1 mmiJ -y>A MIKIM0 MIKIM0 E.Q v.SETTEN Reorganisatie waterschappen in Utrecht AANTAL WATERSCHAPPEN IN DE PROVINCIE WORDT VAN 125 TERUGGEBRACHT OP 8 MIKIM0 Burgerlijke stand Stichting Algemene Vakantietehuizen voor Zwakzinnigen neemt Huize ..De Lindenhof' aan Van Weedestraat over SLECHTE NOTA Scholenbouw in het Soesterveen Krabbels van Knelis U KUNT NIET ALLES WETEN DE speciaalzaak voor Uw kind. kleedt Uw kind BETER! Eerste Soester Begrafenis-Onderneming *m\ i 1 111 r' 11 POLITIE TEL. 4444 TEL BRANDWEER 3 3 3 3 V KOM WASSEN BIJ DE S.E.C.-jubileumprogramma DINSDAG 30 JANUARI 1%8 De waterschappen rond het stroomge bied van de Eem zullen in de toekomst tot één groot waterschap „De Eem" met een oppervlakte van 15.000 hectare wor den samengevoegd. Het aantal waterschappen in Utrecht zal worden teruggebracht tot acht. Mo menteel is de behartiging van een be langrijk deel van de waterstaatszorg in de provincie Utrecht opgedragen aan 125 waterschappen, die tezamen ca. 139.482 ha beslaan. Dat betekent, dat 4/5 deel van de provincie onder water- schapsverband ligt. De oppervlakte van de verschillende waterschappen varieert van 45 tot 31.400 hectare. De concentratie van de waterschappen is een onderwerp, dat landelijk grote aandacht heeft en provinciegewijs meer of minder fors is of wordt aangepakt. Beeds in 1959 hebben Gedeputeerde Staten van Utrecht gewezen op de noodzaak van reorganisatie der water schappen. Thans hebben G.S. hun ge dachten hieromtrent in een nota neer gelegd en provinciale staten verzocht, hun adhesie hiermede te betuigen. G.S. voeren onder meer aan. dat een effi ciënter en rationeler bodemgebruik in het algemeen alleen bevredigend kan worden verwezenlijkt bij aanwezigheid aan behoorlijke bestuurskracht, van een stevig financieel draagvlak en van een zo mogelijk doorlopend ter beschikking staand en voor zijn taak berekend tech nisch apparaat. Daarnaast, zo stellen G.S.,, vraagt de organisatorisch en ad ministratiefrechtelijk steeds ingewikkel der wordende samenleving om een zo mogelijk permanente, bekwame bezet ting in de administratieve sector. Sa menvoeging van waterschappen in gro tere verbanden ligt volgens G.S. echter Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELSWEG 11, (nabij busstation Soest-Zd.), telel 6288 GEBOREN Guido, zoon van M. H. van der Blom en H. Overweg, Colenso 103. Willem, zoon van B. Strumpel en M. Reehorst, Kerkdwarsstraat 14. Richtje, dochter van J. A. G. van Luij- telaar en J. Jepma, Nieuweweg 34B. Marcel Johannes Bernardus, zoon van B. A. P. M. Ammerlaan en I. M. van Dijk. Schrikslaan 56. Marcel Pieter, zoon van P. Huijser en H. P. van Dijk. Hartmanlaan 11. Adrie, dochter van G. Reijerse en E. G. M. van Schalkwijk, Troelstrastraat 16. Gerardus Marcus, zoon van J. Cornelissen en G. A. Wïgt- man, Oude Grachtje 1. Monique, dochter van J. van Diermen en A. C. B. van Zetten, salonwagen Albert Cuyp- laan. Simone, dochter van E. van Dongen en M. J. M. Dijkman, Vosse- veldlaan 12. Patrick, zoon van H. M. van de Stolpe en M. T. M. F. Delavig- nette, Rubenslaan 70. Maria Clara Catharina, dochter van J. C. van Nieuw- burg en A. A. Hilhorst, Hartweg 22. Marco Mattheus Wilhelm, zoon van M. Veenendaal en C. J. Scheick, S. Stevin- laan 71. Soesterberg. Bernardus Hen- ricus Wilhelmus, zoon van B. J. C. M. Niehoff genaamd Werning en H. H. Lensink, Postweg 35, Soesterberg. ONDERTROUWDBarteld Huisman, Van Maarenstraat 11 en Maria Johanna Adriaens, A. van Leeuwenhoeklaan 149. Kors Dirk Pater, Van Doornweg 12, Zeist en Alida van Asch, Gen. Spoor straat 2. <=i Bernardus Cornelis Kuijlen- burg, Achterdijk 15, Bunnik en Beren- dina Huisman. Van Maarenstraat 11. Willem van Vierbergen. Hartmanlaan 24 en Sonja Hetwig Jacobs, Hartmanlaan 24. Steven Tuenter, Den Blieklaan 45 en Elisabeth Anna Maria van Hattum, Burg. Grothestraat 11. Jozef Philemon Dresseleers, Dijkhuisstraat 11, en Maria Bitterling, Klaarwaterweg 86. Diede- rik Alphons van Os, Dalweg 91 en Wil- helmina Jacoba Carolina Hogervorst, Gen. Spoorstraat 10. Ronald Doyle Ram- sey, wonende te Hobbs, New Mexico 503 N Burke St. V.S.A. en Yvonne Pa- pót, Sinnemaplein 1. Cornelis van Sloten, Verl. Talmalaan 21 en Alida Maartje de Feijter, Leeuwerikweg 7. Pieter Doede Dooijeweerd, Heideweg 88 en Antje Berendina Kuiper, Papierma kerstraat 17, Putten. GEHUWD Theodorus Huberti Maria Borman, Gallenkamppelsweg 9 en An- tonia Paulina Elisabeth Tool, Gallen kamppelsweg 9. Theodorus Carree, Javalaan 45, Zeist en Gerritje van Es, Sterrenbergweg 30. OVERLEDEN Antje Wittenberg, 90 jaar, ongehuwd, Soesterbergsestraat 125. Antonia Maria Becking, 79 jaar, on gehuwd, Anna Paulownalaan 17. Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) in de provincie Utrecht zuiver water staatkundig gezien, niet zo voor de hand als vereniging van waterschappen in gebieden, waar van grotere water staatkundige eenheden sprake is. Niet temin zijn in de afgelopen acht jaar 25 waterschappen opgeheven. Er zijn er negen voor in de plaats gekomen. Beleid in komende jaren Gedeputeerde Staten menen, dat een waterschap niet noodzakelijk één water staatkundige eenheid hoeft te bevatten, al was dit in het verleden veelal wel het geval. „Het vormen van een volledige water staatkundige belangengemeenschap is geen allesbeheersende voorwaarde voor de oprichting van een waterschap. Een waterschap immers wordt ingesteld ter behartiging van waUerstaatsbelangen. Het begrip eenheid behoeft dan ook niet eng geïnterpreteerd te worden, dat voor verschillende bemalingsgebieden steeds verschillende waterschappen zouden moeten worden opgericht, c.q. zouden moeten blijven funktioneren. Deze veelal in het verleden gehuldigde opvatting is in de huidige tijd niet meer te handhaven,- omdat die eenheid te klein is en te onbemiddeld om zich van redelijke ambtelijke bijstand te voor zien teneinde een wezenlijk deel van de publieke taak op het terrein van de waterstaatkundige verzorging te kun nen behartigen", aldus Gedeputeerde Staten. De waterschappen dienen naar de me ning van het college te beschikken over de nodige bestuurskracht. Mede daarom is het nodig, dat het waterschap bij de uitoefening van zijn taak zal kunnen steunen op technische en bestuurs rech telijke adviezen van eigen personeel, zodat het niet afhankelijk is van hulp van buiten. Grotere, beter toegeruste en krachtiger waterschappen zullen naar het oordeel van G.S. beter hun belangen bij rijk en provincie kunnen voorstaan en als gelijkwaardige partners van de gemeenten kunnen optreden. Bovendien zullen grotere waterschappen minder behoefte hebben aan begeleiding van provincie we ge. G.S. zijn er zich evenwel van bewust, dat concentratie van de watei^chappen in dit gewest geen eenvoudige zaak is. ..Het betekent immers omvorming van een sedert vele jaren bestaande, histo risch gegroeide toestand. De reorganisa ties zullen dan ook wellicht niet zon der tegenstand verlopen, noch zal in alle gevallen op de medewerking van alle belanghebbenden kunnen worden gerekend. Tegen de concentratie van de water schappen zijn overigens naast gevoels matige bedenkingen ook meer zakelijke bezwaren aan te voeren. De kleine wa terschappen werken dikwijls goedkoper en de ingelanden hebben een meer rechtsstreekse invloed op de gang van zaken. Het bestuur heeft voorts een ge makkelijk overzicht over het gehele ge bied van het waterschap. Bij een con centratie bestaat het gevaar, dat een deel van de plaatselijke kennis weg valt. Voorts wordt de concentratie wel afgewezen, omdat de democratie ge weld zou worden aangedaan, doordat de belangen van de minderheid niet meer tot hun recht zouden komen", zo zeggen Gedeputeerde Staten. Het historische argument tegen concen tratie vindt bij G.S. overigens weinig overtuiging. „Historische groei houdt naar onze mening aanpassing aan de maatschappelijke ontwikkeling in. En deze ontwikkeling gaat ook aan de wa terschappen niet voorbij". Het argument, dat een samenleving dik wijls kostenverhogend werkt, achten G.S. weliswaar niet onjuist, doch even min doorslaggevend. „De kostenverho gende invloed gaat immers niet uit van de concentratie zelf, maar van dé kwa liteitsverbetering van het waterschaps- bestel in bestuurlijk, technisch en ad ministratief opzicht. Van deze kwali teitsverbetering profiteren in de eerste plaats de ingelanden. In het belang van de ingelanden zullen werken gemakke lijker in groter verband worden aan gevat dan in samenspel met een groot aantal kleine en zelfstandige water schappen", zo betoogt het college. Ook het argument, dat door de vor ming van grotere waterschappen het directe contact tussen bestuurders en ingelanden losser wordt, ontkennen G.S. niet. „Daarnaast moet echter ook niet wor den voorbijgegaan aan de voordelen, die uit een wat grotere afstand tussen bestuur en bestuurder kunnen voort vloeien. Minder vermenging van parti culiere belangen en waterschapsbelan- gen en daardoor objectiever beleidsmo- gelijkheden zullen de interne bestuurs kracht in belangrijke mate ten goede kunnen komen", zo zegt het college, dat ook niet de mening onderschrijft, dat met de concentratie de democratie ge weld zou worden aangedaan. „De concentratie van de waterschappen zal in het belang van de betrokkenen streek door het provinciaal bestuur uitermate tactisch en bedachtzaam, hoe wel met vaste wil moeten worden door gevoerd. Waar het mogelijk is direct een nieuwe toestand te scheppen die volledig in alle onderdelen van de wa- terschapstaak voorziet, is het niet no dig de reorganisatie in etappes te rea liseren. Elk geval zal op zichzelf moeten worden beoordeeld en een eigen aan pak vergen", zo menen G.S. van Utrecht. Het plan. Het college is ervan uitgegaan, dat de nieuwe waterschappen ten minste een oppervlakte van 10.000 hectare moeten beslaan. Het formeren van kleinere wa terschappen zou er volgens G.S. in de praktijk toe leiden, dat het bedrag van de bestuurs- en apparaatkosten al spoe dig meer dan 10,per hectare zou bedragen. Anderzijds is er met het oog op afwateringsgebieden en noodzakelijke waterstaatkundige verbeteringen van uit gegaan. dat de grotere waterschappen geformeerd zouden moeten worden uit die waterschappen, die weliswaar thans nog een bescheiden bemaling hebben, maar die gezien hun structuur, grond gebruik en hoogteligging weinig van karakter zullen verschillen en daardoor zeer wel tot een waterschapsrechtehjke eenheid kunnen worden samengevoegd. Bij de bepaling van de oppervlakte van de te vormen waterschappen is mede rekening gehouden met de toekomstige taak van het te formeren waterschap. Het streven dient er naar het oordeel van G.S. tevens op gericht te zijn, de bestaande hoogheemraadschappen en grootwaterschappen in de nieuw te vor men waterschappen te integreren. Bij de herindeling der waterschappen is niet te ontkomen aan overschrijding van provinciegrenzen. Omtrent de bestuur lijke consequenties zullen provinciale staten nader worden geïnformeerd. Indien het plan van G.S. zal worden aanvaard, ontstaan de volgende water schappen: waterschip De Vallei (45.350 ha), waterschap Amstelland (30.200 ha), waterschap Kromme Rijn (23.370 ha), waterschap Woerden (17.500 ha), wa terschap De Vecht (15.340 ha), water schap De Eem (15.000 ha), waterschap Lopikerwaard (14.650 ha) en waterschap Leidse Rijn (9.970 ha). Het waterschap De Eem zou volgens G.S. gevormd kunnen worden uit de Utrechtse waterschappen, die in hoofd zaak voor hun afwatering rechtstreeks zijn aangewezen op de Eem. De taak van dit geconcentreerde waterschap zou zich moeten uitstrekken tot de zorg voor de waterbeheersing van het on derhavige gebied en die voor de water keringen langs het Eemmeer en de Eem. Hoewel een uitsluitend Utrecht Eem- waterschap, ook wanneer de bebouwing van de gemeenten Baarn en Soest daar- va nwordt uitgezonderd, een voldoende oppervlak oplevert om als volwaardig waterschap te -fungeren, willen G.S. proberen, of ook het Gelderse_ water schap Arkemheen bij de reorianisatie kan worden betrokken. Ten aanzien van de organisatiestruc tuur van de geconcentreerde water schappen willen G.S. de volgende cri teria aanleggen: a. het geconcentreerde waterschap vormt de bestuurlijke eenheid; b. deze bestuurlijke eenheid wordt on derverdeeld in een aantal min of meer zelfstandige afdelingen die, voor zover het de interprovinciale waterschappen betreft, geheel of grotendeels in een provincie liggen; c. tussen het waterschap en de afde lingen vindt een duidelijke taak- en be voegdheidsafbakening plaats; d. bij de geconcentreerde interpro vinciale waterschappen wordt het toe zicht op de taak- en bevoegdheidsuit oefening van het waterschap en van de afdelingen verdeeld over onderscheide- lijk de colleges van gedeputeerde staten der betreffende provincies gezamenlijk en ieder de colleges afzonderlijk, al naar gelang uitsluitend het waterschap of de betreffende afdeling belang heeft bij het genomen besluit; e. het administratief en technisch ap paraat ten dienste van het waterschap en de afdelingen. Het afdelinksbestuur (onderbouw) zou volgens G.S. moeten bestaan uit een voorzitter, heemraden en een afdelings vergadering, een ingelandenvergadering of een verenigde vergadering. Het waterschapsbestuur (bovenbouw) zou moeten worden samengesteld uit een dijkgraaf/watergraaf als voorzitter, hoogheemraden en een verenigde ver gadering. Omtrent de voorgenomen herindeling zullen op verschillende plaatsen voor lichtingsbijeenkomsten worden gehou den. Het zal nog geruime tijd duren, alvorens de plannen van Gedeputeerde Staten zullen zijn gerealiseerd. Huize „De Lindenhof", gelegen aan de Van Weedestraat 27 is overgenomen door de Stichting Algemene Vakantie tehuizen voor Zwakzinnigen te Den Haag. Deze stichting, die zich bezig houdt met de verzorging en verpleging van geestelijk gehandicapten is met de eigenaresse van het pand, mevr. E. H. H. Alleijn-Hazekamp tot overeenstem ming gekomen over de overneming van de exploitatie van het huis, waarin mo menteel 38 geestelijk gehandicapte vrou wen worden verpleegd. De stichting zal daarvoor tot 30 november 1970 een huur van 15.000,per jaar moeten betalen. Aan het eind van de huurperiode wordt de stichting eigenaar van het pand te gen betaling van een reeds vastgestelde koopprijs van 125.000,In het huur bedrag en de koopprijs zijn tevens be grepen alle bij het huis behorende grond, opstallen en inventaris. De Stichting meent, dat het huis zeer geschikt is voor de verzorging van 24 dames, Twaalf zullen daarom worden overgeplaatst naar een ander tehuis van de stichting in Epe. Per 1 december van het afgelopen jaar heeft de stichting een gediplomeerd verpleegster als hoofd van het tehuis aangesteld; verder geschoold personeel zal worden ingezet. Er zal een staf van zes personeelsleden aanwezig zijn. In verband met" de financiële conse quenties - van een en ander heeft de stichting een beroep gedaan op het pro vinciaal bestuur om een geldlening van ƒ310.000,te garanderen. Hiervan heeft men 175.000,direct nodig. Huize „De Lindenhof" zal namelijk voor een deel worden verbouwd en worden aangepast aan de door de Commissie voor de Be jaardenoorden en Verzorgings- en Ver pleegtehuizen der provincie Utrecht te stellen eisen. Deze eisen behelzen onder meer het aanbrengen van een brand trap en het voldoen aan de door de plaatselijke brandweerinstanties te stel len eisen met betrekking tot de brand veiligheid, in het huis, het verbouwen van de gehele zolderetage, die thans onbruikbaar is, het aanbrengen van een aantal nieuwe sanitaire voorzieningen zoals nieuwe toiletten, badkamers, dou ches e.d., terwijl eveneens door de ge noemde Commissie aanmerkingen waren gemaakt met betrekking tot het aan tal opgenomen geestelijk gehandicap ten. Over de verbouwing van het tehuis is uitvoerig overleg gepleegd met de ver schillende instanties zoals de gemeente Soest, de dienst van Gemeentewerken, Bouw en Woningtoezicht en de Inspec tie van de Geestelijke Volksgezondheid. De begeleiding van het huis is in han den van dr. K. Pels, arts-psycholoog bij de Gemeentelijke Geneeskundige Ge zondheidsdienst te Utrecht en voorzatter van de Vereniging Zwakzinnigenzorg, en mej. B. Kip, hoofd van het Alge meen Bureau Sociaal Pedagogische Zorg te Utrecht. Het is de bedoeling, dat in het tehuis voornamelijk patiënten uit de provincie Utrecht worden gehuisvest. Het aantal thans opgenomen patiënten, dat niet uit deze provincie afkomstig is, zal geleidelijk aan worden overge plaatst. Gezien de nood op het terrein van de zorg voor geestelijk gehandicapten als mede de bereidheid van de stichting tot hypotheekstelling en tot het aangaan van een plaatsenovereenkomst menen Gedeputeerde Staten van Utrecht dat inwilliging van het garantieverzoek ver antwoord is. De garantie zal worden verleend, indien en voorzover dit naar het oordeel van G.S. in het kader van de kapitaalvoorzienóng der lagere pu bliekrechtelijke lichamen mogelijk kan zijn. KELTUM PLEET JUWELIER HORLOGEN en DURFIHE CBSSETTE5 REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 De nota over de ontwikkeling van het noorden des lands is bij alle partijen en betrokkenen zeer slecht ontvangen. Van een krachtige aanpak der werk loosheid is ook geen sprake. Er is een project voor Delfzijl, maar deze haven kreeg reeds lang grote steun van Den Haag in verband met de soda-industrie, de gunstige energiebronnen en de mo gelijkheid er een grotere haven aan te leggen. Concrete plannen voor Friesland en Drente zoekt men vergeefs. Allerlei maatregelen die wel worden genoemd, blijken te moeten worden uitgesmeerd over een aantal jaren. Het zijn blijk baar plannen, die toch al gereed lagen voor komende jaren. Den Haag zal met geheel nieuwe ini tiatieven moeten komen, wil het de noordelijke provincies uit het slop ha len. Dat zal dan geld kosten en ook enige oriëntatie ter plaatse. Maar er moeten nu eens spijkers met koppen worden geslagen, anders komt er straks uit het noorden niet veel meer in de schatkist. Dc bij het artikel over de scholenbouw in het Soesterveen behorende foto, kon door omstandigheden niet tegelyk met het artikel worden gepubliceerd. Om deze moderne vorm van scholen bouw toch de aandacht te geven die zjj verdiend, en een en ander te verduide lijken, plaatsen wij hierbij de bedoelde foto van de maquette, vervaardigd door de heer Van Vliet medewerker van Ar chitectenbureau Van YVjjk. Rechts beneden bevindt zich de fietsen berging met daarnaast de hoofdingang, die dooreen luifel is overdekt. Duideljjk zyn op de foto de drie af zonderlijke schooleenheden. gegroepeerd rondom de patio, te onderscheiden. V ..'At Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak int offelope end van de week sprakeloos hep zitte kieke naor de tillevisie waorop de uutzendingen waore van de Uuro- pese schaotskaampi- joenschaape veur manne en de we- reldkampijoenschaa- pe veur deerns. Noeng is ut heulegaor ming eige schuld dak spraokeloos ge- worde bin bie dat kieke naor de beeld- buus. waant nao ut leeze van de kraan- te hak ming eige al heulegaor ver trouwt emaokt mit, zoas dat mit een mooi woord hiet prolegaasie van de tietels, die in ongze haande waore. Maor vaan al die hoopvolle verwaach- tinge ister, wat die manne angaot, niks uutekomme. De manne die der veur hadde motte zorrege, deeje heulegaor niks, noeng jao, niks is ut goeije woord nie, maor veul wast nie. Je hoorde noeng heuls geen heija kees- sie en heija ard, maor wel heija Bols, en daor bedoelde die luu nie die wel bekende Hollander Luukas Bols mee, maor de in de internaasjonaole schaot- serie onbekende Jan Bols. Der was in ongs laand eens een man die heul veul dinge over de sport schreef, en die hep, dat vertelde Gart ming, eens geschreve, „wat goed is komp snel". Da lieke dan vief woorde die nie bar veul omt lief hebbe, maor veur ming hep die groot geliek as ut Jan Bols be tref. Die kwam snel, is goed, en is nog bar snel ok. Zo snel zellefs dattie alle Hollaanders, de aachterkaante van zun schaotse liet zien. Ut blief netuurluk bar spietug dawwe vant eerste plaan, naor ik hoop effe verdwene binne, maor veur die laange Noor Maaier is ut wel prettug dat die daor gebruuk van kon maoke, en noeng ok ut zoet vaan de overwinning mocht preuve, maor ik had veul liever de Hollaandse vlaag in de hoogste maast ezien. Waster bie de manne geen drie kleur in de maast te vingde, de deeres deeje dat effe aanders. Hoechtum. Zullie bezorregde de man die veur de vlaage mos zorrege, schaat ik zo, wel effe peniek, waant waor haol jie effe gauw drie dezelfde driekleure vaan- daon? Stien Keizer deej net as veurig jaor of ze nog nooit had ehoord van Russinne en meer van die konkerenten, en sting weer op de hoogste treej vant podiejum. Maor naost haor stinge nog twee je Hol landse deeres, gao der maor an (naost) staon. Die deeres maokte in de korts moge- lukke tied korte metten met al hullie teugestaandsters. Ut liek ming dawwe ongs wat de deerns betref veurlopig nie koorsig hoeve te maoke der binne der veurlopig zat. Maor bie de manne rit effe aores, ut liek ming of we inplaots van de lif naor bove de lif naor bene je hebbe ge nome. Noeng binne der minse die zeige Knelis houw jie je noeng maor bie de koeie, van schaotse hejje geen verstaand, waant wat de Hollaanders noeng edaon hebbe hiet taktiek, bie de wedstrieje omt we reldkampioenschap laote ok de Hol laandse manne wel zien wat zullié ken- ne. Maor mag ik dan effe in alle beschei denheid zeige dak dat dan eerst nog wel effe mot zien. Veurlopug konk wel huule, al mok zeige dat de deeres ming aordig hebbe getroost. Zo gaot da om- mers int heule leeve. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. Het jubileumprogramma van S.E.C. ter gelegenheid van het dertig-jarig bestaan in de zomer van dit jaar, begint enigs zins gestalte te krijgen. Er zijn reeds verschillende toernooien gepland, hoe wel men omtrent de deelnemende ver enigingen in alle gevallen nog geen ze kerheid heeft. In ieder geval zal van 20 mei tot 4 juni een jubileumtoernooi voor veteranen worden gehouden met als deelnemende verenigingen V.V.Z., B.D.C., Hees, Soes terberg en S.E.C. De voetballers moeten echter wel de leeftijd van 35 jaar heb ben bereikt. De feestelijke prijsuitrei king van dit toernooi is op 4 juni. Op 8 en 9 juni zal een groot jeugdtoer- nooi worden gehouden. De deelnemende clubs zijn nog niet bekend. Het traditionele veteranentoernooi, dat dus buiten de jubileumviering valt, wordt op 25 augustus gehouden, met waarschijnlijk tien verenigingen. Het onderlinge S.E.C.-pupillentoernooi is gepland op 26 mei. Ongeveer 200 jeug dige S.E.C.-voetballertjes zullen hier aan deelnemen. Het jubileum-nederlaag- toernooi (met vier verenigingen, waar onder Koningin Emma-monumenthouder H.V.C.) gaat op 11 augustus van start. De zaterdagafdeling organiseert op 24 augustus een toernooi tussen de eerste en tweede elftallen van zes verenigin gen. De jeugd van S.E.C. zal in de loop van dit seizoen ook aan verschillende kracht metingen gaan deelnemen en wel op 20 april aan een pupillentoernooi van de Zebra's in Hilversum, op 19 mei aan een adspiranten-toernooi van dezelfde vereniging, op 23 mei aan het adspiran- tentoernooi van K.V.V.A. in Amers foort, op 26 mei aan een junioren A- toernooi van deze Aroersfoortse club en op 1 juni aan een adspirantentoernooi van Baarn. Aangebrande gerechten en ook gebak ken spijzen laten in glazen vuurvaste schalen vaak lelijke bruine vlekken achter, die moeilijk te verwijderen zijn. Als we de schaal een poosje in warm water leggen waaraan een beetje bo rax is toegevoegd, dan zal hij snel weer vlek vrij zijn.

Soester Courant | 1968 | | pagina 5