VAN ASCH van /lier en daar I ALS IK DE BAAS WAS B.D.C.-nieuws De vlag gaat neer in Engeland V.V.Z.-nieuws HOEPLA HELPT UW RODE KRUIS HELPEN! Let op deze prijzen DE ZOETE Officiële mededelingen Drie 1 GR „The Red Sars" In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT I. Als Ik burgemeester was. dan 11. Als ik een politieagent was, «lan S.V.V.-volleybal „De Meteoor" S.E.C.-zaterdag S.E.C. vriendschappelijk tegen Zebra's Kaarten B.D.C.S.E.C. Twee Soesters in Amersfoort aangehouden Olymp ia-nieuws TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 P0L1T1ETEL. 4444 u^noöarantie UW KLASSE-SLAGER IN SOEST I" II Botermalse Rosbief, J P 500 gram T'iTrU Biefstuk Tartaar liUw 100 gram gebraden Rosbief 1 QR 100 gram Hausmacher IiÜW GEPROLONGEERD Over sukses gesproken Nog één week niet van die kinderachtige, maar wat je noemt enorme verrukkelijke NASI BALLEN, 4 stuks voor slechts 9o centjes Ennatuurlijk op al onze artikelen Hoefijzer zegels DINSDAG 6 FEBRUARI 1363 De eerste competitiewe^trijder», die Red Stars in eigen huis he^t kunnen spe len, is wat de belangsflhng betreft een groot succes gewordjn. De twee ge speelde competitiewecfetrijden zijn voor Red Stars voor 50 °o succesvol geëin digd, hetgeen ook vel in de verwach ting lag. RED STARS I BREAK OUT II Het damesteam heeft voor de derde maal de dames van het Baarnse Break Out met een nederlaag naar huis ge stuurde. Het was, in tegenstelling tot de vorige ontmoetingen, een bijzonder spor tieve wedstrijd, waarbij de spanning opliep tot in de laatste vijf minuten, waarna Red Stars eindelijk de nodige afstand nam. Na zeven minuten had Break Out een voorsprong van 3-2, welke reeds na tien minuten omgezet was in een voor sprong van Red Stars 6-3. Toch zou Red Stars de eerste helft afsluiten met een minimale voorsprong van 10-9. Duidelijk was het dat Red Stars in de tweede helft haar registers meer zou moeten opentrekken. De eerste vijf minuten waren voor Red Stars en werd de voorsprong opgevoerd tot 20-13, maar de Break Out dames voelden er niets voor te capituleren en na veertien mi nuten had Break Out reeds een 23-22 voorsprong genomen. Dit was voor coach Rudi Blok het ogenblik om een time-out aan te vragen en de meis jes de opdracht te geven op de „break" te spelen, hetgeen zij zeer goed uit voerden en zodoende deze wedstrijd met 30-25 wonnen. Door deze over winning blijft Red Stars nog steeds met twee ve.rliespunten meer dan het lei dende S.V.S. uit Spakenburg op de tweede plaats. RED STARS A-EAGLES B Hierna kwamen de junioren in het veld tegen Eagles uit Utrecht. Een team ls er zeker een naar uw keus Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier (Uit 40 opstellen van 11-jarige leer lingen van de „Margriet school", Soest-Zuid). 1. Liet ik Soest een dorpje blijven! 2. Bleven de boerderijtjes. 3. Kwamen er speeltuinen. 4. Mochten alle dieren vrij rondlopen in Soest. 5 Kwamen er bioscopen. 6. Liet ik de straat één of twee maal in de week aanvegen. 7. Kwam er een kunstijsbaan. 8. Meer recreatiemogelijkheden voor toernooien (judo). 9. Liet ik veel perken aanleggen. 10. Kwamen er gymlokalen. II. Zou het zwembad overdekt worden. 12. Meer tenten voor verkoop van warme kroketten, worstjes, patat en oliebollen. 13. Geen ruzie met een ander in mijn gemeente! 14. Zal er een kinderboerderij komen. Gratis toegang! 15. Komt er een groot plein met ge zellige winkeltjes er om heen. Ver boden voor auto's! 16. Werd er veel geld naar India ge stuurd. (Honger!). 17. Een groot natuurreservaat met veel dieren zou er onmiddellijk komen. 18. Zou Soest een stad worden; 4 x zo groot als Londen. 19. Zou ik de bijna uitgestorven dieren beschermen. 20. Wilde ik graag de mooie ketting dragen. 21. Ging ik morgen naar de Koningin, taart eten. 22. Scholen afschaffen, ja?! 1. Ging is bij de „Witte Muizen". Na deel: weekend wel druk! 2. Bij de strandpolitie, Zomers de mensen helpen en waarschuwen. 3. Zou ik het verkeer wel eens rege len. Nu geen moeite meer, overal stoplichten. 4. Zou ik onbeleefde mensen in het verkeer arresteren. („Mijn auto is toch sterker dan de fiets". 5. Elke dag de verlichting controleren. 6. Ging ik me in de bosjes langs de verkeerswegen verstoppen, om zo de zondaars op te speuren. 7. Zou ik de Amarikanen van het vligeveld Soesterberg gebieden, dat ze hun grote oude wrakken moes ten opruimen. 8. Wilde ik de mensen beschermen, desnoods mijn leven geven. 9. Pikte ik alle nozems op en stuur de ze naar de kapper. 10. Iedereen verbieden, om op de gras velden te komen. 11. Gingen alle dronken kerels de cel in. 12. Zou ik de kleine kinderen helpen oversteken! 13. Stuurde ik de kwade jongens uit het bos. 14. Zou ik oude auto's en brommers inpikken. 1& Hield ik 10 van de bekeuringen en ging dan vlug rentenieren! waarin enkele bijzonder goede afstands- schutters zaten. Red Stars nam in het begin de leiding met 6-0, doch toen het team van Eagles eenmaal het rit me te pakken had, kwamen ze spoedig terug en namen de leiding over om de ze niet meer uit handen te geven. De eerste helft eindigde in een 11-19 stand voor Eagles. In de tweede helft bleven beide teams elkaar ongeveer in evenwicht houden zodat deze zeer aan trekkelijke wedstrijd eindigde in een 45-33 overwinning voor Eagles. Bijzonder goed op schot in deze wed strijd was voor Red Stars, Ton Hil- horst, die een score van 14 punten wist te bereiken. Hierna volgde een vriendschappelijke ontmoeting tussen de heren van Red Stars en Eagles, die door Eagles ver diend met 89-58 werd gewonnen. Het eerste damesteam, dat op het ogen blik de vierde plaats in zijn klasse in neemt, voegde vorige week opnieuw een punt aan zijn totaal toe, door in de Hilversumse Expohal van V.I.F. te winnen. De eerste set ging weliswaar op het nippertje verloren (16-14), maar daarna hadden de Soester dames niet veel moeite met de Hilversumsters. Met 1-15, 9-15 en 5-15 sleepten de S.V.V.-sters de buit binnen. S.V.V. 2 (dames) won van N.V.C. met 1-2. Vooral de eerste set gaf een groot overwicht van de roodwitten te zien: 4-15. De tweede set waren de rollen omgedraaid (15-8), maar de derde set bracht de overwinning definitief aan onze plaatsgenotes: 12-15. Met deze overwinning verkleinden de dames weer het degradatiegevaar van hun team. Ook het derde damesteam nam afstand van de laatste plaats door met 1-2 van Spirit 3 te winnen. Setstanden: 9-15, 12-15 en 15-4. Het vierde damesteam blijkt er nog steeds moeite mee te hebben. Na in acht wedstrijden nul punten gescoord te hebben verloor het team ook zijn negende wedstrijd, tegen Wilhelmina, met 3-0. Ook de setstanden geven wei nig reden tot juichen: 15-3, 15-4, 15-4. De meisjes wonnen met 2-0 van S.V.H. a. Het eerste herenteam speelde tegen A.G.A.V.S. De Soestrebergers wonnen de eerste set met 15-7. De hierdoor wakker geworden S.V.V.-ers gaven hun gemeentegenoten echter geen verdere kansen en brachten de volgende sets met respectievelijk 5-15 en 7-15 op hun naam. Zij bezetten nog steeds de eerste plaats in hun klasse "die alleen bedreigd wordt door Wilhelmina. De wedstrijd S.V.H.-S.V.V. 3 bracht de zoveelste teleurstelling voor de Soes- ters. Ook deze wedstrijd ging met 3-0 verloren; setstanden: 15-7, 15-6 en 15-9. Dit team bezet nog steeds de laatste plaats dn de derde klasse. De S.V.V.-jongens tenslotte behouden hun niet onverdienstelijke plaats in de middenmoot. Ook van V.I.O.S. f wisten ze te winnen en wel met de setstanden 15-4 en 15-2. Programma deze week: Woensdag 18.30 uur: S.V.V.-V.I.O.S. (meisjes). 19.15 uur: S.V.V. 2-V.V.A. 3 (heren). V.V.H. 2-S.V.V. 4 (heren). Donderdag, 20.00 uur: S.V.V. 4-V.I.O.S. (dames). S.V.V. 1-Dynamo (dames). Aangezien alle wedstrijden van de ge hele afdeling West I om onbegrijpelijke reden werden afgelast speelde zondag het eerste en tweede elftal een oefen wedstrijd. Het tweede elftal nam door J. v. d. Lugt de leiding, doch voor rust scoor den J. v. Fulpen en H. Kroder voor het eerste elftal 1-1 en 2-1. Na de thee werd deze stand opgevoerd door Verhoeve en Van Fulpen, die elk nog 2 x scoorden. Eindstand 6-1 voor het le team. Donderdag 8 februari houdt de korf balvereniging „De Meteoren" een grote klaverjasavond. Deze avond wordt wederom gehouden in gebouw Middelwijk, Pieter de Hoogh- laan-hoek Talmalaan. Aanvang 8 uur. S.E.C.-ZATERDAG HAD GROTE MOEITE MET GRIFT BOYS: 4-0. Hoewel zulks niet uit de 4-0 uitslag blijkt, heeft het zaterdagelftal van SEC, het enige elftal, dat in competitiever band in het veld is geweest - zaterdag grote moeite gehad om het Utrechtse Grift Boys op de knieën te krijgen. Het duurde tot ver in de tweede helft, alvorens de thuisclub de overwinning veilig kon stellen. Bij de rust was de stand nog onveranderd, ofschoon S.E.C. vele kansen heeft gehad. Tegenover de schotvaardige aanval van S.E.C. stond een zeer stugge Grift Boys verdediging, die lange tijd stand hield, zij het wel eens met assisentie van vrouwe Fortuna. De thuisclub slaagde er voorlopig niet in de goede Utrechtse doelman te pas seren. De eerste mogelijkheid kwam pas halverwege de eerste helft, toen Sengers een met een strafschop bestraf te handsbal mocht nemen. Hij trof ech ter zeer secuur de paal en zag geen kans, de terugspringende bal in te schieten. Korte tijd later scoorde Sen gers wel, maar nu werd zijn doelpunt wegens buitenspel door de arbiter af gekeurd. Zodoende stond het bij de rust nog 0-0, want tegenover de sterke S.E.C.-defensie hadden de vrij schaarse Grift Boys-uitvallen niet bijzonder veel te betekenen. Ook na rust heeft het er lange tijd naar uitgezien, dat S.E.C. met een twee de verdeling der punten in deze compe titie genoegen zou moeten nemen, want na twintig minuten was in de begin- stand nog altijd geen wijziging geko men. Op dat moment begon de doel- puntenmachine echter een beetje warm te draaien. Stalenhoef ondernam een solo, die hij doeltreffend afrondde en drie minuten later was het zelfs al 2-0, door een fraai doelpunt van Sengers. S.E.C. bleef de Utrechtse defensie on der voortdurende druk zetten en zo kon het gebeuren, dat halfspeler H. Wolfsen midden in het vijandelijke strafschop gebied was doorgedrongen, maar op dat moment, met zijn rug naar het doel staand, geen raad met de bal wist. Hij deed toen maar, waar niemand op re kende: hij gaf een listig hakballetje, wat zelfs de Utrechtse doelman volko men verraste: 3-0. In de aderlaatste minuut werd de eind stand bereikt. Een op maat gegeven voorzet van Hartman werd door Hoef man ineens ingeschoten en zo keerde Grift Boys toch nog met een vrij grote 4-0 nederlaag naar de Domstad terug. Door deze overwinning is de voor sprong van S.E.C. op de naaste concur renten Levu en Eminent Boys nog ver der gegroeid, wat overigens geen reëel beeld geeft, want de beide Utrechtse clubs hadden vrijaf. De eerstkomende weken zal S.E.C. rus tig kunnen toezien, tot welke afstand dé concurrenten naderen, want komen de zaterdag staat er geen wedstrijd voor de Soestenaren op het programma en de week daarop hoopt men in ver band met de receptie ter gelegenheid van het afsoheid van drie bestuursleden een dagje vrij te krijgen. Vele malen reeds hebben we de beelden kunnen zien: een in strakke houding aangetreden soldatenfront, stram staan de hoogwaardigheidsbekleders en een vlag, die langzaam omlaag wordt ge haald de vlag van het Britse Impe rium. Nu is die vlag ook in het Britse Lager huis naar omlaag gehaald. De regering heeft het het Britse volk ronduit ge zegd Engeland is geen grootmacht meer. Of de kronen luister tonen, volken, staten bloeiend staan, langer stonde duur' hun ronde, maar hun avond spoedt toch aan heeft eens Bilderdijk gezongen. En de geschiedenis van het machtige, Britse Imperium bewijst hoe waar deze woor den zijn. Hoe is Engeland eigenlijk zo machtig geworden? Allereerst doordat het een eiland was. Niet alleen doordat het zich daardoor als vanzelf toelegde op de zeevaart, maar ook doordat het veel minder dan de Europese staten op het vasteland in allerlei landoorlogen werd verwikkeld. Het zag kans van de Europese oorlogen te profiteren om zijn eigen positie te versterken, o.a. in de strijd tegen de Hollanders, wier Gouden Eeuw uitliep in verval. Slums en paleizen Een andere oorzaak was, dat Engeland pionierde op het gebied der mechani satie. Hier vierde de stoommachine haar eerste en grootste triomfen. En inmid dels vergrootte zich gestaag het pro- duktie- zowel als het afleveringsgebied door vele veroveringen in Oost en West. Deze industriële revolutie had welis waar tot gevolg, dat de massa op schrik wekkende wijze verpauperde, maar de bezitters werden ongeëvenaard rijk. Te genstellingen tussen oude adel en nieu we rijken werden opgeheven door de nieuwe rijken in de adelstand te verhef fen, waardoor de bezittende klasse een steeds krachtiger, maar altijd homogene groep bleef. In die tijd ontstonden de „slums", de troosteloze arbeiderswijken, en verre zen de machtige landgoederen, de trotse stadspaleizen, de geweldige industrie centra onder hun deklaag van smook. Wereldrijk Engeland wist van Frankrijks verval te profiteren door het vrijwel zijn gehele koloniale gebied (India, Canada) te ont roven. En al moest het Amerika losla ten, dit gebied verviel tenminste niet aan een andere natie. Het zette zich tot de verovering van Afrika, het „doorsnijden van de Afri kaanse peer" van boven (Egypte) tot beneden (de Boerenrepublieken). Een gans werelddeel (Australië) was een En gelse kolonie. Engeland versterkte zijn positie in de Middellandse Zee met Mal ta en Cyprus, het had kolenstations voor de machtigste vloot ter wereld in alle oceanen. De vlag op dit alles zette de grote we reldtentoonstelling te Londen onder ko ningin Victoria. En men mag wel zeggen, dat tot 1914. het begin van wereldoorlog I, Engeland een natie was, waarmee heel de we reld diende rekening te houden. Toen tijdens deze oorlog bleek, dat Duits- lands poging om Engeland de heerschap pij ter zee te ontrukken, volkomen fa liekant verlopen was (vrijwel de gehele Duitse vloot werd in Scapa Flow tot zinken gebracht) scheen Engelands po sitie onschokbaar. Achtergebleven Vooral economisch echter was Engeland achtergebleven, zijn industrie was ver ouderd, zijn management laks, zijn ar beidersbevolking agressief en wantrou wend. Amerika kwam geweldig opzetten. De koloniale beginselen, waarop het wereldrijk was gefundeerd, wankelden. De Dominions werden steeds zelfstan diger en steeds groter zelfverzorgers. Wereldoorlog II deed Engeland, ondanks zijn heldhaftige strijd, de das om. Het won de oorlog en verloor de vrede. Het geweldig versterkte Amerikaanse poten tieel werd een machtige concurrent. En niet langer ging het in de politiek om Europees evenwicht De grote tegenstel lingen werden: Rusland en Amerika. De laatste keer, dat Engeland nog ge welddadig probeerde in te grijpen (de Suez-crisis) moest het met de staart tus sen de benen afdruipen. Vlag neer Het kolonialisme blies de laatste adem uit en daarmee schrompelde het Em pire ineen. Het handhaven van een kost bare vloot had geen zin meer, nu men het doel, de zeeën te beheersen en de wereldpolitiek te beïnvloeden, had moe ten opgeven. Een kostbare vergissing maakte men nog toen men, menende te kunnen steunen op het Gemenebest, hooghartig een sa mengaan in de Europese Gemeenschap afwees. Engeland heeft zichzelf thans geken merkt als niet meer dan een Europese natie, aangewezen op Europese samen werking. De laatste vlaggen gaan neer, zowel in het Nabije als in het Verre Oosten. In het Lagerhuis, waar Peel. Disraeli, Palmerston en Joe Chamberlain onder gejuich Engelands triomfen hadden ver kondigd, zaten de leden nu zwijgend bij een, terwijl de regering de vlag van het Imperium liet zakken. En, als om nog eens extra duidelijk te maken, dat de Victoriaanse glorie voorbij was, zat op de tribune prinses Margaret, getrouwd met een fotograaf De zon is onder. Engeland zoekt zijn weg in de schadu wen van morgen. D.O.S.C. 6-V.V.Z. 6 1-5 De veteranen van V.V.Z. zijn zaterdag opnieuw tot een indrukwekkende doel- puntenproduktie gekomen, nu tegen DO.S.C. 6, dat op het eigen Dolderse veld met 1-5 werd verslagen, een stand, die overigens al bij de rust was bereikt. Bijzonder productief bij V.V.Z. was linksbuiten J. v. d. Hoek, die alle doel punten voor zijn rekening nam. De ve teranen van V.V.Z. bleken over een aanmerkelijk betere conditie te be schikken dan de tegenpartij, die ove rigens ook over diverse geroutineerde krachten beschikte. De Doldenaren za gen echter maar een keer kans om de V.V.Z.-doelman te passeren. De gasten hadden toen reeds een 2-0 voorsprong. Een week eerder wonnen de veteranen met 5-3 van V.V.Z. 5. Tien doelpunten dus in twee wedstrijden, een opmerkelijk lijk resultaat. Het zesde elftal was het enige, dat za terdag in het veld kwam. Alle overige wedstrijden werden wegens de slechte gesteldheid van de terreinen uitgesteld. In verband met het afgelasten van West I, hebben S.E.C. en Zebra's in Hilversum de gelegenheid te baat ge nomen een vriendschappelijke wedstrijd te spelen. Het was in de eerste helft aan S.E.C.-zijde geen beste wedstrijd, zodat de rust met een 1-0 voorsprong voor de Zebra's inging. Na de rust vlotte het iets beter en wist Van Boeijen de partijen op gelijke voet te brengen (1-1). Uiteindelijk zorgde Surstedt nog voor het winnende doel punt (1-2). WANDELCLUB De 3e tocht in de winterserie wandel tochten van Olympia was opnieuw een succes. Via de Pijnenburger bossen en de nog kale lanen van Soest-Zuid be reikten zaterdagmiddag, om vier uur, weer rond 150 deelnemers de finish. De aanwezige groepen vermaakten zich uitstekend en zien alweer naar de volgende en tevens laatste tocht uit. Voor de groep, die door de uitvoering van R.K. Crescendo was verhinderd, wordt een speciale inhaaltocht georga niseerd, zodat men toch geen wandeling zal missen. Na de vierde tocht vindt de uitreiking van de welverdiende me dailles plaats. Alle deelnemers worden op zaterdag 24 februari a.s. weer verwacht. Deze laatste tocht krijgt vermoedelijk een feestelijk tintje. A.s. vrijdag, 9 februari, des avonds 8 uur, zullen B.D.C. en S.E.C. elkaar be kampen met klaverjassen. Deze ont moeting zal plaatsvinden in de B.D.C.- kantine aan de Bosstraat. De Amersfoortse politie heeft zater dagavond proces verbaal opgemaakt te gen twee jongemannen uit Soest, die omstreeks half twaalf die avond op de Weverssingel hadden getracht een brom mer te stelen. De beide Soesters, de 18-jarige A. v. R. en de 19-jarige A. S., werden door de eigenaar van de brommer op heterdaad betrapt. Ze waren toen met het aan trappen van de motor bezig. Na de ont dekking zetten de knapen het op een lopen. Het tweetal kon echter in de Langestraat in de kraag worden gevat. Op het bureau verklaarden beiden niet de bedoeling te hebben gehad de brom mer te stelen, maar mede onder in vloed van de die avond gebruikte drank, slechts baldadig te zijn geweest. OLYMPIA a-V.I.O.S. c 2-0 D& jeugd van volleyballend Olympia veroverde de afgelopen week weer eens twee punten dankzij een 2-0 over winning op Vios. De setstanden waren 15-11 en 15-3, waaruit wel een groot overwicht van de Soester jeugd spreekt. De door de heer Frankema duchtig ge trainde ploeg stijgt hiermede weer naar een plaats tussen de kanshebbers op het kampioenschap. V.V.H. a-OLYMPIA b 2-0 In een levendige wedstrijd moest het met zo veel zwakkere Olympia b vol ledig de eer laten aan zijn betere te genstander, die wel enige moeite voor dit resultaat moest doen, maar zich toch met 15-10 en 15-8 de sterkste toon de. KRINGWEDSTRIJDEN Bij de gymnastiek-kringwedstrijden in Amersfoort, die afgelopen zaterdag wer den gehouden, gaf Olympia opnieuw acte de presence met een vertegen woordiging van zes adspirant-dames en drie dames, allen deelnemend aan de 3e graads oefeningen. Bij de adspirant-dames, die het eerst aan de beurt waren, werden enkele oefeningen goed uitgevoerd. Gebrek aan voldoende ervaring en de grote concur rentie waren echter de oorzaak, dat geen der in het groen gestoken meisjes een plaats bij de eerste drie bereikte. Met een hoogste totaal van 35,4 punt staken de resultaten van Loes Kuiper met 31,7 pnt. echter niet al te slecht af. De overige meisjes bleven allen onder de 30 punten. De dames 3e graad schenen aanvanke lijk wel een kans op een der prijzen te maken, maar door enkele onvolkomen heden in de verschillende oefeningen bleven ook voor hen de prijzen buiten bereik. Mej. I. Bolt bracht het hoogste totaal (29,9 pnt.) op haar naam van de Olypia-ploeg, terwijl de beide an dere dames het tot resp. 28,6 en 26,8 punten brachten. Een pleister op de wonde was het feit, dat een voud-lid van Olympia met de eerste prijs naar huis mocht gaan. Uit de selectie is dus alleen mvr. Joziasse als afgevaardigde naar de Gewestelijke wedstrijden in Den Helder tevoorschijn gekomen. VOOR DE BALIE „Ik wou alleen maar een foto laten ma ken" verklaarde de bedeesde verdachte, „maar toen Hoepla!" „En moest u toen dat foto-apparaat ver nielen?" vroeg de politierechter. ..Dat dee ik niet, dat kwam door die Hoepla!" De rijzige veertiger in modieus grijs tweedcostuum voelde zich geroepen aan het jubileum van de n.v., waarvan hij directeur was, een gedenkboek te wij den. Daarom schreef hij de belangwek kende feiten uit de roemruchte geschie denis van het bedrijf over uit de no tulenboeken van de aandeelhoudersver gaderingen en spoedde hij zich naar een gerecommandeerde reclamefotograaf om foto's te laten maken van alle afdelin gen in het algemeen en van hem als directeur in het bijzonder. Maar op het moment, dat hij de speciaalzaak betrad, stond de speciale zakenman die hij moest hebben In de studio achter gesloten deu ren, omdat er zéér speciale opnamen moesten worden gemaakt. „Gaat u maar even in de wachtkamer" zei de juffrouw van de receptie. Toen de reizende rijzi ge veertiger daar niets vermoedend bin nentrad, zat er al een jongedame een krant te lezen. „Ik zocht naar lectuur" vertelde hij aar zelend. „Toen zei die ehdame Neemt u deze krant maar, ik heb hem al uit. Maar die juffrouw had nog veel méér uit. Ik keek midden in d'r vel Het was een naaktmodel, edelachtbare. Zo'n Hoepla, weet u wel, met alleen een krant aan, die ze weglegt." „En schrok u toen zo, dat u een foto apparaat vernielde?" „Ze zat van top tot teen onder de schmink, edelachtbare." „Dan hebt u haar wel nauwkeurig op genomen „En ze trok zich niets van mij aan!" Dat verstond de politierechter verkeerd. „Ze hoefde niets aan te trekken", legde hij uit, „ze moest nog poseren en ze was meerderjarig, dus dat mocht." „In de studio hing ze zich vol met al lerlei reclamedingen, maar in de wacht kamer zat ze helemaal zónder." „Dan had u in die studio moeten gaan zitten." „Dat héb ik gedaan en déarom werd die fotograaf boos. Die wilde me er uit s.oioj arp uea ;ep ;saouj jeeui 'treeis nog bespreken. En toen viel opeens dat toestel om." Tot zijn schrik kwam een der getuigen met een paar foto's aandragen, die een heel ander beeld gaven van de situatie. Het waren de verprutste opnamen voor de zéér speciale opdracht en zij toonden de verdachte met zeer speciale bedoe lingen in de buurt van de foto-model len. De officier vond het een duidelijk geval van huisvredebreuk en gezien de beken tenis van de verdachte, dat hij in de studio was doorgedrongen en zich daar niet had willen verwijderen, achtte hij ook de vernieling bewezen. Hij vorderde honderd gulden boete of tien dagen. „Ik heb dat dure toestel ook al moeten betalen" klaagde de directeur van de n.v. Tot zijn geluk kon hij de kwitantie laten zien, daardoor maakte de rechter er voorwaardelijk van met een proeftijd van een jaar. De publieke tribune bleef vergeefs uitkijken naar juffrouw Hoepla. Ze hoefde niet te getuigen. Wellicht om te voorkomen, dat er in de rechtszaal iets vernield zou worden. Te koop TRAP NAAI MACHINE in prachtige salonkast. Alles in prima staat. ƒ95,—. Telef. 6165. WIJ KOPEN ANTIEK op elk gebied, ook goede oude boeken, prenten en gravures. Verder goud, zilver en kristal. H. WESTERHOF. Anti quair - Taxateur, Het Kaperschip, Brink- straat 15, Baarn, telefoon 02154-2525. AMSTELLUX MUURVERF zeer grote dekking, prach tig wit. Per kilobus 2.65, 3 kilobus 7.80, per 5 kilo 12,50. PROMUR VEEGVAST per emmer 3.75. BOARD VOOR DE VLOER 61x1.22 ƒ1.00. Plaat hardboard 85 x 180 2.40. Schuimplastic 50 x 50, voor wanden en plafonds 0.65 per stuk. DOE HET ZELF CENTRUM Faas Eliaslaan 26-28 Telefoon 02154-2781 BAARN DRANK- EN HORECA- VERORDENING Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, afde ling algemene zaken, geopend op werk dagen van 9.00-12.00 uur, voor een ieder ter inzage ligt de raadsbesluiten van 26 juli 1967 en 20 december 1967, res pectievelijk tot vaststelling en wijzi ging van de Drank- en Horecaverorde- ning. Deze raadsbesluiten zijn door gedepu teerde staten te Utrecht goedgekeurd op 21 januari 1968. In deze verordening zijn bepalingen opgenomen inzake: a. eisen waaraan horecabedrijven moe ten voldoen; b. de beperking van de verstrekking van alcohol-houdende drank voor be paalde bedrijven; c. het laten dienst doen van vrouwe lijk personeel in horeca-bedrijven; d. eisen waaraan lokalen van horeca bedrijven moeten voldoen als daarin wordt gedanst. Soest, 6 februari 1968. ^SASC/, '"OoRDt^ VAN WEEDESTRAAT 66, TELEFOON 2372 Hier zijn we weermet vier VAN ASCH voordeeltjes (zegt U maar V.A.V.-tje) gegarandeerde kwaliteitsaanbiedingen. Deze week extra voordelig in prijs Geldig van 6 t.e.m. 12 februari.

Soester Courant | 1968 | | pagina 3