamer van koophandel. „Heel wat onderwer pen, die in het samenwerkingsorgaan aan de orde zullen komen, behoren me de tot het aan de kamers bij de wet aangewezen werkterrein, zo zei de heer Van Nieuwenhuizen. Hij zei dan ook, dat de kamer graag met de gemeente besturen in haar gebied in overleg zou willen treden, hoe hieraan concreet vorm kan worden gegeven. De heer Van Nieuwenhuizen betreurde het, dat de nationale overheid nog geen beslissing heeft genomen over een even tuele toewijzing van een deel van Zui delijk Flevoland aan de provincie Utrecht. Het uitblijven van een beslis sing hieromtrent betekent, dat de over heden in deze provincie zich moeten instellen op de mogelijkheden, die het eigen gebied geeft. „Een moeilijke situatie voor een pro vincie, die meer dan welk ander deel van Nederland, is aangewezen om de consequenties van de aan de gang zijn de ontwikkelingen in de randstad op te vangen". Reeds nu wordt de plan ning belemmerd van de recreatie rond om het Eemmeer, zo betoogde de voor zitter van de Amersfoortse Kamer van Koophandel. „De indruk wordt gewekt, dat de nationale overheid het aanvan kelijk wellicht wat te vanzelfsprekend Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELS WEG 11. (nabij busstation Soest-Zd.), telel 6286 GEBORENCherida Manuele, dochter van R. E. Louz en A. Fernandes, Van Goyenlaan 72. ra Petra, dochter van H. H. ter Welle en E. de Jonge. KI. Engendaalweg 52. Johannes Chris- tiaan Anthonius, zoon van J. N. A. Burgemeester en S. M. Regtien, Pr. Alexanderweg 15, Zeist, ra Irene Ca- tharina, dochter van E. van Es en C. Nijburg, 2e Heeserlaantje 2. Gerard Mike, zoon v. G. L. Schimmel en J. van den Belt, Laanstraat 21. Simone, dochter van N. A. Baltus en G. W. M. Hilhorst. Van Goyenlaan 208. 1 Anna Wilhelmina, dochter van H. Schut en W. R. J. van Kempen, Van Lenneplaan 46. Evelien, doch ter van G. Abendanon en D. Vogel, Colenso 21. Oswald Gabriel Hipó- lito Johannes, zoon van O. G. Roch en A. J. v. d. Veer, Julianalaan 30. ONDERTROUWD Hendricus Christi- aan Landaal, Emmerikhovenstraat 137, Amsterdam en Maria Elisabeth Die- derika Moffie, Ir. Menkolaan 81. Wim van den Heuvel, Dijkstraat 21d, Rotterdam en Aartje Bos. Beckeringh- straat 38. Theodorus Carree, Java- laan 45, Zeist en Gerritje van Es, Sterrenbergweg 30. Wouter Anto- nius van der Heiden, Eikenlaan 7 en Gerdina Aleida Bos, Beetzlaan 139. GEHUWD Hendrik Adriaan Hauer, Mariastraat 49 bis, Utrecht en Cle mentine Cornelia Josepha Kaptein, Postweg 6. OVERLEDEN Georgius Gregorius Hels- dingen, 87 jr„ weduwnaar van J. Smorenburg, Sterrenbergweg 42, Soes- terberg. Grada de Gooijer, 66 jaar, weduwe van G. van Dorresteijn, Smits- weg 28. Hendrika van der Graaf, 80 jaar, weduwe van C. N, de Jong, Insp. Schreuderlaan 2. Otto Wil helm Alexander von Moller, 71 jaar, gehuwd met M. Dorré, Van Lijnden laan 16. Grietje Dijk, 78 jaar, on gehuwd, Eikenhorstweg 4. Dir. FL W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) heeft gevonden, dat zuidelijk Flevoland in het bijzonder voor Noord Holland een taak zal hebben te vervullen". De voorzitter bood de bemiddeling van de kamer aan bij de oplossing van de vraag, hoe het Soester ondernemerschap moet worden geïnteresseerd en inge past in het vorm en inhoud geven van wijk-winkelcentra in het Soesterveen. Het jaar 1967 is voor het bedrijfsleven in het gebied van de Kamer niet on gunstig geweest, ofschoon veelal met lagere winstcijfers genoegen moest wor den genomen. De vertraging in de eco nomische groei, die zich aan het eind van 1966 duidelijk begon te manifeste ren, zette zich in het afgelopen jaar door. maar begon later te kenteren, Daardoor kan dikwijls de achter stand zo niet geheel, dan toch voor een zeer belangrijk deel worden ingehaald. De heer Van Nieuwenhuizen zei te ver wachten, dat deze duidelijke conjunc tuur-omslag zich in dit jaar versterkt zal voortzetten, alhoewel men er van overtuigd is, dat 1968 nog geen con junctureel evenwichtig jaar zal zijn. De werkgelegenheid in de regio vertoont evenmin een ongunstig beeld. Er wordt onder invloed van de conjunctuur dui delijk een zuinig en meer selectief per soneelsbeleid gevoerd. De plaatsingsmo gelijkheden voor minder bekwame, min der geschikte en ook minder valide werknemers wordt daardoor geringer. De heer Van Nieuwenhuizen betuigde zijn instemming met de regionale sprei ding van het bedrijfsleven en de daar- o De gemeenteraad komt in openbare zit ting bijeen op woensdag, 17 januari a.s., om 19.30 uur, ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de j vergaderingen gehouden op 15 en 24 november en 12 en 20 december 1967. 2. Ingekomen stukken. a. Brief van het Nederlands Architec ten Genootschap d.d. november 1967 met advies daarover van de directeur van gemeentewerken d.d. 15 december 1967 met voorstel deze stukken voor kennis geving aan te nemen. b. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. c. Mededeling van burgemeester en wethouders betreffende de in de staat van afschrijvingen voor het gasbedrijf over 1968 opgenomen bedragen met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. d. Verzoek van acht bewoners van ge meentelijke woningen om deze wonin gen aan hen te verkopen, met voorstel dit verzoek in handen te stellen met prae-advies. e. Mededeling van burgemeester en wethouders inzake" stormschadeverzeke ring. f. Brief van het raadslid G. C. van den Berg met als bijlage een „Notitie" in zake het Regionaal Werkplaatsschap Amersfoort, met voorstel deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. g. Schmrijven d.d. 5 december 1967 van het „Comité toetsing onwenselijk heid Landbouwschap" inzake het hou den van een geheime stemming over het landbouwschap, met voorstel de daarin gevraagde medewerking niet te verlenen, omdat het niet op de weg van de gemeente ligt voor particuliere enquêtes zaalruimten en materiaal be schikbaar te stellen. 3. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor verbeteren van de stroomvoorziening van de gebouwen van gemeentewerken c.a. 4 Voorstel tot verkoop van grond, ge legen: a. in het plan Industrieterrein aan de P.U.E.M. N.V. b. nabij de Nieuweweg aan A. P. J. van Heeswijk. c. nabij de Nieuweweg aan G. Har- dorff. 5. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen: a. aan de Soesterbergsestraat van J. Brandsma. b. aan de Insingerstraat en de Den Bldeklaan van A. van Velzen. 6. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de verbouwing van het rioolgemaal aan de Dorrestein- weg. 7. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaffing van een autospuit t.b.v. de brandweer te Soesterberg. 8. Voorstel tot verhoging van het pre sentiegeld voor de leden van het colle ge voor de verlening van bijstand. 9. Voorstel inzake de subsidiëring van de Huishoudelijke- en Gezinsvoorlich ting. 10. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de uitbetaling van belastingschade. 11. Voorstel tot aankoop van grond met opstal, gelegen aan de Parklaan van A. van den Ham. 12. Voorstel inzake de kortingsregeling wegens het genot van een ambtswoning door de gemeentesecretaris. 13. Voorstel tot het garanderen van de betaling van rente en aflossing van oen door de muziekvereniging P.V.O. te sluiten geldlening. 14. Voorstel tot het verpachten van het jachtrecht op diverse percelen grond van de gemeente aan H. van Kooy te Soest. 15. Voorstel tot het be.schikbaarstellen van een krediet voor de aanschaffing van een huisvuilophaalauto. 16. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor de aanleg van riolering, grondwerk en noodbestrating ten noorden van de Weegbreestraat tussen Smitsweg en Eigendomweg. 17. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor de aanleg van riolering en noodwegen ten noorden van de Weegbreestraat en de aanleg van de Kamperfoeliestraat. 18. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 aan het be stuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor de bouw van twee lokalen aan de te stichten vier- klassige 2e Christelijke school voor g.l.o. te Soest-Zuid. op gerichte stimuleringsmaatregelen van de overheid. Op korte termijn dient z.i. echter wel meer aandacht te worden besteed aan de binnenlandse migratie door een vergroting van de woningbouw in het westen des lands. De bezorgdheid ten aanzien van de naas te ontwikkeling van het loonpeil was bij de heer Van Nieuwenhuizen echter bijzonder groot. „Vooral nu - mede de devaluering van enkele valuta's - de internationale exportpositie van ons land meer dan ooit de aandacht vraagt". De voorzitter sprak de hoop uit, dat het loonbeleid niet wordt gevoerd vanuit machtposities, doch in werkelijk onder ling overleg, met als uitgangspunt loonsverhogingen slechts te verstrek ken en te verlangen, in de mate, waar in de productiviteit binnen de onder neming kan worden opgevoerd. De heer Van Nieuwenhuizen constateer de een tekort aan technische goed ge schoold jeugdig personeel en aan hoger leidinggevende funktionarissen. „Een van de meest uitgesproken regionale taken van Amersfoort, waarvan zij zich van andere centrumgemeenten onder scheidt, is die, voortvloeiende uit haar rijk gevarieerd onderwijspakket. Het eraan ontbreken van een Uitgebreid Technische School wordt in dit sterk geïndustrialiseerde gebied als een ern stige onvolkomenheid gevoeld. Hoezeer er tevens behoefte is aan een middel bare detailhandelschool, demonstreert de ontwikkeling in de detailhandel." In de detailhandel is volgens de heer Van Nieuwenhuizen grote waakzaam heid geboden. In de voedings- en genot middelenbranche wordt de concurrentie voortdurend heviger. De toenemende branchevervaging in deze sector doet de vestigingswet als een steeds meer knellend keurslijf ondergaan. In het bijzonder voor de ondernemer in het kleinbedrijf, die het voldoen aan de vakbekwaamheidseisen in de regel niet, zoals het grootbedrijf, over een aantal medewerkers kan verdelen. Volgens de heer Van Nieuwenhuizen zal er in de planning van de wijkwin kelcentra duidelijk op moeten worden toegezien, dat een juiste verhouding tussen het groot- en kleinbedrijf wordt gehandhaafd. „Een tijdig inschakelen van de ter plaatse gevestigde detail handel bij voorgenomen winkelplanning is daarom een goede zaak", zo zei de voorzitter. Ook de winkelsluitingswet wordt z.i. in toenemende mate als een hinder ge voeld. „De grote investeringen, die de huidige tijd vraagt, scheppen tegelijker tijd de noodzaak, de winkeltijden zo veel mogelijk aan te passen aan de wensen en verlangens, die er bij het publiek liggen. Uiteraard zonder daarbij de sociale situatie van ondernemer en werknemer aan te tasten". Amersfoort zelf zal volgens de heer Van Nieuwenhuizen de vormgeving van de binnenstad onder de loep moeten gaan nemen. Zij zal haar eigen aantrek kelijke plaats moeten vinden tussen de grootsteedse koopcentra van Amster dam, Hilversum en Utrecht en tegen over de door de voortschrijdende ver stedelijking in de noord-west Veluwe in opkomst zijnde winkelconcentraties. Omtrent een aantrekkelijke vormgeving citeerde de voorzitter prof. dr. ir. Van Beuzekom: winkelstraten van beperkte, breedte, gescheiden wegen voor het winkelen, ruimte voor de bevoorrading en de expeditie, een algeheel verbod voor rij verkeer en bestrating over de volle breedte als trottoir, verzorging van het voetgangersgebied met sierbe strating, vakken met planten en bloe men en het aanbrengen van een over kapping. Een soort Lijnbaan dus. „Waar dit te verwezenlijken is. loont het tevens, waardevolle gevels te res taureren. Dan is hun blijvende en ren dabele exploitatie gewaarborgd en dra gen zij positief bij tot het brengen van die sfeer in de binnenstad, die de mo derne mens - raagt. Welke van deze mogelijkheden haalbaar en tegelijker tijd zinvol voor de Amersfoortse bin nenstad zullen zijn, is niet eenvoudig te beantwoorden. Zij zullen moeten wor den bestudeerd, geprobeerd, afgetast, waartoe technisch, commercieel, finan cieel en cultureel vernuft zal dienen te worden gecombineerd", aldus de heer Van Nieuwenhuizen. „Wellicht zou het daarom dienstig zijn, te komen tot een werkgroep, die in nauw overleg met de overheid en de direct belanghebbenden overweegt, welk van deze wensen op eigen wijze in Amersfoort tot werkelijkheid zouden kunnen worden gebracht en die daartoe de nodige initiatieven ontplooit en idee- en beproeft". De nieuwjaarsreceptie van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amersfoort en omgeving werd onder meer bijgewoond door burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck, vertegenwoor digers van de Soester Zakenkring, de Nederlandse Middenstandsbank. de R.K. Middenstandsvereniging uit Soest, de directeur van Gemeentewerken, de heer H. J. van der Dussen, de directeur van het Gasbedrijf, de heer N. H. Breede- veld, hoofdinspecteur H. G. Scholtmeij- er van de Soester politie en anderen.. De vrede in Vietnam staat - volgens sommigen - voor de deur wanneer pre sident Johnson nu eindelijk maar sta king gelast van de bombardementen op Noord-Vietnam. Immers, duidelijker dan ooit tevoren heeft Hanoi nu ver klaard dat het wil onderhandelen mits de Amarikaanse oorlogshandelingen maar beëindigd worden. Het is de vraag of het optimisme ge rechtvaardigd is en dan niet alleen om dat president Johnson zeker niet be reid is zonder meer zijn bombardemen ten op te geven. Het is voor hem bij voorbeeld ook wel van belang waar over dan onderhandeld zal worden en of de Noordvïetnamezen dan niet onge hinderd versterkingen naar het zuiden sturen om later de strijd des te krach tiger voort te kunnen zetten. Zijn onderminister Bundy heeft er al op gewezen dat bijvoorbeeld in Noord- Korea indertijd de noordelijken heel goed de kunst verstonden om zowel te onderhandelen als testrijden. Een echte wapenstilstand zou een aantrek kelijker propositie zijn voor Washing ton. Argwaan Daar heeft men nog meer reden om met enig argwaan te luisteren naar de vredesouvertures uit Hanoi. Sedert eni ge tijd is hat aantal Vietcong-deserteurs teruggelopen. Als oorzaak daarvan ziet men - daarvan zijn ook vergaderings verslagen gevonden - dat de propagan- dienst van de Vietcong hun mensen aanvuren met de mededeling dat een coalitie-regering in het zuiden op han den is, waarin de feitelijke macht toch zal liggen bij de N.L.F., het nationale bevrijdingsfront dat de politieke organi- Sommigen van ons voelen het aan hun eksteroog, anderen krijgen een lichte lijk opgezwollen oorlelletje. Wéér ande ren kijken eenvoudigweg naar de lucht. Maar het komt allemaal op hetzelfde neer: wij zijn in staat het naderen van depressies te voorspellen, van hoge drukgebieden en van koufronten. Me nige toerist heeft met stijgende verba zing ons land bezocht: zelfs de eerste de beste kleuter kon hem vertellen, wanneer de wind niet goed zat, en hoe verkeerd dat zou uitpakken. Wij zijn een weervoorspellende natie, en we zijn op alles voorbereid. Een zomer kan het zo gek niet maken, of wij hebben er wel een vestje voor, en ook de winter laat ons zelden met de mond vol (klapper)tanden staan. Of de sneeuw nu bij lawines uit de hemel waaiert, of dat we van het ene hagel bui tje in het andere motregentje kwak kelen, aan kleren ontbreekt het ons niet. Deze kleurige gebreide draion-japon zou overigens weer eens iets anders zijn. Een gezigzagd „opvallertje", dat het grijs van de winterdag doorbreekt. PHILIPS ARISTONA SIEMENS RONDO RUTON ZANUSSI Radio de Jongh organiseert een zeer bijzondere verkoop-actie van maan dag 20 t.e.m. zaterdag 27 januari. Op zaterdag vindt u in de zaak een aantal merkartikelen, die uiteTst scherp geprijsd zijn. Radiotoestellen, platenspelers, bandrecorders, portable radio's, wasautomaten, stofzuigers enz. enz. De prijs, die zij vermelden, geldt slechts max. 2 dagen. Want maandag 22 januari worden deze prijzen lager gesteld, woensdag de 26e weer lager en zo vervolgens tot de laagste prijzen van deze dag prijzen verkoop bereikt zyn op zaterdag 27 januari. Maar... van ieder artikel is slechts een beperkt aantal beschikbaar. Raakt zo n artikel de eerste dag reeds uitverkocht en u heeft uw aan koop uitgesteld tot een latere datum, dan grijpt u mis Radio de Jongh satde is van de Vietcong. En als dan de overwinning zo nabij is, zou het onzin zijn te deserteren. Deze propaganda is natuurlijk geknipt om het moreel der Vfetcong te versterken, maar het is een gevaarlijke taktiek als die coalitie ook niet inderdaad tot stand komt - dat zou een verschrikkelijke kater geven. Hand in hand hiermee komt dan het vredesoffensief uit Hanoi, waar men kennelijk redeneert dat de V.S. nu zo onder intenationale morele druk staan om het bombarderen op te geven dat ze wel moeten instemmen. En als ze een maal toegeven dan zou ook wel een coalitiebewind in Saigon kunnen wor den afgedwongen. Tenslotte heeft John son zelf daarop al gezinspeeld, zij het dan dat hij het in de hoop deed het N.L.F. een beetje te vervreemden van Hanoi. Griezelig De idee van onderhandelen is zo lang zamerhand ook al aardig erin gehamerd bij de bevolking van Zuid-Vietnam, ge tuige de demonstratie in Danang waar bij de politie een legioen betogers moest arresteren en de oproep van de Zuid- vietnamese bisschoppen om het bombar deren te staken. Wat de situatie voor Washington nog griezeliger maakt is dat hij de bom bardementen nu ook een Russisch schip ernstig is getroffen, waarna de protes terende Sowjet-Unie heeft aangekondigd dat het wel gedwongen is zijn scheep vaart te gaan beschermen. Wat bedoe len de Russen daarmee? Is het een aan duiding dat ze het zat worden zich bui ten de Vietnamese oorlog te houden, behalve dan wat materiële en monde linge hulp? Of is dit protest nog een drukmiddel om in te gaan op de Noord- vietnamese bereidverklaringen te gaan onderhandelen, mits de bombardemen ten ophouden? En dan is er nog iets. Washington ziet Noord-Vietnam en N.L.F. in het zuiden als een pot nat met de Noordvïetname zen in de leidersrol. Peking daarente gen maakt een strikt onderscheid. En wil dit soms zeggen dat een eventueel gesprek met Hanoi er maar toe zal lei den dat Peking rechtstreeks de Viet cong gaat helpen, desnoods buiten Ha noi om? Ingewikkeld Het is maar een reeks bedenkingen waarom het voor Johnson ontzettend moeilijk is om maar ja te zeggen op de NoordVietnamese uitnodiging. De konse- kwenties zijn haast niet te overzien. En dat zal waarschijnlijk wel de reden zijn waarom hij liever in de een of an dere vorm nee zal zeggen. Dat de zaak zo ingewikkeld ligt (ook al tengevolge van de bombardementen die om der wille van de militaire situatie alsmaar voortgezet schijnen te moeten worden) is voor een groot deel de schuld der Amerikanen zelf, wier fouten na tuurlijk door hun tegenstanders worden uitgebuit. Maar die schuldvraag doet er verder helemaal niet meer toe. Wel echter het resultaat dat de zaak in Vietnam zo ingewikkeld is geworden dat niet meer te zien valt hoe men er nog ooit uit komt. En optimisme over een spoedig echt beëindigingsgesprek is voorlopig nog wel erg gewaagd. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak fing da wullie in Soest ut ouwe ge- zei gele „de eerste klaap is un daolder waord" in de eerste weeke van ongs net begonne jaor al knaap hebbe waor emaokt. We binne nog maor net ant praote over de nieuwe sporthaal, of rlaor komme alle sportminse en minse die de sport een bar warrem haart to^- draoge mekaor teuge bie de opening van een nieuw kluplekaol. De Soesder schaotserieverenuging „Pe- ter's Baon", die naom is ter naoge- daachtenis an de oud-loko-barregemees- ter Peter van de Breemer, das dan effe veur de minse die niet wiste waor die naom vaandaon kwaam, is eigeluk een vereniging die bestaot bie de graosie van de termemeter. As ut kwik beneje ut nulpunt daolt ne me de aktiviteite pas een anvaang. Al- leenig in ut offelope jaor hebbe zullie heul geen rekening gehouwe mit de ter memeter, waant een stel bar antoesi- jaste leeje waore toeng bezug mit de veurbereiddnge en eerste warrekzaom- hede veur ut eige kluplekaol. Hoe da allegaor in zun warrek is egaon hoef ik noeng nie allemaol uut te gaon leige enk hoef ok geen naome te gaon noeme, waant heul vaok binne dat dan nog minse die vaale ongder de katte- gorie „stille warrekers". maor dat ut een knaap stuk warrek is wik toch wel effe zeige. Wak heulegaor meraokels vongd was datter op de dag van de offesjeele ope ning in ongs laand tempereturen waore die een schaotseriejersvereniging waor- dug binne. De opvollegers van Keessie en Ard, en we hebbe der wel een paor in Soest, kenne noeng als ze der baontjes geree- je 1 '>be, in een heule mooie ketiene een haartverstarreking in de gedaonte vaan een kop koffie of snert gebruuke. Da kon in ut ouwe gebou ok wel, maor ut bleef daor behellepe. Ut is dak ming knieje nie meer ken buuge zo as vroe ger, zodak ming schaotse nie meer ong der ken binde, maor anders hak zeker ming lidmaotschaapskaort veur ut nieu we seizoen offehaold. Ik had ming Friese deurloopers uut ut vet ehaold, en ak dan van Kneliao had gemoge, was ik alle dag, as ut vlaagetje op ut V.V.V.-ketoor sting, op de baon te ving- de eweest. Maor gelukkug noeng mit die nieuwe ketiene bink nie heulegaor an de kaant komme te staon, ik ken teminste vaan achter de glaoze geniete van de pres- taasies van ongze jonge garde. Ik ben bar blie dat da in ellek gevaal op de ijsbaon mogelijk is, da motte we mit de nieuwe sporthaal nog maor of- waachte. Maor zoas de pepiere noeng leige zal der wel bar weinug vaan te- rech komme. De leste tied hebbe ze ongs in Soes* haos doodegooid mit „over vieftien jaor hebbe we zeuvetug tot tachtugduuzend inwoners", en meer vaan die uutspraoke. Der is een bar mooi struktuurplaan opemaokt, maor ak ming goed herinnert was daor nie eens un plaots inneruumd veur zo'n haal. Vaan- daor datter ok nog Aierriaand is die weet waor die haal motte komme te staon. Wak een ech Soesder trekkie vind in de plaanne is ut feit datter noeng al ezeit word, „we motte um veural nie te groot maoke". Regeere is vooruutzien, en daorom denk ik da we noeng een sporthaal neerzette die precies groot genog was veur ut moment toeng de plaane gebore werde en da kos dan effe ƒ800.000,en as over een paor jaor der weer een paor duuzend minse binne biegekomme neme we der nog eentje bie. Waant we leige zo meraokels dich bie Aomersfoort. Hilleversum, Utrech en Aamsterdaam da wullie eigeluk heul geen sporthaal nodug hebbe. Waorom zouwe we hier grote sportdinge wille organizdere, as ai die aore plaotse dat al doen. Minse wa bin ik blie veur Soest dat ut "^fcuurbad der al is, waant als da mit dezelfde praoterieje uut de grongd ge- staampt had motte worre as noeng die spoorthaal, dan hadde wullie blie mag- ge weeze aster een grote pierebaak had eweest, inplaots van een meraokels mooi bad waor zellefs internasionaole wedstrieje georganiezeerd kenne worde. Maor as ongze sportklups der noeng maor rekening mee houwe, en veural nie veulgoeije prestaosies levere, dus maor in de laogste klasse blieve speu- le, zodatter heul weinig peblieke be- laangstelling komp, dan ister geen vuul- tje an de luch. Meschien kan der nog wel een paor duuzend gulde meerworde uutetrokke. dan kenne ze daor een klein balkonnetje van maoke, mit een paor plaotse, vier of vijf, das dan veur de minse die noeng al zo'n heule kwak van hun kosbaore tied an dit prebleem, wat noeng un veur ongs laand unieke oplossing nabie is, hebbe gespandeerd. Minse da zal wat worre, veur slechts drieendertug cente per menuut in zo'n zaol te magge speule. Ut word noeng wel tied om in een vereniging te gaon speule, die een sport beoefent dit mit een heule kwak minse tegeliek espeuld word, das dan de goedkoopste oplos sing. Goedkoper dan beveurbeeld ten- nisse, waant dan mojje de huur mit zun tweeje betaole, en dan word ut een duur partietje tennis. Van Goyenlaan 156. teL 5897. Op de Eng. Bij de familie Busch aan de Klaar- waterweg ontstond in het weekend een kleine brand. Bij het vullen van de oliekachel kwam er wat olie op de gloeiende kachel terecht. Er ontstond een brandje, dat echter door de bewo ners zelf weer werd geblust. De scha de is betrekkelijk gering. De brandweer behoefde niet meer op te treden. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 50.000 stu-ks in prijzen van 13,25 tot 14,50. Middenprijs 14,— Prijs per kg ƒ2,22.

Soester Courant | 1968 | | pagina 7