Voor u 37aop uw salarisrekening er desgewenst een maand salaris extra ais gezinskrediet en voor u r ONZEKERHEDEN IN GRENOBLE VOOR DE NEDERLANDSE SCHAATSERS EBvSfTTEN MIKIM0 MIKIM0 kleedt Uw kind BETER MIKIM0 Burgerlijke stand DEMOCRATIEËN TEGEN DE DEMOCRATIE Jubileumuitvoering van Crescendo de bank waar ook zich thuis voelt Krabbels van Knelis D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM DE speciaalzaak voor Uw kind. Eerste Soester Begrafenis-Onderneming TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 NEDERLANDS3HE MIDDENSTANDSEANK Eiermarkt Voorstellen voor de gemeenteraadsvergadering op woensdag 21 februari a.s. Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION Artiestenpalet Spreekuur burgemeester POLITIE TEL. 4444 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 DINSDAG 6 FEBRUARI 1968 Nederland zal op de olympische winter spelen te Grenoble slechts afgevaardigd zijn door een dames- en herenploeg voor het hardrijden op de schaats. Het Ne derlands Olympisch Comité heeft hier toe moeten besluiten omdat dit de enige tak van wintersport is waarin de Ne derlanders kunnen meekomen. De skibond had graag enkele leden af gevaardigd die bij de eerste dertig bij de afdaling zouden kunnen komen. Het be sluit van het N.O.C. dit niet te doen, moet juist geacht worden. De kosten hiervan zouden hoog zijn en gezien de aankomende zomerspelen in Mexico zou het oneerlijk zijn ten opzichte van an dere sportbonden waar de internationale prestaties hoger liggen. Zeven schaatsers zijn naar Grenoble af gevaardigd. Het zijn: Cees Verkerk, Ard Schenk. Peter Nottet, Jorrit Jorritsma, Jan Bols, Arie Eriks en de op het uiter ste nippertje nog ingeschreven Frits Bartling. Vijf dames gaan in Grenoble hun mannetje staan. Het zijn: Stien Kaiser, Ans Schut, Carry Geysen, Wil Burgmeier en Elly van der Brom. Jong talent Het is niet te hopen, dat de Europese kampioenschappen van 27 en 28 januari een afspiegeling waren van wat ons in Grenoble te wachten staat. De prestaties van onze jongens waren ver beneden het peil dat wij van ze verwacht hadden. Een uitzondering bleek echter de 22-ja- rige Jan Bols uit Hoogeveen. Deze jon geman heeft het bewijs geleverd het succes in zijn benen te hebben. Het is toch wel een prestatie om als debutant in de 10 kilometerrit te eindigen op de derde plaats. Dit heeft voor hem de mo gelijkheid geschapen in Grenoble tot nog grotere prestaties te komen. De op het laatste ogenblik nog inge schreven Frits Bartling heeft ook nog voor een verrassing gezorgd. Ofschoon deze jongen pas twintig jaar is, bestond hij het om de 500 meter in het plaatsje Madonna di Campiglio te rijden in 40.6. Zijn trainer Gerard Maarse was nauwe lijks onder de indruk en verklaarde dat Frits zeker tot 40 blank in staat was. Frits Bartling is met zijn 40.6 de snel ste Nederlandse 500 meter rijder (Ard Schenk reeds eenmaal 40.7). Record verbet eringen Als we nu de kansen eens bekijken die de Nederlanders hebben om in Grenoble een medaille te behalen. Voor de 500 meter zullen we moeten denken aan Ard Schenk, misschien Frits Bartling. Veel kans zullen we deze jongens echter niet kunnen geven, want een paar weken geleden zijn in Inzeil enkele opzien barende prestaties geleverd. De Duitse schaatsschicht Erhard Keiler heeft het precies 5 jaar oude rekord op de 500 meter verbeterd. Dit rekord stond op de naam van de Rus Evgenl Grisjin met een tijd van 39.5. Hij reeds deze tijd toen op de zogenaamde wonderhaan van Alma Ata. Keiler verbeterde het rekord met 39.2 en hij was niet de enige die onder het oude wereldrekord bleef. Ook de Japanner Keiichie Suzuki presteerde dit met een tijd van 39.3. De nog vrij onbekende Amerikaan Neil Blatchford eiste met een verrassende 39.8 de derde plaats voor zich op. Revanche Op de andere drie afstanden lijken we wat meer kansen te maken. De snelste tijd op de 1500 meter tijdens de Euro pese kampioenschappen werd gemaakt door de Rus Matoesevitsj 2.04.5. De beste Nederlander bleek Jan Bols te zijn met 2.07.2. Ard Schenk en Cees Verkerk stel den met resp. 2.08.5 en 2.08.2 erg teleur. Het moet echter gezegd zijn dat „Cees- sie" nog maar net hersteld was van een stevige griep. Misschien dat hij in Gre noble zijn oude vorm weer terug krijgt. Wat de 5000 meter betreft mogen we een scherp duel verwachten tussen de Noor se reus Fred Anton Maier en Cees Ver kerk. Deze niet meer zo jonge schaatser snoepte in de eerste week van januari met een tijd van 7.26.2 Cees zijn wereld rekord af op deze afstand. Nog enkele tijden op deze afstand: Jan Bols 8.01.9; Ard Schenk 8.03.4; de Noor Magne Tho massen 7.57.6; de Rus Matoesevitsj 7.59.0. U ziet dat deze tijden er niet erg hoop vol uitzien voor de Nederlanders. Maar Cees zal revanche willen nemen en met de vechtlust die hij bezit is een goed resultaat zeker niet denkbeeldig. Al heeft Fred Anton Maier op de Euro pese kampioenschappen in Oslo de 10 km gewonnen met 15.20.3, onze Jan Bols werd zeker niet minder door het Noorse publiek toegejuicht voor zijn grote triomf door op deze afstand als derde te eindigen met 15.31.4. Al zal het dan geen goud zijn, een medaille zit er voor deze jongen zeker in want hij heeft bewezen kEMtJKANÜfLAAN 18 TEL. 02155-478: over dezelfde mentaliteit en vechtlust te beschikken als Cees Verkerk en dat levert resultaten op. Zij zullen echter ook de Noren Magne Thomassen 15.33.5 en Per Wille Gut- tormsen goed in de gaten moeten hou den. Kans op successen Bij de dames zal het een strijd worden tussen de Russinnen en de Nederlandse meisjes, al mag men de Amerikaanse Diana Holum ook niet over het hoofd zien. Het is bij de dames al net als bij de heren, vermoedelijk geen medailles op de korte afstand. Bij de wereldkam pioenschappen in Helsinki, enkele weken geleden, werd de Russin Loedmilla Tito- va eerste op de 500 meter met een tijd van 46.2. De enige die op deze afstand kans maakt op het platform te komen is Elly van der Brom die een tijd maakte van 46.6. Wereldkampioene Stien Kaiser heeft al verklaard te rekenen op minstens één gouden plak. Op de 1000 meter was Ti- tova de Nederlandse meisjes weer de baas. De 1500 en de 3000 meter echter waren een schier Nederlandse aangele genheid. De wereldkampioenschappen eindigden met drie Nederlandse meisjes op de eerste drie plaatsen en we mogen dus wel verwachten dat de dames een rekordaantal medailjes zullen oogsten. Wij kunnen dus concluderen dat er voor de dames een redelijk succes is te be halen, maar bij de heren is alles even onzeker. Zal Cees Verkerk wraak ne men, zal Jan Bols waar maken wat hij bij de Europese kampioenschappen ge presteerd heeft, zal de jonge Frits Bart ling bewijzen het waard te zijn nog op het laatste moment voor de Nederlandse ploeg gekozen te zijn? Het enige wat we kunnen doen is af wachten, De N.T.S. zal zeker enige re portages uitzenden en we zullen onze ker en vol spanning aan ons toestel ge kluisterd zitten en pas dan zullen we weten of onze jongens de Nederlandse leeuw hoog zullen houden. Biijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELSWEG 11, (nabij busstation Soest-Zd.), telef. 6286 GEBOREN: Elbertine Cornelia, dochter van J. v. d. Pol en A. H. J. Haas, Schrikslaan 72. Corry, dochter van J. Grobben en B. J. C. Branger, Braam- weg 11. Maart je Regina Johanna, dochter van H. B. M. Luijkx en M. A. M. Renckens, Van Straelenlaan 20. Bettina Karin, dochter van E. Herklots en Y. J. de Vries, Rubenslaan 115. Sylvia, dochter van L. V. Wijshijer en A. Appan, Birkstraat 138. Francisco Antonius, zoon van H. A. van Groene- stein en D. d. J. Guerra Calzado, Schou tenkampweg 43. Rolanda Monique, dochter van A. Kikkert en A. Rosen- zoom, Alb. Hahnweg 17. Yvonne Ber- nadette, dochter van P. M. Kupperns en J. M. E. Boek, Rubenslaan 150. Tom, zoon van T. Verweij en B. Priem. Os- sendamweg 42. Saskia Maria Chris- tina, dochter van E. P. M. van de Laar en V. J. M. Bouma, Rubenslaan 192. ONDERTROUWD: Jacobus Cornelis An tonius Schütz, Leuvenumseweg 88, Er- melo en Elisabeth Cornelia Clasina, Maathuislaan 16. Gijsbertus Hendri- kus Lamers, Schimmelpenninckstraat 22A Amersfoort en Elisabeth Johanna Kok, Ossendamweg 38. GEHUWD: Alfred van den Brink, Kluut- straat 17, Baarn en Geertruida Johanna van den Hoek, Hartweg 32. Job Lub- bersen, Schaepmanstraat 39 en Jacoba Huisman, Schaepmanstraat 39. OVERLEDEN: Ferdinandes Petrus Re- gardus Lodevicus Koning, 86 jaar. ge huwd met I. Buskens, Verl. Talmalaan 29. Marinus van Esch, 86 jaar. we duwnaar van E. van der Schouw, Hart weg 18. Johan Willem Graftdijk, 82 jaar, ongehuwd, Beatrixlaan 6. Antoon Jacob Wapstra, 13 jaar, Amersfoort, Beukstraat 58. Jan van den Broek, 66 jaar, gehuwd met G. A. Nüthmann, Kerkstraat 46. Cornelia Johanna Haars, 75 jaar, gehuwd met N. van El- teren, Beetzlaan 93. Cornelis Marinus Diederik, 76 jaar, gehuwd met C. Nieuw- straten. Prins Hendriklaan 80. Mat- thijs Jan Meijers, 79 jaar, weduwnaar van C. N. M. A. G. Gelder, Soestereng- weg 8. Oir. a W. Vellinga Korte Brlnkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) De een na de ander, Turkije voorop, daarna ook de Verenigde Staten en Engeland, hebben de democratische lan den weer toenadering gezocht tot het regime der kolonels, dat in Griekenland de democratie om hals heeft gebracht. Daardoor zijn èn de positie van de ko ning én die van de regerlng-Papandre- joe-in-ballingschap zwakker geworden en de kans op herstel der democratie aanzienlijk geringer. Aanvankelijk hebben de westerse rege ringen, nadat de koning (en met hem de laatste schijn van legitimiteit der kolonels-regering) was gevlucht, zich verre gehouden van de militaire junta. Geen diplomaat waagde zich binnen gehoorafstand van de heren, die in Athene thans de dienst uitmaken. Turkije heeft de eerste stap gedaan en daarna zijn anderen gevolgd. Dat Ame rika en Engeland daaronder waren, stemt wel het meest tot nadenken. Want daarmee is duidelijk geworden, dat landen, die zich altijd opwierpen als kampioenen der democratie .thans on der één hoedje spelen met de dictatuur. De russen Natuurlijk zijn daarvoor redenen, al worden ze niet onomwonden opgegeven. Men maakt zich in deze kringen grote zorgen over de toenemende Russische invloed in het oostelijk bekken van de Middellandse Zee, over de sterke Rus sische vloot, die thans in deze zee koerst en wellicht straks de plaats gaat inne men van een retirerend Engeland. Griekenland is een partner in een de fensieve alliantie, die vooral tegen het communistische blok is gericht. Onder de kclonels-regering, zo is de (opper vlakkige) constatering, is in ieder geval van het communisme geen gevaar te vrezen. Het zou wel eens kunnen zijn, dat dit andersom is, en dat dit régime zou kunnen leiden tot een burgeroorlog waarbij men er op kan rekenen, dat de communisten in dit troebel water alle netten zullen uitzetten) Dat Amerika over de brug kwam, is geen wonder. Dat discrimineert hele maal niet tussen democratie en dicta tuur (zie naar Zuid Amerika) en onder de noemer van „strijd tegen het com munisme" zijn alle middelen heilig. Koning buitenspel De kolonels voelen zich kennelijk vaster in het zadel. De verwonderlijke mild heid van een amnestie bleek tenslotte alleen maar een wrede grap. Onder mensonwaardige omstandigheden, zon der enige wet- of rechtsbescherming, zitten duizenden in concentratiekampen. De koning komt steeds meer buiten spel te staan en nu de junta door di verse grote landen is erkend, heeft men Constantijn niet meer nodig. Die plukt thans de vruchten van zijn eigen, slap pe houding. Het volk vertrouwt hem niet meer en de militairen kunnen hem wel missen. Meer te verwonderen is de vrijlating van Andreas Papandrejoe en de ver gunning, hem gegeven, om naar Parijs te gaan, waar hij zich natuurlijk onmid- delijk in het politieke bedrijf heeft ge stort. Voelen de kolonels zich zo zeker van hun zaak, dat zij denken niets te vre zen te hebben van een „regering in ballingschap"? Minachting. Een ding staat natuurlijk als een paal boven water: een regering, die het be wind der kolonels erkent, kan niet te gelijk een democratische regering-in- balLingschap erkennen. Daardoor is Pa pandrejoe geïsoleerd. Men kan zich zelfs veroorloven een an dere steen des aanstoots, Theodorakis, vrij te laten. Over die man maakt men zoveel drukte, denken de kolonels blijk baar, als we die liedjeszanger vrijlaten, is dat protestgedoe ook over. Uit dit alles blijkt een souvereine min achting voor alle democratische protes ten tegen de gang van zaken in Grie kenland, en die is blijkbaar gegrond. Want de democratische regeringen ko men wel over de brug. Als Washington en Londen de hand rei ken aan de diktatuur, heeft men im mers niets meer te vrezen? Drama. Hoeveel argumenten, gegrond op de po litieke situatie in dit gebied, men ook kan aanvoeren voor een erkenning van het soldatenbewind, tegelijk holt men daarmee zijn eigen positie uit. Het heette, dat het Middellandse Zee- verbond gericht was tegen het commu nisme, hetgeen tegelijk inhield: ter be scherming van de democratie. Dat laat ste kan er nu wel af. Het is nu niet meer dan een doodgewone machtsstrijd zonder enige ideologische achtergrond. Waarom zal men nu nog boos doen te gen Spanje en Portugal? Toen het Westen in München ging pak- teren met de dictatuur, draaide men de democratie het koord om de nek en het scheelde een haar of ze had gehangen. In Athene wordt hetzelfde spel opge voerd. Een Grieks drama niet alleen. Maar de consequenties kunnen ook voor de democratie dramatisch zijn. De R.K. Gymnastiekvereniging „Cres cendo" bestaat dit jaar 35 jaar, reden, waarom het bestuur heeft gemeend, twee jubileumvoorstellingen te moeten geven. Zij werden zaterdag- en zon dagavond tweemaal voor een volle zaal gehouden in het Verenigingsgebouw, zaterdagavond onder meer bijgewoond door wethouder mevr. Walter-v. d. Togt, in dit geval evenwel in haar funktie van ouder, evenals vrijwel alle aanwezigen. Crescendo heeft zich zaterdag- en zon dagavond volledig gepresenteerd (met drumband) en de bezoekers een zeer goede indruk gegeven van de normale gymnastische bezigheden, die de leden wekelijks doen. Bij de allerkleinsten ging dat spelenderwijs met hier en daar wat improvisatie, bij de ouderen model, dat wil zeggen, de klemtoon niet alleen op de oefening zelf, maar evenzeer op de afwerking. De kleuters presenteerden zich als ka bouters, die zich in hun nieuwe pakjes evenzeer thuis bleken te voelen als op het toneel. De meisjes toonden hun lichaamsbeheersing onder meer op de evenwichtsbalk, de brug ongelijk met ^>€/r^cJL' de heer A. Koopmans beheerder bijkantoor Sneek Hoe? Heel eenvoudig. Open een salarisrekening bij onze bank, de NMB. U profiteert dan van 31/2% rentevergoe ding. Bovendien kunt u als u wilt een maandsalaris extra opnemen als gezinskrediet. Natuurlijk regelt de NMB als u wilt óók alle betalingen voor u. Vraag ons gratis NMB/PS Pakket! De NMB biedt u alles wat een moderne bank u kan bieden en daarenboven nog de Persoonlijke Service. De NMB is groo: genoeg om die Service groot te zien. En de NMB is juist klein genoeg om die service Persoonlijk te houden. Ds NMB zendt u het PS Pakket graag en gratis toe. Telefcontje of briefkaart is voldoende Soest: van Weedestraat 11. reeds enkele spectaculaire oefeningen en bij het paardspringen, terwijl zij te vens een aantal smaak- en stijlvolle dansjes uitvoerden. De jongens tot twaalf jaar demonstreerden hun vaar digheid bij het kastspringen en beeld den tijdens het nummer „Veilig Ver-, keer een aantal voertuigen uit. Na de pauze kwamen de senioren, de gehuwde dames en de oudere jongens en meisjes op de planken met zeer ga ve oefeningen op de lang2 mat, de brug en de evenwichtsbalk. Veel waardering kreeg ook het trem- polinespringen door de meisjes van dertien tot vijftien jaar, die aan het eind van deze geslaagde avond ook voor de finale zorgden. De oefeningen stonden onder leiding van de dames Joustra en Roest en de heer Raven. De 35-jarige vereniging kan terugzien op zeer geslaagde jubileumuitvoeringen. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 50.0000 stuks in prijzen van ƒ11,50 tot ƒ13,Middenprijs ƒ12,25. Prijs per kg ƒ1,95. AANSLUITING OP HET WATERLEIDINGNET Het Waterleidingbedrijf „Midden Ne derland" heeft aan de Commissie drink watervoorziening medegedeeld het plan te hebben de percelen Staalwijklaan 5, 7 en 8 ^n Kooiweg 11 op het water leidingnet aan te sluiten. Hiertoe zullen eerst de nodige financiële regelingen getroffen moeten worden. VERKOOP VAN GROND B. en W. stellen voor te verkopen: Aan A. J. Dubbers, Acacialaan 12 te Soest een stuk grond ter grootte van ongeveer 832 m2, gelegen in het park Colenso te Soest voor ƒ29.120. Aan R. D. Bakhuizen, Parklaan 8 te Hilversum, een stuk grond ter grootte van ongeveer 977 m2 gelegen in Colenso te Soest voor 34.195, Aan S. A. van Bentum, Dennenweg 9 te Soest, een stuk grond ter grootte van ongeveer 3069 m2 gelegen aan de Larixlaan te Soest voor 92.070, B. en W. hebben tegen deze aankoop geen bezwaar. STICHTING TENNISPARK. De animo voor een te stichten tennis park, gelegen nabij de Bosstraat is dus danig groot, dat de heer H. van Hars kamp te Hilversum verzoekt de erf pacht uit te breiden, opdat meer banen aangelegd kunnen worden. Van de zij de van het college bestaat geen be zwaar. MEDEWERKING AAN SCHOLEN Het R.K. schoolbestuur Soestdijk ver zoekt voor haar St. Theresiaschool me dewerking voor de aanschaf van nieu we leer- en hulpmiddelen voor het godsdienst-onderwijs. De kosten hier aan verbonden bedragen plm. 1000, en stellen B. en W. voor hiervoor een krediet beschikbaar te stellen. Het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest ver zoekt t.b.v. De Insingerschool te mogen aanschaffen a. 2o letterdozen voor het leesonderwijs, b. een eenvoudig muziek- instrumentarium, c. een signaalhoorn. B. en W. stellen voor het hiervoor be nodigde krediet van 500,-^ beschik baar te stellen. STICHTING DORPSHUIS SOESTERBERG Het betreft de borgstelling door de gemeente Soest voor een door deze Stichting aan te gane lening met de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten tot een bedrag van 650.000, inclusief renten en kosten uitmakende 810.000,ten behoeve voor de bouw van een dorpshuis te Soesterberg. De gemeente Soest zal het recht van eerste hypotheek nemen op gemeld perceel. Ter tegemoetkoming zal de gemeente Soest jaarlijks aan de Stichting een subsidie verlenen va2. 190.000,gelijk aan de jaarlijks door de Stichting te betalen rente en aflossing. Ajje ut ming VTaogt dan mok zeige dak ut altied een bar gevaorlukke onder neming fing om op ming fiets naor Soes- derbarreg te gaon. Das dan nie om dat ter geen goeije fiets- paoje binne, maor omdak bar opzie om teuge ut Soesder Hoog op te motte rieje. Waant ik schaat zo dat ut Soesder Hoog veur de minse van Soest en Soesderbarreg krek ut zellefde is als veur ongze Oosterbuure de Berliense muur. In ellek gevaal veural veur ongs ouwe- re minse is ut haos nie om te doen, om van de ene naor de aore plaots in ong ze gemeente te gaon. Noeng week wel dat de bus van Tense bar vaok van en naor Soesderbarreg gaot, maor jie bin dan ok altied ebong- de an de vertrektijje. Maor jao das al zo vanouds, af en toe mottik ok is naor Soesderbarreg. Der magge dan wel minse weze die zeige, „Soesderbarreg is nie op Soest maor op Zeist angeweze", maor da fingk larie. Ut is een stuk van ongze gemeente en dat zalllut blieve, al mot je dan over de barreg om der te komme. Stel je is veur dat we geen Soesder barreg meer zouwe hebbe, dan konne we ongs der nie meer op beroeme da wullie een vliegveld hebbe, een sirrekus Boltienie en nie te vergete een bar gro te meubeltentoonstelling. Goed wone hebbe ze die zaok ge noemd, en da fingk veur een bepaold soort minse goed gekoze, maor nie veur iedereen schaat ik zo. Ik had wellis van die zaok ehoord, maor da kwam om datter ok kunste- naors hun warreke magge tentoonstelle. Nie allenig Soesder kunstenaors, maor overal uut ongs laand vandaon enk denk zo dat aster een kustenaor uut ut buutelaand komp der veur hem ok wel een plaotsie zal worre inneruumd. Tweeduuzend vierkaante meters ruum- te hebbe die minse om de meubels van 7eze tied an de man of de vrou te ■inge. Noeng begriep ik da aliegaor 3 zo best, dus heppik ut ming haor- i'ien uut laote leige. Enk had ut in één keer deur. Ak bie een meubelezaok, die angeslote is bie „Goed Wone", binnestap en die man ken ming nie levere wak zouw wille, dan geef die man ming een kaort of hie gaot zellef mee naor Soesderbar reg. Die minse daor gaon der vanuut dat ajje bie hullie nie ken slaoge dajje ut dan narregens meer zal doen, en da liek ming een klein bietje overdreve. Waant ik ken ming bar goed veurstelle datter minse binne die heuls nie van al dat mederne houwe. Ming Kneliao loop ter ok nie meej weg. Veur de minse die ming noeng efle verkeerd wille begriepe, al zouw Kneliao ut mooj vingde, dan zouw ze ut eerst betaole veur ze der meej weg zouw loope. Maor wat dat angaot zit Kneliao nie in de hoek van de aller medernste. Nog maor kort geleeje waore we saome op vesiete bie een pasgetrouwde oom- zeiger. Zullie hadde een bar mooi huus, en of ome Knelis en taante Kneliao maor ef- fe wouwe komme kieke. Maor daor was nog steeds niks van ekomme, as wullie saovongs in ongze stoel zitte, dan komme wullie nie mak keluk meer uut. Hoe waor da wel is zal noeng blieke. Nao veul andringe ister toch van ekom me. Minse wat was dat medern. Der sting wel een taofel, maor stoele zaag ik op ut eerste gezich nie. Toenk effe ver der keek dan ming neus laang is, zaag ik dinge staon die in de veerte wel wat op stoele leeke. Naadaot we ongs der in hadde laote vaale, bleek zellefs da ze wel lekker zaote, heel lekker zellefs. Maor de trammelaant begon pas goed toeng wullie op wouwe staon om naor huus te gaon. Op eige krach kongde wullie nie naor bove komme. En met vereende kraachte lukte ut ongs uut de stoele omhoog te kriege. We waore veuls te veer deurezaakt, en daor wullie nie van de kleinste binne hadde ze der een zwaore kluuf an om ongs derut te kriege. Noeng mok zeige dak nie graog veur un ouwerwetse vent verslete wil worde, maor mit die muebele kent, schaat ik zo, toch ok wel een bietje te veer gaon. Op ut zogenaomde Spaonse aameube- lement is ut haard zitte, ent aller me dernste liek ming ok niks, ik houw ut maor op ut gene datter krek tusse in zit. Das ming medern genog. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 Artiestenpalet komt donderdagavond 8 februari, aanvang 7.45 uur, weer met een programma in sanatorium Zonne gloren. Medewerking verlenen: accor deonist André Telderman, Odille met eigen Nederlandse liedjes (maandag avond 5 februari weer voor T.V. in Ronnie Tober Show), het Rhythm Trio (Nederlandse deelnemers wereldkampi oenschappen mondorgel 1965 en 1967), „Die Drei" (bekend van T.V. en gram mofoonplaten) en goochelaar-entertainer Haurini. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat zijn wekelijks spreekuur is verplaatst van woensdag 7 februari 1968 naar vrijdag 9 februari 1968 van 9.00-10.00 uur.

Soester Courant | 1968 | | pagina 5