VAN ASCH 3.98 3.48 2.98 JARIGE POSTGIRO BEGINT TWEEDE JEUGD DE BARRIèRE IN VIETNAM Provincie Utrecht komt Hilversum bij woningbouw te hulp S0ESTERBERG DE ERFENIS VAN EEN HISTORISCHE SLORDIGHEID BELASTING OP HET STILSTAAN Noorderweg 23 JUBILELMLITVOERING Thuiswerkers gevraagd PLAAT BANKWERKERS Rinkelende guldens hoogst ouderwets Jubileumuitvoering van „Crescendo" Ned. Vrouwen Eleetr. Ver. UW KLASSE-SLAGER IN SOEST l#> II VARKENSROLLADE van de lende, 500 gram van de schouder, 500 gram LAMSBOUT, heerlijk mals, 500 gram Heerlijke Ham, 100 gram, plus 1 OC 250 gram Leverworst, samen iilJw 4 NASSIBALLEN voor98 centjes En gratis de bekende Hoefijzer zegels Zaterdagvoetbal Hoedencursus Voetbal 1932 1967 R.K.G.V. „Crescendo" te Soest DINSDAG 30 JANUARI 1968 De tijd van de blinkende en rinkelende guldens en rijksdaalders lijkt geteld. Kassa's dreigen in een nabije toekomst volmaakt overbodig te worden. En de man, die over enkele tientallen jaren nog met een welgevulde beurs zijn in kopen gaat doen, zal hoogstwaarschijn lijk voor een zonderling worden ver sleten. Het muntstelsel, dat ruim zeven eeuwen lang ons betalingsverkeer heeft geregeld, wordt ouderwets. Het wordt vervangen door gigantische computer stelsels, die voor miljoenen bedrijven en mensen tegelijk op de cent af inkomsten en uitgaven bijhouden. Betalingen be hoeven niet meer te worden verricht met munten en bankbiljetten. Eenvoudi ge kaarten, waarop men zelf een be drag kan invullen, zijn voldoende. De munten blijven in feite alleen nog hun betekenis houden omdat zij onmisbaar zijn voor het bedienen van allerlei auto maten. Nederland, sinds eeuwen leverancier van grote financiële deskundigen, verricht voor deze revolutie in het betalingsver keer baanbrekena werk. Een van de belangrijkste „werkplaatsen" is de postgiro, officieel de „Postchque- en Girodienst" van de P.T.T. De girodienst - opgericht in januari 1918 - is nu een halve eeuw oud. Hoe wel oud een merkwaardig woord is, want dit onderdeel van het P.T.T.- staatsbedrijf is overduidelijk bezig aan een zeer florissante tweede jeugd. Ter gelegenheid van het vijftig-jarig jubi leum hebben vele (351 deskundigen hun herinneringen en toekomstverwachtin gen gebundeld in een handig pocket boek over „de giro". De heer H. Rei- noud, hoofddirecteur financiële en eco nomische zaken van de P.T.T., meent, dat over honderd jaren de giro een cen trale plaats in ons betalingsverkeer zal De Vredesouvertures inzake Vietnam zijn weer wat afgeflauwd. Bij tijd en wijle hoort men regelmatig uit Hanoi en Washington allerlei verklaringen dat er best onderhandeld zou kunnen wor den, als maar dit of dat. En dan is het opeens weer uit. Zoals nu. Het nieuws nu is dat generaal West- moreland grote offensieven verwacht van de Noordvietnamezen die zich danig heten de versterken in de zogenaamde gedemilitariseerde zone tussen Noord en Zuid-Vietnam. Trouwens in deze dingen moet men niet alleen kijken naar Vietnam. In Laos hebben de neutralistische troe pen smadelijke nederlagen geleden te gen corrminunistische troepen die hier Pathet Lao heten. Die hebben hun wa- penvoorraden aangevuld door een gar nizoen in het noorden op de vlucht te jagen en hun voedselvoorraden op rijst velden in het zuiden. Daar is duidelijk dat alleen beleefdheid, of wellicht een wenk van Moskou dat nog altijd wat opheeft met premier Soevarmah Phoe- ma als wel links maar niet Pekingge- zir..: volksleider, dat de Pathet Lao weerhoudt van totale verovering van het land. Cambodja. En dan is er nog Cambodja, waar pre mier prins Sihanouk kennelijk iets an ders begrepen heeft van zijn afspraken met Johnsons afgevaardigde Chester Bowles dan de Amerikanen, die weer eens over de grens zijn gegaan om ken nelijk nog steeds bestaande Vietcong- eenheden in Cambodja te bestoken. Mi litair is het wel zeker dat Noord-Viet- nam geen kans zal zien om de Ameri kanen in zee te drijven, maar omge keerd zullen de Amerikanen geen kans zien om het hele Achterindische gebied te beheersen. Dat is niet nieuw, want dit is al zo vaak gebleken en ook beweerd door experts. Het is ook niet triest, want het is juist een uitstekende basis voor on derhandelen. Daar zou geen partij zin in hoeven te hebben als ze goede moge lijkheden had om militair te bereiken wat ze wenst. Een gesprek, nu de wa pens toch geen oplossing kunnen bren gen, is de enige redelijke manier om uit de nesten te komen. Waarom begint het gesprek dan niet? Herinnering. In de eerste plaats hebben beide par tijen slechte herinneringen aan onder handelingen. De Amerikanen hebben twee jaar in Korea onderhandeld terwijl het vechten rustig doorging. In Genève zijn indertijd akkoorden bereikt, heel moeizaam, waaraan de regering in Sai gon zich met ruggesteun van de V.S. ook maar weinig gestoord heeft. En dan is er nog dat zowel de V.S. als Noord- Vietnam en Vietcong samen zich enor me inspanningen hebben getroost. Voor beiden is dat alleen te verteren als tenminste ergens op gewezen kan worden als de vrucht van die opoffe ringen in geld en bloed. Een regelrech te capitulatie van de Amerikanen - zo als die een onmiddellijk terugtrekken van hun troepen zouden voelen - is een Noordvietnamese eis die geen regering in Washington kan slikken. Daarmee kan men zo min naar de onderhande lingstafel komen als met het verlangen dat Noord-Vietnam zich voortaan maar niet meer met het zuiden bemoeit. Basis? De enige reële basis voor onderhande lingen is inderdaad over een vrede zon der overwinning voor wie ook. Maar wel een vrede die inhoudt dat de Ame rikaanse troepen in een zeker tijdsver loop vertrekken en dat in Zuid-Viet nam, eveneens binnen een zeker tijds verloop, een zodanig bestuur wordt gevormd dat alle richtingen hun invloed uitoefenen. De nu vervolgde nationalis tische bewegingen incluis met dus de mogelijkheid, en zelfs waarschijnlijk heid, dat Vietnam weer één wordt en nog communistisch ook. Dit is de realistische balans van de on derhandelingsmogelijkheden. Even rea listisch - Walter Lippmann bijvoorbeeld schrijft zo in de V.S. - is de vaststel ling dat geen van beide partijen op dit moment nog rijp schijnt om de emotio nele kwestie-Vietnam zo nuchter te be kijken. U zult dus nog wel vaker het •en en ander horen over voelhorentjes Inzake onderhandelingen zonder dat die tot iets leiden. innemen. Of de giro van de P.T.T. dat alléén doet of samen met de grote ban ken (die eind vorig jaar uitdagend de handschoen hebben opgenomen en hun eigen bankgiro organiseerden) is daar bij niet belangrijk. Het gaat er om, dat de snelle computers het soms riskante handwerk van het guldens tellen van ons gaan overnemen. Over honderd jaren, aldus de heer Rei- noud, zal elk huis en misschien ook elk voertuig een soort drukknop-telefoon hebben, die in verbinding staat met al lerlei automatische apparatuur en com puters. De „girofoon" is dan geboren. Het draaien van bepaalde cijferreeksen is dan voldoende om de nodige bedra gen van eigenaar te doen wisselen. Een wekelijkse kruideniersrekening zou op zo'n manier kunnen worden voldaan, hetgeen het soms lange wachten bij de kassa's overbodig maakt. Om deze toekomst mogelijk te maken zal het volgens de giro nodig zijn, dat computers leren lezen. Op het ogenblik moet elke overschrijving nog door da mes op ponskaarten worden vastgelegd willen de electronische reken- en ad ministratiemachines er iets mee kunnen doen. Ook in Nederland wordt dan ook druk geexperimenteerd met machines, die onze schrijftaal kunnen vertalen in symbolen waaraan de computers iets hebben. Zolang er nog geen bruikba re oplossing is gevonden blijven de computers afhankelijk van de vaardige handen van de ponsttypistes, een beroep dat nog maar nauwelijks tien jaren be staat. Een van de grootste bezwaren (en tege lijk voordelen) van de automatisering is, zo vreesde men zeker aan het begin van het automatiseringstijdperk, het overbodig worden van een groot aantal werknemers. Dat is voor het vrouwelijk personeel van de giro beslist niet waar geworden. Vóór de komst van de com puter werd negen procent van het werk (adressen tellen) door vrouwen gedaan, op het ogenblik is dat 21 pro cent. Vooral de behoefte aan hoger op geleid personeel is toegenomen. Toch heeft ook de giro veel last gehad van de menselijke angst voor de machines. Deze moeilijke periode heeft tien jaren geduurd (van 1956 tot 1966). In 1956 kwamen de eerste, al acute verschijnse len van een zeker ziektebeeld: een groot personeelsverloop, veel ziekteverzuim, een ongewoon groot percentage aan fou ten, verzet tegen de leiding en de af delingshoofden. Een van de verklarin gen was de angst bij het personeel om als een nummer onder te gaan ln de massa. Deze moeilijkheden zijn nu voor het al lergrootste deel opgelost. Het aantal re keninghouders bij de girodienst is op gelopen tot bijna anderhalf miljoen. De afwerking van opdrachten gebeurt, nu verzending en bestelling inbegrepen, in drie en een halve dag (tegenover een week in de „ongelukkige" periode). De winst is gestegen tot 24,3 miljoen gul den in 1967. De kinderziekten, die ook deze tweede jeugd hebben ingezet, zijn overwonnen. Dagelijks worden, zonder een onaanvaardbaar aantal fouten, tus sen de driehonderdduizend en een half miljoen overschrijvingen of boekingen verwerkt. Een goede start voor een toe komst, die nog van alles kan brengen. Waarbij zowaar zaken uit dat prille be gin van de twintiger jaren weer terug komen. De in 1925 afgeschafte rente vergoeding zal weer, onder druk van de concurrentie der verzamelde banken, worden ingevoerd. Zij het dan voorlopig nog voor speciale rekeningen. De R.K.G.V. „Crescendo" houdt op za terdag 3 februari en zondag 4 februari a.s. haar bijna jaarlijks terugkerende gymnastiekuitvoering, waaraan alle le den deelnemen. De uitvoering staat ditmaal in het teken van het 35-jarig bestaan van de vereni ging en zal daarom een feestelijk ka rakter dragen. Het was ditmaal niet mogelijk de toe gangskaarten, tevens programma in voorverkoop mee te geven aan de leden. Ouders en belangstellenden worden daarom vriendelijk verzocht tijdig de toegangskaarten te halen bij: Mevrouw E. de Wit, Koninginnelaan 35 te Soestdijk of H. F. Engberink p./a. Ludgerusschool te Soest-Zuid of Kap salon M. Engberink, Laanstraat 13, Soestdijk. Wij attenderen U erop dat voor beide avonden een door kleur verschillend toe gangsbewijs noodzakelijk is. Voor ver dere mededelingen, zie advertentie el ders in dit blad. Op prettige wijze, heeft de heeA A. B. Groeneveld van de Coöp. Condensfa- briek „Friesland" (Friese Vlag-produc- ten) een voorlichtingsmiddag gehouden voor de leden van de N.V.E.V. afd. Eemland". De zaal van het Anna Pau- lownahuis te Soest was geheel gevuld met belangstellende dames. In 1916 begon deze fabriek met slechts 25 mensen de melkoverschotten (nu 350 millioen liter per jaar) van het Friese stamboekvee te verwerken tot een goed houdbaar product. Ongeveer 65 wordt geëxporteerd naar de melk-arme landen, o.a. India, Afrika, Zuid-Amerika. In tanks wordt de melk verhit en in gedampt, zodat het water, 87 Vi wordt verdampt en 12 Va vaste voe dingsstoffen overblijft. Op de bekende flesen en blikjes van de Friese Vlag kan men lezen hoeveel vaste stoffen zich daarin bevinden. Voor oudere men sen is er een produkt in blik, dat vol doende vitaminen en voedingsstoffen bevat, doch weinig vet. Voor baby's, zwakke patiënten, suikerpatiënten en slechte eters zijn er uitgebalanceerde artikelen van deze fabriek verkrijgbaar. Ook de bekende RivelladTank is van deze maatschappij. Het wordt gefabri ceerd uit wei. waarin zich geen vetten of eiwitten bevinden. Tegenwoordig zijn in deze condensfa- briek 1800 mensen werkzaam, alsmede tientallen computers. Ook de gehele blikfabrikage is in dit bedrijf gevestigd. Melkpoeder als nevenproduct wordt in samenwerking met Friese Vlag gepro duceerd in 4 zuivelfabrieken samen, in het plaatsje Bedum. Een mooie kleurenfilm „Sympbonie in M" werd de aanwezigen getoond. In de pauze kreeg men een kop koffie aan geboden met uiteraard Friese Vlagmelk en een glas Riveila. Vijf dames van de quiz waren de gelukkigen die met een prijs naar huis gingen. Het slot van deze middag was een kostelijke film van Bert Haanstra over Artis. Onder aanbieding van de gebruikelijke attentie dankte de vice-voorzitster, me vrouw M. M. Geytenbeek-Harmsen de spreker voor het gebodene. Op 20 fe bruari a.s. is er een koffiemorgen voor de leden van de N.V.E.V. in het Oran jehotel te Soest. Op 26 februari vindt de jaarvergadering plaats met o.a. een film over Meridon en Parijs. Door het provinciaal bestuur van Utrecht worden mogelijkheden onder zocht, om de bijna tot staan gekomen woningbouw in Hilversum op Utrechts grondgebied voort te zetten. Delegaties van het provinciaal bestuur en het ge meentebestuur van Hilversum hebben hieromtrent verleden week donderdag met elkaar gesproken. De gemeente Hilversum heeft momen teel met een ernstig tekort aan terrei nen voor de woningbouw en de werk gelegenheid te kampen. Tijdens de bij eenkomst in het Utrechtse provinciehuis is dan ook besloten om in nauw over leg met en aantal Utrechtse gemeente besturen zo spoedig mogelijk na te gaan, welke mogelijkheden in de Utrechtse randzone aanwezig zijn of gecreëerd kunnen worden om op zeer korte tremijn daadwerkelijk een aan- ^ASC/, ''OORDt^* VAN WEEDESTRAAT 66, TELEFOON 2372 Wü brengen U weer voor de komende dagen (van 30 jan. t.e.m. 5 febr.) 3 extra voordelige aanbiedingen, die U weer goed van pas komen En... natuurlijk alléén de allerbeste VAN ASCH kwaliteit! Profiteer! Wy hebben gelukkig nooit iets op te ruimen, o.a. door een grote omzet. Toch willen wij niet achterblijven wat voordeeltjes betreft. Alleen deze week als extra V.AV.-tje (Van Asch Voordeeltje) SOESTERBERG-VEENSE BOYS 1-4 Soestcrberg is weer niet gelukkig ge weest. Na een lange rustpoze moest zij thuis met 1-4 het onderspit delven te gen Veense Boys. Al spoedig bleek dat de gasten de sterkste partij vormden. Het verweer van Soesterberg baatte niet en de rust ging dan ook in met een 0-2 voorsprong van de bezoekers. Na de hervatting waren het weer de gasten die het doel vonden, 0-3. Doch daarna gelukte het Soesterberg om de eer te redden, 1-3. Het einde kwam met een 1-4 verlies voor Soesterberg. De huishoudelijke en gezinsvoorlichting deelt ons mede dat in De Hoeksteen een hoedencursus zal worden gegeven, bestaande uit acht lessen. Kosten 10, Donderdag 1 februari zal mevrouw Zwart-Botterop in het Anna Paulowna- huis te Soest een lezing met praktische voorbeelden houden over „Feestvieren in het gezin". Entree 1, SOESTERBERG-UTRECHTSE BOYS 1-0 De thuiswedstrijd van Soesterberg te gen Utrechtse Boys werd met 1-0 ge wonnen. Soesterberg was beslist de sterkere in deze wedstrijd en had een veel groter succes kunnen behalen, zo het wat aktiever was geweest. Het aar zelende spel was oorzaak dat de rust met 0-0 aanbrak. Hetzelfde spelbeeld vertoonde aanvankelijk de tweede helft totdat eindelijk in de 37ste minuut linksbuiten van den Berg de score voor Soesterberg opende, 1-0. Maar bij deze stënd is het dan ook gebleven. vang te maken met het lenigen van de Gooise ruimtenood. Hierbij zal volgens Gedeputeerde Sta ten van Utrecht met name het oog ge richt worden op die gebiedsdelen, waar in overeenstemming met de vorig jaar verschenen provinciale structuurschets „Oog op Utrechts toekomst" de ruim telijke mogelijkheden in principe een aanpak op behoorlijke schaal mogelijk maken. Voorts zal het aspect van de fasering/ planning een apart punt van de studie uitmaken aangezien de geboden hulp bepaald niet een éénmalig karakter zal dragen, maar betrekking zal hebben op de gehele periode tussen nu en het moment waarop Zuidelijk Flevoland de ze opvangfunktie voor een belangrijk deel zal kunnen overnemen Het gemeentebestuur van Hilversum zal over deze problematiek spoedig contact opnemen met het Gewest Gooiland. Hoe een ongelukkige afspraak in het verleden door allerlei in wezen onbe nullige politiek en diplomatiek zowel als ondiplomatiek gehaspel kan uitgroei en tot een conflict, wordt thans gede monstreerd tussen Guyana en Suriname. Toen beide landen nog niet meer waren dan kolonies - van Engeland en Neder land - werd als grens de loop van een rivier gekozen. Veel belang werd daar aan niet gehecht, want het ging toch maar om waardeloze jungle, zij het dan van ontzettend grote oppervlakte. Pas na latere ontdekkingsreizen en luchtverkenningen bleek, dat diverse tot grens gebombardeerde rivieren zich in hun bovenloop vertakten, zodat niet vast stond welke bovenstroom nu eigen lijk de grens vormde. Nog vóór Suriname zijn onafhankelijk heid kreeg binnen het koninkrijk - het binnenlands bestuur is autonoom, het buitenlands beleid is een gemeenschap pelijke affaire - probeerde Nederland met Engeland de grenskwestie op te lossen. Daarvoor was wel enige nood zaak, want intussen was de jungle lang niet meer zo ontoegankelijk, dank zij vliegtuigen en andere modernere ver voermiddelen. Bovendien werd vastge steld dat er goede kansen waren dat in deze enorme gebieden ook allerlei begeerlijke mineralen gedolven zouden kunnen worden. Rijkdommen lagen eigenlijk onbeheerd. De Britten beseften dat daardoor al het gesprek moeilijk zou kunnen worden en lieten het liever over aan de Guyanen zelf, die toch binnenkort zelfstandig zouden worden. Ze hadden - terecht - weinig lust hierover nog narigheid te maken, want er waren al problemen genoeg bij het uitroepen van de onaf hankelijkheid. Politiek Voor Guyana was erkennen dat het ge heel en al tot zijn territoir behoorde, heel moeilijk. In de eerste plaats had het lang nog een dergelijke kwastie met Venezuela en nog wel over een veel groter gebied. Toegeven jegens Suriname zou de onderhandelingspositie met Ve nezuela verzwakken. Bovendien heeft premier Burnham te maken met een zeer felle oppositie van zijn concurrent Chagan' wiens aanhang nu juist vooral tegen de Surinaamse grens aan woont en dus het minst lust heeft inschikkelijk te zijn jegens Para maribo. Trouwens Guyana is maar een klem land en waarschijnlijk is het voor kleine landen nog het moeilijkst, ze ker als ze maar kort onafhankelijk zijn, brede gebaren te maken over grens kwesties. Dat zelfde geldt ook voor Suriname. Daar is bovendien de binnenlandse po litiek door de diverse partijen steeds met een enorme hartstocht gestreden, zodat iedere partij schroomt om haar tegenstanders te verrijken met een prachtig wapen dat gevormd kan wor den met de kreet: „Ze hebben ons grondgebied verkwanseld". Geen wijsheid De kwesties zijn in wezen vrij simpel. Een historische slordigheid - excusabel, want wat wist men toen van de boven loop van die junglerivieren? - moet zo opgelost worden dat niemand voordeel en niemand nadeel ervan ondervindt Met andere woorden: een compromis waarin beiden iets moeten opgeven van hun aanspraken die niet waterdicht zijn. Nu, die wijsheid is niet opgebracht. Guyana heeft een paar politiemannen vast laten werken - heel keurig overi gens - in het stuk ondoordringbare oerwoud dat het zichzelf toedenkt en daarover is woede ontstaan in Surina me. Een druppel olie op een zacht vuurtje, waarover in Paramaribo nog eens een emmer brandstof is gestort door alle Guyanezen uit te wijzen, waarna premier Pengel met het zwaard rammelt door oprichting van een soort weerkorps, dat men in Den Haag dan maar om de gemoederen te sussen, een politietaak toedenkt. Natuurlijk is de grenskwestie een ko- ninkrijkszaak, maar even natuurlijk is dat die vooral ter behartiging wordt op gedragen aan de direct betrokkenen, de Surinamers. Waarbij het voor Den Haag trouwens moeilijk wordt om al te rem mend op te treden zonder een vloed golf van nationalistisch misnoegen in Suriname op te wekken. In een reeks hoofdsteden dus een nare stemming en dat allemaal omdat in een ver verleden voor het gemak maar werd aangenomen dat een paar rivieren zich wel niet zou den vertakken in hun bovenloop. Het ministrie van financiën moet zich er over bezinnen, of de huidige controle op de betaling van motorrijtuigenbe lasting wel zo doeltreffend Is als werd gedacht, toen de eerste auto's met foto grafische apparatuur werden uitgerust om de weggebruikers op de gevoelige plaat vast te leggen. Er zijn veel slim- melingen die hun nummerplaten met modder onleesbaar maken, er iets over heen laten hangen, of zelfs kenteken platen gaan gebruiken met het nummer van iemad die regelmatig betaalt. Een autobusmaatschappij had een aantal bussen lopen met gelijke kentekens Mensen die een oude wagen kochten, vergeten soms opzettelijk het kenteken bewijs te laten overboeken en de vorige eigenaar ontvangt de navordering. Ver- hulzingen worden door de autobezitters niet aan de Rijksdienst voor het weg verkeer gemeld, zodat ook veel aan slagen naar een verkeerd adres gaan. Toch zou het te gek zijn, om nu zon der meer alle auto's wegensbelasting te laten betalen, want er zijn er nog vele die lange tijden niet rijden. We den ken aan de seizoenbedrijven, de va kantierijders, de vele maanden stil staande opleggers en caravans en de mensen die korte of lange tijd Iets zuiniger aan moeten doen. Daarom zal er een echte rij-belasting moeten blij ven en geen autobezitbelasting mogen komen. Dan moet de overschrijving van het kenteken op de nieuwe eigenaar maar verplicht worden gesteld en zo mogelijk worden gekoppeld aan de rij bewijscontrole. En als er toch een stilstandbelasting komt, zal er dispensatie moeten worden gegeven voor degenen die gedwongen hun auto moeten laten stilstaan! Te koop pl.m. 500 hoiyten KRATTEN, afm. 60 x 40 x 45. Wildenburg, Eigendom weg 41. TE KOOP, zo goed als nieuw 1 Facit reken machine, 1 Hapee adres- seermachine 620, telef. 02155-5369. Heer zoekt SLAAPKAMER met kookgelegenheid. Brieven onder no. 868 bur. S. Crt. 2 jongedames bieden zich aan in de avonduren als AFWASHULP of voor het schoonhouden van kantoren. Brieven onder 867 bur. S. Crt. WONINGRUIL Doorn- Soest. Woning in Doorn, tevens te koop. Inl. Wiek- sloterweg 33 o.z., telef. 5063, Soest. Remia vraagt voor spoe dige indiensttreding een MAGAZIJNBEDIENDE, min. leeftijd 18 jaar. In verband met de werk verdeling dienen gegadig den bereid te zijn om in 2-ploegendienst te werken. Sollicitaties te richten aan Remia Mar- garinefabrieken N.V.. Den Dolder. Eventueel persoonlijk na afspraak, telefoon 03402-3641. Heer zoekt WERK, i.b.v. auto. Brieven onder no. 866 bur. S. Crt. VERMIST sedert 18 ja nuari bruine pincher, roepnaam Fransje. Verzoeke inlichtingen, Vermeerlaan 18, telefoon 3713. WERKSTER gevraagd, goed loon, eventueel voor halve dagen. Mevrouw Van Doesburg, De Zoom 7, telefoon 4214. Meisje, b.b.h.h., zoekt per l-3-'68 gestoff. of gemeub. KAMER met kookgelegen heid, omgeving Soest. Mej. Dieperink, Bach- laan 12, Huizen (N.-H.), telefoon van 9.00-17.00 uur 02152-1251, toestel 369, na 18.00 uur 02152-4107. Te koop gevraagd i.g.s. uitneembare KINDER WAGEN. Brieven onder no. 865 bur. S. Crt. KOOPRUIL. Gevraagd groot huis met grote tuin, tegen klein huis met kleine tuin. Brieven onder letter V 683 bur. S. Crt. KLAVERJASCONCOURS op vrijdag 2 februari. Café Butzelaar. Aanvang 8 uur. Beschaafde gastarbeider zoekt net KOSTHUIS in Soest of naaste omgeving. Brieven onder no. 864 bur. S. Crt. MONSTERNEMER gevraagd. Goede bijver dienste. Rundveefok- en contr. ver. „Eemland", Mauvestraat 20. Baarn, telefoon 02154-4486. AANGEBODEN Peugeot 403, Fiat 600 en Lloyd. Goede banden, voor kunt- selaars. Rotsburg, Wilhel- minalaan 16. TE KOOP aangeboden Ami 6, 1963, rood. Technisch in goede staat, plaatwerk aan onderzijde moet opgeknapt worden. f 675,;Telefoon 5229. Huishoudelijke HULP ge vraagd donderdags van 9.00 - 4.00 uur. Telefoon 6737. Remia vraagt voor het verrichten van eenvoudige administratieve werkzaam heden een vrouwelijke ASSISTENTE in de leef tijd van 16-20 jaar. Sollicitaties te richten aan Remia Margarinefabrieken N.V., Den Dolder. Tele foon 03402-3641. Voor ijzerwerk, o.a. hek werk, balkonhekken, autogeen- en elektrisch laswerk. Telefoon 6731. TEGELS ln vele maten en kleuren. Lavasteen. grote voorraad. Tuintoko VaD Drie, Amsterdamse w. 139. Amersfoort, teL (03490)- 17031. Tot onze grote droefheid overleed heden, na een langdurig en geduldig gedragen lijden, mijn lieve man, onze zorgzame vader, behuwdvader- en grootvader, JAN VAN DEN BROEK, op de leeftijd van 66 jaar. SoestG. A. VAN DEN BROEK- NUTHMANN Amsterdam R. F. v. d. MOLEN- Th. A. v. d. MOLEN VAN DEN BROEK Hilversum R. G. VOORNEVELD- VAN DEN BROEK G. VOORNEVELD Canada D. M. HOFMAN- M. HOFMAN VAN DEN BROEK Harderwijk J. H. VISSER VAN DEN BROEK L. M. VISSER en kleinkinderen. Soest, 29 januari 1968. Kerkstraat 46. Geen bezoek De teraardebestelling vindt plaats vrijdag 2 fe bruari a.s., om 12 uur, op de Hervormde be graafplaats te Soest. Gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. Volstrekt enige kennisgeving Heden overleed in het ziekenhuis „Zonnegloren" te Soest onze beste oom, JOHAN WILLEM GRAFTDIJK, in de ouderdom van 82 jaar. Namens de familie, H. G. J. VAN KRALINGEN ex. test Soestdijk, 25 januari 1968 Prinses Beatrixlaan 6. De teraardebestelling heeft heden op de be graafplaats te West Graftdijk plaatsgehad. houdt op zaterdag 3 februari en zondag 4 februari a.s. een in het Verenigingsgebouw-noord aan de Steenhoffstraat te Soest. Aanvang 19.45 uur. Zaal open 19.15 uur. Kaarten verkrijgbaar 's avonds aan de zaal en t.e.m. zaterdag 3 februari bij mevrouw E. de Wit, Koninginnelaan 35 te Soestdijk en M. Engberink, Laanstraat 13, Soestdijk. Programma, tevens bewijs van toegang, 2,p. p. voor montage sleutelhangers. Aanmelden LAANSTRAAT 20, 's mor gens tussen 9 en 10 uur (niet op za terdag). Achter Van Buuren, ingang Energieweg. In de afdeling Plaatwerkerij in onze nieuwe en moderne fabriek hebben wij plaats voor voor de bouw van speciale industriële machines, waarin hoofdzakelijk materialen als roestvrij staal, koper en aluminium worden verwerkt. Sollicitaties te richten aan BRANSON*EUROPA' N.V Manufacturers of Ultrasonlc Equipment Energieweg 2 - Soest. Telefoon 02155-555L 4

Soester Courant | 1968 | | pagina 7