wu mimn Frederik van Eeden Ruimte voor Arti-shock WINKELIERSVERENIGING BESTAAT NIET ALLEEN BIJ DE GRATIE VAN ST. NICOLA AS ACTIE Bij Disco Centrum, EBvSETTEN Bij Disco Gentrum, NOG STEEDS OP! Kom nog even kijken Eerste Gooise Kleding Verhuur „K.Y.P.-vormingscentrum" in Baarn in exploitatie-moeilijkheden MENE TEKEL Krabbels van Knel is UITGESTOFT Bij Disco Gentrum, toppers 95 cent diverse L.P. 5.95. Pracht platenspeler met versterker 98,50. Pantoffels 2.95 Laarzen 9.90 Schoenen 7.90 Openbare Leeszaal en Bibliotheek '"SB Bij Disco Centrum, nieuwe toppers a 1,95 gelegenheidskleding Romme-instituut wordt mogelijk gesloten I? Liberale Sociëteit KOM WASSEN BIJ DE Zeepost VRIJDAG 26 JANUARI 1968 Kort geleden kwam er bij de uitgeverij Van Oorschot een herdruk uit van het eens zo beroemde boekje ..Grasspriet jes". Het werd geschreven door Corne- lis Paradijs achter wel pseudoniem zich Frederik van Eeden verschuilt. Opnieuw komt dus de schrijver Van Eeden in de belangstelling testaan. De invloed van tdeze schrijver op de literatuur is erg «groot geweest. Hij was een van de gangmakers van de „Beweging van Tachtig". Bekendheid verkreeg hij met zijn „Kleine Johannes". Ook nu nog is het een veel gelezen boek. veau met de politiek-sociale omwente ling bezig gehouden, of met de com munistische maatschappij vorm geëxpi- rimenteerd. Hij heeft zijn sociaal-poli tieke denkbeelden evengoed langs lite raire weg uitgedragen. De „Kleine Jo hannes" deel twee is daar een voor beeld van. Het is een maatschappijro man, in het teken van de sociale recht vaardigheid. „Vroeger stonden de lite ratoren veel dichter bij de politiek dan nu" verteld de heer Van Eeden. „Nu heeft de arbeider het niet meer nodig om langs literaire weg gesteund te wor den. In de tijd van de grote spoorweg staking was m'n vader in Amersfoort ondergedoken. Hij was bij een staker in huis. Direct toen ze het verloren had den heeft hij iedereen geholpen en ge steund. Huiselijk „Later was hij ook nog veel op reis maar hij was toch heel huiselijk. Hij had een eigen werkkamer waar hij erg veel was. In de huiselijke kring was hij wel erg verstrooid. Van Deyssel sloot zich altijd op als hij ging schrijven, SOESTERBERGSESTRAAT 1, maar zo was het bij m'n vader niet. Van Deyssel woonde toen in Baarn en we gingen er zondag's vaak naar toe lopen. Toen ik achttien was ben ik naar Zwitserland gegaan om te studeren. In 1914 moest ik terug komen om onder dienst te gaan en toen ben ik hier maar gebleven. De oorlog is voor m'n vader de ergste klap geweest, hij was een echte idealist. Hij verwachtte veel goeds van de mensen. Door z'n tweede huwelijk is hij eigenlijk katholiek ge worden. Z'n tweede vrouw werd door het Katholieke geloof gegrepen net zo als m'n half broertjes. Hij was 62 jaar toen hij tot de kerk toetrad. Een hele tijd lang heb ik zijn werken erg ge waardeerd, de laatste jaren kon ik ze echter niet meer apreciëren. Hij was altijd een sterke man geweest, later was hij niet meer te herkennen". De heer Van Deden vindt de jonge schrij vers zo somber,alsof ze het mooie he lemaal niet meer zien. Vergeleken bij de fijn-gevoelige Johannes heeft hij ge lijk. W. J. VAN DE WETERING Van Eeden koos voor zijn diepzinni speuren naar de waarheid de oudste vorm van de vertelkunst, het sprookje. Sinds de verschijning van de „Kleine Johannes" kan de Nederlander zich de zoekende en twijfelende mens nauwe lijks anders voorstellen dan als de klei ne Johannes. Met de verschijning van de Kleine Johannes deel 2 kwam de Beweging van Tachtig pas goed op gang. Daartussen ligt nog het experiment Wal den dat mislukte. Het aandeel van Van Eeden in de li- terataire revolutie bestond uit zijn me dewerking aan „Julia" en aan „Gras sprietjes", waarvan nu een herdruk is verschenen. De zoon van Frederik van Eeden is een Soester die hier al elf jaar woont. Hij werd geboren in 1887 en heeft dus de hele ontwikkeling van de Beweging van Tachtig nog meegemaakt. SOESTERBERGSESTRAAT 1, Dokter „M'n vader is in Bussum als huisdokter begonnen" verteld de heer Van Eeden. Hij heeft in die tijd ook een psycho therapeutische kliniek gesticht in Am sterdam. Het beviel hem echter niet, hij vond het literaire belangrijker. In '93 is hij helemaal van de pen gaan le ven. Privé heeft hij altijd mensen behandeld maar hij wilde er nooit geld voor heb ben. Dat vond hij n.1. erg, mensen hel pen en er dan geld voor moeten vragen. Hij heeft toen ook Walden opgezet. Dat was echt eenvoudig socialistisch opge zet, het leek veel op de Kiboets in Is raël. De grond was van iedereen en het was dus niet te rechtvaardigen dat die grond van een persoon was. Er werd ontzettend veel geboomd door jonge li teratoren op Walden, maar er werd niet gewerkt. M'n vader was helemaal niet zakelijk en daar is het aan kapot ge gaan. De mensen waren er ook nog niet rijp voor. Israël ziet het voor het eigen vaderland maar m'n vader zag het voor de hele wereld, hij wilde het veel te groots opzetten". Politiek „Een poëet mag niet alleen, maar moet in de politiek utopist zijn" had Potgieter al geleerd. Van Eeden heeft zich dan ook niet alleen op wetenschappelijk ni- De winkeliers hebben over het alge meen de neiging, in tijden, dat het hen goed gaat, in te dommelen. Alleen als men in de verte de fluit van de stoom boot uit Spanje hoort, wordt men wak ker. We dienen echter te bedenken, dat de winkeliersvereniging niet alleen be staat bij de gratie van de St. Nicolaas- actie. Dit zei maandagavond de heer A. H. F. Smit, voorzitter van de Win keliersvereniging Soest tijdens de jaar vergadering in het Verenigingsgebouw. Hij spoorde de winkeliers tot meer ac tiviteiten aan. „Als we klagen over het feit, dat we weinig of niet door de instanties geraadpleegd worden of over te geringe inspraak, dan ligt de schuld bij ons zelf. We zullen onze vereniging kritisch moeten bezien", aldus de heer Smit, die duidelijk maakte, dat het voor 1968 aan het bestuur niet zal liggen. Hij verwachtte echter wel enige tegen prestatie van de leden, waarvan rond 20 op de vergadering aanwezig was. De voorzitter noemde het afgelopen jaar in zakelijk opzicht zeer bevredigend, be houdens een inzinking in het tweede kwartaal. Over het algemeen viel er echter wel een vooruitgang ten opzichte van 1966 te constateren. De heer Smit zei te verwachten, dat deze ontwikke ling zich in 1968 zal voortzetten. „Ten aanzien van de verdere toekomst wordt de situatie onoverzichtelijker. Men zal meer moeite krijgen om gelijk te blij ven", meende de heer Smit. Er zullen grotere investeringen van de mid denstanders worden gevraagd. De heer Smit maakte het voörnemeh bekend, de leden maandelijks middels bulletins van de gang van zaken op de hoogte te houden en al het mogelijke in het werk te zullen stellen om de winkeliersvereniging wat meer op de voorgrond te doen treden. Gezien deze uitbreiding van bestuursactiviteiten moest het bestuur een contributiever- WEKKERS EN I JUWELIER HORLOGEN SOESTDIJK hoging van 50 voorstellen, namelijk van 10,naar 15,per jaar, welk bedrag sommige leden al direct tot twintig of vijfentwintig gulden wilden optrekken. Voorlopig zal men echter met een bedrag van 15,per jaar volstaan. SOESTERBERGSESTRAAT 1, kEMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 SCHOENHANDEL LUXE LEDERWAREN REPARATIE-INRICHTING Koningirmelaan 76 Tel. 4145 Wij verstrekken Contant zegels, ook voor reparatie. Nieuwe aanwinsten KERSTBOEKEN. Francis, De rode bal. Hesper-Sint en Konings, Een boom vol lichtjes. Kerstverhalen voor en door de jeugd. Lichtveld en Bouhuys, De Wijzen uit het Oosten. Markus, David in de Kerstnacht. STUDIEBOEKEN. Lehning, De draad van Ariadne. Ruting, Op de vuist met de engel. Handboek van de Neder landse pers. Peters, Metaphysica. Grimault, Kierkegaard, leven en werk. Ortega Y Gasset, Bespiegelingen over leven en denken. Sartre, Over het existentialisme. Drijvers, Over de psalmen. Pascal, Gedachten. Elde- renbosch, Taizé. Dierickx, De Vrijmet selarij. De Froe, Het vraagstuk van de wereldbevolking. Packard, De naakte maatschappij. Knuttel, Kin derrecht voor de maatschappelijk wer ker. Los, Octrooien, zakelijke en ju ridische aspecten. Hart, Facetten van de moderne psychologie. Thouless, Experimenten in de parapsychologie. Boormeester, Programmering in de praktijk. Van Spanje, Het kind in de inrichting. Faber, De praktijk van de welsprekendheid. Sullivan, Sig nalen uit het heelal. Huizinga. Dag dierFiennes, Ziekten en moderne leefgewoonten. Rubin, Sexueel leven na de zestigSeksualiteit en mo raal. Gülcher, Wedstrijdzeilen in beeld. Zimmermann, Knippen en naaien. Nicbolson, Ontwerp zelf uw borduurwerk. Krans, Koken voor twee. Kuyper, 50 gebakrecepten. - 50 barbecue-recepten. - 50 fruitgerechten. - 50 heerlijke desserts. Van der Mark, Kanaries houden als liefhebberij. Hameeteman. Dc spoorwegen van Afri ka. Englebardt, Elektronica. Be- rendsen, Kunstschatten van Spanje. Elseviers encyclopedie van de moderne architectuur. Jaxtheimer. Gaade's te ken- en schilderboek. Krol, Het ge millimeterde hoofd. MuJisch, Wenken voor de jongste dag, Vinkenoog, Eer ste gedichten (1949-1964). Vroman, God en gocin. Claus, Acht toneel stukken. Claus, Thyestes. Garson, Macbird. Uhl, De wereld in een kin derhand. Pernoud, De kruistochten. Van d°r Plas. Mooie vrede. Van Ban ning, Het huwelijk van Hare Konink lijke Hoogheid Prinses Beatrix. Stolk, Amazonas. Leffelaar, Israël, de lang ste week 5-10 juni 1967. Gids voor bergwandelaars. Braasem en Schwen- cke, Van Haagse dingen die voorbij gaan. Pickles, Frankrijk. Keuls, Griekenland. Kossmann, Clownsreis. Scholte, Vakantiegids voor Grieken land. Pörzgen. Russisch mozaiek. Blakemore, Latijns Amerika. Ofschoon de laatste Sint Nicolaasactie een batig saldo van bijna 900,heeft opgeleverd, was men over het verloop van de actie niet zo erg tevreden. Het ontbreken van het cijfertje 5, dat men als zegel nodig had voor het vormen van een slagzin, heeft bij een groot deel van de klanten niet erg prettige reacties opgeroepen. Enkelen waren van me ning, dat het bestuur dan ook maar kaarten zonder deze zegel had moeten accepteren. Men vermoedde, dat de winkeliersvereniging met deze actie wel de nodige goodwill heeft verspeeld. Voorzitter Smit meende trouwens, dat de actie in deze vorm feitelijk niet meer in deze tijd past, mede ook door de concurrentie van contantzegels. De kascommissie kon dit keer eens niet volstaan met de gebruikelijke volzin, dat de kas was gecontroleerd en in orde bevonden. Het financieel verslag over de eerste negen maanden van het afge lopen jaar heeft de kascommissie niet geaccepteerd. In september heeft een nieuwe penningmeester echter het fi nanciële beheer overgenomen. Hij heeft eerst orde op zaken moeten stellen, maar is er tenslotte in geslaagd, het geheel weer wat overzichtelijk te ma ken. Zijn boeken werden dan ook in orde bevonden. Het kapitaal van de winkeliersvereni ging nam in het afgelopen jaar met ruim 121,toe. Besloten werd, de plaatselijke V.V.V. wederom een subsi die van ƒ250,te verlenen, ondanks het feit, dat een ledenwerfactie van de V.V.V. onder de winkeliers een zestig tal nieuwe leden heeft opgeleverd. Twee bestuursleden hebben maandag hun funkties beschikbaar gesteld, te weten de heren Middelman en Ver- poort. Deze laatste in vele jaren voor zitter van de Winkeliersvereniging ge weest. De heer Smit prees hem om zijn rijke ideeën voorraad en zijn meestal gematigd optimisme, wat de vereniging van al te dolle sprongen heeft weer houden. Aangezien er nog een vacature was te vervullen, hebben drie nieuwe leden in het bestuur zitting genomen, te weten de heren J. Kluën, J. Wessles en G. J. Adama jr. Vier leden, de heren A. Mol, Van Wieren, Wessel en Hilhorst zullen in de loop van dit jaar een ontwerp voor een nieuw huishoudelijk reglement gaan opstellen. Mede ter gelegenheid van het twintig jarig bestaan van de winkeliersvereni ging zal dit jaar een winkelbeurs wor den georganiseerd. Aanvankelijk was het de bedoeling, dat de voorzitter na dere gegevens omtrent de plannen zou kunnen geven, maar in verband met l Ww De Soester Kunstenaarsvereniging „Ar- ti-scock" heeft weer een eigen ruimte. Van de gemeente kreeg zij de beschik king over een lokaliteit in de Kerke- buurtschool, Middelwijkstraat 70. Deze klas is niet bepaald geschikt voor het houden van exposities zoals de voor malige Nijverheidsschool in de Molen straat waarin Galerie „Soestdijk" een paar maanden was gevestigd. In de Kerkebuurtschool (naast de Gouden Ploeg) houdt „Arti-Shock" nu een we kelijkse tekenavond voor haar leden en belangstellenden. Elke vrijdagavond zijn een aantal kun stenaars bezig met modeltekenen. „Arti-shock" telt nu 37 kernleden uit Soest. Baarn, Laren, Hilversum en Har derwijk. In de statuten van deze Kun stenaarsvereniging die bij Konink Be sluit d.d. 5 juli 1967 zijn goedgekeurd lezen we: „Kernleden zijn zij, die zich creatief bezig houden met beeldende kunst, kunstnijverheid, architectuur, li teratuur en journalistiek, muziek en muziekdramatische kunst, toneel, caba ret, ballet, fotografie, film, radio en £elevasie". Geïnteresseerden en kunstminnenden kunnen het buitengewone lidmaatschap van „Arti-shock" verwerven of lid wor den van haar Sociëteit, eveneens op vrijdagavond. Binnenkort wordt er in de nieuwe ruimte ook een teken- en boetseercur- sus georganiseerd voor jongeren onder leiding van enkele beeldende kunste naars. SOESTERBERGSESTRAAT 1, Ongetwijfeld zullen er dit jaar opnieuw tentoonstellingen gehouden worden in Galerie „Soestdijk" zodra er weer een behoorlijke ruimte beschikbaar is. Indichtingen over de (model) teken avond kunt U verkrijgen bij de beeld houwer Piet Riethoven, Vermeerlaan 60 of bij het secretariaat, telefoon 4283. ACHTEROM 6 - HILVERSUM - TEL. 48700 de GROOTSTE in 't GOOI J teuren van de organisatie, die de win kelbeurs zouden organiseren, is overko men, moesten de besprekingen tot eind februari worden uitgesteld. De heer Smit moest nu volstaan met mede te delen, dat bij een belangstelling van dertig winkeliers de beurs reeds door gang zou kunnen vinden. De deelnemers moeten rekening houden met een huur van ƒ25,ƒ30,per vierkante meter. Overigens wenste men wel inspraak in de mogelijke samen stelling van de beurs, opdat er geen stands van artikelen en merken aanwe zig zijn, die in Soest niet verkrijgbaar zijn. Wanneer precies de winkelbeurs wordt gehouden, is nog niet bekend. De heer Smit drong er bij de leden op aan, eventuele belangstelling voor een zaak in een van de nieuwe wijken van het Soesterveen reeds nu bij het ge meentebestuur kenbaar te maken. Bin nenkort zal de winkeliersvereniging na der worden ingelicht omtrent de plan een noodlottig ongeval, dat de direc- nen in het Soesterveen. Het Partijbestuur van de Katholieke Volks Partij zoekt naar mogelijkheden om de exploitatie van het vormings centrum „Romme-instituut te Baarn - waar in de loop der jaren ook vele Soester katholieke een gastvrij onthaal hebben genoten - economischer te ma ken. Indien een goed bod op het cen trum zal worden gedaan, bestaat de mogelijkheid, dat het vormingscentrum wordt verkocht, zo deelde men ons van de zijde van het partijbestuur mede. Inmiddels hebben reeds verschillende organisaties belangstelling getoond voor de kapitale Baarnse villa, waarin het Romme-instituut is gevestigd. De gestegen kosten en de relatief ge daalde K.V.P.-inkomsten zijn er de ANTAARNS - HEKWERK ETTERS - OPENHAARDEN UIFELS - DEL RSTERHEKKEN AMPEN ZONNEWIJZERS Sedert 1937 (PUT'J X TT T I K«uro uit moer ll.nl il-AKl 100 ontwerpen le Hezerlaantje 46 - Tel. 2231 KUNSTSMEEDWERK IN STIJL oorzaak van, dat de exploitatie van het Romme-instituut opnieuw wordt beke ken. De post is nog niet van de begro ting afgevoerd, maar wel met een halve ton verminderd. De K.V.P. gaf jaarlijks twee ton aan het K.V.P.-centrum in Baarn uit. De ongunstige uitkomsten waren vooral het gevolg van het feit, dat er vele bijeenkomsten werden ge houden, waarvoor geen vergoeding be hoefde te worden betaald. Hiervan zal men in ieder geval afstappen. In ieder geval zal in het lopende seizoen de exploitatie nog worden voortgezet. De grote villa, een van de grootste buitens in Baarn, werd in 1950 door de stichting Dr. Schaepmanfonds voor een bedrag van 150.000. aangekocht van de weduwe van de laatste bewoner, de Baarnse textielfabrikant Van Heu- zen. De K.V.P. was daarmede de eerste poli tieke partij in Nederland, die de be schikking had over een eigen oplei dingsschool van partij kader. Tevens deed het instituut dienst als vormings centrum, conferentie-oord, gesprekscen- trum en ontmoetingspunt. In de loop der jaren zijn er ongeveer 50.000 Neder landers en buitenlanders te gast ge- De Liberale Sociëteit komt zaterdag morgen 27 januari weer bijeen in het Soester Natuurbad, om 11.30 uur v.m. Ook liberaal-denkenden, die geen lid zijn van de V.V.D., zijn welkom. De Turkse erkenning van het militaire bewind in Griekenland vormt een mene tekel aan de wand. Turkije is namelijk lid van de N.A.V.O. en als zelfs Grie- kenlands felste tegenstanders, die voor kort nog bereid waren een actie te on dernemen tegen de Grieken op Cyprus, de strijdbijl zo opvallend gaan begraven en met de dictatoriale regering een vredespijp roken, moet er een macht op de achtergrond zijn die de Turken daartoe heeft aangespoord. De overige N.A.V.O.-landen worden misschien ook al aangespoord om Grie kenland maar te nemen zoals het nu is. Zeer waarschijnlijk oordeelt Washing ton, dat het beter is in Europa samen te werken met een ultra-rechts bewind, dan moeilijkheden te krijgen met ultra- linkse stromingen. De N.A.V.O. moet immers pal staan tegen communistische landen? Den Haag moet, met de overige N.A.V.O.-partners, pal staan tegenover dit standpunt, wie het ook mocht in nemen. Het is beter samen te werken met een bondgenoot die voor eigen vrij heid wil vechten, dan bij voorbaat de dictatuur te steunen, die de vrije vol ken zo verafschuwen. weest. De laatste maanden stond het Romme-instituut meer dan ooit tevoren in de belangstelling in verband met de vergadering over de partijstructuur en de bijeenkomsten van de K.V.P.-radica len, die er werden gehouden. Een van de radicalen, mr. Van Doorn (voorzit ter van de K.R.O. en Tweede Kamerlid) woont namelijk in Baarn. De eerste secretaris van de K.V.P. dr. Albermg is enkele jaren directeur van het Romme-instituut geweest. Later werd zijn taak overgenomen door de heer W. M. A. Peters, die later wet- hounder van Baarn en nog later burge meester van Cothen en Wijk bij Duur stede werd. Thans is de leiding van het Romme-instituut in handen van de heer Van Engelen (voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond). De heer Van Engelen is ook in Soest geen onbekende. Hij heeft reeds ver schillende malen op K.V.P.-bijeenkoms ten alluer gesproken. Ajje ut miing vraogt dan mok zeige dak der ellek jaor weer van stao te kieke wat de Soesder min- se, en da binne dan in hoofzaok jonge- luu, vant kaarnaa- vaal weete te mao- ke. En ajje je dan nog effe deur ut hoof laot gaon, da wullie hier zogezeit boove de grote re- viere woone, en da wil dan zeige da wullie in de ooge van de luu die daor toevaalleg beneeje deur de ooijevaor binne losselaote, heulegaor geen feet kenne maoke. Noeng bink teugeswoordug nie zo fees- vierderug meer, da komp dan netuur- luk ok wel dak van ming Rneliao de deur nie meer uut mag, maor ik weet heuls nie wak anmot mit al die meder- ne daanse. As ik heul zeker wis datter naost de „Bostellao" en bietmeziek, ok een plaotssde wier inneruumd veur de kruus- poleka en beveurbeeld een strijkkie in de stiel vaan „De boertjies van buute", dan konk ming Kneliao messchien ok mee kriege. Maor veurloopug is daor nog heul geen kaans op. Wat we saome tot noeng toe wel ellek jaor hebbe edaon, is naor de optoch kieke. Ut mag daan zellefs in de veer- te niet lieke op de kaarnevaalsstoete in ut buutelaand, maor da motte wullie ok nie gaon vergelieke. Int buutelaand binne ze wat da betref wel effe ruumer vaan opvaating dan bie ongs. En da mok weer effe eerluk weeze, beneeje die groote reviere binne ze ok wel wat ruumer in opvaating dan bie ongs in de buurt. Maor ondaanks de opvaatinge die un bietje bekrompe binne, maoke ze der toch ellek jaor weer een aorig optochie vaan. Noeng liek ut ming heulegaor nie moe- jeluk, ajje mit geen mins rekening hoef te houwe, om een kaarnevaalsoptoch te maoke die klink as een klok. Ak ming ooge effe dich doe en effe gao zitte drome, dan ziek ut heule spul an ming veurbie trekke. Netuurluk onze grote juubelaoris veur- op, mit nieuwe instremenle, en un spe- ciaol veur de grote feeste gecompeneer- de P.V.O.-mars speulend. Vlaak daoraachter meraokels mooije waages waorop deverse dinge worre uuttebeeld of an de kaok esteld. Een waoge waorop een groote flet staot heulegaor versierd mit bar groote scheure. Op een aore waoge ut een of aore gevaorlukke kruuspunt in ongze gemeente, waoran niks gedaon wordt, mit een heule kwak immekaor gedeuk te auto's. Nao de waoges mit veurstellinge komp dan de Raod van Ellef mit as middel punt Prins Caamaval, wat ming betref gezete ongder of op een barbierstoel. Daornao komme de groepe. Zullie heel de dinge uut vaan de tilleviesie, ut ken netuurluk ok wat aors weeze. Dan kom me der weer minse die meziek maoke. En daornao gaon we kieke naor die heule grote poppe, die een bietje de draok steke mit Soesder minse die an de weg timmere, min of meer. Ongze barregemeester, of iets watter in de veerte un bietje op liekt mit un levus grote schaor in zun haande van wege de veule openinge, de baos vaan de pelissie mit een paor haandboeije om, de direkteur van de sportstichting die op zun uutgestrekte haande een heul klein sporthalletje draogt. Ongze vrouwelukke wethouwer mit een paor heule grote vingers waorom ze de heule gemeenteraod hep edraoijd. Der binne netuurluk nog heul veut meer van die dinge maor ak ze noeng allegaor veurzeig dan ister geen sprao- ke meer vaan orregenaaliteit, zoas da ha et. Enk hep begreepe datter dit keer een heule kwak groote zaoke mee gaon doen, zodat ut un waor spektakoel be loof te worre, schaat ik zo. Een vaan de laotste dinge diek laangs zag komme waas un Soesder boer, die ming veur mos stelle, op een brommer. Ik schaat zo dat de druuloor die dat bedocht had. ming vaan zun leeve nog nie ezien had, en zodoende nie kon weete dak alleen maor op een fiets ken rieje. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Cap Palmas" 29 jan. Canada: ms ..Moose Jaw" 2 februari. Chili: ms „Cartagena de Indias" 30 jan. Indonesië: ms „Djatikulur" 29 jan. Kenya, Oeganda: ms „Monthuet" 2 febr. Tanzanië: ms „Monthuet" 2 febr. Ned. Antillen: ms „Prins der Nederlan den" 31 jan. Suriname: ms „Socrates" 30 jan. Verenigde Staten van Amerika: ms „At lantic Span" 31 jan. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Blitar" 31 jan. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. De platenmaatschappijen gaan ook op treden tegen gebruik van verdovende middelen door beatbands. Men zal zich onmiddellijk afvragen, hoe dit gebruik afdoende kan worden gecontroleerd. Voorts rijst de vraag, of de z.g. opwek kende middelen als pep-pillen en l.s.d. daar nu ook wel onder zullen vallen. En de marihuama-sigaret, die door velen als twijfelgeval wordt beschouwd, kan er ook nog wel eens door slippen. En blijven deze middelen werkelijk uit sluitend beperkt tot de amateuristische beatbands? Och kom, hoeveel beroeps- artiesten komen er nu ook op de zwar- te lijst????

Soester Courant | 1968 | | pagina 7