Bü Wml mèttt Balansopruiming bij MIDDELMAN MODE MIDDELMAN MODE Hl UÉHi S.V. HEES BELICHT S.E.C. (assette M. TUSSEN OOSTERSE TAPIJTEN GRANDIOZE OPRUIMING J. J. PAUëLSEN BINGO fSRUYS&CO betekent radicaal en resoluut verlaagde prijzen. Profiteer nu B.D.C.-nieuws S.E.C. zaterdag Baarn zaterdag Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten Een deel van de puzzel werd opgelost B.D.C. handbal nieuws UiEISA(3ENTEN Rouw- en Trouw kleding Krabbels van Knel is KOM WASSEN BIJ DE Mantels 39,98 69,98 89,00 Mantel kostuums 68,00 98,00 159,00 Regen mantels 49,98 79,00 99,00 Japonnen 12,98 19,98 39,98 Broek- pakken 34,98 49,98 68,00 Rokken 9,98 14,98 19,98 Blouses 6,98 7,98 9,98 Tal van modekoopjes in pullovers, vesten, bontmutsen, sjaals, handschoenen Onderjurken v.a. 6,98 Jupons 4,98 Camisoles2,28 Slips 1,98-1,78 Pyjama's 11,98 Nachthemden 12,98 Dusters 28,00 Bedjasjes 8,98 Bijzonder foundation koopjes B.H.'s1,95 Panty's 7,90 Corsetten 11,90 Fantasienylons, 2 paar 0,98 Fantasiekousen 1,98 Maillots2,98 Pantynylons 3,95 DAMES- HEREN EN KINDERKLEDING VRIJDAG ID JANUARI 19G8 De Soester Turnclub viert dit jaar haar 40-jarig bestaan. In het kader van dit feest wordt de spectaculaire film Tokio Olympiade gedraaid in het Verenigings gebouw op vrijdag 26 januari a.s. Aan vang 8 uur. De Soester Turnclub stelt ook de leden van B.D.C. in de gelegenheid deze film te bezoeken. Een beperkt aantal kaarten is verkrijg baar bij de secr. van B.D.C.Bosstraat 12. De toegangsprijs is ƒ2, ..GOAL" Het ligt in de bedoeling volgende week weer te starten met het contact-orgaan „Goal'. B.D.C.-JAA VERGADERING Het bestuur van B.D.C. heeft nu reeds de jaarvergadering vastgesteld op 14 juni a.s. Het ligt in de bedoeling tevens op de ze avond een bekende voetbalfilm te draaien. Besprekingen zijn reeds gaande. Zondag a.s. gaat de competitie weer gedeeltelijk voor B.D.C. draaien. Het eerste elftal is nog vrij maar gaat een vriendschappelijke wedstrijd spelen te gen Ministerpark. Thuis om 2.30 uur. Het verdere programma luidt: 2.30 uur: B.D.C. II-Donar III (comp.) 2.30 uur: B.D.C. III-Ministerpark III (vriendschappelijk). 12 uur: B.D.C. IV-S.E.C. IV (comp.) 12 uur: B.D.C. VI-Quick V (comp.) 12 uur: B.D.C. VII-B.D.C. X (vriend schappelijk). HOOFDPIJN POEDERS KIESPIJN POEDERS HOEST poeders werken GRIEP poeders verrassend Wanneer de weersomstandigheden wat gunstiger zijn dan afgelopen zaterdag - en daar ziet het momenteel wel naar uit - zullen de zaterdagelftallen van Baarn en S.E.C. morgen een vriend schappelijke wedstrijd tegen elkaar spe len. De beide eerste elftallen van Baarn en S.E.C. stonden in competitie verband al enkele malen tegenover el kaar, met weinig succes voor de Soes- tenaren. Baarn bracht het eenmaal, dankzij een beslissende overwinning op S.E.C. tot promotie en speelt dus thans (nog) een klasse hoger dan S.E.C. Baarn heeft het de laatste tijd echter vaak zonder enke le geroutineerde krachten moeten stel len, hetgeen duidelijk in de resultaten tot uiting is gekomen. Daarom zullen beide ploegen elkaar in kracht niet zo veel meer ontlopen en mag morgen op het S.E.C.-terrein aan de Bosstraat een spannende en ook nuttige oefenwed strijd tegemoet worden gezien met waarschijnlijk een gelijk spel of een kleine overwinning voor de thuisclub. De wedstrijd tussen de beide eerste elf tallen begint om half vier. Voor het eerste S.E.C.-team zijn uit genodigd: Kramer, Van der Schagt, De Vries, Hartman. Rene en Hans Wolfsen Beijer, Hoefman. Sengers, Hop, Baptist en Dorrestien. Stalenhoef moet wegens ziekte verstek laten gaan. Om twee uur staan morgen eerst de beide reserve-elftaller van S.E.C. en Baarn tegenover elkaar. Een voorspel ling laat zich hier moeilijk doen. De S E.C.-selectie bestaat uit de volgende spelers: Bakker, Kok, Staal, Veenen- daal, Cairo, Van Delden, Roels, Van der Loon. Espinalt Pirto, Rouwendaal, Vink, Hodde en Rademaker. ■s Tebriz. 398x295 1.995,— Afghan, 352 x 250 f 999,— Shiraz, 292 x 197 f 555,— Beloudj, 374x215 f 999,— Kazak, 336x203 1 1 430,— Mahal, 292x205 f 588,— Heriz, 320 x 234 f 988,— Heriz, 344 x 277 f 999,— Kazak, 272 x 133 f 880,— Mahal, 201 x 134 f 265,— Oude Kazak, 182x 130 f 940,— Shiraz, 198x 155 f 259,— Afshar, 187 x 145 f 150,— Kaskay, 184x115 f 229,— Shiraz, 182 x 105 f 158 Shiraz, 170 x 122 f 179,— Beloudj, 180x 106 f 139, Beloudj, 168x 100 f 119, Beloudj, 150x 100 f 119, Beloudj, 138x97 f 85.— Afshar, 135 x 106 f 119, Hamadan, 150x 106 f 139, Hamadan, 172x86 f 99, Hamadan, 180 x 103 f 139,— Hamadan, 168x101 f 98,— Sarouk-Mahal, 147 x 102 f 188,— Shiraz, pl.m. 130x 80, v.a. f 89,— Diverse matten vanaf f 19,— Kameelzakken vanaf f 18,— BUSSUM Raadhuisstraat 38. tel. 02159-12180 De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen H. G. Ru- pert. Burg. Grothestraat 49, tel. 2388 en J Borst, Paulus Potterlaan 30., tel. 3322. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur J. G. van Eek, Wald. Pyrmontlaan 1A. Apotheek Zaterdag en zondag geopend apotheek „Soest-Zuid". Avond- en nachtdienst t.m. vrijdag 26 jan. apotheek „Soest-Zuid". Oranje-Groene- Kruis Zr. Kropff, Middelwijkstraat 36, telef. 2902. Wit-Gele-Kruii Zr. M. van Loon, Saenredampiantsoen 15, tel. 5425, b.g.g. 03490-17172. Groene Kruis Zr. M. G. Boom Braamweg 51, tel. 4365. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. Kerkstraat. Zondag 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds J. Mettau. Viering H. Avond maal. 17 uur ds K. van Liere. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk. Regcntesselaan. Zondag 10 uur ds K. van Liere, Be diening H. Doop. 19 uur ds J. Mettau. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Heeskapel. Insingcrstraat 10 uur Drs. J. F. van der Kooi, Utrecht. Zonnegleren. Soesterbergsestraat Zondag 10 uur ds L. de Ru. Eltheto, Drift je. 10.15 uur Jeugdkerk. Ichtuskerk. Alb Cuyplaan 10 uur Dr. H. Bout, Utr-*cht. 17 uur ds Jac. Kattenburg. Utrecht. Sav. Lohmanschool. Driehoekswcg 11.30 uur Zondagsschool. GEREFORMEERDE KEKKEN lulianakerk 10 uur ds G. Rang. 5 uur ds M. Wilschut. Radiokerkdienst. Interkerkelijke Zondagsschool Da Costaschool. Pr. Bernhardlaan. Zondag 10 uur Zondagschool. tVilhelminakerk Zondag 10 en 5 uur ds J. Thomas, Amersfoort. GEREF KERF Eltheto. 8 30 uur ds C. Bijl, Hilversum. 3 uur ds J. P. Moerkoert, Maartensdijk. Gebouw Middelwyk. P. de Hooghlaan. 8.30 en 3 uur ds W. Borgdorff, Baarn. CHR GEREFORMEERDE KERK Zondag 10 uur Dienst des Woords. 7 uur ds B. Bijleveld, Bussum. GEREF GEMEENTE Kleine Remhrandtzaal Zondag 10 en 5 uur Leesdier.st. VER v VRIJZ GODSDIENSTIG EN Afd. van de Ned Protestantenbond Rembrandt'aan 10 10.15 uur ds W. Knoppers (Rem.), Utrecht. ADVENTSGEMEKNTE Zaterdag 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Pred. N. Heykoop. BAAR N DOOPSGEZINDE GEMEENTF Zondag 10.30 uur ds H. C. Valeton. Volle Evangelie-gemeente ..Baarn-Soest" Burg. Penstraat 4. Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH GEMEENTE Kapelstraat 7. Zondag 10.30 uur ds P. Kasteleyn, Zeist. 10.30 uur Kinderdienst in de Luther- kapel. KERK SOEST. Steenhoffs»raat. Zondag H. Missen te 8 en li.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. Ir de week H. Missen maandag, dins dag en donderdag 8 en 9 uur. Vrijdag en zaterdag 9 uur. Zaterdagavond 19.00 uur. KERK SOESTD1JK. Burg. Grothestraat Zaterdag H. Mis 9 en 19 uur. Zondag H. Missen 8 en 9.30 uur, 11 uur Hoogmis. H. Missen maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag 8 uur. Donderdag 19 uur. Zaterdag 11 en 19.00 uur. KERK SOEST-Z.. St. Willibrordusstraat. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8 uur, woens dag 19 uur Avondmis. Zaterdag 19 uur Avondmis. voor leden, poolleden en donateurs. Zaterdag 20 januari. 8.00 uur, in kantine van Evenals met de voetbal besloot men j.1. zondag, in verband met de slechte weersomstandigheden, ook de handbal- wedstrijden niet door te laten gaan. In Amersfoort was men hiervan te laat op de hoogte en men besloot daar om de ploegen die kwamen te laten spelen. Zo speelden de dames 's morgens om elf uur tegen Fidelitas. De dames van B.D.C., die voor deze wedstrijd extra hadden getraind op za terdagmiddag in de sneeuw, speelden een u tstekende wedstrijd. Met verwarrend spel aan de cirkel en prachtige driewissels werd Fidelitas naar een nederlaag gespeeld, door doel punten van Mieke van Leeuwen, An- ny Roest, Barry van Leeuwen en Mar- ga Tolboom. De 8-2 overwinning was dan ook geen uitschieter, maar een kwestie van goed samenspel en goede teamgeest. Fidelitas, dat een slechte verliezer was, speelde vooral in het laatste kwartier mentaal slecht en onsportief, maar B.D.C. hield het hoofd koel en bleef in haar normale spel. Keepster Marry v d. Deyssel keepte weer bijzonder sterk en wist zelfs een strafworp te ke ren. Met nog drie wedstrijden voor de boeg staat B.D.C. er prima voor. De heren speelden, omdat de heren van Atilla niet waren opgekomen, een vriendschappelijke wedstrijd tegen Fi delitas. In de eerste helft konden de heren van Fidelitas, die kort tevoren nog een competitiewedstrijd hadden gespeeld, het tempo nog wel bijhouden en wisten de B.D.C.-ers maar een 4-2 voorsprong te behalen. In de tweede helft werd het tempo nog danig verhoogd, hetgeen zijn resultaten afwierp. Met break-outs werd de score opgevoerd, zodat de heren van B.D.C. deze wedstrijd met 16-5 wonnen. Het wedstrijdprogramma voor zondag ziet er als volgt uit: Attila 3-B.D.C. Heren in de Bernhard- hal te Utrecht. Dames S.D.O. 3-B.D.C. 2 te Hilversum. Dames jun. Spirit-B.D.C. te Utrecht Dames jun. Nederhorst-B D.C. 2 te Hil versum. Sinds de grote groei door regelmatige uitbreiding van het sportcomplex aan de Bosstraat werd het voor bezoekende clubs en supporters, door het ontbre ken van naamborden of wegwijzers, steeds moeilijker het juiste sportveld te vinden en vele malen gebeurde het dat men bij B.D.C. voor het hek stond, terwijl men aan de overzijde bij buur man S.E.C. moest zijn. Het is ook al eens voorgekomen dat voetballers, reeds gekleed voor de wedstrijd, in de kleed kamer van de verkeerde vereniging wa ren. Hoewel van andere instanties reeds lang geleden toezeggingen werden gedaan om deze puzzel op te lossen, heeft een der leden van B.D.C. bovenstaande ele gante oplossing gevonden en door aan bieding van dit geschenk aan zijn be stuur, de puzzel nu definitief opgelost. Het Agentschap van Palthc voor Soest en omgeving is en blijft by KLEERMAKERIJ VENEMA, F. C. Kuij perstraat 28, telefoon 2803, zulks in TEGENSPRAAK van wat door anderen gesuggereerd wordt. AI sinds 50 jaar hier gevestigd. Halen en brengen is voordeliger. SÏSSS8 ooïsxna Vliegreizen met vol penelon o.a. 15 dagen uit en thuis naar: Varna/Hotel Serdika v.a. 458,— PiassatsL'Hotel Lllla v.a. 495.- Steenholfstraat 9A alles voor Baby's huidje STOFVRIJ AFGESLOTEN S.E.C.-ZEIST De kans is groot, dat er zondag na een zes weken lange rust eindelijk weer eens gevoetbald kan worden. Door het eerste elftal van S.E.C. zal dat meteen weer in competitieverband gebeuren en wel tegen Zeist, dat aan de Bosstraat op bezoek komt. De Soestenaren nemen op de ranglijst momenteel een accep tabele gedeelde vijfde plaats in, achter D.O.S. '01, Baarn, Ultrajectum en D.E.V. De bezoekers van aanstaande zondag hebben op S.E.C. een achterstand van één wedstrijd en vier punten De Zeis- tenaren hebben een zeer wisselvallige competitiehelft achter de rug. Men be gon zeer -wak, wat de ploeg op de laatste plaats bracht, leek toen ineens aan een indrukwekkende opmars te beginnenf hetgeen de eerste en enige nederlaag van Baarn betekende) maar zakte nadien weer weg. Zeist heeft nu nog twee ploegen onder zich. In uit wedstrijden blijkt de ploeg ook niet erg fortuinlijk. Er werd er maar een (te gen V.V.IJ.) gewonnen. SEC. blijkt zijn meeste fortuin niet in thuiswedstrijden te hebben gevonden. Overigens is men in de S.E.C.-gelederen hard van plan om aan het derde klas- serschap van de Soestenaren nu eens een eind te maken, in die zin, dat men het volgend seizoen een stapje hoger wil spelen - wat overigens wel de wens van iedere zichzelf respecterende vereniging zal zijn. Nietteming mag voor zondag wel op een kleine over winning voor S.E.C. worden gerekend, al moet ..ien het nu zonder Ruttenberg en ook zonder de nog zieke Duyst stel len. Aangezien Ruttenberg er al een half seizoen in het eerste elftal heeft opzitten, mag hij niet meer in dit sei zoen voor het tweede uitkomen. Hij staat daarom reserve. Zijn plaats wordt nu ingenomen door Van Remmerden. Verder ziet het elftal er voor zondag als volgt uit: doel Van Zoghei; achter De Rooy, Dorrestein. Krijt en Hoed; midden Van Remmerden en v. d. Broek; voor Aalbers, Van Boeijen, Wouden- Laanstraat 55 Telefoon 2783. Baarn berg en Surstedt. Reserves zijn Van Essen, Ruttenberg en E. Brouwer. De wedstrijd begint om half drie. S.E.C. 2-B.V.C. 2 De S.E.C.-reserves krijgen zondagmid dag BV.C. 2 uit Bilthoven op bezoek. Voor beide partijen een zeer belangrijke wedstrijd zij het ook om heel verschil lende redenen. B.V.C. heeft bepaald nog kampioensas piraties, terwijl S.E.C. moet trachten, uit de buurt van de laatste plaats in haar afdeling te blijven, wat tot dusver nog niet erg best is gelukt. Hoewel de eerste wedstrijd tegen B.V.C. welis waar in verlies eindigde, hebben de S.E.C.-reserves de tegenstander toen goed partij gegeven en dat zal ongetwij feld voor eigen publiek zondag nog meer het geval zijn. Een gelijk spel misschien. De opstelling van S.E.C. 2 luidt: doel: Van Hattum; achter A. Hooyer, Rodermond, Abbel en Potho ven; midden J. Veenendaal en Henk Lüschen; voor Dettmer, Burgman, Bos man en Rijnders. Reserves zijn Van Breukelen en Huizinga. B.D.C. 4-S.E.C. 4 Het vierde elftal speelt zondag aan de Bosstraat tegen buurman B.D.C. 4. Een belangrijke wedstrijd, want de moge lijkheid bestaat nog, dat S.E.C. het kampioenschap in die afdeling behaalt. De opstelling van het vierde luidt: doel v. d. Vaart; achter v. d. Linden, Wil denburg en Heinen; midden Kanters en Roest; voor v. d. Brakel, Schimmel, Nij- huis, Voskuilen en C. Dorrestein. Reser- I ve is Scheurwater. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak blie bin dat de glaadhied weer effe veurbie is. Nie dak geloof dat ut mit de wingter gedaon is, waant asse we de weermaokers magge geloove, dan hebbe wullie nog wel wat te verwaachte, maor gewoon omdak dan weer is effe op ming fiets ken klimme om ming ritje deur ut darrup te maoke. Der binne dan altied vaan die vaaste plekkies diek op ming tochie an doe. Ut ketoor van de Vereniging veur Vreemdelinge Vurkeer ister een van. Nie dak me een vreemdeling ving of voel, maor gewoon om effe te kieke in de uutstalkast of ter soms nog iets staot te gebeure wak nie in de kraant eleeze hep. Al mok eerluk zeige dat da maor zelde veur komp. Ak dan daor effe hep staon te kieke, prebeer ik de Rieksweg over te steeke, en gao dan allenig uut niewsgierugheid kieke bie ut pelissieberoo. Nie dak dat een soort vermaok ving, maor veural zoas noeng na de glaad hied bink altied bar niewschierug hoe- .-eul minse der toch nog haost hadde. Gelukkug waore ut er niet zoveul, en daor bink meraokels blie om. Toengk weer verder was gereeje, en boveop de Eng sting te kieke, keek ik ming ooge uut. Op de plaots waor al jaore lang de Aambaachtsschool had estaon, sting noeng heulemaol niks meer. Ik wis dat de minse van Artiesjok, de Soesder kunstenaorsvereniging, die ut gebouw bar mooi hadde ingericht as tentoonstellingsruumte der uut moste omdatter een opebaore biebeliejoteek in zouw komme. Maor wa bliek no«_ng, der komp geen biebeliejoteek in, mao: de school is heu- legaor offebroke, en der word een heu- le nieuwe biebeliejotéek gebouwd. An ut end van ut veurige jaor, dus da is nog nie zolaang geleeje, hebbe ze ming verteld der word niks heulegaor offebroke, maor ut daak gaot er of en der komp een nieuwe verdieping bove op, en nie mit een puntdaak, maor mit een plat daak, net as alle aore huuze en gebouwe op de Eng. Maor noeng is ut weg, enk begriep ter geen leers meer vaan. Maor da komp netuurluk dak ming heulegaor nie in teresseer veur huuze- en schoolebouw- poletiek. De heule Eng staot harstikke vol mit hou te noodschoole, en nie alleen de Eng, op heul veul plaotse in ongs dar- rep staon ze. Der staot zellefs eentje achter de plaots waor nog maor kort geleeje de aam- baachtschool sting. Noeng wik veurop stelle dak geen bouwkunduge bin, maor as ze ut ming zouwe vraoge zouk zeige minse breek die aambaachtschool nie of. maor maok ter een nieuwe school van. Zo van buuten of gezien liek ut toch een bar soliede gebou. En angezien der geen cente binne veur schoole en dergelukke, hakter maor een kleine kingdersschool van emaokt. Ut wordt wel een bietje offezaogd, maor ok daorin ister noeng weer is nie effe verder gekeeke dan de verantwoor- delukke minse der neuze laang binne. De biebeliejoteek die eers op de hoek vaan de Daalweg sting, hetter daor nog nie zolaang geleeje een nood gebou bie- jekreege, en toeng iedereen er een bietje an ewend was, mos de heule zooi worde offebroke en worde opgebouwd in ut ouwe Sint Jozef gesticht. Noeng zitte die boekeminse daor weer een paor jaor, en is de boel heulegaor op orde gebraacht, en daor word dan weer be- gonne mit de bouw vaan een heul nieu we opebaore biebeliejoteek. Der binne narregens geen cente veur, veur schoole nie, en haos veur straote nie. Maor ak ut goed bekiek, maor da zak wel nie doen, dan word ter mit de cente die der nog binne heul raor ommeespronge. En noeng binne der netuurluk minse die zeige as ut maor bie cente blief as ut maor geen guldes worde, maor daor bink ut noeng heule gaor nie mee eens, elleke cent mot deur de minse die daor over gaon, net as ming Knieliao doet, eerst tien keer worre ommedraoid veur die word uut- egeeve. Van Goyenlaan 156. teL 5897. Op de Eng. TORËNSTRAAT19 SOEST TEL. 2424

Soester Courant | 1968 | | pagina 11