Ea/O* JUaI Ac A&tl* v^v At RINGEN0L0US RUYS&CO S.E.C.- V.V.Z.- B.D.C .-nieuws FRANSE STORM IN DUITS GLAS WATER EENDRACHT MA AKT MACHT V Mixed Hockey Club Soest huidje altijd gaaf nieuws „The Red Stars" Uitbreiding S.E.C.-Honkbal bestuur nieuws Uw smssês ss ouze reeiame Auto- en Vrachtwagen- rijschool D. ENGEL S.E.C.-zaterdag Soester Turnkampioenschappen Hees-nieuws TEL. BRANDWEER 3 33 3 P0LIT1ETEL. 4444 B.D.C. handbal SPORTHUIS EB. KARELSEN en ZN. I. D. VAN VUGT [REDSMSEIMTSINl Veertig jaar Soester Turnclub ICHTHART I 1 00 ontwerpen 1937 U3Vir,dSHÜ0N BD VRIJDAG 9 FEBRUARI 1968 Programma voor zaterdag 10 febr. a.s. Thuis. 15.15 uur Jongens B-Kampong C. 15.15 uur Jongens C-Kampong E. 14.00 uur Meisjes A-S.C.H.C. D. Uit. 15.15 uur Shinty A-Jongens A. 15.15 uur Kampong F-Meisjes B. 15.15 uur Kampong H-Meisjes C. Opstelling Meisjes A: E. Stork, J. Wor- kum, D. Gordeau, B. Diepenveen. N. v. Breukelen, H. Beynen, R. Stork, J. Spoo- renberg, Fr. Schutte. E. Verbeek en M. v. Noort. Resereve N. Steenbeek. Programma voor zondag 11 febr. 1968. Thuis. 11.00 uur Dames III-Schaerw III. 14.00 uur Heren V-Hilversum X. 12.30 uur Dames II-Hilversum IV. Uit. 13.00 uur Schaerw. VI-Heren III. 11.00 uur Hilversum XI-Heren IV. Opstelling dames-elftallen. Dames II: R. Dorrestien, C. Alblas, A. Artz, M. de Rooy. P. Spoorenberg, L. Eggenkamp, A. Martens, S. Bentinck, J. Gaaf, M. Walteren, R. Rupert. Dames III: H. Mandersloot, J. Butse- laar, M. v. Hengel, M. Spoorenberg, T. Alting, K. Felix, B. Butselaar, R. Kop- penol, L. Dirkmaat, E. Schlecht en N. Starke. Opstelling heren elftallen. Heren III: W. v. Veen, M. Lock, Tj. v. Weering, O. Bakhuizen, E. Hinderdael, J. Rip, T. Louman, D. Eysink, P. Reinders, H. Marcella en A. Spooren berg. Reserve A. Artz. Heren IV: W. Radstok, C. Beynen, R. Goekoop, H. v. d. Hucht, B. v. d. Werff, G. Kok, B. v. Ee. A. v. Rijssen, R. Pronk, Th. Alberdingk Thijm en P. Schaink. Reserve L. v. Dijk. Heren V: H. Vetkamp, A. Andrea. B. J. Kruyff, T. Martens. A. Huyser, J. v. Hummel, A. Pont, J. L. Soto, A. v. d. Weyden, H. Wooning en J. Hupsel. Reserve D. Moree. kuilen en Van Limburg. Reserve is J. Wildenburg. VEENENDAAL 3-S.E.C. 5 Het vijfde elftal van S.E.C. tenslotte gaat zondagmiddag om half twaalf in Veenendaal bij het derde elftal van de club van die naam op bezoek. De be zoekers starten als favoriet, al zal het zeer grote moeite kosten om dat in Veenendaal waar te maken. De vol gende spelers zullen het in ieder ge val proberen: doel Van Rossum; achter Van 't Klooster, Valero en J. Hoed; midden: Niewaal en Westerveld; voor Wijnands. Dekker, Schalkwijk, Dasse- laar en Veldhuizen. Reserve is Meeder. POEDER-CREME-OLIE-ZEEP WAT MIJNHARDT MAAKT IS GOED S.E.C. 1-NAUTILUS 1 Gezien het feit, dat het eerste elftal van S.E.C. reeds drie wedstrijden meerheeft gespeeld dan de meeste andere clubs in de afdeling, staat er op het inhaal programma voor zondag geen wedstrijd voor de Soestenaren op het programma. Deze gelegenheid zal te baat worden genomen om een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen het Amster damse Nautilus, dat in de vierde klas se van de K.N.V.B. uitkomt. Na de wat teleurstellende 2-1 overwinning op de Hilversumse Zebra's zal S.E.C. zondag stellig wel wat meer schotvaardigheid willen tonen. Voor deze vriendschap pelijke wedstrijd, die om half drie be gint, zijn de volgende spelers uitgeno digd. doel Van Zoghei; achter De Rooy, Dor- restein, Krijt en Hoed; midden: v. d. Broek en Van Veen; voor Aalbers, Van Boeijen, Woudenberg, Rijnders. Reser ves zijn Van Hattum, van Remmerden en Burgman. HERCULES 4-S.E.C. 3 Voor het derde elftal is een competitie wedstrijd in Utrecht vastgesteld en wel tegen Hercules 4, dat een beschei den plaats op de ranglijst inneemt, zulks in tegenstelling tot S.E.C., dat aan zijn stand verplicht is om deze wedstrijd tot een goed einde, dat wil zeggen een overwinning te brengen. Daarvoor zullen vanaf half twaalf moe ten zorgen: doel Van Essen; achter Hooyer, Abbel en Pothoven; midden Pureveen en Van Breuklen; voor Le- narduzzi, Brouwer, De Jong, Luschen en De Bruijn. Reserve is v. d. Linden. S.E.C. 4-SCHERPENZEEL 2 S.E.C. 4 zal het zondag ongetwijfeld veel moeilijker krijgen tegen Scher- penzeel 2. De gasten nemen de tweede plaats op de ranglijst in, doch worden op de voet door S.E.C. 4 gevolgd. Voer beide clubs staat dus wel het een en ander op het spel, wat zondag vanaf twaalf uur dan ook wel zal blijken. Een kleine overwinning voor de thuisclub lijkt ons echter niet onmogelijk. Het vierde elftal komt in de volgende sa menstelling uit: doel v. d. Vaart; achter Van Alderen, Wildenburg en Heinen; midden Kanters en C. Dorrestein; voor v. d. Brakel, Schimmel, Nijhuis, Vos- Aanstaande zondagmiddag worden er In de Ulo-school aan de Steenhoffstraat weer twee competitiewedstrijden ge speeld voor de Soester basketballver eniging. Om 13.00 uur spelen de junioren tegen het juniorenteam uit Hilversum. De ju nioren van Red Stars die vorige week tegen het streke Eegles zo'n goede in druk hebben achtergelaten, zullen het tegen dit team uit Hilversum niet een voudig krijgen. Doch, indien de junio ren niet te veel balverlies krijgen is het mogelijk deze wedstrijd in winst om te zetten. Voor deze prestatie zul len de volgende spelers moeten zorgen: Ton Hilhorst, Rudolf Hornung, Piet van den Bijl, Rudi Blok. Rudi Woerdeman, Erdo Winter, William Chang en Gerry van Delden. Om 14.30 uur speelt het damesteam tegen Taveno II uit Utrecht. Na twee bijzonder zware wedstrijden, die de Soester dames met succes hebben ge speeld, staat nu een niet zo'n sterke tegenstander op papier. Taveno staat met slechts twee punten onderaan op de ranglijst. De eerste ontmoeting tus sen beide teams is eertijds ook in een ruime overwinning voor Red Stars ge ëindigd en ook deze wedstrijd zal stel lig voor het favoriete damesteam uit Soest gewonnen kunnen worden, hoe wel gezegd dient te worden dat Ta veno nu ook eens graag van die on derste plaats af wil en alles op alles zal zetten om in Soest hiervoor de eerste stappen te ondernemen. Red Stars komt met de volgende speel sters uit: Loes Jak, Nel van Leeuwen, Gwynia Zeeman, Marjan Verhoef, Ga- briële Wüstefeld, Inge Limburg, Mar ja van Hertom en Joke Barnhoorn. Het honkbal bestuur van S.E.C. zal het komende je ar ongewijzigd blijven, er vindt .alleen...een.uitbreiding plaats met één persoon, de heer O. de Weerd. De heer de Weerd zal zich in het bij zonder bezighouden met de sportkeu ring en met de uniformiteit in kleding van het eerste team, dat Soest in de tweede klasse van de K.N.H.B. zal ver tegenwoordigen, nadat het team twee jaar achter elkaar kampioen werd en promoveerde. Voor het eerste team zal een twaalftal honkbal jacks aangeschaft worden. Het bestuur ziet er nu als volgt uit: Voorzitter de heer N. Baltus, penning meesteres mevr. van Mourik, secreta ris R. van der Gaast, wedstrijdsecre taris de heer P. Quasten, commissaris de heer O. de Weerd. Het secretariaats adres is Foekenlaan 24. S.V.P. 1-V.V.Z. 1 Voor het eerste elftal van V.V.Z. staat morgen weer een competitiewedstrijd op het programma en wel tegen S.V.P. in Veenendaal. Voor de Soestenaren zal het ongetwijfeld een zware opgave worden, want de Veenendalers zijn op eigen terrein bijzonder moeilijk te ver slaan. De tegenstander van morgen neemt op de ranglijst bovendien een ta melijk veelbelovende positie in. S.V.P. deelt namelijk met V.V.Z. de derde en vierde plaats. Ook S.V.P. schoot in de huidige competitie dertien punten bij elkaar, al had men er een wedstrijd meer dan V.V.Z. voor nodig. De eerste ontmoeting eindigde in een vrij krappe 2-1 zege voor de Soestenaren. Wellicht zal men het morgen willen aansturen op een gelijk spel, al heeft V.V.Z. uiter aard een overwinning nodig om bij de koplopers Renswoude en T.O.V. te blij ven. Dezelfde argumenten kan S.V.P. echter aanvoeren, zodat een bijzonder spannende en belangrijke wedstrijd te gemoet mag worden gezien. Om kwart over drie zal de scheidsrechter het sig naal voor de aftrap geven. Een uur eerder vertrekken de spelers en sup porters uit Soest. De opstelling van V.V.Z. luidt: doel C. Pouw; achter H. G. van der Kraak, H. J. van Kooy, H. J. Demmers en L. Hilhorst; midden D. v. d. Bovenkamp en G. v. d. Boven- kamp; voor A. Schaap, R. J. Brouwer, G. Floor en W. Ruizendaal Reserves zijn J. van Kooy GZN en J. Putters. V.V.Z. 2-HEES 3 De V.V.Z.-reserves ontvangen morgen middag om kwart over een plaatsge noot Hees 3. Tussen beide ploegen be staat op de ranglijst een groot verschil, dat bijna wordt overbrugd door alle andere in die afdeling uitkomende clubs. V.V.Z. heeft goede kansen op een kampioensschap, terwijl Hees maar op korte afstand van de drager der rode lantaarn verwijderd is. De thuis club kan in deze strijd dus hoge ogen gooien en zal de zege vermoedelijk ook wel behalen. De opstelling van het tweede luidt: doel J. Putters; achter A. Ruizendaal, B. Rademaker, J. Brou wer en C. van Hamersveld; midden H. Verwoerd en J. van Doorn; voor F. Altena, C. van Velzen, A. Hament en J. Akkerman. Reserve is H. v. d. Worp. O.S.O. 3-V.V.Z. 3 Voor het derde elftal is de situatie niet veel anders. O.S.O. 3 neemt op de rang lijst een weing te benijden positie in. In dat opzicht zou men het liefst met VAN WEEDESTRAAT 52 SOESTERBERGSESTRAAT 30 V.V.Z. willen ruilen. De Soestenaren zullen alles in het werk willen stellen om hun toch al zeer aantrekkelijke po sitie nog wat te verstevigen, hetgeen tegen O.S.O. zeker wel zal lukken. De volgende elf spelers komen morgen middag om half twee in het veld: doel W. den Breejen; achter A. van Neer bos, J. v. d. Bovenkamp, H. Wegerif en C. de Wit; midden: F. van Horns- veld en M. van Ginkel; voor H. Brons, A. F. de Boer, A. H. van Dijk en K. A. van Kampen. Reserve: Joh. van Kooy. SPARTA (N) 4-V.V.Z. 4 Het vierde elftal van V.V.Z. gaat mor genmiddag in Nijkerk bij het sterke Sparta 4 op bezoek. Ofschoon de te genstander van morgen het overigens nog niet verder heeft gebracht dan een plaats in het midden van de ranglijst, zal V.V..Z met een gelijk spel in Nij kerk toch al heel tevreden mogen zijn. De wedstrijd, die om half twee begint, zal worden gespeeld door: Doel: S. Lo- dema; achter M. van Velzen, A. Snij ders, H. Onderstal en F. de Man; mid den G. Wijma en D. Duits; voor Th. Delfgou, Th. Verkade, G. Pothoven en W. Hament. Reserve is G. Engelman. De spelers en eventuele supporters ver trekken om kwart voor één uit Soest. V.V.Z. 5-C.J.V.V. 5 Het vijfde elftal van V.V.Z. tenslotte krijgt morgenmiddag het Amersfoortse C.J.J.V. 5 op bezoek. De tegenstander kan worden gerekend tot een van de kanshebbers op het kampioenschap, wat van V.V.Z. 5 nog bepaald niet kan wor den gezegd. De thuisclub staat dus ze ker voor een zeer moeilijke opgave, die met een gelijk spel al heel redelijk volbracht zal zijn. Onmogelijk is het echter niet, want het zesde V.V.Z.-elf- tal heeft de Amersfoorters uiteindelijk ook een punt afhandig kunnen maken. V.V.Z. 5 is als volgt samengesteld: doel H. Barneveld; achter W. Hoebee, H. Boonstra, G. van Kooy en L. de Haan; midden K. Blijleven en D. Pellegrino; voor C. Ruizendaal, R. Schiffart, M. Vetkamp en E. S. van Aarssen. Re serve is W. Bloemendaal. De wedstrijd begint om kwart over drie. Bosstraat 5, telefoon 2543 en Van Lenneplaan 47, telefoon 6621. S.E.C.-VITESSE (Breukelen) Het eerste zaterdagelftal van S.E.C. krijgt vermoedelijk twee weken rust om de verrrichtingen van de concur renten gade teslaan. In ieder geval is het eerste morgenmiddag competitie- vrij, van welke gelegenheid gebruik zal worden gemaakt voor het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd tegen de afdelings-eerste klasser Vitesse uit Breukelen, een sterke ploeg, die al eer der een Soester Club dat heeft doen ondervinden. Overigens voor S.E.C. een goede gelegenheid om de kwaliteiten eens tegen een sterkere tegenstander te tonen. S.E.C. zal voor deze vriend schappelijke wedstrijd uit de volgende spelers worden samengesteld: Kramer, v. d. Schagt, Baptist, de Vries, Hart man, Beijer, H. Wolfsen, R. Wolfsen, Sengers, Stalenhoef en Hop. De wed strijd op het terrein aan de Bosstraat begint om half drie. S.E.C. 2-S.O.V.A. 2 Voor het tweede zaterdagelftal staat 'n belangrijke competitiewedstrijd op het programma en wel tegen Sova 2, dat weliswaar achter S.E.C. staat, doch nog uitzichten heeft op een kampioenschap. De Soestenaren staan mmoenteel drie punten voor op de Amersfoorters en zullen die voorsprong ongetwijfeld wil len behouden. Voor het wat terugzak kende S.E.C. zal het morgen echter be paald niet vanzelf gaan. Wanneer men zich morgen herstelt van enkele recen te teleurstellende resultaten (onder meer een nederlaag tegen het derde) zal de voorsprong op de bezoekers zeker be waard kunnen blijven. S.E.C. komt met de volgende kandidaten in het strijd perk: Bakker, Piepenbroek, Staal, Vee nendaal, Cairo, Hoefman, Van 't Kloos ter, Van der Loon, Hodde, Rouwen daal, Van Delden, Kok en Rademaker. Om kwart over drie zal er afgetrapt worden. Zoals wij reeds eerder berichtten wor den de Soester Turnkampioenschappen dit jaar georganiseerd door de Soester Turnclub, gehouden op maandag 11, woensdag 13 en zaterdag 30 maart in de gymnastiekzaal van de RK. Ulo aan de Steenhoffstraat (achter het Vereni gingsgebouw). De deelnemende verengiingen zijn A.G.A.V.S. (Soesterberg), Laetitia (Soes- terberg). Crescendo, Olympia en Soester Turnclub uit Soest. Per vereniging kan slechts één ploeg per groep deelnemen aan de wedstrij den met maximaal aantal deelnemers (sters) van a. zes dames (beoordeling van vijf hoogs tgep laats ten); b. drie he ren (beoordeling van twee hoogstge- plaatsten); c. acht meisjes (beoordeling van zes hoogstgeplaatsten)d. zes jon gens (beoordeling van vier hoogstge plaatsten). Voor de dames bestaat de oefenstof uit de lange mat, evenwichtsbalk, brug on gelijk en paard zonder beugels; voor de heren: lange mat, hoge brug, hoog- rek en paard zonder beugels; voor de meisjes: lange mat, evenwichtsbalk, brug ongelijk en paard zonder beugels en voor de jongens: lange mat, hoge brug, laag rek en paard zonder beugels. Wegens de beschikbare ruimte kan slechts in beperkte mate publiek bij de wedstrijden worden toegelaten. Op zaterdag 30 maart zal een groot sportbal worden gegeven met medewer king van het dans- en showorkest „The Skyliners" uit Amsterdam. HEES-CANDIA Wanneer de terreinomstandigheden het toelaten, speelt het eerste elftal van Hees zaterdag weer een competitiewed strijd en wel tegen Candia uit Rhenen. De tgeenstander van morgen heeft erin de competitie tot dusver niet veel meer van terecht gebracht dan Hees, dat overigens nog altijd op de laatste plaats staat met twee punten en twee wed strijden achterstand op Advendo. Daar boven komen Candia met 8 en Baarn met 9 punten. Voor beide clubs be looft het een belangrijke wedstrijd te worden en beide hebben hetzelfde doel voor ogen: weg van. de laatste plaatsen. Niettemin moet een compleet Hees team toch wel in staat kunnen zijn om Candia tenminste op een gelijk spel te houden. De stand in de 2e klasse A, van de af deling Utrecht luidt momenteel: Renswoude 10-16 Scherpenzeel 11-11 T.O.V. 11-14 Baarn 12- 9 V.V.Z. 10-13 Candia 10- 8 S.V.P. 11-13 Advendo 12- 7 Kulan 11-12 Hees 10- 5 Vallei vogels 12-12 M.H.V.-B.D.C. 9-10 De bloemen voor M.H.V. lagen uitda gend op de spelersbank van B.D.C. M.H.V. kon zich namelijk bij een over winning, kampioen van de 2e klasse noemen. Maar zover kwam het deze zondag niet. De heren van B.D.C., misschien ge prikkeld door die bloemen, trokken flink van leer en scoorden bij één van de eerste aanvallen reeds een doelpunt. De oudere ploeg vanM.H.V. kon al in de beginfase van de wedstrijd, niet te gen de snelheid van de jeugdige ploeg van B.D.C. op. Door drie break-outs kon Ronald Sur- stedt in samenwerking met zijn mede spelers de stand op 4-0 brengen. U.H.V. kwam er nu beter in en wist een paar maal tegen te scoren, doch kon niet verhinderen, dat bij rust een 7-4 voorsprong voor B.D.C. was be reikt. Na de rust begon het talrijke publiek zich te roeren. M.H.V. hierdoor gesteund, wist terug te komen tot 7-6. Maar twee penalties voor B.D.C., die benut werden, bracht een 9-6 stand op het scorebord. MH.. deed een laatste krachtinspan ning en wist op 9-9 te komen, maar in de slotfase wist B.D.C. door goed sa menspel op 10-9 te komen. Met deze stand op het scorebord, kwam Ook het verlossende eindsignaal van de tijdwaarnemer. De bloemen waren eensklaps verdwe nen, teleurgestelde gezichten waren er voor in de plaats gekomen. Het programma voor zondag luidt als volgt: Dames: 12.05 uur, B.D.C.-Olympia te Amersfoort. Dames: 10.00 uur, B.D.C. 3-Nederhorst 2 te Amersfoort. Dames-Junioren: 11.30 uur B.D.C.-Atti- la te Amersfoort. Heren: 18.15 uur B.D.C.-D.S.O. te Amersfoort. Heren: 16.40 uur, Olympia 2-B.D.C. 2 te Hilversum Heren: 11.30 uur, U.H.V. 3-B.D.C. 3 te Utrecht. OMEGA SE AM ASTER DE VILLE Grote precisie en elegant model. Waterdicht, automatisch, schok vrij. met datum. Edelstaal 317,- Niet automatisch v a. 198,-. midden in de Laanstraat t.o. Jos Wortmann BAARN - Telefoon 02154-33.92 Erkend Omcga-dealcr met bevoegd heid tot afgifte van het officiële Omega wcreldgarantic-ccrtibeaat. SPIJKERBROEKEN VOOR AL UW SPORTARTIKELEN. Koninginnelaan 32. Telefoon 2650, na 18 uur 2749. Indien niet opnieuw alles wordt afge last, zal B.D.C. zondag a.s. op bezoek gaan bij het Utrechtse Voorwaarts. De eerste wedstrijd van deze competitie werd thuis met 3-2 verloren van de Utrechters, zij het dan tegen de ver houding in. Desondanks is in de loop van de com petitie wel gebleken, dat Voorwaarts tot een van de kanshebbers moet wor den gerekend en vooral hun achterhoe de is een van de sterkste onderdelen. Daarom zal B.D.C. het er zeer moeilijk krijgen en zeker alles moeten geven om met een goed resultaat naar Soest terug te keren. De selectie bestaat uit de volgende spe lers: A. Smink, A. Voet, A. v. d. Hen gel, J. Brouwer, G. Egbers, F. Bun- nik, J. Dorrestein, J. Westerveld, J. Verhoeve, J. v. Fulpen, D. Dorrestein, A. Brouwer, H. v. Asch. Het wedstrijdprogramma voor zondag luidt: Voorwaarts I-B.D.C. I, aanvang 2.30 u. B.D.C. 2-Hoogland 2, aanvang 2.30 uur. 's Graveland 2-B.D.C. 3, aanvang 2.30 u. B.D.C. 4-Roda '46 2, aanvang 2.30 uur. B.D.C. 5-Quick 4. aanvang 12 uur. V.V.Z.A. 4-B.D.C. 7, aanvang 12 uur. B.D.C. 8-B.D.C 9, aanvang 12 uur. BD.C. 10-Limvio 5 (terrein Limvio), aanvang 12 uur. Gaat U nog op vakantie SKI- EN SCHOENVERHUUR BIJ Sport- en Campingshop „City" Nieuw Baarnstraat 39, Baarn, tel. 2490 Ter gelegenheid van het jubileum zal een loterij worden gehouden met als hoofdprijs een reis voor twee personen naar Londen of Parijs. Verder is er een half varken en een bromfiets te verdienen. Er worden 5000 loten a 1,—* in omloop gebracht. oo?smvü Vliegreizen met vol penalon o.e, 15 dagen uit en thuis naar: Cascais/Hotel Nau v.a. f 789,— Albufeira/Hotel Mar A Vista v.a. 770,- Soest, Steenhoffstraat 9A, tel. 6571 De Soester Turnclub bestaat in 1968 veertig jaar, iets, waaraan men de plaatselijke bevolking op alle mogelijke manieren zal herinneren. Gedeeltelijk is dat al geschied, maar voor het belangrijkste deel moet dat nog gebeuren. Onder meer zal de ju bilerende vereniging enige malen aan de weg timmeren met de organisatie van de Soester Turnkampioenschappen, die 11 maart beginnen. Het samenvallen met de Olympische Spelen van Amsterdam en de oprich ting van de Soester Turnclub in 1928 zal geen toeval geweest zijn. De Spelen waren ook toen een grote bron van in spiratie voor allen, die de kiemen voor een actieve sportbeoefening in zich droegen. Van het eerste begin af hebben de op richters van de Soester Turnclub zich voor ogen gesteld, dat het een alge mene vereniging moest worden, zonder religieuze signatuur. Om zoveel mogelijk aan deze wensen tegemoet te komen, ging de vereniging van start met twee vertegenwoordi gers van elke godsdienstige groepering. Een der eerste directeuren van de Soes ter Turnclub was de heer J. J. van der Linde, een vooraanstaand man op sportgebied en gezien zijn vele funkties in plaatselijke en regionale sportorgani saties een bijzonder nuttige figuur voor de gymnastiekvereniging. De heer v. d. Linde, zag altijd kans, van de uitvoeringen een soort revue te maken. De vereniging had in die tijd ook de beschikking over een ruime garderobe en tijdens de uitvoeringen over het Amersfoorts Salon Orkest, waarin onder andere Frans Poptie groot is geworden. Trouwens, ook de gewone lessen gingen met muziekbegeleiding. Tot tien jaar terug heeft de Turnclub steeds de be schikking gehad over een eigen piano. Het instrument, jarenlang door Piet de Geus bespeeld, is later vervangen door een bandrecorder. Al vrij kort na het begin kregen de da mes van de S.T.C. een eigen leidster in de persoon van mevr. Vacano-Koense uit Amersfoort. A1 tijdens de viering van het tweede lustrum deed de Soester Turnclub van zich spreken met de organisatie van een complete feestweek. Na de oorlog zocht de S.T.C. bescher ming bij het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond en de na-oorlogse jaren brachten de Soester Turnclub een grote voorspoed. Het aanbod van leden, leiders en leid sters overtrof alle verwachtingen, het geen geen kwaad kon, aangezien met name t.a.v. de leiding steeds hogere eisen werden gesteld. In de 23 na oorlogse jaren heeft de S.T.C. dan ook wel 25 leiders en leidsters versleten. De jubilerende vereniging telt momen teel 405 werkende leden, bestaande uit 254 adspiranen tot 12 jaar, 47 junioren van 16 jaar en 104 senioren. „Een gymnastiekvereniging blijft een duiventil", zegt de S.T.C.-secretaris Piet Ekel. „Het is een zeer moeilijke tak van sport om iets in te bereiken". De gymnastiek wordt veelal beschouwd als basis voor de beoefening van an dere sporten. Daar komt nog bij. dat vele sportverenigingen geen kinderen beneden de 12 jaar toelaten, zodat de jongsten maar tijdelijk onderdak zoe ken bij gymnastiekverenigingen. Als zij de 12-jarige leeftijd eenmaal hebben bereikt, gaan zij over naar andere sportverenigingen. Dat verklaart, waar om de groep junioren zo klein is", al dus de heer Ekel. De organisatie-opzet van de 40-jarige vereniging is bijzonder strak en effi ciënt en erop gericht, dat zoveel moge lijk leden bij de activiteiten worden betrokken. De vereniging bestaat uit een algemeen (overkoepelend) bestuur, een zelfstandig technisch bestuur een adviserende jeugdraad, verschillende commissies van bijstand en klasse-af gevaardigden, die het cont^t met de leden onderhouden. Een curieuze aanblik biedt de storm in een glas water die in Parijs is op gestoken uit woede over een paar woorden die de Duitse minister Brandt niet heeft gezegd. Alleen een onnauw keurig werkend persbureau verspreid de de mare dat Brandt had gerept van een zucht naar macht bezeten staats hoofd, waarin het gemakkelijk viel De Gaulle te herkennen. Dat is na wat afluisteren van band opnamen rechtgezet: Brandt had al leen maar gezegd dat zelfs stomme re geringen - wat zowel Duitse als Franse konden zijn - toch geen kans zouden zien vooral onder de jeugd de Frans- Duitse vriendschapsideeën te vernielen. Vervolgens werd de Duitse ambassa deur in Parijs ontboden, twee Duitse ministers raakten hun uitnodiging kwijt om met de generaal en hun eigen pre sident te komen meeëten. Uitingen van gekwetsheid die op niets slaan. Portret In feite is de boosheid in Parijs meer veroorzaakt om andere passages in Brandts rede in Regensburg en om wat Brandt verder in Europa doet. In die rede repte Brandt bijvoorbeeld ervan dat een land wat hem betreft gerust zichzelf mag overschatten en proberen een wereldrol te spelen compleet met een kernmacht die gericht is naar alle windstreken. Dat was alleen de zaak van dat land en Duitsland zelf keek wel uit. Dit levert een vrij gelijkend portret op van De Gaulles internationale politiek en nucleaire stategie - en dat doet d« van kritiek weinig gediende generaal pijn, temeer omdat Brandt die poginf kenschetste als een streven naar machts politiek van de vorige eeuw. Daarenboven bleek men in Parijs ook niet blij met Brandts activiteiten bij besprekingen met Italiaanse, en Bene- lux-ministers in Rome die overleggen hoe ze toch enige banden met Groot- Brittannië kunnen leggen buiten de E.E.G. (lees buiten Frankrijk) om. Brandt naar Parys? Volgens De Gaulle kan kennelijk de Frans-Duitse vriendschap alleen maar floreren als de Duitsers doen wat hij voorschrift. Binnenkort komt Kiesinger naar Parijs voor overleg. Met hem mee komt Brandt. Dat wil zeggen: dat behoort zo te zijn. Waarschijnlijk zal Parijs proberen een sfeer te wekken waarbij Brandt voor zijn fatsoen niet mee kan komen. Men vreest namelijk dat een Kiesinger naast wie een Brandt zit, minder gemakkelijk te beïnvloeden zal zijn dan een Kiesinger die alleen zat - en dat lijkt wel juist gedacht. Van daar het lawaai. Het is eerder vertoond: Brandts voor ganger Schröder is om dezelfde reden persona non grata verklaard, zodat hij niet mee mocht naar Parijs. Zal Kie singer door de knieën gaan voor een boze blik van de generaal? ANTAARNS - HEKWERK ETTERS - OPENHAARDEN UIFELS - DEURSIERHEKKEN AMPEN - ZONNEWIJZERS le Hezerlaantje 46 - Tel. 2231 KUNSTSMEEDWERK IN STIJL Een scheidende hoofdinspecteur van po litie te Groningen heeft op grond van zijn ervaringen gepleit voor de samen smelting van alle gemeentelijke politie corpsen met de rijkspolitie tot één na tionaal politie-apparaat en daar is in derdaad veel voor te zeggen. De mis daad is namelijk ontstellend toegeno men, het verkeer vraagt niet plaatse lijk verschillend maar landelijk dezelfde aanpak, de ontucht beweegt zich over de gemeentegrenzen, inbrekers en bank rovers opereren liefst ver van huis en kunnen toch niet meer door plaatselijke acties worden opgespoord. Waarom zou den de administratie, de uniformen en diverse voorschriften dan verschillend moeten zijn? Ook de kleine plaatselijke posten van de rijkspolitie werken goed onder nationale leiding. Afzonderlijke gemeentepolitiecorpsen kosten veel extra geld, dat béter kan worden besteed in een alles-omvattend nationaal politie apparaat. Tal van taken zullen dan snel ler en efficiënter kunnen worden uitge voerd. 93 8153558388315305 z. sEZ'iax 4

Soester Courant | 1968 | | pagina 5