I fWét \JU<X, At muh A-cti*. At Jongerenreizen OOSTERSE TAPIJTEN OPRUIMING J. J. PAUëLSEN Bronchïletfen RUYS&CO V.V.Z.-nieuws S.E.C.- GARAGE STAM nieuws B.D.C.-nieuw s Hees-nieuws MANCHESTER UNITED Heeft uitstekende kans voor Europaeup I VaSTERAAS VERDRINGT OSLO ..The Red Stars" Uw RECORDER staat klaar bn „DE GOUDEN SNAAR" Olympi na-nieuws Rcnanlt dealer B.D.C. handbal S.E.C.-zaterdag Huldigings-avond van S.E.C.-honkbal HBSASEWTifÜ „SPAAR ACHTER AF" Mensen met wensen sluiten 'n persoonlijke lening bij de NMB De bank waar ook zich thuis voelt Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen rijschool D. ENGEL VRIJDAG 26 JANUARI 1968 Aanstaande zaterdagavond zal het suc cesvolle damesteam van Red Stars de belangrijke wedstrijd spelen tegen S.V.S. uit Spakenburg. Deze wedstrijd zal om 19.00 uur worden gespeeld in de gymnastiekzaal van de U.L.O.-school in Bunschoten. De belangrijkheid van deze ontmoeting is, dat beide teams samen bovenaan staan en beiden ovenveel verliespunten hebben. Zowel Red Stars als S.V.S. hebben vier verliespunten. Red Stars heeft één keer verloren van het op de derde plaats staande Break Out uit Baarn en de eerste ontmoeting van de dames tegen S.V.S. Het damesteam uit Bunschoten heeft twee keer haar meerdere moeten erkennen in Break Out. Het Soester meisjesteam heeft in het eerste jaar van haar bestaan reeds op merkelijke resultaten geboekt en is zelfs nu aan het meedoen om de kampioens titel. Het zal echter van zaterdag afhan gen of de Soester meisjes inderdaad hun belofte kunnen waar maken. Ver wacht mag worden dat ze 't tegen het genou toneerdere S.V.S. bijzonder moei lijk zullen krijgen, temeer nog daar S.V.S. thuis speelt. Wie van de twee er dus zal gaan winnen is zeer moeilijk te zeggen. Vast staat echter wel dat de overwinnaar uit deze ongetwijfeld spannende strijd direct de leiding neemt in deze afdeling en dientengevolge zeer gunstige vooruitzichten krijgt op de kampioenstitel. Wij wensen de dames van Red Stars met coach Rudi Blok bijzonder veel succes en hopen dat zij na een zeer verwoede strijd de winstpunten mee naar huis kunnen nemen. Het team zal gevormd worden uit de volgende dames: Tineke Adriaanse, Thelma Oei, Gwynia Zeeman, Gabriële Wüstefelt, Marjan Verhoef, Loes Jak, Nel van Leeuwen, Mar ja van Hertom en Inge Limburg. De stand luidt als volgt: Dames le klasse S.V.S. I 14-24: Red Stars I 11-18; Break Out II 14-18; Midland II 13-12; Taveno II 12-4; U.V.V. III 13-2. Zaterdag 27 januari en 3 februari a.s. neemt Olympia met een aantal leden deel aan de kringwedstrijden van het K.N.C.üTV. Deze wedstrijden, die ge houden worden in de verschillende gra den, xinden plaats in Amersfoort. De wedstrijden dienen tevens als voor bereiding voor de Soester kampioen schappen, die in maart a.s. gehouden worden. De beste turnsters en turners worden tevens tijdens deze wedstrijden geselecteerd voor de gewestelijke wed strijden van het K.N.C.G.V., die over enige tijd worden gehouden. VOLLEYBAL Het programma voor de komende week ziet er als volgt uit: woensdag 31 janu ari: 18.30 Vios c-Olympia a. 18.30 Olympia b-S.V.H. a. 20.00 S.V.H. 2- Olympia 3 dames. 20.45 Vios 2- Olympia dames. Donderdag 1 februari: 20.45 Olympia- Valbovol 2 heren. Van het eerste damesteam verwachten we een beter resultaat dan tijdens de eerste wedstrijd tegen Vios 2, toen het kansloos werd verslagen. Hoewel we niet aan een overwinning geloven, O.a. Afghan, 352 x 250 f 999,— Beloudj, 374x215 999,— Kazak, 336 x 203 ƒ1.430,— Mahal, 316x218 599,— Shiraz, 303 x 200 555,— Heriz, 265 x 210 f 895,— Kazak, 272x 133 880,— Oude Kazak, 182 x 130 f 940,— Shiraz, 198 x 155 f 259,=9 Afshar, 187 x 145 f 150 Kaskay, 184x115 229, Shiraz, 170x 122 f 179.—-» Beshir, 220 x 125 f 288,— Beloudj, 164x 107 f 134, Beloudj, 168x 108 139, Beloudj, 128x80 f 99. Afshar, 135 x 106 f 119,— Hamadan, 150 x 106 139,— Hamadan, 172x86 99,— Hamadan, 180x 103 139, Hamadan. 168x101 98, Shiraz, 104x 103 99, Hamadan. 200 x 130, v.a. 220,— Shiraz. 130 x 80, v.a. 89,— Hamadan, 328x 109 389,— Louristan, 242 x 98 195,— Serabend, 296x 100 328,— Diverse matten vanaf 19,— Kameelzakken vanaf f 18,— BUSSUM Raadhuisstraat 38, tel. 02159-12160 moet het mogelijk zijn, minstens tot enige setwinst te komen. Het eerste herenteam zal vermoedelijk waar maken, dat de destijds in Utrecht tegen het sterke tweede team van Val- bovol geen vergissing was. Mogelijk kost de overwinning nu zelfs minder moeite dan de vorige keer. Een over winning doet Olympia vaster op een plaats in de bovenste regionen belan den. HEES-V.V.Z. *49 Komende zaterdag en zondag zal het afdelingsvoetbal weer normaal gaan draaien. Voor V.V.Z. houdt dat een uit wedstrijd tegen plaatsgenoot Hees in. Beide ploegen hebben grote belangen bij een overwinning, zij het om heel verschillende redenen. Hees om van de laatste plaats te komen en V.V.Z. om tot de kampioenskandidaten te blijven behoren. V.V.Z. bezet momenteel de tweede plaats op de ranglijst, drie punten ach ter leider Renswoude, dat overigens nog tweemaal tegenover de Soestenaren komt te staan. We geven V.V.Z. toch wel de meeste kans in dit duel, al kan het ookbij derby's soms zeer vreemd lo pen. V.V.Z. komt uit in de volgende opstel ling: doel C. Pouw; achter J. v. d. Vlekkert, H. van Kooy. H. Demmers en L. HaLhorst; midden D. v. d. Boven- kamp en G. v. d. Bovenkamp; voor A. Schaap, R. Brouwer, G. Floor en W. Ruizendaal. Resereves zijn J. Putters en H. G. v. d. Kraak. V.V.Z. 3-O.S.O. 3 Het derde elftal krijgt morgen bezoek van O.S.O. 3 uit Hilversum. De gasten nemen een wednig benijdenswaardige positie op de ranglijst in. Zij staan op de voorlaatste plaats, doch zullen zeker ambitie hebben, om V.V.Z. dat verleden week nogal teleurstellend voor de dag kwam, minstens een punt afhandig te maken. Of de Soestenaren het op eigen veld zover zullen laten komen is ech ter de vraag. De wedstrijd begint mor gen om kwart voor drie. De opstelling van V.V.Z. luidt: doel W. den Breejen; achter H. W. v. d. Worp. J. v. d. Bo venkamp, H. Wegerif en A. Ruizendaal; midden J. van Kooy gzn en M. van Ginkel; voor H. Brons, F. Hornsveld, A. H. van Wijk en J. A. van Kampen. Reserve is C. de Wit. V.V.Z. 4-RODA 2 Het vierde elftal verschijnt morgen in versterkte opstelling in het veld tegen het Hamersveldse Roda 2. De Soeste naren zullen het tegen deze sterke te genstander morgen belist niet voor het zeggen hebben, maar met een klein beetje goede wil kan er wel een verde- lmg van de punten worden bereikt. Daarvoor moeten zorgen: doel H. van Barneveld; achter H. van Velzen. A. Snijders. T. de Man en A. van Neer bos; midden Joh. van Kooy en D. Duits; voor T. Delfgou, T. Verkade, C. van Velzen en C. Pothoven. Reserve is W. v. d. Kuilen. De vedstrijd begint om 12.45 uur. V.V.Z. 5-V.V.Z. 6 Het veteranenelftal van V.V.Z. zal het morgen moeten gaan opnemen tegen het veel jongere vijfde elftal. Dat be tekent, dat drie vaders tegenover drie zoons staan, dezelfde jongens, die ze enkele jaren geleden misschien hebben leren voetballen. Morgen mogen de zoons tonen, of ze er wat van geleerd hebben. Een ding is zeker; hoe ook de uitslag zal zijn, de beide punten blijven bij V.V.Z, Voor dit ongetwijfeld boeien de duel, dat om één uur begint, wordt een groot aantal toeschouwers ver wacht. De elftallen zijn als volgt samenge steld: V.V.Z. 5: doel S. Lodema; achter W. Hoebee, H. Boonstra, G. van Kooy, M. de Ruiter; midden L. de Haan en G. Engelsman; voor M. Vetkamp, C. Ruizendaal. A. F. de Boer en W. Ha ment. Reserve is E. S. van Aarssen. V.V.Z. 6: doel S. de Hiep; achter S. Wij- ma, R. ten Hove, E. G. de Boer en B. Morren; midden J. v. d. Berg en G. Ruizendaal; voor J. van Kooy. W. de Ruiter, J. Groart en A. P. v. d. Hoek. Reserve is L. G. Brunt. VAN WEEDESTRAAT 52 SOESTERBERGSESTRAAT 30 vallen. Wellicht zal men zondag trach ten, de schade te herstellen, waarvan dan de Amersfoorters, die nog altijd een paar plaatsen lager staan, de dupe moe ten worden. De opstelling van S.E.C. 4 luidt: doel v. d. Vaart; achter v. d. Linden, K. Wildenburg en Heinen; midden B. Kan- ters en F. Roest; voor v. d. Brakel, Schimmel, Nijhuis, Voskuilen en K. Dorrestein. Reserve is Lagemaat. De wedstrijd begint om twaalf uur. Renault 4 Luxe v.a. 4.495,— Dauphine Gordinl v.a. f 5.385. Renault 8 v.a. f 5.550, Renault 10 IVfajor v.a. 6.250. Caravelle Cabriolet v.a. ƒ9.730.— Renault 16 v.a. 8.650. Renault Rambler v.a. 16.995. Nieuwerhoekpleln 1 - Soestdijk Telefoon 2850. S.E.C.-VRIENDENSCHAAR S.E.C. speelt zondag opnieuw een thuis wedstrijd en wel tegen Vriendenschaar uit Culemborg. Door de overwinning van verleden week op Zeist is S.E.C. opgeklommen naar de derde plaats op de ranglijst, al moet daarbij wel be dacht worden, dat de ranglijst momen teel een vertekend beeld geeft door het grote verschil in gespeelde wedstrijden. Vier clubs kunnen S.E.C. nog inhalen. De Soestenaren bewaren aan de eerste wedstrijd tegen Vriendenschaar geen erg prettige herinneringen. De Culembor- gers behaalden in deze wedstrijd hun eerste thuisoverwinning, terwijl het voor S.E.C. zo ongeveer de eerste neder laag in een uitwedstrijd betekende. De tegenstander van zondag trok toen met 2-1 aan het langste eind. Vriendenschaar staat met evenveel ge speelde wedstrijden als S.E.C. drie punten op de Soestenaren achter. Een gelijk spel zal er zondag voor de thuis club zeker inzitten. De opstelling van het eerste luidt: doel Van Zoghei; ach ter De Rooy, Dorrestein, Krijt en Hoed; midden Van Remmerden en v. d. Broek; voor Aalbers, Van Boeyen, Woudenberg en Surstedt. Reserves zijn Van Hattum (doelman), Ruttenberg en Veenendaal. MIDLANDIA 3-S.E.C. 3 Het derde elftal speelt zondag a.s. in Utrecht tegen Midlandia 3, een ploeg, die ongeveer in het midden van de ranglijst staat. De gasten bezetten op de ranglijst evenwel een zeer fatsoen lijke tweede plaats, die men tenminste zal willen verdedigen of mogelijk wil omzetten in een leiderspositie. Het minste, wat S.E.C. daarvoor moet doen, is winnen van de Utrechters. Dat zullen de volgende elf vanaf twaalf uur gaan proberen: doel Van Essen; achter D. Hooyer, Abbel en Pothoven; midden W. Pureveen en Huizinga; voor Ler.arduzzi, Brouwer. Van Breukelen, Herman Luschen en W. de Bruin. Re serve is Veldhuizen. S.E.C. 4-V.V.Z.A. 2 Het vierde elftal ontvangt morgen het Amersfoortse V.V.Z.A. 2. Tot verleden week namen de Soestenaren op de ranglijst een zeer acceptabele plaats in, maar door het onverwachte verlies zijn zij enigszins uit de kopgroep terugge- DE VESTING-B.D.C. Zondag a.s. krijgt B.D.C. direct al te maken met een zeer geduchte concur rent. Voor deze eerste competitiewedstrijd in het nieuwe jaar, gaat B.D.C. op beziek bij ..De Vesting" in Naarden. Indertijd eindigde de spannende thuis wedstrijd in een 0-0 uitslag. Gedurende de verplichte rustperiode hebben de B.D.C.-ers niet stilgezeten, ondanks het feit, dat er diverse oefenwedstrijden door het winterweer niet konden door gaan. Afgelopen zondag is er echter toch een verdienstelijke overwinning be haald op „Ministerpark", maar het toen vertoonde spel was toch nog niet, wat we gewend zijn. Hopelijk zal men zondag In Naarden beter voor de dag komen, want dit zal zeker nodig zijn, daar De Vesting als een van de sterkste ploegen van deze afdeling dient te worden beschouwd. Intussen beschikt B.D.C. weer over doel man Smiiik en spil v. d. Hengel, wat de overige spelers zal inspireren. De kansen op een. goed resultaat sluiten we dan ook niet uit, en wil B.D.C. de aansluiting mét de kopgroep niet mis sen, zal er toch zeker een gelijk spel uit moeten komen. De opstelling is als volgt: A. Smink, A. Voet, A. v. d. Hengel, J. Brouwer, J. Beyer, Th. v. d. Mast, J. v. Fulpen, J. Verhoeve. J. Dorrestein, J. Wester- veld, D. Dorrestein. Reserves: F. Buimik en A. v. d. Bree- mer. Het wedstrijdprogramma voor a.s. zondag luidt: De Vesting I-B.D.C. 1, aanvang 2.30 uur. Quick 3-B.D.C. 2, aanvang 12 uur. Actif 2-B.D.C. 3. aanvang 12 uur. Barneveld 2-B.D.C. 4. aanvang 2.30 uur. B.D.C. 6-B.D.C. 7, aanvang 12 uur. B.D.C. 9-Limvio 4, aanvang 12 uur. AP. W.C. 6-B.D.C. 10, aanvang 2.30 uur. Hoastdrank In tab let vorm. 95 ct De vijfde competitiewedstrijd van de heren, is deze keer weer succesvol ver lopen. In de kille sporthal te Utrecht werd aangetreden tegen Attila 3. In de eerste helft was er een gelijk- opgaande strijd, waarbij verscheidene kansen onbenut bleven. Bij de zes doelpunten, die er in die eerste helft werden gescoord, waren maar liefst vier penalties. Ruststand van 3-3. Na de rust eer. totaal ander spelbeeld. B.D.C. speelde nu volkomen op snelheid. De door keeper Jan Smeeing gestopte ballen, werden door hem snel in het spel teruggebracht, waarbij Attila zich niet op tijd in de verdediging kon te rugtrekken, zodat de break-outs die hier opvolgden doelpunten tot gevolg hadden. De eindstand kwam met 11-5 in het voordeel van B.D.C. waarbij moet wor den aangetekend, dat het aantal doel punten maar een farce was van het aantal kansen dat men kreeg. Verdere uitslagen waren: Dames-junioren: Spirit-B. D.C. 1-4. Dames: S.D.O.-B.D.C. 2 2-3. Voor a.s. zondag zijn er geen wedstrij- de.. te spelen. KLAVERJASSEN Voor de derde maal wordt er heden avond om 20.00 uur in het Verenigings gebouw geklaverjast. Alle 1 eden en belangstellenden zijn welkom. S.E.C.-P.U.E.M. Voor het eerste elftal van S.E.C. gaat de voetbal zaterdag in competitiever band weer rollen. Voor morgen staat de wedstrijd S.E.C.-P.U.E.M. op het programma. De wedstrijd lijkt weinig problemen voor S.E.C. met zich mee te brengen. De spelers beschikken na een paar interessant verlopen oefenwedstrij den over een goede conditie, die onge twijfeld morgen van pas kan komen. Bovendien wonnen de Soestenaren de eerste wedstrijd met 4-0. De Utrechters hebben een achterstand van elf punten op het leidende S.E.C. en het ziet er niet naar uit, dat deze achterstand morgen kleiner zal worden. Een overwinning voor de thuisclub ligt in de lijn der verwachting. De wedstrijd aan de Bosstraat begint om kwart voor drie. De trainer zal een keuze maken uit de volgende spelers: Kramer, De Vries, Baptist, v. d. Schagt, Hartman, Rene en Hans Wolfsen, Hoef man, Stalenhoef, Sengers, Hop en Beij- er. Voor het tweede en derde zaterdag elftal staan voor morgen nog geen com petitiewedstrijden op het programma. Er worden echter verwoede pogingen in het werk gesteld om twee tegenstanders voor een vriendschappelijke wedstrijd te vinden. Vermoedelijk zal dat ook wel lukken. De Soester honkbalclub zal op zaterdag avond het eerste team, dat het afge lopen jaar kampioen werd en promo veerde naar de tweede klasse K.N.H.B., huldigen en een klein presentje over handigen. De beste slagman van het jaar 1967, was Henk Prior, hij ontvangt voor deze prestatie de S.E.C. Slagtrofee, die be staat uit een 20 centamter hoog beeldje van een honkballer. Henk Prior had over het hele seizoen een slaggemid delde van 0,412, dat als uitzonderlijk hoog beschouwd mag worden. Tevens zal op deze avond de heer F. Houtzager het erelidmaatschap van de honkbalafdeling van de s.v. S.E.C. aan geboden worden. De heer Houtzager heeft zich in het bij zonder voor de jeugd ingezet; hij wist dan ook heel honkballend Nederland te verbazen door een jeugd honkbalkamp van een week voor de jeugdige Soester honkballers te organiseren. Dit jaar is de organisatie wederom in handen van de heer Houtzager en het ligt in de bedoeling om het kamp te organiseren voordat de jeugdcompetitie begint. De avond zal besloten worden met een Amerikaanse honkbalfilm en met een filmpje van enige wedstrijden van het afgelopen seizoen van het kampioens team van de Soester honkballers. VOLLEYBAL Programma voor donderdag 1 februari: V.V.H. 1-Wilhelmina 4 heren, 19.15 uur. VOETBAL HEES-V. V.Z. Het medespelen van enkele spelers is nog onzeker, een prognose is moeilijk. HEES2-D.O.S.C. 4 Het tweede gaat a.s. zaterdag de huid duur verkopen en het is niet uitgeslo ten, dat er helemaal niets wordt ver kocht, maar zonder meer twee punten worden binnengehaald. Indien de mid denlinie zorgt voor een juiste verdeling van het spel naar de vleugels, is dit elftal na zaterdag een zorg armer. Het kampioenschap wordt daarna een kwes tie van tijd. ZUIDVOGELS 4-HEES 3 Deze wedstrijd moet i.v.m. degradatie gewonnen worden en zal ook gewonnen worden door De Jong c.s. HUIZEN 6-HEES 4 Geen voorspelling van te geven, daar die toch altijd anders uitkomt. De meest onverwachte overwinningen zijn tot nog toe geboekt A.P.W.C.-HEES (adspiranten) VOETBALTOTO Voor degenen, die hierom vroegen vol gen hieronder de adressen waar voor S.V. Hees de totoformulieren kunnen worden ingeleverd. Men wordt verzocht de formulieren tijdig en volledig inge vuld in te leveren bij: Kapsalon Tiele- mans, Oude Utrechtseweg 57; H. Bos man, Klaarwaterweg 11; J. Hardeman, Insingersrtraat 31; G. de Bree, Hobbe- malaan 11 en G. Th. Kok, Wieksloter- weg 97. In Bern is de loting verricht voor de kwart-finales van de toernooien om de Europacups voor landskampioenen en bekerwinnaars. In beide toernooien zijn nog acht clubs in de strijd. Veel voetballiefhebbers zullen zich nog het dramatische vliegtuigongeluk herin neren van Manchester United in 1958, waarbij acht spelers van het elftal, dat op weg was om voor de Europacup I een wedstrijd te spelen in de kwart finales, om het leven kwamen. Manches ter United werd op dat moment als de grote favoriet naast Real Madrid be schouwd om de beker te winnen. In één klap waren alle Engelse Illusies om zeep gebracht. Nu, tien jaar later, speelt Manchester United weer in de kwart finales om de Europese beker voor landskampioenen en weer staan de En gelsen hoog aangeschreven. Eén van de weinigen van de Engelse kampioensclub, die het ongeluk overleef den en daarna weer aktief werd voor Manchester United is manager Mat Bus- by. Hij was de man, die het elftal in '58 naar de Europese top bracht en met zijn excellente ploeg ook de ranglijst van de Engelse eerste divisie aanvoerde. Het bestuur van zijn club heeft hem weer de taak opgedragen om voor een elftal te zorgen, dat kampioen kan worden. Bus- by is momenteel één van de managers, die het langst in dienst is van een En gelse voetbalclub. Polen verrasten De loting voor de kwart-finales heeft Manchester United geplaatst tegen de Poolse kampioen Gornik 2^abrze, dat in de eerste ronde weinig moeite had met de Finse kampioensploeg en in de twee de ronde als een grote verrassing het Russische Dynamo Kiew uitschakelde. De Russen hadden eerder de bekerhou der Celtic Glasgow in Schotland versla gen. waarna in Kiew gelijk werd ge speeld. De Polen wonnen in Kiew en speelden thuis gelijk. Ondanks de prachtige prestatie van de Polen tegen Dynamo Kiew moeten zij als outsiders worden beschouwd tegen het klasse-elftal van Manchester United. De eerste wedstrijd vindt plaats op 28 februari in Manchester en de tweede op 13 maart in Polen. We verwachten voor de Engelsen een zege met zeker twee doelpunten op eigen grond en een gelijk spel in de uitwedstrijd. De andere drie wedstrijden voor de Europa-cup I zijn: Vasas Boedapest Benfica (6 maart in Boedapest en 14 maart in Lissabon), Eintracht Braun- schweigJuventus (31 januari in Braun- schweig en 28 februari in Turijn) en Real Madrid—Sparta Praag (6 maart in Madrid en 20 maart in Praag). Vasas verder Benfica is heel erg met de hakken over de sloot zowel de eerste als de tweede ronde doorgekomen tegen zeer matige tegenstanders. Daarom verwachten wij, dat de Hongaren in de halve finales zul len komen. Toch is het een betrekkelijk open strijd, want hoewel Vasas zich vrij vlot voor de kwart-finales plaatste, doet zij het in de Hongaarse competitie maar •<p< A Vliegreizen 15 dagen vol pantlon Spanje/Benidorm/Hotel Orozca v.a. 399, Roernenlè/Eforle/Bung.park v.a. 439.- Corlu/Duikschool Barakude v.a. 649.- Soest SteenhoHstraat 9 A - tel. 6571 NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK 225 vestigingen In Nederland matig. Daarin is Ferencvaros heer en meester. De Portugezen zitten in de kop groep van hun nationale competitie. Eintracht Braunschweig is geen schim van de ploeg, die vorig jaar zo overtui gend het kampioenschap van West- Duitsland veroverde, maar als het er echt om gaat zoals in de Europa-cup wedstrijden kunnen de spelers een echte Duitse „Ausdauer" opbrengen. Juventus behoort tot de grote groep clubs, die in de Italiaanse competitie A. C. Milaan achtervolgt. We houden het op de Ita lianen. Sparta Praag heeft in de vorige ronde Anderlecht in een enerverende wedstrijd in Brussel de Belgen in de laatste vijf minuten op de knieën gedwongen. Het lijkt ons onwaarschijnlijk, dat zij het grote Real Madrid zullen kunnen weer staan. Bekerhouders Voor de bekerhouders is de loting als volgt uitgevallen: Hamburg S.V.Olym- pique Lyon (21 februari in Hamburg en 20 maart in Lyon), Standard Luik— A. C. Milaan (28 februari in Luik en 13 maart in Milaan). ValenciaBayem München (31 januari in Valencia en 13 maart in München) en Cardiff City Torpedo Moskou (28 februari in Cardiff en 19 maart in Fashkent). Cardiff is ongetwijfeld de zwakste ploeg in de kwart-finales bij de bekerwinnaars en heeft daarom naar onze mening wei nig kans tegen de sterke Russen, die de thuiswedstrijd zo'n 2500 km zuidoos telijk spelen van Moskou, waar het ln maart nog bitter koud kan zijn. Bosstraat 5. telefoon 2543 eD Kerkstraat 51. telefoon 6621. Topduel ValenciaBayern München is een wed strijd, die evengoed een finale had kun nen zijn. Twee sterke ploegen, die beide in hun nationale competitie in de kop groep meedraaien, hoewel geen van bei de grote kansen heeft op het kampioen schap. Een prognose is hier heel moeilijk te geven. Standard Luik weet op Europees niveau beter mee te komen dan in de Belgische competitie maar moet tegen A. C. Mi laan, dat in grote vorm is en de Ita liaanse ranglijst aanvoert, kansloos wor den geacht. De Milanezen hebben nu eenmaal één van de sterkste elftallen van Europa op dit mHment en als.-zij geen inzinking krijgen zien we ze^_de Europa-cup II ook winnen. De Hamburger Sport Verein heeft moeite om zich in de Duitse competitie te hand haven, terwijl Olympique Lyon goed meedraait in het Franse voetbalcircus. De Hamburgers hebben steeds geluk ge had niet tegen echt sterke clubs te lo ten en dat hebben zij ook nu weer ge troffen. De winnaar wordt in de halve finale zeer waarschijnlijk uitgeschakeld. Als Uwe Seeler er zin in heeft, geven we de Hamburg S. V. de beste kans in de halve finale te komen. Landenteams Tenslotte is nog de loting verricht voor het Europees kampioenschap voor lan denteams. De volgende landen komen tegen elkaar uit: Engeland of Schotland Spanje. FrankrijkZuid-Slavië. Hon garijeRusland en BulgarijeItalië. Engeland heeft aan een gelijk spel ge noeg om de wedstrijd tegen Spanje te spelen, maar dat zal moeten gebeuren in Schotland en dat kan de felle Schot ten extra inspiratie geven. We achten de Britse vertegenwoordiger sterker dan Spanje. Zuid-Slavië levert goede voet ballers aan de lopende band, die veelal hun brood in Westeuropese clubs beter belegd kunnen verdienen. Het zou vreemd moeten gaan als de Fransen het tegen de Zuidslaven zouden kunnen bol werken. BulgarijeItalië wordt een kei hard duel. Beide landen spelen sterk verdedigend, maar het is meestal voor de Balkanploegen nog moeilijker om doelpunten te maken dan voor de Ita lianen. Wint beter voetbal Het topduel wordt beslist uitgevochten tussen Hongarije en Rusland. We zijn benieuwd of het betere voetbal van de Hongaren bestand zal zijn tegen het doordrukkingsvermogen van de Russen, die zeer weinig plegen te verliezen Maar laten we ons niet teveel laten he in vloeden door de wedstrijden van het Nederlands elftal tegen de Hongaren en Russen. De Russen zouden het als een blamage zien als zij geen Europees kam pioen worden en dat kan van beslissen de betekenis zijn. Hopelijk krijgen we in de komende maanden nog enkele van de hierboven genoemde wedstrijden op de Nederlandse televisie, want er zijn heel wat ontmoe tingen bij, die de moeite waard kunnen worden De N.T.S. kan op 27 en 28 januari geen volledige directe reportages geven van de Europese schaatskampioenschappen in Oslo. Er is maar één Eurovisieverbin ding van Scandinavië naar West-Euro pa. Niet alleen de meeste Westeuropese, maar ook de meeste Oosteuropese lan den hebben interesse voor de Europese kampioenschappen kunstrijden, die van 24 tot en met 28 januari in Vasteraas in Zweden worden gehouden. De N.T.S.- uitzendingen van de Europese schaats kampioenschappen zijn zaterdag van 15.00 tot 18.50 uur direct en om 23.05 uur een samenvatting met commentaar van Bob Spaak en zondag van 13.00 tot 15.50 uur. Om 16.58 uur wordt zondag een overzicht van de stand van zaken ge geven en om 19.30 uur volgt in N.T.S.- sport de laatste samenvatting.

Soester Courant | 1968 | | pagina 5