S.E.C. nam afscheid van 14-jarig dagelijks bestuur Cl Burgerlijke stand E. ffloëst: EERSTE EXPOSITIERUIMTE IN SOEST WAS HET PLANKENHUYS" Krabbels van Knelis D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM Hoogste K.N.V.B.-afdelingsonderseheiding voor de heer Wilhelm DE speciaalzaak voor kleedt Uw kind BETER Vrouw op heterdaad bij winkeldiefstal betrapt Stille Omgang - Amsterdam Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Gemeenteraadsvergadering Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEEIiSTATSÖX Kleur en fle»r naar willekeur P0L1T1ETEL. 4444 DINSDAG 20 FEBRUARI 1968 Leden, oud-leden een paar ere-leden en bevriende club-relaties hebben zater dagmiddag tijdens een druk bezochte receptie in het restaurant van het Soes ter Natuurbad afscheid genomen van de heren M. J. Wilhelm, J. P. c. Veld huizen en E. J. Roeijmans. het drie manschap, dat als dagelijks bestuur van S.E.C. veertien jaar lang de lakens bij de voetbalvereniging heeft uitgedeeld, doch nu de tijd vond gekomen, om dat aan jongere krachten over te laten. Hetgeen inmiddels reeds is geschied - zij het dan, dat de pas benoemde voor zitter J. Verhoef zijn funktie al weer heeft neergelegd en zaterdag ook niet op de recptae aanwezig was. Wel aanwezig waren wethouder K. de Haan en de heer Th. M. Peet (namens gemeentebestuur en sportstichting) en heel vroeg al zelfs. Er was nog maar een handjevol mensen, dat wethouder De Haan twee minuten na het begin van de receptie hoorde zeggen, dat het herr niet iedere dag overkwam, een drieling toe te spreken. „Elk afscheid heeft zijn moeilijke kant, maar de prettige zijde is hier wel, dat u alle drie kan terugzien op een zeer belangrijke en werkzame periode", zo zei de heer De Haan. Bij alle verschil van mening, die er in de loop der jaren tussen het gemeentebestuur en de sportstichting enerzijds en het S.E.C.- bestuur anderzijds heeft bestaan, meen de de wethouder toch wel gewag te mogen maken van een prettige samen werking. Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELSWEG 11. (nabij busstation Soest-Zd.), telel 6286 GEBOREN: Amoud Theodoor, zoon van G. Donker en A. H. Waninge, Rem- brandtlaan 12. Cassandra Elise, doch ter van J. F. W. Kerkum en M. J. E. C. van Wegen, Christinalaan 45. Jean Albert, zoon van J. A. van Oest en S. van Kleef, Nieuweweg 22. Joke Mar- tine, dochter van D. A. Kamerbeek en E. A. van Dolder, Dr. de Voslaan 4. Maria Amy, dochter van G. P. Wood- ling en C. M. Tromp, De Bilt, Ds. San- deruslaan 10. Monique Daniëlle, doch ter van G. R. de Haan en M. C. A. Sta lenhoef, Van Beeklaan 15, Hoogland. Hermanus Wilhelm, zoon van W. H. J. Schlebaum en P. Veltman. J. F. Kenne- dylaan 64, Baarn. Jolanda, dochter van A. Dijkstra en A. Knol, Van Goyen- laan 52. Johannes Leonardus, zoon van J. W. Kuppen en M. G. v. Hensber- gen. Kerkstraat 17. Catharina Maria, dochter van W. A. de Ruiter en M. G. T. de Bruijn, Hobbemalaan 52. Paul Gerardus, zoon van G. J. Groenestein en J. M. van den Hoek, Nieuweweg 34b. ONDERTROUWDJan Esveld, W. Ba- rentszstraat 38e, Amersfoort en Made- leine Christine Kruitbos, laborante. Van Straelenlaan 15. Driss Taïf, Schr. van der Kolkstraat 7 bis, Utrecht en Catha rina Petronella Marie van Ginkel, Prof. Lorentzlaan 213. Hermanus Cornelis Schoemaker, Korte Brink weg 14 en Ewalda Ernestina Ida Aleida Reiche, Pr. Beatrixlaan 73, Katwijk. Guido Fran- ciscus Smoorenburg, Talmalaan 39 en Deana Olijslager, Park Vredehof 12. Ge.-ardus Antonius Amoldus Angenent, Utrechtseweg 228, Amersfoort en Aukje Hendrika Abma, Kastanjelaan 11a. Evan van Wijhe, v. d. Veldenplantsoen 43 en Joyce van Milt. Amersfoortse- straat 91. Ronald Arthur Wolff, Wij- kamplaan 62, Baarn en Cornelia Wilhel- mina 't Hart, Laanstraat 23. GEHUWD Willem van Vierbergen. Hartmanlaan 24 en Sonnja Hetwig Ja cobs, Hartmanlaan 24. Jacobus Cor nelis Antonius Schütz, Leuvenumseweg 88, Ermelo en Elisabeth Cornelia Clasina Maathuis, Acacialaan 16. Gijsbertus Hendrikus Lamers, Schimmelpenninck- straat 22A, Amersfoort en Elisabeth Jo- hanna Kok, Ossendamweg 38. Jozef Philemon Dresseleers, Dijkhuisstraat 11 en Maria Bitterling, kantoorbediende, Klaarwaterweg 86. OVERLEDENGuurtje Oost, 80 jaar, gehuwd met P. C. van Heyst, Rem- brandtlaan 7. Elisabeth Maria Kamp man, 79 jaar, weduwe van J. van Breu- kelen, Gen. Winkelmanstraat 88, Soes- terberg. Pieter van der Speld. 65 jaar, gehuwd met G. van Leeuwen, Gou da, Fluwelensingel 100. Luutske Bak ker, 87 jaar, ongehuwd, Nieuwerhoek- plein 10. Roelof Fontijn, 54 jaar, ge huwd met R. J. van Breukelen, Birk- straat 51. Dina van Riet, 90 jaar, we duwe van J. W. Hilbron, Insp. Schreu- derlaan 2. f= Willem Wouters van Asch, 56 jaar, gehuwd met A. M. van Geenen, Beukenlaan 44. Een speciaal woord richtte de heer De Haan tot de heer Roeijmans, die zich altijd intensief met de sportkeuring heeft bezig gehouden, totdat dit werk enkele jaren geleden door de sportstich ting werd overgenomen. Overigens kon de heer De Haan zich nauwelijks voorstellen, dat het afgetre- der driemanschap nu werkeloos aan de kant gaat zitten - de betrokkenen zelf trouwens ook niet. De heer Wilhelm herinnerde er nog eens aan, dat tegenwoordig vrijwel geen club, hoe gezond ook, meer buiten over heidssteun kan. „Vooral toen de ge meente onze velden overnam, heeft het wel eens moeite gekost, de verbaasde leden dat duidelijk te maken". Ook de heer Wilhelm was het gementebe- stuur dankbaar voor wat in het belang van de sport in het algemeen en voor S.E.C. in het bijzonder is gedaan. De heer W. v. d. Kaa complimenteerde de scheidende bestuursleden namens de afdeling Utrecht van de K.N.V.B. „Een afscheid gaat meestal gepaard met zure gezichten, omdat het vertrek meestal ook het gevolg is van onenigheid. Het feit alleen al, dat voor uw afscheid een receptie kan worden gegeven, spreekt boekdelen", aldus de heer v. d. Kaa. Geen zure gezichten dus, wat de K.N.V.B.-afdelingsvoorzitter zich ook nauwelijks kon voorstellen, want hij bleek de heer Wilhelm al heel wat langer dan de afgelopen veertien jaar te kennen. Eerst als scheidsrechter in de Zwolse contreien waar de heer Wilhelm ook al een opvallende ver schijning was - ofschoon de heer v. d. Kaa in het midden liet of dat was toe te schrijven aan zijn arbitrale kwalitei ten of zijn toen al imponerende groot te. Vervolgens is de heer Wilhelm vele jaren verbonden geweest aan de Zwol- voetbalvereniging P.E.C., eerst als commissielid, later als voorzitter, ter wijl hij tevens gedurende ruim vijf jaar de afdelingen jeugd, schoolvoetbal scheidsrechterscommissie van de Zwolse K.N.V.B.-afdeling heeft voorge zeten. De verdiensten van de heer Wil helm liggen, behalve op het bredere vlak van de voetbalsport vooral bij de jeugd en de arbiters. Bij S.E.C. is dat nauwelijks anders geweest. De heer v. d. Kaa vond dam ook, dat deze verdiens ten zeer zeker gehonoreerd mochten worden Hij overhandigde de scheidende voorzitter dan ook de Bondsonderschei- ding van de afdeling Utrecht, de hoog ste onderscheidine die de afdeling kent. Daarnaast ontvingen de heren Wilhelm, Veldhuizen en Roeijmans voor hun be wezen diensten een aansteker met in- sciptie. De heer Wilhelm moest erkennen, dat hij aan den lijve ondervonden heeft, hoe moeilijk het scheidsrechteren is. „Daarom worden de scheidsrechters bij ons met alle egards behandeld en ont vangen, zei hij. De heer Eijking van de voetbalvereni ging „Donar" uit Hilversum kon ook alleen maar melding maken van de grote verdiensten van het drietal voor de voetbalsport, zowel in Soest als daarbuiten. De heer Eijking kon zich overigens nauwelijks voorstellen „dat Met in zijn achterhoofd het gezegde „een goede buur is beter dan een verre vriend", iykt het of de voorzitter van buur-vcreniging B.D.C. dc heer Stork, het afgetreden driemanschap vraagt om toch maar in funktie te blijven. de groen-witte-kleuren nog uit de kleding van de drie afgetreden be stuursleden zijn te wissen". De heer Wilhelm maakte van deze ge legenheid gebruik om de heer Eijking en andere vertegenwoordigers van voet balverenigingen uit de omgeving te wij zen op de sportieve en vriendschappe lijke verstandhouding, die onderling be staat. „Bij de meeste clubs zijn we niet als tegenstander, maar als vrienden", zei hij. Verdere geschenken en lovende woor den ontvingen de heren Wilhelm, Veld huizen en Roeijmans onder meer van hoofdinspecteur en inspecteur van po litie te Soest, de heren H. G. Scholt- meijer en G. D. H. van Woudenberg (als vertegenwoordigers van de Soester Politie Sportvereniging), de heren D. J. Oldenhof en T. Rozendaal (voetbalver eniging Baarn) vertegenwoordigers van De Zebra's uit Hilversum, V.D.O. uit Uithoorn, Vriendenschaar uit Culem- borg, de scheidsrechtersvereniging uit Amersfoort, de sportvereniging Lage Vuursche. De Soester verenigingen waren onder meer vertegenwoordigd door de heren H. Duit als waanremend voorzitter van V.V.Z., de heer Stork, voorzitter van B.D.C., de heer v. d Weerd van Tempo, de heer Elderman van De Duinkikkers terwijl ook de voetbalvereniging Hees en natuurlijk de verschillende afdelin gen van S.E.C. op de receptie vertegen woordigd waren. Aan één tafel zaten de vijf trainers, die S.E.C. in de loop van de jaren nu heeft gehad en die elkaar nu respectievelijk met de elftallen van S.E.C., Baarn en Ultrajectum sportief bestrijden: de he ren A. Apeldoorn, Hoevers, W. Boer boom, B. Kalf en v. d. Velde. Ook de zaterdagcommissie, de afdeling Softbal, de jeugdcommissie en de ve- teranencommissie waren aanwezig. jaarden van 75 en 78 jaar hebben een inkomen van a.o.w. 4561 met een wis sel val Lig bedrag per maand van ƒ95, tot ƒ110,Deze inkomsten komen uit twee betrekkingen. Hoeveel moeten zij betalen bij een inkomen onder de 8000,per jaar? Bijv. bij 4000,of 5000,of 6000,of daar tussen in? Over 1967. Antwoord: Het totaal inkomen komt uit op de a.o.w. plus ongeveer 12 x ƒ95, ƒ110,dus gemiddeld 1230,To taal dus 5791,Aangenomen dat de ze bejaarden gehuwd zijn en geen recht hebben op kinderaftrek, en voorts reke ning gehouden met de bejaardenaftrek moeten zij hierover betalen aan inkom stenbelasting ƒ247,gerekend naar het tarief over 1967. Maandagmorgen werd in de winkel van de Kopak een vrouw door het winkel personeel op heterdaad op diefstal be trapt. In een tas, die zij bij zich had, bleek zij onder meer verschillende etenswaren en een tafelkleedje te heb ben verstopt. Enkele minuten later kon deze 53- jarige mevr. M. J. K. uit een van de omliggende plaatsen aan de politie wor den overgeleverd. Zij heeft bekend. De jaarlijkse stille Omgang te Amster dam zal dit jaar plaats vinden in de nacht van zaterdag 8-9 maart a.s. In de regeling hiervoor is enige veran dering ontstaan. De 47-jarige kunstschilder en restau rateur E. 1'Hoest is een geboren en ge togen Soestenaar en woont thans op de Veldm. Montgomeryweg in So ester- berg. Vier jaar volgde hij de Academie in Amsterdam. In de oorlog vervalste de toen impressionstisch schilderende jon geman aan de Bartolottilaan paspoor ten. Daarom moest hij voor de Duit sers onderduiken bij de schilder A. C. Sleeswijk, die een atelier had op de Engh. Toen Sleeswijk in 1944 stierf, bleef zijn protégé er wonen tot aan die fatale winterdag in 1959 waarop huis en atelier aan de Kolonieweg tot de grond afbrandde. O Dir. BL W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) KRATERS. LANDMIJNEN - Komen kraters, landmijnen en magnezenover- stromingen ook voor in Nederland? Antwoord: U hebt dus het artikel „Ge doofde vulkanen bedreigen de mens heid" van de Belgische geoloog Heroun Tazieff gelezen. Wij kunnen ons uw bezorgheid voorstellen, vooral gewekt door de ondertitel „Miljoenen leven binnen het bereik van de slapende reu zen" en versterkt door de zinsneden: „Als een reusachtige landmijn (dit bij wijze van vergelijking) onder onze voe ten, bedreigt dit gevaar enorme gebie den van de aarde, waaronder een aan tal landen, die menen datzij niet door vulkanische rampen kunnen worden getroffen" enRegeringen maken zich hierover kennelijk niet veel zor gen." Als een eenvoudiig mens dat leest, gaat hij onwillekeurig denken: „Moet onze regering nu behalve tegen de dreiging van een atoomoorlog, de bur gerbevolking ook niet nodig gaan be schermen tegen het gevaar van die ge doofde vulkanen?" Laten we beginnen met op te merken dat deze geoloog een wereldreiziger is en dat als hij schrijft „onze" voeten, dat hij dan beslist niet denkt aan de voeten van de Belgische en Nederlandse bevolking en dat hij ook daarbij niet onze regering op het oog heeft, maar wel misschien de rege ring van bijv. Italië, waar kortgeleden een vulkainsche ramp heeft plaatsge had, hoewel die regering al iets ge daan heeft in samenwerking met de Unesco. Hij schreef dat artikel speci aal voor die gebieden, waar vulkanis me voorkomt en die hij in de eerste plaats op de hoogte wil brengen van zijn bezorgdheid over het vooruitzicht in een nabij verschiet van ongehoorde vulkanische rampen, en hij wil berei ken dat er naast de enorme sommen die er beschikbaar worden gesteld voor het ruimte-onderzoek, grotere bedragen worden gevoteerd voor het onderzoek van de aardbodem en niet alleen in verband met de dreiging van vulkanis me in sommige landen, maar ook in verband met het onderzoek naar delf stoffen op grotere diepten, wegens ge leidelijke uitputting van de mineralen aan de oppervlakte. Tenslotte noemen we nog de delen der wereld, waar vul kanisme optreedt en zoals u ziet, is dat ver van huis: het zijn de gebieden rondom de Grote Oceaan, zoals bij de plaatsen Sapporo (Japan), Seattle en Portland (N. Amerika), rondom de In dische Oceaan, o.a. Indonesië en rond om de Middellandse Zee, zoals bij Na pels en Catania op Sicilië, Joego-Slavië, Griekenland, Turkije en aan de over zijde Algerije. HANDWERK. - Weet u waar het ouderwetse handwerk „falansée" te krijgen is? Het is smal band met gaat jes en ringetjes en het is voor bewer king met een soort garen. Antwoord: In Nederland zijn de mate rialen, voor wat wij en de Engelsen „point lacé" noemen, niet meer ver krijgbaar. In Frankrijk noemt men het „guipure". Het kan worden omschre ven als: borduursel met lichtvlekwerk, bestaande uit op een papieren patroon opgenaaid band. Wij geven u nog de adressen van twee grote fabrieken er van in Frankrijk: Etab. Fitep, 56 Ave nue Albert I, Cannes, Dep. 14 France. Etab. Ayello Fils, 5 Rue Carnoth, Dun- kerque, Dep. 59, France. ADRES PRINSES IRENE. Hoe luidt het adres van prinses Irene in Spanje? Antwoord: Het adres van H.K.K. Ire ne, Emma, Elisabeth, Prinses der Ne derlanden. Prinses van Oranje-Nassau, Prinses van Lippe Biesterfeld, gebo ren te Soestdijk, de 5e augustus 1939, gehuwd op de 29e april 1964 met Z.K.H. prins Hugo van Bourbon van Parma is: Hermanof Becquer 6, Madrid, Espana. BEROEP. Wat houdt het beroep „racheltricoteur" eigenlijk in? Daar ik gemerkt heb. dat dit ook bij andere mensen onbekend is meen ik dat u ve len een plezier kan doen door een uit leg te geven. Antwoord: Een rascheltricoteur bedient een raschelmachine, waarmee een kant achtig breisel wordt gefabriceerd. Deze opengewerkte stof wordt gebruikt voor de vervaardiging van truitjes, baby kleertjes en ondergoed. Onder ras (of in de oude spelling rasch) verstaat men in het algemeen gesproken een vier- schachtig gekeperde stof, meestal uit grove wol geweven. Het wordt ook wel arras genoemd, naar de stad Arras in noord-Frankrijk. En onder keper ver staat men een weefsel waarvan de uit slag één of meer draden verspringt, waardoor diagonaal voortlopende brede, verheven strepen en smallere groeven in het weefsel ontstaan. DRIKA. - Wie is de zangeres die zingt onder de naam Drika van de Boertjes van Buuten? Antwoord: Drika van de Boertjes van Buuten is de zangeres Annie Palmen. ADRESSEN. - Wat zijn de adressen van Joop Doderer, Tom Manders, Leen Jongewaard en Ted de Braak? Antwoord: Joop Doderer, Epicurus- straat 51. Rotterdam; Tom Manders, Oude Huizerweg 1, Blaricum; Leen Jon gewaard, Singel 522, Amsterdam en Ted de Braak Neyenburg 32, 2 hoog, Amsterdam. INKOMSTENBELASTING. - Twee be- In 1947 organiseerde de Soestenaar Wim Wijnman een expositie van Soester kunstenaars in het „Plankenhuys" aan de Birkstraat. De exposanten waren: Bob Lokhorst, Joh. Kuypers, Jan Bar telsman, Theo Bertin, Wim Wijnman en E. 1'Hoëst. De Amersfoortse Courant schreef destijds: „Zijn kleuren, compo sitie en verfbehandeling zijn buiten gewoon mooi. Zijn werk is het resultaat van het afreageren van spanningen en zielsaandoeningen In 1950 schilderde hij o.m. het portret van de Soestenaar de heer Reehorst. „Alle onderwerpen pak ik aan, buiten of binnen. Ik maak veel voorstudies, maar soms duurt het tijden voor ik aan het schlderij zelf begin. Op 't ogenblik schilder ik helemaal geen poppetjes en boompjes meer, heft is nu een synthese, het landschap wordt een visioen", zegt 1'Hoëst temidden van de stapels schil derijen. Dit is echter lang niet alles. Zijn werk hangt ook in zijn atelier in Brussel, in Parijs, New York, Canada en waar niet. Vooral de Vlamingen zijn zeer geïnteresseerd. Daarom is hij nooit thuis. Na de oorlog volgden exposities in Utrecht, Laren en Apeldoorn en werd hij lid van de „Utrechtse Progressie- ven", onder voorziterschap van Gras- sère, en van de Amersfoortse Kunst kring „De Ploegii". In 1955 organiseerde deze instelling een Jubileumexpositie. De bekende kunstcriticus C. A. Schilp te Utrecht schreef toen: „Allereerst noem ik de inzending van 1'Hoëst uit Soest, ook omdat ik tegenover hem iets heb goed te maken. Bij zijn eerste optreden in het openbaar (in Utrecht) heb ik zijn krocht miskend. Trouwens zijn werk is aanzienlijk sterker en interessanter ge worden". L'IIoëst is vaak op reis. ziet veel en vindt dat zijn werk vernieuwt. Zijn onderwerpen variëren nu van drukke Antwerpse havens tot schimmige cam pings langs de Engelse kust, van kleu rige Parijse straatjes tot het stemmige arcadië bij de Leye in Vlaanderen. Veel schilderijen doen abstract aan, maar de grens met het naturalistische is vaak moeilijk te trekken, vindt hij zelf. Van een boeiende serie impressies van de overstromingsramp in 1953 kan onze gastheer alleen nog maar foto's laten zien: verdronken dieren en mensen... De helft van dit werk ging verloren bij de brand in 1959, de andere helft is verkocht naar Amerika. Zoals „De Verdronken Boer", dat een beetje guer- nicaans aandoet: „Natuurlijk onder ging ik de invloed van meesters. Ik bewonder Picasso en Buffet. Maar ik ben geen copiïst. Veel heb ik geleerd van Seghers, Breughel, de primitieven en de zelfportretten van Rembrandt". Als restaurateur kreeg 1'Hoëst in 1955 de opdracht een schilderij „Het Muziek gezelschap" te restaureren, dat in Val kenburg (L.) thuis hoorde. Na het ver wijderen van de vernis en de over schilderingen kwam in de linker bo venhoek een beschadigde signatuur R35 te voorschijn: „Ik had een echte Rembrandt ontdekt." Het doek (3.10 x 1.87 m) is later verkocht naar Amerika. Daarna kreeg hij veel opdrachten. Nu is hij met een Aart v. d Meer bezig. Het is geduldwerk, erg moeilijk en vaak tijdrovend. Als de ver nislaag alleen maar geel is geworden, gaat het veel sneller dan wanneer het schilderij geschonden is door bv. an dere restaurateurs. Het is bijzonder verrassend, zegt hij, als onder een vieze bruine kleur vandaan de originele lichtblauwe tint te voorschijn komt. Toch schildert 1'Hoëst nog elke dag. Op het behang in zijn atelier staat gekrab beld: Als ik schilder is het niet de eer die ik zoek, maar de vrijheid van geestDaarom schildert en tekent hij veel. Op zijn schildersezel staat een schilderij dat geïnspireerd werd door de startbanen van het vliegveld Soes- terberg. Maar je herkent dat niet. Het is de uitbeelding geworden van „De moord die langs de hemel raast", zoals hij het noemt. Sommige schilderijen die bij de brand in 1959 verloren zijn gegaan, heeft hij wel eens geprobeerd opnieuw op te zetten, maar dat ging niet meer: „Ik schilder niet meer zoals vroeger. Ik ge bruik nu bijvoorbeeld veel meer kleur. Soms kom ik nog wel ee*r« een schil derij van mezelf van vroeger tegen. Laatst belde een vriend mij uit Breda op: „Er hangt hier op een veiling een 1'Hoëst". Hij heeft het voor me gekocht. Het wordt tijd dat ik weer eens ex poseer. Het is leerzaam voor een schil der af en toe een overzichtstentoon stelling van eigen werk, zo door de ja ren heen, te aanschouwen. Misschien eens in Amersfoort of anders volgend jaar in Antwerpen. Want ik heb een grote ruimte nodig". JAN VISSER Naast de door ons reeds gemelde pun ten komen nog de navolgende inge komen stukken in behandeling in de gemeenteraadsvergadering van morgen avond. k. Schrijven d.d. 1 januari 1968 van P. Boerema te Soest, houdende het ver zoek hem per 1 juli 1968 ontslag te ver- lensen als ambtenaar van de burger lijke stand, met voorstel het gevraagde ontslag eervol te verlenen met dank zegging voor de aan de gemeente be wezen diensten. 1. Koninklijk Besluit van 15 januari 1968 nr 12, houdende goedkeuring van de op 26 juli 1967 vastgestelde „Veror dening op de Drank- en Horecabelas- ting", met voorstel dit voor kennisge ving aan te nemen. m. Koninklijk Besluit van 26 januari 1968 nr. 10, houdende goedkeuring van de op 15 november 1967 vastgestelde wijzigig van de „Verordening op de heffing en invordering van een recht voor het ophalen van vuilnis in de ge meente Soest", met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak van de week ming oge hep uutekeke, toengk een kedootje mos koope veur een van de keinders van Gart. Noeng binne da soort klussies eigelukheu- legaor niks veur ming, maor jaosoms kent wellis nie aores, en da mojje wel of je noeng wil of nie. Ik wouw nie, maor ik mos wel, dus bink zoon bar grote zaok binnegestaapt mit ming stoute schoene an, en lk hep ming de speulgoed ofdeling an laote wieze. Ik was ter effe om twee uure in egaon, en ak nie goed me klok in de gaote had ehouwe dan hak ter veer na sluu- tingstied nog ingewees. Minse wat een speulgoed, ut is soms veuls te mooi omt an kleine keinders te geve, waant zul- lie breke de boel vaok meteen na ut kriege of. Wat een paaraodies, je konut nie be denke of ut waster. Vreuger waore wullie bar gelukkug mit een kiepotoo, dao kojje daan mit gemak een heule daag meej speule, zongder ok maor an iets aores te denke, Mojje noeng die otoos is effe goed bekieke. Ut binne allegaor verkleinde medelle van otoos die op de straote rieje. Volle- gens die deere in die winkel waore da dinkie toijs, ik kon der haos nie mit ming haande vaanof blieve, zo rrvooij binne die dinge. Ajje dan effe verders kiekt binne der ok nog die mit een draod te bestuure birne, en overal lichies hebbe die an en uut gaon. Noeng heppik vreuger van die tinne soldaotjes ehad, en da was toeng ok al een veul besproke soort speulgoed, maor watter noeng veur da soort speulgoed deur mot gaon liek haos nie meer op speulgoed. Noeng binne der minse die zeige ming keinders kriege geen oorloogstuug, ok al is ut in speulgoedvorrem. Arrugens kenk daor bes wel een biet je in komme, maor an de aore kaant ziek nie in waorom nie. Jie ken dan wel een bar prinsiepiejeel mins weeze, maor daor begriepe keinders toch geen laors van. Ent blief toch krek geliek of ze me- kaor mit een stok of mit een klaaper- tjespiestool aachterop zitte. vechte en slaon doeng ze toch wel, vollegens ming zit dat in de minse innebore. Ze kenne een heule tied vriendeluk naos mekaor leve, maor opeens gaot ut nie meer, en ister trammelaant. En ajje goed om je heen kiekt zajje zien dak nog geliek hep ok, de minse maoke van een mug een ooliefaant. En aster noeng ok nog een bar eigewieze tusse zit dan hejje zo een barreg moe- jelukheje waor nie meer over heen te komme is. Toengk nao bar zeuke un aorug ding had evongde, een vliegmesjiene mit een echte moter, op vliege nao kon die al les, bink naor huus egaon. Uuteraord waas Kneliao ut ming keus nie bar eens. maor om nog een keer te gaon ruule is niks veur Knelis. Kneliao zeej teuge ming jie haad beter een blokkedoos meej kenne bringe, das vollegens de minse diet kenne wete veul beter speulgoed as al die mederne apparaote. Maor ik zeej dat ut noeng un mederne tied was en dajje dan ok medern speulgoed mot geve. Ut is toch zeker ok veur de vaoders bar leuk. Toeng veur da oomzeigertje eindeluk de grote daag was armebroke. kreeg da keind zo bar veul speulgoed, dajje je oge nie kon glove. Hie vongd alles zo bar mooi, hie waster spraokeloos van. Naodat ie alles effe goed had bekeke, en alles had gepro beerd, gong die naor zun kas waor al zun ouwe speulgoed sting, haolde der een bar grote hoop luusefer- en se- gaoredooze uut, gong in een hoekie zit te te speule. Das dan een lust veur je oge, en dajje dan een bar laange tied bezug bin ge weest om ut mooiste stuk speulgoed dajje je maor kon denke uut te zeuke en te kope, bin je dan meteen heule- gaor vergete. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeeL Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Tele?. 3256 Over dit onderwerp sprak donderdag avond de heer A. v. d. Nieuwenhuizen uit Heemstede voor de bejaarden van Braamhage, zulks op initiatief van aquariumvereniging Zilver T«tra, waar van het bestuur bij de lezing vertegen woordigd was. De lezing werd verduidelijkt met kleu rendia's. Naast de paring, broedzorg enz. be sprak de heer v. d. Nieuwenhuizen, de muilbroeders, die hun eieren 4 weken in de bek houden. Na uitvoerig de vissoorten te hebben behandeld, ging hij over op de vogels, zoals de spechten, die in 't wild leven of reeds tam zijn. Zeeslakken variëren in een lengte van 1 tot 20 cm. Daarna kwamen de tropische vogels aan de beurt, w.o. de toeracos uit Afrika, die bij een weinig ammoniak in het water, kleuren van de veren afgeven. Verder de cichlide uit West-Afrika en de daar levende scharrelaars. Het werd een gezellige en leerzame avond voor de bejaarden, waarvan er enkelen een aquarium in bezit hebben, terwijl een fraai exemplaar de ruime hall tooit. De recreatiezaal was geheel met be langstellenden gevuld, zodat de heer v. d. Nieuwenhuizen, die aan het einde van zijn lezing dank werd gebracht, eer van zijn werk heeft gehad.

Soester Courant | 1968 | | pagina 3