MARCHAL - HAARMODE J. J. PAUëlSEN Telefoonnummer ziekenauto 5980 Meningen van lezers DIENSTSFLITSING GEVRAAGD Firma Kraal opent schoonheidssalon MENINGEN VAN LEZERS OP 2000 m2 S0ESTERBERGS GRONDGEBIED IS HET „GOED WONEN" Exploitatie van toonzaal kost winkeliers en fabrikanten jaarlijks drie tot vier ton Krabbels van Knelis Hondenvuil ICHTHART I 1 00 ontwerpen ■BMBBKHMnSedcrt 1937 le Hezerlaantje 46 - Tel. 2231 KUNSTSMEEDWERK !N Jubileumuitvoering Crescendo Geslaagd Nieuwe weg in het Soesterveen Zeepost OOSTERSE TAPIJTEN Grandioze opruiming R.K. Bejaardenbijeenkomst VRIJDAG 2 FEBRUARI 1968 2HKZNF0NDSI VEMNCIËR] Het smaakvol inrichten van een wo ning hoeft geen enkel probleem op te leveren zeker niet voor mensen uit de omgeving van Soest, die sands acht maanden zich aan de Amersfoortse- straat te Soesterberg uitgebreid kunnen laten voorlichten omtrent de woning inrichting in de meest uitgebreide zin des woords. Dagelijks staan een aantal binnenhuis architecten klaar om zonder enige eco nomische pressie de cliënt wegwijs te maken in het doolhof van de meubel industrie. De enige tegenprestatie, die men moet leveren, is het betalen van 1,50 per persoon, tenzij men bij een „Goed Wonen"-zaak een introductie- kaart heeft gekregen. De Soesterbergse toonzaal „Goed wo nen", nog nauwelijks in de omgeving bekend, wordt gefinancierd door een aantal winkeliers en circa honderd Europese meubelfabrikanten. Aan de totstandkoming van deze toonzaal is echter wel het een en ander voorafge gaan. Het begon kort na de laatste oorlog. In Amsterdam werd in 1945 de Distribu- antenvereniging „Goed wonen" opge richt, een vereniging van winkeliers, die zich ten doel stelde, de belangstelling voor het goede eigentijdse meubel te bevorderen. Men wenste alleen meube- Als bewoonster van de Van Goyenlaan (De Eng) moet me iets van het hart, waarover ik mij reeds geruime tijd er ger. Ik vraag me af: is het nodig dat vele (niet alle) bezitters van honden deze hun behoeften laten doen uitgerekend op de met zorg aangelegde en onder houden grasvelden voo en achter de flats en liefst nog bij een ander voor de deur? Kijk ik uit mijn raam aan de voorzijde, dan tel ik vandaag alleen al voor mijn flat 31 van deze onappetijtelijke hon denuitwerpselen. Het lijkt mij overigens voor de men sen van de plantsoenendienst beslist geen pretje om tussen al die smeerboel te moeten werken. Denkt U daar ook eens aan! Ik zou U willen adviseren, zoekt met uw hond een stuk braaklig gend terrein op en houdt perken en grasvelden schoon, zodat uw medebe woners prettig kunnen wonen. Tot slot voor degenen die mij verkeerd willen begrijpen: ik houd veel van hon den! Mevr. C. Heijdra-Combé 13.000 goedgekeurde dienstplichtigen zul len dit jaar niet voor de werkelijke dienst worden opgeroepen. Dat heeft enige reacties gewekt bij oud-gedienden die na anderhalf tot twee jaar trouwe dienst nog eens voor herhalingsoefenin gen zullen worden opgeroepen, bij de Militaire Colonnes werden ingedeeld, bij de B.B. verplichte cursussen moeten vol gen en dan tot hun 40ste of 45ste jaar een of meer keren per jaar voor B.B.- oefeningen kunnen worden opgeroepen. Het ligt wel in de lijn, dat we met onze groeiende bevolking en met de mechni- satie van leger en luchtmacht steeds meer geschikte jongens overhouden voor andere taken dan die in het militaire vlak. Daarorrf zal de ministerraad o.i. spoedig het besluit moeten nemen, dat voortaan de dienstplicht wordt geschei den van een zekere burgerplicht. Wie niet in militaire dienst behoeft op te komen, kan dan worden ingedeeld bij de hulpcolonnes en de B.B. en voor ons ge voel zelfs in ziekenhuizen waar men verplegers tekort komt. Maar wie een maal na de oefentijd uit zijn dienst wordt ontslagen, moet niet nog eens ex tra worden opgeroepen voor ander werk. Het is ai erg genoeg één tot twee jaar van je leven aan de staat te moeten ge ven. Afgezien van enkele hoognodige herhalingsoefeningen moet de dienst plicht werkelijk tot één enkele noodza kelijke taak beperkt blijven. len van hoge kwaliteit te leveren. Van dezelfde doelstellingen ging in Rotter dam de Consumentenorganisatie „Goed wonen", een stichting, uit. BIJ VERKOUDHEDEN VOOR VADER. MOEDER EN KIND Een jaar na de bevrijding zochten deze beide instellingen, waarvan de doel stellingen volkomen parallel liepen, contact met de Gebonden Kunstenaars Federatie (G.K.F.), waarin onder meer architecten zitting hadden, en de Bond voor Kunst en Industrie. Deze toena dering had de oprichting van de Fede ratieve Stichting „Goed wonen" tot ge volg, een organisatie, die het acht jaar heeft uitgehouden en toen failliet ging. De winkeliers, die zich garant hadden gesteld voor de financiële verplichtin gen, draaien voor de voldoening van de schulden op. De Bond voor Kunst en Industrie ging ter ziele, de Gebonden Kunstenaars Federatie stelde zich neutraal op en de beide naar de naam „Goed wonen" luisterende instellingen van consumen ten en distribuanten bleven bestaan. De consnumentenstichting „Goed wonen", die ook het gelijknamige bekende blad uitgeeft, veranderde om spraakverwar ring zoveel mogelijk te vermijden, de naam in Stichting „Wonen" al heeft het orgaan van de stichting tot op de dag van vandaag zijn oorspronkelijke naam behouden. De distribuantenvereniging „Goed wonen" besloot in 1965 tot de oprichting van een toonzaal, in de kos ten waarvan de honderd aangesloten leden in heel Nederland bijdroegen. Dat betekende een investering van ruim een miljoen gulden plus nog eens een ton voor het opzetten van de organisatie. De doelstellingen van de vereniging zijn onveranderd gebleven. Op grond van ideële motieven streeft men nog altijd een hoge kwaliteit en een propagering van het hedendaagse meubel na. „De vereniging vervult in de eerste plaats een sociale funktie. Het is dan ook een ideële binding, die de leden bij elkaar houdt", zegt directeur Joh. Rijf- kogel, al kan hij moeilijk ontkennen, dat de commercie toch een woordje meespreekt. Dat kan ook weinig an ders, wanneer men bedenkt, dat de exploitatie van de toonzaal de winke liers en fabrikanten jaarlijks zo'n drie tot vier ton kost. In de hogere omzet van de „Goed Wonen"-winkels moeten deze kosten er op de een of andere manier weer uitkomen. De aangesloten winkeliers - dienen aan zeer strenge eisen te voldoen. Het is al meermalen gebeurd, dat meubelza ken, die zich niet meer uitsluitend tot de verkoop van eigentijdse meubels be perkten, als lid werden geroyeerd. „Dat houdt overigens wel een gevaar in. Als je al te zeer vast houdt aan bepaalde normen, word je eerder conservatief dan progressief en dat is bepaald onze opzet niet", aldus de heer Rijfkogel. De nieuwe toonzaal te Soesterberg, acht maanden geleden officieel geopend, is qua exterieur vrij onaanzienlijk, in te genstelling tot het interieur, dat be staat uit een modelwoning van de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten en een zeventigtal kamers, keuken, kan toortjes en slaapkamers, alles op een oppervlakte van rond 200 vierkante me ter. En uiteraard alleen voorzien van eigentijdse meubels. De 70 kamers wisselen bovendien voort durend, d.w.z. bijna iedere maand, van interieur, evenals de uit ruim 120 kunstwerken bestaande moderne entou rage. Iedere zes weken wordt in de toonzaal met enig vlagvertoon een nieu we expositie van allerhande kunstwer ken geopend. Naast een zeer gevarieerde collectie meubelen, sinds kort aangevuld met speciaal voor jonge gezinnen en krap pere beurzen bestemde meubels, be schikt men ook over een zeer uitge- ANTAARNS - HEKWERK ETTERS - OPENHAARDEN UIFELS - DEURSIERHEKKEN AMPEN - ZONNEWIJZERS STIJL breide collectie gordijnstoffen, lampen, tapijten e.d. Op de keus van de tentoon te stellen meubelen hebben de fabrikanten overi gens geen enkele invloed. Tot dusver is al de helft van het aanbod afgewe zen. De exploitatie van de toonzaal wordt bepaald ook enigszins in het artistieke vlak getrokken. Tot dusver zijn er 29 lezingen gehouden, bijgewoond door zo'n kleine duizend belangstellenden. Men beschikt over rond 1300 m2 expo sitieruimte. Ofschoon de praktijk nog zal moeten uitwijzen, of de exploitatie lonend is, heeft de toonzaal aan be langstelling zeker niet te klagen. In acht maanden tijds hebben rond 20.000 mensen, velen in groepsverband (huis- vrouwenverenigingen, vakbonden, kunst opleidingen, huishoudscholen e.d.) de toonzaal in Soestreberg bezocht. Ook via de massa-media is al ruime aan dacht aan deze nog altijd in hoofdzaak op ideële gronden gestoelde toonzaal besteed: 76 perspublicaties en vier ra dio- en t.v.-programma's zijn eraan ge wijd. Reeds eerder werdj*deze week jn, dit' blad mededeling gedaan van de jubi leumuitvoering van de R.K.G.V. „Cres cendo", die gehouden zal worden op zaterdag 3 februari en zondag 4 februari a.s. in het Verenigingsgebouw aan de Steenhoffstraat. Aan deze uitvoering nemen alle leden, beide avonden deel, met uitzondering van de kleuters. De kleuters van Soestdijk (Mariaschool), o.l.v. Mevr. Joustra, doen mee op zater dagavond en de kleuters van Soest (Uloschool), o.l.v. de heer Rave, doen mee op zondagavond. Men verzoekt de ouders van de deel nemende kinderen vriendelijk de kin deren, met of in het vereiste uniform, tijdig (omstreeks 7.15 uur) afgeleverd te hebben in zaal-Zuid van het Vereni gingsgebouw. De kinderen kunnen daar ook weer afgehaald worden. Zonder toe stemming van de mensen die daar met De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT tioudt woensdag a.s. van 14 tot 17 uur. voor het verstrekken van Inlichtingen zit ting ten gemeentehuize alhier. Aanstaande dinsdag opent Drogisterij- Parfumerie Kraal aan de Van Weede- straat een schoonheidssalon onder de naam „La Fleur". De vooral in de laatste jaren enorm gestegen verkoop van cosmetica, deed grote vraag ontstaan naar een derge lijke salon. Dit vormde dan ook onder meer aan leiding tot het vestigen van deze salon. Bijna vijftig jaar prijkt de naam Kraal op het pand aan de Van Weedestraat. Was vooral in de beginperiode de „dro gisterij" primair, tegenwoordig neemt ook de parfumerie- en verfhandel een belangrijke plaats in. De enorme groei die vooral de parfu merie-afdeling. met zijn speciaal opge leide verkoopsters, doormaakte, maakte de stap om tot een schoonheidssalon te komen niet erg groot. Reinigen, epileren, gezichtsmassage, va- pasone, masker en make-up, al de werkzaamheden die nodig zijn om de „schoonheid" te bevorderen, worden uitermate deskundig uitgevoerd, door de reeds enige jaren in deze zaak werk zame gediplomeerde schoonheidsspecia liste mejuffrouw Schneider, die de scepter gaat zwaaien in de salon. Van de verschillende bekende cosmeti ca merken die worden vertegenwoor digd, vormen Innoxa uit Engeland en Shiseido de voornaamste. Vooral het laatste uit Japan afkomstige merk vormt een klasse apart. Deze Ja panse cosmetica voldoet aan de hoogst mogelijke eisen, wat gegarandeerd wordt door het feit dat de Shiseido-produkten worden vervaardigd onder staatstoe zicht, terwijl een controle wordt uitge voerd vallend onder de geneesmiddelen wet. Daar een goede schoonheidsbehandeling nogal wat tijd vraagt, is het maken van een afspraak, om teleurstelling te voor komen, onvermijdelijk. Het is daarom aan te raden nu al voor de komende tijd een afspraak te maken. SCHRIKSLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 het toezicht zijn belast mogen geen kin deren op eigen gelegenheid naar huis gaan. Ouders, genodigden en belangstellenden worden verzocht tijdig aanwezig te wil len zijn omwille van een vlot verloop van de avonden en de nachtrust van de kindëren. Qjeze avonden .zult U kennis kunnen TtVaken met bijna alle toestellen (voor zover de zaal dit toelaat) die een gym nastiekvereniging ter beschikking staan. Op deze toestellen zult U alle mogelijke leetijdsgroepen aan het werk kunnen zien, welke onderdelen afgewisseld wor den met ritmische gymnastiek. De generale repetitie wordt gehouden op zaterdagmiddag 3 februari in zaal noord van het Verenigingsgebouw. Aan vang half twee. Op de generale repetitie worden ook de meisjes van de drumband verwacht. Op de generale repetitie zijn nog insig nes verkrijgbaar a 0,75. Programma's, tevens toegangsbewijs zijn 's avonds verkrijgbaar aan de zaal a 2,per persoon. In de week van de uitvoering worden er geen gymlessen gegeven. Voor rijbewijs B.E. slaagden onder staande dames en heren: A. M. Artz, A. M. Bakker, H. R. v. Boeyen. E. N. v. d. Beek, L. Buytenhuis, J. M. den Broeder-Engel, E. A. Druber, L. J. Dijks hoorn, E. C. M. v. Doorn, L. S. G. v. Doorn-v. d. Kamp, E. N. v. Dam-Dek- ker, M. J. v. Es, J. P. v. Fulpen, E A. C. Fugers-Rasch, G. J. Geerders-Korte- kaas, K. P. Grift, M. A. Hermsen, K. Hensums, H. Ibsen-Fraay, A. Koster, W. H. Koenen, A. J. F. Kunne, E. v. d. Lugt.v. Gelder, M. A. v. Leeuwen, G. E. v. Leeuwen, B. J. M. v. d. Linden, M. W. J. Nijhof, Z. E. Oosterweeghel-Gase, J. Reehorst-Lagerwey, Th. Steenkamp, G. Spijker-Vis, G. F. A. J. v. Schalk wijk, R. J. Vriens, M. P. E. Verkerk, P. Veerman, T. H. M. Wessels, M. J. M. v. Woerkom, A. Wolferen-Dragt. Zij werden opgeleid door Auto- en Vrachtwagenrijschool D. Engel, Bos straat 5. Ik zag de graafmachines komen Op toch nog onverwachte dag. Wat reeds zeer lang was vernomen Werd voor menig boer een slag. Ja, het heeft zo moeten wezen, Hoe zwaar het ook voor hun mag zijn, Ik zou zeggen: wil niet vreezen. Na regen komt weer zonneschijn. Buldozers gingen in hun akker. Een mensenhand, voor dit werk klein, Kan niet op, tegen 't helsgejakker, 't Heeft voor hun zo moeten zijn. 'k zag ze vaak laat staan praten. Nog eenmaal op hun eigen grond, Toen zeiden zij: wij moeten laten Draden los met stramme mond. Wie dit weet velt toch geen oordeel, Hoe zwaar het ook voor deez, mensen is, Begrijp toch, 't is voor ons alle voordeel Wat voor hun is een groot gemis. De weg is nu reeds doorgetrokken, Een mooie brede, gladde baan, Kostbare grond ging hij slokken, Zo gaat het in des mens bestaan. De woningnood is hoog gestegen, De wachtlijst groeit nog langzaam aan, Daarom moest alles zo wezen, Er moeten scholen, huizen staan. Soester mensen, wil ik vragen, Denk vooral toch wat het is Voor deez' mensen, die het wagen Te ruilen met gevolg groot gemis. En gij vrienden, goede buren. Die klaar stonden als hulp in nood, Kunt ons altijd nog wel vinden, De liefde blijft toch even groot. Mevr. v. d. Beek. Oude Grachtje 19, Soest. Nog slechts enkele dagen. Wy moeten ruimte maken voor nieuwe aankopen, daarom zijn di verse occasions, in allerlei maten, NOG VERDER AFGEPRIJSD. Ziet onze etalages BUSSUM Raadhuisstraat 38, tel. 02159-12160 Woensdagmiddag werd een bijeenkomst voor bejaarden gehouden in het ver enigingsgebouw, waar pater Van Leeu wen uit Soesterberg een bezirmingsmid- dag hield voor alle bejaarden te Soest. Op uitvoerige wijze werd de vernieu wing in de kerk besproken, een ver nieuwing die nog niet door allen be grepen wordt. Wij zijn door deze vernieuwing nader tot elkander gekomen, waarbij ieder zijn eigen weg naar Christus moet zoe ken, omdaarna bij Hem één te zijn. Een Heer, één Geloof in Christus is het thema van deze tijd, die vaak zeer moeilijk is. maar door de bejaarden wel verstaan kan worden, al zijn ze het niet met alles eens. Wij moeten volgens pater van Leeuwen de kopschuwheid laten varen; dat zal voor een goede en vruchtbare toenade ring tussen alle christenen zeer nuttig zijn. Na de pauze werd de pater met vragen overstelpt, die door hem uitvoerig wer den beantwoord. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak ut haos nie gloove kon toengk van de week over de Rieks- weeg reej, en zaag hoe ut roemruchte hootel, cafee-restau- rant „Eemland" an zun leste daage was begonne. Een paor manne mit bar grote haomers, waore an de ofbraok begonne, ent zaal nie laang meer duure, of allenig een vlaak stuk grongd zal herinnere an deze Soesder rekreatiege- legehied. Hoewel ut an de aachterkaant al een heul poosie leek op een bouwval, gong de \'eurkaant nog wel. De baos van „Eemland" hep, schaat ik zo, ok altied bie ze eige gedocht, de minse komme allenig an de veurkaant, en veur ming hattie ut grootste geliek' van de wereld. Hie zaal bes wel al heul laang hebbe gewete dat, in verband mit deurtrek king van de Staadhouwerslaon, zun zaok mos verdwijne. Noeng mok zeige dattie der ok wel een paor lieve cente veur hep ernaokt, noeng zajje der meschien teugeswoordug nie zo bar laang mee stil kenne leeve, maor je ken effe een stootje opvaange. Wak noeng mit ming volle andaacht ofwach, is ut feit hoelaang ut noeng zaal duure veur der ut een en ander gebeurt op die plaots. As de veurtekene ming nie bedriege, dan komp daor een kruuspunt minse, waor de Oraanjeboom nog maor niks bie is. Ik schaat zo datter wel een paor stop lichte zalle komme, en als dat nie ge beurt datter dan een deepedaans vaan Zonneglore zal komme. Ik ken ming heul bes begriepe dat de oversteek bie de Korte Brink ok nie alles is. Maor ajje noeng bove ant Nassauplaantsoen staot en je riekt naor beneeje, dan liekt ut er op datter iets komp in de geest van Ouwe Rijn. Veur de minse die daor in de buurt Soesder soeveniers verkope, zoas mo lentjes en DeLlefs blauwe dingetjes en anzichkaorte liek ut ming een bar gro te strop. Waant ajje der zo somers veurbie gong, of ut noeng vreug of laot, der stinge altied wel een kwak bar grote autobus- se. uut alle deele van ongs laand en zei lef s der buute. Die hadde der dan al effe een paor uur rieje op zitte, en snaakte allegaor naor een bakkie koffie, en ofgemete naor ut grote antaal minse was de koffie nog goed ok. Zellef hek der nog nooit geen koffie ge- dronke, maor dat komp omdak van ming Kneliao nie moch. Die wouw heuls nie hebbe dak me tusse de staad- se minse bewoog. Kneliao vongd toeng ok al dat ming iedeeje veur een Soes der boer veul te medem waore. Noeng zit ik heulegaor nie ongder de plaak, maor der binne dinge diek heul nie hoef an te haole, omdak bie veur- baot verlore bin. Ut is bar jaammer veur de sjeffeurs van de busse, veur de minse vant ijs en de petaat, veur de minse van de soeveniers en messchien nog wel een paor. Maor ut is veural heul jaammer veur de minse die ongelukke zalle kriege op da kruuspunt ast nie goed word anne- paakt. Maor we hebbe nie veur niks een ver- keerskemissie, dus alles zal wel op ze pootjes terech komme. KARAMEL-MOU. Heerlijk zachte karamels. Voor de fijnproever. Zakje 200 gram 69 ct. KLAVER-VIER. Een extra fijn koekje. Een Nobo-specialiteit, dus lek ker. Zakje 250 gram 79 Ct» VROOM DREESMANN Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ss „Naviero" 5 februari. Australië: ms „Moselstein" 5 febr. en ms „Westrekerk" 9 febr. Brazilië: ms „Algorab" 7 febr. Canada: ms „Atlantic Song" 8 febr. Chili: ms „Jytte Skou" 6 febr. Ned. Antillen: ms „Mercurius" 6 febr. Nieuw-Zeeland: ms „Main Lloyd" 5 febr. Suriname: ms „Chiron" 6 febr. Verenigde Staten van Amerika: ms „At lantic Song" 8 febr. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Randfontein" 6 febr. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Een kombinatie van melk chocolade, koffie en witte chocolade. 200 gram ƒ1,35 MOKKA-STAAFJES.

Soester Courant | 1968 | | pagina 7