opRuiminq j. HOPPENBROUWERS JB Nieuwjaarsrede van burgemeester in mineur DampO |,reekt j^OLV(^ 1 Colbert-Costumes v.a. 98,00 Autocoatsv.a. 98,00 Sportcolberts v.a. 59,90 Overhemden Pyama's Weekenders v.a. 7,98 v.a. 11,98 v.a. 7.98 Hoeden v.a. 9.98 Handschoenenv.a. 11,98 Shawls v.a. 2.98 Polo Pulls Pullovers Sporttruien v.a. 17,98 v.a. 19,98 v.a. 19,98 Japonnenv.a. 22,98 Deux-Pièeesv.a. 49,90 Rokken v.a. 16,98 Jumpers Vesten Blouses v.a. 4,98 v.a. 12,98 v.a. 4,98 VERDIENSTEN GEMEENTERAADSVERGADERING Meer dan 1500 woningzoekenden VAN WEEDESTRAAT 80-82 - S0ESTDIJK Wmm WÉf 79 et. 59 et VRIJDAG 19 JANUARI 1968 Woensdagavond kwam de raad van de gemeente Soest bijeen ,ter behandeling van een weing voor discussie aanleiding gevende agenda. Behalve de heer P. Grift (P.v.d.A.), die wegens ziekte afwezig was, waren alle raadsleden aanwezig. Na de gebruikelijke opening hield de burgemeester de navolgende rede: Dames en Heren, Op de derde woensdag van het nieuwe jaar mag ik U nog wel van harte een voorspoedig 1968 toewensen. Moge U gespaard blijven voor de uwen en de gemeente. Het nog zo vers in het ge heugen liggend ongeluk van de heer en mevrouw Hilhorst ontneemt aan deze wens het formele. Moge het U gegeven worden om naast uw andere werk zaamheden en verantwoordelijkheden, in goede gezondheid voor onze gemeente werkzaam te zijn. Hierdoor draagt U bij tot een bestuur waarin de vele as pecten, die ieder handelen in onze ge compliceerde maatschappij nu eenmaal heeft, in voldoende mate tot hun recht komen. de kracht vaneen verkoudheid bij Vader,Moederen Kind.BHM Met gemeengde gevoelens heb ik de drempel van het nieuwe jaar overschre den. Enerzijds is er het uitzicht op het tweede halfjaar met het gereedkomen van een aantal woningwetwoningen, be jaardenwoningen en het bejaardentehuis ..Molenschot", waardoor een begin ge maakt kan worden met het verlichten van de benauwende druk der woning nood. Een belangrijker en essentieel stuk geestelijke en lichamelijke volks gezondheid zal hierdoor gediend wor den. Er is een verheugend uitzicht op een aan alle eisen voldoende openbare lees zaal en bibliotheek, op een nieuwe brandweerkazerne, op nieuwe scholen, ja zelfs begint een sporthal door de winterse nevel zichtbaar te worden. Er is ook een groeiende samenwerking, de wil elkaar te ontmoeten, waardoor zoveel meer mogelijk wordt. In Soesterberg hangt de vlag uit want het krijgt nu werkelijk zijn Dorpshuis. Anderzijds zijn er wolken, de zeer don kere wolken van de ministeriële bede ling met vaste leningen met aangewe zen bestemming. Sindt juni van het vorig jaar is ons slechts toebedeeld een lening van ƒ45.000,voor het voorbe reiden van de uitbreiding van de riool waterzuiveringsinstallatie aan de Maat- weg en in oktober een lening voor de nieuw te bouwen school in Soest-Zuid. Door deze bedeling of beter gezegd door tot de pover begunstigden te behoren, dreigt onze gemeente in een slop te ge raken. Op het gebied van riolering van be staande straten kan praktisch niets ge daan worden en er is geen redelijk uit zicht dat hier binnenkort verandering in zal komen. Het aankopen van grond voor alle mo gelijke doeleinden stagneert. Het is, wil de ontwikkeling die thans zulke gunsti ge perspectieven opent, niet ontijdig stagneren, absoluut noodzakelijk dat de gemeente in een vroeg stadium gronden kan verwerven. Nu leven wij, wat de kapitaalsuitgaven betreft, van de hand in de tand. Indien een perceel grond betaald moet worden, zal eerst een an der perceel verkocht moeten worden en het transport gaat dan toch niet door indien bijv. gemeentewerken - ter voorkoming van stagnatie in de vuil ophaaldienst - een roltrommel nodig heeft en het geld dan maar hiervoor gebruikt wordt. Met kunst en vliegwerk hebben wij nog hier en daar wat kunnen doen en dit versluiert wellicht de ernst van de si tuatie. Thans zijn wij evenwel aan het eind van ons kunnen. Nauwelijks durven wij met voorstellen tot grondaankoop bij U aan te komen. Wij wijzen verkopers uitdrukkelijk op de mogelijkheid dat het transport zeer geruime tijd op zich zal laten wachten. Deze enkele voorbeelden illustreren hoe precair ue situatie aan het worden is. Wij zullen niet nalaten de met de be deling belaste autoriteiten met klem hierop te wijzen. Thans geef ik U gewoonte-ge trouw te uwer korte informatie enige in cijfers gecomprimeerde gegevens met betrek king tot het afgelopen jaar: De tussen haakjes geplaatste cijfers, zijn van 1966. In '67 vonden 621 (634) geboorten plaats en overleden 257 (267) personen, derhalve een geboorte-overschot opleverende van 364 (367). Er vestigden zich 2362 (2648) personen, terwijl er 2494 (2440) vertrokken, der halve een negatief vestigingsoverschot opleverende van 132 (208) positief. Als resultaat van een en ander ver meerderde de bevolking met 232 (575) zielen van 32.958 tot 33.190. In deze cijfers zijn die van Soesterberg begrepen. Hier vonden 117 (132) geboor ten plaats en overleden 20 (12) perso nen, een geboorteoverschot opleverende van 97 (103). Tegenover de vestiging 685 (650) per sonen stond het vertrek van 697 (719) personen, een vertrekoverschot opleve rende van 12 (69). Het resultaat in 1967 was een aanwas van de bevolking met 85 (34) zielen van 6504 tot 6589. Er werden 268 (247) huwelijken vol trokken. Het aantal verhuizingen binnen de ge meente, zowel van gezinnen als van al leenstaande personen, bedroeg 679 (729). Geen (0) woningwetwoningen kwamen gereed en 159 (172) andere woningen, waarvan te Soesterberg 5 (20). Van de ze 159 woningen werden er 34 (26) met premie en 125 (146) zonder premie ge bouwd, waarvan 5 (18) te Soesterberg. Door splitsing van woningen werd de woningvoorraad met 2 vermeerderd, 7 (7) woningen werden onbewoonbaar verklaard, 4 (4) onbewoonbaar verklaar de woningen werden ontruimd en 5 (5) werden gesloopt. Daarnaast werden 10 (20) niet-onbewoonbaar verklaarde wo ningen gesloopt, 16 (15) onbewoonbaar verklaarde woningen zijn thans nog be woond- Als gevolg van deze wijzigingen ver meerderde het aantal woningen met 144 (151) van 8599 tot 8743. Sedert 1962, toen het aantal nieuw-bouw-woningen 126 bedroeg, is 1967 het jaar met het laagste aantal gereedgekomen woningen. Nu gedurende 2 jaren geen woning wetwoningen en in totaal slechts 60 premie woningen gereed zijn gekomen, is het niet te verwonderen dat de wachttijden voor woningenzoekenden langer worden en de ontruiming van onbewoonbaar verklaarde woningen slechts moeizaam vorderingen maakt. Enige verlichting, hoofdzakelijk te Soesterberg, bracht het aflopen van de termijn voor welke bepaalde wo ningwetwoningen en premiewoningen als garnizoenswoningen waren aangewe zen. Bij vertrek van de bewoners kwa men zij daardoor voor de plaatselijke woningzoekenden beschikbaar. Moedgevend is de benauwde situatie van dit ogenblik in het gereedkomen in 1968 van de eerste woningwetwoningen in het Soesterveen en de woningwet woningen en bejaard en woningen op de Eng. In 1969 zullen dan verder wo ningwetwoningen in het plan Smits- weg gereedkomen alsmede premieflats. In 1967 werden voor Soest 512 (417) vestigingsvergunningen uitgereikt en wel 242 (207) aan personen ter plaatse van wie 104 (70) hun eigendom konden be trekken, 105 (94) aan personen van el ders door koop, waarvan 23 (20) betrek king hadden op nieuwbouw. Tenslotte 99 (100) aan personen van elders voor huurwoningen. Voor Soesterberg werden 147 (103) ves tigingsvergunningen uitgereikt en wel 63 (43) aan inwoners dezer gemeente, waaronder 7 (7) in verband met aan koop van een woning; 84 (60) aan per sonen van elders. Deze 84 vergunningen voor personen van elders zijn te ver delen in de volgende groepen: a. 62 (28) vergunningen voor perso nen van het ministerie van defensie, waarvan 8 (4) met wonningruil; b. 13 (10) vergunningen aan burgers voor een huurhuis, waarbij 3 (4) met woningruil; c 9 (22) vergunningen in verband met aankoop van een huis. Het aantal ingeschreven woningzoe kenden bedroeg per 1 januari van dit jaar te Soest 1163 (1031) en te Soester berg 378 (380), totaal 1543 (1411), waar door het gestegen is tot boven het aan tal van 3 jaar geleden. De woningzoekenden zijn te verdelen in de volgende groepen: a. zelfstandig wonenden, waarvoor ver huizing gewenst is wegens te kleine of te slechte woonruimte of op medisch advies: 124 (107) te Soest en 59 (41) te Soestreberg, totaal 183 (148); b. onhoudbare samenwoning: 244 (233) gezinnen te Soest, 33 (32) gezinnen te Soesterberg, totaal 277 (265) gezinnen; c. zij die wensen te huwen, 309 (296) te Soest en 33 (30) te Soesterberg, totaal 342 (326); d. noodzakelijke krotopruiming: 15 (15) te Soest en 1 te Soesterberg, totaal 16 (16); e. dreigende uitzetting: 64 (63) te Soest en 12 (15) te Soesterberg, totaal 76 (78); f. zij die een bejaardenwoning wensen 57 (41). Dit aantal heeft slechts betrek king op de als zodanig bij het huisves tingsbureau te Soest ingeschrevenen; g. alleenstaanden welke een zelfstandi ge woning wensen: 27 (25); h. zij, die zich van elders ter plaatse wensen te vestigen: te Soest 323 (251) en te Soesterberg 241 (262), totaal 564 (513). Hiervan resorteren 175 (210) wo ningzoekenden onder het departement van defensie. In totaal rukte de bradnwee. te Soest 62 (52) maal uit en te Soesterberg 22 (8) maal, waarvan voor loos alarm te Soest 2 (3) maal en te Soesterberg 0 (0) maal. Bij de branden vallen in het bijzonder te onderscheiden: uitslaande brand te Soest 6 (3) en te Soesterberg 2 (1); bin nenbrand te Soest 10 (9) en te Soes terberg 5 (2); bos-, heide- en ruigte- brand te Soest 10 en te Soesterberg 9. Voor de dikwijls bijzonder onaangename en hardnekkige vuilnis- en afvalbran- den moest Soest 16 maal uitrukken en Soesterberg 4 maal. Beide brandweren verleenden assistentie bij de grote brand aan het Broederplein te Zeist en bij een tankwagenongeval te Soesterberg. De schade dooi brand bedroeg te Soest f 32.805,(ƒ139.600,—) en te Soesterberg 7.240,—. De leden van beide brandweren hebben zich door het volgen van cursussen, be kroond met het behalen van diploma's, verder bekwaamd voor hun verant woordelijke werk, dat door hen op ba sis van volkomen vrijwilligheid, geheel belangeloos, voor de gemeenschap wordt verricht. Een woord van dank en waar dering is hier zeker op zijn plaats. Na jaren van voorbereiding en wach ten werd het mogelijk met de bouw van een nieuwe brandweergarage annex ruimten voor gemeentewerken te be ginnen. De voltooiing van dit complex betekent zowel voor de brandweer als voor gemeentewerken een belangrijke stap vooruit. Het is ondenkmaar dat de noodzakelij ke financieringsmiddelen voor een nieu we brandweerauto te Soesterberg ons door het ministerie van binnenlandse zaken onthouden zouden worden. Ook in 1967 ontvingen wij de onmisbare me dewerking van dit departement ten be hoeve van de brandveiligheid. Dit jaar vonden 627 (753) verkeersonge vallen plaats. Het aantal doden ten ge volge van deze ongevallen bedroeg 11 (4). Het aantal zwaargewonden bedroeg 24 (12) en het aantal lichtgewonden 163 (190). Bij deze ongevallen waren betrokken 1037 (1129) motorrijtuigen, waarvan 924 (988) beschadigd werden, 271 (251) brom fietsen, waarvan 203 (213) beschadigd werden en 59 (63) fietsen, waarvan 41 (49) beschadigd werden. Het aantal door de politie opgemaakte processen-verbaal wegens misdrijven bedroeg 332 (277) en wegens overtredin gen 4879 (4920). Hiervan konden 1577 (1707) als transactie in handen der po litie worden afgedaan. Op 1 januari stonden 1236 (1161) vreem delingen bij de vreemdelingendienst ge registreerd, verdeeld over 33 (33) natio naliteiten en enige staatlozen. Nog steeds is geen bewilliging verkregen voor een uitbreiding van het politiekorps in ver band met de grote uitbreiding van werkzaamheder ten gevolge van het jaar tot jaar stijgend aantal vreemde lingen. Het gevolg is dat personeel, bestemd voor andere werkzaamheden, hieraan onttrokken moet worden. Waar ook overigens, ondanks beklem mende betogen dezertijds, nog steeds het politiekorps niet uitgebreid kan wor den in verhouding tot de uitbreiding der werkzaamheden, moet teveel gegre pen worden naar het hiervoor niet be doelde en zeer dure middel der over uren. Het ziet ernaar uit dat door Rijkswa terstaat in 1968 eindelijk verbeteringen zullen worden aangebracht op enige be langrijke punten. Het kruispunt Trier, gedeeltelijk liggend buiten de gemeente, maar voor ons van groot belang, staat op het programma voor een grootscheepse aanpak, die ook voor de Vredehofstraat belangrijke con sequenties zal hebben. Ook de verbetering van de uitmonding van de Van Weerden Poel man weg op de Amersfoortsestraat en de verbetering van de verlichting van deze zeer druk ke en gevaarlijke weg, hoopt Rijkswa terstaat dit jaar aan te pakken. Hard wordt gewerkt aan de voorberei ding van de verbetering van de Rijks weg-traverse door het dorp Soesterberg. In het kader van de herstructurering van de verkeersvoorzieningen zullen wij zelf belangrijke vorderingen moeten ma ken met de voorbereiding van de weg over de Eng. Op de Algemene Begraafplaats te Soes terberg zijn 16 (14) pers. begraven waar onder 4 (2) kinderen. De completering van Soesterberg vond verder voort gang door de ingebruikname van de nieuwe gereformeerde kerk aan de Ge neraal Winkelmanstraat. Het eind van het jaar bracht goed nieuws voor dit dorp en een voorlopige bekroning van de actviteiten van het ijverige volhardende en enthousiaste be stuur van het Dorpshuis voor de sub sidie-toezegging van de Minister voor cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. Hoewel nog bergen werk te ver zetten vallen, is verwezenlijking der plannen toch een stuk naderbij geko men. Ongetwijfeld zal dit het bestuur dat dit werk belangeloos voor het gehe le dorp op zich heeft genomen, veel voldoening schenken. Het Dorpshuis met gymnastiekzaal en openbare leeszaal en bibliotheek zal een enorme aanwinst voor het sociaal-culturele leven van Soesterberg betekenen. De jeugd zal hiervan ongetwijfeld in belangrijke ma te mede profiteren. Het is te betreuren dat de voortgang van de verdere uitbouw van Soester berg nog steeds stagneert door gebrek aan overeenstemming met de eigenaar van de voor deze uitbreiding bestemde terreinen. Indien binnenkort geen over eenstemming verkregen kan worden, zal door middel van een onteigenings procedure de rechter een uitspraak moe ten doen. Meerdere muziek- en zangverenigingen vierden jubilea. Het is verheugend dat de belangstelling voor het muziekleven toeneemt. Ongetwijfeld is dit mede te danken aan de werkzaamheden van de Amersfoortse Muziekschool. Meerdere uitvoeringen van bijzonder hoog gehalte, in hoofdzaak met eigen krachten, vonden in de loop van dit jaar plaats. Zo was de afsluiting van de 5 mei-herdenking door de vertol king van Mozart's Requiem in de Pe trus en Pauluskerk onder leiding van Maarten Kooij een ware belevenis. Op het gebied van uitbheiding van de sportaccommodatie kon, door de be staande investeringsmoeilijkheden, niet veel voortgang gemaakt worden. Behalve het treffen van wat kleinere voorzieningen was het mogelijk een perceel aan te kopen ten behoeve van een derde speelveld voor S.E.C. Voor V.V.Z. dat zich zo lange tijd wel heel erg heeft moeten behelpen, brak een betere tijd aan door een verbetering van het clublokaal, gedeeltelijke drai nage van het hoofdveld en de aanleg van een jeugdveld. Zoals U bekend is, werd samen met de gemeente Amersfoort gezocht naar het ontwerp voor een gebouw, dat in serie gebouwd, op korte termijn in de behoefte aan lagere scholen zal moeten voorzien. De keus viel op een door ir. H. N. van Wijk ontwikkeld schooltype. Voor Soest is thans een urgentie verkla ring verkregen voor de bouw van 3 de zer scholen terwijl Amersfoort er 4 zal bouwen. Ik wees U er reeds op dat in oktober van het vorig jaar een vaste lening voor een 4-klassige christelijke school voor Soest-Zuid verkregen kon worden. De werkgelegenheid voor inwoners van de gemeente Soest kan nog gunstig wor den genoemd. Het aantal gevallen waar in een uitkering op grond van de Wet Werkloosheidsvoorziening en de Rijks groepsregeling Werkloze Werknemers moet worden verstrekt blijft beperkt tot moeilijk plaatsbaren en degenen die als gevolg van een arbeidsconflict werk loos zijn geworden. De samenwerking met het in 1967 ingestelde Werkplaats- schap loopt bevredigend. De voorberei dingen tot instelling van een commissie voor de gezondheidszorg zijn getroffen. Verwacht mag worden dat deze com missie adviezen zal uitbrengen over de organisatie van de gezondheidszorg, het bejaardenwerk en de zorg voor chro nisch zieken en demente bejaarden. Ik hoop ook in het nieuwe jaar onder Gods' zegen samen met U in het be lang van onze gemeente en haar inwo ners werkzaam te kunnen zijn. Hierna kwam de agenda in behandeling. Als punt 1 op de agenda stond vermeld vaststelling van de notulen van de vergaderingen gehouden op 15 en 24 no vember en 12 en 20 december. Dit bleek op een abuis te berusten, daar alleen ter vaststelling kon worden aangeboden de notulen van 15 november 1967, die zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. 2. Ingekomen stukken. a. Brief van het Nederlands Architec ten Genootschap d.d. november 1967 met advies daarover van de directeur van gemeentewerken d.d. 15 december 1967 met voorstel deze stukken voor kennis geving aan te nemen. b. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. c. Mededeling van burgemeester en wethouders betreffende de in de staat van afschrijvingen voor het gasbedrijf over 1968 opgenomen bedragen met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. d. Verzoek van acht bewoners van ge meentelijke woningen om deze wonin gen aan hen te verkopen, met voorstel dit verzoek in handen te stellen met prae-advies. e. Mededeling van burgemeester en wethouders inzake stormschadeverzeke ring. f. Brief van het raadslid G. C. van den Berg met als bijlage een „Notitie" in zake het Regionaal Werkplaatsschap Amersfoort, met voorstel deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. g. Schrijven d.d. 5 december 1967 van het „Comité toetsing onwenselijk heid Landbouwschap" inzake het hou den van een geheime stemming over het landbouwschap, met voorstel de daarin gevraagde medewerking niet te verlenen, omdat het niet op de weg van de gemeente ligt voor particuliere enquêtes zaalruimten en materiaal be schikbaar te stellen. Alle ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen of in handen gesteld van B. en W. voor prae-advies. 3. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor verbeteren van de stroomvoorziening van de gebouwen van gemeentewerken c.a. In verband met de bouw van de brand weerkazerne in het noodzakelijk om te vens de gehele stroomvoorziening van alle gebouwen van gemeentewerken te verbeteren. Blijkens een definitieve prijsopgaaf van de N.V. Nettenbouw te Amersfoort zullen de kosten 24.690, bedragen. Hiervan komen ƒ3.750,ten laste van de in aanbouw zijnde brand weerkazerne. B. en W. stellen voor een krediet van ƒ21.000,beschikbaar te stellen. Conform besloten. 4 Voorstel tot verkoop van grond, ge legen: a. in het plan Industrieterrein aan de P.U.E.M. N.V. b. nabij de Nieuweweg aan A. P. J. van Heeswij k. c. nabij de Nieuweweg aan G. Har- dorff. Conform besloten. 5. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen: a. aan de Soesterbergsestraat van J. Brandsma. b. aan de Insingerstraat en de Den Blieklaan van A. van Velzen. Conform besloten. 6. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de verbouwing van het rioolgemaal aan de Dorrestein- weg. De capaciteit van het rioolgemaal aan de Dorresteinweg is onvoldoende in verband met de voortgaande bebou wing van het Soesterveen. De aan de uitbreiding verbonden kosten zullen 180.000,bedragen en B. en W. stel len voor een krediet tot dit bedrag be schikbaar te stellen. Zonder op- of aanmerkingen goedge keurd. 7. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaffing van een autospuit t.b.v. de brandweer te Soestreberg. Kosten 80.000, Conform besloten. 8. Voorstel tot verhoging van het pre sentiegeld voor de leden van het colle ge voor de verlening van bijstand. Betreft verhoging van 13,00 op 17,50. Conform besloten. 9. Voorstel inzake de subsidiëring van de Huishoudelijke- en Gezinsvoorlich ting. In het dienstjaar 1967 werd voor dit doel 18.571,uitgetrokken. Bij deze subsidie-aanvrage kon geen rekening worden gehouden met de omzetting van de plaatselijke stichting in een inter- plaatselijke stichting, waarbij de ge meente Baarn is betrokken. Als gevolg hiervan is het aantal cursussen toegeno men. Daarom moet de subsidie uitge breid worden, waardoor de begroting 1967 met ƒ2.868,gewijzigd moet wor den. Mevr. P. J. ORANJE-ENTINK (V.V.D.) pleitte voor een herziening van de lan delijke tarieven, die voor de cursussen geheven worden. Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel hiertoe aangenomen. 10. Voorstel tot heA beschikbaarstellen van een krediet voor de uitbetaling van belastingschade. Conform besloten. 11. Voorstel tot aankoop van grond met opstal, gelegen aan de Parklaan van A. van den Ham. Aangenomen met de stemmen van de V.V.D.-fraktie tegen. 12. Voorstel inzake de kortingsregeling wegens het genot van een ambtswoning door de gemeentesecretaris. Een voorschrift bepaald, dat voor het bewonen van een ambtswoning door de gemeentesecretaris op het salaris een inhouding van 12 kan worden toege past. De inhouding kan in bepaalde ge vallen met goedkeuring van gedepu teerde Staten op een minder percentage gesteld worden Gedeputeerde Staten gaan er mede accoord, dat de huur waarde gelijk wordt gesteld met de aanslag Personele belasting. B. en W. stellen voor hiermede accoord te gaan. Conform besloten. 13. Voorstel tot het garanderen van de betaling van rente en aflossing van een door de muziekvereniging P.V.O. te sluiten geldlening. P.V.O. kan bij de Coöperatieve Raiffei- senbank te Soest een geldlening sluiten, mits de gemeente de tijdige betaling van rente en aflossing garandeert. Deze lening is bestemd voor de aanschaf van nieuwe instrumenten. Het college heeft hiertegen geen be zwaar, daar zij de muziekvereniging al leszins in staat acht de uit de lening voortvloeiende kosten te dragen, ter wijl de Soester Zakenkring bovendien heeft toegezegd in een eventueel verlies voor de gemeente voor 50 te partici peren. Zonder discussie goedgekeurd. 14. Voorstel tot het verpachten van het jachtrecht op diverse percelen grond van de gemeente aan H. van Kooy te Soest. Conform besloten. 15. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaffing van een huisvuilophaalauto. Vervanging van één der oude vuilnis auto's is noodzakelijk. Met de aanschaf van een nieuwe wa gen is een bedrag van 70.000 gemoeid, welk bedrag B. en W. beschikbaar wil len stellen. Conform besloten. 16. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor de aanleg van riolering, grondwerk en noodbestratïng ten noorden van de Telefoon 02154-2323 Amalialaan 19-21 Weegbreestraat tussen Smitsweg en Eigendomweg. Benodigd bedrag 65.000, Conform besloten. 17. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor de aanleg van riolering en noodwegen ten noorden van de Weegbreestraat en de aanleg var) de Kamperfoeliestraat. De aanleg van riolering en noodwegen ten Noorden van de Weegbreestraat en de aanleg van de Kamperfoeliestraat zullen blijkens een opgemaakte begro ting 159.500,vergen. Dit bedrag wordt toegestaan. 18. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 aan het be stuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor de bouw van twee lokalen aan de te stichten vier- klassige 2e Christelijke school voor g.l.o. te Soest-Zuid. Voorstel wordt goedgekeurd. 19. Voorstel tot wijziging van het be sluit tot aankoop van een perceel grond gelegen aan doe Van Weedestraat van P. en J. C. Swager. Bedoeld perceelsgedeelte, groot 10.27 are met opstallen, waaronder het pand Van Weedestraat 17, eigendom van de Gebr. Swager, is bij vonnis van de arrondisse mentsrechtbank te Utrecht bepaald op 48.594,Hoewel de raad der gemeen te Soest besloten had genoemd perceels gedeelte aan te kopen voor 46.600, stellen B. en W. voor het perceel aan te kopen voor het hoger gestelde bedrag van 48.594, Zonder discussie goedgekeurd. 20. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van een krediet inzake de kos ten van de onteigeningsprocedure inge steld tegen Gebr. Swager te Soest. Deskundigen, door de rechtbank be noemd, hebben bij rapport van 22 no vember 1967 de rechtbank geadviseerd de schadeloosstelling voor onteigening van het bedrijfsterrein van de fa. Gebr. Swager aan de Van Weedestraat, alhier, te bepalen op ƒ303.701,Naar aanlei ding van de pleidooien heeft de recht bank gemeend de onteigeningsschade op 152.600,te moeten bepalen. De recht bank heeft de gemeente Soest echter veroordeeld in de kosten. Het hono rarium en de voorschotten van de des kundigen zijn vastgesteld op een totaal van 37.787,80. De raadsman van de gemeente heeft geadviseerd nu reeds deze kosten te betalen. De kans is niet uitgesloten, dat het von nis van de rechtbank wordt vernietigd en de tegenpartij wordt veroordeeld in de kosten, doch de gemeente blijft aansprakelijk voor de kosten van des kundigen, weliswaar met verhaalsrecht. Teneinde de kosten van de deskundigen te betalen, stellen B. en W. voor een voorlopig krediet van ƒ37.787,80 te vo teren. welk voorstel wordt goedgekeurd. Hiermede was de agenda afgehandeld en sloot de voorzitter te pl.m. 8.30 uur deze korte vergadering. CHOCOLADE-BLOEMEN. Extra fijne chocolade as- sortie, melk en puur. Nu nog voordeliger. 150 gram MINT KARAMELS. Een kombinatie van mint en karamel. Een heerlijke versnapering. Zakje 200 gram WELLINGTONS. Een fijn bankbetbakkers- koekje, opgelegd met amandel. Per pakje 85 ei VROOM DREESMANN In elf maanden tijd zijn afgelopen jaar in ons land 51 kg marihuana, 8 kg opi um, 48 ampullen morfine en meer dan 25 kg hasjisch in beslag genomen. Be gin januari van dit jaar werden op een Amerikaanse jongeman nog eens 25 kilo hasjisch aangetroffen. De verdovende middelen, die vroeger uitzondering wa ren, zijn nu „in", vooral bij de jeugd die altijd iets anders wil. Tezamen met de zg. opwekkende middelen en andere ongezonde produkten worden de narco tica druk verhandeld door gewetenloze lieden die niet schromen een ander in het ongeluk te storten, als zij er zelf maar grof geld aan kunnen verdienen. Het zal noodzakelijk zijn, dat de ouders scherper opletten en dat er strengere maatregelen worden genomen tegen de genen die op enigerlei wijze bij de han del in deze „stuff" betrokken zijn. I

Soester Courant | 1968 | | pagina 5