fWAftuteelaaï Hees-nieuws van hier en daar D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM V.V.Z.- nieuws B.D.C.- meuws S.E.C.-nieuws Honkballend S.E.C. huldigde kampioens-team S.V.V.-volleybal S.E.C.-zaterdajr Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATIÖN WËÈË „The Red Stars" In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT Olympia-nieuws Uit de bocht gevlogen DINSDAG 30 JANUARI 1968 STEENHOFFSTR.53 TEL Z842 50E5" ZUIDVOGELS 4-HEES 3 1-* Het derde Hees-elftal, in de wedstrijd tegen Zuid vogels 4 als winnaar gedood verfd, kon niet dan met grote moeite de optimistische verwachtingen waar ma ken. Zuidvogels 4, dat voor zijn Laatste kans vocht, zette de rood-witten een pittige partij voetbal voor. Hoewel de Hees-achterhoede in goede vorm stak, forceerden de tegenstanders menige aan val op het doel van de overigens uit stekend spelende Muis, die echter voor lopig nog van geen wijken wist. Het eerste succes kwam daarna op naam van Hees en met de stand 1-0 werd opnieuw begonnen. Zuidvogels werd voordtdurend sterker en de aan vallen over de vleugels - zeer snel en accuraat uitgevoerd - brachten af en toe een complete paniekstemming voor het Hees-doel teweeg. Bij een van de weinige uitvallen van de Soestenaren kreeg Koppen echter vrij spel en be reikte met een goede voorzet Otten, die voor de juiste afwerking zorgde: 0-2. Met nog zeven minuten te spelen maak te Zuidvogels eindelijk het lang ver wachte doelpunt, dat echter te laat kwam om nog uitzichten te openen op een overwinning. Het derde stelde zich hiermede weliswaar nog niet geheel veilig, maar zal nu ongetwijfeld ervoor zorgen, zich in de afdeling te hand haven. HUIZEN 6-HEES 5 0-3 Ook het vierde, dat onder de uitste kende leiding van Van Bloemendal een veld verder bij Huizen 6 opereerde, nam de beide punten weer mee naar huis. De Hees-veteranen, die steeds be ter op dreef komen en nu achter V.V.Z. 3 op de loer liggen, maakten weer drie doelpunten en toonden daarmede aan, beslist in de derde klasse niet te lang te willen bijrven hangen. De overige wedstrijden van de Hees elftalen werden afgelast. Toto-formulieren worden ook deze week weer tijdig ingewacht op de bekende adressen. In verband met de bouwplan nen hoopt het bestuur door middel van de toto-gelden het nodige bijeen te krij gen voor de over enige tijd noodzake lijke verbetering van de accommodatie. Twee in het rood-wit gestoken teams speelden vorige week, beide wonnen ze hun wedstrijd. Het eerste damesteam speelde zijn eerste wedstrijd in het nieuwe jaar tegen de koploper in de overgangsklasse B.B.S.C. Het begin waa goed: de eerste set werd met 15-5 ge wonnen. Maar B.B.S.C. liet zien dat het niet voor niets ongeslagen was en wist beslag te leggen op de tweede en de derde set: 5-15 en 11-15. Het zag er dus voor onze plaatgenotes niet zo goed uit maar nu schrokken ze op en begonnen ze terug te vechten. Deze vechtlust resulteerde uiteindeik in een overwinning doordat de beide laatste sets met respectievelijk 15-7 en 15-13 gewonnen werden. Een goede spannen de wedstrijd. Het vierde herenteam kwam uit tegen Laetitia en won alle sets: 15-7, 15-6, 15-7. Dit team lijkt kampioensaspiraties te hebben. Programma deze week: Woensdag, 18.30 uur: S.V.H. a-S.V.V. (meisjes); S.V.V.-V.I.O.S. (jongens). 20.00 uur: Wüh. 3-S.V.V. 3 dames). 20.45 uur: Spirit 3-S.V.V. 3 (dames). Donderdag, 19.15 uur: S.V.H.-S.V.V. 3 (heren). 21.30 uur: N.V.C.-S.V.V. 2 (dames). A.G.A.V.S.-S.V.V. (heren). O S.E.C.-P.U.E.M. 9-0 De gedwongen competitierust van twee maanden heeft op het zaterdagelftal van S.E.C. geen enkele nadelige invloed ge had. De elf voetballers van de thuis club dartelden zaterdag over het veld als gold het de eerste competitiewed strijd. Tegenstander P.U.E.M. uit Utrecht heeft aan deze wedstrijd dan ook weinig vreugde beleefd, want het keerde met een 9-0 nederlaag naar huis terug. De score zou ongetwijfeld de dubbele cij fers hebben bereikt, indien de Utrecht se doelman niet bijzonder goed op dreef was geweest. Wat er voor zijn club nog te redden viel, heeft hij ook gedaan. De Utrechters bleken trouwens niet over een buitengewoon agressieve voohoede te beschikken. In de beide wedstrijden, die S.E.C. en P.U.E.M. nu tegen elkaar hebben ge speeld, werd de Soester doelman Kra mer niet eenmaal gepasseerd. Zijn col lega aan de overzijde daarentegen der tien maal. Kramer heeft trouwens een heel rustige middag gehad. Bij S.E.C. ontbraken zaterdag de gebroeders Wolfsen. Invaller was Staal. De wedstrijd was nog niet eens begon nen, toen zich de eerste moeilijkheden voordeden. De scheidsrechter was niet opgekomen; wellicht had hij de voor keur aan de schaatswedstrijden op de t.v. gegeven. De Soester arbiter Neut, die kort tevoren nog een jeugdwedstrijd had gefloten, nam de taak van zijn af wezige collega over. Het leek een beetje Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 een ondankbare taak te worden, toen hij na zes minuten S.E.C. al een straf schop moest toekennen, omdat binnen het strafschopgebied Hop op onregle mentaire wijze een scoringskans was ontnomen. Sengers maakte er geen pro bleem van: 1-0. De enige kans voor P.U.E.M. deed zich in vijf minuten later voor, maar doel man Kramer redde bekwaam, ten koste van een hoekschop. Na eerst twintig minuten slaagde S.E.C. er via Stalen hoef in, de voorsprong tot 2-0 te ver groten. Kort voor het einde van de eerste helft zorgde Hop met een vuur pijl, die vlak achter de Utrechtse doel man tot ieders verassing in het net plofte, voor een 3-0 ruststand. Eerst halverwege de tweede helft be gon de doelpuntenmachine te draaien. Hoefman legde uit een hoekschop de bal precies op het hoofd van Sengers, die met een simpele hoofdbeweging de stand op 4-0 bracht. Zeven minuten later kwam Hop, na een fraaie solo, in een aantrekkelijke schiet positie. Hij zag Sengers er echter nog beter voorstaan, wat 5-0 betekende. De zelfde speler bracht na één minuut en na zes minuten de zesde en zevende treffer tot stand. Tien minuten voor het eind zorgde Sta lenhoef met een fraai diagonaal schot voor 8-0 en in de allerlaatste minuut scoorde Sengers zijn zesde doelpunt uit een hoekschop van Hoefman. Met nog zes wedstrijden te spelen en een voorsprong van acht punten op Levu en zeven op Eminent Boys. welke beide Utrechtse clubs overigens nog wel resp. twee wedstrijden en één wedstrijd tegoed hebben, begint de toekomst voor het nog altijd ongeslagen S.E.C. er wel rooskleurig uit te zien. In dezelfde afdeling werd de wedstrijd tussen Eminent Boys en Levu uitge steld. Majella zette met 6-0 Lage Vuur- sche aan de kant, terwijl B.V.C. zijn tweede puntje in deze competitie haalde ten koste van het ook niet sterke V.C.U. (2-2). Ook Grift Boys - de tegenstander van S.E.C. voor komende zaterdag en F.A.K. deelden de punten in een doel puntrijk duel: 4-4. Door deze resultaten is de stand in de derde klasse D, afd. Utrecht nu geworden: Uit een door Hoekman magnifiek ge nomen corner, kopte Sengers de bal achter de P.U.E.M.-keeper, daarmee de stand op 4-0 brengend. S.E.C. Eminent Boys Levu Majella Grift Boys 12-23 11-16 10-15 11-12 12-12 F.A.K. 12-11 Puem 11-10 V.C.U. 12- 8 L. Vuursche 12- 5 B.V.C. 11- 2 S.E.C. 2-S.E.C. 3 2-5 Voor het tweede en derde zaterdagelf tal stonden geen competitiewedstrijden op het programma. Evenmin kon voor beide elftallen tijdig een tegenstander voor een vriendschappelijke ontmoeting worden gevonden, zodat men tenslotte beide teams maar tegen elkaar liet aantreden. En waarlijk niet nutteloos, want het tweede elftal kreeg een ge voelig lesje. Na een boeiend en interes sant duel trok het derde met niet min der dan 5-2 aan het langste eind. Voor S.E.C. 3 scoorde Roels drie doelpunten. HEES-V.V.Z. WERD UITGESTELD De in beide kampen met de nodige spanning tegemoetgeziene derby tussen Hees en V.V.Z. is zaterdag niet doorge gaan. De consul - tevens Hees-bestuurslid - keurde kort voor de wedstrijd het veld van Hees af. Niettemin houdt V.V.Z. wel regelmatig de conditie bij. Afgelopen woensdag werd een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tegen het veel hoger spelende Altius 2 uit Hilversum. De Soestenaren lieten zich evenwel niet door de vermeende sterk te van de tegenstander imponeren en Ook komende woensdagavond speelt V.V.Z. een vriendschappelijke wedstrijd en wel in Amersfoort tegen het vierde klasser A.P.W.C. Morgen is het tweede elftal van V.V.Z. aan de beurt om zich met Altius 2 te gaan meten. V.V.Z. 3-O.S.O. 3 2-0 Het met grote voorsprong bovenaan staande V.V.Z. 3 (dat bovendien nog een paar wedstrijden tegoed heeft) heeft za terdagmiddag zijn positie nog verbeterd door een 2-0 overwinning op O.S.O. 3 uit Hilversum. V.V.Z. was duidelijk de betere ploeg, maar had bepaald pech met de schoten, die het heiligdom van de Hilversumse doelman op een haar misten of het houtwerk troffen. Bij de rust was de stand dan ook nog maar pas 1-0 dank zij een doeltreffend schot van Horns- veld. Ook in de tweede helft werd eenmaal gescoord en aangezien dit via Van Wijk weer door V.V.Z. gebeurde, bleven de beide punten in eigen huis. V.V.Z. 4-RODA 2 3-3 Het vierde elftal heeft zaterdag een knappe prestatie gelevera door het ster ke en veel hoger geklasseerde Roda 4 uit Hamersveld op een gelijk spel te houden. Tot kort voor het einde had V.V.Z. zelfs nog een -.oorsprong. Voor de rust nam V.V.Z. door Pothoven een 1-0 voor sprong, maar nog voor men aan de thee begon hadden de gasten de achter stand in een 1-2 voorsprong omgezet. In de tweede helft bracht eerst Van Velzen de thuisclub weer op gelijke hoogte met de tegenstander, terwijl Ver- kade even later zowaar voor een 3-2 voorsprong zorgde. Tien minuten' voor het einde was het laatste woord aan Roda, dat de eindstand niet zonder moeite op 3-3 bepaalde. V.V.Z. 5-V.V.Z. 6 3-5 Het jonge vijfde elftal van V.V.Z. heeft zaterdag een lesje voetballen gekregen van de veteranen, waarin verschillende vaders van spelers uit het vijfde mee deden. Juist toen het op de langste adem aankwam, bleken de veteranen merkwaardig genoeg in het voordeel. Het zesde won uiteindelijk met 3-5, hoewel het vijfde aanvankelijk steeds een voorsprong heeft gehad. De jeugd nam voor rust de leiding, maar Grol, voor het eerst na een lange tijd van afwezigheid wegens een knie blessure weer van de partij, zorgde voor evenwicht. Vetkamp hielp het vijfde opnieuw aan een voorsprong, doch de vreugde cuurde maar kort. Een kwartier voor het einde was de stand nog 3-3, maar de veteranen be gonnen toen zo onstuimig op te dringen, dat zij nog tweemaal scoorden en op nieuw hun superioriteit tegenover de jeugd daarmede demonstreerden. Zaterdag kwamen ook twee jeugdelftal- len van V.V.Z. in competitieverband in het veld. De V.V.Z. junioren A won nen met 4-1 van de Achterveld R. S. junioren A, terwijl de adspiranten a van V.V.Z. de adspiranten van Roda wonnen met 4-1 van de Hilversummers. De Utrechters hebben alleen nog twee wedstrijden tegoed. Zeist kwam thuis tot een minimale 1-0 zege op V.V.IJ., ter wijl het Doornse D.E.V. met 3-2 Donar de baas bleef. De wedstrijden Baarn- Holland en C.D.N.-D.O.S. '01 werden afgelast. Thans begint wel duidelijk te worden, dat de strijd om de degradatie zal gaan tussen V.V.IJ., S.D.O. en C.D.N., of schoon Zeist ook nog niet helemaal bui ten gevaar is. De stand in de derde klasse D, K.N.V.B. is na zondag gewor den: D.O.S. '01 12-21 Donar 13-12 Baarn 11-17 Vriendensch. 14-12 Ultrajectum 12-15 Zeist 13-10 S.E.C. 14-15 C.D.N. 13- 8 D.E.V. 12-14 S.D.O. 14- 7 Holland 11-12 V.V.IJ. 11- 7 MIDLANDIA 3-S.E.C. 3 0-2 Op een zeer slecht terrein is het derde elftal van S.E.C. er opnieuw in ge slaagd het Utrechtse Midlandia 3 van een zege te houden. De Soestenaren keerden met een 2-0 overwinning naar huis terug. Voor de rust wogen beide partijen aar dig tegen elkaar op: de rust ging dan ook met dezelfde stand als waarmede men drie kwartier eerder was begon nen. Na de hervatting scoorde Wout de Bruin voor S.E.C. twee fraaie treffers. Dat eiste kennelijk teveel van hem, want hij viel daarna prompt uit en werd vervangen door Veldhuizen. In de S.E.C.defensie maakten Van Breu- kelen en Pothoven een zeer goede en betrouwbare indruk, terwijl in de voor hoede. vooral na rust, Lenarduzzi op viel. Hij stelde onder meer De Bruin in staat, de belde doelpunten te scoren. S.E.C. 4-K.V.V.A 4 2-1 Het vierde elftal, dat verleden week zo verrassend verloor, heeft zich zondag met een 2-1 zege op het Amersfoortse K.V.V.A. fraai hersteld en de aanslui ting met de koplopers herkregen. Ove rigens waren beide partijen wel aan elkaar gewaagd. Dorrestein - een van de uitblinkers bij S.E.C. - opende na 15 minuten de score, door uit een onmogelijke hoek de Amersfoortse doelman te passeren. De zelfde Dorrestein heeft echter tot drie maal toe zijn doelman v. d. Vaart moe ten assisteren bij moeilijke situaties voor het S.E.C.-doel. Dorrestein redde enkele malen op de doellijn. Hij kon echter niet verhinderen, dat K.V.V.A. vijf minuten na de hervatting de stand gelijk bracht. Halverwege de tweede helft hielp hij zijn ploeg wel weer op nieuw aan een voorsprong en daarmede aan een wel verdiende zege, die v. d. Brakel kort voor het einde uit een kop bal bijna nog tot 3-1 opvoerde. Quick 3-B.D.C. 2 4-1. Actief 2-B.D.C. 3 6-3. Barneveld 2-BD.C. 4 2-0. B.D.C. 6-B.D.C. 7 6-3. S.V.S. I-RED STARS I 26-19 Het damesteam van Red Stars heeft de zware ontmoeting tegen het Spaken- burgse S.V.S. in de gymnastiekzaal van S.V.S. niet tot een overwinning kunnen brengen. Het damesteam van S.V.S. was in deze belangrijke ontmoeting duidelijk het be tere team. De wedstrijd, die zaterdag avond om 19.00 uur begon, werd door vele S.V.S.-supporters bijgewoond en vooral door het enthousiasme van de S.V.S.-aanhangers wisten deze dames de Red Stars-meisjes aan banden te leggen. Het team van Red Stars kwam zeer gespannen het veld in en dit is waar schijnlijk van grote betekenis geweest op het spel. Reeds in de eerste minuut nam S.V.S. een voorsprong van 2-0 en al duidelijk bleek dat juist dit doelpunt van grote waarde was. De dames van S.V.S. kre gen hun rust terug en S.V.S. nam met 4-0 in de tweede minuut nog meer af stand. Door deze voorsprong van S.V.S. werd het spel van de Red Stars dames er niet beter op. De meisjes konden elkaar in deze ontmoeting bijzonder slecht vin den, de bal werd dikwijls te hard en te onzuiver over gespeeld. Na vijf minuten was de stand reeds 8-2 voor S.V.S. Hierna vluchtte de Red Stars coach Ru- di Blok in een time-out. Dit had wel tot gevolg dat S.V.S. de volgende zeven minuten niet aan scoren toekwam, doch ook de meisjes van Red Stars wisten in deze periode niet te scoren. Gedu rende deze eerste helft had S.V.S. een iets groter overwicht en in technisch opzicht in deze helft kwamen de Red Stars meisjes duidelijk te kort. De eerste helft werd uiteindelijk een 12-5 stand voor S.V.S. In de tweede heflt waren beide teams iets beter aan elkaar gewaagd. Toch kon Red Stars niet profiteren van het De coach van de Red-Stars-dames te midden van zijn pupillen, die ondanks zyn aanwijzingen, de lastige S.V.S.-klip niet wisten te omzeilen. De volgende speelsters traden in het strijdperk: Loes Jak, Nel van Leeuwen, Gwynia Zeeman, Gabriële Wüstefelt, Inge Limburg, Marjan Verhoef, Marja van Hertom, Tineke Adriaanse en Joke Barnhoorn. feit dat drie meisjes van S.V.S. met een maximum aantal aan persoonlijke fou ten niet meer mochten verder spelen. Toen na vijftien minuten de stand 24-15 stond, gaf de coach van S.V.S. opdracht het spel te bevriezen hetgeen zeer goed door de S.V.S.-dames werd uitgevoerd en aangezien de Red Stars-dames hier geen voldoende antwoord op wisten te geven werd deze wedstrijd met 26-19 door S.V.S. gewonnen. Het gevolg van deze nederlaag is dat de Red Stars-dames nu met twee punten achterstand op S.V.S. zijn komen te staan. Aangezien beide teams elkaar nog twee maal zullen ontmoeten is er echter nog van alles mogelijk om in deze stand verandering te brengen. ls er zeker een naar uw keus Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier Afgelopen zaterdag nam Olympia met een aantal leden deel aan de Kringwed strijden van het K.N.C.G.V. in Amers foort. In een wat rommelige sn onover zichtelijke sfeer, veroorzaakt door een te kleine zaal, traden eerst de dames adspiranten tegen elkaar in het krijt, en wel op de onderdelen paard, brug, ringen en evenwichtsbalk. Uit de 144 deelneemsters kwamen G. v. d. Broek, L. Bosma en H. Hoekstra tevoorschijn met resp. 44. 45,3 en 46,5 punten, waar mede zij in het midden van de ranglijst belandden. De heren adspiranten, een aanzienlijk kleinere groep, werden vlot afgewerkt. Op de onderdelen paard, rek, lange mat en brug werden de resultaten van C. Vogel en H. van Ede resp. 42,7 en 43,2 punten. Bij de dames 2e graad boekte Olympia enig succes. Mevr. Joziasse en mej. I. Kuiper tot resp. 56,6 en 49 pnt. Indien wat meer eenheid in de jurering had plaatsgevonden, zou meer zijn bereikt dan de nu behaalde vijfde plaats, die overigens wel recht geeft op afvaardi ging naar de gewestelijke wedstrijden. De wedstrijden worden volgende week zaterdag in de Alexanderschool in Amersfoort voortgezet. Op het Nieuwerhoekplein is tijdens het weekeinde de heer L. O. uit Leusden met zijn auto uit de bocht gevolgen. De wagen ramde het hekwerk van preceel Vredehoffstraat 7. Zowel het hek als de auto werden vrij ernstig beschadigd. Volgens getuigen zou de heer O. met zeer grote snelheid hebben gereden. Door het gelijke spel tegen Vrienden schaar heeft S.E.C. zijn (bedriegelijke) derde plaats moeten afstaan aan Ultra- jectum, dat zondag met 2-0 van S.D.O. won en daarmede (evenals S.E.C.) op een puntentotaal van 15 is gekomen. Zaterdagavond vond in de S.E.C.-kan- tine aan de Bosstraat de huldiging plaats van het le team, in verband met het behaalde kampioenschap en de daaraan verbonden promotie naar de 2e klasse van de K.N.H.B. De beste slagman van het vorig seizoen Henk Prior ontving uit handen van voorzitter Baltus de ereprijs, bestaande uit een 20 cm hoog beeldje van een honkballer.

Soester Courant | 1968 | | pagina 3