Televisie B.D.C, nieuws FOTO SWAGER 5SSE2SI GARAGE STAM 10 en 20 korting Dekens wassen - Ons grote succes - Speciaal wollen dekens Hees- S.E.C.-nieuws nieuws V.V.Z, nieuws M. TOSSEN Soester Natuurbad trok 279.000 bezoekers Bij een grote, vertrouwde bank: Algemene Bank Nederland Algemene Bank Nederland S.E.C.-zaterdas Olympia-nieuws WIJ ZIJN MET VAKANTIE van maandag 12 febr. t.e.m. vrijdag 23 iebr. Burg. Grothestraat 45 Soest „The Red Stars" ,De Meteoor" Renanlt dealer Sporthuis Eb. Kareisen en Zn. Van Goyenlaan 156 Telefoon 5897 Uw RECORDER staat klaar bij JE 601IDEM SNAAR" Rouw- en Trouwkleding Waar IS uw spaargeld veilig? 4% - Spaarboekje 4% - Spaarrekening 4'/4°/o - Spaardeposito 4'/2% - Spaardeposito 5% - Spaardeposito 51/2% - Spaardeposito 6% - Spaardeposito U bent welkom bij de I. D. VAN VUGT ST. BARBARA Verzorging van R.K. Begrafenissen J. LUSTENH0UWER VRIJDAG 2 FEBRUARI 1968 S.E.C.-GRIFT BOYS Het eerste zaterdagelftal vari S.E.C. speelt morgen wederom een thuiswed strijd en wel tegen het Utrechtse Grift Boys. Deze nieuwe vereniging begon de competitie zeer verrassend met drie overwinningen. De toen volgende wed strijd tegen S.E.C. (die de Soestenaren in Utrecht met 6-0 wonnen) luidde een reeks van vijf achtereenvolgende neder lagen in. Thans bezetten de Utrechters de vijfde plaats, reeds met een achter stand van elf punten op het leidende S.E.C. De thuisclub zal morgen vermoedelijk dan ook niet veel moeite hebben om Grift Boys onder de duim te houden. De Soestenaren hebben tot nu toe per wedstrijd gemiddeld precies 5 Vs doel punt gescoord. Dit statistische feit zal wellicht menigeen kunnen aansporen om morgen ook eens de verichtingen van de aanstaande kampioen te komen bekijken. De wedstrijden, die vooraf gegaan wordt door een wedstrijd tussen weipenelftallen, begint om drie uur. Uit de volgende twaalf spelers zal het elftal worden samengesteld: Kramer, Baptist, De Vries, v. d. Schagt, gebroe ders Wolfsen (weer hersteld). Beijer, Hartman, Sengers, Hop, Stalenhoef en Hoefman. C.J.V.V. 5-S.E.C. 3 Het derde zaterdagelftal, dat met een voorsprong van drie punten ook lijst aanvoerder is, zal het morgen veel min der gemakkelijk krijgen tegen het Amersfoortse C.J.V.V. 5, dat zelf niet geheel kansloos is voor een toppositie en dat wellicht ook wel zal laten mer ken. Niettemin moet S.E.C. in staat worden geacht om de tegenstander mor gen te bedwingen, ook al is het dan in Amersfoort. De trainer zal uit de volgende spelers zijn keuze doen: W. Kraaij, Piepén- broek, J. Kraaij, Roels. Van 't Kloos ter, Rouwendaal, Van Beek, Koelewijn, De Boer, v. d. Berg, Beijersbergen en Van Essen. Voor het tweede elftal staat geen wed strijd op het programma. Aangezien er bovendien geen terrein beschikbaar is, heeft men de pogingen, om nog een vriendschappelijke wedstrijd voor het tweede vast te stellen, moeten opgeven. Na de zware nederlaag van afgelopen zondag in Naarden moet B.D.C. a.s. zondag thuis aantreden tegen Kampong uit Utrecht. Zeker geen gemakkelijke opgave, vooral nu deze ploeg in de on derste regionen verkeert en de punten heel hard nodig heeft. De andere staart- clubs hebben n.1. j.1. zondag de volle winst behaald. Daar de intussen opgelopen achterstand op de koplopers nog te overbruggen valt, mag B.D.C. zondag deze wedstrijd niet verliezen. De definitieve opstelling is nog niet be kend en een enkele wijziging is dus nog mogelijk. De geselecteerden zijn de volgenden: A. Smink, A. Voet, A. v. d. Hengel, G. Egbers, P. Hilhorst, J. v. Fulpen, J. Dorrestein, J. Brouwer, J. Westerveld, J. Verhoeve, D. Dorrestein en J. Beyer. Het volledige wedstrijdprogramma voor a.s. zondag luidt: B.D.C. I-Kampong I, aanvang 2.30 uur. B.D.C. 2-H.V.C. 4, aanvang 12 uur. B.D.C. 3-Hilversum 4, aanvang 12 uur. V.V.Z.A. 2-B.D.C. 4, aanvang 12 uur. Amsvorde 4-B.D.C. 5, aanvang 2.30 uur. Baarn 5-B.D.C. 7, aanvang 11.30 uur. S.E.C. 6-B.D.C. 8, aanvang 12 uur. Amf. Boys 5-B.D.C. 9, aanvang 2,30 uur. B.D.C. 11-A.P.W.C. 6, aanvang 1.45 uur. GYMNASTIEK Zaterdagmiddag- en avond worden in Amersfoort de Kringwedstrijden van het K.N.C.G.V. vervolgd. In de Alexanderschool aan de Korte- naerstraat, vrij toegankelijk voor be langstellenden, tussen de dames 3e graad en de meisjes 3e graad om een plaats in de afvaardiging naar de Gewestelijke wedstrijden in Den Helder. WANDEL-AFDELING De wandelafdeling organiseert, opneuw vanuit De Rank in Soest-Zuid, de der de tocht in de wintersérie. Op een par cours van ca. 12 km zullen zaterdag middag vanaf ca. 2 uur weer ongeveer 200 wandelaars van de bossen genieten, en zich voorbereiden op het komende wandelseizoen, waarin Olympia zelf weer grote plannen heeft. DR Aanstaande zondagmiddag komen alle teams van Red Stars in actie. Om 13.00 uur zal het damesteam, dat een dubbele competitie speelt, voor de vierde maal de strijd aanbinden tegen het dames team van Break Out uit Baarn. De uit slag van deze wedstrijd, die in de Ulo school aan de Steenhoffstraat wordt ge speeld, is moeilijk te voorspellen. Wel hebben de Red Stars dames de laatste wee ontmoetingen gewonnen, maar als we zien dat de Break Out dames twee keer achter elkaar winnen van het lei dende S.V.S., wordt het zeer moeilijk een uitslag te voorspellen. Indien echter de meisjes van Red Stars met de volle inzet spelen en een goede tactiek voeren tegen het in de lucht superieure Break Out is er de mogelijkheid deze wed strijd te winnen. Na deze wedstrijd komen de jongens- junioren in actie tegen het junioren- team van Eagles uit Utrecht. Deze strijd begint om 14.30 uur. Beide teams zijn ongeveer even sterk. Wel is bij Eagles een beter ploegverband dan bij de Red Stars junioren, maar als de junioren zich voor 100 willen geven, kunnen zij de twee punten thuis houden. Om 15.45 uur speelt het herenteam ook tegen Eagles uit Utrecht. Beide teams spelen goed basketball, zodat er een aantrekkelijke wedstrijd verwacht kan worden. Op het moment dat wij deze voorbe schouwingen ontvingen waren ons de opstellingen nog niet bekend. Go ndorSPIIKER TEL.2982 50ESTERBERGSESTR 26 Programma voor zondag 4 februari: Meteoren 1-Juko 1, 14.30 uur. Amersfoort-Meteoren 2, 12.00 uur. Opstelling Meteoren I: Ralleke Zimmerman, Annie Venema, Ria Groen, Corrie van Herwaarden, Ineke Timmer, Riek van Soest, Marja Schaafs- ma, Henk de Jong, Flip Brandsma, Kees v. Rouwendaal, Wim Kraay, Peter Ver- linden, Gerard v. d. Bor. Meteoren II: Hannie v. d. Biezen, Jarrnie Meerveld, Wil Huurdeman, Jannie Altena, Harrne- ke v. Gestel, Hetty Kruitbos, Yvonne Doornekamp, Rudy Lagem, Wout Deys, Frans v. d. K., Otto v. d. Bor, Willi v. d. Bor, Dik Wouters. Renault 4 Luxe v.a. 4.495, Dauphine Gordini v.a. ƒ5.385,— Renault 8 v.a. 5.550,— Renault 10 Major v.a. 6.250, Caravelle Cabriolet v.a. 9.730,— Renault 16 v.a. ƒ8.650. Renault Rambler v.a. 16.995,— Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. ELINKWIJK 5-S.E.C. 3 Ook het derde elftal gaat zondag naar Utrecht. Het hoopt daar twee punten rijker te worden ten koste van Elink- wijk 5. S.E.C. 3 bezet momenteel de tweede plaats achter Zwaluwen Voor uit 2. De achterstand is maar gering en zeker te overbruggen, hetgeen de Soes tenaren zeker tot goed, maar vooral doeltreffend voetbal zal moeten inspi reren. Een overwinning kan behaald worden door: doel Van Essen: achter D. Hooyer, G. Dorrestein, Pothoven; midden Pureveen en Van Breukelen; voor Lenarduzzi, Brouwer, De Jong, Herman Luschen en De Bruijn. Reser ve is Beijer. De wedstrijd begint om half twaalf. VEENSE BOYS 2-S.E.C. 4 Het vierde elftal gaat zondag bij Veen- se Boys 2 proberen om dé twee wéken geleden opgelopen schade te herstellen. Weliswaar kwamhet vierde verleden wèek al van zijn' dwaling terug, doch alleen via een overwinning kan het elf tal zich weer bij de koplopers scharen. De kampioenskansen zijn nog altijd in de kiem aanwezig. Het vierde komt in de volgende opstelling uit: doel v. d. Vaart; achter v. d. Linden, Wildenburg en Alderen; midden Kanters en Roest; voor v. d. Brakel, Schimmel, Nijhuis, Voskuilen en Limburg. Reserve Is Hei- nen. De bal wordt om half een aan het rollen gebracht. t.e.m. a.s. zaterdag voor SPORT en CAMPING Koninginnelaan 32. Telefoon 2650, na 18 uur 2749. S.E.C. 5-A.P.W.C. 3 Het Amersfoortse A.P.W.C. 3 is zondag te gast bij het vijfde elftal ,van S.E.C., dat (het wcrdt eentonig) ook nog kan^ sen heeft om met de hoogste eer te gaan strijken. De kampioensaspiraties zal men zondag stellig voor eigen pu bliek nog eens extra willen onderstre pen. Een overwinning voor de thuisclub zit er zeker ook wei in. De volgende elf spelers zullen de strijd aanbinden; doel Van Rossum; achter van 't Kloos ter, Valero en Hoed; middden Niewaal en Westerveld; voor: Wijnands Dekker, Schalkwijk, Dasselaar en Veldhuizen. Reserve is Meeder. De scheidsrechter zal om twaalf uur het sein voor de af trap geven. S.E.C. 6-B.D.C. 8 Het zesde tenslotte acht men in staat om zondag van buurman B.D.C. 8 te winnen. De thuisclub neemt een zeer acceptabele plaats op de ranglijst in en is daaraan ook wel een zege verplicht. S.E.C. 6 is als volgt samengesteld: doel Van Beek; achter Duist, Belt en Wil denburg; midden Zwalve en Opmeer; voor Hoebee, Lantema, v. d. Brink, Tol boom en Scheurwater. Reserve is Smit. De wedstrijd begint om twaalf uur. JEUGD Voor de S.E.C.-jeugd zijn voor dit week einde de volgende wedstrijden, vastger.' steld: Cobu Boys jun. A-S.E.C. 'B,-- Scherpenzeel jun. B-S.E.C. C, S.E.C ads. a-A P.W.C. a, S.E.C. adsp. c-V.V.Z b en S.E.C. adsp. d-B.D.C. g. De pupillen van S.E.C. zullen morgen onderlinge wedstrijden spelen. BAARN-S.E.C. S.E.C., dat afgelopen zondag niet ver der kwam dan een teleurstellend 1-1 gelijkspel tegen Vriendenschaar, gaat zondag bij Baarn op bezoek. Een streek- derby die gewoonlijk reeds zijn scha duwen ver vooruit pleegt te werpen. Dit maal is dit misschien in iets min dere mate dan anders het geval, omdat de wedstrijd al eens werd vastgesteld en omdat de spanning in de afdeling al voor een belangrijk deel is verdwenen. S.E.C. heeft al acht verliespunten meer dan Baarn. De rivalen uit de buurtge- meente zijn nog de enigen, die het Utrechtse D.O.S. '01 een steeds waar schijnlijker wordend kampioenschap kunnen ontnemen. De Baarn aars bezet ten momenteel de tweede plaats met twee punten achterstand op D.O.S. S.E.C. deelt weliswaar met twee punten achterstand op Baarn de derde plaats, doch de Soestenaren hebben drie wed strijden meer gespeeld. Overigens stelt S.E.C. het als zijn plicht om Baarn nu eens een nederlaag toe te brengen. Dat men de zaak serieus opneemt blijkt ook wel uit het feit, dat Ruttenberg weer in het elftal is opgenomen. Wie de linksbuitenplaats gaat bezetten, is op dit moment echter nog niet bekend. Ge zien de belangen, die met name voor Baarn nog op het spel staan, mag zon dag een zeer boeiend en waarschijn lijk ook wel spannend duel verwacht worden, waartoe Woudenberg tegen zijn oude club wellicht het nodige zal bij dragen. De opstelling van S.E.C, luidt als volgt: doel Van Zoghei; achter De Rooy, Ruttenberg, Krijt en Hoed; mid den Van Remmerden en v. d. Broek; voor: Aalbers, Van Boeijen, Wouden berg en N.N. Reserves zijn doelman Kok en Leo van Berkel. De wedstrijd op het sportpark „Ter Eem" in Baarn begint om half drie. D.W.S.V. 2-S.E.C. 2 De S.E.C.-reserves gaan morgen in Utrecht bij DW.S.V. 2 op bezoek. Beide ploegen behoren niet tot de sterkste van die afdeling. Beide ploegen kunnen de op het spel staande punten echter wel beide heel goed gerbuiken. Wellicht zit er voor S.E.C. een gelijk spel in, waarvoor dan moeten zorgen: doel Van Hattum; achter; Huizinga, Abbel, Ro- dermond en A. Hooyer; midden: Vee- nendaal en Henk Luschen; voor Dett- mer, Burgman, Bosman, Rijnders. Re serve is Stalenhoef. De wedstrijd in Utrecht begint om half twaalf. HEES 2-COBU BOYS 3 A.s. zaterdag speelt het tweede elftal tegen Cobu Boys 3 een rustige, eigen lijk bij voorbaat gewonnen wedstrijd. Het zou ons zeer verbazen, indien Kok en de zijnen zich door het onderaan hangende Cobu Boys lieten verrassen. Een overwinning is een nieuwe stap in de richting van de bovenste plaats. HEES 4-O.S.O. 3 Het vierde elftal, spelend tegen O.S.O. 3, zal nu wel met een overwinning uit' de bus komen, aangezien in Hilversum al een gelijkspel werd bereikt. De rood- witten zijn bovendien sterker dan een half jaar geleden. en A. Ruizendaal; midden J. van Kooy Gzn en M. van Ginkel; voor H. Brons, F. van Hornsveld, A. H. van Wijk en J- A Kampen. De wedstrijd vangt aan om kwart over één. MÖNTAGNARDS 2-V.V.Z. 4 Het vierde elftal, dat de laatste tijd blijk geeft van een opmerkelijk her stel, gaat mórgen naar Amersfoort om er Montagnards 2 een of twee punten proberen afhandig te maken. De Amersfoorters hebben uit de tot nu toe verspeelde wedstrijden precies twee punten meer bij elkaar gevoetbald dan V.V.Z. Van een groot krachtsverschil ,.zai^vermoedelijk dan ook geen sprake ?zijnl Een gelijk spel kan er voor de Soestenaren morgen wellicht inzitten. Om half drie vertrekken de spelers uit Soest en om drie uur zal de bal aan het rollen worden gebracht V.V.Z. 4 komt in de volgende opstel ling. in het veld:, doel H. Barneveld; achter H. van Velzen, A. Snijders, A. van Neerbos en C. de Wit; midden Joh. van Kooy en D. Duits; voor G. Wijma, T. Verkade, H. Onderstal en C. van Velzen. HOEVELAKEN 4-V.V.Z. 5 Minder gunstig zijn de vooruitzichten voor het vijfde elftal, dat morgen zijn handen vol zal hebben om Hoevelaken 4 van een overwinning te houden, zo de Soestenaren daar al in mochten sla gen. De gastheren bezetten de derde plaats op de ranglijst en zijn voor een toppositie nog lang niet kansloos. Wel licht zal dat morgen de V.V.Z.-ers ook blijken. De Soestenaren zullen waar schijnlijk al heel tevreden mogen zijn, wanneer zij uit deze wedstrijd met één winstpunt tevoorschijn komen. De wed strijd in Hoevelaken begint om kwart voor één. Om twaalf uur vertrekt men ,uit Soest. De opstelling van het vierde luidt: doel S. Lodema; achter W. Hoebee, H. Boonstra, G. van Kooy en W. Bloemen- daal; midden A. B. de Zoete en C. Rui-- zendaal; voor W. v. J. Kuilen. R. Schif- fart, W. Hament, A. S. v. d. Aarssen. D.O.S.C. 6-V.V.Z. 6 De V.V.Z.-veteranen, die verleden week de jeugd van het vijfde een gevoelig lesje gaven, zullen dat morgen In, Den Dolder tegen DO.S.C. 6 proberen te her halen. Beide ploegen ontlopen elkaar in kracht niet veeh getuige de opvolgende en, die- zij op de ranglijst inne- -r- - - - Om een plaats op de lijst te stijgen, zal tenminste een overwinning moeten worden behaald, wat overigens niet tot de onmogelijkheden behoort. De veteranen zijn als volgt samenge steld: doel J. Putters; achter S. Wijma, R. van Dalen, E. G. de Boer, B. Morren en H. Donk; -voor G. Ruizendaal, J. van Kooy, J. Groart, L. G. Bruut en A. P. v. d. Hoek. De wedstrijd in Den Dolder vangt aan om kwart voor een. Een half uur eerder vertrekt men uit Soest. Laanstraat 55 Telefoon 2783. Baarn Tijdens het afgelopen seizoen hebben 279.000 mensen het Soester Natuurbad bezocht. Daarvan deden het er 89.546 op dagkaarten, 177.538 bezoekers waren houder van een abonnement of tien- badenkaart en 11.906 mensen maakten deel uit van een gezelschap. De meeste bezoekers kwamen in juli, namelijk 113.675. De maanden mei, juni en augustus deden niet veel voor elkaar onder met resp. 58.964, 50.170 en 52.994 bezoekers. In de maand september kwa men nog maar 3187 mensen een duik in het verwarmde natuurbadwater ne men. Overigens was het bad maar een klein gedeelte van de maand septem ber open. Het aantal bezoekers in 1967 bedroeg ruim 25.000 meer dan het jaar daar voor. Alleen het aantal van 1964 (ruim 290.000) werd nog niet bereikt. Deze cijfers blijken uit het jaarverslag van het Soester Natuurbad, dat deze week is uitgebracht. Daarin staat verder onder meer, dat het geringere aantal zomerse dagen dan in 1964 er de oor zaak van moet zijn, dat het recordbe zoekersaantal van dat jaar niet kon worden gebroken. Daar komt bovendien nog bij, dat er in het seizoen 1967 slechts sprake kon zijn van één mooie en warme zondag (2 juli). Die dagen werden dan ook alle dagrecords gebro ken. Op die bewuste tweede juli kwamen niet minder dan 9039 mensen afkoeling in het bad zoeken. Ook de 14e mei mocht er met 6346 bezoekers zijn. Voor het overige zijn alle weekends (ook in de maand juli) matig tot zeer matig te noemen. Vooral de maand juni stelde teleur door de wel droge, maar sombe re en koele dagen. In deze maand kwam trouwens het kwik niet eenmaal boven de 25 graden. Het is dan ook wat de dagkaartenverkoop betreft veruit de slechtste junimaand geweest. De uitste kende maand juli bleek niet voldoende om de zesde maand van het jaar opge lopen achterstand nog zover in te halen, dat over 1967 gesproken kan worden als een record-seizoen. Daarentegen is het gezelschapsbezoek van schoolreisjes in juni weer meege vallen. Het verwarmde water blijkt steeds meer een rol te spelen bij de keuze van de schoolreisjes. In het afgelopen seizoen is het een dag zulk slecht weer geweest, dat nog geen vijftig mensen het bad bezochten. Ze ven dagen in het afgelopen seizoen trok het bad tussen de honderd en tweehon derd mensen, terwijl 22 dagen een be zoekersaantal tussen de 1000 en 1500 werd geregistreerd. Aangezien het bad gedurende 135 dagen open is geweest, is men tot een gemiddelde dagbezoek gekomen van 2066. Uiteraard passeerde de 100.000ste bezoeker het afgelopen jaar vrij laat de kassa, namelijk op 25 juni. Alleen in 1962 en 1963 was dat nog later; in 1962 pas op 19 augustus. Door de zeer warme julimaand meldde de 200.000ste bezoeker zich echter vroe ger dan ooit tevoren, namelijk op 24 juli tegen 26 juli in de recordzomer van 1964. In 1966 kwam de 200.000ste be zoeker pas op 12 augustus. Gedurende het afgelopen seizoen zijn 7009 abonnementen verkocht (meer dan ooit tevoren), waarvan 5820 in voorver koop. Dit laatste aantal werd in 1965 echter wel overtroffen. De meeste abonnementen werden aan kinderen verkocht, namelijk 4018. Ver der werden 2875 abonnementen aan vol wassenen verstrekt, terwijl er 116 gra tis de deur uitgingen. Verder verkocht het Soester natuurbad 940 tienbaden- kaarten; 515 aan kinderen en 425 aan volwassenen. Ook buiten Soest staat het natuurbad volop in de belangstelling. Dat blijkt uit het aantal abonnementen, dat aan inwoners van andere plaatsen werd ver kocht: 220 aan Amersfoorters, 21 aan Amsterdammers. 16 aan Hilversummers, 16 aan inwoners van Utrecht, veertien V.V.Z.-RENSWOUDE V.V.Z. staat zaterdag voor de zoveelste maal op papier tegenover Renswoude, een tegenstander, die men zo graag zijn wil zou willen opleggen. Renswoude voert momenteel de ranglijst aan met twee punten voorsprong op T.O.V., dat overigens een wedstrijd meer heeft ge speeld en drie op V.V.Z., dat in aantal gespeelde wedstrijden met Renswoude gelijk staat. Tot nu toe heeft Renswoude zich nog in geen enkele' uitwedstrijd laten ver rassen, al zal men wellicht niet op een gelijk spel bij Candia hebben gerekend. De overige uitwedstrijden eindigden al len in overwinningen voor de lijstaan voerder. V.V.Z. behoeft overigens bepaald niet voor de tegenstander van morgen on der te doen. De Soestenaren begonnen de competitie met twee nederlagen, maar herstelden zich daarna bekwaam. In de resterende acht wedstrijden ver speelde V.V.Z. slechts drie punten. Be halve een belangrijke wedstrijd om de hegemonie in de afdeling zal men zeker ook een spannend duel mogen verwach ten. Het V.V.Z.-elftal is als volgt samen gesteld: doel C. Pouw; achter H. G. v. d. Kraak, H. J. van Kooy, H. J. Demmers en L. Hilhorst; midden D. v. d. Bovenkamp en G. v. d. Bovenkamp; voor A. Schaap, R. J. Brouwer, G. Floor en W. Ruizendaal. De wedstrijd begint morgenmiddag om drie uur. V.V.Z. 3-ALTIUS 5 Het derde elftal is al aan een van zijn laatste thuiswedstrijden toe. Morgen wordt aan de Ferdinand Huycklaan het Hilversumse Altius 5 ontvartgen. De Hilversummers bezetten op de rang lijst de derde plaats. De positie van V.V.Z. in aanmerking genomen, mag ook hier een boeiend duel verwacht worden met wellicht meer winstkansen voor de thuisclub. V.V.Z. 3 ,s als volgt samengesteld: doel W. den Breejen; achter H. W. v. d. Worp, J. v. d Bovenkamp, H Wegerif Direct beschikbaar op vertoon 2.000,— per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen Direct beschikbaar 2.000,— per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen Drie maanden opzegging Zes maanden opzegging Eén ]aar opzegging Achttien maanden vast Twea jaren vast m aan Baarnaars en nog 32 aan inwo ners van veertien andere plaatsen. Het personeel van het bad heeft gedu rende het seizoen een volwassen man en een jongen van vijftien jaar uit het wedstrijdbad, resp. springbassin moeten halen. Zij bleken de zwemkunst niet machtig. In het bad deden zich - bijna als gewoonlijk - tal van kleine ongeluk jes voor, die blijkbaar onvermijdelijk zijn. Van meer ernstige aard waren een opgelopen knieblessure, een hoofdwond (beide het gevolg van ruw gedrag) en twee snijwonden door glasscherven. De beide laatste verwondingen hebben ge leid tot de vraag ,of het meebrengen van flessen e.d. naar het badterrein moet worden verboden. Het bestuur is echter van mening, dat een verbod een onmogelijke zaak is wanneer duizenden mensen beladen met tassen en proviand op warme dagen de kassa's passeren om de gehele dag in het natuurbad door te brengen. De verantwoordelijkheid voor de risico's van meegebracht glaswerk is er naar het oordeel van het bestuur in de eerste plaats een van het publiek, zo als dat geldt voor de gevolgen van alle gedrag in openbare gelegenheden. PHILIPS SPECIAALZAAK ENORME KOOPJES UITVERKOOP BIJ Sport- en Campingshop „City" Nieuw Baarnstraat 39, Baarn, tel. 2490. Het gaat niet aan - zo stelt het bestuur - deze verantwoordelijkheid zondermeer te leggen bij de beherders van de in richtingen. Dit neemt overigens niet weg, dat het publiek door het personeel steeds en regelmatig via de geluidsin stallatie wordt gewaarschuwd tegen het gevaar van glas, zoals dat de laatste jaren eveneens regelmatig wordt gedaan via de huis aan huis verspreide abon nementenfolder. Bovendien worden fles sen zonder meer afgenomen, wanneer men er kinderen mee ziet lopen. Ook is middels een rondschrijven aan de hoof den van scholen verzocht er bij de kin deren op aan te dringen, geen glas werk in welke vorm ook mee te nemen naar het natuurbad. Het zogenaamde vrije garderobesysteem heeft in het afgelopen jaar geen moei lijkheden opgeleverd. Het publiek blijkt thans volkomen vertrouwd met dit sys teem en zich eraan te hebben aange past. Kostbare voorwerpen worden nu thuisgelaten. Het aantal goederen (voor al kleding), dat door het publiek in de garderobe en op het terrein wordt ach tergelaten, is echter nog steeds zeer groot. Door het aanbrengen van betonnen ran den op het parkeerterrein werd een aanmerkelijk duidelijker indeling ver kregen. waardoor een ordelijker en overzichtelijke plaatsing van auto's werd verkregen. Tevens werd de capaciteit enigszins vergroot. Voor hoogtijdagen is het parkeerterrein echter nog te klein. Gedurende het afgelopen seizoen wer den 431 leskaarten verkocht, waarvan 380 aan beginners. Van deze beginners kwam bijna 9 °/o te weinig op de lessen. Van de resterende 338 beginners behaal den 287 het bewijs Zwemproef, hetgeen neerkomt op een percentage van rond 82. In 1967 slaagden verder 12C kandi daten voor het öiplxüra C-eoetfend Zwemmer, terwijl 39 personen met gode gevolg de proef voor Zwem vaar digheid I (Diploma C) en 14 voorZwem- vaardigheid II (Diploma D) aflegden. Tenslotte slaagden 11 personen voor het diploma E. Van het totaal aantal opge komen kandidaten voor de verschillende diploma's van 496 moesten er 17 worden afgewezen. In schoolverband behaalden daarnaast nog 189 personen het diploma A, 142 het diploma B en 28 het diploma C. Tien kandidaten werden hier afge wezen. In totaal zijn dus 838 diploma's uitgereikt, het hoogste aantal sinds de ingebruikneming van het vernieuwde bad. Tot de wensen van h«t bestuur behoren thans nog de bouw van een nieuwe kiosk ter vervanging van de uit 1934 daterende houten kiosk, de uitbreiding van de verharde paden, het maken van een nieuwe ingangspartij aan de Van Weerden Poelmanweg, het schilderen van de bassins en de bouw van een nieuwe werkplaats en bergruimte ter vervanging van het thans daarvoor dienende en uit 1933 daterende voor malige garderobegebouw. voor Soest, Soestdyk en Soest-Zuid. Koster kerk Maria Onbevl. Ontv. Vredehofstraat 5 - Soestdyk Telefoon 2327.

Soester Courant | 1968 | | pagina 3