de ideale dracht 2.50 - 2.95 - 3.95 MIDDELMAN MODE Wèl sympathie voor de Russen, maar NABIJE OOSTEN NIET ROOD WERELDKAMPIOEN SCHAP VOETBAL SOWJET-SPIONAGECHEF LIEP OVER Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 NUH0F BAARN GOEDE VERKOOPSTER ACCURATE KRACHT DRUKKERIJ SMIT Nu voorradig in alle modekleuren r Arabieren binden zich niet Meer anti-westers dan pro-communistisch Loting voorronden Voor Nederland niet ongunstig Ontmaskering van duizenden agenten een slag voor de Sowjet-Unie Afscheid op Zonnegloren Hij is geen Olympisch kampioen Eiermarkt S.V.V.-vollevbal Aanvulling agenda gemeenteraadsvergadering J. van Delden, 22 februari a.s. geen spreekuur. P.ten Berge, GEEN SPREEKUUR. Dekzeilen Bent U een met ervaring in damesmode Kunt U onze cliënten prettig en kundig advies geven Van Weedestraat 5A-B Telefoon 2504 DINSDAG 20 FEBRUARI 1968 In het nabije oosten is de toekomst even onzeker als de uitslag van een groot scheepse loterij. Ook na dc oorlog tussen Israël en zijn Arabische buurstaten wordt het politieke landschap van dit strategisch zo belangrijke gebied niet door een koesterende zon beschenen. De contraverse tussen Israël en de Arabische landen is slechts één aspect van de politieke problemen, die zich in het nabije oosten manifesteren. Primair is dit gebied een schaakstuk geworden tussen oost en west. Tijdens de oorlog tegen Israël heeft de Sowjet-Unie Nasser en zijn paladijnen niet met troepen dan toch met woorden gesteund. In landen als Egypte, Irak, Syrië en Algerije is dc sympathie voor de Russen groter dan die voor dc Amerikanen. Toch zou het overdreven en zelfs onjuist zijn om te beweren, dat de Arabische landen geheel in de greep van het communisme zijn geraakt. In feite heeft het commu nisme hier minder veroveringen gemaakt dan men in het westen soms aanneemt of suggereert. De U.S.S.R. bepaalde zijn taktiek ten opzichte van het nabije oosten. Er werd gestreefd naar het vestigen van commu nistische cellen in de verschillende Ara bische landen. De Russen vonden voor namelijk steun bij allerlei niet-Islami- tische minderheden, maar veel schoten ze er niet mee op. Koerswijzigingen In 1941 kwam de Sowjet-Unie in een moeilijk parket door de oorlog met Duitsland Hierdoor werden de Russen bondgenoten van de in het nabije oosten zo gehate Engelsen. Na de oorlog wijzigde het Kremlin zijn taktiek. Rusland wierp zich op als de kampioen van het anti-kolonialisme. Sta- lin en zijn mannen hoopten dat het com munisme aan zou slaan bij de arbeiders massa's in de voormalige koloniale lan den. Van de goeddeels verburgerlijkte arbeiders in West-Europa en Amerika had men immers weinig te hopen. Maar in de praktijk bleek het voor de Russen moeilijk een konsekwente poli tiek ten opzichte van pas onafhankelijke staten te volgen. Zo stond het Kremlin voor een moeilijk alternatief, toen Israël een vrije, onafhankelijke staat werd. Door Israël te erkennen zou de Sowjet- Unie veel goodwill bij de Arabische lan den verspelen. Toch hebben de Russen Israël erkend, dit echter alleen met de bedoeling om de Britse positie in het nabije oosten te verzwakken. „Neutralistisch" Kort na de tweede wereldoorlog tracht ten zowel de westelijke staten als het communistische blok hun invloed in het nabije oosten te versterken. De Verenigde Staten namen als het ware de wacht van Engeland over. Iran en Irak werden opgenomen in het Bagdad-pact en Tur kije trad toe tot de N.A.V.O. Wederom wijzigde Rusland zijn taktiek. Het Kremlin moedigde nu een neutralis- tische (lees anti-westerse) houding aan. Door middel van kostbare wapenleve ranties trachtten de Russen de Arabieren aan zich te binden. Daarbij kwam het verlenen van technische en economische hulp, vastgelegd in tal van vriendschaps verdragen. Deze politiek legde het Kremlin geen windeieren. De anti-westerse houding, waartoe de bolsjewieken de Arabieren aanzetten, kreeg voedsel door het con flict tussen Arabieren en Joden. Het westen steunde immers Israël en daar door werden de vijanden van de Joodse staat als het ware in de armen van de Russen gedreven. Verknoeid Daar kwam bij, dat de politiek van het westen ten opzichte van de Arabische Het nabije oosten, terecht het hart van de wereld genoemd, biedt een ingewik keld mozaïek van kenmerken en dus van problemen. Steeds heersen er span ningen in dit gebied, waar de felle hitte van de woestijn bezwangerd is met de geur van felbegeerde aardolie. Vóór de val van het Russische tsarenrijk heerste er een gespannen verhouding tussen de Russen en de Ottomanen. Maar zodra de Sowjets de macht hadden ge grepen, werd in Bakoe een „congres van oosterse volkeren" belegd, waar vooral het Britse imperialisme scherp aan de kaak werd gesteld. De Britten bezetten in die tijd immers de voornaamste sleu telposities in het nabije oosten, hetgeen de bolsjewieken een doorn in het oog was. Ze loerden zelf op een machtspo sitie in dit gebied. „De voorronden vormen het moeilijkste stuk van de lange weg naar het wereld kampioenschap". aldus de bondscoach van de K.N.V.B. George Kessler na de loting van die voorronden in Casablanca. „Je moet ervan uitgaan", zegt Kessler, „dat elke volgende tegenstander de moei lijkste is". De meeste nationale coaches zijn het er over eens, dat de kleine en grote landen qua niveau steeds meer naar elkaar toe groeien. Daarom is elke tegenstander ge vaarlijk, we mogen niemand onderschat ten". Bij de loting werd Nederlands in groep 8 van de Europese voorronden in gedeeld met Bulgarije, Luxemburg en Polen. Het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal wordt van 31 mei tot 21 juni 1970 in Mexico gehouden. Zestien landen zullen er aan deelnemen, waar van tot nu toe alleen Engeland (wereld kampioen 1966) en Mexico als organise rend land zeker zijn. Voorts komen de acht groepswinnaars uit Europa, drie landen uit Zuid-Amerika en één uit Azië, Afrika en de groep Midden- en Noord-Amerika. De voorronden moeten vóór 31 december 1969 zijn gespeeld. Aanpakken De indeling met Bulgarije, Polen en Lu xemburg had voor Nederland gunstiger en ongunstiger kunnen zijn. In ieder ge val weten de Nederlanders heel goed, dat zij deze tegenstander niet kunnen onderschatten. Kessler wil met zijn jongens naar de wereldkampioenschappen en zij hebben de zeer reële mogelijkheid daartoe door flink te trainen en hard aan te pakken in alle wedstrijden. Het is al gebleken, dat de Nederlanders als zij zich volledig inzetten weinig of niet hoeven onder te doen voor de sterkste Europese voetbal- naties. Van Luxemburg moet zowel uit als thuis gewonnen kunnen worden. Vóór Kesslers tijd heeft Nederlands zich eens laten beetnemen door de jongens uit het groothertogdom, maar dat hoeft niet meer voor te komen. Bulgarije heeft een harde spelopvatting, niet bepaald het speltype waar de Nederlanders goed te gen op kunnen, maar doelpunten maken is voor de balkanbewoners altijd moei lijk. De bal het doel in pingelen is hun kracht, maar een resolute verdediging laat dat meestal niet toe. Kansen Het spelpeil in Polen is de laatste jaren sterk vooruit gegaan. Dat is mede te zien aan het succes van Gornik Zabrze in het toernooi om de Europacup I, waarin het de Russische kampioen Dynamo Kiew uitschakelde. Zij zijn als de gevaarlijkste tegenstanders voor het Nederlands elftal te zien. Het Poolse speltype heeft enige ver wantschap aan het onze. De Slavische drang naar schoonheid is vrij groot en daardoor neemt de beheersing van de techniek bij de Polen een belangrijke plaats in. Maar hun drang naar schoon heid wordt aangevuld en enigszins be teugeld door de wetenschap, dat een wedstrijd door doelpunten wordt beslist. Onze jongens hebben een reële kans om deze groep te winnen. Daartoe zullen alle drie de thuiswedstrijden moeten worden gewonnen. Bij de uitwedstrijden moet eveneens van Luxemburg kunnen worden gewonnen en als tegen Bulgarije en Polen dan kan worden gelijkgespeeld, ligt de weg naar Mexico open. Hard werken is in alle wedstrijden een eerste vereiste. En grote steun van het Nederlandse voetbalminnende publiek kan voor de voetballers een behoorlijke stimulans zijn. Prognose Onderstaand de indeling van de overige groepen, waarbij wij de landen in de volgorde hebben geplaatst van de door ons verwachte eindstand Groep 1: Portugal, Roemenië, Zwitser land, Griekenland. Groep 2: Hongarije, Tsjechoslowakije, Ierse Vrijstaat en Denemarken. Groep 3: Italië, Oost-Duitsland en Wales. Groep 4: Rusland, Noord-Ierland en Tur kije. Groep 5. Zweden, Frankrijk en Noorwe gen. Groep 6: Zuidslavië, Spanje, België en Finland. Groep 7: West-Duitsland, Schotland, Oostenrijk en Cyprus. staten verre van gelukkig was. Het wes ten wist zich geen raad met de inge wikkelde situatie en schonk trouwens aan dit internationaal zo belangrijke ge bied te weinig aandacht. En voorzover men er wel aandacht aan schonk, ge beurde dit op een hoogst belabberde ma nier. De korte oorlog die Frankrijk en Enge land na de sluiting van het Suez-kanaal tegen Nasser voerden, is daar een bewijs van. Weliswaar sloten de Verenigde Sta ten zich toen niet bij deze bondgenoten aan, maar in het nabije oosten meent men dat Amerika de kruistocht van de Engelsen en Fransen wel degelijk goed keurde, maar alleen officieel verwierp om goede maatjes met Nasser te blijven. In de zomer van 1967, toen de oorlog tussen Israël en zijn buurstaten uitbrak, heeft de Sowjet-Unie haar Arabische vrienden steeds gesteund. En na de oor log zijn de wapenleveranties aan de Ara bische landen gewoon doorgegaan. Ongeschikt Toch zou het onjuist zijn te beweren dat de Sowjet-Unie zich op deze manier een machtspositie in het nabije oosten heeft veroverd en verschillende Arabische lan den reeds tot het communisme zijn be keerd. Er bestaan bijvoorbeeld duidelijke ver schillen tussen het marxistische commu nisme en Nassers Arabisch socialisme. Weliswaar is ook Nasser's voornaamste doel te komen tot een socialisatie der produktiemiddelen, maar deze doelstel ling wordt niet verwezenlijkt volgens de richtlijnen van het marxistisch-leninis- tisch socialisme. Maar wat een communistische heer schappij toch wel in de eerste plaats in de weg staat, is de mentaliteit van de Arabieren zelf. De volkeren van het na bije oosten zijn qua mentaliteit al even min geschikt voor het communisme als voor de westerse democratie. Angst Er is niets waar de gemiddelde Arabier zo n grote angst voor heeft als voor een politiek engagement. De Arabier wil zich niet binden, hij kan het zelfs niet. In de politiek kan men op deze mensen nooit rekenen. Hun onberekenbaarheid wordt vaak aangezien voor onbetrouwbaarheid, maar in diepste wezen berust ze op de angst om afhankelijk te zijn van een of andere buitenlandse macht. Met het westen, in het bijzonder met Engeland, hebben de landen van het na bije oosten geen gelukkige ervaringen gehad. In een vroeger tijdperk werden zij overheerst door de Turken. De angst om zich nu aan de Sowjet-Unie te bin den is ook zeer groot. Weliswaar gaat de sympathie van de Arabische landen mo menteel naar de Sowjet-Unie uit, maar dat wordt voornamelijk veroorzaakt door de botsingen met de Westerse landen. Zodra de Arabieren al te zeer afhanke lijk zouden worden van de Russen, zou den zij de banden met dit land door snijden om zich aldus het idee in te pra ten dat ze toch echt volkomen onafhan kelijk zijn. In het Kremlin is men natuurlijk ook op de hoogte van deze typische geaardheid van de Arabische volkeren. Daarom zul len de Russen wel uitkijken om in het nabije oosten een greep naar de macht te doen. Zij zijn al lang blij als de Ara bieren zich kritisch tegenover het wes ten opstellen. Want elke verzwakking van de westerse positie betekent winst voor de communisten en dus voor de Sowjets. Maar het gaat te ver om deze winst uit te leggen als een bewijs van de communistische gezindheid der Ara bische volkeren. Zij zijn noch democra tisch noch communistisch. Irrationele factoren bepalen nog immer de politieke situatie in het nabije oosten en noch Amerika noch Rusland zullen ooit vol ledig op de loyaliteit van de Arabieren kunnen rekenen. In de middaguren van de 3de oktober 1967 meldde zich bij de Amerikaanse ge heime dienst (C.I.A.) sectie Duitsland, een 45-jarige, keurig geklede heer, die in slechts Engels verklaarde luitenant kolonel Jevgeniv Jevgenyewitsch Runge van de Russische geheime dienst (K.G.B./ M.V.D.) te zijn. De overste toonde de Amerikanen ten overvloede zijn papieren en toen er een dag later grote opwinding heerste in het hoofdkwartier van de afdeling K.G.B. in de Oostberlijnse voorstad Pankow, be- begrepen de insiders der westelijke ge heime diensten, dat er in de persoon van overste Runge een wel „zeer grote vis" in hun net was geraakt. De Sowjet-spionagechef werd op 4 ok tober overgebracht naar Heidelberg, waar een aanvang werd gemaakt met het verhoor. Aanwezig waren om. een aantal leidinggevende Amerikaanse, Franse, Engelse en Westduitse stafoffi cieren van de in West-Duitsland ger gerde buitenlandse legeronderdelen. De Russische overloper deed tijdens de on dervragingen een aantal opzienbarende onthullingen over een tweetal Sowjet- spionagegroepen die op hoog nievau waren ingebouwd en waarvan hij de lei ding had: één in het Westduitse minis terie van buitenlandse zaken in Bonn èn een in de Franse ambassade in Bad Go- desberg. Het verraad werkte aan Russische zijde als een donderslag bij heldere hemel. Aan het ondergronds gewroet door hun agenten in West-Duitsland werd een ver nietigende slag toegebracht, temeer daar de luitenant-kolonel bereid bleek om daadwerkelijk te gaan medewerken aan de bestrijding van de „rode" spionage en infiltraties van die zijde in het wes ten. Arrestaties De klap heeft echter ook haar uitwer king in het andere kamp niet gemist en werkt thans nog steeds na in de vorm van onverwachte huiszoekingen en ar restaties. Zo heeft Runge bijv. de namen van zijn Duitse agenten aan de C.I.A. bekend ge maakt, waaronder zich lieden bevonden met uitstekende posities, zoals mevrouw Leonore Sütterling, 39 jaar, eerste secre taresse bij het ministerie van buiten landse zaken, afdeling codes, en haar echtgenoot Heinz Sütterling, 43 jaar, persfotograaf, terwijl bij de Franse am bassade in Bad Godesberg konden wor den gearresteerd de 44-jarige suppoost Leopold Pichel en Martin Marggraf, 41 jaar, messbediende bij die ambassade. Zij zijn met anderen ter beschikking ge steld van de procureur-generaal bij het Opperste Gerechtshof, dr. Martin in Karlsruhe, die belast is met de behan deling van spionagezaken. De spionne Leonore Sütterling zag kans om in haar cel zelfmoord te plegen. Haar echtgenoot werd in 1958 in Oost- Berlijn als agent aangesteld. Hij foto grafeerde de stukken welke door zijn vrouw ((zonder dat iemand dit bemerkte) van het departement mee naar huis wer den genomen en bracht alle foto-copieën naar Oost-Berlijn. De bij het Westduitse ministerie van buitenlandse zaken in ge bruik zijnde codes werden compleet met sleutel in handen der Russen gespeeld en men moest bij dat departement on middellijk nieuwe geheimschriften sa menstellen. Verdwenen raket Met behulp van de gewezen Sowjet- spionage-chef voor West-Duitsland. kon worden vastgesteld, dat alleen al in de Westduitse bondsrepubliek circa zesdui zend rode geheime agenten actief werk zaam zijn, waarvan er afgelopen jaar tweeduizend konden worden gearresteerd en ontmaskerd. Dat de-e mensen soms erg actief zijn, bleef overduidelijk uit het feit, dat in de nachtelijke uren van een der laatste ok toberdagen van 1967, enkele agenten van de Tsjechische geheime dienst kans heb ben gezien om uit een Westduitse mili taire opslagplaats op de vliegbasis Neu- burg een raket van het type „Sidewin der" ter lengte van 3 meter, geheel com pleet met springstoflading, te ontvreem den. Deze vliegbasis met de daarbij behorende opslagplaatsen worden dag en nacht door zwaar bewapende dubbelposten bewaakt en het is tot op heden nog steeds een raadsel, op welke wijze, met welke mid delen en langs welke weg deze wel zeer geheimzinnige diefstal werd gepleegd. Miljonair De Westduitse veiligheidsdiensten heb ben hun activiteit verhoogd en de ar restaties zijn thans niet van de lucht. Enorm veel opzien baarde de insluiting van de directeur-eigenaar van het Foto- Porst-Verzendhuis in Neurenberg, de miljonair Hansheinz Porst, 45 jaar, van diens oom Karl Böhm, 54 jaar, publicist van beroep, wonende in Oost-Berlijn en van de 50 jaar oude Alfred Pilny, cor rector bij het Porst-concern. Zij zijn overgebracht naar het huis van bewa ring in Karlsruhe, verdacht van spionage ten gunste van de Sowjet-Unie. Hansheinz Porst bezat een sportvlieg- tuig, voorzien van een Zwitsers kenteken H.B.-G.A.T. en fotografeerde van uit de lucht de in West-Duitsland gele gen militaire objecten, waaronder vlieg tuigen, tanks, geschut, vliegvelden en kazarnementen ten behoeve van de Sow jet-Unie. Hij werkte ook aan de ont wikkeling (research) van de zogenaamde valse kleurenfilm, waarvan in de we reld der spionage in steeds toenemende mate gebruik wordt gemaakt. Het spio- nage-materiaal werd naar Oost-Berlijn gebracht en aldaar overgegeven aan de oom van Porst, Karl Böhm, die het dan aan de Russen overhandigde. Böhm is een overtuigd communist en bezocht regelmatig West-Duitsland. Bij één van zijn bezoeken werd hij door de Westduitse veiligheidsdienst gearresteerd. De corresctor Pilny was werkzaam in het bedrijf van Porst en werkte in Oost- Berlijn bij het „centraal bureau voor de uitgifte van wetenschappelijke werken". Pilny's spionage-arbeid bestond uit het overseinen van radioberichten vanuit West-Duitsland naar de Oostduitse vei ligheidsdienst (S.S.D.) in Oost-Berlijn en hij stond in tegenstelling met de ove rige arrestanten niet in Russische doch in Oostduitse (S.S.D.) dienst. Hoofdzuster A. L. M. Pruis, adjunct- directrice van ziekenhuis Zonnegloren, die ruim zeven jaar aan Zonnegloren is verbonden geweest, heeft dezer dagen, wegens haar huwelijk, afscheid geno men van het bestuur van Zonnegloren. Bij die gelegenheid werd haar door de voorzitter een enveloppe met inhoud aangeboden. Donderdagavond nam het gehele perso neel afscheid van hoofdzuster Pruis, die j.1. maandag in Den Haag in het hu welijk is getreden. De recreatiezaal van Zonnegloren was geheel bezet, toen de heer Mol het openingswoord sprak. Twaalf leerling-verpleegsters voerden voor de pauze enige schetsjes op en daarna was het podium in een school klas veranderd. Hierbij werd uitgebeeld het leven van hoofdzuster Pruis, die in 1932 als on derwijzeres haar loopbaan begon. De jeugdige zustertjes hebben er veel werk van gemaakt en zij hebben hun geliefde hoofdzuster een aangename af scheidsavond bereid. Het gezamenlijke personeel bood hoofdzuster Pruis een pracht servies aan. Aan het einde dankte zuster Pruis voor het gebodene. Zij zal Zonnegloren niet gauw vergeten. maar wel is hij de kampioen in vele kinderharten! Zelfs reporters in Grenoble, hielden er rekening mee, dat de Nederlandse kindertjes onder geen beding tegen ze ven uur de uitzending willen missen van „Pipo de clown" met zijn charman te Mammalou, met die heerlijk gekke Kluck Klucken die onverbeterlijke Dik ke Deur. Om nog maar niet te spreken van de papegaai en het ezeltje Nononono, de Kluck Kluck en die onverbeterlijke Dik- tra. De populariteit van deze groep arties ten is onvoorstelbaar groot en de serie is dan ook nog lang niet ten einde. Eigenlijk hoort een clown thuis in een echt circus en dat hebben de produ cers van deze „kleine feuilleton in vele delen" ook ingezien. Daarom gaan ze op donderdag 22 en vrijdag 23 februari a.s. opnamen maken in het vaste circusgebouw van Toni Boltini's Circuspresidente, Amersfoort- sestraat 78 te Soesterberg. Het worden dan drukke dagen voor Cor Witschge, Herbert Joeks en de vele andere medewerkers, 's Morgens te ze ven uur begint het schminken al en de opnamen voor maar liefst zeven af leveringen duren de gehele dag door, tot 's avonds zes uur. Ongetwijfeld worden het echter ook dagen, die van de fijne zijn. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 50.000 stuks in prijzen van ƒ11,25 tot ƒ13.Middenprijs ƒ12,25. Prijs per kg ƒ1.94. J Vorige week werd S.V.V. door louter dames vertegenwoordigd. In de eerste plaats het eerste dames team, dat uitkwam tegen het eerste van V.V.A. De S.V.V.-sters konden in deze wed strijd hun draai niet vinden. Wellicht zat hun de wedstrijd van een week vroeger, waarin met drie invalsters werd gespeeld, nog in de benen en hadden degenen die ziek geweest waren hun vorm nog niet hervonden. In ieder geval ging de wedstrijd met 3-0 verlo ren. Setstanden: 15-10, 15-12, 15-10. He* tweede damesteam werd bezigge houden door Wilhelmina. De Soester dames boden dapper weerstand, maar ze wisten geen set te winnen, hoewel ze dat wel verdiend hadden. Met 3-0 sleepten de dames van Wilhelmina de o*'erwinning uit het vuur. Setstanden: 15-11, 15-4, 15-12. Alleen van het derde damesteam kun nen we goed nieuws melden. Van het hoger geplaatste V.I.O.S. 4 wonnen de dames met 2-1. Programma deze week: Woensdag, 19.15 uur: Ons Belang-S.V.V. 4 (heren). 18.30 uur: V.I.O.S. b-S.V.V. (meisjes). 20.45 uur: S.V.V. 1-Panters (dames). 21.30 uur: Spirit 3-S.V.V. 1 (heren). Donderdag: 19.15 uur: A.G.A.V.S.- S.V.V. 2 (heren). 20.00 uur: S.V.V. 4- Spirit 4 (heren). Alle wedstrijden worden gespeeld in de sporthal in Amersfoort aan het Boog schutterplein. O C 10. f. Voorstel tot verkoop van grond gelegen aan het Dorpsplein te Soester berg aan de stichting Dorpshuis te Soesterberg. 27. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met A. A. Roest te Soest, inzake het regelen van een minnelijke voorlopige inbezitneming van enige perceelsgedeelten grond voor de door trekking van de Koningsweg. Ingekomen stukken: n. Rapport d.d. 14 februari 1968 van de commissie Gasbedrijf inzake de Gaso met voorstel dit rapport voor kennis- gevng aan te nemen. Met grote dankbaarheid dat wij hem zo lang mochten behouden, moeten wij U thans met droefheid kennis geven dat God onze innig ge liefde en zorgzame vader, behuwd- en groot vader, WILHELMUS VAN BREUKELEN, weduwnaar van MARIA PRAAG, in de gezegende leeftijd van bijna 85 jaar heeft weggenomen. Gesterkt door het H. Sacrament van de zieken gaf hij, na een geduldig gedragen lijden, in volle overgave aan Gods H. Wil. zijn ziel aan zijn Schepper terug. Soest, R. J. FONTIJN-VAN BREUKELEN A. A. VAN BREUKELEN A. L. VAN BREUKELEN-FEYTEL A. M. VAN BREUKELEN W. A. VAN BREUKELEN W. VAN BREUKELEN-REYERSE EN KLEINKINDEREN Soestdijk, 18 februari 1968. Korte Hartweg 29 Woensdag 21 februari gebeden voor de over ledene om 8 uur aan het sterfhuis. De gezongen H. Mis van Requiem zal voor zijn zielerust worden opgedragen donderdag 22 fe bruari a.s., om 10.30 uur, in de parochiekerk van Maria Onbevlekt Ontvangen te Soestdijk, waarna de bijzetting in het familiegraf aan de Kostverlorenweg. HUIDARTS, TANDARTS, donderdag 22 februari KLEINE ADVERTENTIES uitsluitend bij vooruit betaling. Tot 10 woorden 2. Elk woord meer 0,10 -Br onder nr. 15 ct. extra. Verloofd RICHARD BOYER RIA KNOOPE. 285 Maylawn Avenue Wadsworth, Ohio. Van Weedestraat 6. Te koop i.z.g.st. FIAT 600 D 1963. Van Goyen- laan 89. Huize het Oosten, modern rusthuis v. bejaarden te Bilthoven, vraagt HUIS HOUDELIJKE HULPEN v. in- of extern en een HULP v. d. linnenkamer voor extern. Soll. Rubens laan 1, Bilthoven; telefoon 03402-3745. Met grote vreugde en dankbaarheid geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje JOLANDA MARIA. T. DE KORTE H. DE KORTE- ZOETELIEF Soestdijk, 18 februari 1968. Laanstraat 64. uit P.V.C.-doek, gezoomd en geringd a ƒ2,25 per m2. Afmeting 2 x 3 en 3x4 meter. Plastic folie tot 4 meter breed in diverse dikten. Jac. van Lenneplaan 15. Telefoon 3462 Heer zoekt KAMER met kookgelegenheid of goed pension. Brieven onder no. 886 bur. S. Crt. WINKEL-WOONHUIS te huur of te koop ge vraagd. Brieven onder no. 885 bur. S. Crt. TE KOOP rotanwieg met twee matrasjes (nieuw), tevens wandelwagen. Vermeerlaan 51. TE KOOP R.A.P. brom fiets, 2 versn. voor- en achtervering, buddysit, verz. enz. Plasweg 10A, Soest. Eechtpaar zonder kinde ren zoekt te Soest een alleenstaand of HOEK HUIS, ongemeubileerd, goed onderhouden, flinke tuin. Bereid goede huur te betalen. Brieven onder no. 882 bur. S. Crt. Te huur 5-pers. CARAVAN met voortent. Katwijk aan Zee. 125,- p.w. Compl. inger. Juli en half. aug. bezet. Burg. Grothestraat 23, Soest. TE KOOP antieke secre taire, 4 antieke stoelen met tafel, alles in mahonie (gaaf). Geen handelaren. Prins Hendriklaan 62. Te koop gevraagd voor zelfbewoning WONING tot ƒ30.000,Brieven onder no. 879 bur. S. Crt. Informatie Centrum Jon geren biedt kamers aan. MEISJESBELANGEN, Koninginnelaan 13, telef. 3725, b.g.g. 5261. Te koop gunstig aan grote weg gel. vrijstaand HUIS met gr. en kl. schuur, garage, ca. 1200 m2 grond, event. bouwterr. Zeer geschikt voor dubb. bew. Aanvaarden begin mei. Prijs n.o.t.k. Brieven onder letter VB 3, bureau S. Crt. Te koop grote SALON TAFEL (blank eiken) 25,Rubenslaan 33. Te koop KINDERWAGEN i.g.st. Bosstraat 5. Te koop complete WINKLER PRINS. 18-delig, zesde druk. Bosstraat 5. Te koop HOEKHUIS met garage. Leeg te aanvaar den. Postweg 85, Soester berg. Brieven onder letter N. 883 bur. S. Crt. Gevraagd nette WERK STER voor 1 middag per week, in gezin van twee personen, geen schoon maak. Vosseveldlaan 28. WERKSTER gevraagd. Halve dag per week. Mevr. v. d. Broek, Kerkstraat 49. Dan heeft MIDDELMAN MODE een plaats voor U waar die kwaliteiten hoog gewaardeerd worden Bel of schrijf vandaag nog naar In de papierbewerkingsafdeling van onze moderne drukkerij vragen wij voor spoedige indiensttreding, een jonge met veel werklust en eventueel in bezit van rijbewijs B-E. Vakopleiding is niet vereist Wij bieden een prettige werkkring. Persoonlijke aanmelding bij Van Weedestraat 29A Soest Telefoon 2566 Panty-Nylons A. P. HILHORST 1 I

Soester Courant | 1968 | | pagina 2