Carnaval Kleuren Televisie At MliH AoJt^ At \k^nt\tMt AVRO-TF.LEVISIE STEUNT LANDELIJKE ACTIE VOOR GEESTELIJK EN LICHAMELIJK GEHANDICAPTEN GARAGE STAM CARNAVAL 1968 Van Carrus navalis tot Komt uit het oude Babel Officiële mef* Meningen van lezers PARIJS KAN VRIENDELIJK ZIJN Renanlt dealer Instuif r.k. Jon» Soest Ochoemafccir neren Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool D. ENGEL Katholiek Vrouwengilde Vleesverkoop Uw RECORDER staat klaar bi; „DE G0UDEH SNAAR" I. D. VAN VUGT Zeepost Zo lang anderen tegen stemmen VRIJDAG 16 FEBRUARI 1968 VAN WEEDESTRAAT 52 'A' SOESTERBERGSESTRAAT 3G De Stichting Geestelijk en Lichamelijk Gehandicapten G.K.G., waarin een aantal organisaties op het terrein van de zorg voor geestelijk en lichamelijk gehandicapten samenwerkt, zal komen de maandag (19 februari) een landelijke inzamelingsactie houden, die door de A.V.R.O.-televisie zal worden onder steund met een zestig minuten durend programma, dat via Nederland 1 van 20.20 tot 21.20 uur zal worden uitge zonden. Het doel van deze inzamelingsactie is om de meer dan 100.000 lichamelijke ge handicapten te helpen aan een vor- mings- en adviescentrum, terwijl voor de geestelijk gehandicapten, die niet meer door hun ouders verzorgd kun nen worden, tweehonderd gezinsver vangende tehuizen gebouwd zullen moeten worden. De uitzending, die de Avro aan deze actie wijdt, is getiteld „Een op twaalf", omdat een op de twaalf Nederlanders direct of Indirect te maken heeft met geestelijk of licha melijk gehandicapten. In dit programma is een door Joop Scheltens gefilmde documentaire opge nomen over de problematiek rond de geestelijk en lichamelijk gehandicapten. Renault 4 Luxe v.a. ƒ4.495,— Dauphlne GordinJ v.a. f 5.385,— Renault 8 v.a. 5.550, Renault 10 Major v.a. ƒ6.250,— Caravelle Cabriolet v.a. ƒ9.730, Renault 16 v.a. ƒ8.650. Renault Rambler v.a. 16.995,— Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. Deze documentaire geeft een normale dag uit het leven weer van gehandi capten, beginnend en eindigend in een gezinsvervangend tehuis. Naar aanlei ding hiervan heeft dr. A. C. van Swol, die het programma presenteert, ge sprekken met ouders van gehandicapte kinderen. Tijdens en na de uitzending worden de kijkers opgewekt, geld te storten op giro 3333 of hun bijdrage te over handigen op door speciale affiches her kenbare scholen en postkantoren tus sen 21.20 en 22.30 uur. In verband met deze actie zullen 8000 ïnaamelingsplaatsen worden ingericht, bestaande uit 3000 postkantoren en 8000 scholen. Tijdens en na de uitzending zullen re- portageflitsen worden getoond vanuit twee ïnzamelingsposten in Drachten en Venlo. Opname van geestelijk gehandicapten in gezinsvervangende tehuizen ver dient de voorkeur boven verpleegin richtingen. De organisaties voor zwak zinnigenzorg hebben eertijds ai naar een oplossing gezocht. Men vond die in het gezinsvervangende tehuis, waarvan er nu vele in ons land gevestigd zijn. Voor de geestelijk gehandicapte, die deelneemt aan de plaatselijke samenle ving en die werkzaam is aan een be schutte werkplaats houdt een dergelijke oplossing een grote zekerheid in. Bo vendien komen deze tehuizen tegemoet aan de zorg van de ouders, die - door hun geleidelijk minder wordende vita liteit - steeds meer tegen het probleem van hun gehandicapte kind opzien en zich afvragen hoe het straks, als zij er niet meer zijn, met hun kind moet gaan. In het gezinsvervangende tehuis kan de geestelijk gehandicapte worden opgenomen. Er zijn echter nog mins tens 200 van deze tehuizen nodig. Om over de daarvoor benodigde gelden te kunnen beschikken zal de Stichting Geestelijk en Lichamelijk Gehandicap ten maandag via de televisie een be roep op het volk doen. VOGELVERBLIJF. - Wat is het beste isolatiemateriaal voor een vogelverblijf buiten? Ik ben van plan om het hok dubbelwandig te maken en er glaswol tussen te stoppen. In dit aan te raden? Aan de achter- en zijwanden wilde ik asbestplaten bevestigen maar nu zegt men dat deze krom trekken. Wat is hierover uw mening? Antwoord: Glaswol is een zeer goede isolatie. Ook kunt U hiervoor turfmolm, paslik of doppen gebruiken. Wel moet U er op rekenen, dat al dit materiaal verzakt en dus eens een keer bijge vuld moet worden. Van muizen heeft U bij glaswol en paslik geen last. Voor al het laatste is korrelvorming tot haast stof en de muizen voelen zich daarin in het geheel niet thuis. Verder alles goed dicht afwerken. In plaats van asbestplaten kunt U bijv. aan de binnenkant hardboard gebruiken en aan de buitenkant eternietplaten. Deze trek ken niet krom. Wel willen wij U aan raden eerst een klein muurtje aan te brengen en daarop de dubbele wand. Dit verhoogt in sterke mate de levens duur. HONDEN. Ik ben een hondenlief- hebber en zou graag een boek hebben waarin foto's en beschrijvingen van honden staan. Bestaat er zo'n boek en waar is het te krijgen? Antwoord: Een goed boek over honden dat tevens rijk geïllustreerd is, is „Wat is dat voor een hond?" door Jan van Rheenen, uitg. Thieme, Zutphen. Daar u een hondenliefhebber bent, raden wij u aan een abonnement te nemen op „Hondenwereld", dat iedere maand ver schijnt en waarin U van alles over al le mogelijke soorten honden en hon denclubs kunt vinden. Dit maandblad wordt uitgegeven door de stichting „De Hondenwereld", Baarnseweg 35. Den Dolder, post Biithoven (tel. 03402-2974). ZITA. Waar woont keizerin Zita van Oostenrijk? Antwoord: Keizerin Zita van Oostenrijk heeft geen vaste woonplaats soms ver blijft ze tijdelijk in een klooster, zon der tot een orde toe te treden, ze reist ook veel, o.a. in Amerika. Wilt u cor responderen, dan kan dat via de se cretaris van haar zoon Otto van Habs- burg, nl. Ernst Graf Thun, Villa Austria, Hindenburgstrasse 15, Pöcking bei Stamberg, Ober Bayern. De gege vens die U eventueel van hem wenst over keizerin Zita, mogen echter niet gepubliceerd worden terwijl geen in terviews worden toegestaan en ook geen handtekeningen e.d. worden ver strekt WOLLIGE MASSA - Ons huis is 40 jaar oud, de kelder is plrn. 1.30 m diep en er liggen ouderwetse rode tegels in. Normaal zijn ze schoon en fris maar bij vriezend weer komt er op de tegel vloer een witte harige laag, als het op geveegd is lijkt het een wollige masa. Een dag later lig het er weer net zo maar zodra de vorst weer uit de grond is, is het voorbij. Wat is er aan te doen? De kelder is altijd vorstvrij. Antwoord: Dit komt doordat de kelder vochtig is en vandaar dit witte uit slag. U kunt verbetering aanbrengen door het volgende: a. Zet in de kelder schotels met onge bluste kalk. Deze trekt het vocht aan. Wanneer de kalk geblust is, weer nieu we ongebluste kalk gebruiken. b. Door beter te ventileren, dus raam of ramen steeds open te zetten, behalve bij regen of mist. c. Stel eens een onderzoek in hoe de toestand onder de vloer is. Vaak wor den de tegels maar op de gewone grond gelegd met het bovengenoemde gevolg. Onder de tegels hoort een 25 cm dikke laag zuiver rivierzand aanwezig te zijn. Is de grond slecht, dan uitgraven en «r een 25 cm dikke laag rivierzand in aanbrengen. d. Hoe is het met de waterafvoer van het huis, is deze nog goed of kan er soms door een kapotte afvoer water onder de vloer komen? Nakijken en eventueel de oorzaken wegnemen. GRAF. - Mijn vrouw haar vader is voor de tweede maal getrouwd geweest. Lang voor dit tweede huwelijk had haar vader een familiegraf gekocht waarin hij nu begraven ligt naast zijn eerste vrouw. Er is nu nog één plaats vrij in het graf. Nu wil de stiefmoeder van mijn vrouw dat die plaats op haar naam komt. Mijn vrouw wil dit echter niet graag. Wie heeft er recht op? En welke rechten heeft mijn vrouw op de inboedel, geld enz. van haar overleden vader? Antwoord: Allereerst dient te worden bepaald welk deel van de boedel aan de stiefmoeder toekomt, en welk deel de nalatenschap vormt van de overle den vader. Daarna komt de vraag m hoeverre de stiefmoeder en de dochter gerechtigd zijn in die nalatenschap. Daar er in dit geval een tweede huwe lijk in het spel is terwijl er een kind uit het eerste huwelijk is, zijn er spe ciale regelen gesteld om de rechten van dat kind te beveiligen. In dat ver band is het van belang wat de vader en de tweede echtgenote bij hun huwe lijk aan bezittingen hebben aange bracht. Wij kunnen dus niet zonder meer zeggen hoever ieders rechten gaan. Is eenmaal vastgesteld op welk deel ieder recht heeft, dan moet men zien de boedel in onderling overleg te schei den. Lukt het niet daarover tot over eenstemming te komen, dan kan men er over procederen. Het grafrecht be hoort tot de boedel en kan dus aan één der gerechtigden worden toebe deeld. Gezien de ingewikkeldheid van het geval en de belangentegenstelling welke uit uw vraag blijkt raden wij u aan u tot een notaris te wenden. U kunt dan wellicht een (kostbare) pro cedure voorkomen, doordat de notaris U raad kan. geven omtrent de weder zijdse rechten (hij moet dus eerst die oude aanbrengen nagaan) en voorts aanwijzingen kunnen geven omtrent de meest redelijke scheiding. U komt dan met minder kosten, moeite en onge noegen waarschijnlijk tot hetzelfde re sultaat als voor een rechter. ZIEKENFONDS. - Nu ik 65 jaar ben, meende ik in het algemeen ziekenfonds te kunnen worden opgenomen. Voor heen was ik particulier tegen ziekte kosten verzekerd. Bij informatie bleek dat dit wel kon maar dat ik na toe treding gedurende 1 maand de huis artsenhulp en gedurende 2 maanden de ziekenhuisverpleging voor eigen ri sico zou moeten nemen. Dat lijkt me niet aanvaardbaar, aangezien het wet telijk verboden is 2 verzekeringen naast elkaar te hebben. Antwoord: Wat men u op het kantoor van dit ziekenfonds heeft meegedeeld moet op een vergissing berusten, zo werd ons door de directeur meege deeld. Hij stelt voor om U persoonlijk daarover in te lichten als U hem te spreken vraagt met de mededeling dat U bij de krant om advies had gevraagd. KETELSTEEN. - Kan een aanslag (ke telsteen?) uit een aluminium fluitketel op de bekende wijze van uitkoken met water en azijn gebeuren of zijn hier andere middelen voor? Antwoord: Ketelsteen kunt u verwij deren door de ketel uit te koken met water, waaraan U een paar citroen- kristallen hebt toegevoegd. Na het ko ken de vloeistof langzaam laten af koelen en daarna leegschenken. De ketelsteen is dan losgeweekt en komt mee. De drogist kan U ook aan een middel tegen ketelsteen helpen. U kunt ketelsteen voorkomen door elk beetje water direct uit de ketel te gooien na het theezetten e.d. Ook dit jaar wordt het karnaval van de instuif R.K. Jong Soest weer groots opgezet. De leden van de Instuif kre gen zaterdag en zondag j.1. reeds een grandioos oorproefje in de vorm van een Prinsenbal. Beide avonden werden gevierd onder een enorme belangstel ling, zo groot zelfs, dat aan de ingang velen, wegens plaatsgebrek, moesten worden teleurgesteld. Op deze twee avonden werd ook weer door de Raad van Elf met de carnavalssteek gecol lecteerd voor een goed doel. Deze col lectes, bestemd voor het zwakke kind, afd. Eemland. brachten, met 2 geldbe dragen beschikbaar gesteld door het In- stulfbestuur en de Raad van Elf, 600.op. Het is nu het 10de jaar dat er karna val wordt gevierd en elk jaar met steeds groter succes. Aan het Carnaval, dat dit jaar het Fliptop-Knollen carnaval heet, wordt door 3 bands medegewerkt, n.d „De Boerenkapel", „De Tempting Six" en „Les Gerantos". De optocht belooft dit jaar nog weer groter en aantrekkelijker te worden dan voorgaande jaren, daar er door diverse zakenmensen medewerking is toegezegd. De katholieke lagere scholen zullen dit jaar ook met grote aantal len aanwezig zijn. Op al deze scholen is Prins Leut de 8e persoonlijk een bezoek gaan brengen. Thans kan men al rekenen op plm. 1000 kinderen. De opstelling zal rond vier uur plaats hebben bij het Verenigingsgebouw aan de Steenhoffstraat, waar tevens geju reerd zal worden. Er zullen dit jaar geen wagens beschik baar zijn waar individuelen op plaats kunnen nemen. Deze gaan allen lopen. De muziek tijdens de optocht wordt verzorgd door: P.V.O., Crescendo, Ven- delzwaaiers plus Tamboers van het Gild, St. CeciLia uit Utrecht. De Prins met zijn adjudanten en gevolg zullen meteen zeer speciaal vervoer komen, begeleid door een aantal dansmarijkes. Ook zijn er nog enkele geluidswagens plus vele andere zeer aantrekkelijke groepen. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Opgaven voor deelnamen (groepen met wagens) aan deze optocht kunnen tot uiterlijk 23 februari mondeling aan de /.aal worden opgegeven. Tijdens de optocht keurt de jury de kletling van de deelnemers, waarbij zowel voor de ouderen als de kinde ren een le, 2e en 3e prijzen (geld prijzen), en extra prijzen beschikbaar worden gesteld. Deze prijzen worden zaterdagavond en zondagmiddag tijdens het carnavals feest uitgereikt. De kinderen van de scholen krijgen deze middag na de optocht een vrij kaart voor zondagmiddag om het kin- 'iarkamaval mee te maken. De zondagmiddag, die georganiseerd, wordt door de R.K. Instuif, in samen werking met de onderwijzers, onder leiding van hoofdonderwijzer A. van de Berg, zal gehouden worden in de V W. Garage van de Gebr. van Kooy aan de Soesterbergsestraat, welke firma rijn gehele garage hiervoor belangeloos beschikbaar stelt. Deze middag zal vol zijn van diverse Kermisattracties. Ook de Coca-Cola fa brieken laten zich niet onbetuigd, daar zij reeds heeft toegezegd, dat elk kind een flesje Cola gratis krijgt. Tevens zullen er mooie prijzen zijn voor de leukste costuums. Ouders kun nen op deze middag niet worden toege laten. Aanvang 2 uur. Terwijl de noordelijke Nederlanders nauwelijks de feestmaand december te boven zijn en slechts sporadisch denken aan het volgende feest. Pasen, begint in deze dagen de mens beneden de grote rivieren zich in te stellen op dat extra feest, carnaval. Het woord alleen al roept een beetje rivaliteit op tussen noordelingen en zuiderlingen, welke meestal tot uiting komt in het opsommen van argumen ten die het carnavalsfeest ten sterkste afkeuren of verdedigen. Of men voor- of tegenstander is, de oorsprong van het carnaval grijpt zeer ver terug in het verleden. Daarover lieten we ons voor lichten door iemand die niet alleen elk jaar dit feest in het zuiden des lands of in het buitenland meemaakt, maar daarnaast een jarenlange studie over de oorsprong en de geschiedenis ervan maakte: de heer J. van der Linden, af komstig uit Nijmegen. Mardoek reed op een boot met wielen naar de Tempel „Er heeft lang onenigheid bestaan over de betekenis van het woord caranaval. In het Italiaans heet het „carnavale". Dat woord werd verklaard als „carne vale", hetgeen betekende dat er in die periode vlees mocht worden genuttigd. Maar in andere landen waar carnaval evenzeer wordt gevierd, mag juist geen vlees worden gegeten, zodat die uitleg niet juist kon zijn. Tegenwoordig is men er wel van overtuigd dat het van „carrus navalis" is afgeleid, en dat heeft een heel andere betekenis. Het betekent boot op wielen, en dat brengt ons veel verder op het spoor van de oorsprong." Dat is het antwoord op onze eerste vragen, en we willen graag weten waar dit boot vandaan komt. „Die boot op wielen is al bekend in heel oude beschrijvingen van nieuw jaarsfeesten in Babylonië. In het oude Babel werd op die dag het beeld van de god Mardoek in een boot gezet en naar de stad gevoerd. Het beeld werd bewaard in een voorstad. Iedereen wil de het zien en zo ntstond een optocht, op weg naar de hoofdtempel. Het laat ste gedeelte van de reis werd de boot op wielen door de straten gevoerd. Mardoek volbracht jaarlijks een reis om de oceanen heen, ging dan aan het eind van het jaar ten onder om her boren in het nieuwe jaar zijn reis op nieuw te maken. Het verschijnsel van die boot is ook nu nog herkenbaar in de optochten die plaats vinden bij het carnaval. In Franse optochten heet ze de coutille, in Duitsland is het Triumf- wagen, in Engeland is het een trein, verbonden met Robin Hood-optochten". REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 HINDERWET Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet. ter algemene kennis, dat ter ge meente-secretarie van Soest ter inzage zijn gelegd verzoeken met bijlagen van: a. A. Rossewij, Generaal Winkelman- straal 115 te Soesterberg, om vergun ning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een in richting bestemd tot opslag van pro paan- en butagasflassen (totaal 300 Li ter), in het perceel Generaal Winkel- manstraat 115 te Soesterberg, kada straal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 3089. b. D. L. van Zanten (fa. C.R.O.S.), Amersfoortsestraat 77 te Soesterberg, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in weTking houden van een reparatie-inrichting van cara vans (servicediensten), in het perceel Sterenbergweg 38a te Soesterberg, ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr 2617. c. Th. H. Seinen, Amersfoortsestraat 5 te Soesterberg, een nieuwe, de ge hele inrichting omvattende vergunnnig voor een herstel werkplaats van auto mobielen alsmede de opslag van cara vans, in het perceel Amersfoortsestraat 5, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 1887. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen dezer vergunningen in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zullen op dinsdag, 5 maart a.s., des voormiddags, resp. te 10.00, 10.30 en 12.00 uur, in het gemeentehuis openbare zittingen worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken kunnen worden ingebracht. Soest, 16 februari 1968. AANGIFTE VAN STIEREN De burgemeester van Soest herinnert aan de bepaling, dat iedere houder van een stier van 8 maanden of ouder verplicht is daarvan aangifte te doen bij de burgemeester der gemeente, waar de stier wordt gehouden, binnen een maand, nadat de stier acht maanden is geworden of, indien de stier reeds acht maanden oud was toen hij in zijn bezit kwam, binnen een maand na dit laatste tijdstip. Deze aangifte kan geschieden op een daartoe vastgesteld formulier, hetwelk ter gemeentesecretaris kosteloos ver krijgbaar is. Het moet onder meer in houden leeftijd, kleur, nummer van in schrijving in één der registers van een door de commissie erkend rundvee stamboek of erkende rundveefokvereni ging of, bij gebreke daarvan, bijzondere kentekenen van de stier, benevens me dedeling of de stier al dan niet reeds goed- of afgekeurd is. Van de aangifte ontvangt de stierhou der een bewijs. Dit bewijs moet in zijn bezit zijn, aangezien het steeds op eerste vordering moet worden vertoond aan de politie. Van het afschaffen of sterven van een zodanig dier moet binnen veertien da gen aangifte worden gedaan bij de burgemeester. Soest, 16 februari 1968. Heidense feesten Het is dus oorspronkelijk een heidens feest? „Dat zijn bijna alle bekende feesten. Ze houden vaak verband met de kringloop van de natuur en de werkzaamheden op het land. Kerstmis bijvoorbeeld is in wezen terug te voeren op het ger- maanse Joelfeest. Enkele Joodse feest dagen blijken samensmeltingen te zijn van in de woestijn ontstane feesten en die zij in Kanaan tegenkwamen. En vergeet onze kerstboom niet. Alle we reldgodsdiensten kennen dat verschijn sel. De Islam heeft allerlei heidense elementen van oudere godsdiensten overgenomen, evenals de Boeddhistische leer". Welk gebeuren werd door het carnaval vertegenwoordigd? „Als we weer even terugkijken naar Babylonië was die dag van het nieuwe jaar bedoeld als vreugdeuiting omdat de terugkeer van de zon licht en warm te, dus ook vruchtbaarheid meebracht. Natuurlijk kenden zij met hun klimaat niet zo'n sterk verschil tussen zomer en winter als wij. Daarom ontstond in onze streken een splitsing. Wij kennen eerst het kerst- en nieuwjaarsfeest, en pas later het carnaval. Dat komt om dat onze winter veel strenger is en de komst van de lente veel later valt. Bij de nadering daarvan gaat men hier carnaval vieren". Veranderingen Is het carnaval door de loop der eeu wen hetzelide gebleven of ondergaat het veranderingen? Verschilt de vie ring onderling in steden of landen? „Er zijn vele verschillen. In ons land wordt het drie dagen voor Aswoensdag gevierd. Dat schijnt ook meer ingang in andere landen te vinden. Maar enkele eeuwen terug werd het langer ge vierd, vooral in het zuiden van Euro pa. Dan duurde het van eind december tot Aswoensdag. In Rusland was het gespitst in twee perioden. Italië was vooral in de 18de eeuw be kend om zijn carnavals. Venetië kende de maskeradefeesten. Door het onher kenbaar zijn van de mensen hadden ze de vrijheid allerlei dingen uit te halen die normaal niet gingen. Er was ook vuurwerk aan verbonden. Rome trok veel buitenlanders, daar kenden ze de paardenrennen, confetti en bloemenge- vechten. Duitsland heeft een nogal aparte ontwikkeling. Daar hield op de Hertendag een als hert verklede man een grappige rede. Paiijs kende oor spronkelijk een optocht waarin een os met vergulde horens het hoofdmotief was. Later kwamen er de praalwagens, net als bij ons. In sommige streken is het carnaval na de reformatie nog ver boden geweest. Maar in de 19de eeuw zijn die verboden ingetrokken, daarna leefde het carnaval in die streken weer op. De ontwikkeling daarvan was zo sterk dat ook in protestantse streken pogingen zijn gedaan om tot carnavals viering te komen. Maar toch nooit met hetzelfde succes." Zotheid Van de oorspronkelijke bedoeling van het feest is nu eigenlijk niet veel over gebleven? „Och, de vreugde is gebleven. Dat kan ook als de vreugde voor de terugkeer van het voorjaar worden uitgelegd. Die vTeugde is het voornaamste. Ze stamt tenslotte uit heel oude tijden. En dat het carnavalsfeest nog altijd reden van bestaan heeft blijkt wel als het van daag of morgen weer zover is, de or kesten gaan spelen, de mensen zingen en de optochten door de straten trek ken. Dan is het weer carnaval en zullen de mensen die er niet mee zijn opgegroeid, weer tevergeefs trachten het te begrij pen". Bosstraat 5, telefoon 2543 en Van Lenneplaan 47, telefoon 6621. MINIMUM BESTAAN We zijn onze heer Kantman wel zeer dankbaar, dat hij deze keer het oog eens richt op „het minimum bestaan". En vooral ook dat hij de werkelijke toestand ten aanzien van de z.g.n. „wel vaart" voor velen in ons land op deze wijze durft te belichten. Het bruto-loon voor de werkenden ls verhoogd van 128,— tot 131,— per week. Wat zal er netto overblijven. Ze ker geen welvaart. Echter nog erger Is het gesteld met hen, die de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt en nu van de A.O.W. alleen moeten leven, dit ls thans 89,bruto peT week (voor man en vrouw). Bedenken wij dat deze men sen van dit „welvaartbedrag" nu ook nog loonbelasting moeten gaan betalen, dan wordt het toch wel een droevige zaak. Over een verzorgde oude dag ge sproken. Ach ia de Bijstandswet is eT ook nog zult U zeggen. Maar wat wilt U, talrij ke 65-jarigen en ouderen hebben hun werkende leven lang hun eigen kostje verdiend en deze weigeren nu perti nent om als balsem op de maatschap pelijke sociale dis-harmonie nu hun „hand" op te houden. Ook al noemt men dat dan een „recht". Dus dan maar geen bijstandswet, met als gevolg, dat thans talrijke 65 jaar en ouderen overgeleverd zijn aan zorgen en dikwijls de grootste ellende. Inderdaad een probleem, waarbij onze regering (ook de kamers der Staten Generaal) veelal na rijp beraad de rijkdom en de armoede voor talrijke landgenoten bepalen. En deze mensen kiezen wij zelf. H. W. KORENEEF. Hobbemalaan 44, Soest. K.V.G. Afdeling Soest, hoopt maandag 19 februari a.s. een gezellige Franse avond te houden. Op aller komst wordt gerekend. Iedereen, die hiervoor belangstelling heeft is van harte welkom. Morgenochtend, 9 uur. heeft aan het slachthuis wederom verkoop van vlees plaats aan de houders van grijze kaar ten, genummerd van 1 tot en met 63, en gele kaarten, genummerd van 271 tot en met 275 en 1 tot en met 75. Grote collectie TRAININGSPAKKEN. Sport- en Campingshop „City" Grootste sportzaak van 't Gooi. Nieuw Baarnstraat 39, Baarn, tel. 2490 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Rio Tunuyan" 21 febr. Australië: ms „Dresden" 19 febr. Brazilië: ms „Gaasterland" 20 febr. Canada: ms „Bernd Wesch II" 19 febr. en ms „Atlantic Span" 22 febr. Chili: ms „Ares" 20 febr. Indonesië: ms „Thamrin" 19 febr. Ned. Antillen: ms „Neptunus" 20 febr. Nieuw-Zeeland: ms „Tarifa" 19 febr. Suriname: ms „Oranje Nasau" 21 febr. Verenigde Staten van Amerika: ms „At lantic Span" 22 febr. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ss „Overijsel" 21 febr. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. In de West-Europese Unie (W.E.U.) zijn de Zes van de E.E.G. en Groot-Brit tan nië verenigd. Het voornaamste be lang van deze club is thans wel dat hierin de E.E.G. en de daartoe door een Frans veto niet toegelaten Engel sen elkaar kunnen ontmoeten. En in dat gezelschap is nu een voorstel van de Benelux ter tafel gebracht dat be oogt een vorm te vinden van samen werking op allerlei gebied tussen En geland en allerlei groeperingen van E.E.G.-leden. Een soort omzeiling dus van het Franse veto, met uiteraard wel enige beperkingen, want de EJE.G. heeft wel enige gezamenlijke voorschriften op douanegebied bijvoorbeeld die het onmogelijk maken de Britten als het ware zonder lidmaatschap de E.E.G. binnen te smokkelen. Het oogmerk van het Beneluxplan ls vooruit te lopen op een toekomstig lid maatschap van Londen en vast voorbe reidingen te treffen die de aansluiting zullen kunnen verhaasten en soepeler maken. Bovendien zijn er enige concre te voordelen te verwacht: i voor beide partijen door overeenkomsten op het gebied van de technologie en derge lijke. En tenslotte maakt men op deze wijze ook Engeland vast wat Europe- ser. Frankrijk heeft zich niet de moeite ge geven zich fel te verweren. De Franse staatssecretaris - een minister kon er niet af - zei vaaglijk iets van wel aar dig, maar Parijs had de stukken eigen lijk nog niet zo degelijk bestudeerd. Het ziet er naar uit dat dit ook niet hoeft. Want bij alle mondelinge lof uit Duits land voor het Benelux-plan heeft kan selier Kiesinger op Italië pressie uit geoefend eraan mee te werken dat vooral oplossingen worden gezocht in E.E.G.-verband en niet daarbuiten. In duidelijker taal betekent dit: niet mee werken aan deze poging Engeland meer bij het Europa van de Zes te betrek ken. En zolang Duitsland uit vrees voor Franse boosheid al diplomatieke strijd tegen het Beneluxplan voert, kan Parijs zich permitteren vriendelijke en tot niets verplichtende opmerkingen te ma ken. Zo krijgt men zijn zin zonder zelf de kwade pier te hoeven te zijn die met veto's slingert.

Soester Courant | 1968 | | pagina 3