Soest toen - Soest nu Heintje Davids 80 jaar DE MAN VAN KHE SANH DOKTER J. H. W. TERVOERT na een langdurige slopende ziekte, toch nog plotseling overleden EIGEN RUITEN Het oog gericht op het minimumloon KORTZICHTIG GEKIBBEL ANNO 1968 Dinsdag 13 februari 1968 47e jaargang no. 12 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29a. Soest Tel. 2566 - Postgiro 126156 Soestenaar ernstig gewond bij aanrijding in Baarn K.R.O.-medewerker in Baarn verongelukt Carnaval POLITIE TEL 4444 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 Artieste van top tot teen Artiestenpalet in Zonnegloren Ned. Chr. Vrouwenbond vierde 10-jarig bestaan Frontale botsing in Middelwijkstraat Te9d®6!tf*i§!fim#r ziekenauto 5910 Noerdarweg 23 SOESTER OURANT Abonn. p. kwart, f 3.per post f 4.25. Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag De grote reeks Vietcongaanvallen op Zuidvietnamese steden en als vervolg het begin van de slag om de Ameri kaanse basis Ivhe Sanh verraden de hand van Vo Nguyen Giap, de Tijger van Dien Bien Phoe. Vijfenvijftig jaar is de Noordvietnamese opperbevelheb ber en minister van defensie en hij heeft 41 jaar ervaring in allerhand ver zet. Als jongetje van veertien behoorde hij tot een partij die het vertrek der Fran sen uit Lndo-China eiste en hij leidde als student betogingen. Zo kreeg hij al spoedig de politie achter zich aan. die in 1939 zijn vrouw arresteerde. Zij keerde nooit uit de cel terug. Hij vlucht te naar China waar toen juist Mao Tse- toeng zijn strijdmacht vormde in een zame bergstreken. Nog tijdens de twee de wereldoorlog keerde hij terug met de opdracht een guerillalegertje te vor men, dat juist op tijd enige omvang kreeg: na de Japanse capitulatie, maar voor de Fransen teruggekeerd waren in Hanoi kon de Vietminh daar een rege ring uitroepen van de Volksrepubliek Vietnam. Giap werkte als minister van binnen landse zaken eerst enigszins samen met de terugkerende Fransen. Met hen on derhandelend zette hij zijn voornaamste tegenstanders in de cel en trainde hij zijn snel groeiend leger. Hoge prys In december 1946 begon hij zijn aan val op de Fransen, een acht jaar du rende jungle-oorlog die eindigde met de slag om Dien Bien Phoe. Dat was geen in alle opzichten glad verlopende strijd. In 1951 leed de Vietminh ge weldige verliezen tijdens zijn eerste grote, georganiseerde offensief - zo on geveer als dit keer enorme aantallen Vietcongs sneuvelden. Een feit dat Giap voor lief heeft genomen. Het was de prijs die hij niet alleen betaalde voor grotere ervaring in de verdere strijd, maar waartegenover ook een grote poli tieke winst kwam te staan. Ook in dat opzicht lijkt het of Giap De 19-jarige R. J. E. N. uit Soest is za terdag op de Hilversumsestraatweg in Baarn vrij ernstig gewond geraakt bij een verkeersongeluk. De jongeman wil de in een bocht een voor hem rijdende vrachtauto gaan inhalen. Juist toen hij naast de vrachtwagen reed, naderde een tegenligger. De vrachtautobestuur der, de 21jarige G. A. B. remde bij en gaf de ander de gelegenheid om zich in te voegen. N. deed dat echter te plotseling, waardoor zijn auto aan het slippen ging. De wagen draaide enkele malen om zijn as. ramde een paar be tonnen bermpaaltjes en enkele bomen en schoot toen de weg weer op, waar de auto werd aangereden door de zo juist ingehaalde vrachtwagen. De per sonenauto werd naar de linker weghelft geduwd en daar nogmaals aangereden. De personenauto werd volkomen ver nield. De bestuurder, die pas kort te voren zijn rijbewijs had gehaald, moest met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis in Baarn worden ge bracht. Op rijksweg 1 onder de gemeente Baarn is zaterdag de 56-jarige K.R.O.-mede- werker H. J. A. Nijkamp uit Hilver sum verongelukt. Hij passeerde op de rijksweg met grote snelheid een paar vrachtauto's en moest toen uitwijken voor een tegenligger. De heer Nijkamp stuurde te scherp naar rechts waardoor hij in de berm terecht kwam. Bij een poging om weer op de weg te komen, sloeg de auto half om. Op twee wielen schoot de wagen tussen twee auto's door weer de weg op, sloeg toen over de kop en kwam enkele meters verder weer op zijn wielen terecht. De bestuurder was echter inmiddels uit de wagen gevallen en met ernstige in wendige kneuzingen en een schedel- basisfractuur op de weg terecht geko men. In zorgwekkende toestand is hij overgebracht naar het zriekenhuis in Baarn. waar hij enkele uren nadien is overleden. zijn verliescijfers van nu voor lief neemt omdat hij de Amerikaanse po litiek een geweldige klap heeft kunnen toebrengen. Giap beseft dat zijn strijd toen net als die nu niet alleen een mi litair gevecht is. maar in de eerste plaats een politieke. Zijn verliezen zijn hem waard te bewijzen dat toen de Fransen en nu de Amerikanen niet in staat zijn veiligheid te garanderen in hun gebieden. Zijn strijdmethode staat beschreven in zijn boekje Volksoorlog, volksleger - net als de opvattingen van Mao op dit gebied ijverig geraadpleegd door re volutionairen overal ter wereld. Mao en Giap ontlenen beide een groot deel van hun theorieën uit de historie, bei den zelfs wel aan dezelfde Soen Tzoe die een paar eeuwen voor het begin van de jaartelling in China leefde en opstandigen de raad gaf voordeel te slaan uit hun geringe aantal door de tegenstander te dwingen over een zo groot mogelijk gebied verspreid te werken. De totale numerieke overmacht van de tegenstander kan dan geneutra liseerd worden door met volle kracht telkens een buitenpost aan te vallen. Taktiek Bijna twee en een halve eeuw praktijk van deze leerstelling werd bekroond door de slag bij Dien Bien Phoe, waar de Fransen op een voorpost vrijwel de totale Vietminh-kracht kregen te door staan op een ongunstig punt: ver van de grote steden, geïsoleerd in de jung le, gelegen in een dal zodat ontsnap pen moeilijk was voor de verdedigers de heuvels rondom de aanvallers alle kans boden. Een beschrijving die ongeveer ook opgaat voor Khe Sanh nu. De Fransen moesten in Dien Bien Phoe capituleren vooral ook doordat het weer slecht was en de verbindingen door de lucht uitvielen, factoren die ook nu meespelen kunnen, zij het dat het mili tair apparaat van de V.S. wel wat ge perfectioneerd er is dan dat van de Fransen toen. Overigens was het winnen van de slag bij Bien Phoe indertijd voor de Fransen militair niet vernietigend. Zo groot was het verlies aan troepen of terrein niet. De politieke gevolgen waren het ver schrikkelijkst voor Parijs: men zag geen perspectief meer in voortzetten van de strijd waarin de Vietminh nooit geheel en al uitgeroeid kon worden en altijd door nieuwe aanvallen mogelijk blijven, zodat het land nooit tot rust kon ko men. En liever dan voortdurend te blijven bloeden voor een uitzichtloze zaak, wilden de Fransen dan maar verdwijnen. Het is een taktiek die nu ook tegen de Amerikanen wordt toegepast. En tussen haakjes een taktiek waarin de Vietna- mezen een enorme ervaring hebben. Opgedaan in hun eeuwenlange strijd tegen de Chinezen, die deswege nog steeds niet zo erg populair zijn in Vietnam dat het liefst een soort Azia tisch Joegoslavië zou willen worden, los van alle blokken de eigen zaken opknappend. In het streekziekenhuis „De Lichten berg" te Amersfoort is zondag toch nog plotseling overleden de in Soest en ver daarbuiten overbekende huisarts J. H. W. Tervoert, officier in de Huisorde van Oranje. Dr. Tervoert, die zich al enige tijd in zijn praktijk liet vervangen, werd sinds enige dagen verpleegd in het Amers- foortse ziekenhuis. Er waren vooral de laatste tijd totaal geen symptomen aanwezig, die er op zouden kunnen duiden, dat zijn nog jonge leven in dit ziekenhuis abrupt zou worden afgebroken. Dokter Tervoert werd in 1920 in Win terswijk geboren. Na de tweede wereldoorlog studeerde hij aan de medische faculteit te Utrecht, waar hij in 1950 afstudeerde. Direct na het afsluiten van zijn studie, legde de militaire dienstplicht de eerst volgende twee jaren zijn toekomstplan nen aan banden. Na met groot verlof gezonden te zijn, volgde een korte periode waarin geas sisteerd werd te Geldermalsen, het be gin vormend van zijn loopbaan als huisarts. In november van 1952 kwam dokter Tervoert naar Soest en assisteerde daar dokter De Vos, een periode die tevens bedoeld was als aanlooptijd voor het overnemen van de gehele praktijk in januari 1953. Spoedig na deze praktijkoverneming volgde de eervolle benoeming tot huis arts van de koninklijke familie. Naast de vele comitees waarin dokter Tervoert zitting had. was hij bestuurs lid van de Huisartsen Vereniging Amersfoort en Omstreken, lid van Be stuur van de Nederlandse Vereniging Voor Luchtvaartgeneeskunde, terwijl hij een van de vaste docenten was van de Koninklijke Nederlandse Vereniging Eerste Hulp Bij Ongelukken afd. Soest. Het stoffelijk overschot zal aanstaande donderdag, om half vier, na een rouw dienst in de ..Jeugd!:er'.:" te Winters wijk, worden bijgezet in het familiegraf aldaar. De ontevredenheid van het publiek over het gebodene in onze hedendaagse cul tuur neemt hand over hand toe. We weten al hoe grote groepen museum bezoekers reageren op de modernste schildersuitingen, hoe menigeen oor deelt over de elektronische ongewekte absurde klanken die men hedendaagse muziek noemt en hoe de schouders worden opgehaald over moderne ge dichten. Er wordt ook misprijzend ge oordeeld over de moderne literatuur. En er komt verzet tegen de geringschatting van dat deel van het publiek dat betere waar verlangt voor zijn geld. In Maastricht waren het leerlingen van de toneelschool die die belachelijke vertoning van het ondermaatse stuk „Hooggeëerd publiek" niet namen, om dat het hooggeëerde publiek door de schrijver zo veracht wordt, dat hij het voortdurend beschimpt. Als de cultuur in ons land op die wijze voortgaat het publiek te onderschatten en te misbrui ken, zal het publiek steeds meer de theaters, concertzalen en musea gaan mijden. Eu dan zal onze Staten-Gene raal ook wel eens danig in de subsidies lainnen gaan snijden. Maar misschien willen deze „artiesten" graag hun eigen ruiten ingooien. Nog enkele weken en dan is ook bij de Soester Jongeren Sociëteit het rijk voor prins leut en zijn gevolg. De voorbereidingen zijn reeds in volle gang en zondag 25 februari word het grote carnavalsbal gehouden in het Ludgardisgebouw. Om het bal in de sfeer van de carna val te brengen, is het verplicht enigs zins gecostumeerd te verschijnen, Men hoeft er echter niet onherkenbaar uit te zien, doch heel eenvoudig anders dan anders. De belangstelling is reeds zeer groot, zodat is besloten voorverkoop te houden op de dansavond van 17 februari a.s. en bij Frans Holthuizen, Noorderweg 27. Zaterdag a.s., 17 februari, is er weer dansen in het Ludgardisgebouw, ditmaal met medewerking van een goede en zeer bekende group uit Arnhem „The Atlantics". Als er één vrouw in Nederland is die iets van het artistenleven weet, dan is dat wel Henriëtte Davids. Zij kwam op in een tijd toen het nog niet zo gemakkelijk was in de klein kunst aan de slag te komen. Toch heeft zij dit geprobeerd en zelfs nu op haar tachtigste kan zij zich nog in een bij zondere populariteit verheugen. Men kan bij haar spreken over een er varing met alle facetten van het artis tenleven. Zij heeft opgetreden in re vues, toneelstukken en films, tevens was zij zangeres van levensliedjes en droeg zij sketches voor. Dit alles heeft zij moeten leren in de harde leerschool van de praktijk. Eens heeft zij gezegd: „Het is niet zo moeilijk de mensen te laten lachen, maar je moet ze ook kunnen laten huilen." Wie denkt dat Heintje gemakkelijk op de planken kwam omdat haar hele fa milie artiest was heeft het lelijk mis. Haar vader zei altijd: „Jij bent te klein en te lelijk". Al het geld voor opleidingen ging naar de jongens van het gezin omdat haar vader redeneerde dat de meisjes wel zouden trouwen. Toen de kinderen groter werden gingen haar broer en haar zus Louis en Rika optreden als duo, zij werden begeleid door de andere broer Hakke op de pia no. De benjamin Heintje wilde ook dol graag op de planken laten zien wat ze kon, maar haar vader zei heel beslist „nee" en stuurde haar naar een atelier waar ze de hele dag petten moest naai en. Dit hield de kleine Heintje, met haar temperament niet lang vol. Zij wist haar zin door te drijven en eindelijk, 12 jaar oud, zou zij voor het eerst op de planken mogen. En de kleine durfal bracht haar debuut nog tot een goed einde. Maar dit optreden was natuurlijk maar „kinderwerk". Lange strijd Haar eerste grote kans kreeg zij bij de revue-koning van die dagen, Henri ter Hall. En ondanks het feit dat haar broef fel tegen haar optreden ageerde, ging dit door en werd het een daverend succes. Hij vermoedde toen nog niet dat hij jarenlang met haar voor het voet licht zou verschijnen als duo. Aan het optreden van Rika kwam een einde omdat deze ging trouwen. Heintje wou haar plaats naast Louis innemen. Maar zo gemakkelijk ging dat niet. De recreatiezaal van sanatorium Zon negloren was donderdagavond geheel bezet met patiënten en verpleegsters voor het bijwonen van het artiesten- palet, dat een aantrekkelijk programma ten tonele bracht. Hoofdzuster Deenink verwelkomde het artiestenpalet en hoopte, dat de patiën ten een gezellige avond mogen hebben. Het uitgebreide programma werd ge opend door de accordeonist André Tel- derman, die veel bekende liedjes speel de, die werden meegezongen. Odille, bekend uit de Rorrnie Tober- show, zong vier liedjes uit haar repor tore en genoot veel bijval. De goochelaar Haurina bracht vele staaltjes van zijn kunnen, waarbij een vrouwelijke en een jeugdige patiënt hulp verleenden tot vermaak van de andere patiënten. Het Rithm Trio „Die Drei" wisten uit hun mondorgels de schoonste liedjes te toveren. Het werd voor de vele patiënten en zusters een aangename avond. Niets wat zij deed was goed genoeg in zijn ogen. Uren repeteerden zij en maakte hij zijn aanmerkingen en er waren heel wat geduld en doorzettings vermogen voor nodig om te komen waar zij wilde. En dat was: naast Louis op de Bühne. Eindelijk gelukte haar dit ook. Louis' bezwaren verdwenen als sneeuw voor de zon en al haar geploeter werd be loond, toen er na hun eerste optreden een daverend applaus opklonk. En dat applaus verminderde bij de volgende keren niet. Integendeel. Heintje had be wezen dat zij talent had. Haar ster stijgt Jarenlang trad zij op met Louis in het Floratheater in Amsterdam dat door hun toendoen tot ver over de grenzen bekend werd. In die tijd traden zij ook op in Engeland, Duitsland en Frankrijk en oogstten vooral veel succes met de door Louis geschreven schets „Moder ne dienstboden". In 1914 trouwde zij met de journalist Philip Pinkhof die teksten schreef on der de schuilnaam Rido. Louis moest in dienst en Heintje ging zelfstandig op treden. Vele liedjes en revues heeft haar man voor haar geschreven. In 1915 werd de première van de door Rido geschreven revue „Loop naar den duivel" een grandioos succes. In zes films heeft zij gespeeld. Haar debuut bij de film maakte zij met het vermaarde volksstuk „De Jantjes", zij speelde hierin de slonzige Na Druppel. In 1939 overleed haar broer Louis en dit was een zware slag voor haar. Eni ge tijd later brak de tweede wereld oorlog uit en kwam er voorlopig een einde aan haar optreden. Zij dook on der en hield zich o.m. schuil in het lijkenhuis van een Utrechts ziekenhuis. Na de oorlog Al was zij een tijd weggeweest, het publiek bleek haar nog niet vergeten te zijn. Zij kreeg weer donderende ova ties voor haar oude successen „Omdat ik zoveel van je jou", „Draaien altijd maar draaien", „We gaan naar Zand- voort". Toen ze 68 jaar oud was, nam ze af scheid van het publiek. Twee maanden later kwam plotseling haar man te overlijden en de eenzaamheid diende zich aan. Zes jaar heeft dit geduurd en zij was niet gelukkig. Op een gegeven moment vroeg Tom Manders haar voor zijn programma St. Germain des Prés. Zoals zij zelf vroe ger haar broer en vader overreedde deed Tom Manders dit nu haar. Zij maakte een grandioze come-back en ging weer her en der in het land op treden. 't Was gewoon aandoenlijk om te zien hoe zij een zaal jonge „Jantjes" op het vliegkamp Valkenburg aan het „deinen" kreeg. Nu is zij tachtig jaar. Zij treedt niet zoveel meer op, maar wel heeft zij voor haar verjaardag een langspeel plaat gemaakt met oude en nieuwe liedjes, welke vandaag op haar ver jaardag, 13 februari, uitkomt. Zij bezit een voor haar leeftijd grenze loze vitaliteit en weet de mensen ook pratend te boeien, dat bewees wel haar optreden in „Mies en scène". Zij woont tegenwoordig op het rustige Raphaëlplein in Amsterdam, de stad waarvan zij ereburgeres is. Velen zul len haar vandaag weer huldigen want nog altijd blijkt de naam Heintje Da vids een begrip voor jong en oud te zijn, hoe vreemd het andere en voor al moderne artiesten, ook voorkomt. Bij de aanvang van het welvaartsjaar 1968 bedroeg het laagste loon in Neder land 128,per week. Werkgevers en vakcentrales zijn het er over eens ge worden dat hier nog eens drie gulden per week bijslag op zal worden gelegd zodat de minimum-loon-trekkers met tenminste 131,per week naar huis gaan. Huurverhoging, toeneming van al lerlei premies en toegenomen belasting druk zijn de oorzaak geweest van deze extra bijslag. Wij gunnen de minimum-loontrekker dit extraatje van harte. Wij moeten voor komen dat er noodtoestanden gaan ont staan. Het is echter gebleken dat wij niet precies weten hoeveel minimum- trekkers er zijn in Nederland. Het is tijd om eens uit te zoeken hoeveel mensen er nog een zeer laag inkomen hebben en wat zij met dat inkomen kunnen doen bij doelmatige besteding. Daarnaast wordt het zaak om te zorgen dat er boven het minimum-inkomen een behoorlijke opbouw komt voor lonen van beter gekwalificeerde mensen. Die opbouw moet zodanig zijn dat bij de stijging van het minimum-inkomen niet bepaalde groepen in de knel komen om dat zij minder dringende materiële wen sen zouden hebben. De wens om minder urgente wensen te bevredigen komt pas na het bereiken van een bepaald levens niveau, dat wij ons gehele volk zouden toewensen. Waar het om gaat is dat men ons loonsysteem niet in de war moet schoppen omdat men met het minimum niet kan leven. Op dat moment deugt het systeem al niet meer. Vakbonden en ander sociaal bewogen groepen maken zich zo druk over werktijdverkorting, vakantieverlengingen, pensioenrechten, dat wij vergeten hoevelen er nog op de rand van gebrek leven. Laat men nu ophouden met al dat in delen van vrije tijd in welke vorm ook zolang bepaalde groepen in ons volk die tijd nodig hebben om een behoorlijk in komen te maken. Welvaart is een be trekkelijk begrip en zij die ervan genie ten behoren in ons volk nog tot een kleine minderheid. KANTMAN. Het 10-jarig bestaan van de Neder landse Christen Vrouwenbond afdeling Soest, is op enigszins feestelijke wijze gevierd in De Rank. Mevrouw C. Hoek stra-Kok, de presidente, opende de avond met gebed en verwelkomde de vele aanwezigen, w.o. enige oud-bestuursle den en afgevaardigden van afdelingen uit de omgeving. Mevrouw M. Klijn-Vogelsang bood na mens het gewestelijk bestuur, de feli citaties aan en schonk een insigne en bloemen. Daarna kwamen de jaar verslagen van secretaresse en penning- meesteresse aan de orde en werden goedgekeurd. Afscheid werd genomen van mevrouw A. van Riemsdijk-Kersbergen en van mevrouw T. van Kooten-De Groot, res pectievelijk propagandiste en contact persoon voor het Magdalenafonds. Bei de dames ontvingen een kleine attentie voor het vele werk door hen verricht. De oud-presidentes, mevrouw M. H. B. Muurling-Voorthuis, mevrouw M. J. Oranje-Van Leeuwen en mevrouw W. Oosterveen-Wielenga. gaven een terug blik over de afgelopen tien jaren, waar in veel werk is verzet. Mevrouw J. Wesseling-Lengkeek uit Den Haag, bracht als voordrachtkunste nares op voortreffelijke wijze het to- neeltsuk ..De Quiz" en bezorgde de da mes een aangenaam uurtje. Mevrouw G. N. Eekel-Schaap sloot de geslaagde avond met dankzegging. Bij een frontale botsing tussen twee personenauto's op de Middelwijkstraat zijn drie personen licht gewond geraakt. De uit Soest afkomstige P. R. M. N. stuurde door onbekende oorzaak naar links en kwam op de andere weghelft in frontale botsing met een personen auto. bestuurd door de heer J. V. uit Nederhorst den Berg. Twee bij hem inzittende dames raakten bij de botsing gewond, evenals de verloofde van de Soestenaar, die wellicht niet al zijn aandacht op de weg had gevestigd. Bei de auto's werden zwaar beschadigd. De auto van N. is bovendien voor een technisch onderzoek in beslag genomen. De drie gewonden konden na behande ling in Zonnegloren naar huis terug keren. Ondanks alle geruststellende berichten over de vriendschappelijke verhoudingen tussen de V.S. en Europa nemen de te genstellingen tussen de beide wereld delen toe. Vooral op economisch gebied worden de moeilijkheden steeds groter. In Amerika groeit de antipathie tegen Europese goederen. Vooral de Franse export schijnt er nogal onder te lijden- De gedachten aan protectie van Ameri kaanse goederen worden populair en gesteund door de anti-Amerikaanse hou ding van president De Gaulle. Dit is koren op de molen van bepaalde krin gen uit het Amerikaanse zakenleven dat kansen ziet om zijn afzet ten koste van Europese import te vergroten. Daarmee komt de vraag op of de wereld opnieuw een tijdperk tegemoet gaat van grote economische gevechten en tegenstellin gen zoals wij die ruim dertig jaar ge leden zo overmatig gekend hebben. Het is immers duidelijk dat na verloop van tijd de boycot van bepaalde goederen met een tegenactie wordt beantwoord. Gelukkig houden de autoriteiten zowel aan deze als aan gene zijde van de At lantische Oceaan het hoofd koel. Men beseft wel degelijk welke gevaren drei gen als de tegenstellingen zich verder toespitsen. Dan zal de werkloosheid en de verzwakking van de economie in verschillende landen toenemen. Daar mee wordt de welvaartsgroei verbro ken, die wij allen zo nodig hebben om de in armoede verkerende landen in het nabije en verre oosten de helpende hand te kunnen reiken. Het zal dus zaak zijn bij voorkeur te zoeken naar datgene wat ons verenigt met andere landen, met name die in het Westen. Wij zullen ons moeite moeten geven de gedeukte economie van Enge land te steunen. Wij zullen ons moeten beraden hoe de verzwakking van het Amerikaanse geld wezen kan worden afgedampd. Alleen al het getroffen profijt van de jarenlang verstrekte Marshallhulp verplicht ons tot daden. Het is een kwestie van trouw aan goedwillende bondgenoten niet al leen maar ook van zelfbehoud. Hoe wei nigen beseffen de maatschappelijke ge volgen van voortdurende onrust en het afbreken van goede betrekkingen. Wij spelen dikwijls met onze toekomst alsof het kinderspel is. CENTRUM Senator dr. J. W. Beerekamp, meldt Het Parool, heeft er bezwaar tegen dat men in de nieuwe woonwagenwet niet meer spreekt van een woonwagenkamp maar van een woonwagencentrum. We worden geboren in een kraamcentrum, gedoopt in een liturgisch centrum bij een winkelcentrum m een industriecen trum. Met vakantie gaan we naar een recreatiecentrum met een sportcentrum of een hengelsportcentrum en we eindi gen in een bejaardencentrum, zei dr. BeerecentTum die geen kamp gaf. j

Soester Courant | 1968 | | pagina 1